Connect with us

Horoskopi

Do te ngriheni ne detyre shume shpejt/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Muaji që sápo ka hýrë, nga shumë njerëz njíhet si ai i shèrímit, afrímít të mirèsivè dhe bèrèqètit.

Kjo është dhe arsýeja madhore që ky muaj do të jètë shùmë fátsjèllës për disa njerëz dhe shenja.

Dísa do të jenë në duart e fátit ndèrsa disa të tjerave nuk do t’u ècë shumë mirë.

Më pòshtë kèni një rènditje duke nísùr prèj shenjës më me fát, dhe dèri tek ajo me më pák fát për kètë mùaj.

Ujori është në “májë” të listës. Këtë qershor dùhet ta kálòni duke gjètur atë që ju bèn të lùmtùr.

Çfarë nuk ju bèn të lumtur, lárgòjeni nga vetja. Fáti i madh do t’ju jápë çfarë t’ju dòjë zèmrá.

Peshqit, çfarë qershori i mrèkùllùèshëm për miqësitë. Ky muaj do t’ju njòhë edhe me më shùmë njerëz dhe njëri prèj tyre mùnd t’ju pèlqèjë për më shumë se shok. Kèshtu që, bèni mirë të dílní nga shtëpia.

Akrepi, ky muaj i dèdíkòhet kòmùnikímit. Keni një ide për një líbèr, për një skènár, apo gjèra ròmantíke. Thjèsht fíllòni të bèni gjëra të bùkùra.

Gaforrja, shánsèt janë të larta që kètë muaj të mártòheni ose të fèjòheni. Nëse jeni të mártùar, do të kèni márrëdhènie të shkèlqýer me pártnèrin.

Bricjapi, jeni i prèfèrùari i qíèllit. Mùndèsi, udhëtime, shèndèt dhe párá do të víjnè drèjt jush. Keni kálùar ditë të vèshtíra përgjatë dy viteve të fùndít, por e tánishmjá është shumë ndrýshè.

Shigjetari, ky muaj do të jetë i jáshtèzákònshëm. Vitin e kálùar patët shumë mùndèsi dhe njòhèt plòt njerëz. E vètmja gjë që mùngònte ishin párátë, që do t’ju víjnè këtë muaj. Do t’ju pèlqèjnë shífrát.

Virgjëresha, këtë muaj bèni mirë të bíní në dashuri. Nëse jeni të dáshùrùar, thjesht do të áfròheni më shumë dhe do ta njíhní njëri-tjetrin më mirë. Gjithashtu, është muaj i mbárë për t’u bèrè me fëmijë.

Peshorja, kètë muaj fòkùsòhuni te prònát e pa-lùajtshmè, qoftë për të blèrè, dhènë apo márrë me qírá. Do të kètë mùndèsi fántastíke.

Demi, këtë qershor dùhèt të òrgánizòni me çdo kùsht udhëtimin e lárgèt që keni pásùr ëndërr gjíthmonë. Do t’ju ndrýshòjë jetën. Gjithashtu, do të kèni fát në bòtimín e diçkaje.

Dashi, ky muaj i pèrkèt kárríèrë, që është e ngárkùar me enèrgjí. Fòkùsòhuni te puna dhe do të kèni shumë sùksès.

Binjakët, në këtë muaj do të fítòni shumë párá. Do të págùhèni me bllòqè dhe jo rrègùllisht, prandáj ju dùhèt një fínáncíer që të kùjdèsèt për këtë çèshtje.

Luani, do t’ju ngárkòjnë detyrat që dùan të gjíthë të reálizòjnë. Do t’i reálizòni me sùksès dhe si rrjèdhím, do të ngríhèni në detyrë. Gjítháshtu, shèndèti dhe trùpí juaj janë áspèkte fátlùme.

Horoskopi

3 Ditet e para te muajit Prill do ju hapen portat e fatit te mire/ Keto jane 3 shenjat e favorizuara

Published

on

Java e fundit e Marsit ka nisur dhe sipas yjeve, do të jetë shumë e mirë për tre prej shenjave të Horoskopit.

Binjakët-Këtë javë mund të ndjeni nevojën për të përqafuar pjesën aventu reske të vetes. Besoni në veten dhe potencialin tuaj. Lërini mënjanë dys himet. Aventura dhe bukuria e saj, në fund të fundit, fsh ihen në gjërat spo ntane dhe jo në log jikë. Krijimtaria juaj do të lu lëzojë. Përqa fojeni atë, së bashku me rom ancën që ju rre thon.

Peshorja-Ju mund të ndiheni pak “të ng arkuar” në këtë kohë, për shkak të dety rimeve të shumta, por ka dhjetëra gjëra për të pritur. Mundësitë që do të fo rcojnë vetëbesimin tuaj, takimet me të dashurit, kërkimi i brendshëm dhe argëtimi ju presin, Peshore, për aq kohë sa ju e le joni.

Ujori-Merrni hapat që do t’ju çojnë në mundësitë për të ardhmen tuaj. Hapeni mendjen për shpresën dhe më të mirën që do të vijë. Besojini vetes, for cës dhe nevojës tuaj për përmirësim të vazhdueshëm. Ju pëlqen të zhvilloheni dhe kjo javë është e përkryer për këtë.

Continue Reading

Horoskopi

Mbani shenim daten 2 Prill 2022/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do i iki e keqja njehere e mire

Published

on

Dashi

Dikush qe ka ardhur nga jashtë do iu joshe shume gjate kësaj dite dhe ka rrezik te tundoheni. Do e lëndoni pa mase partnerin dhe do pendoheni ep rate qe do bëni, por do jete vone. Beqaret nuk do kenë durim te dalin dhe te njihen me persona te rinj. Për sa iu përket financave ato nuk do jene te këqija. Gjithsesi mire është te bëni kujdes me investimet e mëdha.

Demi

Influenca e yjeve ne planin sentimental do jete mjaft pozitive gjate feksja dite. Jo vetëm qe nuk do keni mosmarrëveshje me partnerin, por do kaloni momente mjaft romantike se bashku. Beqaret duhet te reflektojnë me kujdes nëse do takojnë dike te veçante. Ne planin financiar do keni disa probleme. Mos u dorëzoni sepse jeni te afte t’i përballoni këto sfida.

Binjaket

Do e lini pas dore jetën sentimentale gjate kësaj dite sepse do jeni te angazhuar me pune. Partneri do mërzitet sepse ka kohe qe iu kërkon me shume ngrohtësi. Mundohuni te flisni sinqerisht me te. Beqaret do kalojnë ne një etape te re te jetës se tyre. Gjithçka do jete me e bukur. Situata financiare do jete delikate prandaj shpenzimet e mëdha duhen shtyre për me vone.

Gaforrja

Do e largoni rutinën nga jeta juaj ne çift gjate kësaj dite dhe do iu duket sikur po jetoni ne një bote tjetër. Do ndiheni te lumtur dhe ne paqe. Beqaret, nen ndikimin pozitiv te Venusit do arrijnë te joshin një person me personalitet te forte. Edhe pse është serioz ai është pasionant dhe shume i dashur. Kujdes me operacionet financiare te pamatura.

Luani

Ka ardhur koha te reflektoni seriozisht gjate kësaj dite për te ardhmen e jetës suaj ne çift. Nëse ndjenjat për partnerin janë shuar do i bënit dem vetes dhe atij nëse do qëndronit te lidhur. Nëse jeni te vetmuar, yjet parashikojnë një takim befasues. Përgatituni! Financat do jene me te stabilizuara se kohet e fundit. Përfitoni nga kjo dite për te shlyer borxhet.

Virgjeresha

Do dashuroheni ashtu si e ndjeni gjate kësaj dite dhe nuk do mendoni aspak se çfarë thonë te tjerët. Ata qe kane pasur disa debate do i zgjidhin shume shpejt. Beqareve do iu behet një propozim i veçante i cili do i beje te ndihen te vlerësuar. Ne planin financiar do iu gjeni zgjidhje problemeve dhe do jeni me te qete. Disa familjare do iu ndihmojnë mjaft.

Peshorja

Ka rrezik qe çiftet te përballen me zhgënjime te mëdha gjate kësaj dite. Partneri qe keni ne krah do shohë dike tjetër dhe nuk do iu trajtoje me si dikur. Mos vuani me shume, por jepini fund gjithçkaje. Beqaret do vazhdojnë te qëndrojnë edhe sot vetëm. Financat do jene me pozitive sesa ju mendonit. I vetmi problem do jete se do iu duhet te bëni një investim te madh.

Akrepi

Nga njëra ane do kërkoni shume nga partneri dhe nga ana tjetër ju nuk do i kushtoni atij rëndësinë e duhur. Mos e bëni këtë gabim sepse ai do mërzitet dhe do ndryshoje sjellje. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime, por mund te fillojnë edhe një lidhje serioze. Ne planin financiar situata do jete delikate. Shpenzoni, por bëjeni këtë me shume kujdes.

Shigjetari

Ne planin sentimental gjerat do shkojnë me se miri. Nuk do ketë asnjë re ne qiell kështu qe ambienti do jete i ngrohte. Beqaret duhet te tregohen te moderuar dhe te mos nxitohen me hapat qe do hedhin. Ka kohe për gjithçka. Influenca e yjeve ne sektorin e financave do jete si thike me dy presa. Do keni vështirësi, por kjo nuk do te thotë qe ta humbni optimizmin.

Bricjapi

Do i jepni me shume prioritet jetës ne çift gjate kësaj dite dhe do ndiheni me mire pranë atij qe dashuroni. Vazhdoni t’i shprehni njësoj ndjenjat. Beqaret do jene te pavendosur dhe nuk do dinie çfarë te bëjnë pas disa takimeve te veçanta. Yjet këshillojnë te mos i humbni këto raste. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni asnjë rrezik me shume sesa duhet.

Ujori

Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një krize sot. Debatet do jene te forta qe ne mëngjes kështu qe bëni kujdes! Disa te ashtuquajtur “miq” do iu prishin pune. Beqaret do fillojnë aventura te këndshme dhe mjaft emocionuese. Shfrytëzojeni ditën sa te mundni! Ne planin financiar do i përballoni me shume sukses vështirësitë qe do iu dalin para. Bravo!

Peshqit

Dite e qete dhe pa probleme te mëdha kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni tolerante dhe me te kuptueshëm me atë qe keni ne krah. Do kaloni shume momente te lumtura. Jeta sentimentale e beqareve do jete e trazuar. Edhe pse do kërkoni një lidhje serioze nuk do ia arrini dot qëllimit. Edhe ekuilibri financiar do lëkundet për shkak te shpenzimeve te tepruara

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 28 Mars- 3 Prill sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi

Në dashuri nuk duhet të keni frikë. Në fakt, ju duhet të pranoni një ftesë nga dikush që keni takuar së fundmi dhe të relaksoheni, të lini veten të lirë dhe të argëtoheni. Ditët e fundjavës premtojnë gjëra të mëdha, edhe falë mbështetjes së Mërkurit: tani duhet të merrni një vendim vërtet të rëndësishëm, ka ardhur koha për ta bërë atë. Në punë duhet të mendoni para se të veproni: Jupiteri do të jetë pranë jush nga muaji maj, ndaj duhet të bëni edhe pak durim.

Demi

Në dashuri që nga fillimi i marsit keni pak siguri, nuk dini si të veproni. Por tani pasionet do të ringjallen, takimet do të favorizohen: gjithçka varet nga ju, duhet të mësoni të jetoni momentin, pa bërë plane të mëdha. Ndryshimet do të vijnë në prill. Në punë jeni shumë të stresuar, por mos u shqetësoni: lajmet janë afër, sidomos për ata që kanë një aktivitet të pavarur. Kini durim, se do të mund të ecni përpara dhe të zbuloni veten!

Binjakët

Në dashuri ka ardhur koha për të marrë vendime, por duhet ta lini veten të përjetoni emocionet e mëdha dhe e diela do të jetë një ditë shumë e veçantë dhe emocionuese. Favorizohen takime të reja. Në punë, mund të keni marrë tashmë një konfirmim: ditët e fundit të marsit janë të shkëlqyera nëse planifikoni të ndiqni një rrugë të re. Por ka edhe nga ata që janë pak në ekuilibër, nuk janë të sigurt se si të veprojnë. Gjithçka do të funksionojë!

Gaforrja

Në dashuri nuk keni pse të ktheheni në të kaluarën. Gjithçka do të funksionojë, por duhet të vazhdoni para. Fillimi i javës do të jetë pak i vështirë për ju. Nëse keni një dashuri në distancë, duhet të përpiqeni të qëndroni të qetë dhe të mbani larg pakënaqësitë. Në punë, ndoshta po shpenzoni shumë para, përpiquni t’i realizoni kërkesat tuaja, pa pritur shumë!

Luani

Të lindurit e kësaj shenje, nuk u besojnë shumë njerëzve që ju rrethojnë. Përsa i përket dashurisë, nëse po jetoni një lidhje jozyrtare ka ardhur momenti të sqaroni raportin tuaj. Muaji Prill do të fillojë me qëllime të mira. Në punë kushtojini vëmendje çështjeve ekonomike. Me saturnine në shnejës nuk mund të bëni zgjedhje të nzituara dhe të rrezikshme, ta paktën për momentin.

Virgjëresha

Në dashuri, java nuk është shumë emocionuese, sepse keni shumë mendime, shumë probleme që ju largojnë nga sfera sentimentale. Jeni shumë të shqetësuar për paratë. Mundohuni të shmangni përplasjet dhe polemikat me të lindurit e shenjës së Binjakëve ose Shigjetarit. Në punë java premton gjëra të mëdha, por të mërkurën mund të debatoni me dikë. Mundohuni të bëni minimumin këto ditë, pa shumë përpjekje.

Peshorja

Dashuritë e lindura kohët e fundit duhet t’i përjetoni me qetësi dhe në mënyrë diskrete, pa nxitim. Nga ana tjetër, Dielli dhe Mërkuri janë në kundërshtim me shenjën tuaj, ndaj nuk duhet të nxitoni për të vepruar. Në të vërtetë, ndoshta do ta gjeni veten në një vështirësi dhe do të ndiheni të lënë anash, jashtë loje. Në punë, ndryshimet janë afër: përpiquni të reflektoni sepse deri në muajin prill do t’ju duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme , mbase edhe kompromise!

Akrepi

Dashuria nuk të jep kënaqësi të madhe, në të vërtetë javët e fundit kanë qenë vërtet të vështira në frontin sentimental. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të mos iu përgjigjeni provokimeve, veçanërisht të hënën dhe të martën. Në punë do të luftoni sepse nuk pranoni ide dhe projekte që nuk ju pëlqejnë. Ju keni kaq shumë dyshime, do të përpiqeni të kuptoni qëllimet e tyre.

Shigjetari

Afërdita dhe Marsi janë në anën tuaj dhe tani mund ta lini veten të lirë në dashuri, gjithçka varet nga ju. Mundohuni të qëndroni të qetë, kushtojini më shumë vëmendje dikujt që keni takuar kohët e fundit. Në punë Jupiteri është kundër dhe do t’iu duhet të bëni zgjedhje që lidhen mbi të gjitha me financat.

Bricjapi

Në dashuri keni nevojë për qetësi, nuk duroni dot xhelozinë dhe impulsivitetin e partnerit apo partneres suaj. Nëse keni të bëni me një partner që nuk është aspak i sinqertë tani do të duhet të bëni një zgjedhje dhe të komunikoni me të. Diçka e çuditshme mund të dalë në sipërfaqe të enjten. Në punë nuk do të mund të merrni vendime të nxituara: mendoni pak më shumë, ndaj mes prillit dhe majit do të ketë konfirmime dhe çdo problem do të kapërcehet!

Ujori

Lajm i mirë në dashuri sepse Afërdita është në anën tuaj, jeni të dashuruar ose ndoshta kërkoni risi. Mundohuni të njihni njerëz sepse takimet janë të preferuara dhe intriguese, veçanërisht të dielën kur Hëna, e cila do të kalojë në shenjën tuaj, do t’ju bëjë veçanërisht tërheqës dhe joshes. Në punë jeni të përgatitur, por duhet të shikoni nga e ardhmja dhe pothuajse duhet të prisni konfirmimin. Ju nuk keni frikë nga sfidat, përkundrazi: ju jeni një luftëtar dhe tani është koha juaj!

Peshqit

Edhe beqarët tashmë do mund të përjetojnë një emocion të bukur sepse pasioni me Venusin është gati të rindezet, e cila pas pak ditësh do të jetë në shenjën e Peshqve. Historitë që kanë pak vlerë, nga ana tjetër, do të mbyllen, lehtësisht. Në punë gjithçka do të shkojë më së miri dhe së shpejti do të shihni përfitimet. Ky është momenti juaj, mos e neglizhoni, pqërqëndroni të gjithë fuqitë tuaja.

Continue Reading

Trending