Connect with us

Horoskopi

Do merrni 1 ftese qe e keni pritur/ Astrologu Russell Grant paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Orari juaj po bëhet i mbushur me aktivitete. Mos u mbingarkoni. Në vend që të mendoni gjithçka që duhet të bëni gjatë dy javëve të ardhshme, ngushtoni fokusin tuaj. Mos mbani dy kunguj nën sqetull. Çdo gjë që nuk ka përfunduar mund të presë. Biznesi që përfshin artin, argëtimin ose mallrat luksoze do të jetë shumë fitimprurës. Nëse gjithnjë keni dashur të hapni biznesin tuaj ose të punoni si konsulent, tani është koha për ta bërë këtë.

Demi

Kur ndiheni nervozë, bëni një listë të gjërave që ju bëjnë të ndiheni të pasur. Ato mund të përfshijnë miqësinë, kafshët shtëpiake, një koleksion ose ndonjë gjë tjetër që ju sjell gëzim. Është e pamundur t`i rezistosh hijeshisë tënde. Nisur nga kjo kërkoni një ngritje në detyrë, aplikoni për një hua, shkoni në një takim ose aplikoni për një punë.

Binjakët

Dikush do të përpiqet të dëmtojë egon tuaj. Mos i merrni kritikat si personale. Mund të jenë edhe të dobishme. Sido që të jetë, perceptimi juaj për veten nuk duhet të ndikohet nga mendimet e njerëzve të tjerë. Jepini vetes dashurinë e pakushtëzuar që meritoni. Ndiqni aktivitete që ju mbushin me lumturi. Merrni pak çaste nga orari juaj i zënë për të komunikuar me natyrën, kaloni kohë me kafshët e dashura dhe lutuni. Çdo gjë që ju bën të ndiheni të lidhur me fuqinë tuaj të brendshme do t`ju përmbushë.

Gaforrja

Ju nuk keni lirinë që dëshironi. Deri sa të përmbushni një detyrim, do të jetë e pamundur të bëni atë që dëshironi. Mirësjellja dhe konsiderata nga miqtë është qetësuese. Sa herë që keni një moment dyshimi, kthehuni te të dashurit tuaj për mbështetje. Nëse keni nevojë për dashuri, dikush që e keni njohur që nga fëmijëria do t’ju ftojë në një takim.

Luani

Një mik që po kalon një kohë të vështirë ju shqetëson. Nuk mund të bëni asgjë për të zgjidhur problemet e tij. Thjesht është e mjaftueshme të jesh një dëgjues i mirë. Mundësitë për punë më të mira ose lidhje romantike vijnë përmes marrëdhënieve të krijuara në punë. Njerëzit janë shumë të impresionuar nga performanca juaj. Mos u befasoni kur t`ju ftojnë në një festë të bukur.

Virgjëresha

Dikush do të përpiqet t’ju fajësojë për një problem në punë. Ju nuk keni asnjë kompleks të pranoni një pjesë të përgjegjësisë, por mos u bëni kokë turku. Shumica e njerëzve e kuptojnë se është e pamundur ta keni shkaktuar vetëm juve gjithë atë problem. Një institucion kulturor, fetar ose edukativ do t’ju japë fondet që ju nevojiten. Ndjekja e një kursi do t’ju çojë në rrugën e romancës. Do të bini kokë e këmbë në dashuri me një nga shokët e grupit.

Peshorja

Mbajeni mendjen të hapur për të punuar me dikë që është ndryshe nga ju. Do të befasoheni këndshëm nga kjo përvojë. Perspektiva e tyre u lejon atyre të mendojnë për gjërat që nuk do ta konsideronit. Një dhuratë, një trashëgimi ose një hua po vjen tek ju. Përdoreni atë për të bërë disa përmirësime të nevojshme. Përmirësimi i kuzhinës apo banjos këshillohet me forcë. Do të jeni të lumtur me rezultatet dhe do të doni të shpenzoni më shumë kohë në shtëpi, pas kësaj.

Akrepi

Një ndryshim i madh po vjen dhe nuk jeni gati për të. Nuk duhet të supozoni se çdo gjë që do të vijë do të jetë e pakëndshme. Do të zbuloni potencialin e fshehur kur i lejoni vetes të eksperimentoni. Shkoni pas një romance. Ju dhe i dashuri juaj funksiononi shumë mirë së bashku. Marrja e një angazhimi serioz do të thellojë përkushtimin tuaj të ndërsjellë. Nëse jeni vetëm, do të takoni dikë të veçantë.

Shigjetari

Një grindje me shoqen, ose partnerin tuaj është shumë shqetësuese. Duket sikur nuk i kuptoni fare nevojat e njëri-tjetrit. Merrni një pushim të përkohshëm nga njëri-tjetri. Do keni kështu të dy kohë për t`u qetësuar. Shtimi i disa objekteve dekorative në mjedisin tuaj të punës rekomandohet fuqishëm. Kur mjedisi është tërheqës, është e lehtë të frymëzoheni. Një karrige e rehatshme gjithashtu do të bëjë një ndryshim të madh.

Bricjapi

Një koleg po ju mërzit. Ju jeni lodhur nga ndërprerjet e tij të bezdisshme dhe pyetjet e shumta. Ai mendon se jeni i dobët dhe i padurueshëm. Deri sa të mësoni të gjeni një pikë të mesme, kjo marrëdhënie do të vazhdojë të përkeqësohet. Mundohuni ta trajtoni më me respekt. Nuk ka qenë kurrë një kohë më e mirë për të shijuar një shëtitje romantike. Merrni të dashurin tuaj diku dhe shkoni në një vend të veçantë. Nëse kërkoni dashurinë, do ta gjeni në një mbledhje ose konferencë profesionale. Jini i gatshëm për të bërë lëvizjen e parë.

Ujori

Keni kaluar një kohë të mrekullueshme, por puna po ju thërret. Rezistojini tundimit për ta zgjatur një pushim. Nëse vazhdoni të qëndroni larg, do të ndodhin probleme të vërteta. Merrni frymë thellë dhe kthejuni punës. Një mbledhje familjare do të jetë shumë zbavitëse. Do qeshni shumë

Peshqit

Familja juaj duket se nuk po ju kupton. Ju doni të keni miratimin e të gjithëve, por kjo gje nuk është e mundur tani. Vazhdoni të dëgjoni intuitën tuaj. Nëse të tjerët nuk pajtohen me të, kjo është diçka e keqe, por ecni përpara. Një udhëtim i shkurtër do nxjerrë më të mirën tuaj. Nëse jeni vetëm, do të takoni dikë të veçantë në këto pushime. Mbani veshët hapur dhe kini vëmendjen ndaj një njeriu të kujdesshëm.

Horoskopi

Do te marrin 1 surprize te madhe/ Keto jane 4 shenjat me FAT te muajit PRILL 2022

Published

on

Prilli do të jetë një muaj me shumë lajme interesante për disa shenja të horoskopit po vetëm tre prej tyre do të kenë surpriza të vërteta.

Peshqit Të lindurit në këtë shenjë do të kenë mjaft fat në anën e tyre, do të presin surpriza të këndshme,veçanërisht nga familjarët apo partnerët. Për beqarët, fokusi do të jetë tek kërkimi i një shpirti binjak, dikush që i kupton dhe di t’i dëgjojë më shumë se kushdo tjetër. Kjo perspektivë do të jetë shumë më e rëndësishme se çdo dhuratë materiale.

Ujori Një tjetër shenjë që do të ketë disa surpriza të mëdha sigurisht që do të jetë ajo e Ujorit. Arsyeja gjendet në faktin se një pjesë e madhe e mundimit në punë do të shpërblehet pikërisht në muajin prill, kur gjithçka do të jetë më e relaksuar. Këta persona do të jenë më të fokusuar te vetja. Dashuria mund të jetë një surprizë që ndoshta do të vijë papritur.

Luani Shenja e tretë që mund të ketë një surprizë të mrekullueshme do të jetë ajo e Luanit. Javët e para të marsit e dobësuan vërtet këtë shenjë dhe padyshim që meriton një surprizë shumë origjinale, siç do të ndodhë gjatë muajit prill. Ndoshta surpriza do të vijë nga një miqësi e rëndësishme.

Akrepi Shenja e fundit që mund të marrë një surprizë do të jetë Akrepi. Pas shumë javësh mjaft të ndrydhura, muaji prill mund të përfaqësojë një kthesë të mirë për karrierën ose një surprizë financiare nga ana e njerëzve të dashur. Edhe dashuria mund të sjellë disa surpriza, si për shembull një lajm që pritej me shumë frikë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te merrni shume para dhe do te beheni milionere/ Keto jane 3 shenjat pasanike per vitin 2022

Published

on

Në ditën e sòtme, do t’ju máhnítím fare, sepse sot línd pyetja se gjáte vítit 2022 cilat nga shènjat ka më shumë shánse për t’u bèrè i/e pásùr.

Edhe pse ndònjèherë është shumë e vèshtírë që të páráshikòjmë të ardhmen, sepse ende nuk i kèmi ato fùqí, ne mùnd të pèrdòrim shenjat dhe shumë mètòda të tjera për të mèsùar ç’do na ndòdhè.

Pra, a do bèjmè párá në vitin 2022?

Përgjígjen më të sáktë për këtë na e jèp vetëm zònja Mèri, e cila deri më táni nuk ka gábùar në asnjë nga lèxímet e saj të yjeve.

Ajo thòtë se ata njerëz që pèrpíqen shumë në jetë për të ecùr sa më párá dhe për t’u bèrè të pásùr, tashmë gjíthë bota i njèh, dhe shumica e emrave të pásánikève në botë jánë të shenjës së Bínjákëve.

Pra, me pák fjalë, kjo është një nga shenjat më të fávòrízuar që për gjátë vitit 2022 dhe për një kohë shumë të gjátë drèjt të ardhmes, të bèjè shumë lèk.

Gjátë kësaj períudhe, Jùpíterí ndòdhèt në shenjën e Ujòrëve dhe për këtë arsýe shumë nga më të përkèdhèlurit e fátit do të jènë shenjat e ajrit.

Për ta do të ndòdhín vetëm lajme të mira dhe në fámíljet e tyre do të hýjë shumë energjí e mirë dhe do të shíjòjnë edhe ngrítje në fínánca.

Pra, të dáshùr njerëz, ata që janë të shenjës së Bínjakève këto kohë dùhèt që të ndíhèn njerëzít më me fát.

Lájme shumë të mira víjnë edhe nga pláneti i fátit, sepse ai është shumë afèr shenjës së Ujòrève dhe kësaj shenje i jèp shumë mùndèsi për hápje èkònomíke dhe për kríjimín e dyerve të reja në jetë.

A dòni edhe një tjetër sùrprízë? Këtë rrádhë fávòrízohen shumë edhe Peshoret me Gáfòrret dhe Dèmát, ku do të kènë afèr fátin si në dashùri, ashtu edhe në punë dhe shèndèt.

Të gjítha veprímtáritë që ata do të bèjnè dhe do të ndèrrmárrin, do të kùròrèzohen vetëm me shumë sùksès.

Në fámíljèt e këtyre shenjave, fátin në fíllím do ta márrín fèmijët të cilëve në çdo fushë të jetës do t’u shkòjè mbárë e mirë.

Nëse ndòkùsh nga këto shenja do të jètë i përfshírè në fùshën e bíznèsít, do të ndèrmárrin edhe këtu një rrítjè.

Pra për ta permblèdhùr të gjithë këtë páráshíkim, janë Bínjákët, Ujòrët, Peshoret, Gáforrèt dhe Dèmat që do kènë shumë pèrpárësi në çèshtjet ekònòmíke.

Pa pèrjáshtùar edhe Shígjètarët që u bllòkùan tèrèsísht vjet, fùsha e flùtùrimit, e udhètimít apo e psíkòlògjísë u bllòkùa dhe këtë vit do kènë një hápje.

Ajo do të ndòdhè në lídhjèt ekonòmíke ose një ndrýshím të spèktrít të shíkímit të mùndèsive të tyre në këto aspèktè.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 MARS 2022

Dashi

Sot do keni nje perjetim shume te gjalle brenda jush dhe kjo do ju inspiroj si nje ide e re per te rregulluar rremjujen shpirterore brenda vet jush

Demi

Do takoheni me nje person shume te gjalle dhe me energji ne diten e sotme qe do ju fusi ne nje rrjedhe te re me moderne dhe te kendshme ne jeten tuaj

Binjaket

Nje asteroid i Quajtur Urania sot do ju ngrej ne qiell aty ku keni pasur frike te shkelni me mendjen tuaj Rendesi ka qe Urania te mos jete zhgenjyese si nje person i gabuar ne jeten tuaj .

Gaforrja

Keni mundesi ne diten e sotme te mbyllni nje detyrim apo te sqaroni nje plan qe e keni ne mendje dhe ju ka ardhur si frymezim sidmos ne lidhje me kontaktet jashte vendit dhe nje biznes turizmi

Luani

Ne punen tuaj sot nuk duhet te ndaleni tek varka e shpetimit por te velat dhe te era e re qe mund te fryj ne favorin tuaj Nese nuk e gjeni rrymen e duhur te drejtimit ka varke qe ju con ne breg

Virgjeresha

Asteroidi Urania me Jupiterin perball jush ju hap nje shteg te ri po qe nuk mund ta shikoni nese nuk keni pergatitjen e duhur dhe shpirtin e duhur krijues Takimi me nje femer qe ju frymezon eshte detyre

Peshorja

Dita e sotme do kete nje ndikim te madh ne nje ceshtje ekonomike me nje investim qe prek ekstremin e rrezikut dhe deshires per te bere dicka te re

Akrepi

Frymezimi qe vjen nga asteroidi Urania ne diten e sotme ju sjell nje ide te re se si mund te shijoni erotizmin tuaj edhe pa nje partner te cilesuar ne krahun tuaj

Shigjetari

Sot do perpiqeni te gjeni nje rigjenerim te ri ne lidhje me ambjentin ku jetoni dhe nje menyre te re per te shijuar ditet brenda shtepise tuaj pa e ndjere se jeni brenda

Bricjapi

Dita e sotme do ju tregoj qe keni nje mundesi te re ne miqesi dhe dashuri por qe duhet ta pershtasni me nje sjellje te re Nje shoqe ju prish pak drejtimin ne dashuri duke ju folur per nje person tjeter

Ujori

Asteroidi Urania ju tregon nje rruge te re duke ju frymezuar me se shumti ne aspektin ekonomik dhe erotik Nje fytyre e re do futet ne jeten tuaj

Peshqit

Keni nevoj sot per nje mendim te dyte por edhe te pare ne drejtimin e marrdhenieve tuaja ne jeten personale dhe bashkepunuese Ju duhet nje rigjenerim ne pamje

Continue Reading

Trending