Connect with us

Personazh

“Je mendjemadhe në jetën reale”/ Arbana Osmani kapet me komentuesen dhe e ben per 1 lek

Published

on

Personazhet e njohur te showbiz-it ashtu si dhe te tjeret kane ditet e tyre te keqija ku preferojne te mos flasin me te tjere apo edhe qe nuk ndihen mire. Te famshmit shihen gjithmone nga njerezit e thjeshte si te paarritshem dhe si mendjemedhenj.

Moderatorja e njohur Arbana Osmani eshte perballur se fundmi me nje situate te tille. Nje nga ndjekesit, gjate nje bisede virtuale e ka pyetur:

“Me kane thene qe je mendjemadhe ne jeten reale. Eshte e vertete apo e gabuar”.

Per t’ju dhene nje mesazh te gjithe atyre qe mendojne se personazhet e njohur jane mendjemedhenj, Arbana i eshte pergjigjur kesaj pyetjeje me nje histori.

“Hmm, dua t’ju tregoj nje histori: Pak dite me pare, ne nje nga autogrillet buze autostrades kishim ndaluar makinen sepse Edi doli te marre nje kafe. Une isha ne makine me Diellin i cili po flinte. Jashte ishte shume ftohte dhe binte shi. Befas nje vajze troket tek xhami dhe me kerkon te hap deren e makines. I bej me shenje qe po fle djali i vogel dhe nuk e hap dot. Me thote qe do te beje nje foto dhe i them qe nuk mundem ( se do duhej te hapja deren do beja zhurme do futej era e ftohte e Dielli mund te zgjohej te ftohej te qante).

Me pak fjale i thashe nuk mundem. Pas disa oresh mora nje mesazh te gjate ne instagram nga vajza qe me thote se sa shume ishte zhgenjyer nga une dhe se si nuk e priste qe vipat te ishin aq ndryshe ne realitet. Ia shpjegova edhe njehere dhe u duk se e kuptoi. Kur eshte fjala per femijet e mi jam “mendjemadhe”, “luf tarake”, “egoiste” e plot gjera te tjera si keto. Joni per shembull eshte nje femije qe e e do mamen vetem per vete dhe nuk e ka qejf kur bej foto me njerez ndersa kam dale me te…Por mbi te gjitha jashte kameras jam nje njeri normal, me problemet e perditshme, luhatjet e humorit dhe paranojat e nje njeriu te zakonshem”, ka shkruar Arbana.

Secili nga ne, edhe nese nuk eshte i famshem ka te drejte te vendose kufij kur i cenohet jeta personale dhe te qendroje i distancuar nga te tjeret.

Personazh

Xhensila Myrtezaj flet per here te pare per operacionet plastike

Published

on

Xhensila Myrtezaj ka qene vetem 14 vjece kur ka dale per here te pare ne skene. Ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo ka publikuar disa foto t shkrepura gjate pjesemarrjes se saj tek ‘ Gjeniu i Vogel’.

Kengetarja me keto imazhe nuk ka ngurruar qe t’i tregoje partnerit te saj Besit se Ajka i ngjan me shume asaj.
Vitet kane kaluar dhe duket se Xhensila ka ndryshuar dhe tani duket nje njeri tjeter. Duhet te themi se nga viti ne vit ndryshojne edhe standartet e bukurise por jo te gjithe mendojne keshtu.

Shume njerzve u shkon mendja qe kengetarja mund te kete kryer operacione plastike dhe kengetarja e njohur i eshte kunderpergjigjur ketyre akuzave ne lidhje me imazhin e saj. Xhensila ka treguar se fytyra e saj ka mbetur po e njejte si ne vitet kur ishte vetem nje femije. Bashkengjitur postimit Xhensila ka shkruajtur:

“Fytyra dhe trupi im ne moshen e ketij momenti prane Alketa Vejsiut, jane po aq te paprekura nga operacionet plastike sa sot. Kam trokitur ne parukeri e palester dhe kam dale entuziaste per reagimin e publikut, publikun qe dua ta mbush me dashurine time.

Megjithate, njerezit kane hedhur ne ere çdo dere shpifjeje dhe une nuk kam reaguar. Nderkohe, jam njeri dhe jam njeri publik dhe kjo nuk i jep te drejten askujt qe te vjelle mbi imazhin e Xhensiles nga kamera, por Xhensilen kur kamerat fiken, e njohin vetem te afermit dhe miqte”.

Continue Reading

Personazh

Tea e ”Perputhen” ne nje lidhje te re dashurie/ Zbulohet djali qe i ka marr zemren

Published

on

pak jave me pare, Tea dhe Bearti ishin cifti me i perfolur ne rrjet. Ata i kane fund fund lidhjes se tyre vetem pak kohe pasi dolen publikisht ne ‘Perputhen’ dhe treguan historine e tyre te dashurise.

Ata treguan se po jetonin bashke pasi nuk ndaheshin dot nga njeri-tjetri.

Ndersa tashme Tea dhe Bearti nuk e ndjekin me njeri-tjetrin as ne rrjetet sociale. Tea eshte shume aktive ne ‘Instagram’ dhe sefundmi ka realizuar nje bisede virtual me ndjeksit e saj. Nje prej tyre i ka shkruajtur ‘ Single je akoma’ dhe Tea i eshte pergjigjur ‘Jo’. Ajo ka lene te nenkuptuar se tani eshte ne nje lidhje te re dhe se i dashuri i saj eshte shoke me Fation Kuqarin. Nje tjeter ndjekes i ka shkruajt’ Nuk behet i dashuri jot xheloz per Fationin, kohet e fundit jeni shume shpesh bashke’.

Me pas ajo ka replikuar duke thene: ‘Joo. Fationi eshte rob zoti dhe jane miq’.

Continue Reading

Personazh

Luana Vjollca dhe Zaimin Vasjari bejne xing me te njejten veshje

Published

on

Me embelsine dhe pozitivetin qe e karakterizon Luana Vjollca ka bere per vete te gjithe publikun shqiptar. Ajo numeron me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo realizon.

Luana eshte pjese e televizionit ‘Top Channel’ prej shume vitesh ku dhe i jane besuar disa nga emisionet me te ndjekura ne vend. Gjithashtu pervecse si moderatore Luanen e kemi pare edhe si kengetare.

Po ashtu edhe kengetarja Zajmina Vasjari eshte shume e pelqyer nga publiku.Ajo ka shume kenge ne repertorin e saj te cilat jane kthyer menjehere ne hite.

Pervecse nje kengetare e suksesshme Zajmina eshte edhe nje biznesmene e tille.

Zajmina dhe Luana kane treguar gjithmone se jane te apasionuara pas modes. Ato vishen gjithmone me trendet me te fundit te modes dhe me veshje te stilisteve me te njohur. Kete here te dyja bukuroshet kane zgjedhur qe te veshin te njejtat pantllona lekure ne ngjyre te kuqe.

Zajmina dhe Luana i kane kombinuar ato me nje bluze te zeze dhe me aksesoret e duhur.
Te dyja vajzat duken shume elegante dhe te mbrekulleshme me keto pantallona.

Continue Reading

Trending