Connect with us

Horoskopi

Jave e re kismet i ri/ Astrologu Paolo Fox zbulon shenje me FAT te javes se pare te Qershorit

Published

on

Dashi

Nuk pritet që kjo të jetë një javë e mbarë në sferën e ndjenjave, pasi duke filluar që  nga dita e martë Venusi do t’ju kthejë krahët. Kështu, do të fillojë për ju një periudhë e ndërlikuar  në aspektin sentimental. Në fundjavë, Hëna do të kthehet nga shenja juaj, duke ju dhuruar fat. Do të merrni lajme të mira, sidomos në sferën e punës dhe Mërkurin do ta keni aleat.

Demi

Në aspektin profesional do të hasni vështirësi, sidomos gjatë ditëve të para të javës. Në sferën e ndjenjave situata do të ndryshojë për mirë. Ditën e mërkurë Venusi do të kthehet nga shenja juaj, duke ju favorizuar në çështjet e zemrës. Planeti i dashurisë premton për emocione të forta, veçanërisht në fundjavë, kur edhe Hënën do ta keni në krah.

Binjakët

Thojini lamtumirë Venusit, pasi këto ditë ai do ta braktisë shenjën tuaj. Në keni ende çështje të mbetura pezull me partnerin, jepuni zgjidhje sa më parë, për sa kohë që mundeni ende të mbështeteni në praninë e këtij planeti. Edhe në punë do të keni probleme, pasi Hëna do të largohet nga shenja juaj. E premtja dhe e shtuna do të jenë ditët me fat të javës.

Gaforrja

Planeti Venus do të kthehet nga shenja juaj, i gatshëm për t’ju dhuruar një periudhë me fat në sferën e ndjenjave. Për beqarët parashikohen takime të paharrueshme. E marta, e mërkura dhe e enjtja do të jenë ditët më të mbara të javës, kur edhe Hënën do ta keni aleate. Merreni veten me të mira, në mënyrë që t’ju ngrihet humori.

Luani

Më datë 31 maj Hëna do të jetë e vendosur në pozicion të pafavorshëm për shenjën tuaj, duke ju shkaktuar probleme, sidomos në aspektin profesional. Por do të keni gjithsesi mbështetjen e Mërkurit, i cili do t’ju ndihmojë të gjeni zgjidhjet e duhura. Venusi do t’ju mbështesë në jetën sentimentale, prandaj mos hezitoni të hidhni hapin e madh, sepse rezultatet do të jenë të jashtëzakonshme.

Virgjëresha

Këtë javë, planeti Venus do të kthehet nga shenja juaj. Pasi keni kaluar një periudhë të ndërlikuar në fushën e ndjenjave, tani më në fund fati do t’ju buzëqeshë. Edhe beqarët e përbetuar mund të gjejnë shpirtin e tyre binjak. Diku rreth datave 1 dhe 3 qershor Hënën do ta keni kundër dhe mund të përjetoni një gjendje stresi dhe nervozizmi.

Peshorja

Venusi do të kthehet nga shenja juaj dhe, duke filluar që nga dita e mërkurë, dashuria do t’ju buzëqeshë ashtu siç nuk ndodhte prej shumë kohësh tashmë. Zënkat me partnerin do të jenë vetëm një kujtim i largët. Të premten dhe të shtunën do të përjetoni çaste nervozizmi, pasi Hënën do ta keni kundër, por ditën e diel situata do të rregullohet me siguri.

Akrepi

Nëse gjatë këtyre muajve të fundit keni përjetuar një gjendje krize me partnerin, tani gjërat do të marrin për mirë. Do të gjeni qetësinë e humbur dhe, duke filluar që nga dita e mërkurë, planeti i dashurisë do të vendoset në pozicion të favorshëm për shenjën tuaj, i gatshëm për t’ju dhuruar pasion dhe ndjenja. E diela është dita me fat e javës.

Shigjetari

Më në fund do të merrni frymë të lehtësuar, të paktën për sa i përket sferës së ndjenjave. Duke filluar që nga dita e mërkurë, planetin Venus nuk do ta keni më kundër dhe do të gjeni qetësinë në çift. Ndërsa Mërkuri do të vazhdojë të jetë në pozicion të pafavorshëm, duke ju shkaktuar vështirësi në aspektin profesional.

Bricjapi

Planetit Mars të vendosur në pozicion të pafavorshëm do t’i shtohet edhe Venusi. Më datë 2 qershor planeti i dashurisë do t’ju kthejë krahët, duke shënuar fillimin e një periudhe të ndërlikuar në jetën sentimentale. Debatet me partnerin mund të degjenerojnë në zënka dhe do të doni të thoni fjalën e fundit. E enjtja dhe e premtja do të jenë ditët me fat të javës.

Ujori

Java do të fillojë bukur me Hënën që do të ndriçojë në shenjën tuaj, e gatshme për t’ju dhuruar më shumë fat. Mërkuri gjithashtu do t’ju favorizojë, duke ju ofruar mundësi të reja. Më datë 6 qershor, Hëna do të largohet nga Ujori dhe me siguri që do të përjetoni gjendje pështjellimi. Bëni kujdes të mos ia nxirrni inatin partnerit dhe të thoni diçka për të cilën më vonë të pendoheni…

Peshqit

Pritet që të merrni lajme të shkëlqyera. Ditën e mërkurë planeti Venus do të kthehet në pozicion të favorshëm për shenjën tuaj. Do të arrini t’i hidhni pas krahëve problemet sentimentale që keni përjetuar së fundmi dhe të shikoni drejt një të ardhmeje rrëzëllitëse. Aty nga mesi i javës edhe Hënën do ta keni në shenjë, duke ju dhuruar fat.

Horoskopi

Horoskopi i muajit Prill 2022/ Dashi me pune te re, Demi do prese deri ne daten 10 Prill

Published

on

Dashi

Ju keni shijuar një shpërthim besimi dhe dëshirë për të komanduar vëmendjen si rezultat i diellit që sjell vitalitet deri më 19 prill. Qielli është pothuajse kufiri për sa i përket sa lart dëshironi t’i vendosni qëllimet vetes. Do të jeni gati për të përcaktuar një qëllim ambicioz, ndoshta lidhur me rrugën tuaj profesionale ose mirëqenien e përgjithshme. Marrja në konsideratë e mirëqenies suaj shpirtërore do të ishte diçka e mençur. Financat do të jenë gjithashtu në vëmendje, veçanërisht kur planeti i komunikimit dhe dielli janë në zonën tuaj të parave. Messenger Mercury do të jetë atje nga 10 deri më 29 prill, ndërsa udhëtimi i diellit zgjat nga 19 prilli deri më 20 maj. Përpunoni CV-në tuaj për t’ia dërguar atë punëdhënësve të mundshëm, ky mund të jetë një moment super-produktiv. Ju gjithashtu do të krijoni baza të mira të financave. Mund ta gjeni veten duke reflektuar se si po vlerësoheni në punën tuaj dhe nëse është koha për të ndryshuar drejtimin për t’u ndjerë më i shpërblyer.

Demi

Le të jemi të sinqertë Dem. Stina dinamike e Dashit mund të jetë energjike për disa shenja, por mund të jetë plotësisht e përgjumur për ju, sepse dielli po lëviz nëpër zonën tuaj të spiritualitetit, duke e sjellë fokusin tuaj brenda. Rreth datës 1 të muajit, hëna e re mund të jetë një mundësi e mrekullueshme për të kanalizuar atë që po mësoni rreth emocioneve të rrënjosura thellë në krijimin e një rruge të re. Së shpejti, koha do të jetë e përshtatshme që edhe ju të ndani se si ndiheni, sepse Afërdita, do të jetë në zonën tuaj të miqësisë nga 5 prilli deri më 2 maj, duke e bërë më të lehtë lidhjen me të afërmit dhe më të dashurit më të afërt. Mërkuri është në shenjën tuaj nga data 10 deri më 29 prill, duke përforcuar besimin në mendimet dhe fjalët tuaja. Ju jeni përgjithësisht një krijesë e zakonit që do të preferonit t’i përmbaheni qasjeve të kujdesit për veten që keni parë se janë të provuara dhe të vërteta. Mund të ndodhë që nuk po merrni të njëjtat rezultate që keni pasur më parë dhe është koha të mendoni për një mënyrë të re për t`i shërbyer shëndetit mendor, fizik dhe emocionalisht. Ndryshimi masiv mund të jetë afër, duke ndikuar në mënyrën se si po e prezantoni veten dhe marrëdhëniet tuaja më të afërta dhe më të dashura. Por ju keni fuqinë për ta marrë me qetësi.

Binjakët

Me diellin që kalon nëpër zonën tuaj të miqësisë deri më 19 prill, jeta juaj shoqërore ka të ngjarë të ketë qenë pikërisht ashtu siç ju pëlqen: super e zënë dhe potencialisht një vorbull e plotë. Në fillim të prillit do të merrni një dritë jeshile për të ideuar ose për të nisur një ndërmarrje të re grupi. Ndoshta jeni të shtyrë për të planifikuar një pushim veror me miqtë, ose po mendoni të bëheni bashkë me një koleg për të dalë me një propozim biznesi. Çfarëdo që dëshironi të realizoni, mund të jetë një mundësi për të ecur përpara — dhe për të parë rezultate të lakmueshme në gjashtë muaj. Mos u habitni shumë nëse filloni të ndiheni pak më pak social duke filluar nga 10 prilli. Pra, më shumë vetë-reflektim dhe pushim mund të jetë veçanërisht rigjenerues. Dijeni se gjithçka është për të mirën më të madhe për t’u përgatitur energjikisht për sezonin tuaj muajin e ardhshëm. Një moment veçanërisht i ëmbël: Rreth 16 prillit, ndriçon zonën tuaj të romancës, gjë që mund të ndezë natyrën tuaj vetë-shprehëse dhe ta bëjë më të lehtë për ju të ndani – dhe të përmbushni – dëshirat tuaja.

Gaforrja

Padyshim që dielli ka lëvizur nëpër zonën tuaj të karrierës. Qoftë nëse jeni duke e shqetësuar për CV-në tuaj ose një propozim emocionues ose duke biseduar me kolegët e vjetër për mundësitë, hëna e re e 1 prillit mund të jetë një moment që ndryshon lojën dhe katalizon një ëndërr profesionale të gjatë dhe të madhe. Të punosh me të tjerët për të arritur atje ku dëshiron të shkosh është një domosdoshmëri. Mund të shihni një rritje të vrullit. Imagjinata juaj s`do të ketë limite. Ju do të filloni të përmirësoni aftësitë tuaja, të dilni nga zona juaj e rehatisë, të shijoni më shumë rritje personale. Dhe rreth 16 prillit, mund të jeni të preokupuar me përpjekjet për të gjetur një ekuilibër më të mirë midis asaj që ju nevojitet nga jeta juaj private dhe asaj publike. Dëgjimi i zërit tuaj të brendshëm është çelësi.

Luani

Me fillimin e muajit, dielli që forcon vitalitetin, sundimtari juaj, ka qenë në zonën tuaj të aventurës për dy javët e fundit, duke ju nxitur të largoheni nga çdo gjë e zakonshme dhe shumë komode. Ju dëshironi të shtrini krahët, të mësoni, të rriteni, ndoshta edhe të mahniteni nga një përvojë që ju hap sytë, qoftë e lidhur me udhëtimin apo arsimimin. Rreth 1 prillit, hëna e re mund t’ju frymëzojë që të angazhoheni në një plan krejtësisht të ri loje, qoftë regjistrimi për një kurs online, ose për të rezervuar atë udhëtim që keni ëndërruar për një kohë të gjatë. Do të gjeni mjaft kënaqësi në marrëdhëniet personale. Në fakt, më 12 prill, kur Jupiteri dhe Neptuni mistik bashkohen, dijeni se po hyni në një cikël emocionues 13-vjeçar, në të cilin lidhjet tuaja më të afërta mund të jenë një burim frymëzimi i jashtëzakonshëm, shpirtëror. Dhe muaji nuk do të ishte i plotë pa shumë veprime edhe në botën tuaj profesionale. Do të jeni në qendër të vëmendjes dhe do të tërhiqni vëmendjen e njerëzve më lart në hierarki – edhe më shumë se zakonisht.

Virgjëresha

Sezoni i Dashit mund të jetë tepër i nxehtë për ju, falë diellit që kalon në sektorin tuaj të intimitetit emocional dhe seksual. Pra, pa dyshim që e keni shijuar këtë atmosferë gjatë dy javëve të fundit dhe do të vazhdojë pak a shumë njësoj. Nëse jeni beqar dhe dëshironi një partner me të cilin mund të ndërtoni vërtet një të ardhme, ky mund të jetë një moment i rëndësishëm. Nëse jeni të lidhur, merrni parasysh të flisni për vizionin tuaj për të ardhmen me të dashurin tuaj. Do të keni një dëshirë të fortë për të mësuar dhe për të filozofuar me të tjerët. Ju gjithashtu mund ta keni më të lehtë të lidheni me miqtë dhe të dashurit që jetojnë larg. Mund ta gjeni veten duke kultivuar një perspektivë të re për marrëdhëniet tuaja, duke pasur parasysh një takim frymëzues midis Jupiterit dhe Neptunit. Kjo lidhje nuk do të ndodhë më deri në vitin 2035, kështu që vendosni tani. Në aspektin financiar do të ndiheni të vlerësuar.

Peshorja

Sezoni i Dashit tërheq vëmendjen në marrëdhëniet tuaja – madje më shumë se zakonisht – sepse dielli po lëviz nëpër zonën tuaj të partneritetit, duke nxjerrë në pah çdo lidhje një me një, romantike, platonike ose profesionale. Shanset janë që të keni shijuar këtë atmosferë për dy javët e tjera. Bisedat mund të jenë edhe më të fokusuara nga 11 deri më 29 prill. Rreth datës 16 prill, kur hëna e plotë bie në shenjën tuaj, mund të ndiheni veçanërisht të ndjeshëm emocionalisht dhe reflektues. Nëse diçka duhet të ndryshojë në mënyrë që të ndiheni më të përqendruar, veçanërisht në marrëdhëniet tuaja më të ngushta, mund të bëni mirë të hapeni tani. Ky është veçanërisht rasti, sepse disa javë më vonë, më 30 prill, eklipsi diellor bie në zonën tuaj të intimitetit dhe do të zbuloni se një ndryshim i madh – ndoshta edhe mahnitës – në lidhjen tuaj mund të jetë i nevojshëm për rritje.

Akrepi

Në ditët e para të prillit, fokusi mund të jetë tek shëndeti. Pavarësisht nëse keni dashur të ktheni një fletë të re në lidhje me kujdesin për veten ose të gjeni më shumë ekuilibër midis punës dhe jetës, do të jeni të fuqizuar për ta bërë atë realitet gjatë gjashtë muajve të ardhshëm. Në të njëjtën kohë, loja, kreativiteti dhe spontaniteti që keni shijuar gjatë gjithë sezonit të Peshqve nuk kanë mbaruar. Nga ana tjetër, ky mund të jetë një muaj sa i çuditshëm, aq edhe plot me momente spontane mes jush dhe dikujt të veçantë për ju. Do të keni durim me tepri, si për çështjet e zemrës, ashtu edhe për ato profesionale. Dhe rreth 30 prillit mund të përjetoni një lëkundje të madhe – fillimin e një epoke të re – brenda një prej marrëdhënieve tuaja më të ngushta. Është koha të mendoni se si përforcohet ose komprometohet ndjenja juaj për veten në këtë lidhje — dhe bëni lëvizjen tuaj të radhës në përputhje me rrethanat.

Shigjetari

Sezoni i Dashit mund të jetë i mbushur me argëtim, gëzim, plot me flirt, kreativitet dhe spontanitet, i cili padyshim i përshtatet personalitetit tuaj të zjarrtë. Ky është për ju sezoni i vetëshprehjes. Nëse jeni duke menduar për një projekt artistik në të cilin do të dëshironit të zhyteni, duke dashur të përmirësoni profilet e aplikacionit tuaj të takimeve ose të shfrytëzoni një shans dhe të detajoni një fantazi, kjo ngjarje dinamike është një mundësi e mirë për ta bërë këtë. Më 12 prill mund të nisësh një cikël frymëzues që zgjat deri në 13 vjet. Do të mendoni për rrënjët dhe folenë tuaj dhe do të mendoni se si mund ta arrini kënaqësinë shpirtërore.

Bricjapi

Duke qenë kaq i orientuar drejt qëllimit, mund të jetë e vështirë për ju të ngadalësoni shpejtësinë dhe të shijoni kënaqësitë e familjes. Këto ditë do të mundeni! Hëna e re atje ju ofron një shans për të fituar qartësi rreth asaj që dëshironi me të vërtetë. Mund të jetë koha për të nisur një kapitull krejtësisht të ri në të cilin ndiheni më të ekuilibruar, ndërsa jeni në rrugën tuaj profesionale dhe kujdeseni për mirëqenien tuaj emocionale. Keni dashur gjithmonë më shumë mundësi për të përdorur imagjinatën tuaj mbi mendjen tuaj racionale dhe për t’iu besuar impulseve tuaja artistike. Ky është pikërisht momenti. Rreth 30 prillit, kur eklipsi diellor aktivizon këtë fushë të jetës suaj, mund të jetë i nevojshëm ndryshimi brenda një marrëdhënieje — romantike ose profesionale. Do ta ndjeni vetë se është koha për të përqafuar një ndryshim.

Ujori

Ndërsa dielli që sjell vitalitet lëviz nëpër zonën tuaj të komunikimit – siç ka bërë gjatë dy javëve të fundit – kurioziteti juaj rritet dhe jeta juaj shoqërore është edhe më e këndshme se zakonisht. Ka të ngjarë të keni pasur shumë ftesa për t’u shoqëruar me miqtë ekzistues dhe së shpejti do të keni mundësi për të bërë të reja. Me fjalë të tjera, ju jeni duke lulëzuar. Për më tepër, nëse keni pasur ide për të ndryshuar rrjedhën tuaj të të ardhurave ose keni mësuar më shumë rreth tregjeve në zhvillim për të investuar, ky është momenti. Mos hezitoni të vraponi me një plan loje të guximshme dhe imagjinative, veçanërisht rreth 12 prillit. Duke eksploruar mund të merrni aftësi që do t’ju përgatisin për një rrugë të re karriere apo edhe thjesht një plan pushimesh që mund t’ju bëjë të ndiheni të rifreskuar dhe të përtërirë.

Peshqit

Dielli filloi udhëtimin e tij nëpër zonën tuaj të parave, fokusi juaj u zhvendos nga çështjet personale, në rritjen e të ardhurave tuaja. Ju mund të vendosni një qëllim të fuqishëm. Pavarësisht nëse ndiheni sikur talentet dhe energjia juaj nuk vlerësohen siç duhet, ose jeni gati ta çoni biznesin tuaj në një nivel tjetër, ky mund të jetë një moment dinamik për të fituar qartësi dhe për të ndërmarrë veprime fillestare. Ju gjithashtu duhet të ndiheni mjaft të fuqizuar nga fakti që sezoni juaj nuk ka përfunduar vërtet, falë Venusit që sundon marrëdhëniet në shenjën tuaj. Çfarë kjo do të thotë: Bota po flet gjuhën tuaj të dashurisë dhe po ëndërron si një mënyrë për të çuar topin përpara drejt qëllimeve, duke ju vënë në një pozicion të fuqishëm. Do të shijoni një nga momentet më me fat të vitit – ndoshta të dekadës. Pavarësisht nëse keni dashur të prekni anën tuaj krijuese ose të bëni përparime në shërimin ose rritjen tuaj personale, mund ta kuptoni atë që dëshironi të arrini dhe të filloni ta bëni atë realitet tani.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 takim te rendesishem/ Astrologia Susan Miller paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Një kuadër yjor vërtet shumë i mirë për të dashuruarit e kësaj shenje bën që dita të jetë shumë pozitive. Edhe erosi do jetë i stimuluar nga Hëna e Afërdita. Beqarët do kenë një ditë euforike dhe të mbushur me takime. Financat do dini si t’i menaxhoni.

Demi

Pozicioni i Marsit është në një orbitë aspak të favorshme për ju që jeni në një lidhje, gjë që do të vështirësojë edhe gjërat më elementare për ju. Megjithatë ju sugjerohet të mos bini pre e viktimizimit. Beqarët duhet të reflektojnë mirë përpara se të bëjnë zgjedhjen. Kujdes me shpenzimet.

Binjakët

Pas një periudhe deri diku pozitive sot dita për ju që jeni në çift duket se do të fillojë me të “përpjeta”. Megjithatë, rezultatet që do të arrini do t’ju sjellin një farë sodisfaksioni. Beqarët do kenë një ditë të mbushur me takime mjaft mbresëlënëse. Në planin financiar do merrni vendime të rëndësishme.

Gaforrja

Nuk është një periudhë e lehtë edhe për ju që i përkisni kësaj shenje. Vetëm Hëna duket se sot do të jetë e predispozuar t’ju ndihmojë në jetën tuaj sentimentale. Beqarët duhet të presin ende para se të hedhin hapa më tej, në të kundërt mund të lëndohen. Situata e financave do mbetet e njëjtë.

Luani

E zbehtë fusha e dashurisë. Një situata yjore e trazuar, me hyrjen në shenjë të Uranit, do të reflektohet te ju duke bërë që t’ju mungojë qetësia shpirtërore. Beqarët duhet të qartësohen njëherë me veten para se të vendosin. Në planin financiar do përballeni me disa vështirësi.

Virgjëresha

Me gjithë vështirësitë në të cilat ndodheni me partnerin/en, sot me Merkurin në shenjë do të mund të përballoni një ditë të ngarkuar me shumë punë. ”Kokëfortësia” nuk ju ndihmon aspak. Beqarët do marrin shumë ftesa sot, vetëm duhet të vendosin. Me shpenzimet tregohuni sa më të matur.

Peshorja

Pritet një ditë pozitive për ju të dashuruarit, por duhet të veproni me shpejtësi sa jeni në kohë, sepse situata mund të kthehet shumë shpejt në disfavorin tuaj. Merkuri është stresues. Beqarët do kenë takime, por asgjë më shumë se kaq dhe do vazhdojnë të mbeten vetëm. Kujdes me shpenzimet.

Akrepi

Duket se ”marshimi” juaj do të vazhdojë i pandalshëm, aq më tepër tani që ”opozita” e Saturnit në shenjë duket shumë më e dobësuar. Mundohuni të mbani pranë vetes partnerin/en. Beqarët nuk duhet të privojnë veten nga asgjë, por të shfrytëzojnë lirinë e tyre. Financat do stabilizohen.

Shigjetari

Qielli për ju që jeni në një lidhje edhe sot pritet të jetë i ”ngrysur”, pasi Marsi vazhdon të jetë në një orbitë aspak të favorshme. Megjithatë, së shpejti do ju vijnë edhe sinjale pozitive. Beqarët do kenë plot aventura, por asgjë serioze. Financat do vinë duke u përmirësuar.

Bricjapi

Tashmë tensionet dhe streset për ju të dashuruarit i përkasin plotësisht të kaluarës dhe shenja juaj sot është nën ndikimin e mjaft yjeve të mirë. Nëse do të ketë diçka që s’ecën, kjo mund të vijë vetëm për fajin tuaj. Beqarët do kenë ndihmën e yjeve dhe çdo gjë do ju eci mirë. Me shpenzimet tregohuni vigjilentë.

Ujori

Dyshja Mars-Afërditë do të jetë edhe sot një binom ”fituesish”, për ju që jeni në një marrëdhënie, prandaj sot nuk do të keni asnjë pengesë në rrugën tuaj. Beqarët do nxitohen me vendimet dhe mund të lëndohen. Financat nuk parashikohen të jenë të këqija.

Peshqit

”Shtrëngoni dhëmbët dhe duroni”. Ky mund të jetë mesazhi për ju që i përkisni kësaj shenje, dhe që gëzoni një marrëdhënie, pasi gjërat priten të ndryshojnë për mirë. Beqarët nuk do duan të bëjnë ndryshime dhe do ndihen mirë edhe me atë status që kanë. Financat nuk do jenë aspak të mira, kujdes me shpenzimet.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi i muajit Prill sipas astrologut Jorgo Pulla/ Keto jane 3 shenjat me FAT te muajit

Published

on

Astrologu Jorgo Pulla ishte i ftuar në “Shqipëria Live”, ku tregoi se si është parashikimi i yjeve për shenjat e horoskopit për muajin prill.

Pulla thotë se Dashi, Peshorja, Peshqit nuk duhet të bëjnë gabim në asnjë mënyrë këtë muaj se do ta paguajnë shtrenjtë.

Dashi ndikohet shumë në çështjet që lidhen me punën aktuale. Mund t’i bëhen disa padrejtësi, por ndonjëherë ndikojnë. Fokusohen më tepër tek çështjet ekonomike financiare. Nga ana shpirtërore, lidhjet me virgjereshën dhe ujorin kanë ndikim shumë të madh. Nga 15 ditëshi i dytë, priten dhe lajme të mira.

Demi – Janë shumë të ndërlikuar sa i përket kësaj periudhe se lidhen shumë me çështjet ekonomike. Afërdita, planeti i ekonomisë dhe i dashurisë lidhet ngushtë këtë muaj dhe mund të marrë një lajm të mirë nga një çështje dokumentacioni.

Binjakët nuk janë shumë të kënaqur se kanë pasur disa debate. Gjithashtu do të kenë takime të rastësishme për punën. Ky muaj do të ketë ndikim të madh për muajt që do vijnë, prandaj duhet të vendosin tani. Për takimet shpirtërore, duhet të kenë kujdes me çfarë do të bëjnë.

Gaforrja – Është shumë e rëndësishme se çfarë bëni, por jeni në kohë dhe nëse do të keni një kontratë, firmosni tani. Nga data 7 deri më 22 është perfekt ideal për të zgjidhur çështjet ligjore.

Luani – Duket se jeni në kohën e duhur, megjithëse është periudhë që do ju japë mundësi dhe rëndësi për një punë. Do lëvizni nga puna që jeni dhe do bëni diçka të re. Është momenti ideal për riinvestime sepse mundësitë janë të mëdha, sidomos nga data 7 deri më 14. Lidhjet me Dash dhe Shigjetar i keni perfekte.

Virgjeresha – Mundësitë që keni do i fokusoni në lidhjet shpirtërore. Lidhjet me bricjap apo shigjetar, mund ta ktheni njohjen në lidhje serioze. Do ju jepet një punë e dytë për rritje të ardhurash, sidomos nga data 13 deri me 24. Është momenti tani për të bërë dokumente të rëndësishme.

Peshorja- Është e rëndësishme koha dhe momenti kur ndodhi fenomenet. Do bëni kujdes 10 ditëshin e parë të këtij muaji. Juve bëni atë që dini të bëni më mirë, të arrini qëllimin tuaj. Një blerje shtëpie të re ose sendi mund ta realizoni pas datës 17 deri më 26. Nga ana shpirtërore, një lidhje me pengesa me demin ose ujorin do e zgjidhni dhe do shkoni deri në martesë.

Akrepët janë të mërzitur për çështjen e pasurive të paluajtshme. Duket se tani duhet të bëni disa dokumentacione dhe ta realizoni këtë gjë. Koha më e përshtatshme është periudhë shumë e mirë duke pasur parasysh që pas datës 20 do realizoni gjëra që nuk i keni realizuar më parë. Për çështjet shpirtërore, me dem dhe luan po shkon shumë mirë. Nëse doni të zgjeroni familjen, është momenti tani për ta realizuar.

Shigjetari – tani është momenti për të arritur qëllimin dhe për të marrë vendime për punën tuaj aktuale. Nëse doni të merrni një objekt me qera, bëjeni pas datës 12. Mundësitë janë të mëdha. Nga ana sentimentale, bëni kujdes nga peshorja, dashi apo luani, mos u nxitoni.

Bricjapi – Lodheni shumë, keni marrë përsipër gjëra që të tjerët nuk i merrnin dot. Është koha tani të vini pikat mbi i. Duket se të tretët mund t’ju prishin ekuilibrin, por jo nismat që keni marrë. Nga ana shpirtërore, gjërat janë në vijë. Lidhjet me demin, virgjëreshën apo gaforren janë të mira.

Ujori – Deri me datën 9 do të arrini qëllimin tuaj që e keni menduar prej 3 muajsh. Është momenti për të bërë për veten tuaj, boll bëtë për dynjanë. Fokusohuni edhe tek shëndeti. Në çështjet ekonomike, nuk ka asgjë për tu shqetësuar. Do keni edhe një ofertë pune për të rritur të ardhurat. Në fushën sentimentale, një lidhje është mëse e mundur.

Peshqit – Keni dy gëzime në një kohë. Mund të keni takime të rëndësishme në fushën ekonomike financiare. Mund të merrni disa dokuemente që ju gëzojnë, por pas datës 11, është koha më ideale për punën. Ndërkohë është momenti ideal për të zgjidhur çdo keqkuptim.

Continue Reading

Trending