Connect with us

Horoskopi

Kane mbetur edhe 6 muaj nga viti 2021/ Astrologia Susan Miller zbulon 3 shenjat me FAT

Published

on

Susan Miller, astrologia më e dashur e shqiptarëve, tregoi në “Vizioni i Pasdites” parashikimin e 12 shenjave të zodiakut për vitin 2021. Në tërësi Suzan e cilësoi si një vit të suksesshëm, sidomos për individët nën shenjën e Binjakëve apo Ujori.

Shfletoni më poshtë për të zbuluar parashikimin e shenjës suaj.

Dashi

Vjet Dashi ka pasur një vit në karrierë të shkëlqyer, me shumë vëmendje nga drejtuesit. Ky vit është disi më i qetë, ka më shumë kohë për të biseduar me miqtë. Do të ketë më shumë kohë për t’ju kushtuar vetes, ndoshta dhe pak më shumë kohë për tu marrë me bamirësi. Këtë vit mund tu duket se duhet të bëjnë punë vullnetare. Do të shohin vuajtje, pas pandemisë janë mbyllur shumë dyqane dhe do të duan të ndihmojnë njerëzit me ushqime dhe gjëra të këtilla.

Demi

Demi ka vitin më të shkëlqyer në karrierë, ndoshta më të mirin në të gjithë jetën e tyre. Nuk duhet të mendojnë për lidhje apo për diçka tjetër. Fokusohuni vetëm te karriera. Është një mundësi e shkëlqyer për të krijuar emër për veten tuaj prandaj mundohuni të përqendroheni te kjo. Kujdes Gushtin, nuk duhet të largoheni në fund të Gushtit pasi atëherë do të merrni më tepër shpërblime në karrierën tuaj. Një vit emocionues, më i miri për karrierën.

Binjakët

Binjakët kanë fituar para vjet, edhe pse në mes të pandemisë. Por këtë vit do të shkruajnë një libër, do të shkruajnë një dramë, ose do t’i rikthehen shkollës. Do të përthithin informacion dhe do ta pasqyrojnë atë. Importi dhe eksporti është i shkëlqyeshëm, ndonëse nuk mund të udhëtoni. Binjakët duan shumë të udhëtojnë. Nëse doni të diplomoheni, ky është viti binjak. Ndoshta dhe për të përfituar një bursë të pjeshme për të shtuar financat tuaja.

Gaforrja

Gaforrja ka pasur problematika me marrëdhëniet apo konkurrencën. Gjithçka ka qenë e vështirë, sikur të keni qenë duke shtyrë një shkëmb të madh. Tre vitet e fundit kanë qenë shumë të vështira, nuk ju kanë mbështetur shumë, qoftë partneri, ortaku, menaxheri etj. Konkurrentët kanë qenë të pamëshirshëm. Por tashmë nuk do të keni më vështirësi, jeni në një situatë të re dhe këtë vit do të fitoni shumë para. Kryesisht përmes përqindjeve, shpërblimeve ose përfitimeve të kompanisë. Ndaj nëse nuk po merrni rrogën që dëshironi, kërkoni përqindje ose përfitime të tjera.

Luani

Luani po mëson si të kërcej me partnerin, pa i shkelur në kallo. E keni diellin në kundërshti, jeni i dyzuar nëse e doni apo jo partnerin për shkak se po mësoni gjëra të reja mbi të. Jeni duke pyetur veten nëse martesa juaj shkon mirë. Thjesht po thellohet, po afroheni më shumë dhe tani i vini re ndryshimet e vogla. Nuk ka asgjë për tu shqetësuar, po përmirësohet. Duhet vetëm t’i asimiloni këto mosmarrëveshje dhe ndryshime. Nga 13 Maji deri ne fund të Korrikut, pra në pranverë deri në mes të verës, do të shihni përfitime të mëdha.

Virgjëresha

Virgjëreshës i pëlqen shumë të punoj, ndaj i bie telefoni pa pushim. Shumë njerëz i kërkojnë ndihmë, dhe mendja i shkon të hapi një biznes të tijin. Po ndoshta mund ta hapni një biznes tuajin, mendojeni. Mund të merrni shumë oferta për një punë që e kishit, apo ndoshta dhe e keni ende. Nuk është një punë më e mirë, është një punë e ngjashme. Mund t’ju shërbejë për mirë sepse ndoshta do të ketë më pak stres. Ju mund të keni një fëmijë në shtëpi, ose një nënë për të cilën kujdeseni. Nuk do të mbeteni pa para sepse ju pret një punë e madhe. Mund t’ju duhet të punësoni dikë në biznesin tuaj të vogël, dhe ju jeni të aftë të zbuloni xhevahire në punë.

Peshorja

Ky është viti më i mirë për të kërkuar romancën apo lumturinë. Varet nëse jeni vetëm ose të lidhur, pasi do t’ju duhet dikush të ndani jetën. Nëse jeni të martuar dhe gjërat nuk janë më aq entuziasmuese si dikur, këtë vit mund t’ja shtoni adrenalinën martesës suaj. Peshorja ka shumë gjasa që të bëjë fëmijë. Nëse keni pasur probleme, leni një vizitë me mjekun sepse këtë vit mund të merrni ndihmë ose të paktën mund të kuptoni se në ç’situatë ndodheni.

Akrepi

Akrepi, çdo gjë rrotullohet të pasuritë e patundshme. Jeni më me fat se kushdo tjetër. Nëse doni të zhvendoseni, do të gjeni një apartament të madh me shumë diell në lagjen që ju do të zgjidhni. Mbase mund të shpenzoni pak më tepër se kishit llogaritur, por do t’ja vlejë. Nuk do të doni kurrë të dilni nga shtëpia. Nëse jeni në rregull me shtëpinë që keni, ndoshta do të bëni riparime, do të ndryshoni kuzhinën, banjën. Ose ndoshta do të lyeni të gjithë apartamentin. Do të gëzoheni shumë. Ky është viti juaj më i mirë në 10 vjet.

Shigjetari

Shigjetari vërvit çdo gjë rreth komunikimit. Sa mirë flisni, shkruani, redaktoni, përktheni, të gjitha artet e komunikimit ose do ta përmirësojnë ose përkeqësojnë vitin tuaj. Mund të kërkoni për ndihmë, nuk është e thënë që të bëni gjithçka vetë. Është viti i duhur për të shkruar një libër. Shigjetarët janë rrëfimtarët më të mirë të zodiakut. Shigjetarët i pëlqejnë shumë udhëtimet por tani nuk është mirë të ndërmerrni ndonjë të tillë. Qëndroni në shtëpi dhe planifikoni për vitin tjetër. Mund t’ju duhet një makinë e re. Nëse e blini do të jetë e shkëlqyeshme.

Bricjapi

Bricjapi ka një shenjë të pazakontë. Kur po shihja parashikimin [shpreh Susan], nuk doja të thoja që do të fitojnë shumë para por është e vërtetë. Jo si Gaforrja që do tu vinë përmes shitjeve apo përqindjeve. Bricjapi do të fitojë para përmes rrogës. Duke pasur Jupiterin dhe Saturnin në shenjën tuaj, mos luani kumar dhe mos blini bileta llotarie. Do t’i fitoni vetë të ardhurat. Gjithë këto diamantë do të vijnë në shenjën tuaj. Kini parasysh si imazh diamante të pafund.

Ujori

Ujori kryeson parashikimin. Keni parashikimin më të mirë në 12 vjet. Do t’ju ofrohen mundësi të paimagjinueshme, ndaj dhe e cilësoj si vitin më të mirë edhe për të dashuruar. Do ta shihni jetën në një kënd më të gjerë. Njerëz të niveleve të larta, ambasadorë, studiues do të duan t’ju ndihmojnë.

Peshqit

Peshqit të përgatiten për të mbyllur një cikël. 31 Maji dhe 28 Qershori, Jupiteri afrohet me shpejtësi drejt peshqve. Ndaj Jupiteri do të jetë te peshqit në këto data. Mërkuri zbret te peshqit në Qershor që mund të shkaktoj problematika, por duhet të bisedoni. Do t’ju ofrojnë shumë mundësi, sidomos nëse keni lindur nga 20 shkurti deri më 24, do të jetë e mrekullueshme. Mundohuni mos të shkoni me pushime në Korrik, sepse është periudha që do t’ju ofrohen mundësitë, madje dhe në dashuri. Përgatituni ndërkohë për vitin 2022, sepse ai do të jetë viti juaj. Peshqit duhet të kuptojnë çfarë duan. Universi do ua jap, por duhet ta përcaktoni. Duhet të bëni pjesën tuaj duke ja treguar universit. Mundësitë janë të gjitha për ju.

Susan Miller ndau me shikuesit e Vizion Plus dhe disa detaje mbi vitin 2022. Sipas parashikimit të saj, viti që vjen do të ngjasoj me këtë që po jetojmë. Përsa i përket pandemisë, ajo shprehu se do të jetë prezente edhe përgjatë 2022, por situata do të normalizohet. Pandemia mund të zhduket nga viti 2023, sipas detajeve të zbardhura nga Miller.

“Vitin tjetër situata do të përmirësohet. Është një vit i mbarë. Më pëlqen 2022. Di që nga mesi i Marsit do ta kemi më në kontroll situatën. Do të mbetemi me këtë virus deri në fillim të vitit 2023. Por kjo do të ndikoj në mënyrë të jashtëzakonshme në ekonominë botërore. Në astrologji nuk ka asgjë të përcaktuar.

Nuk është koha e duhur të martoheni, sidomos në Janar. Duhet të ndiqni ecurinë e Venusit dhe Mërkurit në Janar të 2022. Nuk desha ta shkruaj parashikimin e 2022 se do të jetë i ngjashëm me këtë që jetojmë. Peshorja dhe Binjakët janë të favorizuar vitin 2022” – tha astrologia.

Horoskopi

Do te merrni shume para dhe do te beheni milionere/ Keto jane 3 shenjat pasanike per vitin 2022

Published

on

Në ditën e sòtme, do t’ju máhnítím fare, sepse sot línd pyetja se gjáte vítit 2022 cilat nga shènjat ka më shumë shánse për t’u bèrè i/e pásùr.

Edhe pse ndònjèherë është shumë e vèshtírë që të páráshikòjmë të ardhmen, sepse ende nuk i kèmi ato fùqí, ne mùnd të pèrdòrim shenjat dhe shumë mètòda të tjera për të mèsùar ç’do na ndòdhè.

Pra, a do bèjmè párá në vitin 2022?

Përgjígjen më të sáktë për këtë na e jèp vetëm zònja Mèri, e cila deri më táni nuk ka gábùar në asnjë nga lèxímet e saj të yjeve.

Ajo thòtë se ata njerëz që pèrpíqen shumë në jetë për të ecùr sa më párá dhe për t’u bèrè të pásùr, tashmë gjíthë bota i njèh, dhe shumica e emrave të pásánikève në botë jánë të shenjës së Bínjákëve.

Pra, me pák fjalë, kjo është një nga shenjat më të fávòrízuar që për gjátë vitit 2022 dhe për një kohë shumë të gjátë drèjt të ardhmes, të bèjè shumë lèk.

Gjátë kësaj períudhe, Jùpíterí ndòdhèt në shenjën e Ujòrëve dhe për këtë arsýe shumë nga më të përkèdhèlurit e fátit do të jènë shenjat e ajrit.

Për ta do të ndòdhín vetëm lajme të mira dhe në fámíljet e tyre do të hýjë shumë energjí e mirë dhe do të shíjòjnë edhe ngrítje në fínánca.

Pra, të dáshùr njerëz, ata që janë të shenjës së Bínjakève këto kohë dùhèt që të ndíhèn njerëzít më me fát.

Lájme shumë të mira víjnë edhe nga pláneti i fátit, sepse ai është shumë afèr shenjës së Ujòrève dhe kësaj shenje i jèp shumë mùndèsi për hápje èkònomíke dhe për kríjimín e dyerve të reja në jetë.

A dòni edhe një tjetër sùrprízë? Këtë rrádhë fávòrízohen shumë edhe Peshoret me Gáfòrret dhe Dèmát, ku do të kènë afèr fátin si në dashùri, ashtu edhe në punë dhe shèndèt.

Të gjítha veprímtáritë që ata do të bèjnè dhe do të ndèrrmárrin, do të kùròrèzohen vetëm me shumë sùksès.

Në fámíljèt e këtyre shenjave, fátin në fíllím do ta márrín fèmijët të cilëve në çdo fushë të jetës do t’u shkòjè mbárë e mirë.

Nëse ndòkùsh nga këto shenja do të jètë i përfshírè në fùshën e bíznèsít, do të ndèrmárrin edhe këtu një rrítjè.

Pra për ta permblèdhùr të gjithë këtë páráshíkim, janë Bínjákët, Ujòrët, Peshoret, Gáforrèt dhe Dèmat që do kènë shumë pèrpárësi në çèshtjet ekònòmíke.

Pa pèrjáshtùar edhe Shígjètarët që u bllòkùan tèrèsísht vjet, fùsha e flùtùrimit, e udhètimít apo e psíkòlògjísë u bllòkùa dhe këtë vit do kènë një hápje.

Ajo do të ndòdhè në lídhjèt ekonòmíke ose një ndrýshím të spèktrít të shíkímit të mùndèsive të tyre në këto aspèktè.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 MARS 2022

Dashi

Sot do keni nje perjetim shume te gjalle brenda jush dhe kjo do ju inspiroj si nje ide e re per te rregulluar rremjujen shpirterore brenda vet jush

Demi

Do takoheni me nje person shume te gjalle dhe me energji ne diten e sotme qe do ju fusi ne nje rrjedhe te re me moderne dhe te kendshme ne jeten tuaj

Binjaket

Nje asteroid i Quajtur Urania sot do ju ngrej ne qiell aty ku keni pasur frike te shkelni me mendjen tuaj Rendesi ka qe Urania te mos jete zhgenjyese si nje person i gabuar ne jeten tuaj .

Gaforrja

Keni mundesi ne diten e sotme te mbyllni nje detyrim apo te sqaroni nje plan qe e keni ne mendje dhe ju ka ardhur si frymezim sidmos ne lidhje me kontaktet jashte vendit dhe nje biznes turizmi

Luani

Ne punen tuaj sot nuk duhet te ndaleni tek varka e shpetimit por te velat dhe te era e re qe mund te fryj ne favorin tuaj Nese nuk e gjeni rrymen e duhur te drejtimit ka varke qe ju con ne breg

Virgjeresha

Asteroidi Urania me Jupiterin perball jush ju hap nje shteg te ri po qe nuk mund ta shikoni nese nuk keni pergatitjen e duhur dhe shpirtin e duhur krijues Takimi me nje femer qe ju frymezon eshte detyre

Peshorja

Dita e sotme do kete nje ndikim te madh ne nje ceshtje ekonomike me nje investim qe prek ekstremin e rrezikut dhe deshires per te bere dicka te re

Akrepi

Frymezimi qe vjen nga asteroidi Urania ne diten e sotme ju sjell nje ide te re se si mund te shijoni erotizmin tuaj edhe pa nje partner te cilesuar ne krahun tuaj

Shigjetari

Sot do perpiqeni te gjeni nje rigjenerim te ri ne lidhje me ambjentin ku jetoni dhe nje menyre te re per te shijuar ditet brenda shtepise tuaj pa e ndjere se jeni brenda

Bricjapi

Dita e sotme do ju tregoj qe keni nje mundesi te re ne miqesi dhe dashuri por qe duhet ta pershtasni me nje sjellje te re Nje shoqe ju prish pak drejtimin ne dashuri duke ju folur per nje person tjeter

Ujori

Asteroidi Urania ju tregon nje rruge te re duke ju frymezuar me se shumti ne aspektin ekonomik dhe erotik Nje fytyre e re do futet ne jeten tuaj

Peshqit

Keni nevoj sot per nje mendim te dyte por edhe te pare ne drejtimin e marrdhenieve tuaja ne jeten personale dhe bashkepunuese Ju duhet nje rigjenerim ne pamje

Continue Reading

Horoskopi

Do te fitoni 1 sfide qe do ju dal perpara/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi: Gjendja shëndetësore do mbetet e mirë. Financat do përmirësohen por edhe shpenzimet do rriten. Miqtë mund të ndërhyjnë në jetën tuaj personale. Ditë e ndërlikuar për romancë. Jini të sinqertë në qasjen tuaj. Vendosmëria dhe aftësitë tuaja do të vihen re. Është shumë e rëndësishme të kaloni kohë me partnerin tuaj.

Demi: Do jeni plot energji dhe do i kryeni detyrat shpejt. Këshillohet që t’i merrni prindërit tuaj me besim në lidhje me projektet dhe planet tuaja të reja. Puna juaj do të vlerësohet në vendin e punës. Ju mund të merrni një promovim. Biznesmenët mund të marrin këshilla nga njerëz me përvojë për zgjerimin e biznesit të tyre. Do të përjetoni diçka të pazakontë në jetën tuaj martesore.

Binjakët: Do të jeni energjikë dhe entuziastë dhe do të përdorni çdo mundësi të dhënë në avantazhin tuaj. Investimi në tokë ose ndonjë pronë nuk këshillohet. Fëmijët tuaj mund ta bëjnë ditën tuaj të vështirë për ju. Jeta e dashurisë do të marrë një kthesë për mirë. Ditë e përshtatshme për të realizuar projekte dhe plane të reja. Ju do të jeni në gjendje të gjeni kohë për veten tuaj. Do kaloni kohë të mirë me bashkëshortin.

Gaforrja: Do të ndiheni të sigurt për të luftuar problemet tuaja dhe do të merrni gjithashtu zgjidhje. Do të zgjidhet një mosmarrëveshje personale. Kalojeni kohën duke ndjekur hobin tuaj. Shmangni grindjet me gruan për të mbajtur larg stresin. Beqarët e kësaj shenje të zodiakut mund të gjejnë dashurinë e tyre. Ata që lidhen me tregtinë në vendet e huaja do të marrin rezultatet e dëshiruara. Talentet tuaja do të vlerësohen në vendin e punës. Do të kuptoni se bashkëshorti juaj është me të vërtetë engjëlli juaj.

Luani: Tek ju do të zhvillohen gjëra pozitive. Mund të përfshiheni në ndonjë bamirësi për të pasur paqe mendore. Mund të kaloni kohë në sport dhe aktivitete të ngjashme për të rritur qëndrueshmërinë tuaj. Jini të vetëdijshëm për skemat financiare të mashtrimit. Dashuria dhe romanca janë në skenë ku do të kënaqeni me të bërë dashuri. Ju duhet të kuptoni të dashurin tuaj. Nëse ai/ajo nuk e mban premtimin, mos u lëndoni. Ju duhet të bëni dialog së bashku duke u ulur në një vend të izoluar. Nëse ndiheni të trishtuar, kalonjeni kohë vetëm.

Virgjëresha: Frustrimet dhe vështirësitë do të kalojnë. Pengesat në jetën tuaj do të zgjidhen në afat të gjatë. Mbani nën kontroll temperamentin tuaj. Bëni gjëra që ju bëjnë të ndiheni mirë. Ndani lumturinë tuaj me të tjerët. Gjendja financiare do mbetet e fortë, por shpenzoni me maturi. Ditë e mirë për romancë. Do të njiheni për besnikërinë dhe përsosmërinë tuaj. Udhëtimi është i mundur. Do t’ju pëlqejë hapësira personale në jetën bashkëshortore. Do kaloni moment cilësor me bashkëshortin.

Peshorja: Të gjithë do ta vlerësojnë sjelljen tuaj të mirë. Shumë do t’ju lavdërojnë. Pa këshillën e një personi me përvojë, dikush i kësaj shenje të horoskopit nuk duhet të ndërmarrë asnjë hap që mund të shkaktojë humbje financiare. Ju do të jeni në gjendje të pastroni borxhet e papaguara të familjes. Lidhja juaj romantike do të vuajë. Në punë, dikush që ka qenë më pak i pajtueshëm me ju, do të ketë një bisedë të frytshme me ju. Udhëtimi do të jetë i kënaqshëm. Partneri juaj i jetës mund t’ju tregojë tëkaluarën e tij/saj, gjë që do t’ju bëjë të ndiheni në siklet.

Akrepi: Orari i ngjeshur i punës mund t’ju bëjë të keni gjakftohtësi. Do të gjeneroni burime të reja të ardhurash me ndihmën e njerëzve që njihni. Gjatë kohës së lirë duhet të ndihmoni anëtarët e familjes. Mos vishni rroba që nuk i pëlqen të dashurit tuaj. Në punë gjërat duken bukur. Humori juaj do të jetë i mirë. Merrni kohë për veten tuaj nga orari i ngjeshur dhe dilni me bashkëshortin tuaj por, ka mundësi të ndodhë një debat mes jush. Mund të irritoheni nga fjalët e partnerit por, ai/ajo do të japë më shumë për t’ju bërë përshtypje.

Shigjetari: Besimi te vetja është thelbi i heroizmit dhe të njëjtën gjë do ta kuptoni teksa luftoni me një sëmundje të zgjatur. Spekulimet do t’ju sjellin fitime. Shfrytëzojeni kohën tuaj të lirë në zbukurimin e shtëpisë, kjo do të marrë vlerësim nga anëtarët e familjes. Mundohuni të kontrolloni fjalimin tuaj. Fjalët e ashpra mund të prishin paqen dhe ritmin e qetë të lidhjeve me të dashurën. Do të jeni shumë aktivë dhe shumë social gjatë gjithë ditës. Njerëzit do të kërkojnë këshillat tuaja dhe do të pajtohen me çdo gjë që thoni. Mes orarit tuaj të ngjeshur, do të keni kohë të mjaftueshme për veten tuaj dhe do të jeni në gjendje të bëni gjërat e preferuara. Partneri juaj i jetës mund të sillet shumë egoist.

Bricjapi: Do të qëndroni me shpresë. Biznesmenët duhet të investojnë paratë e tyre me shumë kujdes. Mund të jetë një ditë e dobishme për shumë njerëz megjithatë, mundësitë janë që dikush të cilit i besoni mund t’ju zhgënjejë. Jeta juaj e dashurisë do të jetë e bukur. Muzika mund t’ju shërojë në mënyra që nuk e kishit menduar kurrë. Një surprizë e papritur në mëngjes mund ta bëjë të mahnitshme gjithë ditën tuaj.

Ujori: Pavarësisht orarit të ngjeshur, shëndeti juaj do të jetë i mirë. Sidoqoftë, duhet t’i kushtoni vëmendje herë pas here vetes. Kryerja e evazionit fiskal mund t’ju vërë në telashe serioze. Dhuratat e papritura nga miqtë dhe të afërmit mund t’ju gëzojnë. Do të qëndroni entuziastë në vendin e punës. Bashkëshorti juaj dhe ju mund të kaloni pak kohë duke e njohur njëri-tjetrin më nga afër.

Peshqit: Vitaliteti juaj i ulët mund të shqetësojë shëndetin tuaj. Angazhimi në punë krijuese do të jetë një mënyrë e mirë për të qëndruar të motivuar. Mund të ketë mundësi të rrjedhjes së vazhdueshme të parave dhe mund ta keni të vështirë të grumbulloni pasuri. Dhuratat nga miqtë ose anëtarët e familjes mund ta kthejnë ditën tuaj në një ditë emocionuese. Puna juaj e palodhur mund të shpërblehet. Një ditë e mirë për funksione sociale dhe fetare. Jeta juaj bashkëshortore do të jetë në ekstazë.

Continue Reading

Trending