Connect with us

Horoskopi

7 ditet e ardhshme jane vendimtare/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do marri lajme te mira

Published

on

Dashi

Puna

Në fillim të javës, dikush do t’ju japë lajme që do t’ju tërheqin vëmendjen dhe që në fillim nuk do të jeni në gjendje t’i kuptoni. Ju keni humbur një mundësi në të kaluarën që tani po ju prek. Dikush do të propozojë një marrëveshje që nuk do të keni guximin ta pranoni së shpejti sepse frika juaj ju ka kapluar.

Dashuria

Mundohuni të jeni më të arsyeshëm këtë javë, sepse ky qëndrim pozitiv mund të çojë në një përmirësim të marrëdhënieve tuaja personale.

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve, një premtim i parealizuar do të jetë arsyeja për të mos mundur të realizoni një nga planet ose angazhimet tuaja. Financat në përgjithësi do të jenë të mira por duhet të mos anashkaloni disa burime të cilat mun dtë sjellin më shumë përfitime.

Demi

Puna

Meqenëse ndjeni lloj-lloj emocionesh përreth jush, këtë javë duhet të përpiqeni vërtet ta shtypni këtë ndjeshmëri tuajën në mënyrë që të mos rrezikoni të keni mendime të dyta.Njerëzit përreth jush mund të përfitojnë nga mënyra juaj e të qenit dhe t’ju fusin në telashe në kohën e gabuar.

Dashuria

Disa aktivitete mund të kenë një përgjigje të mirë edhe në nivelin personal, nëse përpiqemi të shmangim të qenit protagonist . Duke treguar veten më të disponueshëm, të tjerët do të dëshirojnë të flasin dhe zbulojnë veten e tyre më shumë.

Financat

Gjatë javës mund të flisni me miqtë për veprime që do t’ju sjellin përfitime, sukses, mundësi për paraqitje në publik ose të ardhura shtesë.

Binjakët

Puna

Nëse keni shumë gjëra për të kërkuar para se të jepni pëlqimin tuaj për një projekt, atëherë duhet të përpiqeni vërtet të zgjidhni dyshimet tuaja sesa të hidheni në boshllëk. Mos u ndikoni nga ata që duan të nxitojnë, pasi vetëm ju e dini se çfarë është më e mira për ju!

Dashuria

Mund të jetë shumë interesante të kuptosh se si të marrësh pjesë në diskutime, pa imponuar domosdoshmërisht mendimet e dikujt . Thjesht duhet të mësoni nga kushdo që qëndron para tij. Dëgjimi është momenti më i rëndësishëm.

Financat

Nga ana materiale, ju mund të përjetoni zhgënjim me blerjet, dhuratat, blerjet që do të bëni ose merrni gjatë javës.

Gaforrja

Puna

Ka disa pika thyerje që mund të ndalojnë ngritjen tuaj dhe t’ju ndalojnë të merrni vendime të mençura për shkak të krenarisë. Nëse po luftoni me dikë, përpiquni ta kapërceni atë dhe të jeni të dhembshur të paktën një herë , edhe pse mund të jetë veçanërisht e vështirë për ju.

Dashuria

Qëndroni larg njerëzve grindavece dhe të gjithë atyre që duan kritikë dhe ankesa. Çdo lloj marrëdhënieje duhet të bazohet në besim, vlerësim dhe lumturi, kështu që nuk mund ta humbni kohën tuaj në lojëra të padobishme.

Financat

Gjatë kësaj jave, mund të keni shpenzime të papritura ose probleme financiare me një person në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve.

Luani

Puna

Në këtë javë do ta lini veten të bindeni plotësisht nga një person afër jush se ajo që ata kanë vendosur është gjëja më e mirë. Ju me të vërtetë nuk e kuptoni se duke bërë kështu, ata thjesht po ju mbajnë në kapjen e tyre dhe se ata lehtë mund t’ju marrin më mirë , sikur të ishte një lojë.

Dashuria

A do të jeni në gjendje të zmbrapseni nëse është e nevojshme? Por mbi të gjitha, a do të jeni në gjendje, për dashuri, të hiqni dorë nga një pjesë e karakterit tuaj për të kënaqur të dashurin tuaj? Nëse po, ju jeni princi i kaltër.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, do të shijoni blerje ose dhurata të ndryshme që janë në planet tuaja për këtë javë. Përfitimi material nga të afërmit ose përmes punës suaj nuk përjashtohet.

Virgjëresha

Puna

Nëse keni marrë një vendim këtë javë, do të jetë e kotë të riktheheni hapat tuaj, pasi do të jepte idenë e njerëzve që nuk janë shumë vendimtar dhe ju nuk jeni aspak. Është normale të kesh dyshime dhe të përpiqesh të marrësh vendimin e duhur në një moment delikat , por asnjëherë nuk duhet të hezitosh kur bëhet zgjedhja.

Dashuria

Ju jo gjithmonë mund të merrni komplimente dhe fjalë të ëmbla nga njerëzit që doni, herë pas here gjithashtu duhet të vendosni për kritika dhe madje edhe disa pickime, si në këtë javë.

Financat

Djemtë dhe vajzat virgjëreshë do të jenë në gjendje të shijojnë të ardhura në të holla ose lajme të mira të një natyre financiare.Gratë do të jenë më të prirura të shqetësohen ose pasigurohen për të ardhmen e tyre. Kjo do të jetë për shkak të ndryshimeve të ardhshme që aktualisht po zhvillohen në jetën tuaj personale ose profesionale.

Peshorja

Puna

Ju jeni plot kreativitet dhe këtë të hënë do ta filloni me zell. Askush nga kolegët tuaj nuk do të jetë në gjendje të konkurojë me ju dhe ju do të jeni absolutisht i pari në gjithçka. Ju ende keni dikë që përpiqet të kontrollojë punën tuaj, por pas këtyre shtatë ditëve, diçka sigurisht që do të ndryshojë për mirë!

LEXO EDHE: Horoskopi javor/ Si do të jetë java e ardhshme përsa i përket punës?
Dashuria

Ju jo gjithmonë mund të merrni komplimente dhe fjalë të ëmbla nga njerëzit që doni, herë pas here gjithashtu duhet të vendosni për kritika dhe madje edhe disa pickime, si në këtë javë.

Financat

Njerëzit që i përkasin kësaj shenje do të përballen më nje situatë të vështirë ekonomike. Duhet shumë vëmendje dhe menaxhim për të zgjidhur situatën.

Akrepi

Puna

Ju keni shumë marrëveshje për të bërë me kundërshtarët tuaj, pasi e dini që kjo do të ishte mënyra më e mirë dhe më e lehtë, kur nuk ka asnjë alternativë. Tani nuk mund t’i kushtoni më shumë vëmendje delikateve dhe duhet të bëni një lloj kompromisi me krenarinë tuaj, e cila mund të lihet mënjanë për një kohë!

Dashuria

E vetmja gjë që do të dëshironit këtë javë është të jeni në gjendje ta jetoni atë në paqe dhe ndoshta me njerëzit që doni , por jo gjithmonë do të jeni në gjendje të përfitoni nga ky privilegj sepse ndonjëherë jeta na vë në provë.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, këtë javë do të përjetoni zhgënjim nga përpjekjet e hapura të manipulimit ose mashtrimit nga dikush afër jush. Këto veprime nuk ju sjellin humbje në kuptimin material, por do të jenë emocionalisht të dhimbshme, të ndjeshme.

Shigjetari

Puna

Ju nuk mund të jeni ai që udhëzon të tjerët, pasi në këtë mënyrë, duhet të jeni shpirtrat e tyre udhëzues për përjetësinë. Lërini të menaxhojnë vetë nga koha në kohë , në thelb nuk do të humbni shumë.Përkundrazi, nëse ata mësojnë vetë, ju do të keni një avantazh dhe do të keni mundësinë të përdorni dikë kompetent më vonë.

Dashuria

Nëse nuk keni guximin të deklaroni dashurinë tuaj, të paktën përpiquni të jeni pak më romantik në gjestet tuaja dhe do të kompensoni mungesën e fjalëve . Disi do të duhet të bësh.

Financat

Gratë do të përpiqen të blejnë gjëra që janë përparësia e tyre. Do të jetë një kohë e mirë për veprime në lidhje me kujdesin e pronës ose pronës, për shitje ose blerje të tyre.

Bricjapi

Puna

Hapni mendjen për ide të reja, edhe nëse ato që do të dëgjoni rreth jush këtë javë do të duken në shikim të parë, të paarritshme dhe joreale. Në fakt, nuk mund të thuash kurrë, deri në momentin në të cilin nuk punon për të zbatuar projektet e tua dhe për të zbuluar në lëkurën tënde, se ato nuk janë saktësisht ato që dukeshin. Këtë herë do të keni fat në anën tuaj.

Dashuria

Ju gjithmonë keni një litar shpëtimi për tu kapur dhe kjo është forca juaj ose ajo që ju bën të kapërceni çdo pengesë. Ju jeni shumë me fat edhe kur nuk e kuptoni.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, këtë javë do të shijoni zhvillimin e angazhimit ose biznesit tuaj profesional.

Java do të jetë e favorshme për arsimimin dhe karrierën tuaj, në varësi të asaj me të cilën jeni angazhuar.

Ujori

Puna

Gjithmonë mbani në mend planet tuaja, pasi kjo është vetëm ajo që njerëzit nuk presin nga ju. Epo, këtë javë mahnit të gjithë me zellin tënd.Mos e humbni mundësinë për të qenë shumë më të zgjuar se ata që duan gjithmonë t’ju ulin gradën dhe përpiqen të futen në telashe.

Dashuria

Sa shpesh jeni larguar nga mundësia për të qenë të lumtur sepse keni besuar se nuk e meritonit atë. Megjithatë, këtë javë nuk do të duhet të tërhiqeni kurrë, edhe nëse nuk është e përshtatshme.

Financat

Java e ardhshme do të jet ëe lëkundshme për ju. Do të përballeni me vështirësi të cilat do të mund t’i zgjidhni duke marrë gredi apo hua.

Peshqit

Puna

Në fillim të kësaj jave, do të keni së bashku lajme pozitive dhe negative dhe kjo mund t’ju çojë të merrni vendime të menduara, të cilat sigurisht do të jenë të dobishme për ju në të ardhmen. Edhe nëse nuk keni afate afatshkurtra, përsëri duhet të përpiqeni të merrni më seriozisht qëllimin tuaj dhe planet tuaja.

Dashuria

Ju absolutisht duhet të gjeni një mënyrë për të komunikuar me njerëzit me të cilët jeni afër dhe që duket se nuk kujdesen për ju, por që përkundrazi, janë të interesuar në një mënyrë thjesht diskrete!

Financat

Gratë do të angazhohen në formalitete të ndryshme, dokumente ose dokumente, disa prej të cilave do të përfshijnë para ose marrëdhënie financiare. Mundësia për punë ose të ardhura shtesë do të kënaqë disa prej jush.

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 kthese te forte 180 grade/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Per ata qe e kane tashme nje lidhje, kjo dite do jete e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te beni asgje duke qene se gjerat do rrjedhin shume mire. Nese jeni beqare, mundesite per takime interesante nuk do jene te shumta. Beni edhe pak durim qe te mos lendoheni. Ne planin financiar do keni surpriza te kendshme. Me ne fund do arrini te beni shpenzimet e domosdoshme.

Demi

Marredhenia me partnerin do jete me e mire se kohet e fundit. Do i shtoni dozat e komunikimit dhe kjo do iu ndihmoje t’i zgjidhni ne cast problemet qe do iu dalin. Beqaret duhet te reflektojne mire para se te marrin vendime. Mos u nxitoni te krijoni shpejt e shpejt nje lidhje. Nje fllad suksesi do fryje edhe ne planin financiar. Me ne fund buxheti do te stabilizohet.

Binjaket

Jeta sentimentale e cifteve do jete me e animuar gjate kesaj dite. Do i shprehni me teper ato qe ndjeni si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah. Vazhdoni ne kete rruge. Pjesa me e madhe e beqareve do bien ne dashuri. Do i provoni edhe ju emocionet e te qenit me dike prane. Ne planin financiar mos enderroni me teper sesa duhet. Shpenzoni aq sa ua mban xhepi.
Gaforrja

Jeta juaj ne cift nuk do jete e trishte sot, perkundrazi ju do jeni te gezuar dhe te buzeqeshur. Do krijohet nje ambient harmonik dhe ne mbremje me seksual. Beqaret do vazhdojne edhe sot te jene vete. Mos e mbani mendjen tek dashuria por dilni argetohuni me miqte ose me familjaret. Ne planin financiar kerkohet me teper maturi. Limitoni shpenzimet qe te mos keni probleme.
Luani

Dielli do shkelqeje me shume sot ne jeten tuaj ne cift. Do kaloni momente shume te kendshme prane atij qe dashuroni dhe kenaqesite do jete te shumta. Per beqaret jo vetem qe do vijne dashuri por ato do jene mjaft pasiononte dhe te vecanta. Perfitoni nga kjo dite. Ne planin financiar nuk duhet te ndermerrni rreziqe te medha nese nuk doni te ngeleni pa asnje lek.

Virgjeresha

Jeta juaj ne cift do jete e influencuar shume mire gjate kesaj dite. Do merrni ate qe gjithmone keni kerkuar dhe emocionet do jene te njepasnjeshme. Shfrytezojeni cdo sekonde. Edhe beqaret do jene ne humor te mire dhe do shfrytezojne cdo mundesi qe do iu jepet per takime. Financat do jene te pastabilizuara keshtu qe shmangni cdo shpenzim te tepruar.

Peshorja

Dite e bukur dhe plot diell kjo e sotmja. Ne cift ambienti do jete mjaft romantik dhe i kenaqshem. Perfitoni per te diskutuar edhe ndonje teme delikate. Vetem sot mund t’i jepni zgjidhje. Per beqaret ka mundesi te ndodhin takime te vecanta. Megjithate yjet keshillojne te mos krijoni menjehere nje lidhje. Njihuni me mire me te. Financat do jene me te mira se kohet e fundit.

Akrepi

Nen influencen e Jupiterit jeta sentimentale e atyre qe jane ne nje lidhje do jete e paqendrueshme. Kujdes, mos kerkoni me cdo kusht te behet ashtu si thoni ju sepse do e nderlikonit edhe me teper situaten. Beqaret do mund te takojne shpirtin e tyre binjak. Ne planin financiar ka ardhur kohe te beni nje riorganizim. Vetem keshtu do e shihni cila eshte gjendja.

Shigjetari

Jeta ne cift do jete pergjithesisht e mire sot. Ne shume momente do ndiheni te lumtur prane partnerit tuaj dhe do deshironit qe minutat te mos kalonin. Do tregoheni edhe me tolerante. Beqaret do kene shume takime, por kjo do ua veshtiresoje zgjedhjen. Menaxhojeni pak me kudjes buxhetin sot nese nuk doni te keni as me te voglin problem me te. Mundesite i keni.

Bricjapi

Dite mjaft e thjeshte kjo e sotmja per ciftet. Do kaloni momente te kendshme prane atij qe dashuroni. Disa mund te fillojne edhe ndonje projekt te perbashket. Beqaret duhet te bejne edhe pak durim per ta arritur ate qe deshirojne. Po u nxituat nuk do krijoni lidhjen e enderruar. Ne planin financiar nuk do dini cfare te beni sepse situata do jete goxha problematike.

Ujori

Jupiteri do e zbukuroje edhe me teper jeten tuaj ne cift sot. Do merrni te gjitha kenaqesite qe kishit deshiruar. Gjithashtu do ndodhe edhe dicka shume e madhe te cilen as qe e kishit menduar me pare. Pergatituni! Beqaret do kerkojne gjate gjithe kohes dashurine, por nuk do e gjejne dot ate. Dite e veshtire edhe per financat. Nuk rekomandohet te behet asnje shpenzim i tepruar.

Peshqit

Mos u mbyllni ne vetvete gjate kesaj dite sepse jo vetem qe do merziteshit vete, por do e merzitnit edhe ate qe keni ne krah. Beqaret duhet te eprgatiten per nje aventure dhume te kendshme dhe emocionuese. Zemra juaj do rrahe pa pushim. Financat do jene gjate gjithe kohes te mbrojtura nga yjet. Mund te shpenzoni pak me teper pa u shqetesuar aspak.

Continue Reading

Trending