Connect with us

Personazh

“U puthëm për herë të parë dhe ishte përjetë”, Eni Çobani: Ja si u njoha me bashkëshortin

Published

on

Eni Cobani eshte nje nder figurat me te dashura dhe me te njohura per ekranin shqiptar. Ajo perpiqet qe gjithmone te jete e rezervuar persa i perket jetes private.

Juristja e njohur ishte e ftuar tek emisioni ‘Rudina’ dhe u pergjigj disa pyetjeve shume te vecanta nga publiku.
Eni tregoi edhe per vendin e puthjes dhe puthjen e pare:

“Puthjen e pare e kam dhene ne moshen 24 vjeç dhe me pas rezultoi qe jemi bashke pas 25 vitesh me bashkeshortin. Normalisht, ka qene zgjedhja e duhur e jetes sime.

Kam folur shpesh per Avenirin, por meqe me preku ne nje moment se kemi nje vend ku eshte dhene puthja e pare, ka qene ne Dajt, ne nje peme, e cila akoma dhe sot eshte dhe ne shpesh e vizitojme dhe them qe ka qene nje nga momentet me te veçanta te jetes sime.

Pastaj mos i krahasojme me moshen sot. Sot mund te puthen shume me heret dhe t’i kene lidhjet me te hershme, por ne kur putheshim per here te pare domethene qe do putheshim perjete.

Kisha mbaruar fakultetin, isha percaktuar dhe pedagoge ne Fakultetin e Drejtesise ne kohen qe jam njohur me Avenirin”, tregoi ajo.

Persa i perket pyetjes sesi u njoh me partnerin Eni u pergjigj:

“Ne kemi nje lidhje familjare dhe nepermjet nje njohjeje te perbashket ne nje takim familjar ngelen syte, jo se une nuk e pelqeva si person, por nuk e mendoja si njeriun qe do vazhdoja jeten. Ai me shume qetesi dhe dashuri arriti qe Enin ta fitonte”.

Publiku e ka pyetur edhe nese Eni ka kryer ndonje nderhyrje kirurgjikale tek mollezat.

Ajo tha: “Une e kam thene here pas here, por ndoshta kam kohe qe nuk i jam pergjigjur kesaj pyetjeje. Jane ca faktore genetike qe na ndihmojne ta kemi kete jetegjatesine e pamjes dhe nuk dua te them qe nuk e mirembaj.Sigurisht qe fjalen botoks nuk e kam perqafuar, fakti eshte qe nuk e kam ndier te nevojshem, mund ta kem te nevojshme nuk diskutohet, por une jam nje natyre qe reflektoj gjate kur bej gjera ne trupin tim.Keshtu qe kjo me ka ndaluar dhe frenuar perveç nje trajtimi qe mund ta beje çdo femer per mirembajtjen e fytyres, lekures dhe trupit”

Personazh

Xhensila Myrtezaj flet per here te pare per operacionet plastike

Published

on

Xhensila Myrtezaj ka qene vetem 14 vjece kur ka dale per here te pare ne skene. Ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo ka publikuar disa foto t shkrepura gjate pjesemarrjes se saj tek ‘ Gjeniu i Vogel’.

Kengetarja me keto imazhe nuk ka ngurruar qe t’i tregoje partnerit te saj Besit se Ajka i ngjan me shume asaj.
Vitet kane kaluar dhe duket se Xhensila ka ndryshuar dhe tani duket nje njeri tjeter. Duhet te themi se nga viti ne vit ndryshojne edhe standartet e bukurise por jo te gjithe mendojne keshtu.

Shume njerzve u shkon mendja qe kengetarja mund te kete kryer operacione plastike dhe kengetarja e njohur i eshte kunderpergjigjur ketyre akuzave ne lidhje me imazhin e saj. Xhensila ka treguar se fytyra e saj ka mbetur po e njejte si ne vitet kur ishte vetem nje femije. Bashkengjitur postimit Xhensila ka shkruajtur:

“Fytyra dhe trupi im ne moshen e ketij momenti prane Alketa Vejsiut, jane po aq te paprekura nga operacionet plastike sa sot. Kam trokitur ne parukeri e palester dhe kam dale entuziaste per reagimin e publikut, publikun qe dua ta mbush me dashurine time.

Megjithate, njerezit kane hedhur ne ere çdo dere shpifjeje dhe une nuk kam reaguar. Nderkohe, jam njeri dhe jam njeri publik dhe kjo nuk i jep te drejten askujt qe te vjelle mbi imazhin e Xhensiles nga kamera, por Xhensilen kur kamerat fiken, e njohin vetem te afermit dhe miqte”.

Continue Reading

Personazh

Tea e ”Perputhen” ne nje lidhje te re dashurie/ Zbulohet djali qe i ka marr zemren

Published

on

pak jave me pare, Tea dhe Bearti ishin cifti me i perfolur ne rrjet. Ata i kane fund fund lidhjes se tyre vetem pak kohe pasi dolen publikisht ne ‘Perputhen’ dhe treguan historine e tyre te dashurise.

Ata treguan se po jetonin bashke pasi nuk ndaheshin dot nga njeri-tjetri.

Ndersa tashme Tea dhe Bearti nuk e ndjekin me njeri-tjetrin as ne rrjetet sociale. Tea eshte shume aktive ne ‘Instagram’ dhe sefundmi ka realizuar nje bisede virtual me ndjeksit e saj. Nje prej tyre i ka shkruajtur ‘ Single je akoma’ dhe Tea i eshte pergjigjur ‘Jo’. Ajo ka lene te nenkuptuar se tani eshte ne nje lidhje te re dhe se i dashuri i saj eshte shoke me Fation Kuqarin. Nje tjeter ndjekes i ka shkruajt’ Nuk behet i dashuri jot xheloz per Fationin, kohet e fundit jeni shume shpesh bashke’.

Me pas ajo ka replikuar duke thene: ‘Joo. Fationi eshte rob zoti dhe jane miq’.

Continue Reading

Personazh

Luana Vjollca dhe Zaimin Vasjari bejne xing me te njejten veshje

Published

on

Me embelsine dhe pozitivetin qe e karakterizon Luana Vjollca ka bere per vete te gjithe publikun shqiptar. Ajo numeron me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo realizon.

Luana eshte pjese e televizionit ‘Top Channel’ prej shume vitesh ku dhe i jane besuar disa nga emisionet me te ndjekura ne vend. Gjithashtu pervecse si moderatore Luanen e kemi pare edhe si kengetare.

Po ashtu edhe kengetarja Zajmina Vasjari eshte shume e pelqyer nga publiku.Ajo ka shume kenge ne repertorin e saj te cilat jane kthyer menjehere ne hite.

Pervecse nje kengetare e suksesshme Zajmina eshte edhe nje biznesmene e tille.

Zajmina dhe Luana kane treguar gjithmone se jane te apasionuara pas modes. Ato vishen gjithmone me trendet me te fundit te modes dhe me veshje te stilisteve me te njohur. Kete here te dyja bukuroshet kane zgjedhur qe te veshin te njejtat pantllona lekure ne ngjyre te kuqe.

Zajmina dhe Luana i kane kombinuar ato me nje bluze te zeze dhe me aksesoret e duhur.
Te dyja vajzat duken shume elegante dhe te mbrekulleshme me keto pantallona.

Continue Reading

Trending