Connect with us

Keshilla

Do ju japin 1 mundesi pune qe e keni pritur/ Astrologu Russell Grant paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Ta teproni duke i kushtuar rëndësi vetes do ju vërë në siklet. Gjëja e fundit që dëshironi është të talleni për mburrjen që i bëni vetes. Jepini vetes kredite aty ku ju takojnë. Edhe pse mund të keni nënshkruar për një projekt, puna e vështirë u krye nga një ekip asistentësh të përkushtuar. Hyrja në një partneritet thjesht për lehtësi personale është një gabim. Në qoftë se nuk keni respekt dhe dashuri të vërtetë për personin në fjalë, ju duhet të qëndroni larg tyre. Është më mirë të jeni vetëm dhe të lumtur sesa së bashku dhe të mjerë.

Demi

Besimet ekstreme mund t`ju bëjnë mendjengushtë. Nuk ka asgjë të keqe të kesh bindje të forta, por kjo nuk ju lejon të qëndroni me njerëz që nuk pajtohen me ju. Të gjithë kanë të drejtë të japin mendimin e tyre. Trajtimi i kolegëve me respekt do t’i hapë rrugë përparësive të mëdha. Mos i kushtoni rëndësi një dhembjeje të vogël. Gjendja juaj është e shëndetshme. Një dietë me ushqime të përzgjedhura do të forcojë energjinë tuaj dhe do të rrisë forcën tuaj. Gjithashtu edhe stërvitja e përditshme, qoftë edhe një shëtitje e shpejtë gjatë drekës do ju ndihmonte shumë.

Binjakët

Debatet mbi taksat ose një trashëgimi mund të harxhojnë energjinë tuaj. Në vend që të bëni një luftë të madhe, kaloni disa minuta duke imagjinuar se gjithçka është duke funksionuar në avantazhin tuaj. Bëjeni këtë çdo ditë në të njëjtën kohë. Kjo do të përmirësojë shumë shanset tuaja për një rezultat të suksesshëm. Një vendim impulsiv do të jetë shkak për keqardhje. Pavarësisht nëse keni një kërkesë për të blerë diçka luksoze ose doni të flisni për një padrejtësi, duhet të prisni disa ditë para se të veproni. Durimi shpërblehet.

Gaforrja

Mos i jepni një partneri biznesi hije dyshimi. Duke vendosur kushtet e marrëveshjes suaj në një kontratë, do të ketë pak hapësirë për debatet se si duhet të kryhet një punë. Shqyrtojini këto dokumente me një profesionist ligjor. Perspektiva e zhvendosjes ju mbush me frikë. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të eksploruar opsionet tuaja. Nëse vërtet duhet të lëvizni, gjeni shtëpinë tuaj të ëndrrave që përmbush të gjitha dëshirat tuaja.

Luani

Mbingarkesa në ushqim dhe pije mund të shkaktojë shqetësime fizike. Ju do të ndiheni shumë më mirë duke iu përmbajtur një diete që përbëhet kryesisht nga produkte të freskëta dhe proteina. Kujdes nga harxhimi i kohës së vlefshme në mediat sociale. Në vend që të kaloni orë duke u përqëndruar tek një ekran përqendrohuni në punë të rëndësishme, ju nuk keni kohë për të humbur.

Virgjëresha

Marrja e rreziqeve emocionale dhe financiare do të zmbrapset. Është më mirë të luani të sigurt. Puna me materiale të panjohura në një fushë kreative do të zgjojë imagjinatën tuaj. Vizitoni një dyqan arti; ngjyrash dhe tekstilesh. Mbajtja e parave mund të jetë e vështirë kur i jepni më shumë rëndësi sesa meriton. Paraja është një mjet i dobishëm, por nuk është një pasqyrim i vlerës tuaj personale.

Peshorja

Të ngjitesh shumë fort pas traditave të familjes do të pengojë rritjen tuaj. Të lëvizësh në një drejtim tjetër do të nxisë gjallërinë tuaj për të jetuar. Nëse jeni të mërzitur, gjeni një mënyrë më të shëndetshme për t’u ndier më mirë. Vizitoni një kopsht publik nëse është i hapur, shkoni në një park ose kaloni kohë duke parë seriale.

Akrepi

Një person që po vuan nga një sëmundje është në gjendje të keqe. Jepini shumë mbështetje dhe ndihmë. Gatuani për të gjërat që pëlqen. Kjo gjë do të vlerësohet shumë. Gjërat po ndryshojnë dhe nuk do të jeni më të njëjtët përsëri. Vendimet e rëndësishme kanë nevojë për kohë dhe vëmendje, ndaj nuk ka nevojë që ju të nxitoni për asgjë.

Shigjetari

Kur caktoni një afat pune, jepini vetes më shumë kohë sesa duhet për ta kryer një punë. Në këtë mënyrë do të keni kohë edhe nëse del ndonjë problem. Më e mira nga të gjitha, klientët do të jenë të kënaqur kur jepni rezultate të mira. Ju jeni të ndjeshëm ndaj mendimeve të njerëzve të tjerë. Para se të merrni një vendim të madh qëndroni vetëm, ku mund të dëgjoni veten dhe të mendoni. Intuita juaj do t’ju tregojë se çfarë është më e mira për ju. Mos e vini në dyshim.

Bricjapi

Pretendimi për të pasur më shumë përvojë sesa keni do të jetë shkak për keqardhje. Pranoni paaftësinë tuaj në fusha të caktuara. Ndershmëria juaj do të vlerësohet, pavarësisht nëse aplikoni për një vend pune ose bëni oferta për një kontratë. Mos u shqetëso; ju do të merrni trajnimin që ju nevojitet. Ndaloni së shqetësuari për atë që do të mendojnë njerëzit e tjerë nëse ju zvogëloni përgjegjësitë tuaja. Ju keni të drejtë ta shijoni, kohën tuaj të lirë.

Ujori

Nuk ka asgjë të keqe të jesh idealist, kjo gjë ju ndihmon të zbatosh idetë e tua. Nëse nuk jeni i sigurt se si të merreni me një organizatë bamirësie ose të zgjidhni një çështje ligjore, bisedoni me një mik që ka përvojë me çështje të tilla. Ju duhet të ndryshoni disa mendime që fluturojnë përballë arsyes. Jini të hapur për të pranuar fakte dhe shifra të besueshme. Gatishmëria juaj për të dëgjuar arsyen do të fitojë respektin e bashkëmoshatarëve tuaj dhe të eprorëve.

Peshqit

Marrja e miqve si e mirëqenë është një gabim. Nëse një i dashur nuk është në gjendje t’ju ndihmojë tani, mbani mend të gjitha herët kur ata erdhën në ndihmën tuaj. Duke qenë mirënjohës për gjithë bujarinë që ata kanë treguar në të kaluarën, marrëdhënia juaj do të bëhet edhe më e fortë. Kujdes nga përfshirja romantike me dikë vetëm për dëshirat fizike. Edhe pse mund të jeni duke e shijuar, partneri juaj do të lëndohet nga mungesa e dashurisë tuaj. Kërkoni për dashurinë e vërtetë.

Keshilla

Do te keni 1 mundesi qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Susan Miller paralajmeron keto 3 shenja

Published

on

Dashi

Nuk do jeni cinikë gjatë kësaj dite përkundrazi do bëni shumë për të tjerët dhe do mundoheni që ambienti rreth e rrotull të jetë përherë i ngrohtë. Ju që keni një lidhje do i qëndroni gjatë gjithë kohës besnikë partnerit tuaj dhe marrëdhënia në çift do përforcohet edhe më tepër. Ju beqarët do jeni të arsyeshëm dhe do e dini çfarë zgjedhjesh të bëni. Ka gjasa që jeta sentimentale t’iu ndryshoje shumë shpejt. Në punë, pavarësisht konkurrencës shumë të fortë, nuk do ndaleni asnjë moment dhe mund të arrini jashtëzakonisht lart. Ja që po i vutë vetes qëllim mund të kaloni edhe pengesat më të mëdha. Në planin financiar nuk duhen ndërmarrë shumë rreziqe sepse mund të humbisni shuma të konsiderueshme.

Demi

Gjatë kësaj dite keni për të përjetuar ndjesi aq të forta saqë as vetë nuk i kishit imagjinuar. Do jeni të logjikshëm dhe te matur ne çdo moment. Për ju të dashuruarit do vijë një nga ditët më të bukura të jetës tuaj. Me partnerin do keni një komunikim dhe harmoni për t’u adhuruar. Shfrytëzojeni çdo sekondë sikur të ishte e fundit. Nëse jeni beqarë nuk duhet të tregoheni të turpshëm pasi do humbisni mundësi të shkëlqyera. Sipas Dritare.net, në punë do e bëni çdo gjë me dëshirë dhe do keni shumë vullnet. Të gjithë do ju kenë zili edhe për qetësinë që zotëroni pavarësisht situatave. Financat do jenë të mjaftueshme për shpenzimet e nevojshme, por jo për të tjera. Tregohuni të matur.

Binjakët

Gjatë kësaj dite do keni vullnet të hekurt dhe asnjë pengesë nuk do ju duket e pakalueshme. Nëse keni një lidhje dhe ajo është e fortë, do mund t’i kaloni edhe sfidat që do ju dalin. Në të kundërt përgatituni për tronditje të forta. Ju beqarët do keni një ditë me shumë fat në dashuri. Që në mëngjes do merrni propozime interesante, të cilat duhet t’i shfrytëzoni. Në punë do jeni të vendosur të gjeni zgjidhje për disa çështje të mbetura pezull. Nga ana tjetër do jeni gjithë kohës në veprim dhe nuk do ju pëlqejë t’i merrni gjërat dalëngadalë. Në planin financiar do keni goxha probleme. Nëse e shihni që nuk ja dilni dot, kërkoni sa më parë ndihmë nga të afërmit.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite keni për të bërë gabime të njëpasnjëshme dhe nuk do jeni aspak të ndërgjegjshëm për këtë gjë. Për ju që keni një lidhje do ketë momente të zymta dhe delikate. Do jeni gjithë kohës me nerva dhe do konfliktoheni pafund me atë që keni në krah. Nëse jeni beqari do dine si të joshni dhe do e bëni shpejt për vete dikë që pëlqeni. Pasditja ka për të qenë mjaft emocionuese. Në punë ka rrezik t’i zhgënjeni që të gjithë. Do jeni mendjemëdhenj dhe nuk do e ulni hundën të bëni ato që ju kërkohen. Po vazhduat kështu keni për të pasur probleme serioze. Buxheti do vazhdojë të mbetet gjithë kohës i ekuilibruar pasi së fundmi keni ditur t’i bëni mirë llogaritë.

Luani

Gjatë kësaj dite do e merrni jetën si do ju vijë dhe nuk do mendoni aspak për të shkuarën e për të ardhmen e largët. Marsi dhe Saturni do shërbejnë si çadra që nuk do ju lejojnë të rrëzoheni. Nëse keni një lidhje, partneri do jetë më i përkushtuar ndaj jush dhe marrëdhënia me të do jetë më e veçantë. Nuk do mungojnë as surprizat e herëpashershme. Ju beqarët nuk do i shpëtoni dot një dashurie me shikim të parë dhe jeta do ju marrë drejtimin e shumëpritur. Në punë do jeni shumë të frymëzuar dhe do arrini çdo gjë që keni dashur. Eprorët do kenë besim të plotë tek ju. Buxhetin do e keni gjithë kohës nën kontroll dhe nuk do ju dalë asnjë e papritur. Vazhdoni në këtë mënyrë dhe keni për t’u pasuruar shpejt.

Virgjëresha

Merrni sa më parë masa për të mos vazhduar me gabimet e dikurshme gjatë kësaj dite. Dielli dhe Jupiteri mund t’iu vendosin edhe në situata të sikletshme. Për ju të dashuruarit priten momente të paqëndrueshme. Herë do dashuroheni pa dorashka me partnerin dhe do ndiheni të lumtur, e herë do keni dyshime për të e do debatoni pafundësisht. Nëse jeni beqarë do vazhdoni ta prisni gjithë kohës princin e kaltër, por ai nuk do vijë. Në punë do lodheni më shumë për të arritur atë që dëshironi, por kjo është jeta. Jo gjithmonë gjërat janë të lehta dhe duhet të tregoni sa të zotët jeni. Pamaturia në planin financiar do ju kushtojë shtrenjtë. Edhe për gjërat më të domosdoshme do keni vështirësi.

Peshorja

Do ju duhet të ndryshoni disa zakone gjatë kësaj dite, por gjithçka në të mirën e jetës. Do fillojë të keni edhe më shumë interes për gjëra me rëndësi. Për ju të dashuruarit Jupiteri do jetë pozicionuar mirë. Ai do ju krijojë kushtet e duhura që të dashuroheni pa dorashka gjithë kohës. Ju beqarët do keni një ditë të zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Do ju duhet të bëni edhe pak durim. Në punë do jeni shumë të zotët dhe nga ana tjetër do i ndani me të tjerët arritjet që do keni. Sipas Dritare.net, me kolegët marrëdhënia ka për të qenë më e mirë se kohët e fundit. Në planin financiar do keni shumë fat. Gjendja do përmirësohet aq shumë saqë mund të hiqni edhe disa para mënjanë.

Akrepi

Falë Marsit dhe Plutonit gjatë kësaj dite keni për të përjetuar vetëm çaste të lumtura. Do keni ide shumë të mira dhe besimi tek vetja do ju bëjë të guxoni përherë. Nëse keni një lidhje dhe i keni kushtuar gjithmonë rëndësi parësore jetës në çift do kaloni një ditë fantastike. Do ndiheni të lumtur pranë partnerit dhe nuk do kërkoni asgjë më shumë. Ju beqarët nuk duhet të nxitoheni për asgjë, por duhet të prisni kohën e duhur për ndryshime. Në punë do iu jepet një detyrë që do ju pëlqejë pafundësisht dhe për të do jeni të gatshëm të bëni edhe sakrifica. Në planin financiar, vetëm falë mbështetjes se të afërmve do mund t’i kaloni vështirësitë.

Shigjetari

Nëse nuk tregoheni të sinqertë gjatë kësaj dite mund të nxisni tensionin në çdo moment. Vështirësitë më pas do jenë të vazhdueshme. Ju të dashuruarit duhet t’i shtoni dozat e fantazisë pasi rutina mund të jetë tejet mbytëse. Nëse dikush tjetër i ofron diçka më të bukur atij që keni në krah, ai edhe mund t’iu braktisë. Mos rrezikoni! Ju beqarët do keni ndryshime të shpeshta humori dhe as vete nuk do dini çfarë të bëni. Në punë duhet të bëni çdo lloj përpjekjeje dhe jo të prisni që të tjerët t’ua servirin çdo gjë gati. Bëni çmos për t’ua kaluar edhe rivalëve nëse doni vërtet t’ia dilni në jetë. Për financat do jetë ditë goxha e vështirë kështu që duhet të merrni masa strikte.

Bricjapi

Nëse nuk tregoheni të kuptueshëm dhe nuk keni mëshirë edhe për ata që kanë bërë gabime keni për të pasur probleme serioze sot. Për ju të dashuruarit ka mundësi që të dalin disa probleme dhe do keni goxha debate me partnerin. Po nuk ja dolët dot t’i sqaroni, më mirë qëndroni pak kohë larg njëri-tjetrit dhe reflektoni me kujdes. Ju beqarët do jeni të pavëmendshëm dhe ka gjasë të humbni disa mundësi të shkëlqyera. Në punë do ndiheni nën presion dhe mund të bëni goxha gabime. Me pak fjalë kjo nuk do jetë dita juaj. Në planin financiar gjendja do përmirësohet ndjeshëm për shkak të ndihmës së familjarëve. Gjithsesi ju nuk duhet të shpenzoni si të çmendur.

Ujori

Gjatë kësaj dite nuk do hezitoni asnjë moment për të guxuar dhe për të bërë diçka ndryshe nga zakonisht. Perspektivat pritet të jenë të jashtëzakonshme. Për ju të dashuruarit do jetë një ditë e mrekullueshme kjo e sotmja. Do keni një marrëdhënie aq të mirë me partnerin saqë të gjithë do ju kenë zili dhe do iu adhurojnë. Ju beqarët do lumturoheni pa masë pas disa takimeve interesante që do realizoni. Në punë do ju mungojë motivimi dhe qartësia në mendime, megjithatë kolegët e dashur nuk do ju lënë në baltë. Ashtu si i keni ndihmuar ju dje ata do ju ndihmojnë sot. Buxheti do fillojë dalëngadalë të stabilizohet. Do ndiheni edhe më të qetë kur të shpenzoni.

Peshqit

Jeta juaj ka për të qenë e begatë sot. Edhe nëse keni pasur vështirësi së fundmi, me komunikim, durim dhe përpjekje do ja dilni t’i lini pas krahëve. Ju të dashuruarit do e mbroni jashtëzakonisht marrëdhënien tuaj dhe nuk do lejoni për asnjë moment që dikush t’ua prishë harmoninë. Ju beqarët nuk do jeni gati as për aventura dhe as për lidhje serioze prandaj do i refuzoni një e nga një të gjitha ftesat që do ju bëhen. Në punë do bëni përpjekje shumë të mëdha dhe keni për të arritur atje ku ju kanë kërkuar shefat. Ata do ju përgëzojnë dhe do ju inkurajojnë duke ju dhënë promocione. Në planin financiar do merrni disa shpërblime dhe gjendja do fillojë dalëngadalë të stabilizohet.

Continue Reading

Keshilla

Nese i dashuri juaj ben 1 nga keto 5 gjera atehere duhet te ndaheni menjehere

Published

on

Edhe sikur njeriu perfekt te ekzistonte me siguri qe ne nuk do e donim. Ne dashurohemi me njerez me defekte dhe virtyte por duhet te tregoni gjithmone kujdes me keto sjellje qe do te lexoni me poshte:

Ai bëhet i dhunshëm, edhe pse nuk të qëllon

Ky veprim nuk eshte i pandergjegjshem. Nje djale eshte nje shkaterrues marrdheniesh edhe nese thyen objekte pasi mund te te tremb e nese nuk te godet. Ti nuk e di asnjehere se si mund te degradohen veprimet e tij dhe asnje marrdhenie nuk mund te ndertohet mbi frike.

Ai tradhton

Akti i tradhetise edhe pse nuk mund te jete shkaterrues eshte besim i humbur dhe mungese respekti.Nuk eshte mire qe te kalosh jeten me dike qe vendose deshirat e ti para nevojeve te tua sic jane besimi dhe siguria.

Ai nuk të pranon dhe nuk të prezanton

Eshte koha per te ikur nese del me nje burre prej 6 ose 9 muaj dhe ai nuk te ka bere pjese zyrtare te jetes. Jeni thjeshte duke harxhuar shume kohe nga jeta e cila eshte shume e rendesishme. Ai duhet te te pranoje dhe te te prezantoje nese ai e di qe ti vlen.

Vuan nga varësite

Nje grua qe i qendron prane partnerit nese kohl te veshtira duhet te marri shume vleresime. Kini kujdes nga varesite qe partneri juaj ka pasi ai mund te bej cdo gje per t’i realizuar ato dhe madje dhe ne kurriz te atyre qe quan.

Ai të manipulon

Nje burre do te vazhdoje te luaje me mendjen tende dhe te tregohet i pandershem nese gjate nje diskutimi perdor taktikat e tij manipulative. Lere menjehere nese ke pasur mundesine qe te kuptosh qe ai te ka bere pjese te lojes.

Continue Reading

Keshilla

Maske per floket e dekoloruar dhe te demtuar

Published

on

Pothuajse te gjitha femrat e dine sesa e veshtire eshte qe te kujdesesh per floke te dekoloruar. Dekolorimi eshte nje cngjyrosje e flokut e cila arrihet fale perberseve kimike. Ne ju keshillojme qe te aplikoni dy maskat e meposhtme nese nuk doni qe te shihni floke te ashper apo qe keputen.

Maske me vaj ulliri dhe vaj kokosi

Kombinimi i vajit te ullirit dhe atij te kokesit jane shume dobiprures. Vaj i ullirit eshte i pasur me vitamine E dhe antioksdiante te cilat forcojne floket ndersa vaji i kokosit eshte i pasur me triglyceride te cilat depertojne deri ne thellesi te skalpit te kokes.

Ne nje ene vendosni dy luge gjelle vaj kokosi ne trajte te ngrire, dy luge gjelle vaj ulliri dhe me pas vendoseni ne zjarr per disa minuta. Me ndihmen e nje furce lyeni floket ne gjithe gjatesine e tyre dhe masazhoni me levizje rrethore majat e flokeve dhe skalpin. Lereni masken e pergatitur te qendroje per 3 minuta dhe do te shikoni qe floket tuaj do te jene me te bute.

Maske me veze dhe leng qepe

Kjo maske parandalon keputjen e flokeve, i forcon ata dhe gjithashtu ushqen rrenjen. Veza ka ne permbajtjen e saj Vitamine E e cila ndihmon qe floket te rriten ne menyre te shendetshme. Ndersa qepa permban antioksdante te cilet i mbrojne floket nga veprimi i radikaleve te lira dhe parandalojne keputjen e tyre. Si fillim ne 300 ml uje hidhni 2 kokrra qepe te cilat duhet t’i ndani ne 4 pjese dhe vendosni qe te ziejne. Me pas kullojeni lengun e qepes e lereni derisa te ftohet. Pasi lengu te jete ftohur shtoni 2 luge gjelle vaj ulliri dhe 2 te verdha vezesh. Masken e pergatitur aplikojeni mbi floke dhe lereni te qendroje per 30-40 minuta. Floket tuaj do te jene me te bute dhe me te forte pas perdorimit te pare te kesaj maske.

Continue Reading

Trending