Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor 7-13 Qershor sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

Dashi

Gjithçka duhet të duket më e lehtë me mbërritjen e planetit energjetik Mars në shenjën miqësore të Luanit në datën 11. Jo vetëm që do të keni energji për të shpenzuar, por përpjekjet tuaja do të shpaguhen me rezultate shpërblyese. Ju mund të takoni, pothuajse rastësisht, dikë nga e kaluara juaj, ose edhe të ëndërroni për të. Dhe do t’ju befasojë që kjo nuk do t’ju lërë indiferentë.

Demi

ADVERTISEMENT
Horoskopi i javës së ardhshme sinjalizon se planeti i mosmarrëveshjeve dhe grindjeve Marsi arrin në 11 në Luan, një shenjë me të cilën nuk ka një marrëdhënie të shkëlqyer dhe për këtë arsye një afinitet të madh. Mundohuni të mos jeni tepër reagues, veçanërisht me anëtarët e familjes. Ju mund të thoni gjëra të forta dhe të pendoheni shumë vonë. Ju pëlqen qetësia dhe i doni zakonet tuaja. Por partneri juaj mund të mos jetë dakord. Prandaj bëni një përpjekje dhe përpiquni ta befasoni, t’i ofroni alternativa ose të organizoni diçka të këndshme për verën.

Binjakët,

Puna juaj mund të jetë paksa kërkuese në ditët në vijim. Derisa të vendosni kufizime në kërkesat e grupit tuaj të punës ose menaxherit, gjërat nuk do të përmirësohen. Në dashuri, grindjet e vogla janë të mundshme, madje edhe për çështje të parëndësishme. Disa kritika mund të jenë të forta, ofenduese dhe disa nga të dashurit tuaj nuk do ta vlerësojnë qenien tuaj kaq të drejtpërdrejtë.

Gaforrja

Marsi, planeti i veprimit, më në fund lë gjurmët në datën 11 të këtij muaji qershor. Ju gradualisht duhet të rigjeni qetësinë. Sidoqoftë, mund të shqetësoheni për disa çështje financiare që janë ende në pritje. Marrëdhëniet tuaja romantike do të jenë gjithmonë në qendër të vëmendjes, do të ketë surpriza të këndshme për disa të lindur në shenjë që mund të shpresojnë në një afrim. Për ata që janë vetëm, një miqësi romantike mund të marrë papritmas një kthesë më sensuale.

Luani

Horoskopi i javës së ardhshme parashikon që ju të mirëpritni Marsin, planetin e energjisë dhe veprimit nga data 11. Tani është një kohë e mirë për të filluar diçka në sferën profesionale ose private. Ju do të jeni shumë të shkathët! Planeti i ndjenjave dhe dashurisë Venusi vazhdon udhëtimin e saj në Gaforre, në hijen e shenjës suaj. Ky tranzit rrit imagjinatën tuaj, do të duhet të jeni të kujdesshëm që të mos ngatërroni fantazinë me realitetin.

Virgjëresha

Disonanca e Neptunit në tranzit në shenjën e Peshqve është aktive. Mos i merrni fjalë për fjalë gjithçka që ju thuhet. Jini vigjilent dhe ushtroni sensin tuaj kritik sa më shumë që të jetë e mundur! Nëse një propozim duket shumë i mirë për të qenë i vërtetë, kini kujdes nga kurthet që mund të fshehë. Nuk ka re në horizont në jetën tuaj të dashurisë. Përkundrazi, shkoni përpara dhe hiqni qafe barrat dhe kufizimet që ju penguan të shpreheni. Një takim me fat është i mundur.

Peshorja

Eshtë koha për të rritur ritmin në zhvillimin e një projekti. Ju do të jeni krijues, dinamik dhe efikas. Kështu që edhe mund të shfrytëzoni rastin për të ecur përpara! Ju do të bëni përpjekje të konsiderueshme për të gjetur një ekuilibër të mirë midis punës suaj dhe jetës suaj personale. Nuk është një mision i lehtë, por nuk do t’ju mungojnë idetë e shkëlqyera.

Akrepi

Për horoskopin java mund të jetë pak e tensionuar me hyrjen e Marsit në Luan në datën 11. Ju me siguri do të keni një punë të papritur për të bërë, dhe për këtë arsye niveli i stresit tuaj mund të rritet. Prania e Venusit në shenjën miqësore të Gaforres ju fton të shprehni më shumë ndjenjat tuaja. Edhe nëse jeni lënduar në të kaluarën, përpiquni të hapni veten për mundësinë e takimeve dhe njohjeve të reja.

Shigjetari

Nëse ju ofrohet një partneritet, merrni pak kohë për të reflektuar. Ju mund të mos ju thuhet gjithçka dhe propozimi mund të mos tingëllojë aq mirë sa është premtuar! Ndjenjat tuaja do të jenë ndezur dhe fikur. Një ditë do të ndiheni mirë me veten dhe nuk do të prisni të jeni me ata që doni. Ditën tjetër, asgjë dhe askush nuk do të jetë i mirë në sytë tuaj.

Bricjapi

Horoskopi javor i Bricjapit parashikon që mund të duhet të përballeni me një krizë të vogël, ndoshta me një të dashur ose një bashkëpunëtor. Çfarëdo që të ndodhë, ju do ta trajtoni situatën me mjeshtëri. A mos vallë mund të tregojë interes dikush afër jush dhe nuk dini si të reagoni? Ndiqni ndjenjat tuaja, ato vetëm mund t’ju këshillojnë t’i jepni kësaj marrëdhënieje një shans.

Ujori

Nuk do të jetë gjithmonë e lehtë për t’u shoqëruar me të dashurit tuaj. Do t’i gjeni të mërzitshëm, impulsivë dhe të paduruar. Më mirë të distancoheni dhe të qëndroni larg këtyre njerëzve agresivë. Shmangni komentet, edhe ato të padëmshme, për partnerin tuaj. Ata nuk do të jenë gjithmonë të mirëpritur dhe rrezikojnë të krijojnë tension të panevojshëm në marrëdhënien tuaj. Nëse jeni beqar, mos u tregoni shumë përzgjedhës.

Peshqit

Për horoskopin e javës së ardhshme ditët tuaja do të jenë shumë të ngarkuara dhe koha do të kalojë shpejt! Nëse jeni duke kërkuar për një punë, bëni gjithçka për të propozuar dhe dërguar aplikimin tuaj. Ju mund të merrni intervista interesante, ose të lexoni njoftime shpërblyese. Planeti i dashurisë vazhdon t’ju dërgojë aspekte shumë të ngrohta nga shenja miqësore e Gaforres. Marrëdhëniet tuaja duhet t’ju japin kënaqësi të madhe.

Horoskopi

Do te marrin 1 surprize te madhe/ Keto jane 4 shenjat me FAT te muajit PRILL 2022

Published

on

Prilli do të jetë një muaj me shumë lajme interesante për disa shenja të horoskopit po vetëm tre prej tyre do të kenë surpriza të vërteta.

Peshqit Të lindurit në këtë shenjë do të kenë mjaft fat në anën e tyre, do të presin surpriza të këndshme,veçanërisht nga familjarët apo partnerët. Për beqarët, fokusi do të jetë tek kërkimi i një shpirti binjak, dikush që i kupton dhe di t’i dëgjojë më shumë se kushdo tjetër. Kjo perspektivë do të jetë shumë më e rëndësishme se çdo dhuratë materiale.

Ujori Një tjetër shenjë që do të ketë disa surpriza të mëdha sigurisht që do të jetë ajo e Ujorit. Arsyeja gjendet në faktin se një pjesë e madhe e mundimit në punë do të shpërblehet pikërisht në muajin prill, kur gjithçka do të jetë më e relaksuar. Këta persona do të jenë më të fokusuar te vetja. Dashuria mund të jetë një surprizë që ndoshta do të vijë papritur.

Luani Shenja e tretë që mund të ketë një surprizë të mrekullueshme do të jetë ajo e Luanit. Javët e para të marsit e dobësuan vërtet këtë shenjë dhe padyshim që meriton një surprizë shumë origjinale, siç do të ndodhë gjatë muajit prill. Ndoshta surpriza do të vijë nga një miqësi e rëndësishme.

Akrepi Shenja e fundit që mund të marrë një surprizë do të jetë Akrepi. Pas shumë javësh mjaft të ndrydhura, muaji prill mund të përfaqësojë një kthesë të mirë për karrierën ose një surprizë financiare nga ana e njerëzve të dashur. Edhe dashuria mund të sjellë disa surpriza, si për shembull një lajm që pritej me shumë frikë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te merrni shume para dhe do te beheni milionere/ Keto jane 3 shenjat pasanike per vitin 2022

Published

on

Në ditën e sòtme, do t’ju máhnítím fare, sepse sot línd pyetja se gjáte vítit 2022 cilat nga shènjat ka më shumë shánse për t’u bèrè i/e pásùr.

Edhe pse ndònjèherë është shumë e vèshtírë që të páráshikòjmë të ardhmen, sepse ende nuk i kèmi ato fùqí, ne mùnd të pèrdòrim shenjat dhe shumë mètòda të tjera për të mèsùar ç’do na ndòdhè.

Pra, a do bèjmè párá në vitin 2022?

Përgjígjen më të sáktë për këtë na e jèp vetëm zònja Mèri, e cila deri më táni nuk ka gábùar në asnjë nga lèxímet e saj të yjeve.

Ajo thòtë se ata njerëz që pèrpíqen shumë në jetë për të ecùr sa më párá dhe për t’u bèrè të pásùr, tashmë gjíthë bota i njèh, dhe shumica e emrave të pásánikève në botë jánë të shenjës së Bínjákëve.

Pra, me pák fjalë, kjo është një nga shenjat më të fávòrízuar që për gjátë vitit 2022 dhe për një kohë shumë të gjátë drèjt të ardhmes, të bèjè shumë lèk.

Gjátë kësaj períudhe, Jùpíterí ndòdhèt në shenjën e Ujòrëve dhe për këtë arsýe shumë nga më të përkèdhèlurit e fátit do të jènë shenjat e ajrit.

Për ta do të ndòdhín vetëm lajme të mira dhe në fámíljet e tyre do të hýjë shumë energjí e mirë dhe do të shíjòjnë edhe ngrítje në fínánca.

Pra, të dáshùr njerëz, ata që janë të shenjës së Bínjakève këto kohë dùhèt që të ndíhèn njerëzít më me fát.

Lájme shumë të mira víjnë edhe nga pláneti i fátit, sepse ai është shumë afèr shenjës së Ujòrève dhe kësaj shenje i jèp shumë mùndèsi për hápje èkònomíke dhe për kríjimín e dyerve të reja në jetë.

A dòni edhe një tjetër sùrprízë? Këtë rrádhë fávòrízohen shumë edhe Peshoret me Gáfòrret dhe Dèmát, ku do të kènë afèr fátin si në dashùri, ashtu edhe në punë dhe shèndèt.

Të gjítha veprímtáritë që ata do të bèjnè dhe do të ndèrrmárrin, do të kùròrèzohen vetëm me shumë sùksès.

Në fámíljèt e këtyre shenjave, fátin në fíllím do ta márrín fèmijët të cilëve në çdo fushë të jetës do t’u shkòjè mbárë e mirë.

Nëse ndòkùsh nga këto shenja do të jètë i përfshírè në fùshën e bíznèsít, do të ndèrmárrin edhe këtu një rrítjè.

Pra për ta permblèdhùr të gjithë këtë páráshíkim, janë Bínjákët, Ujòrët, Peshoret, Gáforrèt dhe Dèmat që do kènë shumë pèrpárësi në çèshtjet ekònòmíke.

Pa pèrjáshtùar edhe Shígjètarët që u bllòkùan tèrèsísht vjet, fùsha e flùtùrimit, e udhètimít apo e psíkòlògjísë u bllòkùa dhe këtë vit do kènë një hápje.

Ajo do të ndòdhè në lídhjèt ekonòmíke ose një ndrýshím të spèktrít të shíkímit të mùndèsive të tyre në këto aspèktè.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 MARS 2022

Dashi

Sot do keni nje perjetim shume te gjalle brenda jush dhe kjo do ju inspiroj si nje ide e re per te rregulluar rremjujen shpirterore brenda vet jush

Demi

Do takoheni me nje person shume te gjalle dhe me energji ne diten e sotme qe do ju fusi ne nje rrjedhe te re me moderne dhe te kendshme ne jeten tuaj

Binjaket

Nje asteroid i Quajtur Urania sot do ju ngrej ne qiell aty ku keni pasur frike te shkelni me mendjen tuaj Rendesi ka qe Urania te mos jete zhgenjyese si nje person i gabuar ne jeten tuaj .

Gaforrja

Keni mundesi ne diten e sotme te mbyllni nje detyrim apo te sqaroni nje plan qe e keni ne mendje dhe ju ka ardhur si frymezim sidmos ne lidhje me kontaktet jashte vendit dhe nje biznes turizmi

Luani

Ne punen tuaj sot nuk duhet te ndaleni tek varka e shpetimit por te velat dhe te era e re qe mund te fryj ne favorin tuaj Nese nuk e gjeni rrymen e duhur te drejtimit ka varke qe ju con ne breg

Virgjeresha

Asteroidi Urania me Jupiterin perball jush ju hap nje shteg te ri po qe nuk mund ta shikoni nese nuk keni pergatitjen e duhur dhe shpirtin e duhur krijues Takimi me nje femer qe ju frymezon eshte detyre

Peshorja

Dita e sotme do kete nje ndikim te madh ne nje ceshtje ekonomike me nje investim qe prek ekstremin e rrezikut dhe deshires per te bere dicka te re

Akrepi

Frymezimi qe vjen nga asteroidi Urania ne diten e sotme ju sjell nje ide te re se si mund te shijoni erotizmin tuaj edhe pa nje partner te cilesuar ne krahun tuaj

Shigjetari

Sot do perpiqeni te gjeni nje rigjenerim te ri ne lidhje me ambjentin ku jetoni dhe nje menyre te re per te shijuar ditet brenda shtepise tuaj pa e ndjere se jeni brenda

Bricjapi

Dita e sotme do ju tregoj qe keni nje mundesi te re ne miqesi dhe dashuri por qe duhet ta pershtasni me nje sjellje te re Nje shoqe ju prish pak drejtimin ne dashuri duke ju folur per nje person tjeter

Ujori

Asteroidi Urania ju tregon nje rruge te re duke ju frymezuar me se shumti ne aspektin ekonomik dhe erotik Nje fytyre e re do futet ne jeten tuaj

Peshqit

Keni nevoj sot per nje mendim te dyte por edhe te pare ne drejtimin e marrdhenieve tuaja ne jeten personale dhe bashkepunuese Ju duhet nje rigjenerim ne pamje

Continue Reading

Trending