Connect with us

Horoskopi

Do te bejne namin gjate vitit 2021/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do ti ndjeki fati i mire

Published

on

Çdo fillim është emocionues, dhe patjetër duhet të prisni që viti i ardhshëm të jetë më i mirë se ai i mëparshmi, pra për të ditur se çfarë po përgatisin yjet për ju, ne ju sjellim horoskopin për vitin 2021, për secilën shenjë të zodiakut

Gjithsesi 2020-a nuk ishte një vit i shkëlqyeshëm për askënd, por ka shumëçka që duhet t’i gëzoheni vitit të ri që po vjen.

Edhe pse yjet parashikojnë kohë të mira që po vijnë, disa gjëra mbase mund të mos jenë të favorshme dhe gjithashtu mund të jenë jashtë kontrollit tuaj.

Për t’u përgatitur sa më mirë, lexoni horoskopin vjetor, transmeton Telegrafi.

DASHI (21. 03. – 20. 04)

Puna: Lumturia ose aftësitë që ju mungojnë në vitin 2020, ju më shumë se zakonisht i kompensoni me përpjekje. Planeti juaj i fuqisë së Marsit po fillon këtë vit në shenjën e Shigjetarit energjik, kështu që ju duhet të jeni në gjendje të vazhdoni me projektet tuaja aktuale. Sidoqoftë, kur planeti juaj i shtëpisë takohet me Bricjapin punëtor në mes të shkurtit, ju mund të filloni t’i përfundoni punët. Venera që bën para, kthehet në shenjën e Demit në fillim të marsit, një shenjë që i do paratë më shumë se gjithçka. Shfrytëzoni të gjitha mundësitë e biznesit dhe mos kini frikë të punoni shumë, nëse paraqitet mundësia e duhur. Saturni hyn në shenjën e Ujorit ekscentrik në fund të muajit, duke ju ftuar të ndryshoni gjërat që nuk janë efikase. Mos kini frikë të thoni mendimin tuaj qartë dhe me zë të lartë. Idetë tuaja unike meritojnë të dëgjohen, mbase vetë kjo ide do të jetë përgjegjëse për ngritjen e pagës suaj në të ardhshmen, për avancimin ose një mundësi krejtësisht të re në karrierë. Një ngjarje tjetër e rëndësishme në kalendarin tuaj që duhet përmendur është Hëna e plotë në shenjën tuaj të zjarrtë në fillim të tetorit. Si shenja e parë e zodiakut, ju merrni iniciativën, por një Hënë e plotë kërkon që ju të jeni të durueshëm dhe të zhytur në mendime, gjë që nuk janë saktësisht karakteristikat tuaja. Reagimi refleksiv ndaj problemeve të karrierës është gjëja më e keqe që mund të bësh tani. Për fat të mirë, në të njëjtën kohë, ju do të keni në qiell Diellin në shenjën e Peshores së drejtë për t’ju ndihmuar të mbani ekuilibrin dhe të parandaloni që gjërat të shndërrohen në një katastrofë të plotë.

Shëndeti: Fundi i janarit mund t’ju sjellë probleme me luhatjet e presionit të gjakut, ndërsa shkurti ju sjell rritjen e nervozizmit dhe pagjumësisë. Tre muajt e parë të vitit 2021 janë përgjithësisht pa ndonjë devijim të madh, ndërsa prilli ju sjell marramendje, dhe pastaj duhet të kontrolloni presionin e gjakut, por edhe presionin në sytë tuaj. Maji dhe qershori herë pas here mund të shkaktojnë dhimbje koke, të cilat përndryshe janë dhimbja juaj. Vjeshta rrit nervozizmin dhe dekoncentrimin, prandaj është e nevojshme të bëni kujdes pas timonit. Ju duhet pushim, sepse dini të jetoni me një ritëm të mprehtë dhe të shpejtë, gjë që nuk do t’ju pëlqejë. Kur të keni ditë pushimi, përdorni ato për pushime. Ju duhet të shmangni marrjen e ilaçeve krye më vete.

Dashuria: Nëse jeni në lidhje: Kur është fjala për jetën tuaj private, Venera është e ngarkuar me të. Venera sundon me dashuri dhe kënaqësi të cilat janë të domosdoshme për lumturinë tuaj. Siç është duke rrjedhur viti 2020, ajo aktualisht është në shenjën e Peshkut ëndërrimtar. Dashuria juaj aktualisht është më e butë, gjë që partnerin tuaj do të mund ta zbusë dhe ta sharmojë. Hyjnesha e dashurisë kthehet në shenjën tuaj në fillim të shkurtit, kështu që dashuria bëhet më agresive. Përpiquni që partnerin tuaj thjesht të mos e shikoni si dikë të cilin e posedoni – jeta në çift është partneritet, jo diktaturë! Ekziston një harmoni i Venerës dhe Marsit (situata më e volitshme nga fundi i marsit) në fillim të marsit, e cila rritë impulsin tuaj seksual, por gjithashtu mund të shkaktojë që ta përdorni seksin si fshehje të cilitdo problem me të cilin lidhja juaj përballet. Shfrytëzoni sfidat e kësaj periudhe kalimtare që të hyni më thellë në çështjet themelore të partneritetit tuaj dhe mos lejoni që nevojat tuaj fizike të mjegullojnë emocionet e partnerit tuaj. Gjërat do të duhej të ktheheshin në normale deri në momentin kur Venera hyn në Luanin e lumtur në fillim të shtatorit, kur dashuria është e gjallë dhe e fortë. Egoja juaj tani dëshiron t’ju mundojë, mirëpo nëse ndiheni shkëlqyeshëm derisa merrni komplimente, kritikat mund ta bëjnë krejtësisht të kundërtën. Mundohuni t’i mbani gjërat lehtë, duke u argëtuar në vend që të preokupoheni me ekzagjerim dhe dramë.

Nëse jeni të lirë: Fundi i marsit sjell një prej periudhave më të lumtura kalimtare për Deshtë e lirë, për çka meritë ka harmonia ndërmjet Venerës dhe Jupiterit. Ky është definicioni i duhur i “fatlumëve në dashuri”. Nëse ka kaluar mjaft kohë që kur keni qenë kaq optimist për shkak të dashurisë, mbase ndjenjat do t’ju duken të çuditshme dhe të panjohura. Mos ikni nga lumturia. E meritoni të argëtoheni, të njihni njerëz të rinj, mbase edhe të njihni personin e duhur për Ju. Venera e dashurisë hyn në shenjën Gaforres emocionale në fillim të gushtit, ajo në këtë shenjë ndihet shumë rehat dhe ka lidhshmëri të veçantë. Rezultatet pozitive të kësaj lidhjeje të posaçme do t’i shihni në jetën tuaj dashurore atëherë kur të jeni të motivuar të gjeni lidhjen dashurore së cilës do t’i përkushtoheni. Nëse jeni ngopur me lojëra në sferën e dashurisë, kjo periudhë do të jetë e mirëseardhur për ju. Nga mesi i dhjetorit Venera do ta kalojë një kohë në shenjën e Shigjetarit të zjarrtë dhe aventurier, në këtë moment zemra Juaj do të duhej të jetë e gatshme që më të mos fshihet. Ndonjëherë shkon nga një lidhje e shkurtër në tjetrën, por çfarë vërtet ka në zemrën Tuaj? Venera në Shigjetarin këtë do ta zbulojë. Është e vështirë të fshihet çfarë vërtet ndieni në këtë periudhë kalimtare në të cilën shihet se si zhvillohet dashuria. Nëse jeni të mbërthyer në pyetjen “duam apo nuk duam”, Desh, është koha të vazhdoni përpara.

DEMI (21. 04 – 21. 05)

Puna: Gjithçka ka të bëjë me paratë, mirëpo a do t’i plotësojnë pritjet tuaja të mëdha qëllimet tuaja në karrierë dhe rezultatet financiare këtë vit? Nga ana e tjetër, Saturni i zellshëm do të fillojë vitin përsëri në shenjën që ai sundon, do t’ia përkushtojë Bricjapit ambicioz – që do të thotë se shansi për të arritur qëllimet tuaja është i madh. Hyrja e tij në Ujorin individualist në fund të marsit ju ndihmon të merrni parasysh situata unike dhe të pazakonta, në mënyrë që një ndryshim i punës në një fushë krejtësisht të ndryshme të jetë i afërt. Saturni do të fillojë ciklin retrograd në fillim të majit, gjë që është arsyeja pse ju do të rishikoni mundësinë e karrierës, dhe pastaj në fund të shtatorit ai do të kthehet drejtpërdrejt te Bricjapi. Të gjitha lëvizjet në këtë planet ambicioz ju kujtojnë të mos dorëzoheni. Dema, vazhdoni të punoni për qëllimet tuaja dhe do të keni sukses. Urani që udhëton në shenjën tuaj këtë vit është një tregues i madh i ndryshimit financiar, mbase në një nivel më të lartë. Ju ndoshta e keni provuar tashmë energjinë e këtij transiti, i cili ka filluar në maj 2018, dhe që nga ajo kohë ju ka sfiduar të ndaheni në situata financiare. Si një shenjë e përqendruar në stabilitetin financiar, kjo mund të jetë një nga sfidat më të mëdha me të cilat do të përballeni. Por rreziqet e mëdha sjellin shpërblime të mëdha, të cilat ju ndihmojnë të forconi thelbin (mbase tashmë mbresëlënës). Për fat të mirë, dy periudha retrograde (e para është e shkurtër në fillim të vitit dhe përfundon në mes të janarit; e dyta, e cila fillon në mes të gushtit dhe zgjat deri në fund të vitit) do t’ju japin një pushim dhe një shans për të mbledhur mendimet tuaja para se të luftoni me vështirësi financiare përsëri në 2021.

Shëndeti: Janari, shkurti dhe marsi ju sjellin nervozizëm të shtuar, herë pas here edhe luhatje presioni, por gjithçka do të jetë brenda kufijve normalë. Gjysma e dytë e prillit dhe gjysma e parë e majit janë shënuar nga një rënie e imunitetit, një tendencë ndaj infeksioneve dhe lëkundjeve të hormoneve. Gjatë verës, duhet të lëvizni më shumë dhe të ndryshoni dietën tuaj. Trakti urogjenital mund të jetë më i ndjeshëm gjatë tre muajve të fundit të këtij 2021. Flini më shumë gjumë, praktikoni teknikën e re të relaksimit dhe qëndroni më shpesh në natyrë. Gjatë vjeshtës patjetër duhet të besoni që kreativiteti është shumë afër dhe prandaj qetësohuni, meditoni dhe pushoni mirë. Vitaliteti do t’ju kthehet së shpejti.

Dashuria: Nëse jeni në lidhje: Venera shpejt ndryshon fokusin e saj nga Ujori liridashës në fillim të vitit, te Peshqit ëndërrimtarë në mes të janarit (Venera e fillon vitin në shenjën e Peshqve), kështu që do të ndieni një energji më të butë dhe më intuitive pothuajse menjëherë. Megjithëse idealizmi është vendosur tani, ai optimalizohet nga lidhja me Neptunin, sundimtar i Peshqve, në fund të muajit. Po i gëzoheni një marrëdhënieje më të thellë dhe më shpirtërore me partnerin tuaj, ndërsa po kaloni kohë duke pushuar dhe ëndërruar bashkë. Venera e dashurisë hyn në shenjën e kujdesit ndaj Gaforres në fillim të gushtit, kur fokusi i energjisë suaj është te familja dhe shtëpia. Tani jeni shumë mbrojtës ndaj partnerit tuaj dhe do të kujdeseni që partneri juaj, si dhe të gjithë anëtarët e familjes të ndihen të lumtur dhe të sigurt. Kjo ngrohtësi dhe ky përkushtim veprojnë si mburojë e guaskës që keni krijuar rreth të dashurve dhe është e pamundur të dilni nga ajo. Pozicioni i favorshëm i Neptunit të butë në fund të gushtit i kontribuon një atmosfere të dhembshur dhe romantike, kështu që kjo do të ishte një periudhë ideale për të bërë një punë njerëzore së bashku. Ndani dashurinë dhe shikojeni atë se si shumëzohet! Një Hënë e plotë në shenjën tuaj në ditën e fundit të tetorit mund të intensifikojë ndjenjën e xhelozisë, e cila mund të dëmtojë vërtet marrëdhënien tuaj. Nëse keni ndonjë dyshim, kjo periudhë e Hënës së plotë nuk është koha më e mirë për t’i shprehur ato. Prisni që energjia të bëhet më pak e paqëndrueshme për të shprehur dyshimet dhe dilemat që keni.

Nëse jeni i lirë: Venera, fokusi i së cilës është te dashuria, është tek Ujori në fillim të vitit (Venera është te Peshqit), kështu që është në rregull që të jeni solo. Kur Venera arrin shenjën tuaj në fillim të marsit, ju do të përqendroheni akoma më shumë se ku dhe si të gjeni një partner të mundshëm më të besueshëm. Partneri juaj i përsosur do të ishte dikush që ka të gjitha cilësitë e mbështjella në një – natyrshëm bukuria të tërheq vëmendjen, por nuk do të vendoseshit pranë dikujt që nuk ju motivon në fusha të tjera. Venera hyn në retrogradë nga mesi i majit deri në fund të qershorit, kështu që mund t’ju paraqitet një prej ish-partnerëve tuaj. Do të merrni përsëri disa kujtime pozitive, si dhe vuajtjet që erdhën me ndarjen. Dëshironi vërtet ta përjetoni? Ciklet retrograde ju ofrojnë mundësinë për të pushuar dhe rishqyrtuar gjërat, dhe kjo nuk do të thotë që ju duhet të ktheheni mbrapa. Ju mund të dëshironi të hapeni ndaj përvojave të reja në të ardhmen, në vend që të jetoni momente të dhimbshme nga e kaluara. Hëna e re në shtëpinë e partneritetit në mes të tetorit ju ofron mundësi të mëdha për të krijuar një marrëdhënie të ekuilibruar, të shëndetshme, nëse kjo është ajo që ju po kërkoni. Tani ju jeni të prirë për përshtatje dhe jeni të gatshëm të bëni gjithçka për t’i bërë gjërat të funksionojnë me personin e duhur. Drejtësia është një përparësi për ju, por kini kujdes që të mos bini në një gjendje pavendosmërie. Të mendosh për shum ë gjëra ose të përpiqesh të plotësosh çdo dëshirë të dikujt nuk është as realiste dhe as e shëndetshme.

BINJAKËT (22. 05 – 21. 06)

Puna: Nëse këtë vit i përkushtoheni seriozisht karrierës dhe shanseve financiare, do t’ju shpaguhet! Saturni punëdashës luhatet nga kalimi i kohës te Bricjapi serioz, në shenjën me të cilën sundon, deri te periudha retrograde te Ujori i pavarur gjithë vitin. Kjo do të thotë se duhet të merrni përgjegjësinë për veten dhe karrierën tuaj. Të menduarit për ndryshimet do të përmirësojë cilësinë e jetës suaj. Maturia dhe kujdesi gjithmonë janë të lidhura e lëvizjen e Saturnit, prandaj kini kujdes kur është fjala për çfarëdo përshtatje të mëdha. Hëna e re në shenjën tuaj mendjemprehtë në fund të majit ju sjell ide mahnitëse. Është e lehtë të ndaleni para të gjitha zgjedhjeve të cilat i keni mirëpo edhe stimulimi i tepruar mund të jetë faktor i mossuksesit tuaj. Mësimi i shkathtësive të reja (posaçërisht gjuhës apo diçka që ka të bëjë me punën) tani mund të jetë në favorin tuaj, mirëpo sfida më e madhe është të zgjidhni vetëm një gjë dhe të fokusoheni në të. Dielli i cili ndikon në rritjen e egos hyn te Virgjëresha e mençur nga fundi i gushtit, shenjë me të cilën sundon Merkuri dhe ju ndihmon t’u qaseni financave në mënyrë më konservatore dhe më të hollësishme. Bëni planin e buxhetit apo angazhoni dikë që ta bëjë për ju. Keni plane serioze për të ardhmen dhe tani gjërat i shikoni me logjikë. Lirohuni nga aplikimet për financa, mblidhni letrat që kanë të bëjnë me financat dhe rregulloni ato para se të takoheni me një ekspert, i cili do t’ju ndihmojë ta kaloni këtë proces sa më me efikasitet të jetë e mundur.

Shëndeti: Rënia e imunitetit do t’ju shoqërojë pothuajse gjatë gjithë tremujorit të parë, mirëpo theksi do të jetë në problemet psikosomatike. Mund të keni herë pas here ankth dhe sulm paniku. Në shkurt do të keni motivim të mjaftueshëm të bëni ushtrime fizike. Gjatë pranverës është e domosdoshme të verifikoni presionin e gjakut dhe presionin e syve, sepse janë të mundshme luhatje të mëdha., transmeton Telegrafi. Nga fundi i verës dhe i vjeshtës do të jeni të prirë ndaj viruseve, ndërsa dimri mund t’ju shkaktojë dhembje koke. Deri në tetor do të shmangni me sukses vështirësitë, mirëpo deri atëherë shprehitë e pashëndetshme do të fillojnë të marrin haraç.

Dashuria: Nëse jeni në lidhje: Venera e cila është e fokusuar në dashuri e fillon vitin në Ujorin jokonvencional, andaj ndryshimi do të duket emocionues. Eksperimentoni dhe mos u frikësoni të provoni gjëra të reja. Venera hyn te Peshqit ëndërrimtar nga mesi i janarit, duke krijuar skenë romantike. Kujdes të mos e idealizoni shumë partnerin apo lidhjen gjatë gjashtë javëve të ardhshme. Të detyrosh që gjërat të jenë perfekt do ta bëjë më të vështirë për ty kur iluzioni të prishet. Marsi agresiv hyn në një nga shenjat që sundon, te Dashi i zjarrtë, në fund të qershorit, i cili përfshin një numër në jetën tuaj seksuale. Po brengoseni shumë që t’i plotësoni nevojat tuaja – mirëpo a është aty partneri juaj? Venera e zjarrtë po has në një pengesë të vogël gjatë rrugës së saj nëpër Virgjëreshën reale katër javë para fillimit të tetorit, mirëpo duke parë dashurinë nëpër logjikë nuk është edhe aq keq. Janë të vogla shanset që t’ju preokupojë ndonjë romancë, gjë që lë hapësirë që të fokusoheni në gjërat të cilat duhet t’i bëni.

Nëse jeni i lirë: Venera romantike vitin e fillon në Ujorin liridashës, gjë që do të thotë që po bëni jetë beqari dhe që po kënaqeni në të. A ekzistojnë momentet kur do të dëshironit të keni ndonjë person pranë vetes? Normalisht, po. Por energjia miqësore e Ujorit ju tregon se nuk ju mungon shumë ndërsa jeni solo. Sapo Venera të hyjë në shenjën e Peshqve romantikë nga gjysma e janarit, humori juaj do të ndryshojë. Peshqit mund të ndikojnë që të jeni të etur për kujdes, mirëpo nuk ka asgjë të keqe te ai që dëshironi ta keni partner. Tani jeni në kërkim të partnerit ideal, mirëpo është e vështirë ta gjeni dikë i cili përputhet me personin ideal të cilin e keni projektuar në imagjinatën tuaj. Marsi komandues hyn në shenjën e Dashit të zjarrtë në fund të qershorit, kështu që nuk do ta keni problem t’i afroheni një të panjohuri (ose të një simpatie) dhe të thoni saktësisht se çfarë keni në mendje. Po, kjo mund të çojë deri te refuzimi – mirëpo mund të ndodhë edhe diç shpërthyese. Definicioni i kësaj energjie është “kurrë nuk do të mësoni derisa nuk provoni”. Kur të jetë Marsi te Dashi, është më mirë të kërkoni falje se sa leje. Venera dashurore e kalon kohën te Peshorja e fokusuar në lidhje dashurie, një ndër shenjat me të cilët sundon nga fundi i tetorit, kështu që në gjashtë javët e ardhshme gjithçka ka të bëjë me dashurinë. Është e lehtë të vendosen marrëdhënie harmonie, veçanërisht me njerëzit të cilët e duan dashurinë sa edhe ju. Partnerët potencialë dashurorë mbase do të mendojnë që po silleni me më shumë kujdes se zakonisht për të shmangur konfliktin. Si Binjak, është më mirë t’u tregoni njerëzve të të dyja palëve tuaja menjëherë, sesa të dal në shesh më vonë dualiteti juaj.

GAFORRJA (22. 06 – 22. 07)

Puna: Ka aq shumë gjëra të cilave u kushtoni vëmendje, sa që ndonjëherë është e tmerrshme, madje edhe nëse plotësisht i përfshini të gjitha aksionet dhe reagimet tuaja. Shenja juaj është aq e përgjegjshme sa që shpesh mund të çojë përnjëherë në brengosje të tepruar në gjithë familjen. Mbase po i kontrolloni financat tuaja, si edhe gjendjen financiare të të gjithëve që i kenë afër vetes. Pyesni veten a është normale nga ana juaj, të bëni aq shumë? A nuk është e pamundur që pjesa më të madhe e bashkëpunëtorëve tuaj të kujdesen për veten e tyre? Për të lindurit në shenjën e Gaforres, të cilët kanë qenë të detyruar të marrin hua dhe të kenë orare të pagesave, ky mund të jetë viti në të cilin do të jenë të detyruar të ndërmarrin aksione shumë të zgjuara dhe ta studiojnë situatë në të cilën ndodhen. Disa borxhe të cilat mund të paguhen nuk është e thënë të paguhen përnjëherë, prandaj kujdesuni për financat tuaja, mendoni për njëfarë lloji kursimi apo të ardhurash shtesë. Gjasat për punë kanë për qëllim t’ju orientojnë drejt qëllimeve tuaja. Ndoshta ju e ndani kohën tuaj midis punës së përditshme dhe një jete më të përmbushur shpirtërisht jashtë punës. Këtë vit ekziston kufiri i fortë midis punës dhe lojës, andaj do të detyroheni t’i përkushtoheni edhe punës, edhe lojës. Mos lejoni që jeta juaj private të pësojë për shkak të punës, dhe anasjelltas. Rritja nga brenda është një temë e madhe për karakterin tuaj këtë vit, pra që nga fillimi kjo mund të japë rezultatet pasi do t’ju tregojë një mënyrë të re alternative të jetesës dhe punës. Kuadrati i parë i Saturnit dhe Uranit i cili ka ndodhur nga mesi i shkurtit përpiqet t’jua ndërpresë qarkun e karmës rreth ndonjë pune, të cilën ndoshta e ka filluar shumë më parë se që ju keni lindur. Ky kuadrat sërish shfaqet më 14 qershor dhe 24 dhjetor, por efektet e qëndrueshme ju janë dedikuar të dyve, rrënohen aspekte të caktuara të jetës suaj, ndërsa njëherësh përtërijnë apo reformojnë psiken tuaj.

Shëndeti: Gjithmonë emocionale, Gaforrja është shpesh armiku më i keq i vetvetes kur bëhet fjalë për shëndetin. Ushqimi i pashëndetshëm dhe mënyra e jetesës do t’jua dobësojë imunitetin. Katër muajt e parë ju sjellin një rënie të imunitetit dhe luhatje të presionit, të cilat shpesh mund t’ju shkaktojnë marramendje. Është e nevojshme t’i ndryshoni shprehitë tuaja jetësore dhe të shëtitni më shumë. Pranvera dhe vera e vonë ju sjellin shëndet të mirë, kështu që do të jeni rezistues ndaj viruseve. Vjeshta ju sjell një alergji të shtuar dhe dhimbje të fytit. Fundi i vitit është i pafavorshëm për shkak të eklipsit të Diellit dhe ndikon përsëri në rënien e imunitetit.

Dashuria: Nëse jeni në lidhje: Ka pasur disa ngritje dhe rënie të cilat ju kanë çuar deri aty që të kuptoni përse keni qenë fare të lidhur për partnerin tuaj. Urani vazhdon kalimin nëpër shenjën e Demit, gjë që i ndihmon shenjës suaj që këtë vit vërtet të marrë shkëndija gëzimi dhe kreativiteti. Kjo mund të ndihmojë që vibracionet e miqësisë të jenë të gjalla në cilëndo lidhje romantike dhe të zbutë grindjet e papritura, të cilat shpesh mund të përfundojnë me shaka pikërisht për këtë shkak. Këtë vit, për shkak të intensitetit të shtuar të miqësisë në partneritet, nuk do të dini përse jeni grindur, nëse fare do të grindeni me partnerin tuaj. Ciklet e sivjetme të errësimeve kanë vibracion goxha qartë. Errësimi i plotë i zjarrtë i Hënës te Shigjetari zgjeron shtëpinë tuaj të gjashtë, duke lehtësuar kryerjen e punëve në lidhjet tuaja. Për ato Gaforre të cilat kalojnë nëpër terapinë e çifteve, është kjo vërtet suazë për kryerjen e asaj pune në një mënyrë krejtësisht të shëndetshme, për këtë do të keni mbrojtjen e Hënës. Kjo periudhë kohore gjithashtu pasqyron vibracionet e partnerit tuaj, veçanërisht pasi eklipsi diellor unazor më 10 qershor në Binjakët ngrihet përmes shtëpisë tuaj të dymbëdhjetë të zhvillimit psikologjik. Këtë vit njerëzit do të lidhen në planin shpirtëror në lidhjet e tyre nëpërmjet përvojave dhe parandjenjave të çuditshme. Errësimi i plotë i Diellit, më 4 dhjetor, në Shigjetarin gjithashtu mban flakën, duke rritur impulsin edhe në pjesën tjetër të vitit.

Nëse jeni të lirë: për ato Gaforre të cilat tani dëshirojnë vetëm të njohin dashurinë e jetës së tyre, ky vit nuk do t’u jetë i lehtë. Mirëpo, s’ka dyshim që shumëçka do të mësoni gjatë këtij viti. Aq më parë cikli i sivjetmë i errësimit do të ndikojë në jetën tuaj dashurore. Ndërsa shenja juaj e ujit bëhet e ndikuar nga elementët e ajrit dhe zjarrit nëpërmjet shenjave të Binjakëve dhe Shigjetarit, ka shumë mundësi dhe opsione të ndryshme që mund t’i ndiqni. Sidoqoftë, mund të gaboni nëse nuk jeni shumë të kujdesshëm. Gjysma e parë e vitit mund të shënohet nëpërmjet disa skenarëve të ndryshëm. Do të ishte më e përshtatshme të zgjidhni atë që ju mbush me pasione dhe kënaqësi. Ndërsa sezoni juaj i ditëlindjes lëviz midis qershorit dhe korrikut, ju mund të ndiheni pak më të zhytur në mendime dhe të gatshëm për një ndryshim tjetër. Në fakt, vetëm rreth shtatorit do të jeni gati për një histori të plotë dashurie romantike që do t’ju pushtojë juve dhe partnerin tuaj të ardhshëm. Ka diçka në të kaluarën tuaj që nuk e keni zgjidhur plotësisht me ish-partnerin tuaj, do të duhet të zgjidhet këtë vit, në mënyrë që të jeni gati të filloni një jetë të re deri vitin e ardhshëm. Kjo do të ndodhë deri në mes të tetorit, duke ju dhënë përfundimisht informacionin që ju nevojitet për të ecur përpara dhe për të vlerësuar romancën që do t’ju japin eklipset e Hënës më 19 nëntor dhe 4 dhjetor.

LUANI (23. 07 – 22. 08)

Puna: Financiarisht, ju keni një pozicion mjaft të shkëlqyeshëm. Ka pasur shumë ngritje dhe rënie në botën përreth jush, por shenja juaj e betejës duket se po gjen një mënyrë për t’i kapërcyer stuhitë e shumta. Ju patjetër e kuptoni që nuk ka zgjidhje magjike për suksesin edhe pse investoni shumë! Ju jeni këtu për të bërë punën tuaj në mënyrë të sigurt. Metoda juaj e gjithanshme e menaxhimit të kohës ju bën me të vërtetë të pandalshëm edhe nëpërmjet ndryshimeve të krijuara nga kuadrati Jupiter-Uran në janar dhe shkurt. Në këtë pikë, ekziston një reflektim i caktuar i energjisë që i bën gjërat të lidhen në një mënyrë që ju përshtatet. Mund të merrni edhe një rritje rroge, por kjo kërkon orë shtesë pune dhe net të gjata të kaluara në punë. Gjithashtu, ekziston një ndjenjë loje në arritjen e një qëllimi të caktuar, veçanërisht gjatë pjesëve të mëvonshme të majit deri në qershor, sepse Merkuri retrograd në Binjakët ngadalëson komunikimin tuaj përmes zonës suaj personale të zhvillimit dhe popullaritetit në komunitet. Kjo është një kornizë e mirë kohore për t’u lidhur me pasionet tuaja të preferuara, dhe konsideroni t’i ktheni ato në një mundësi biznesi. Transiti me ndikim i Saturnit në Ujor në kuadratin me Uranin në Dem sjell zhvillim të jashtëzakonshëm profesional, veçanërisht inkurajon nevojën për ndryshime personale nëpërmjet ngjarjeve kryesore të vitit. Shkurti, qershori dhe dhjetori do të jenë ato periudha që shenja juaj e Luanit të marrë përgjegjësinë dhe të mos shqetësohet për atë se çfarë mendojnë njerëzit e tjerë.

Shëndeti: Rënia e imunitetit dhe ndjeshmëria ndaj viruseve shfaqen në dy muajt e parë e këtij viti. Në gjysmën e dytë të marsit dhe gjatë prillit dhe majit, energjia e jetës ju kthehet. Në mars dhe në prill do të keni nevojë për më shumë gjumë, ndërkaq shkuarja e hershme në shtrat do t’jua forcojë imunitetin. Ndryshoni zakonet tuaja të të ushqyerit, transmeton Telegrafi. Gjatë verës, variacionet në presion dhe dhimbjet e shpinës janë të mundshme. Vjeshta dhe dimri ju sjellin stabilizim. Pushimi është çelësi në vitin 2021. Do të ndodhin aq shumë gjëra sa të tundoheni t’i lini anash pushimin dhe ushtrimet, por më vonë do t’i ndieni efektet.

Dashuria: Nëse jeni në lidhje: Nëse i keni fshehur detajet e ndonjë marrëdhënieje romantike afatgjatë për pjesën më të madhe të vitit ose viteve të kaluara, mbase është koha të hapeni dhe të bëheni më të shoqërueshëm, në vend që të shiheni gjithmonë si një lider i vetmuar. Kjo është veçanërisht e rëndësishme për ata Luanët që mendojnë të hapin një biznes familjar ose të lidhin dashurinë dhe prosperitetin financiar në një farë aftësie. Çiftet mund të marrin disa vendime mjaft të pakuptueshme që nuk kanë aspak kuptim për botën e jashtme. Ju madje mund të mendoni të shkoni te një partner për të kursyer para ose të zhvendoseni në një vend më të lirë së bashku për të përmirësuar cilësinë e jetës suaj. Eklipsi i plotë i Hënës, më 26 maj, zmadhon shtëpinë tuaj të pestë të fëmijëve, shprehjen dhe kreativitetin, duke zgjuar nevojën tuaj për të drejtuar jetën tuaj për mirë, në mënyrë që t’i sillni çelësat e mbretërisë vetes dhe partnerit tuaj. Ekziston edhe një zhvendosje e vogël që vazhdon për sa i përket komunikimit, por ju me të vërtetë mund të merrni një vendim pas qershorit, pas eklipsit të Diellit në Binjakët (7/10) dhe Merkurit retrograd (7/22). Ditëlindja juaj sjell mundësinë për sukses të vërtetë dhe vendime që ndryshojnë jetën për ju dhe partnerin tuaj. Me kalimin e kohës, ndërsa viti kalon me një eklips tjetër të zjarrtë – këtë herë nga një valë e plotë dielli përmes Shigjetarit – ju jeni absolutisht i vetëdijshëm për dhuratat që ju bëhen, prandaj uluni në fronin tuaj pranë partnerit tuaj dhe jini të gatshëm t’i merrni ato!

Nëse jeni të lirë: 2020-a ju ka dhënë një shije të asaj që ju pret vitin e ardhshëm. Ju madje mund të mendoni të hyni në një marrëdhënie më të gjatë para se të jeni plotësisht të përgatitur. Përpiquni të jeni të kujdesshëm, veçanërisht gjatë kohës kur keni të bëni me disa oscilime më të forta midis shkurtit, majit dhe dhjetorit. Për një Luan, kjo mund të duket si një kohë për të ndryshuar. Mos harroni, të gjithë ndihen paksa të krisur gjatë përshtatjes hapësinore të këtij viti midis Saturnit në Ujor dhe Uranit në Dem. Sidoqoftë, për ju kjo mund të zvogëlojë angazhimin për lidhjen, dhe për disa Luanë mund të çojë edhe në ndarje të plotë. Ndoshta thjesht ndiheni të lodhur nga lidhja dhe, në një farë mënyre, dëshironi të hiqni qafe ciklet e kaluara. Disa Luanë madje mund të braktisin marrëdhënie afatgjata dhe të hyjnë sërish në sferën e shoqërimit, nëse nuk ndihen sikur janë në një partneritet të barabartë. Ky mund të ketë qenë një rast më i zakonshëm me ata Luanë që kanë menduar se diçka po mungonte, por thjesht nuk kanë arritur sukses. Pra, pak më shumë guxim! Ciklet e eklipsit të këtij viti janë shumë të dobishme për të dalë nga zona juaj e rehatisë. Me gjithë energjinë e Ujorit që noton nëpër shtëpinë tuaj të shtatë personale, kjo gjithashtu mund të ketë efekt të kundërt në personalitetin tuaj. Ndoshta mund të gjesh dashuri me dikë që është krejtësisht ndryshe nga ti? Ata mund të kenë një stil tjetër nga stili juaj, por ju do të përputheni në disa segmente. Kjo është diçka që do ta hasni vazhdimisht në jetën tuaj të dashurisë në vitin 2021. Është një përvojë unike dhe e pazakontë këtë vit! Mundohuni të zgjeroni imazhin tuaj për një marrëdhënie ideale duke u lidhur me dikë që është i pazakontë!

VIRGJËRESHA (23.0 8 – 22. 09)

Puna: Është mirë të ndihesh i vlerësuar nga kaq shumë njerëz përreth teje! Ju keni investuar shumë vite punë dhe përkushtim për të arritur në këtë pikë. Megjithëse keni zbuluar se tregjet ndryshojnë dhe se keni filluar rrugë të panjohura, viti 2021 në përgjithësi do të jetë shumë i dobishëm për karrierën tuaj. Pozicioni i Nyjës së Veriut në Binjakët do të thotë që zona juaj personale e karrierës po merr një zhvendosje të madhe polare në jetën tuaj. Ju po shkoni drejt veriut të caktuar shpirtëror në fuqinë tuaj personale. Gjetja e qëndrimit tuaj të fortë dhe besimi në intuitën tuaj është adresa ku do të gjeni rezultatet më të mira. Ka mundësi të jetë një zgjim i mendjes, trupit dhe jetës shpirtërore që vërtet ju inkurajon të pranoni talentet tuaja dhe t’i kaloni ato në një nivel më të lartë. Viti që e keni përpara është i shkëlqyeshëm për ju, nëse jeni një nga ato Virgjëreshat që do të donin të fillonin biznesin e tyre ose të hidheshin në një karrierë për të cilën nuk keni pasur guxim më parë. Ky është një vit i rezervuar për t’u liruar nga ciklet e vjetra dhe për t’i mundësuar vetes që të merrni kontrollin e plotë. Shprehja e një mendimi nuk ka qenë kurrë problem, por shprehja e asaj që mendoni se është e gabuar dhe e saktë është gjithashtu pjesë e aspektit në të cilin këto ndryshime hyjnë në fuqi. Merkuri retrograd i janarit ju sjell më shumë harmonizim me nevojat tuaja personale organizative. Çfarë duhet të ndryshoni për t’ia përshtatur vetes versionin më të mirë? Çështjet financiare gjithashtu duhet të rregullohen, veçanërisht nëse duhet të kujdeseni për borxhin afatgjatë. Ndryshimet e përditshme që mund të filloni në fillim të vitit mund të qarkullojnë dhe forcojnë cilësinë e jetës suaj deri në dhjetor!

Shëndeti: Fillimi i vitit ju sjell probleme psikosomatike, mbi të gjitha, ju sjell ankth. Mundohuni të bëni ushtrime dhe t’i ndryshoni shprehitë, veçanërisht prirjen drejt analizave negative. Kjo mund t’ju krijojë menjëherë një gjendje paniku. Dy muajt e parë janë mjaft të tensionuar dhe stresues. Marsi, prilli dhe maji kërkojnë një ndryshim të mënyrës së jetesës. Është e nevojshme të keni kujdes nga alergjitë dhe ilaçet ose terapitë e paprovuara. Gjatë gjithë vitit, herë pas here mund të keni ndonjë problem me stomakun dhe zorrët tuaja nervoze. Nëse mësoni të dalloni dembelinë nga lodhja kronike, do të dini kur do t’i përkushtoheni aktivitetit të shtuar fizik, e kur pushimit. Marrja me sportin dhe pushimin do të jenë vendimare për shëndetin tuaj.

Dashuria: Nëse jeni në lidhje: Për Virgjëreshat e zëna ky vit është një udhëkryq interesant. Shenja juaj nuk është ajo e cila lehtë qëndron në partneritete afatgjata nga pikëpamja konvencionale. Duhet shumë besim dhe respekt midis partnerëve për të qëndruar së bashku. Ky vit nuk e pasqyron vetëm jetën tuaj të dashurisë përmes nyjave kryesore dhe eklipseve magnetike. Do të hasni mësime nga disa cikle retrograde shumë njohëse të Merkurit që ose përmirësojnë aftësitë tuaja të komunikimit, ose tregojnë se çfarë duhet të përmirësohet. Të dy aspektet kërkojnë shumë punë personale. Pjesa më e madhe e majit deri në fillim të korrikut shërben si një pikë kthese në të gjitha fushat e dashurisë dhe mirëkuptimit reciprok. Disa çifte me të vërtetë do të duhet të zgjidhin disa nga mosmarrëveshjet e tyre dhe atyre do t’u jepen disa zgjedhje në vendim – si të procedohet!? Mos harroni se kjo gjithashtu do të përfshijë një luftë kolektive, kështu që mund të ketë lidhje me diçka përtej kontrollit tuaj. Angazhimi juaj në vetveten do të kuptohet gjatë lëvizjes retrograde të Merkurit në Peshore nga 26 shtatori deri më 18 tetor, prandaj kuptojeni këtë si një cikël pastrimi të të gjitha gjërave të këqija me partnerin tuaj, i cili, plotësisht, do të provojë durimin tuaj. Nëntori dhe dhjetori e mbyllin vitin me një ndjenjë kënaqësie. Duket se do ta kapërceni me sukses stuhinë dhe do të dilni nga ajo të ndryshuar.

Nëse jeni vetëm: Ky mund të jetë një vit shumë më i lehtë për ata që duan të qëndrojnë të lirë këtë vit. Virgjëreshat madje mund të mendojnë se nuk po argëtohen aspak, kryesisht sepse më shumë preferojnë ta përqendrojnë vëmendjen e tyre te diçka tjetër. Pikërisht në këtë fushë universi mund t’ju sjellë gjëra të mira, të cilin thjesht nuk mund ta refuzoni! Në çdo rast, fryma e përgjithshme e vitit 2021 mund t’ju lejojë të argëtoheni pak edhe kur ndieni një përpjekje të vazhdueshme për t’u përqendruar në punë. Ka hapësirë të mjaftueshme për argëtim, flirt, të cilat mund t’ju sjellin probleme të vogla, nëse nuk jeni shumë të kujdesshëm. Nëse është e mundur, përpiquni të shmangni marrëdhëniet që duken si afera. Ndërsa cikle të caktuara eklipsi përshkojnë shtëpinë tuaj të dhjetë dhe të katërt, kjo mund të çojë në marrëdhënie fantastike, të reja, si dhe në shpirtrat që nuk janë të lehtë për t’u gjetur. Ndonjëherë takojmë njerëz për ndonjë arsye më pak të rëndësishëm, por ndonjëherë mund të jetë një arsye vërtet e veçantë! Dhe viti 2021 mund të sjellë dikë që është i destinuar t’ju japë jetë. Ekziston një ndjenjë e përcaktuar e fatit se tashmë keni takuar dikë, edhe nëse sapo e keni takuar. Kjo ndjenjë është mjaft e përhapur gjatë eklipsit të plotë të Hënës së Shigjetarit, më 26 maj, eklipsit të unazës së Diellit më 10 qershor në Binjakët, si dhe eklipsit të plotë të Diellit më 4 dhjetor në Shigjetar! Në vitin 2021, shumë flirte ndodhin! Vërtet është bukur të ndihesh i dashur dhe i vlerësuar, pra edhe ky vit mund t’ju sjellë më shumë shanse për një takim romantik argëtues dhe të paharrueshëm.

PESHORJA (23. 09 – 22. 10)

Puna: Personaliteti juaj simpatik ndikon vazhdimisht te njerëzit e tjerë! Ky është një vit ku ju mund të merrni vërtet atë që po kërkoni nëse i hidhni kartat kur duhet dhe si duhet. Ju duhet të planifikoni të ardhmen dhe të jeni mjeshtri i lojës suaj, edhe nëse kjo do të thotë që ju duhet të dilni nga zona juaj e rehatisë. Ka segmente të karrierës suaj që duhet t’i ndryshoni, veçanërisht nëse këto janë kontakte biznesi që ju kanë penguar në të kaluarën ose ku ka pasur ndonjë intolerancë. Ndoshta patjetër do të duhet të përballeni me ndonjë konkurrencë në fillim të vitit, veçanërisht pasi Saturni në Ujor përjeton një shesh me Uranin në Dem në mes të shkurtit. Kjo nuk është pjesa më e dëshirueshme e punës, por ju jeni gati ta pranoni atë me tërë forcën. Nga ky mësim, ekziston një evolucion që nuk është më i lehti për shumicën, dhe ju mund të shihni kolegë të tjerë që luftojnë me këtë. Formulimi i një qasjeje të strukturuar do t’ju drejtojë nëpër këto cikle që do të takoni përsëri gjatë majit, qershorit dhe përsëri në nëntor dhe dhjetor. Financat tuaja do të jenë jashtëzakonisht të mira, ose do të duhet të luftoni për të marrë statusin që po kërkoni. Mos harroni të jeni mirënjohës dhe merrni parasysh atë që keni tashmë. Ju keni një numër të madh të gjërave që ju vijnë në ndihmë kur sinqerisht shikoni karrierën tuaj. Më në fund, mund t’ju duhet të punoni me një llogaritar ose partner financiar të besuar për të arritur sukses të ndërsjellë. Nga ana tjetër, të punosh me dikë që nuk ka interes personal në jetën tënde mund të të ndihmojë të shohësh një pamje më të madhe të jetës së biznesit gjatë gjithë vitit.

Shëndeti: Problemi në fillim të vitit ka të bëjë me problemet psikosomatike në formën e rritjes së nervozizmit dhe pagjumësisë, si dhe nervozizmit të stomakut. Një rënie e imunitetit dhe një ndjenjë e një rënieje të energjisë mund t’ju ndjekin deri në mes të marsit. Stresi dhe bashkë me të mungesa e pushimit për shkak të obligimeve të shumta do të jetë armiku më i madh i organizmit tuaj. Pas kësaj, energjia juaj do të kthehet dhe do të ndiheni mirë gjatë prillit dhe majit, transmeton Telegrafi. Vera ju sjell përsëri një rënie të energjisë, prandaj është e nevojshme të ndryshoni stilin e jetës tuaj. Vjeshta dhe fundi i dimrit sjellin nervozizëm. Joga dhe fitnesi do t’ju ndihmojnë ta përtërini harmoninë psikofizike.

Dashuria: Nëse jeni në një lidhje: Marrëdhëniet tuaja mund t’u mbijetojnë të gjitha pengesave vetëm nëse e dini për çfarë po luftoni! Shenja juaj e Peshores merr një azhurnim të madh ndërsa planeti i strukturës kalon nëpër shenjën e Ujorit. Kjo është e mrekullueshme për ato çifte për të cilët familja është shumë e rëndësishme. Këtë vit po kaloni procesin e lindjes, kështu që është një periudhë e përshtatshme për krijimin e një familjeje. Procesi përballet me sfida gjatë gjithë vitit, pasi një kuadrat i fuqishëm midis Saturnit në Ujor dhe Uranit në Dem mund të krijojë një uragan të lidhjeve karmike. Kërkohet nga ju t’i braktisni të gjitha nocionet e paramenduara të dashurisë, sepse mund të ndodhë që pritjet tuaja të tradhtohen. Kjo do të thotë që nëse jeni me dikë tani dhe ai po e vë në provë durimin tuaj, ju me siguri do të merrni një vendim nëse do të ndaheni. Fati tregon se Dita e Shën Valentinit për ju këtë vit, si dhe 14 qershori dhe 24 dhjetori, janë ditë të shkëlqyeshme për të marrë vendime. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të jeni gati, por do të përballeni me disa mësime të rëndësishme nga ekzistenca afatgjatë e një marrëdhënieje romantike që ose do t’ju ringjallë ose do t’ju thyejë. Ciklet e eklipsit të vitit 2021 gjithashtu ndikojnë në këtë rrugë të fatit, duke ju dhënë disa ngjarje të papritura, ndërsa e vërteta del në dritë gjatë eklipsit të total të Hënës më 26 maj në Shigjetar. Nuk ka asgjë për të fshehur këtu, sepse partneri juaj do t’ju shohë ashtu siç jeni! Kjo gjithashtu reflektohet në eklipsin e fuqishëm të unazës së Diellit në Binjakët më 10 qershor, eklipsin e pjesshëm më të qëndrueshëm të Hënës më 19 nëntor dhe mësimin e shkëlqyeshëm për çiftet në eklipsin total diellor më 4 dhjetor.

Nëse jeni të lirë: Shenja juaj e Peshores, më shumë preferon të jetë në një lidhje të fortë dhe të qëndrueshme, sepse do t’ju ndihmonte të ekuilibroni veten. Kjo do të thotë që patjetër duhet të jesh me shpirtin tënd binjak, ndërsa viti 2021 mund të drejtojë dikë që është plotësisht ashtu – shpirtin tënd binjak! Ky mund të jetë viti kur takoni dashurinë e jetës suaj. Viti që keni përpara sjell me vete një përvojë të gjerë të botës dhe një kthesë drejt natyrës dhe shpirtërores që do t’ju ndihmojë të jeni gati për një partneritet një herë në jetë. Ndoshta jeni ndier i mbërthyer në një humnerë dhe se duhet të eksploroni botën në një mënyrë krejt tjetër – aty do të jetë pikërisht ai person! Ata ndihen njësoj, dhe janë në të njëjtin vend me ju! Lërini eklipset e Diellit dhe Hënës t’ju ndihmojnë të gjeni dikë që i meriton cilësitë tuaja. Ndonëse mund të ndiheni të vetmuar, ju këshillojmë që të jeni të durueshëm deri në fillim të vitit. Ju jeni pikërisht aty ku duhet të jeni – lumturia sapo ju ka ardhur! Orari i eklipsit diellor për muajt maj dhe qershor është në rregull me aurën tuaj fantastike! Besoni se universi ka një plan për ju! Në këtë kohë, mund të ndodhë një takim që e veçon vërtet dikë nga të gjithë të tjerët! Ju kurrë nuk do ta mësoni nëse nuk përpiqeni, dhe kjo është koha e duhur për t’u hapur për një mori mundësish! Megjithëse viti 2021 mbyllet retrogradisht me planetin tuaj të shtëpisë Venerës, nga 19 dhjetori, do të habiteni se sa e vlerësoni interesin tuaj të tanishëm të dashurisë ose mësimin që ju ndihmon ta shëroni zemrën tuaj!

AKREPI (23.10.22.11.)

Puna: Shenja juaj vendimtare është gjithmonë në krye të trendëve aktualë të tregut që po shfaqen në fushën tuaj të biznesit. Ju jeni të shkëlqyeshëm në vetëpromovim, jeni gati të investoni kohën tuaj në atë që është me të vërtetë e rëndësishme për të ardhmen tuaj. Ju nuk e keni problem t’u përmbaheni punëve apo marrëveshje më të mira, edhe nëse duhet të sakrifikoni dikë për të arritur atje ku duhet të shkoni. Ky vit është mjaft interesant në atë që kuadratet midis Saturnit në Ujor dhe Uranit në shenjën tuaj të kundërt të Demit aktivizojnë zona të caktuara në grafikën tuaj që kërkojnë kompromise. Kjo mund të pasqyrojë ngjarje të papritura ose ndryshime në karrierën dhe partneritetin tuaj, dhe gjithashtu mund të lidhë familjen tuaj me punën tuaj. Nëse shqetësoheni për të mbështetur familjen tuaj nga një perspektivë financiare, viti 2021 është një vit i mirë për të rrezikuar vërtet dhe për të parë që ndonjëherë ju jep rezultate. Kjo do të kërkojë një guxim dhe vullnet të jashtëzakonshëm për të ndjekur udhëzimet personale pa mbështetjen e të tjerëve. Shpesh do të jeni të rraskapitur, sepse do të punoni përtej limiteve tuaja, veçanërisht në kuadratet e spikatura që ju interesojnë më 14 shkurt, 14 qershor dhe 24 dhjetor. Tekefundit, këta do të jenë faktorët që do të ndryshojnë gjithçka. Ju do të jeni në gjendje të dilni nga cikli që dikur ju penguar, por gjithashtu do të jeni në gjendje të shihni se ku duhet të përmirësoheni. Ky mund të jetë një vendim shumë personal, jo vetëm për ngritjen tuaj të përgjithshme, por edhe për një revolucion në karrierë! Ky vit tregon se ka ardhur koha që ju të besoni përsëri në ëndrrat tuaja. Fati ju pret gjatë rrugëtimit tuaj dhe, meqenëse jeni një udhëheqës efektiv, qëndroni në standardet më të larta!

Shëndeti: Imuniteti dhe ndjeshmëria e ulur e fytit dhe mushkërive do të jenë pikat tuaja të dobëta. Nëse jeni duke e tepruar me pirjen e duhanit, përpiquni ta lini, sepse problemet mund të ndodhin nën këto ndikime. Problemi tjetër që mund të ndodhë herë pas here te ju janë problemet reumatizmale dhe luhatjet e presionit. Në veçanti në mes të vitit, mund të keni probleme me presionin, prandaj punoni në parandalimin e tij. Do të jeni me shëndet të mirë gjatë pjesës tjetër të vitit. Pos aktivitetit fizik, do t’ju përshtatet edhe aktiviteti i shtuar mendor, ndërkaq mprehtësia e mendjesr do t’ju ndihmojë të përmirësoni përqendrimin e dobësuar. Nga tetori deri në dhjetor kujdes me nyjat, ndërsa dhembjet e shpinës zgjidhni me gjimnastikë.

Dashuria: Nëse jeni në lidhje: në vitin 2021, marrëdhëniet tuaja do të pësojnë shumë ndryshime. Do t’ju kërkohet ta shikoni veten nga një këndvështrim tjetër, domethënë më shumë sesa keni bërë dikur. Për ata Akrepa që janë në një lidhje, kjo është një provë nëse partneriteti juaj mund ta përballojë atë lidhje apo jo. Ideja e një marrëdhënieje të ekuilibruar me respekt ndaj partnerit do të jetë vendi ku kjo do të jetë më e rëndësishme. Nëse jeni me dikë që nuk ju shikon me të njëjtën dozë vëmendjeje siç e shikoni edhe ju atë, atëherë është më mirë ta përfundoni këtë marrëdhënie këtë vit. Nëse partneri juaj ju mbështet dhe ju vlerëson ashtu siç jeni në të vërtetë, atëherë mos e përfundoni marrëdhënien, sepse sigurisht që jeni të lumtur për situatën e këtillë. Ka fusha kryesore ku vendimet e mëdha do të duhet t’i merrni këtë vit dhe ju do të duhet vërtet t’i përgjigjeni secilës prej tyre plotësisht vetë. Kjo veçanërisht ka të bëjë me muajt shkurt, maj, qershor dhe nëntor. Ju tashmë keni kaluar nëpër vështirësi të mëdha këtë vit, por tani jeni në një regjim pastrimi në fusha të ndryshme të partneritetit tuaj. Një eklips i pjesshëm i Hënës, më 19 nëntor, do t’u japë një kuptim interesant motiveve të dikujt. Kjo ju përgatit për një periudhë dashurie iluminuese që do të ketë ndikim te ju gjatë gjithë vitit deri në 2022. Gjithsesi, ky vit do të kërkojë pak më shumë dhembshuri nga ana juaj, por sado e lehtë që të duket, nuk është diçka që mund ta bëni aq lehtë. Nëse keni probleme me disa vendime këtë vit, do të ishte mirë të konsultoheni me një astrolog, në mënyrë që të shihni më qartë se çfarë duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje.

Nëse jeni të lirë: viti 2021 mund të krijojë hapësirë për takime të rastësishme dhe aranzhime fatale për Akrepat beqarë. Ka shumë mundësi që takimet e pasionuara të fillojnë shpejt, vetëm për të humbur në një çast, sepse dikush tjetër ka ndërhyrë në to. Ju nuk duhet të shqetësoheni shumë nëse nuk kërkoni ndonjë gjë serioze, sepse ky është një vit i shkëlqyeshëm për t’u argëtuar dhe të joshur disa marrëdhënie jokonvencionale. Akrepat që duan diçka në një afat të gjatë dhe të përkushtuar, duhet t’i shikojnë aspektet e shenjës së tyre dhe shenjës së personit tjetër me të cilin dëshirojnë të krijojnë diçka. Ekziston një relaksim midis dëshirave tuaja personale dhe asaj që interesi juaj i dashurisë po tregon vërtet për t’ju sfiduar. Maji dhe qershori do të jenë pikat kryesore që ju t’i realizoni vërtet dëshirat tuaja. Ju madje mund të kapni disa ndjenja në atë kohë. Mund t’ju ndihmojë për të bërë grafikën tuaj të lindjes dhe atë të partnerit tuaj të mundshëm. Kontaktoni ndonjë astrolog për t’ju ndihmuar që ta rishikoni tërësisht marrëdhënien tuaj. Tematika e përgjithshme këtë vit përfshin rënien në dashuri në çast, ëndërrimin për atë person dhe më pas kur ta mësoni të vërtetën për atë person, realitetin e tij, do të humbisni interesin për të. Kjo është diçka që mund t’ju shqetësojë këtë vit dhe jo vetëm në një rast. Urani është dinak në atë kuptim dhe ndërsa ky planet kaotik hedh rrufe nëpër hapësirë, po kështu zemra juaj do të ndërthuret në këtë ndryshim të trazuar. Mos harroni të hipni në valët e ndjenjave tuaja dhe të filloni të vlerësoni ndjenjat e dikujt që i ka për ju!

SHIGJETARI (23. 11 – 21. 12)

Puna: Një mësim i rëndësishëm për shenjën tuaj të zjarrit në vitin 2021 përfshin idenë nëse jeni në gjendje të duroni dhe të ruani aftësinë tuaj për të ndërtuar personalitetin tuaj. Ndikimi më i madh i një të fiksuari pas karrierës do të vijë fuqimisht në pjesën më të madhe të punëve tuaja dhe çështjeve financiare këtë vit. Këto marrëdhënie do të kenë intensitetin e tyre më të fortë më 14 shkurt, 14 qershor dhe 24 dhjetor, por transitet e tyre vazhdojnë nëpër zonat tuaja të organizimit dhe komunikimit gjatë gjithë pjesës së vitit. Kjo mund të ndryshojë mënyrën e punës dhe mënyrën e punës në botë përgjithësi. Nëse jeni duke u fshehur pas një dere të mbyllur, ka gjasa që të zbuloheni dhe të bëhuni qendër e vëmendjes, të rrezikoni dhe të hidheni në të panjohurën. Në përgjithësi, financat tuaja mund të luhaten pak, por ciklet e eklipsit do t’ju ndihmojnë të ndiqni ëndrrat tuaja të fundit dhe të tregoni se çka është më e rëndësishme për ju. Merkuri retrograd inicion disa modele që duhet të adresohen midis 29 majit dhe 22 qershorit. Kjo do të thotë që ju patjetër të duhet të merreni me disa hua biznesi dhe kontrata që janë tërhequr mbrapsht. Konkretisht, do të duhet t’i harmonizoni shprehitë tuaja me financat tuaja, që natyrisht do të thotë se nuk keni pse të shpenzoni shumë. Ajo që mund t’ju ndihmojë për financat dhe për disa vendime të rëndësishme që do të duhet të merrni këtë vit është konsultimi me astrologun tuaj personal.

Shëndeti: Ju jeni mirë me shëndet këtë vit, por herë pas here mund të ftoheni ose të keni një tendencë të shtuar ndaj dëmtimeve, kështu që ju këshillojmë të jeni më të kujdesshëm. Jeni plot energji, në mars do të filloni të ndieni lodhje dhe do t’u ekspozoheni sëmundjeve, andaj filloni me detoksifikim dhe kurë. Pjesa e dytë e verës ju sjell rritjen e nervozizmit, dhe kjo veçanërisht do të ndikojë në ndryshimin e presionit të gjakut, transmeton Telegrafi. Marrja me sport do t’ju bëjë mirë tërë vitin, aq më tepër që do të shpenzoni tepricën e kalorive të futura në organizëm, të cilat në qershor rrezikojnë linjën tuaj trupore. Shmangni pijet e gazuara, ëmbëlsirat dhe ushqimin e shpejtë.

Dashuria: Nëse jeni në një lidhje: Shumë gjëra ndërthuren këtë vit, kështu që ky vit do të jetë një kohë e rëndësishme për ata Shigjetarë që janë në marrëdhënie afatgjata. Nga ju kërkohet të bëni me kujdes kompromise gjatë gjithë vitit dhe në të njëjtën kohë të pajtoheni me ndryshimet që po kaloni. Si një shenjë zjarri, ju jeni të aftë të lëvizni në një drejtim të sigurt, gjë që është e rëndësishme edhe për shenjat e ajrit këtë vit. Nëse partneri juaj është një shenjë uji ose toke, ndoshta mund ta kenë pak më të vështirë që të përballen me sfidat e caktuara të cilat i sjell ky vit, ndërkaq ju mbase do të tërhiqni të tjerët nëpër disa valë të ashpra emocionale. Nuk ju pengojnë bllokadat, sepse i përjetoni si sfida të cilat vërtet mund t’i zgjidhni. Vetëbesimi juaj merr hov respektimi të të tjerëve, derisa Jupiteri kalon nëpër shenjën e Ujorit gjatë pjesës së parë të vitit 2021. Gjëra të shumta të mira do të vijnë në formë të faljes dhe mirëkuptimit për të tjerët. Mund të liroheni nga analizimet e imtësive negative dhe thjesht ta pranoni dikë ashtu siç është. Ky vit i sjell lidhjes suaj shumë dhurata, ato janë respektimi, besnikëria dhe lumturia. Ciklet e gjithmbarshme të eklipsit do të jenë zona të fuqishme të ndryshimeve. Çiftet do të detyrohen të kalojnë së bashku nëpër dyer të mëdha vendimtare, posaçërisht midis mesit të majit dhe fillimit të korrikut. Kjo është vetëm një kthesë në të cilën nga ju kërkohet që të përballeni me fatin tuaj pa marrë parasysh a jeni të gatshëm për të apo jo! Kjo është koha në të cilën rëndësia e punës ekipore do të arrijë sukseset e plota të saj, qoftë nëse tashmë keni familje me partnerin tuaj apo jo! Në vitin 2021 do t’ju nevojiten shkathtësitë e dëgjimit të të tjerëve dhe komunikimi i kujdesshëm në mënyrë që romanca juaj të jetë e qëndrueshme!

Nëse jeni të lirë: Për ata Shigjetarë të cilët kërkojnë partner, këtë vit do të jenë në kërkim të dashurisë! Nuk ka shumë nevojë për përmirësime të cilat duhet të ndodhin në jetën tuaj, posaçërisht për ata Shigjetarë të cilët tashmë kanë shijuar lidhjen e pashëndetshme dhe toksike. Mbase ekzistojnë disa gjëra në të kaluarën të cilat do të dëshironi fuqimisht t’i bashkohen botës tuaj të re, ndërsa nyjat e fatit qarkullojnë midis nyjës jugore e cila i liron tregimet e vjetra në shenjën tuaj dhe nyjës veriore e cila ju tërheq në drejtim të diçkaje të re. Plagët tuaja dashurore me siguri ende nuk janë shëruar, mirëpo nga ju nuk kërkohet që me to të përballeni drejtpërdrejt. Ciklet e eklipsit në këtë vit do t’ju sjellin çdo skenar të mundshëm të cilin mund ta imagjinoni, andaj bëhuni gati për aventura të mëdha në vitin 2021. Këto cilësime të reja mund të përfshijnë ish të dashurit, por në fund do ta kuptoni përsëri se ka një arsye pse ata janë ish të dashur. Kini parasysh që kjo është temë për dymbëdhjetë muajt e ardhshëm, madje edhe kur ju takojnë eklipset e muajve maj, qershor, nëntor dhe dhjetor! Pra, përgatitja për gjëra të këqija dhe ndryshime të mëdha në fillim të janarit do të jetë mënyra më e mirë që të përqendroheni në jetën tuaj pa pasoja gjatë gjithë vitit 2021. Në fund, duhet të jini të kujdesshëm ndaj qëllimeve të personave të tjerë gjatë pjesës më të madhe të qershorit dhe korrikut. Meqenëse shenja juaj është kaq e gjallë dhe e aktivizuar kozmikisht, ju do të tërhiqni shumë personalitete të ndryshme në jetën tuaj dhe do t’ju duhet kohë për të menduar nëse jeni duke kërkuar personin e duhur.

BRICJAPI (22. 12 – 20. 01)

Puna: Jeni absolutisht i preokupuar në mënyrën më pozitivet me shprehitë tuaja. Kjo është pikërisht ajo për të cilën jeni i lindur, ju po bëni atë që ju bën të ekzistoni këtu në këtë planet dhe këtë vit nuk ka përjashtime në këtë segment të jetës tuaj. Punën e gjithë ekipit do ta bëni vetë, ndërsa kjo do të thotë që mundeni vazhdimisht të avanconi në punë. Bëhuni të sinqertë, viti i kaluar ka qenë një sprovë e madhe e forcës suaj. Mirëpo, ju ende po rikuperoheni financiarisht, por ndoshta vuani madje edhe nga mungesa e energjisë fizike. Janari dhe shkurti sjellin një lajm për fazën e ardhshme të jetës suaj profesionale. Marrja e udhëheqjes në planin profesional është pikërisht ajo që shenja juaj do ta vlerësojë këtë vit si zgjidhje e vetme e mundshme për shumë probleme në biznesin tuaj. Kompromiset martesore mund të ndodhin së bashku me shpenzimet që duhet t’i analizoni dhe zgjidhni nga mesi i janarit deri në mes të marsit. Do t’u drejt punës, problemeve krijuese, nuk do të keni frikë të rrezikoni, por në fund të fundit mund të jeni i fituar në fushën e betejës jetësore. Natyrisht , mund të ndodhë vetëm këtë vit dhe, mbase, dështimi është i pashmangshëm për ju në një pjesë të këtij viti, ndonëse është gjithashtu e rëndësishme se si e perceptoni dështimin. Nuk duhet të jetë kështu, nëse jeni pak më i kujdesshëm. Mirëpo, dështimi mund të jetë i pashmangshëm për ju në një pjesë të këtij viti, megjithëse është gjithashtu e rëndësishme se si e perceptoni dështimin. Për ju mbase dështimi do të jetë nëse nuk do të avanconi në punë, përkatësisht nëse gjatë këtij viti do të mbani satus quo-në. Mirëpo a është vërtet dështim, jo edhe aq! Natyrisht, nëse ka edhe suksese, gjithsesi ato do të pasurojnë përvojën tuaj jetësore, sepse një ditë patjetër do të keni sukses, por ndoshta vetëm në rrjedhën e vitit të ardhshëm.

Shëndeti: Tërë gjysmën e parë të vitit do të jeni “i ndryshueshëm” sa i përket shëndetit. Lëkundje imuniteti, ndjeshmëri, gjendja e theksuar stresuese, shumë pak kohë për gjumë cilësor dhe së paku aktivitet të butë fizik. Gjithsesi, gjatë dimrit d o të duhet të kini kujdes nga lëndimet. Mund të keni reumatizëm apo problem me pjesën kurrizore. Do të ndodhin aq ngjarje sa që do të jeni para sfidave që të hiqni dorë nga pushimi dhe ushtrimet, mirëpo kur të veproni kështu, do t’i ndieni efektet. Prandaj në këtë periudhë pritet të keni marramendje apo dhembje koke. Si edhe përherë, pushoni mjaft dhe përkushtojuni maksimalisht vetes në ditët kur ju duket që nuk mund t’i arrini të gjitha.

Dashuria: Nëse jeni në lidhje: Në këtë vit ju presin leksione të rëndësishme dhe përkushtim, kjo nuk do të nënkuptojë vetëm marrëdhënien dashurore me partnerin, por tani edhe marrëdhënie miqësore, të cilat i zhvilloni me partnerin tuaj por edhe me njerëzit që i keni pranë vetes. Në vitin 2021 do të detyroheni t’i dëgjoni më shumë të tjerët, por nuk mund të themi se ajo është ana juaj më e fortë. Ju jeni person i cili ka dëshirë të tregojë dominimin e vet, këtë do ta bëni edhe këtë vit si edhe viteve të kaluara. Ju vetë jeni të vetëdijshëm sesa mirë mund të jetë kjo, por edhe keq, të paktën herë pas here, prandaj përpiquni që të paktën më me maturi t’i korrigjoni të metat tuaja këtë vit. Eklipsi i plotë i Hënës, më 26 maj, në Shigjetarin do t’ju paraqesë disa ngjarje të cilat jo vetëm që nxisin traumat e kaluara, por zbulojnë edhe shtresa të caktuara të jetës suaj personale për të cilat keni menduar që kanë qenë të fshehura. Maji dhje qershori vërtet janë koha specifike për kërkim të ndonjë terapie për çiftet apo për përkrahje personale emocionale, sepse do të keni nevojë për ndihmë që t’i kaloni sfidat e kohës në lidhjen tuaj. Fundi i vitit gjithashtu shpreh këtë cikël të pikëpamjeve tuaja. Patjetër duhet të rrënoni murin në mënyrë që ta ndërtoni sërish dhe të formuloni një qasje më të sigurt ndaj partnerit tuaj. Çiftet mund të thellojnë përgjegjësitë e tyre mbi dhe përtej kuptimit shpirtëror, mendor dhe fizik. Duke e shikuar partnerin tuaj në sy, këtë vit do të filloni edhe më shumë ta kuptoni veten!

Nëse jeni të lirë: këtë vit kjo nuk do të jetë ashtu siç jeni mësuar, por lumturia ju pret, mund të ndodhë që në rrugëtimin tuaj të ndodhë dashuria, pa pritur e pa kujtuar. E vërteta është se sekreti juaj i ruajtur më së miri është pikërisht që keni frikë nga dështimi ose dashuria e pashpërblyer. Mirëpo vetëm mendoni, çfarë saktësisht mund të humbni me veprimin e këtillë? Saktësisht kështu, pikërisht asgjë, prandaj mos e mundoni vetëm me marrëzira dhe përfundimisht merrni gjërat nën kontroll, pushtoni dashurinë e jetës suaj sepse në vitin 2021 vërtet kjo është e mundshme! Nëse megjithatë keni ndërprerë lidhjen dhe jeni të gatshëm të filloni lidhje pa obligime, përgatituni që gjatë rrugëtimit të thyeni edhe ndonjë zemër. Ju jeni i zjarrtë dhe tërheqës me praninë aktuale të Saturnit në Ujorin elektrik dhe Plutonin, i cili ende mbijeton thellë në shenjën tuaj. Mirëpo mbase do të jetë më mençuri që të mendoni, frenoni dhe t’i caktoni prioritetet tuaja, nëse nuk jeni të sigurt që kjo është rruga në të cilën dëshironi të lëvizni, sepse mbase vërtet dëshironi lidhje konvencionale. Ekziston cilësia specifike sekrete e cila është jashtëzakonisht e lehtë të tërheqë proceset dhe dashnorët potencialë drejt jush. Çështja është të pyesni veten çdo muaj se çfarë ju nevojitet. Janari dhe shkurti mund t’ju fusin në lidhje e cila vërtet mund të zgjasë gjatë gjithë vitit dhe mund të shërbejë si opsioni afatgjatë për martesë, nëse vërtet ndiheni të gatshëm për të. Nëse dëshironi që gjërat të mbeten të natyrshme, konsideroni që nga maji deri në shtator është koha e duhur për të. Vitin do ta përfundoni me disa çështje kryesore me Venerën retrograde në shenjën tuaj e cila nga ju do të kërkojë që të tërhiqeni apo të lejoni dikë të shkojë!

UJORI (21. 01 – 19. 02)

Puna: Ujor, këtë vit ekziston oscilim i lumtur në grafikun tuaj financiar! Ngjashëm si edhe në të gjitha sferat e tjera të jetës suaj këtë vit, zhvillimi profesional do të jetë i sigurt dhe ju vjen papritur. Ky është absolutisht magnetizëm i pastër! Ju jeni vetëm një shenjë, por edhe oscilime të vitit! Kjo përfundimisht është periudhë e Ujorit dhe rast i shkëlqyeshëm që vërtet të shfrytëzojë tërë forcën e vet. Jo do të përkrahni dhe vlerësoni të gjitha surprizat e mrekullueshme të cilat po jua përgatisin. Kjo mund të çojë edhe deri te ato qëndrueshmëri financiare dhe marrëveshje të cilat dikur ju janë dukur tepër të paarritshme, ndërkaq tani kanë më shumë kushte në të cilat mund të negociohet. Kjo është kohë e mrekullueshme për shenjën tuaj që të mendoni për kthimin në shkollë, ndryshimin e karrierës apo që zëri juaj të depërtojë në publik. Kjo mund të jetë e dobishme për ata të cilët merren me artin vizual dhe ndërmarrjet të cilat kërkojnë personin e vet për marrëdhënie me publikun. Ai mund të jeni ju! Këtë vit bëhuni jashtëzakonisht i kujdesshëm gjatë ciklit retrograd të Merkurit, sepse do të detyroheni të shpëtoni nga komplikimet e caktuara dhe mbase do të detyroheni t’i zgjidhni kontestet. Ciklet retrograde të Merkurit ndikojnë në ju nga mesi i janarit deri në mesin e marsit; nga fundi i majit deri në fillim të korrikut dhe në fillim të shtatorit deri në fillim të nëntorit. Të gjitha këto periudha kohore do të mund të ndikojnë në ndryshimet tuaja kreative, por edhe në disa veprime kryesore të cilat do të ndikojnë në pozicionimin e gjithmbarshëm tuajin dhe të ardhmërisë dhe karrierës suaj.

Shëndeti: Pika juaj e dobët është qarkullimi i dobët i gjakut, ndërsa kjo mund të përkeqësohet edhe më shumë nëse nuk do të kujdeseni për shprehitë e shëndetshme tuaja jetësore. Është e domosdoshme të ndryshoni regjimin e ushqimit dhe të ecni sa më shumë. Vetë fillimi vitit, prilli dhe dhjetori për ju janë paksa problematikë sa i përket ndjeshmërisë ndaj viruseve dhe dhembjeve të shpinës, transmeton Telegrafi. Segmentet emocionale dhe familjare do ta shterin mjaft energjinë tuaj, andaj janë të mundshme periudha të imunitetit të dobët, posaçërisht deri në fund të prillit dhe në vjeshtë. Nëse ju bëhet monoton stili i tillë i jetës, merruni me ndonjë sport të ri dhe do të ndieni shumë përparësi.

Dashuria: Nëse jeni në lidhje: Ujorët të cilët janë në lidhje partneriteti në vitin 2021 do të detyrohen të vendosin patjetër a është partneri i tyre personi i duhur për ta. Mbase shumë vite keni qenë bashkë me personin e dashur, por mund të ndodhë që të filloni ta konsideroni ndryshe dhe në mënyrë më të hapur atë që shfaq lidhja juaj. Transitet e Saturnit dhe Jupiterit nëpër shenjën tuaj mund të sjellin marrëdhënie të shëndetshme dhe të harmonishme me partnerin, madje edhe të qëndrueshme, lidhjet e gjata përballen me diçka më serioze. Kjo mund të përfshijë nënshkrimin e dokumenteve martesore, testamenteve dhe kontratave, madje edhe të marrëveshjeve të mëparshme për divorc. Marrëdhëniet e qëndrueshme emocionale mund të synojnë të shkojnë në atë drejtim që të jenë të përcaktuara në dokumente, përkatësisht të transformohen në bashkësi martesore. Edhe pse Saturni në shenjën tuaj dhe Urani kanë ndikim të kuadratit konkurrues, nga ju do të kërkohet që të përqendroheni në atë që ju lumturon më së shumti – në jetën familjare. Nëse ai është personi i duhur, dashuria juaj do të gjasë shumë! Viti 2021 shfaq nevojën tuaj për paqe, siguri dhe bukuri. Shumë ngjarje të bukura në tërësi do të përshkohen me pastërtinë e dashurisë suaj, posaçërisht nëpërmjet eklipsit zemërgjerë të Hënës në Shigjetar, eklipsit shërues unazor të Diellit në qershor dhe eklipsit ringjallës të plotë të Diellit në Shigjetar në fillim të dhjetorit! Këto ngjarje hënore kanë për qëllim që t’ju vendosin në rrugën e lumturisë dhe të dashurisë së vërtetë me partnerin tuaj përnjëherë pranë jush!

Nëse jeni të lirë: Viti 2021 ju përgatit një goditje të vërtetë dashurore dhe nuk do t’ju kursejë, sepse ju pret një shpirt i vërtetë binjak! Ky është një ndër ato vite të cilat do të jenë në tërësi të hapura për atë që pason. Nuk mund të parashikoni asgjë që do t’ju dalë para në rrugën dashurore këtë vit – ju duket që nuk keni shmangie! Patjetër duhet të dorëzoheni dhe të vlerësoni faktin që në asnjë mënyrë nuk e kontrolloni rrugën në të cilën lëvizni! Meqenëse nga 30 janari deri më 20 shkurt në shenjën tuaj dalin pak vonesa në komunikim nëpërmjet ciklit retrograd të Merkurit, kjo mund të jetë e vështirë për ata të cilët janë në lidhje nga largësia apo kërkojnë dashuri në ndonjë mënyrë alternative, p.sh., nëpërmjet rrjeteve shoqërore. Lajm emocionues është që këtë vit mbase do të takoheni papritur me dikë. Kjo vërtet mund të ndodhë në cilëndo kohë dhe vërtet me cilindo transit, kryesisht për shkak të ciklit të Saturnit nëpër shenjën tuaj të rrezatuese. Ky planet dëshiron që të gjeni lidhje të qëndrueshme, madje edhe në shenjën tuaj shpesh impulsive. Për ata të cilët humbin durimin është me rëndësi të kenë parasysh që këto cikle të eklipseve fare nuk lozin! Kjo do të thotë që ju nuk mundeni askënd ta manipuloni! Ajo që ndodh jashtë suazës së paracaktuar ka të bëjë ekskluzivisht vetëm me ju. Prandaj veproni në harmoni me shenjat dhe jo kundër tyre. Do të merrni mijëra leksione që kanë të bëjnë me partnerin potencial midis muajve maj dhe korrik. Më saktësisht muajve të fundit të vitit 2021 do të dihet ku shkon jeta juaj. Kjo gjithashtu mund të thotë që atëherë me të madhe takoheni me atë person të veçantë i cili është shpirti juaj binjak!

PESHQIT (20. 02 – 20. 03)

Puna: Vitin 2021 e shënojnë lëvizjet dhe ndryshimet e përhershme. Disa janë më të vogla seç do t’i kishit pritur, ndërkaq të tjerat tërësisht jua përmbysin botën! Peshqit e palodhur investojnë vite e vite, orë të gjata dhe sakrifikojnë veten e tyre për ta kthyer ëndrrën në një realitet të prekshëm. Ky është viti juaj që vërtet t’i gjërat në duart tuaja, në aspekte të caktuara të zhvillimit tuaj profesional. Mbase do të detyroheni të kërkoni mbështetje te miqtë për t’u ndier më të sigurt. Kthimi te kolegët e besueshëm derisa në të ardhmen bëni ndryshime të thella, gjithashtu do t’ju motivojnë që të vazhdoni përpara. Ajo që është më interesantja – ju shkoni përtej ëndrrave tuaja më të krisura, të mbështetur plotësisht nga seria e pabesueshme e eklipseve të këtij viti nëpërmjet Shigjetarit dhe Binjakëve. Ata do të aktivizojnë gjithë grafikën tuaj dhe ajo që është më e rëndësishme shtëpinë tuaj të dhjetë në karrierë dhe shtëpinë e katërt të jetës familjare. Mbase mendoni që idenë tuaj ta realizoni në atë mënyrë që të investoni në biznesin familjar, i cili do të mbijetonte për breza të tërë. Në atë rast do të ndiheshit i plotësuar, sepse keni realizuar misionin tuaj të dhurimit bujar për më të dashurit tuaj. Mbase do të gjeni suksesin me eklipsin e plotë të Hënës, më 26 maj, dhe me eklipsin e plotë të Diellit, më 4 dhjetor; edhe në zonën tuaj të Shigjetarit me statusin publik. Përfundimisht, në ndonjë sferë të jetës suaj afariste do të detyroheni të merrni rolin e duhur konkret prej lideri. Kjo do t’ju forcojë dhe do t’ju bëjë që të jeni të gatshëm t’i kaloni me not edhe ujërat më të mëdha! Ju jeni kreativ, ndërkaq në vitin 2021 do të jeni të pandalshëm!

Shëndeti: Fillimi i vitit do t’ju sjellë rënie të imunitetit dhe ndjeshmëri ndaj viruseve, prandaj është e domosdoshme që të merrni sa më shumë vitamina dhe që sa më shumë të shëtitni. Në muajt mars dhe prill mund të keni stomak më të ndjeshëm, por edhe të keni gjasa të jeni në depresion. Është gabim që të provoni ato t’i ndrydhni. Përmirësoni analizat tuaja negative nga e kaluara dhe bëni një përgatitje të madhe në shpirtin tuaj. Ambienti i këndshëm dhe aktivitetet relaksuese në prill do t’ju eliminojnë stresin dhe vështirësitë, ndërsa në prill dhe tetor praktikoni shprehi më të shëndetshme ushqimore. Shtatori dhe tetori ju sjellin ankth të shtuar. Gjatë nëntorit dhe dhjetorit ka mundësi të keni stomak të ndjeshëm dhe ftohje.

Dashuria: Nëse jeni në lidhje: ata Peshq, që janë të dashuruar, këtë vit mbase do të detyrohen që vërtet të kërkojnë përkrahje emocionale dhe ndihmë. Kjo do të jetë kohë e përshtatshme për ata të cilët kanë ndjenja delikate, andaj të kërkoni ndihmë nga dikush që do të mund t’ju ndihmojë nuk është fare e tmerrshme, por, vërtet, e domosdoshme dhe e efektshme. Ju të cilët keni ndjenjën që jeni të vetëdijshëm gjithmonë në lidhjen tuaj, këtë herë do të ndiheni të hutuar. Kërkoni këshilla nga partneri juaj kur ndiheni të humbur, ndërkaq edhe ai do ta kërkojë të njëjtën gjë nga ju. Gjithashtu mund të jetë vërtet vit i mirë për ju që të jeni pak më novator dhe t’i rregulloni gjërat, posaçërisht rreth eklipsit të energjive fantastike të majit, qershorit dhe dhjetorit. Kurrë nuk dihet se çfarë do të ndodhë! Ky është kombinim i fantazive, argëtimeve dhe shpirtit hulumtues, i cili vërtet i lëviz kufijtë dhe i cili do ta tronditë botën tuaj romantike! Për ato çifte të cilat mendojnë për zgjerimin e familjes, ky është po ashtu vit i përsosur që të mendojnë për fëmijë, apo së paku të mendojnë për investime në shtëpi të re, sepse nyja juaj e veriut në Binjakë futet më thellë në shtëpinë tuaj të katërt. Zemërmirësia dhe empatia janë jashtëzakonisht të bazuara te ju, gjë që mund t’ju bëjë juve terapeut të qëndrueshëm për miqtë tuaj dhe për të dashurit tuaj të cilët edhe vetë kanë vështirësi të caktuara. Mos harroni t’i mbani vërtet kufijtë të fortë rreth vetes dhe rreth më të dashurve tuaj dhe mos u stresoni shumë nëse kjo nuk është e mundshme. Ju nevojitet e gjithë energjia e cila ju jepet në vitin 2021. Vërtet është mirë të vlerësohen imtësitë siç janë shoqërimet në mbrëmjet romantike, të cilat gjithmonë do t’jua largojnë të gjitha problemet dhe stresin.

Nëse jeni të lirë: për ata Peshq të cilët kërkojnë ndonjë aksion dashurie, ky vit do të jetë i shkëlqyeshëm që të gjejnë dikë me të cilin do ta kalojnë jetën bashkë. Besoni procesit i cili po ju përgatitet – aq më parë nëse viti fillon më ngadalë sesa keni dëshiruar. Eklipset nga mesi i vitit do t’ju sjellin shumë udhëzime dhe perspektiva të cilat do të duhej t’i ndiqni. Eklipsi i plotë i Hënës në Shigjetar, më 26 maj, është pika hyrëse në grafikën tuaj, gjë që është jashtëzakonisht e përcaktuar për kartën tuaj të përgjithshme diellore. Meqenëse kjo është energjia e cila çliron, në shumë aspekte të jetës suaj ndodh pastrimi kimik. Kur është fjala për dashurinë, kjo do të mund të ketë lidhje me cilëndo romancë me të cilën ende nuk e keni ndërprerë tërësisht kontaktin (si p.sh. ish-partneri, i cili ende po sillet përreth jush). Ndërsa eklipsi i unazës së Diellit shfaqet në Binjakët, më 10 qershor, universi ju jep dritën jeshile për të mundësuar që dashuria e re të hyjë në jetën tuaj! Imagjinoni qershorin si muaj për arritje të kthesës së fatit tuaj. Këtu dëshirat tuaja bëhen realitet nëse aq gjatë jeni ndier të humbur dhe të vetmuar. Për ata Peshq të cilët në vitin 2020 kanë përjetuar vërtet humbje të mëdha, është me rëndësi të theksohet që shenjës suaj do t’i duhej pak kohë për një përsëritje mendore, kjo është plotësisht në rregull! Këto janë ngritjet dhe rëniet e ujërave tuaja shumë të thella që qëndrojnë pezull me shpirtin tuaj. Nuk ka asgjë të keqe të vlerësosh vetveten dhe ta vendosësh në vendin e parë. Prandaj, ndërsa e doni veten më shumë, universi do t’ju dërgojë një shpërblim në këmbim të kujdesit tuaj të shkëlqyeshëm për veten! /Telegrafi/

Horoskopi

Bejini syte kater per ndonje tradheti/ Keto jane 2 shenjat e horoskopit qe i presin probleme ne cift

Published

on

Dashi

Përpiquni të jeni mendjehapur ndaj emocioneve pozitive, sikurse dashuria. Pasi këto emocione të marrin komandën e plotë, mendja automatikisht përgjigjet pozitivisht në çdo situatë. Një marrëdhënie e re do të jetë e gjatë dhe shumë e dobishme për të lindurit në shenjën tuaj.

Demi

Qëndroni të qetë sot. Është parashikuar një rritje e lehtë e të ardhurave nga investimet e kaluara. Nëse planifikoni të keni një feste, atëherë ftoni edhe miqtë tuaj më të mirë. Ju do të jeni në një gjendje shpirtërore të mirë.

Binjakët

Sjellja juaj do të bëjë konfuzë njerëzit pranë jush. Vendimet e rëndësishme për investimet lërini për një ditë tjetër. Sa i përket marrëdhënies në çift nuk do të jetë dita e duhur. Do të fitoni shumë nëse jepni mendimin tuaj para personave të rëndësishëm.

Gaforrja

Investimet që do të bëni sot do t’ju sigurojnë një të ardhme shumë të mirë. Lidhja juaj romantike do të bëjë hapa pas, sepse partneri/partnerja juaj do të tregohet shumë kërkues. Ju pret një ditë e mirë, pasi do të vlerësoheni shumë në punë.

Luani

Sot, nuk do të jetë për ju një ditë e mbushur me energji pozitive, sidomos në ambientin e punës. Në ambientin afektiv, do të merrni një surprizë të bukur nga partneri juaj, e cila mund të jetë diçka materiale.

Virgjeresha

Bëni kujdes, mos humbni projektin, që ka shumë rëndësi për ju në çështjet profesionale. Në ambientin afektiv, duhet të dëgjoni këshillat e mikut tuaj më të ngushtë. Një këshillë: jeto momentin!

Peshorja

Ndjenja e urrejtjes mund të jetë e kushtueshme. Kjo jo vetëm që minon fuqinë tuaj të tolerancës, por edhe krijon një përçarje të përhershme në marrëdhënie. Përmirësimi i financave është diçka e sigurt. Tregoni kujdes, sepse çdo gjykim i nxituar mund t’ju vërë nën presion.

Akrepi

Ditë e mirë për të investuar në pasuri të patundshme dhe për të kryer transaksione financiare. Do të zgjeroni bazën tuaj të miqve dhe të njohurit, nëse merrni pjesë në funksione dhe ngjarje sociale. Do të përfitoni nga disa ndryshime që do të ndodhin në punë.

Shigjetari

Shmangni gënjeshtrat, sepse mund të shkatërrojnë lidhjen tuaj të dashurisë. Bëni shumë kujdes me një individ që mund të përpiqet t’ju mashtrojë, ose t’ju japë informacione që mund t’ju shkaktojë ndonjë dëm.

Bricjapi

Stresi do ju bëjë të mos mendoni më shumë kthjelltësi gjatë ditës së sotme. Për këtë arsye, do të ishte diçka e mirë që të bënit një shëtitje gjatë pasdites. Do ju bëjë më të çlirët.

Ujori

Çështjet e karrierës mund të rezultojnë shumë stresuese për ju. Qetësohuni sepse këto gjëra mund t’ju çmendin. Përpiquni ta merrni jetën më lehtë dhe me pozitivitet.

Peshqit

Falë influencës pozitive të planetëve, ju do ndiheni mjaft mirë si fizikisht ashtu edhe moralisht. Do keni disa probleme me financat kështu që shmangni çdo shpenzim të pamenduar.

Continue Reading

Horoskopi

Do te filloni 1 jete te re jashte vendit/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

SOLSTICI I VERES. DT 21 QERSHOR 2021

NJE DITE E VECANTE FESTE E MBUSHUR ME DRITE. Sot dita e Veres dhe ne kemi me shume nevoj per Drite ne kete dite me te gjate te Vitit

Ndodh ne oren e Henes dhe ne Diyten e Henes Rendesi merr Shpirtit dhe Bashkimi me Driten. Dielli sot futet ne Gaforre. Aferdita ndodhet ne Gaforre dhe eshte ne kombinim me Neptunin ne Peshk dhe Plutonin ne Bricjap

Ka ne kete rast edhe enderr edhe enderime ,rigjenerim shpirteror dhe pasion per metamorfoze. Me Merkurin e kundert megjithese ne ditete e fundit egziston mendimi analiza dhe ranaliza e disa situatave dhe vendimeve Ne lidhje me Henen e Zeze qe takohet me lidhjen veriore te henes ne Binjak ndodh qe rrugetimi jone te jte edhe pak i paqarte

Kemi nje trekendesh te madh ne shenjen e Ujit qe udheheq kete solstic veror Sic eshte hena ne Akrep Jupiteri ne Peshk dhe Dielli ne Gaforre. Kjo tregon qe mund te kapercejme porblemet qe na frikesojne nese i manaxhojme me ngrohtesi

Por kemi edhe trekendshin tjeter te veshtire ne shenjat e qendrueshme midis Henes ne Akrep ne katerkendesh me Marsin ne Luan dhe me Saturnin ne Ujor dhe perball me Uranin ne Dem
Ketu duhet pasur kujdes ne kater muajt e ardhshem

Eshte nje Kryq Karmik ky qe Kryqezon shpirt dhe spirit. Dite te veshtira dhe pervoja te veshtira. Por marsi dhe Saturni ne shenja te mira do na tregojne rrugen
Ne laun dhe ne Ujor

Dashi

Per ju rruga e kesaj Vere terheq nga familja dhe plotesimi i nje endrre familjare Por ne planet per te ardhmen ka shume rrugetim te veshtire derisa te arrini ne nje projekt te suksesshem pune dhe dashurie

Demi

Ndryshimeve qe doni te beni i dalin shume pikepyetje dhe shume gjemba rruges Por nese do donit vertete te perballeshit duhet te ndryshoni shtepi dhe partner

Binjaket

Do keni shoqerues gjate veres ne rrugetimin tuaj henen e Zeze Kjo do te thote pasion erotik dhe pasion te fhshete dhe te papermbajtur me instikte te forta

Gaforrja

Jemi futur ne shenjen tuaj dhe ndikimi do jete i ngrohte por me disa perjashtime ne aspektin erotik ku nje marrdhenie e fuqishme do kerkoj tju dominoj ose ka vite qe ju dominon Do rrezikoni disa here ne punen dhe ne jeten tuaj errotike

Luani

Mund te themi qe do keni nje perparesi gjate veres ne lidhje me energjine dhe forcen qe ju jep Marsi ne shenjen tuaj Kjo do ju mbroj nga disa probleme familjare dhe te karrieres Do keni ndryshime ne karriere dhe ne status social

Virgjeresha

Duket sikur nuk do merrni shume pjese ne ngjarjet e medha te veres Por Merkuri i kundert ne Binjak do sjell gjate kesaj vere nje pezullim dhe nje stres ne lidhje me qartesine e situatave ne pune Por mund te fitoni para dhe te beni udhetime Hena e Zeze do perpiqet tju beje me fanatik te joshjes

Peshorja

Do keni mundesine e nje clirimi ne lidhje me planet tuaja kryesore Aferdita ne Gaforre do ju ndihmoj shume gjate verets ne lidhje me nje martese dhe nje pune qe do reklamohet shume

Akrepi

Do jeni ju shenja qe do i jepni dominance kesaj Vere Hena ne diten e sotme te solsticit Veror eshte ne shenjen tuaj dhe ngre ndjenjat dhe shqetesimet tuaja ne perparesi Duhet te luftoni per te arritur nje mashkull te fuqishem dhe nje karriere dominante

Shigjetari

Zjarri dhe uji nuk shkojne shume Bashke Pasi jemi tashme ne Gaforre ne shenje te cilesuar te ujit Por aventura dhe deshirat tuaja do perparojne fale Marsit ne Luan Kjo ju bene energjik ne dashuri por edhe ne ndarje ne cift

Bricjapi

Jeni ne nje moment ku potencen e marrin te tjeret dhe ju duhet te ndiqni Diellin pavaresisht nese doni apo jo Pra kjo periudhe ju sjell njerez te rendesishem qe duhet ti kuptoni apo qe do vene dominancat mbi ju

Ujori

Do jeni nje nga shenjat e preferuara te menyres se si do ta perballoni rutinen e cila ju sjell nje stine dhe pune ku do prekni njerzit shpirterisht por edhe vete ju do jeni me te ndjeshem Marsi ne Luani ju fton ne nje antagonizem ne nje ceshtje familjare

Peshqit

Trekendeshi i shenjave te Ujit do ju ndikoj pozitivisht Do gjeni romantizem dhe ngrohetsi Por ne disa raste duhet te dilni nga enderrimet dhe te beni perpara me nje plan konkret ne lidhje me punen dhe udhetimet

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor i detajuar 21-27 Qershor sipas Astrologut Jorgo Pulla/ Kete shenje e presin ndryshime

Published

on

Java fillon fuqishëm pasi në 21 Qershor Dielli kalon tek Gaforrja dhe kemi Solsticin e Verës për 2021. Vëmëndjet kthehen në jetën tonë familjare pasi sentimentaliteti është i fortë dhe nevoja për siguri e madhe. Cështjet e natyrës familjare do na shqetësojnë sa mund të na strestojnë dhe të sjellin në sipërfaqje kujtime të kaluarës.

Të njëjtën ditë trekëndëshi Afërditës nga Gaforrja me Neptunin tek Peshqit lartëson jetën personale. Romantizmi dhe imagjinata kanë rol protagonist në lidhje dhe krijojnë ambjentin më të mirë të mundshëm për të shprehur ndjenja dhe nevoja.

Në 23 Qershor Merkuri kthehet në vijë të drejtë tek Binjakët dhe fillon një periudhë rikrijimit të komunikimit në të gjitha fushat. Eshtë e rëndësishme se nga këtu e tutje mundemi të përparojmë në marrëveshje dhe biseda që janë të rëndësishme aq sa nga ana profesionale dhe në atë personale. Kontakti me ambjentin tonë të afërt mund të përmirësohet duke shprehur tashmë të gjitha që mund të na problematizojnë.

Në 24 Qershor Hëna e Plotë në boshtin Gaforrja- Bricjapi luan rol protagonist duke mbyllur cështje të karakterit profesional dhe familjar. Optimizmi kryeson pasi trekëndësi Diellit tek Gaforrja dhe gjashtëkëndëshi Hënës tek Bricjapi me Jupiterin tek Peshqit krijon rrethanat e përshtatshme për të përparuar në zgjedhje dhe plane profesionale.

Paralelisht, të njëjtën ditë Afërdita tek Gaforrja në kontrast me Plutonin tek Bricjapi mund të fuqizojë atmosferën nga ana personale duke shkaktuar pasiguri dhe frikëra që shprehen me vrull. Eshtë urgjente nevoja të kapërcejmë humorin për kontroll dhe llogari të partnerit tuaj apo të një personi të ri që mund të na shqetësojë pasi është shumë e lhtë të hymë në një procedurë kundërshtimesh që do kushtojë në lidhje.

Në 27 Qershor Afërdita hyn tek Luani duke ndryshuar veprimet në cështjet sentimentale. Pasioni, loja, bujaria kanë rol kryesor në të gjitha nivelet e lidhjes. Eshtë e rëndësishme për ne të përparojmë në jetën tonë personale duke shijuar c’do moment me personin që kemi përkrah. Persona të ri mund të shfaqen pasi loja sentimentale merr zjarr. Zgjidhni tani shenjën tuaj:

DASHIJava fillon me hyrjen e Diellit në shenjën e Gaforres dhe tregon se këto ditë cështjet familjare pasi dhe disa detyrime të cilat lidhen me shtëpinë do kenë prioritet për ju. Një lajm i këndshëm i javës është se Merkuri do kthehet në vijë të drejtë në 23/6 dhe kështu do jetë më e lehtë për ju të menaxhoni punë, detyrime por edhe programin tuaj të përditshëm. Hëna e Plotë që do realizohet në boshtin Gaforrja- Bricjpai në 24/6 do krijojë ndjenja të cilat do ju afrojnë më pranë personave tuaj familajrë dhe do fuqizojnë lidhjet midis jush.
Dashuria: Fakti se Merkuri do kthehet në vijë të drejtë në 23/6 tregon automatikisht se kontakti dhe komunikimi juaj ose me partnerin tuaj ose- nëse jeni beqarë- me një person që ju intereson do përmirësohet ndjeshëm. Nga 27/6 kur Afërdita do kalonë në shenjën e Luanit do krijojë terren të përshtatshëm jo thjesht për të bërë njohje të reja por edhe për të gjetur një dashuri të re! Nëse ndodheni tashmë në një lidhje përpiquni të keni ndërmend aktivitete që ju pëlqejnë dhe vendoseni dhe partnerin tuaj brenda tyre!
Puna dhe Ekonomia: Në fillim të javës ka mundësi të shfaqen disa cështje komunikimi por gjatë gjysmës së dytë të javës do vëreni se punët dhe detyrimet do fillojnë të menaxhohen më lehtë sesa periudhën e kaluar. Hëna e Plotë që do realizohet në 24/6 tregon se do duhet të vendosni prioritete të caktuara në cështje profesionale, por të mos i lini të “kryesojnë” dhe kohën tuaj personale të lirë.

DEMI-Java do fillojë në mënyrë shumë favorizuese për ju pasi Dielli do hyjë në shenjën e Gaforres (21/6) dhe do realizojë trekëndësh me Jupiterin që ndodhet në shenjën e Peshqëve. Kjo nga njëra anë do rrisë famën tuaj dhe nga ana tjetër do ju drejtojë në njohje të reja ose shoqërore ose persona ose sociale. Me kthimin e Merkurit në vijë të drejtë në 23/6 do “shqiten” disa cështje ekonomike dhe disa cështje që lidhen me portofolin tuaj dhe ju kishin lodhur mjaftueshëm periudhën e kaluar. Hëna e Plotë që do realizohet në boshtin Gaforrja- Bricjapi në 24/6 tregon se tani është mundësia përshtatshme për të shprehur ndjenjat tuaja dhe të tregoni dashurinë tuaj tek personat që ndodhen rreth jush.
Dashuria:Afërdita pak para se të ikë nga shenja e Gaforres do krijojë një trekëndësh me Neptunin në fillim të javës dicka që tregon se do ekzistojë terren të përshtatshëm për tu afruar pranë me një person që ndodhet në ambjentin tuaj shoqëror. Gjatë Hënës së Plotë kontrasti Afërditës/Plutonit mund të sjellë tension në një lidhje, por kjo është dicka që mund të kapërcehet nëse ju nuk i hidhni vaj zjarrit në të. Në 27/6 Afërdita do kalojë në shenjën e Luanit dhe nga pozicioni i saj i ri mund të krijojë një histori të re sentimentale në një ambjent profesional.
Puna dhe Ekonomia: Punët dhe detyrimet nuk duket se do ndodhen në prioritet për ju këtë javë pasi mendja juaj ndodhet në cështjet personale por edhe në kontakt me shokët tuaj. Trekëndëshi Afërditës me Neptunin do përforcojë frymzimin tuaj dhe kjo mund t’ju ndihmojë akoma dhe në menaxhimin e cështjeve profesionale. Nëse merreni profesionalisht me artet apo puna juaj ka nevojë për imagjinatë dhe frymzim, atëher kjo javë do jetë ideale për ju.

BINJAKET-Java fillon me Solsticin Veror dhe hyrjen e Diellit në shenjën e Gaforres. Nga pozicioni i tij i ri Dielli do kthejë interesin e tij në fushën ekonomike dhe trekëndëshi që do krijojë me Jupiterin do krijojë terren të përshtatshëm për marrëveshje ekonomike dhe profesionale me përspektivë. Të reja e mira nuk ndalojnë këtu pasi në 23/6 Merkuri do kthehet në vijë të drejtë dhe do përmirësojë ndjeshëm klimën dhe komunikimin tuaj me të tjerët. Hëna e Plotë që do realizohet në boshtin Gaforrja- Bricjapi në 24/6 ju thotë të jepni vëmëndjen e nevojshme ideve dhe mendimeve tuaja, pasi atom und të përbëjnë “zgjidhjen shpëtuese, vecanërisht për cështje profesionale.
Dashuria: Afërdita pak para se të ikë nga shenja e Gaforres do krijojë kënd favorizues me Neptunin dhe do krijojë një klimë shumë të mirë dhe romantike. Nëse ndodheni tashmë në një lidhje shfrytëzojeni atmosferën që do krijojë këndi mësipërm për të kaluar caste romantike së bashku me partnerin tuaj. Nëse jeni beqarë, kthimi Merkurit në vijë të drejtë në shenjën tuaj por edhe zhvendosja e Afërditës në shenjën e Luanit në 27/6, tregon se periudhën e ardhshme zhvendosjet, komunikimi dhe njohjet e reja do kenë nderin e tyre, pasi dhe duket se nuk do ekzistojnë pengesa të kaluarës.
Puna dhe Ekonomia: Detyrimet tuaja profesioanle nuk do jetë të papërfillshme këtë javë por duket se imagjinata dhe frymzimi juaj do luajnë rol të rëndësishëm në menaxhimin e tyre. Me këndin harmonik të Afërditës/ Neptunit në fillim të javës ka shumë mundësi të keni ide të cilat do ndihmojnë rëndësishëm në menaxhimin e shumë cështjeve tuaja profesionale. Madje duket se do sistemoni disa nga to me mënyrë imagjinare, pasi dhe këndet e mësipërme do përforcojnë dhe produktivitetin tuaj.

GAFORRJA-Java fillom me Solsticin Veron dhe hyrjn e Diellit në shenjën tuaj që inaguron zyrtarisht muajin e ditëlindjes tuaj. Trekëndëshi që do krijojë me Jupiterin që ndodhet në shenjën e Peshqëve vulos se është një javë vecanërisht pozitive dhe me fat për ju dhe qëllimet tuaja. Periudhën e ardhshme- duke filluar nga kjo javë- do keni mënyrën të fitoni përshtypjet dhe të tërhiqni interesin e të tjerve. Madje duket se dhe joshja juaj do jetë vecanërisht e lartë dicka që do funksionojë në favorin tuaj, vecanërisht nëse jeni beqarë! Hëna e Plotë që do realizohet në boshtin tuaj në 24/6 ju kujton se nevojitet të kushtoni kohë tek personat që bëjnë pjesë në lidhjet tuaja më të rëndësishme.
Dashuria: Afërdita pak para se të iki nga shenja juaj do krijojë një kënd favorizues me Neptunin që ndodhet në shenjën e Peshqëve dicka që tregon se kjo javë vec se joshje dhe humor të lartë për ju, do ketë dhe ndjenja romantike. Nëse jeni beqarë, duket se do keni një admirues të ri që mund të takoni në një detyrim social. Nëse ndodheni tashmë në një lidhje shfrytëzoni këto ditë të cilat do krijojnë një humor shumë të mirë midis jush dhe partnerit tuaj, pasi nga 27/6 kur Afërdita do kalojë në shenjën e Luanit disa detyrime pritet të shfaqen dhe të eleminojnë kohën tuaj të lirë.
Puna dhe Ekonomia: Hyrja e Diellit në shenjën tuaj dhe këndi favorizues që krijon me Jupiterin tregon se kjo është një javë shumë e mirë për ju dhe aspiratat tuaja profesionale. Në pozitivet e kësaj javë të shtohet dhe kthimi Merkurit në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve në 23/6, i cili do ndihmojë ndjeshëm komunikimin tuaj me të tjerët. Tani do keni mundësinë të prezantoni me mënyrën më të mirë veten tuaj profesionale dhe aftësitë tuaja në punë.

LUANI-Këtë javë udhëheqësi juaj Dielli, do kalojë në shenjën e Gaforres në 21/6 dhe nga pozicioni i tij i ri ju fton të ktheni vëmëndjen tuaj në më të “brendshmet”. Pozicioni i ri i Diellit tregon se kjo javë do ketë shumë introversion për të dhënat tuaja, por pikërisht kjo mbyllje në vetvete është që do ju ndihmojë të menaxhoni ndjenja por edhe të kuptoni shumë gjëra. Gjithashtu këto ditë janë shumë favorizuese për kompromentime ekonomike dhe marrveshje, mjafton të mbani “letrat tuaja të mbyllura” dhe ti hapni vetëm atje ku duhet. Merkuri kthehet në vijë të drjtë në 23/6 dicka që do ulë ndjeshëm keqkuptimet, vonesat dhe hamendësimet e periudhës së kaluar. Hëna e Plotë që do realizohet në boshtin Gaforrja- Bricjapi në 24/6 mund të ulë energjinë tuaj dhe t’ju bëjë të ndjeni lodhje, por kjo do jetë dicka kalimtare.
Dashuria: Afërdita pak para se të ikë nga shenja e Gaforres krijon kënd pozitiv me Neptunin dicka që tregon se java do ketë ndjenja të forta dhe intuitë të fortë, e cila do ju ndihmojë të kuptoni shumë gjëra akoma dhe nëse nuk thuhen. Nëse ndodheni tashmë në një lidhje do jetë e lehtë të mendoni rreth ndjenjave të partnerit tuaj por edhe disa ankesave që mund të ketë. Nga data 27/6 kur Afërdita do kalojë në shenjën tuaj do fillojë një periudhë shumë e mirë për ju që jeni beqarë, pasi do keni mundësi për argëtim, flirted he adventura sentimentale.
Puna dhe Ekonomia: Me kthimin e Merkurit në vijë të drejtë nga 23/6 do jetë më e lehtë për ju të komunikoni me lehtësi me persona që ndodhen në ambjentin tuaj profesional dhe kjo do përbëjë bazë për tu menaxhuar detyrimet tuaja profesionale. Me Afërditën në shenjën tuaj nga 27/6 do fillojë një periudhë ku do jetë e lehtë të tregoni dhuntitë tuaja profesionale dhe aftësitë tuaja, pasi duket se këto nuk do kalojnë të pavëna re dhe ka shumë mundësi të sjellin një lartësim.

VIRGJERESHA-Java do fillojë me hyrjen e Diellit në shenjën e Gaforres dhe nga pozicioni tij i ri do ju drejtojë ti kushtoni më shumë kohë jetës tuaj sociale, kontakteve me shokë por edhe aktiviteteve kolektive. Trekëndëshi që krijon me Jupiterin tregon se nëpërmjet detyrimeve sociale dhe takimeve do ekzistojë mundësi të bëni njohje të reja interesante. Në 23/6 Merkuri kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve dhe do përmirësojë ndjeshëm komunikimin dhe vecanërisht klimën në ambjentin tuaj profesional. Hëna e Plotë që do realizohet në boshtin e Gaforres – Bricjapit në 24/6 flet për ndjenja të bukura, të cilat do ringrohin lidhjet shoqërore por edhe sentimentale.
Dashuria: Afërdita – e ndodhur në shenjën e Gaforres- do krijojë një trekëndësh me Neptunin që ndodhet në shenjën e Peshqëve i cili vulos se janë ditë shumë të mira për aktivitete kolektive, pasi nëpërmjet tyre ka mundësi të njihni një person që do ju tërheqi interesin. Nëse ndodheni tashmë në një lidhje shfrytëzoni ndjenjat e forta që do ekzistojnë këtë javë dhe shprehni ato që ndjeni tek partneri juaj. Nga 27/6 kur Afërdita do kalojë në shenjën e Luanit duket se do jeni më shumë të mbyllur dhe kjo do ndryshojë balancat.
Puna dhe Ekonomia: Me kthimin e Merkurit në vijë të drejtë do jetë më e lehtë të sistemoni disa cështje profesionale të cilat ju lodhën mjaftueshëm periudhën e kaluar. Gjithashtu duket se këtë javë do mundeni të menaxhoni dhe disa keqkuptime me persona që ndodhen në ambjentin tuaj profesional, dicka e cila do ju ndihmojë përtej humorit tuaj edhe në cështjet e punës.

PESHORJA-Këtë javë Dielli do kalojë në shenjën e Gaforres në 21/6 dhe trekëndëshi që do krijojë me Jupiterin në shenjën e Peshqëve do krijojë mundësi në cështjet profesionale dhe ato të punës. Nëse keni punuar mjaftueshëm periudhën e kaluar mbi një projekti të caktuar duket se erdhi momenti i shpërblimit tuaj. Me kthimin e Merkurit në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve në 23/6 filloni përsëri të bëni plane për disa udhëtime, zhvendosje por edhe takime që kishin hyrë në “akull” periudhën e kaluar. Hëna e Plotë që do realizohet në 24/6 në boshtin Gaforrja- Bricjapi ju ndihmon të menaxhoni cështje profesionale por edhe disa detyrime familjare.
Dashuria: Java do fillojë me qëndrim të relaksuar dhe romantik në jetën tuaj pasi trekëndëshi Afërditës që ndodhet në shenjën e Gaforres me Neptunin tregon se do gjeni kohë për tu relaksuar së bashku me partnerin tuaj. Nëse jeni beqarë me kthimin e Merkurit në vijë të drejtë në 23/6 por edhe me hyrjen e Afërditës në shenjën e Luanit në 27/6, do fillojë një periudhë shpresëdhënëse për njohje të reja dhe flirte, të cilat ka shumë mundësi të fillojnë nëpërmjet shoqërive të përbashkta dhe dalje me shokë.
Puna dhe Ekonomia: Këtë javë ia vlen të investoni më shumë kohë në cështje të cilat lidhen me punën, pasi hyrja e Diellit në shenjën e Gaforres tregon se fusha profesionale do ju shqetësojë shumë periudhën e ardhshme. Këndi favorizues që do krijojë këtë javë me Jupiterin, por edhe kthimi Merkurit në vijë të drejtë vulosin se do ekzistojnë mundësi për të menaxhuar cështje profesionale, të fitoni dicka në punë por edhe për të bërë përshtypje me aftësitë tuaja.

AKREPI-Hyrja e Diellit në shenjën e Gaforres në 21/6 hap këtë javë dhe trekëndëshi që do krijojë me Jupiterin nga shenja e Peshqëve ju sjell humorin. Eshtë fakt se këto ditë do jenë optimiste për ju dhe nuk përjashtohet të ekzistojnë dhe disa zhvillime në cështje personale dhe sentimentale, të cilat do përforcojnë këtë humor të mirë. Në 23/6 Merkuri do kthehet në vijë të drejtë dhe “pozicioni” i tij i ri do jetë më i mirë për menaxhimin e cështjeve ekonomike por edhe vendimet që lidhet me fushën ekonomike. Hëna e Plotë që do realizohet në boshtin Gaforrja – Bricjapi në 23/6 ju afrojnë më pranë me persona me të cilat ekzistuan “trazira”.
Dashuria:Kjo javë është shumë favorizuese për jetën tuaj personale dhe për cështjet tuaja sentimentale si të jeni beqarë ose ndodheni tashmë në një lidhje. Në rastin e parë trekëndëshi Afërditës që ndodhet në shenjën e Gaforres me Neptunin tek Peshqit, mund të krijojë një histori të re romantike me një person që ndodhet në ambjentin tuaj të gjërë, pa e kuptuar mirë-mirë. Nëse ndodheni tashmë në një lidhje castet që do kaloni me partnerin tuaj do luajnë rol përcaktuar në humorin tuaj ndaj kushtojini dhe vëmëndjen përkatëse. Me hyrjen e Afërditës në shenjën e Luanit në 27/6 duket se do ktheni vëmëndjen tuaj në cështje që lidhen me punën.
Puna dhe Ekonomia: Kjo është një javë që nuk do ju shqetësojnë aq punët dhe detyrimet pasi mëndja juaj do ndodhet tek një person i caktuar apo në disa cështje personale. Me kthimin e Merkurit në vijë të drejtë në 23/6 nuk do jetë e vështirë cështje profesionale të cilat peridhën e kaluar kanë patur nevojë për shumë mund. Nga fundi javës kur Afërdita do kalojë në shenjën e Luanit (27/6) do fillojë një periudhë plotësisht të ndryshme, ku puna do jetë për ju prioritet.

SHIGJETARI-Këtë javë me hyrjen e Diellit në shenjën e Gaforres në 21/6 do fillojë një periudhë që do jetë vecanërisht ndihmuese për të sistemuar financat tuaja. Madje trekëndëshi që do krijojë Dielli me Jupiterin që ndodhet në shenjën e Peshqëve, do ju ndihmojë akoma më shumë dhe nuk përjashtohet të sjellë dhe një marrëveshje e mirë ekonomke. Nga mesi javës (23/6) ku Merkuri do kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve do jetë më e lehtë të kompromentoni c’farëdo lloj cështjeje, të shprehni mendimet tuaja dhe të komunikoni me të tjerët, pa keqkuptime dhe hamendësime. Hëna e Plotë që do realizohet në boshtin e Gaforres- Bricjapit në 23/6 mund të krijojë disa tensione me shkak cështjet ekonomike.
Dashuria: Trekëndëshi Afërditës që ndodhet në shenjën e Gaforres me Neptunin që ndodhet në shenjën e Peshqëve do sjellë në sipërfaqje ndjenja të forta këtë javë, të cilat ose do ju sjellin më pranë me partnerin tuaj ose- nëse jeni beqarë- do ju afrojnë shumë pranë me një person që ndodhet rreth jush. Fundja në rast se jeni beqarë, një periudhë shumë e mirë do fillojë për ju në fund të javës (27/6) pasi Afërdita do kalojë në shenjën e zjarrit të Luanit dhe do sjellë mundësi shumë të mira për jetën tuaj personale.
Puna dhe Ekonomia: Bisedat që do keni këtë javë në punë duket se do lëvizin kryesisht rreth marrëveshjeve ekonomike dhe skeletit ekonomik të marrveshjeve tuaja profesionale. Me kthimin e Merkurit në vijë të drejtë do jetë më e lehtë të menaxhoni cështjet që lidhen me punën por edhe portofolin tuaj dhe mund të fillojnë dhe disa biseda në lidhje me një marrëveshje të re profesionale.

BRICJAPI-Nga kjo javë do fillojë një periduhë gjatë së cilës do ju shqetësojnë vecanërisht lidhjet tuaja ndërpersonale pasi hyrja e Diellit në shenjën e Gaforres në 21/6 do i sjellë në sipërfaqje. Trekëndëshi që do krijojë me Jupiterin që ndodhet në shenjën e Peshqëve tregon se është një javë shumë ndihmuese për lidhjet personale por edhe për bashkpunime. Kthimi Merkurit në vijë të drejtë në 23/6 do ju ndihmojë të menaxhoni më mirë cështjet e përditshmërisë dhe të gjitha ato që ju krijojnë mjaft ankth periudhën e kaluar. Hëna e Plotë që do realizohet në boshtin tuaj (Gaforrja- Bricjapi) në 24/6 do krijojë ndjenja të forta të cilat do luajnë rol përcaktues në një lidhje personale apo profesionale. Përpiquni të ruani tone të ulta dhe të mos hyni në lojra të forta mburrjeje.
Dashuria: Trekëndëshi Afërditës nga shenja e Gaforres me Neptunit do ju sjellë pranë me një person që ndodhet në ambjentin tuaj të ngushtë. Nëse ndodheni tashmë në një lidhje gjatë mesit të javës përshkak të kontrastit midis Afërditës dhe Plutonit do duhet të kushtoni vëmëndje në biseda që do keni me partnerin tuaj, pasi një mendim të ndryshim që mund të keni t’ju shtyjë në lëvizje reaguese të cilat do kenë kosto për qetësinë tuaj. Nga data 27/6 kur Afërdita do kalojë në shenjën e Luanin do fillojë një periudhë që mund të takoni përsëri një person të kaluarës!
Puna dhe Ekonomia: Përditshmëria e punës duket se do fillojë të bëhet më e durueshme nga kjo javë dhe në këtë do ndikojë dhe kthimi Merkurit në vijë të drejtë. Sigurisht do duhet të keni durim pasi komunikimi do fillojë të ndryshojë dhe të përmirësohet më shumë gjatë gjysmës së dytë të javës. Disa cështje të lëna pezull në punë mund të menaxhohen menjëherë, mjafton t’ju jepni vëmëndjen e nevojshme.

UJORI-Këtë javë duket se do jepni më shumë bazë në cështjet e përditshmërisë tuaj pasi hyrja e Diellit në shenjën e Gaforres në 21/6 do i bëjë vecanërisht të rëndësishme për ju. Trekëndëshi që do krijojë me Jupiterin që ndodhet në shenjën e Peshqëve tregon se do dilni të fituar nga angazhimi juaj me cështjet e punës dhe projektet profesionale. Në këtë do ndihmojë dhe kthimi Merkurit në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve nga 23/4, që do përmirësojë shumë komunikimin tuaj me të tjerët. Hëna e Plotë që do realizohet në boshtin e Gaforres – Bricjapit në 24/6 ka shumë mundësi t’ju krijojë një humor dembel, i cili mund t’ju largojë qoftë dhe përkohësisht nga detyrimet tuaja.
Dashuria: Java do fillojë me trekëndëshin midis Afërditës që ndodhet në shenjën e Gaforres dhe Neptunit që ndodhet në shenjën e Peshqëve, dicka që tregon se pavarsisht punëve dhe detyrimeve mëndja juaj do ndodhet në një person të caktuar. Nga 27/6 që Afërdita do kalojë në shenjën e Luanit do fillojë një periudhë shumë e mirë për tu afruar me një person që ju intereson dhe për të krijuar njohje të reja. Nëse ndodheni në një lidhje me kthimin e Merkurit në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve, do jetë më e lehtë të menaxhoni disa cështje që mund të ekzistuan me partnerin tuaj periudhën e kaluar.
Puna dhe Ekonomia: Cështjet e punës duket se do ju shqetësojnë mjaftueshëm këtë javë por me trekëndëshin e Diellit/Jupiterit pasi dhe me kthimin e Merkurit në vijë të drejtë, duket se nuk keni asgjë për të “patur frikë” përsa lidhet me menaxhimin e tyre! Komunikimi me të tjerët do luajë rol të rëndësishëm në sistemimin e detyrimeve profesionale dhe me siguri do mundeni të mbështeteni në të!

PESHQIT-Këtë javë do vëreni se qëndrimi juaj do ndryshojë ndjeshëm për më mirë dhe këndet astrologjike që do realizohen do ndikojnë në këtë. Hyrja e Diellit në shenjën e Gaforres në 21/6 dhe trekëndëshi që do krijojë me Jupiterin që ndodhet në shenjën tuaj, tregon se është një javë shumë ndihmuese për cështjet tuaja sentimentale. Kthimi Merkurit në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve në 23/6 do ju ndihmojë të vendosni mendimet tuaja në një rregull dhe të merrni vendime për cështje që janë të rëndësishme për ju. Hëna e Plotë që do realizohet në boshtin Gaforrja- Bricjapi në 24/6 ju shtyn të bëni një arratisje me partnerin tuaj, vetëm larg nga të gjitha sa ju shqetësojnë në përditshmëri.
Dashuria: Cështjet tuaja sentimentale, si të jeni beqarë ose nëse ndodheni në një lidhje duket se do zhvillohen me shumë shenja të mira këtë javë. Trekëndëshi Afërditës që ndodhet në shenjën e Gaforres me Neptunin favorizon udhëtimet ndaj nëse ndodheni tashmë në një lidhje merrni partnerin tuaj dhe bëni një arratisje qoftë dhe në një destinacion të afërt. Nëse jeni beqarë, duket se do filloni të jepni bazë në ndjenjat që ka një person për ju. Nga data 27/6 me hyrjen e Afërditës në shenjën e Luanit do fillojë një periudhë ku do rriten mundësitë të takoni dashurinë tuaj gjatë detyrimeve tuaja të përditshmërisë.
Puna dhe Ekonomia: Disa cështje në punë vecanërisht ato që ju kishin shqetësuar shumë gjatë periudhës së kaluar duket se do gjejnë mënyrë për tu menaxhuar këtë javë. Kthimi Merkurit në vijë të drejtë do ju ndihmojë të vendosni në rregull disa mendime por edhe disa cështje të lëna pezull që lidhen me punën tuaj.

Continue Reading

Trending