Connect with us

Horoskopi

Astrologu Jorgo Pulla sjell parashikimin për 6 shenja të horoskopit për muajin qershor, kjo do të jetë më me fat

Published

on

Astrologu Jorgo Pulla ka dhënë parashikimin e muajit qershor për 6 shenjat e para të horoskopit, ndërsa shtoi se do të jenë më me fat Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit.

Pulla tregoi në emisionin “Shqipëria Live” se si do të jetë ana ekonomike dhe shpirtërore për Dashin, Demin, Binjakët, Gaforren, Luanët dhe Virgjereshën për këtë muaj, duke zbuluar se cilat janë edhe ditët më të mira për të bërë veprime të ndryshme.

Dashi –

Duhet të jenë të kujdesshëm, sidomos personat VIP. Sa i përket çështjeve problematike që kanë pasur më përpara dhe është mirë të mbyllen sa nuk është vonë. Për çështjet që lidhen me anën shpirtërore, mundësitë e reja për të palidhurit dhe ndikime pozitive në gjendjen ekonomike financiare.

Demi – Është një mundësi shumë e mirë për një çështje të vjetër që ka të bëjë me pasuritë e paluajtshme sepse 15 ditëshi i dytë i këtij muaji, pas datës 10 ndikohet pozitivisht dhe mundësi të reja që lidhen me anën ekonomike. Në lidhje me çështje shpirtërore, një lidhje që ka qenë me ujorin duhet të ketë kujdes tani sepse ka qenë një lidhje më përpara dhe është shkëputur, ka rikthim kjo lidhje por të jenë të kujdesshëm që të shkojnë atje ku duhet… në martesë, është momenti për ta zgjidhur tani këtë cështje. Vazhdimësia duket ideale edhe për udhëtime.

Binjakët – Dy gjërat kryesore që kanë, ndikimin e punës dhe karrierës, mirëpo në muajt që lamë pas kanë pasur shumë probleme, të cilët do t’i zgjidhin. Është një moment perfekt sepse do të shikojnë diçka që do të dalin mbi sipërfaqe gjëra në favorin e binjakëve dhe janë bërë disa padrejtësi. 10 ditëshi i dytë është i favorizuar për çështje që kanë të bëjnë me anën ekonomike, disa para të pamarra më përpara duket se i marrin. Një punë e re është në prag për tu zgjidhur dhe e fitojnë dhe mundësi të reja që do të kenë në çështjet ekonomike financiare.

Gaforrja – Duket se në lidhje me biznesin kanë një ndikim të madh pozitiv. Do të jetë një moment historik se do të kenë ngritje në detyrë dhe do të kenë mundësi të reja. Duhet të kenë kujdes në lidhje me bricjapin, virgjereshën nëse kanë pasur probleme por është mirë që pas datës 10 ta zgjidhin këtë problem sepse është kohë perfekte për ata. Në çështjet ekonomike, të mos harxhojnë më tepër sa ç’duhet, të paktën deri në datën 17, më pas mund t’i bien me top.

Luanët – Kanë ndryshim pune, ndryshim biznesi, do të kenë disa oferta të rëndësishme. Plus rritjes në detyrë, kanë shans të madh nga një ofertë që do t’ju bëhet dhe një çështje ligjore që e fitojnë me të drejtën e tyre që kanë 13 vjet që luajnë të tretët me ta. Tani është radha e tyre. Në çështjet ekonomike, veçse do njohin rritje.

Virgjeresha – Mund të jenë brenda kompanisë, por do të kenë ndryshim të madh në anën ekonomike sepse do t’ju bëhet një ofertë shumë e rëndësishme dhe tunduese por duhet të kenë kujdes në lidhje me orarin sepse kanë një moment historik për të punuar për veten e tyre. Djersa e ballit të tyre duket se tani vlerësohet shumë. Është një moment perfekt që ka të bëjë me peshqit e bricjapët sepse mund të fillojë një lidhje që nis si shaka dhe shkon deri në martesë. Edhe për ata që janë në Zvicër apo Kanada, do të kenë fatin e tyre më të madh në këtë periudhë.

Horoskopi

Horoskopi javor 28 Mars deri ne 3 Prill nga astrologia Meri Gjini/ Keto jane 2 shenjat me FAT te javes

Published

on

Horoskopi i javes nga astrologia Meri Gjini

Shikoni videon per te pare horoskopin nga astrologia shqiptare

Dashi

Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill

Horoskopi i javës thotë se Dashi do të jetë gjithmonë i gëzuar, buzëqeshja mund t’ju bëjë shumë më tërheqës. Prandaj, kjo shenjë nuk duhet të jetë e mbytur, duhet të gjejë një mënyrë për të lehtësuar presionin në zemër, në mënyrë që mendja të jetë më e rehatshme dhe e qetë Gjatë javës 28 mars deri më 3 prill mund të lindë një situatë e pakëndshme në lidhje me një fëmijë ose një të ri, në të cilën do të duhet të impononi vullnetin tuaj, por rezistenca nga ana tjetër do të jetë shumë e pakëndshme ose fyese për ju.

Demi

Të lindur më: 20 Prill – 20 Maj

Parashikimi i horoskopit Demi do të bjerë në situata për shkak të xhelozisë dhe zilisë që dëmtojnë njëri-tjetrin. Kjo shenjë do të jetë në gjendje të pranojë gjithçka, kështu që dalja nga telashet do të jetë më e lehtë për të marrë një shans për t’u rritur. Trajtimi i objekteve të seksit të kundërt do të ndikojë disi në vlerësimin e beqarëve këtë javë, gjithashtu do të ulen ndjeshëm përgjegjësitë e Demit këtë javë. Nëse jeni ende në një lidhje, nuk mund të mbështeteni përgjithmonë tek gjysma juaj tjetër.

Binjakët

Të lindur më: 21 Maj – 20 Qershor

Horoskopi i javës thotë se Binjakët duhet të mësojnë të përshtaten me të gjitha situatat dhe atë që po ndodh me ju. Nëse kjo shenjë vazhdon të jetë dembel dhe pesimiste, rezultatet e gjithçkaje do të pakësohen. Premton të ketë shumë ndryshime me të ardhurat. Përsa i përket marrëdhënies së atyre që janë ende beqarë, nuk do jetë shumë mirë, nëse kjo shenjë pret pasivisht që të tjerët t’ju duan, është e lehtë t’ju mungojë personi që doni. Këshilla për Binjakët tashmë të martuar është të mos gënjejnë në këtë moment.

Gaforrja

Të lindur më: 21 Qershor – 22 Korrik

Java e re e shpirtit të Gaforres duhet të fokusohet te besueshmëria me të gjithë. Vetëm kur kjo shenjë të krijojë besueshmëri, do të ketë një shans për të kapur avantazhin e saj, duke u bërë një objekt që do ta bëjë kundërshtarin të admirojë. Beqarët do kenë një marrëdhënie të përmirësuar në javën e re. Gaforrja di të kujdeset edhe për pamjen e tyre, për të tërhequr seksin e kundërt. Çiftet do kenë një takim të lumtur, në takim do ketë kujtime të ëmbla, të cilat do ta bëjnë lidhjen e tyre më të fortë pas një kohe të gjatë bashkë.

Luani

Të lindur më: 23 Korrik – 22 Gusht

Këtë javë, Luani duhet të jetë plotësisht i fokusuar për të arritur përparime. Luani do të konsumojë energji dhe do të shkaktojë humbje kohe. Luani është ose filantrop dhe duhet të vazhdojë ta promovojë këtë hobi. Aspekti i dashurisë i kësaj shenje që është beqar do përmirësohet gjatë javës. Në këto takime duhet të arrini në kohë, duke i dhënë përshtypje të mira palës tjetër. Ju që jeni një çift, duhet të tregoni respekt për gjysmën tjetër, të mendoni për vetëvlerësimin e tyre në vend që të fajësoni tjetrin kur thoni diçka.

Virgjëresha

Të lindur më: 23 Gusht – 22 Shtator

Virgjëresha e javës së re është relativisht e mirë këtë javë. Fati juaj javën e ardhshme do të varet nga qëndrimi juaj. Kjo shenjë mund të ulë qëndrimin në mënyrë që të jetë e lehtë për të marrë pëlqimin dhe pranimin e të gjithëve. Ju duhet ta përballoni jetën me një qëndrim më serioz. Përsa i përket dashurisë, ata që janë ende beqarë do jenë mjaft të mirë, pasi lidhja të jetë e qëndrueshme, mund të ketë një hap zhvillimi më pas, më mirë që kjo shenjë të tregohet më e guximshme. Ata që janë tashmë të martuar nuk duhet të fantazojnë për gjëra që definitivisht nuk do të ndodhin.

Peshorja

Të lindur më: 23 Shtator – 22 Tetor

Horoskopi tregon që Peshorja i jep përparësi detyrave krijuese këtë javë, sepse mund të ndani idetë dhe mendimet tuaja që i keni dashur për një kohë të gjatë. Dhe sigurohuni që këto opinione dhe pikëpamje duhet të jenë faktike. Çiftet e reja mund të mundohen nga episode xhelozie që shkaktojnë shumë presion, gjë që do të rrisë grindjet në çështjet e dashurisë. Ata që janë tashmë në një lidhje duhet të diskutojnë bashkë polemikat dhe mosmarrëveshjet, të mos heshtin dhe t’i komplikojnë gjërat edhe më shumë.

Akrepi

Të lindur më: 23 Tetor – 21 Nëntor

Duke hyrë në javën e re, Akrepi duhet të qëndrojë besnik në çdo gjë, ky është qëndrimi dhe përgjegjësia e nevojshme e një profesionisti dhe të dijë të ruajë besueshmërinë. Qoftë në dashuri apo në punë, duhet të jeni shumë besnikë, të shmangni tundimin për të bërë gabime. Përsa i përket lidhjeve të dashurisë së atyre që janë ende beqarë, java e ardhshme do të jetë mjaft e mirë, pala tjetër do të kujdeset për këtë shenjë të horoskopit me dhurata domethënëse. Çiftet nuk duhet të mburren shumë për arritjet e tyre ndërsa tjetri është i trishtuar.

Shigjetari

Të lindur më: 22 Nëntor – 21 Dhjetor

Javën e re Shigjetari duhet ta dojë veten, kjo është çështja më e rëndësishme për këtë shenjë të zodiakut, sepse kështu Shigjetari do të ketë mundësinë të jetë i dashur. Ju nuk duhet të keni frikë të gjeni mënyra për të rritur besimin tuaj dhe për të provuar vlerën tuaj. Për sa i përket marrëdhënies së dashurisë, nëse jeni beqar, ajo do të jetë në rënie, për më tepër, dikush do të “ngrejë dorën” mbi një objekt që po mëson kjo shenjë e zodiakut. Janë ngjarje të tilla që do t’ju bëjnë të bini në dashuri. Kjo shenjë ndihet e pasigurt në marrëdhëniet e dashurisë.

Bricjapi

Të lindur më: 22 Dhjetor – 19 Janar

Horoskopi i javës thotë se Bricjapi është më i shqetësuar për të bërë ftesa këto ditë, ftesat proaktive do të sjellin surpriza kur kjo shenjë e zodiakut të tregojë entuziazmin tuaj për njerëzit. Kjo shenjë e zodiakut, sa më mirë të bëjë një punë, aq më miqësorë do të bëhet me të tjerët. Ju që jeni ende beqarë do keni fat në afera dashurie gjatë javës, ndaj duhet të visheni mirë për takime, pamja është shumë e rëndësishme. Nëse tashmë e keni gjysmën, nuk duhet të bëni l uftë të ftohtë me gjysmën tjetër, nëse keni një problem, thuajeni drejtpërdrejt që të dy ta zgjidhni së bashku.

Ujori

Të lindur më: 20 Janar – 18 Shkurt

Horoskopi javor thotë se Ujori është më i shqetësuar për drejtësinë gjatë javës. Nëse jo shenjë do të jetë shumë e qëndrueshme dhe nuk do të jetë e njëanshme ndaj asnjë kushti, atëherë do të ketë shumë fat. Kjo shenjë e zodiakut nuk duhet të jetë agresive apo të dëshirojë të ngacmojë askënd, nëse ka një jetë të qetë. Ju që jeni ende beqarë do të keni një linjë shumë të mirë dashurie në javën e qe vjen. Nëse jeni të ftuar aktivisht nga seksi i kundërt, do ta pranoni këtë mundësi edhe nëse nuk i pëlqen shumë njerëzit, provojeni, zbuloni më shumë. Ju që jeni ende beqarë do të keni një linjë shumë të mirë dashurie në javën e re. Nëse jeni të ftuar aktivisht nga seksi i kundërt, do ta pranoni këtë mundësi edhe nëse nuk i pëlqen shumë njerëzit, provojeni, zbuloni më shumë.

Peshqit

Të lindur më: 19 Shkurt – 20 Mars

Gjatë javës 28 mars deri më 3 prill do të keni dëshirën dhe ambicjen për të bërë disa gjëra të rëndësishme për familjen tuaj që ju kanë munguar deri më tani për arsye të ndryshme. Kjo do të jetë një javë e favorshme për martesë apo ngjarje familjare. Në javën e re, Peshqit realizojnë potencialin e tyre të plotë në garë. Siç do ta shihni, do të përparoni këtë javë. Të gjitha përpjekjet tuaja të qeta gjatë kësaj kohe do të testohen shumë qartë këtë javë dhe jeta juaj gradualisht do të përmirësohet.

Continue Reading

Horoskopi

2 Ditet e ardhshme do te jene vendimtare/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi: Është koha të hidheni në veprim nëse pëlqeni dikë. Në punë jeni shumë konkurrues, kjo mund të jetë një avantazh, por gjithashtu krijon tensione.

Demi: Këto ditë do të jenë tepër interesante nga këndvështrime të ndryshme, sidomos në dashuri, ka mundësi të përjetoni ndjesi më të mira. Ndërsa nëse keni një biznes të pavarur, bëni kujdes.

Binjakët: Sot do të ndiheni të lodhur, sidomos nëse bëhet fjalë për romancë. Bëni kujdes nëse po jetoni një histori dashurie me Shigjetarin dhe Peshqit. Edhe në punë duhet durim.

Gaforrja: Sot mund të keni një takim që mund të përfundojë në një natë pasionante. Në punë, ekziston mundësia që të hiqni dorë nga një projekt ose të largoheni nga pozicioni që keni bërë prej kohësh.

Luani: Sot një ditë e çuditshme për dashurinë, por ky muaj do të përfundojë me ndjesi të mirë. Edhe në punë bëhuni gati për takime dhe propozime të reja.

Virgjeresha: Lërini provokimet të kalojnë sikur nuk i vini re ose rrezikoni të kaloni një ditë e keqe në dashuri. Në punë mund të ndiheni të shqetësuar.

Peshorja: Falë ndikimit të Venusit dhe Marsit, mund të rikthehet një romancë e së shkuarës. Në punë, ata që kanë nisur një rrugë të re duhet të vazhdojnë pa frikë, pavarësisht se mund të ketë diskutime.

Akrepi: Ndikimi i Hënës do ju sjellë momente emocionuese. Në punë mbani larg ata që duan t’ju nervozojnë. Këto 48 orë janë thelbësore për të bërë një propozim.

Shigjetari: Në dashuri është mirë të tregoheni të kujdesshëm, nuk ka asgjë për tu shqetësuar. Në punë shtyni propozimet, sidomos ato që duken tepër ambicioze.

Bricjapi: Nëse jeni në një lidhje, duhet të përballoni të gjitha diskutimet. Në punë, veçanërisht në nivelin ekonomik, ka diçka që nuk shkon. Çështjet e rëndësishme duhet të zgjidhen.

Ujori: Në dashuri nuk duhet të nënvlerësoni takimet e reja. Nëse jeni të interesuar për dikë, organizoni diçka të këndshme së bashku. Në punë, lajmet që prisni do të vijnë shumë shpejt.

Peshqit: Falë ndikimit të Hënës do kaloni momente të veçanta në dashuri. Në punë, dëshironj të drejtoni një projekt të ri.

Continue Reading

Horoskopi

Mundesi te reja dhe ngritje ne detyre/ Viti 2022 do te shell ndyshime per kete shenje

Published

on

Vitet e fundit kanë qenë të dominuara nga ngjarje të papritura të ndodhura njëra pas tjetrës.

Diçka e tillë, e bën edhe më të fortë dëshirën e njerëzve për të shpresuar se viti i ri do të jetë ndryshe nga ky që po lëmë. Fatmirësisht, sipas astrologëve bëjmë mirë të jemi optimistë pasi 2022-shi mund të konsiderohet 100% vit i mbarë.

Eshtë një vit i fuqishëm për të manifestuar ëndrrat

2022-shin mund ta konsideroni si rilindje, shkëlqim dhe periudhë gjatë të cilës mund të manifestoni çdo dëshirë apo objektiv tuajin. Madje gjatë këtij viti edhe prapavijat mund të jenë në favorin tuaj. Planetet sigurisht që mbartin surpriza dhe sfida për ne, por nëse do të krahasojmë 2022-shin me dy vitet që shkuan, kemi plot arsye për të qenë optimistë, kështu që mendoni gjithë kohës çfarë doni të arrini.

Jupiteri është planeti i rritjes, manifestimit dhe surprizave dhe në 2022-shin, rrugëtimi i tij shumë special do t’ju çojë drejt fillimeve të reja. Nëse jeni duke kërkuar për frymëzim apo çlirim shpirtëror mbani një sy të tretë drejt 17 shkurtit. Një tjetër datë për t’u shënuar është 12 prilli kur Jupiteri është në një linjë me Neptunin, një ngjarje që s’ka ndodhur për 150 vite. Dëgjoni instiktin!

Do të ndiqni rrugëtime të papritura

2022-shi është i mbushur plot me dëshira të papritura që lidhen me gjërat që ne vlerësojmë më shumë. Do të ndiheni më të fokusuar drejt asaj që keni para, pasi universi do t’jua kërkojë me këmbëngulje të lini pas të shkuarën. Përgjithësisht, ndryshimet do të jenë emocionuese.

Do të ndjeni energjinë e rilindjes

Plutoni është planeti i transformimit dhe në 2022-shin do t’ju ofrojë disa mundësi shumë domethënëse për ju si nga ana personale ashtu dhe nga ajo profesionale. Aty nga 3 marsi prisni të ndjeni në sipërfaqe dëshirat tuaja të realizuara dhe frytet e asaj çfarë keni ndërtuar.

Një shans për ta bërë marrëdhënien tuaj të shkëlqejë sërish

Afërdita dhe Marsi do t’ju sjellin mundësi të reja për ta nisur mbarë jetën romantike në 2022-shin. Viti nis me fillime të reja në çështjet e dashurisë dhe seksit. Të gjithë shenjat e horoskopit do të kenë shansin t’ja nisin nga e para në dashuri aty nga data 16 shkurt dhe 5 mars. 2022-shi do të mbyllet me disa prapavija, por falë tyre ju do të ndjeni shumë më mirë çfarë kërkoni nga dashuria dhe njeriu që keni (ose jo) në krahë.

Continue Reading

Trending