Connect with us

Horoskopi

Akrepi i pari Binjaket te fundit/ Ky eshte horoskopi i detajuar i muajit Qershor nga Astrologia Meri

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK I MUAJIT QESHOR 2021

Renditja e shenjave nga ajo me pak me fat te ajo me e favorizuara:

12. Binjakët

Mërkuri në shenjën e Binjakëve ndodhet në konflikt të hapur me Shigjetarin dhe një Hënë të plotë në këtë të fundit. Kujdes në marrëdhëniet personale, çështjet ligjore, kundërshtarët, shkresat, martesat, gjithçka që deklaroni, thoni apo aprovoni dhe sidomos atje ku vini firmën. Por është një periudhë shumë e rëndësishme për të rregulluar gabimet që mund të keni bërë gjatë Majit. Të gjitha punët që kanë filluar, nuk kanë ecur ose kanë ngecur për një arsye, mund t’iu vijë shansi që t’i rregullojnë ose të përmirësojnë dokumentacionet e ndryshme për të ecur përpara dhe t’i sqarojnë. Në datën 5 duhet të kenë kujdes pasi Marsi është në shenjën e Gaforres, në kundërshtim me Plutonin dhe është një ditë pak e dhunshme, inatçore në përgjithësi. Binjakët duhet të kenë kujdes me çështjet ekonomike.

11. Shigjetari

Edhe Shigjetarët kanë pak a shumë të njëjtat nuanca në fushën e marrëdhënieve, të martesës, të rikthimeve prapa dhe të problematikave, të cilët nuk do të bëjnë gjë tjetër veçse do t’i bëjnë konfuzë, do ti’i kthejnë pas në kohë, do t’i prishin marrëdhëniet e tyre në përgjithësi dhe mund të mos vendosin asgjë konkrete dhe të mirë deri në datën 22. Do të ishte e rëndësishme nëse jeni konfuzë, të mos merrni tani vendime, t’i shtyni edhe pak ose të mos filloni një bashkëjetesë apo deklaratë të fortë dashurie. Po kështu, edhe Shigjetarët duhet të jenë të vëmendshëm dhe të kujdesshëm ndaj një çështjeje ekonomike në datën 5, ndërsa gjërat do të fillojnë të rregullohen rreth mesit të Qershorit.

10. Dashi

Dashi është shenja që duhet të ketë kujdes nervozizmin, nxitimet, konfliktet, udhëtimet e nxituara dhe shpërthimet e paqarta ose të revoltuara, sidomos rreth datës 5. Nëse arrijnë ta bëjnë këtë, gjërat do të shkojnë shumë mirë. Nga data 1 deri në datën 3, mund të firmosin dhe vendosin çështje të mira, të kenë fat, ta mbajnë këtë pozitivitet dhe ky fat mund të deklarohet në një njohje të mirë, plan pune të mirë, ose udhëtim të mirë. Mjafton që në datën 5 mos ta përmbysin të gjithë këtë ecuri të mirë të tre ditëve të para. Pastaj, pas datës 10, me Hënën e re në Binjak fillojnë të hapen rrugët dhe një çështje karriere fillon t’i shqetësojë, por mund ta rregullojnë në datën 24 me Hënën e plotë në Bricjap. Për Dashin do të jetë vendimtare data 24 Qershor, mund t’i çlirojë nga një ankth ose stress i lidhur me karrierën dhe të mbarojë e gjithë rrëmuja e Mërkurit të kundërt.

9. Virgjëresha

Mërkuri është planeti udhëheqës i Virgjëreshës, por duke qenë në të kundërt i bën të jenë pak konfuzë, të ndikuar në çështje karriere, ca kthime pas në çështje ndryshimi pune ose personale. Mund të ketë një konfuzitet dhe nuk duhet të marrin vendime apo të mërziten për lajmet që mund të dëgjojnë, pasi mund të jenë të vërteta, por edhe aspak të vërteta dhe mund të përmbysen në rastin kur nuk iu pëlqejnë. Asgjë nuk është e vendosur të paktën deri në datën 22, kështu që në fushën e karrierës, eprorëve, kundërshtarëve apo dokumentacioneve që mund të zbardhen kundër tyre në disa raste, nuk duhet ta marrin personalisht. Më pas, një martesë e rëndësishme lind për Virgjëreshën që i përket 10-ditëshit të parë, që është shumë me fat. Jupiteri përballë shenjës së tyre në Peshk me Afërditën në Gaforre sjell një lidhje shumë të mirë, martesë ose lajm shumë të mirë.

8. Bricjapi

Bricjapi është shenjë që mbart pak nervozizëm, do të marrin pjesë në një ndryshim të thellë që po ndodh në jetën e tyre ose të të afërmve dhe pak nervozizëm rreth datës 5. Nga data 1-4 gjërat janë disi më mirë me punën, ofertat, takime të mira, deri diku relacione të mira. Mjafton një provokim dhe në datën 5 mund t’i hedhë në erë të gjitha, sidomos në fushën e marrëdhënieve dhe në çift. Pas datës 10, ata që duan një punë do ta gjejnë sepse do të kenë fillime ose propozime të mira. Hëna e plotë në shenjën e tyre në datën 24 mund t’iu plotësojë një dëshirë, t’i japë një realizim të mirë, sukses ose të ndihen të plotësuar në gjërat që e kanë ndjerë se kanë patur mangësi.

7. Luani

Luani ndodhet në një pozicion deri diku të mirë, të konsoliduar sepse Mërkuri në Binjak nuk ua pret shumë rrugën, por i avancon dhe rregullon planet, projektet sidomos në jetën sociale, qëllime, njohje e afrimitete dhe do të kenë një projekt të fshehtë pune që do të dalë me sukses, por edhe një kontratë të fshehtë ekonomike që mund t’iu sjellë shumë fitime, sidomos ata të lindur në 10-ditëshin e parë të shenjës së tyre. Një marrëveshje ose një marrëdhënie e fshehtë pasionante mund të dalë me sukses dhe ta shijojnë.

6. Demi

Demi duhet të merret shumë me ekonominë, fushën e marrëdhënieve në përgjithësi, sqarim të çështjeve ekonomike në një divorc dhe kjo mund t’i bëjë pak konfuzë për marrjen e një divorci ose shkëputjen nga një partner. Gjërat do të vijnë në mënyrë të tillë që vetëm një marrëveshje e mirë ekonomike mund t’i çlirojë nga një marrëdhënie e gjatë, e lodhshme dhe stresuese. Ata të lindur në 10-ditëshin e parë do të kenë deri diku sukses në njohje, mundësi të reja dhe qëllime të rëndësishme që mund të realizojnë.

5. Peshorja

Peshorja nuk goditet ashpër nga Mërkuri i kundërt, por duhet të kenë kujdes në çështje kualifikimi, një udhëtim, bashkëpunim apo kontakt me jashtë që iu jepet mundësia ta rifitojnë nëse kanë patur probleme në Maj apo gjatë Dhjetorit. Do të shohim edhe një çështje erotike të tyre ose marrëdhënie personale që duhet t’i japin fund rreth datës 14, së cilës i kanë filluar problematikat që në Dhjetorin e vitit të shkuar ose një punë që nuk ecën, me të cilën nuk duhet të tentojnë më shumë. Kujdes nga nervozizmi, grindjet me një njeri të afërt të familjes ose me pushtet rreth datës 5.

4. Ujori

Rreth datës 14 do të marrë pjesë në një ndryshim të madh të jetës së tyre dhe do të ketë fishekzjarre, ndodhet në një moment të mirë erotik dhe mund të jetë dikush nga e kaluara që rikthehet në jetën e tyre, e bën pak konfuze marrëdhënien personale ose përditshmërinë e tyre, por nuk duhet të marrin vendime deri në datat 20-22. Më pas, fillon të lulëzojë shumë ekonomia dhe Ujorët e lindur në 10-ditëshin e parë do të kenë shumë fat ekonomik, pasi do të fitojnë shumë pasuri, prona dhe siguri ekonomike.

3. Gaforrja

Afërdita hyn në shenjën e Gaforres, nis t’i ëmbëlsojë dhe dalin pak nga prapaskena, lidhjet e paqarta, të pamundura apo prapaskenat e punës. Gaforret e lindura në 10-ditëshin e parë do të kenë fat e sukses që do të munden ta realizojnë mirë në jetën personale dhe ekonomike, do të qetësohen nga problematikat e mëdha që mund të kenë hasur në këtë periudhë. Duhet të kenë kujdes, kryesisht pas datës 19, me daljen e disa deklaratave që prekin punën ose shëndetin e tyre. Një marrëdhënieje ose lidhjeje të gjatë do t’i vijë fundi me Hënën e plotë në Bricjap në datën 24 për Gaforret që mendojnë se kanë mbaruar misionin e një lidhjeje.

2. Peshqit

Peshqit marrin pjesë në lidhjen me Jupiterin që ndodhet në shenjën e tyre me Faërditën në Gaforre dhe do të kenë momente romantike, dalje, ekonomi, pasion, propozime shumë të këndshme. Duhet të kenë kujdes Peshqit e 10-ditëshit të dytë, pasi nga gjërat e qëndrueshme mund të kalohet në gjëra komplet të paqëndrueshme, të pasigurta ose problematika të Dhjetorit që mund të rikthehen. Disa çështje familjare, pronësi, marrëdhënie me njerëzit e afërt duhet t’i shohin me kujdes deri ën datën 22, por nëse arrijnë t’i menaxhojnë mirë këto problematika, do të jenë një shënje me shumë fat gjatë muajve të verës.

1.Akrepi

Është një nga shenjat e ujit që do të marrë famë dhe pozitivitet falë Jupiterit në shenjën e Peshqve që iu hapet dashuria dhe erotizmi. Mund të bëhen romantikë, të dalin, të shijojnë, flirtojnë, dashurojnë apo të marrin një vendim për një lidhje të paktën deri në fund të Korrikut. Pengesat që mund të hasin janë Mërkuri i kundërt, çështjet ekonomike, ndjenja të paqarta nga marrëdhëniet e së kaluarës, konflikte ose sqarime në çështjet ekonomike , të cilat duhet t’i kapërcejnë me sukses deri në datën 22 dhe të mos investojnë më shumë sesa duhet, qoftë ekonomikisht apo shpirtërisht.

Horoskopi

Do te marrin 1 surprize te madhe/ Keto jane 4 shenjat me FAT te muajit PRILL 2022

Published

on

Prilli do të jetë një muaj me shumë lajme interesante për disa shenja të horoskopit po vetëm tre prej tyre do të kenë surpriza të vërteta.

Peshqit Të lindurit në këtë shenjë do të kenë mjaft fat në anën e tyre, do të presin surpriza të këndshme,veçanërisht nga familjarët apo partnerët. Për beqarët, fokusi do të jetë tek kërkimi i një shpirti binjak, dikush që i kupton dhe di t’i dëgjojë më shumë se kushdo tjetër. Kjo perspektivë do të jetë shumë më e rëndësishme se çdo dhuratë materiale.

Ujori Një tjetër shenjë që do të ketë disa surpriza të mëdha sigurisht që do të jetë ajo e Ujorit. Arsyeja gjendet në faktin se një pjesë e madhe e mundimit në punë do të shpërblehet pikërisht në muajin prill, kur gjithçka do të jetë më e relaksuar. Këta persona do të jenë më të fokusuar te vetja. Dashuria mund të jetë një surprizë që ndoshta do të vijë papritur.

Luani Shenja e tretë që mund të ketë një surprizë të mrekullueshme do të jetë ajo e Luanit. Javët e para të marsit e dobësuan vërtet këtë shenjë dhe padyshim që meriton një surprizë shumë origjinale, siç do të ndodhë gjatë muajit prill. Ndoshta surpriza do të vijë nga një miqësi e rëndësishme.

Akrepi Shenja e fundit që mund të marrë një surprizë do të jetë Akrepi. Pas shumë javësh mjaft të ndrydhura, muaji prill mund të përfaqësojë një kthesë të mirë për karrierën ose një surprizë financiare nga ana e njerëzve të dashur. Edhe dashuria mund të sjellë disa surpriza, si për shembull një lajm që pritej me shumë frikë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te merrni shume para dhe do te beheni milionere/ Keto jane 3 shenjat pasanike per vitin 2022

Published

on

Në ditën e sòtme, do t’ju máhnítím fare, sepse sot línd pyetja se gjáte vítit 2022 cilat nga shènjat ka më shumë shánse për t’u bèrè i/e pásùr.

Edhe pse ndònjèherë është shumë e vèshtírë që të páráshikòjmë të ardhmen, sepse ende nuk i kèmi ato fùqí, ne mùnd të pèrdòrim shenjat dhe shumë mètòda të tjera për të mèsùar ç’do na ndòdhè.

Pra, a do bèjmè párá në vitin 2022?

Përgjígjen më të sáktë për këtë na e jèp vetëm zònja Mèri, e cila deri më táni nuk ka gábùar në asnjë nga lèxímet e saj të yjeve.

Ajo thòtë se ata njerëz që pèrpíqen shumë në jetë për të ecùr sa më párá dhe për t’u bèrè të pásùr, tashmë gjíthë bota i njèh, dhe shumica e emrave të pásánikève në botë jánë të shenjës së Bínjákëve.

Pra, me pák fjalë, kjo është një nga shenjat më të fávòrízuar që për gjátë vitit 2022 dhe për një kohë shumë të gjátë drèjt të ardhmes, të bèjè shumë lèk.

Gjátë kësaj períudhe, Jùpíterí ndòdhèt në shenjën e Ujòrëve dhe për këtë arsýe shumë nga më të përkèdhèlurit e fátit do të jènë shenjat e ajrit.

Për ta do të ndòdhín vetëm lajme të mira dhe në fámíljet e tyre do të hýjë shumë energjí e mirë dhe do të shíjòjnë edhe ngrítje në fínánca.

Pra, të dáshùr njerëz, ata që janë të shenjës së Bínjakève këto kohë dùhèt që të ndíhèn njerëzít më me fát.

Lájme shumë të mira víjnë edhe nga pláneti i fátit, sepse ai është shumë afèr shenjës së Ujòrève dhe kësaj shenje i jèp shumë mùndèsi për hápje èkònomíke dhe për kríjimín e dyerve të reja në jetë.

A dòni edhe një tjetër sùrprízë? Këtë rrádhë fávòrízohen shumë edhe Peshoret me Gáfòrret dhe Dèmát, ku do të kènë afèr fátin si në dashùri, ashtu edhe në punë dhe shèndèt.

Të gjítha veprímtáritë që ata do të bèjnè dhe do të ndèrrmárrin, do të kùròrèzohen vetëm me shumë sùksès.

Në fámíljèt e këtyre shenjave, fátin në fíllím do ta márrín fèmijët të cilëve në çdo fushë të jetës do t’u shkòjè mbárë e mirë.

Nëse ndòkùsh nga këto shenja do të jètë i përfshírè në fùshën e bíznèsít, do të ndèrmárrin edhe këtu një rrítjè.

Pra për ta permblèdhùr të gjithë këtë páráshíkim, janë Bínjákët, Ujòrët, Peshoret, Gáforrèt dhe Dèmat që do kènë shumë pèrpárësi në çèshtjet ekònòmíke.

Pa pèrjáshtùar edhe Shígjètarët që u bllòkùan tèrèsísht vjet, fùsha e flùtùrimit, e udhètimít apo e psíkòlògjísë u bllòkùa dhe këtë vit do kènë një hápje.

Ajo do të ndòdhè në lídhjèt ekonòmíke ose një ndrýshím të spèktrít të shíkímit të mùndèsive të tyre në këto aspèktè.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 MARS 2022

Dashi

Sot do keni nje perjetim shume te gjalle brenda jush dhe kjo do ju inspiroj si nje ide e re per te rregulluar rremjujen shpirterore brenda vet jush

Demi

Do takoheni me nje person shume te gjalle dhe me energji ne diten e sotme qe do ju fusi ne nje rrjedhe te re me moderne dhe te kendshme ne jeten tuaj

Binjaket

Nje asteroid i Quajtur Urania sot do ju ngrej ne qiell aty ku keni pasur frike te shkelni me mendjen tuaj Rendesi ka qe Urania te mos jete zhgenjyese si nje person i gabuar ne jeten tuaj .

Gaforrja

Keni mundesi ne diten e sotme te mbyllni nje detyrim apo te sqaroni nje plan qe e keni ne mendje dhe ju ka ardhur si frymezim sidmos ne lidhje me kontaktet jashte vendit dhe nje biznes turizmi

Luani

Ne punen tuaj sot nuk duhet te ndaleni tek varka e shpetimit por te velat dhe te era e re qe mund te fryj ne favorin tuaj Nese nuk e gjeni rrymen e duhur te drejtimit ka varke qe ju con ne breg

Virgjeresha

Asteroidi Urania me Jupiterin perball jush ju hap nje shteg te ri po qe nuk mund ta shikoni nese nuk keni pergatitjen e duhur dhe shpirtin e duhur krijues Takimi me nje femer qe ju frymezon eshte detyre

Peshorja

Dita e sotme do kete nje ndikim te madh ne nje ceshtje ekonomike me nje investim qe prek ekstremin e rrezikut dhe deshires per te bere dicka te re

Akrepi

Frymezimi qe vjen nga asteroidi Urania ne diten e sotme ju sjell nje ide te re se si mund te shijoni erotizmin tuaj edhe pa nje partner te cilesuar ne krahun tuaj

Shigjetari

Sot do perpiqeni te gjeni nje rigjenerim te ri ne lidhje me ambjentin ku jetoni dhe nje menyre te re per te shijuar ditet brenda shtepise tuaj pa e ndjere se jeni brenda

Bricjapi

Dita e sotme do ju tregoj qe keni nje mundesi te re ne miqesi dhe dashuri por qe duhet ta pershtasni me nje sjellje te re Nje shoqe ju prish pak drejtimin ne dashuri duke ju folur per nje person tjeter

Ujori

Asteroidi Urania ju tregon nje rruge te re duke ju frymezuar me se shumti ne aspektin ekonomik dhe erotik Nje fytyre e re do futet ne jeten tuaj

Peshqit

Keni nevoj sot per nje mendim te dyte por edhe te pare ne drejtimin e marrdhenieve tuaja ne jeten personale dhe bashkepunuese Ju duhet nje rigjenerim ne pamje

Continue Reading

Trending