Connect with us

Horoskopi

Duhet te prisni deri ne daten 5 Qershor/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Këto ditë jeni përballur me disa situata të cilat as që keni dashur të merreni madje sa mundët i keni shmangur duke dhënë përgjigje evazion e gjysmë të qarta.

Duke mbetur sidomos te sfera e punës, ndryshime dhe tensione janë në ardhje e sipër. Ju doni të bëni gjëra, po dilema është sa do të pranohen ato. Sa do të kuptohen risitë që doni. Aq më shumë që ca njerëz rreth e qark ndjehen të bezdisur kur ju ngrini krye. Por ju tani jeni si të thuash, në një fazë rimëkëmbjeje. Duket se po ndjeheni më mirë dhe nuk kërkoni mosmarrëveshje ose të ngeceni me të tjerët.

Demi

Jetojeni javën paqësisht duke u përpjekur të shmangni konfliktet. Kujdes në marrëdhëniet me të tjerët, sidomos me njerëz që mund t’ju shkaktojnë shqetësime këto ditë, citon noa.al horoskopin javor të hartuar nga astrologu i famshëm italian, Paolo Fox. Besoj e keni vënë re këto kohë, jeni bëtë më i/e prekshme, ndjeheni më të lodhur. Megjithatë, një dëshirë nuk ju ka ikur ende: Të bëni ndryshime të thella në jetën tuaj. Gjasat këtë javë janë.

Binjakët

Keni shumë projekte në kokën tuaj dhe nëse keni pranuar një ftesë për të dalë, shfrytëzojeni në maksimum. Kushtojini vëmendje çështjeve që lidhen me aktivitetin fizik, sepse brenda dy javësh, disa prej jush do të duhet të ndalojnë së u marri me palestër, pasi një projekt vere është në prag dhe do të duhet të kujdeseni më shumë për formën tuaj fizike. Për të mbetur te takimet, yjet janë me ju dhe mund të dilni mirë dhe në takime pune në sajë të Mërkurit dhe Diellit të favorshëm.

Gaforrja

Këtë javë do të vlerësoni situatën sidomos në dashuri, për shkak se në disa prej jush, lidhja ka probleme e mosdakordësi. Pale ca të tjerë mes jush të Gaforres që ndjejnë dëshirë për një person tjetër edhe pse dashurojnë apo janë me një tjetër. Kjo ka bërë që të tërhiqen nga një dëshirë pragverore e përzier mes tradhtisë dhe ruajtjes së marrëdhënies aktuale. Të tjerë, nga ana tjetër, po përjetojnë një histori dashurie jo të besueshme dhe kanë dyshime për të. Dashuria juaj nuk mund të diskutohet, ajo është dashuri por e nevojshme është të kuptoni se për kë është ajo.

Luani

Yjet janë pozicionuar në favorin tuaj. Nuk ka probleme që lidhen me armiqësi dhe ndryshime që hapin telashe. Shumë prej jush kanë një dëshirë të madhe të përfshihen në gjëra që eksplorojnë të ardhmen, por këtë duan ta bëjnë me qetësi dhe dashuri. Kjo periudhë është ogur mundësish, por kujdes duhet bërë me paratë. Është për të ardhur keq që Marsi krijon për ju disa vështirësi financiare: që nga fundi i Prillit në fakt shumë prej tyre fitojnë përherë e më pak. Ata që duan të merren me një projekt, ta dinë se kjo është koha e duhur.

Virgjëresha

Urani po kalon nëpër shenjën tuaj dhe ju ndihmon t’ia dilni në projekte të caktuara. Deri në verën që është në prag, disa nga ju do të jenë në gjendje të rikonfirmojnë një histori të mirë dashurie e disa të tjerë do të përfshihen nga një lidhje emocionuese që nuk dihet sa mund të zgjasë. Kjo është një periudhë e shkëlqyer për ata që duan të udhëtojnë. Disa prej jush kanë në plan të lëvizin këtë verë, madje shumë prej jush do të marrin transferim duke përjetuar ndryshime të një vere të nxehtë.

Peshorja

Do të gjeni energji pozitive pas të premtes 4 dhe të Shtunës 5 qershor 2021, informon noa.al. Mundohuni të lini mënjanë rrugën e polemikave për të ndërtuar diçka më të mirë dhe që ia vlen, qoftë kjo në lidhje, qoftë në sferën e punës dhe shoqërisë. Në këtë periudhë ju po përpiqeni të keni një rol sa më protagonist, por vështirësitë janë aty. Ju ndalni, krijohet një pauzë, por sërish gjeni dritë në fund të tunelit. Gjërat po ndryshojnë për mirë edhe për të rinjtë që janë ende në universitete. Horizonte të reja po shfaqen para jush. Rruga është shtruar.

Akrepi

Rekomandohet t’i jepni hapësirë ​​dëshirës për ndryshim sepse jeni plot dëshirë për ta bërë këtë. Duket qartë që ca prej jush janë lodhur duke bërë të njëjta gjëra ndaj po e ndillni ndryshimin që të vijë. Megjithatë bëni kujdes, mos u futni në ujëra të turbullta dhe rrugë që nuk u dihet fundi sepse të panjohurat janë të shumta dhe nuk është koha të rrezikoni kaq shumë. Shkurt muhabeti, çdo projekt dhe ide që keni në mendje duhet të trajtohet me kujdes. Një tjetër gjë që duhet të bëni, është që të zgjidhni ndonjë mosmarrëveshje ekonomike që keni. Çdo projekt dhe ide që keni në mendje duhet të trajtohet me kujdes.

Shigjetari

Të gjithë ata që kanë punuar në qytet dhe ndodhen në zyrë për vite me radhë janë duke rritur nivelin e tyre të rebelimit sepse nuk janë në gjendje të shprehin dëshirën që u buçet për kontakt me botën. Fati, megjithatë, do të favorizojë një ndryshim në punë: për ata njerëz më me fat ose më energjikë, ose për ata me një partner bashkëpunëtor, hapet një periudhë zgjedhjesh që mund të ndikojë në mjedisin në të cilin jetoni. Është koha për të ndryshuar: në fillim mund të duket shumë e vështirë, por nesër mund të jetë vërtet emocionuese!

Bricjapi

Gjithmonë kërkoni bashkëpunim të mirë dhe jeni më të lumtur nëse keni njerëz mbështetës pranë jush, por mos harroni se në fund të fundit ju do të jeni vetëm në çdo zgjedhje që bëni. Mundet që ta ndani me të tjerët zgjedhjen tuaj të re, por çfarë diference bën? Fundja në plan të parë jeni ju dhe vetëm ju dhe jo vetëm përfituesi, por edhe përgjegjësi i vendimeve tuaja. E njëjta gjë vlen edhe për planin familjar dhe marrëdhëniet ndërpersonale, sërish ju jeni përgjegjës për gjithçka. Ndërsa flasim për lidhjet, duket se dashuria është larguar ca nga ju. Ai që keni pranë apo dikush që i keni vënë syrin, është person me angazhime, i mbytur në punë dhe zor se mund ta shihni dhe frekuentonin sa herë do të donit. Pale ca të tjerë nga ju që i kanë dhe larg ata që duan të kenë pranë.

Ujori

Hëna ka hyrë në shenjën tuaj: ju doni të ndryshoni, por kjo do të jetë e mundur vetëm duke u bazuar në moshën tuaj. Nëse jeni i ri, ky ndryshim mund të lidhet me pavarësinë që merrni duke u larguar nga familja. Nëse jeni më të pjekur po përpiqeni të pranonin dhe vini në zbatim një plan bashkëjetese. Tani jeni gjithashtu duke u përpjekur të zgjidhni një problem personal. E diela 6 qershor duke e mirë për takime.

Peshqit

Duhet të përballeni me guxim duke kujtuar faktin se disa prej jush po përjetojnë një situatë të fortë konflikti që ka të bëjë kryesisht me punën. Ju duhet t’u jepni më shumë hapësirë ​​anëtarëve të familjes ndërsa disa prej jush duhet të rizbuloni një intimitet të humbur. Ata që duan të bëjnë plane të mëdha duhet të jenë të kujdesshëm sepse mosmarrëveshjet me dikë janë gjithmonë pranë. Do të keni nevojë për pak dashuri dhe në ditët në vijim Hëna në shenjën tuaj do t’ju ndihmojë në takime që mund të bëni. Ata që kanë mbyllur një histori në dy vitet e fundit tani mund të kenë më shumë se një përvojë për tu përballur me lidhjen e ardhshme. Histori të reja dhe emocione të reja po vijnë. 

Horoskopi

Horoskopi javor 4-10 Prill sipas astrologut Paolo Fox/ Kjo eshte shenja me FAT e javes ne cdo gje

Published

on

Dashi

Kjo javë ju sjell njohje të reja. Çiftet që “mbijetuan” pas dy sezoneve të vështira tani kanë filluar të ndihen më mirë. Nuk përjashtohen disa debate me një ish, por do të fitoni. Është gjithashtu një javë e rëndësishme për ata që duan të kompensojnë kohën e humbur, pavarësisht krizës.

Demi

Marsi ka qenë një muaj i ngarkuar për shumë çifte, por më i keqi ka kaluar. Për lidhjet e reja romantike gjërat do të përmirësohen nga e marta dhe aq më tepër nga mesi i prillit. Për çiftet në krizë, kjo javë ofron zgjidhje për disa probleme. Historitë e mbyllura nuk janë më të rikuperueshme, do të jetë më mirë të ktheni faqen dhe të shikoni përpara.

Binjakët

Nëse një histori nuk funksionon ose keni ndonjë dyshim, ky muaj prill do të hedhë pak dritë edhe në anët e errëta të marrëdhënies. Në çift nuk thuhet se mungon dashuria, por ka probleme që shqetësojnë familjen. Kushdo që dëshiron të rikuperojë një marrëdhënie duhet të jetë i kujdesshëm dhe të mos e vështirësojë atë pas një takimi.

Gaforrja

Java e forcës për beqarët. Në tregimet e reja vjen një vitalitet i madh dhe do të mund të harrohet ndonjë ngjarje e trishtë e së shkuarës. Shumë çifte e gjejnë sërish dëshirën për të dashuruar. Gjatë kësaj kohe mund të bëni zgjedhje të mira përkrah personit të duhur.

Luani

Së shpejti Afërdita nuk do të jetë më në kundershtim me shenjen tuaj. Gjithsesi, diçka mund t’ju ketë shqetësuar gjatë javëve të fundit. Jeni distancuar nga një person që nuk eshte treguar besnik. Çiftet që i kanë mbijetuar një periudhe kritike dhe të komplikuar nuk duhet të kenë më telashe të mëdha këtë javë. Kujdes nga të afërmit.

Virgjëresha

Prilli kërkon siguri. Nëse i keni kushtuar shumë vëmendje një personi shumë të paqartë, ka shumë mundësi që të doni të tregoni se çfarë nuk shkon këtë javë. Për shumë çifte, muajt e fundit kanë qenë të rëndë sidomos në planin ekonomik, tani është koha që problemet të rrëshqasin.

Peshorja

Është koha për t’u treguar të gjithëve se sa vleni, por kujdes. Prilli është muaji i fundit që mundëson një pajtim,
sidomos për ata që janë vetëm prej pak kohësh. Nëse marrëdhënia është e fortë, merrni një vendim të rëndësishëm për të ardhmen.

Akrepi

Tensionet e punës nuk duhet të perzihen me dashurine. Para fundit të prillit do të jetë më e lehtë të flisni për ndjenjat. Kthehet dëshira për të dashuruar dhe për të qenë me njerëz që e kuptojnë ndjeshmërinë tuaj të madhe. Për çiftet qe prej kohësh kanë përjetuar momente lodhjeje, gjithçka fillon sërish.

Shigjetari

Duajini njerëzit e vërtetë, të sinqertë dhe urreni tipat ngjitës. Nëse një lidhje e sapolindur është e fiksuar pas xhelozisë, mund ta ndaloni. Në jetën në çift ka ende diçka për të diskutuar dhe me Peshqit dhe Binjakët duhet maturi.

Bricjapi

Ndjenjat tuaja janë të sinqerta, por që në javën e kaluar mund të keni të bëni me një person të pakapshëm. Venusi është kthyer në favor, por ka ende shumë keqkuptime nga ana juaj. Çiftet mund të gjejnë një marrëveshje të mirë për sa kohë që ata përreth jush respektojnë heshtjet tuaja.

Ujori

Revolucionet e mëdha vijnë dhe kështu mund të përjetoni një emocion të ri të bukur me një person të ndryshëm nga ju. Në çift mund të lindin disa momente nervozizmi në fillim të javës, por tashmë nga e mërkura emocionet kthehen më të forta se kurrë.

Peshqit

Së shpejti Afërdita do të jetë në shenjën tuaj të horoskopit dhe deri të enjten do të ndjeni një dëshirë të madhe për të dashuruar. Ju qe shoqëroheni me shumë njerëz, në këtë moment mund të keni edhe një takim romantik. Nëse ka pasur një ndarje, është e kotë të kthehesh. Nëse, nga ana tjetër, keni pranë jush një person të bukur dhe pozitiv, planifikoni diçka të re

Continue Reading

Horoskopi

Duhet te mbani mend daten 10 dhe 29 PRILL 2022/ Keto jane 3 shenjat me ndryshime ne muajin PRILL

Published

on

Dashi

Ju keni shijuar një shpërthim besimi dhe dëshirë për të komanduar vëmendjen si rezultat i diellit që sjell vitalitet deri më 19 prill. Qielli është pothuajse kufiri për sa i përket sa lart dëshironi t’i vendosni qëllimet vetes. Do të jeni gati për të përcaktuar një qëllim ambicioz, ndoshta lidhur me rrugën tuaj profesionale ose mirëqenien e përgjithshme. Marrja në konsideratë e mirëqenies suaj shpirtërore do të ishte diçka e mençur. Financat do të jenë gjithashtu në vëmendje, veçanërisht kur planeti i komunikimit dhe dielli janë në zonën tuaj të parave. Messenger Mercury do të jetë atje nga 10 deri më 29 prill, ndërsa udhëtimi i diellit zgjat nga 19 prilli deri më 20 maj. Përpunoni CV-në tuaj për t’ia dërguar atë punëdhënësve të mundshëm, ky mund të jetë një moment super-produktiv. Ju gjithashtu do të krijoni baza të mira të financave. Mund ta gjeni veten duke reflektuar se si po vlerësoheni në punën tuaj dhe nëse është koha për të ndryshuar drejtimin për t’u ndjerë më i shpërblyer.

Demi

Le të jemi të sinqertë Dem. Stina dinamike e Dashit mund të jetë energjike për disa shenja, por mund të jetë plotësisht e përgjumur për ju, sepse dielli po lëviz nëpër zonën tuaj të spiritualitetit, duke e sjellë fokusin tuaj brenda. Rreth datës 1 të muajit, hëna e re mund të jetë një mundësi e mrekullueshme për të kanalizuar atë që po mësoni rreth emocioneve të rrënjosura thellë në krijimin e një rruge të re. Së shpejti, koha do të jetë e përshtatshme që edhe ju të ndani se si ndiheni, sepse Afërdita, do të jetë në zonën tuaj të miqësisë nga 5 prilli deri më 2 maj, duke e bërë më të lehtë lidhjen me të afërmit dhe më të dashurit më të afërt. Mërkuri është në shenjën tuaj nga data 10 deri më 29 prill, duke përforcuar besimin në mendimet dhe fjalët tuaja. Ju jeni përgjithësisht një krijesë e zakonit që do të preferonit t’i përmbaheni qasjeve të kujdesit për veten që keni parë se janë të provuara dhe të vërteta. Mund të ndodhë që nuk po merrni të njëjtat rezultate që keni pasur më parë dhe është koha të mendoni për një mënyrë të re për t`i shërbyer shëndetit mendor, fizik dhe emocionalisht. Ndryshimi masiv mund të jetë afër, duke ndikuar në mënyrën se si po e prezantoni veten dhe marrëdhëniet tuaja më të afërta dhe më të dashura. Por ju keni fuqinë për ta marrë me qetësi.

Binjakët

Me diellin që kalon nëpër zonën tuaj të miqësisë deri më 19 prill, jeta juaj shoqërore ka të ngjarë të ketë qenë pikërisht ashtu siç ju pëlqen: super e zënë dhe potencialisht një vorbull e plotë. Në fillim të prillit do të merrni një dritë jeshile për të ideuar ose për të nisur një ndërmarrje të re grupi. Ndoshta jeni të shtyrë për të planifikuar një pushim veror me miqtë, ose po mendoni të bëheni bashkë me një koleg për të dalë me një propozim biznesi. Çfarëdo që dëshironi të realizoni, mund të jetë një mundësi për të ecur përpara — dhe për të parë rezultate të lakmueshme në gjashtë muaj. Mos u habitni shumë nëse filloni të ndiheni pak më pak social duke filluar nga 10 prilli. Pra, më shumë vetë-reflektim dhe pushim mund të jetë veçanërisht rigjenerues. Dijeni se gjithçka është për të mirën më të madhe për t’u përgatitur energjikisht për sezonin tuaj muajin e ardhshëm. Një moment veçanërisht i ëmbël: Rreth 16 prillit, ndriçon zonën tuaj të romancës, gjë që mund të ndezë natyrën tuaj vetë-shprehëse dhe ta bëjë më të lehtë për ju të ndani – dhe të përmbushni – dëshirat tuaja.

Gaforrja

Padyshim që dielli ka lëvizur nëpër zonën tuaj të karrierës. Qoftë nëse jeni duke e shqetësuar për CV-në tuaj ose një propozim emocionues ose duke biseduar me kolegët e vjetër për mundësitë, hëna e re e 1 prillit mund të jetë një moment që ndryshon lojën dhe katalizon një ëndërr profesionale të gjatë dhe të madhe. Të punosh me të tjerët për të arritur atje ku dëshiron të shkosh është një domosdoshmëri. Mund të shihni një rritje të vrullit. Imagjinata juaj s`do të ketë limite. Ju do të filloni të përmirësoni aftësitë tuaja, të dilni nga zona juaj e rehatisë, të shijoni më shumë rritje personale. Dhe rreth 16 prillit, mund të jeni të preokupuar me përpjekjet për të gjetur një ekuilibër më të mirë midis asaj që ju nevojitet nga jeta juaj private dhe asaj publike. Dëgjimi i zërit tuaj të brendshëm është çelësi.

Luani

Me fillimin e muajit, dielli që forcon vitalitetin, sundimtari juaj, ka qenë në zonën tuaj të aventurës për dy javët e fundit, duke ju nxitur të largoheni nga çdo gjë e zakonshme dhe shumë komode. Ju dëshironi të shtrini krahët, të mësoni, të rriteni, ndoshta edhe të mahniteni nga një përvojë që ju hap sytë, qoftë e lidhur me udhëtimin apo arsimimin. Rreth 1 prillit, hëna e re mund t’ju frymëzojë që të angazhoheni në një plan krejtësisht të ri loje, qoftë regjistrimi për një kurs online, ose për të rezervuar atë udhëtim që keni ëndërruar për një kohë të gjatë. Do të gjeni mjaft kënaqësi në marrëdhëniet personale. Në fakt, më 12 prill, kur Jupiteri dhe Neptuni mistik bashkohen, dijeni se po hyni në një cikël emocionues 13-vjeçar, në të cilin lidhjet tuaja më të afërta mund të jenë një burim frymëzimi i jashtëzakonshëm, shpirtëror. Dhe muaji nuk do të ishte i plotë pa shumë veprime edhe në botën tuaj profesionale. Do të jeni në qendër të vëmendjes dhe do të tërhiqni vëmendjen e njerëzve më lart në hierarki – edhe më shumë se zakonisht.

Virgjëresha

Sezoni i Dashit mund të jetë tepër i nxehtë për ju, falë diellit që kalon në sektorin tuaj të intimitetit emocional dhe seksual. Pra, pa dyshim që e keni shijuar këtë atmosferë gjatë dy javëve të fundit dhe do të vazhdojë pak a shumë njësoj. Nëse jeni beqar dhe dëshironi një partner me të cilin mund të ndërtoni vërtet një të ardhme, ky mund të jetë një moment i rëndësishëm. Nëse jeni të lidhur, merrni parasysh të flisni për vizionin tuaj për të ardhmen me të dashurin tuaj. Do të keni një dëshirë të fortë për të mësuar dhe për të filozofuar me të tjerët. Ju gjithashtu mund ta keni më të lehtë të lidheni me miqtë dhe të dashurit që jetojnë larg. Mund ta gjeni veten duke kultivuar një perspektivë të re për marrëdhëniet tuaja, duke pasur parasysh një takim frymëzues midis Jupiterit dhe Neptunit. Kjo lidhje nuk do të ndodhë më deri në vitin 2035, kështu që vendosni tani. Në aspektin financiar do të ndiheni të vlerësuar.

Peshorja

Sezoni i Dashit tërheq vëmendjen në marrëdhëniet tuaja – madje më shumë se zakonisht – sepse dielli po lëviz nëpër zonën tuaj të partneritetit, duke nxjerrë në pah çdo lidhje një me një, romantike, platonike ose profesionale. Shanset janë që të keni shijuar këtë atmosferë për dy javët e tjera. Bisedat mund të jenë edhe më të fokusuara nga 11 deri më 29 prill. Rreth datës 16 prill, kur hëna e plotë bie në shenjën tuaj, mund të ndiheni veçanërisht të ndjeshëm emocionalisht dhe reflektues. Nëse diçka duhet të ndryshojë në mënyrë që të ndiheni më të përqendruar, veçanërisht në marrëdhëniet tuaja më të ngushta, mund të bëni mirë të hapeni tani. Ky është veçanërisht rasti, sepse disa javë më vonë, më 30 prill, eklipsi diellor bie në zonën tuaj të intimitetit dhe do të zbuloni se një ndryshim i madh – ndoshta edhe mahnitës – në lidhjen tuaj mund të jetë i nevojshëm për rritje.

Akrepi

Në ditët e para të prillit, fokusi mund të jetë tek shëndeti. Pavarësisht nëse keni dashur të ktheni një fletë të re në lidhje me kujdesin për veten ose të gjeni më shumë ekuilibër midis punës dhe jetës, do të jeni të fuqizuar për ta bërë atë realitet gjatë gjashtë muajve të ardhshëm. Në të njëjtën kohë, loja, kreativiteti dhe spontaniteti që keni shijuar gjatë gjithë sezonit të Peshqve nuk kanë mbaruar. Nga ana tjetër, ky mund të jetë një muaj sa i çuditshëm, aq edhe plot me momente spontane mes jush dhe dikujt të veçantë për ju. Do të keni durim me tepri, si për çështjet e zemrës, ashtu edhe për ato profesionale. Dhe rreth 30 prillit mund të përjetoni një lëkundje të madhe – fillimin e një epoke të re – brenda një prej marrëdhënieve tuaja më të ngushta. Është koha të mendoni se si përforcohet ose komprometohet ndjenja juaj për veten në këtë lidhje — dhe bëni lëvizjen tuaj të radhës në përputhje me rrethanat.

Shigjetari

Sezoni i Dashit mund të jetë i mbushur me argëtim, gëzim, plot me flirt, kreativitet dhe spontanitet, i cili padyshim i përshtatet personalitetit tuaj të zjarrtë. Ky është për ju sezoni i vetëshprehjes. Nëse jeni duke menduar për një projekt artistik në të cilin do të dëshironit të zhyteni, duke dashur të përmirësoni profilet e aplikacionit tuaj të takimeve ose të shfrytëzoni një shans dhe të detajoni një fantazi, kjo ngjarje dinamike është një mundësi e mirë për ta bërë këtë. Më 12 prill mund të nisësh një cikël frymëzues që zgjat deri në 13 vjet. Do të mendoni për rrënjët dhe folenë tuaj dhe do të mendoni se si mund ta arrini kënaqësinë shpirtërore.

Bricjapi

Duke qenë kaq i orientuar drejt qëllimit, mund të jetë e vështirë për ju të ngadalësoni shpejtësinë dhe të shijoni kënaqësitë e familjes. Këto ditë do të mundeni! Hëna e re atje ju ofron një shans për të fituar qartësi rreth asaj që dëshironi me të vërtetë. Mund të jetë koha për të nisur një kapitull krejtësisht të ri në të cilin ndiheni më të ekuilibruar, ndërsa jeni në rrugën tuaj profesionale dhe kujdeseni për mirëqenien tuaj emocionale. Keni dashur gjithmonë më shumë mundësi për të përdorur imagjinatën tuaj mbi mendjen tuaj racionale dhe për t’iu besuar impulseve tuaja artistike. Ky është pikërisht momenti. Rreth 30 prillit, kur eklipsi diellor aktivizon këtë fushë të jetës suaj, mund të jetë i nevojshëm ndryshimi brenda një marrëdhënieje — romantike ose profesionale. Do ta ndjeni vetë se është koha për të përqafuar një ndryshim.

Ujori

Ndërsa dielli që sjell vitalitet lëviz nëpër zonën tuaj të komunikimit – siç ka bërë gjatë dy javëve të fundit – kurioziteti juaj rritet dhe jeta juaj shoqërore është edhe më e këndshme se zakonisht. Ka të ngjarë të keni pasur shumë ftesa për t’u shoqëruar me miqtë ekzistues dhe së shpejti do të keni mundësi për të bërë të reja. Me fjalë të tjera, ju jeni duke lulëzuar. Për më tepër, nëse keni pasur ide për të ndryshuar rrjedhën tuaj të të ardhurave ose keni mësuar më shumë rreth tregjeve në zhvillim për të investuar, ky është momenti. Mos hezitoni të vraponi me një plan loje të guximshme dhe imagjinative, veçanërisht rreth 12 prillit. Duke eksploruar mund të merrni aftësi që do t’ju përgatisin për një rrugë të re karriere apo edhe thjesht një plan pushimesh që mund t’ju bëjë të ndiheni të rifreskuar dhe të përtërirë.

Peshqit

Dielli filloi udhëtimin e tij nëpër zonën tuaj të parave, fokusi juaj u zhvendos nga çështjet personale, në rritjen e të ardhurave tuaja. Ju mund të vendosni një qëllim të fuqishëm. Pavarësisht nëse ndiheni sikur talentet dhe energjia juaj nuk vlerësohen siç duhet, ose jeni gati ta çoni biznesin tuaj në një nivel tjetër, ky mund të jetë një moment dinamik për të fituar qartësi dhe për të ndërmarrë veprime fillestare. Ju gjithashtu duhet të ndiheni mjaft të fuqizuar nga fakti që sezoni juaj nuk ka përfunduar vërtet, falë Venusit që sundon marrëdhëniet në shenjën tuaj. Çfarë kjo do të thotë: Bota po flet gjuhën tuaj të dashurisë dhe po ëndërron si një mënyrë për të çuar topin përpara drejt qëllimeve, duke ju vënë në një pozicion të fuqishëm. Do të shijoni një nga momentet më me fat të vitit – ndoshta të dekadës. Pavarësisht nëse keni dashur të prekni anën tuaj krijuese ose të bëni përparime në shërimin ose rritjen tuaj personale, mund ta kuptoni atë që dëshironi të arrini dhe të filloni ta bëni atë realitet tani.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi i muajit PRILL nga astrologia Paolo FOX/ Kjo eshte shenja qe i hapen portat e fatit

Published

on

DASHI

·Hëna e re (1 prill): Freskoni pamjen dhe stilin

·Hëna e plotë (16 prill): Çlirohuni nga marrëdhëniet që s’ju mbështesin

·Eklipsi diellor (30 prill): Financat në rënie, shpenzime të paparashikuara

·Data të tjera kyçe: 4, 14 prill

Ky vazhdon të jetë ende sezoni juaj për të lindurit në shenjën e Dashit. Hëna e re është një ftesë për të freskuar stilin. Moshë e re, model i ri flokësh, stil i ri! Në të njëjtën kohë që po bëni këto përpjekje për të ndryshuar, po irritoheni nga njerëzit që ju rrethojnë, nga komuniteti apo grupet shoqërore. Pse u kushtoni kaq shumë energji njerëzve apo edhe hapësira, dhe për vete nuk bini në sy? Ndërkohë që planeti juaj, Marsi hyn te Peshqit ëndërrimtarë më datë 14, do të kaloni më shumë kohë të vetmuar dhe duke medituar. Në fund të muajit do të jeni më të sigurt se cilët janë miqtë e vërtetë.

Edhe pse hëna e plotë në Peshore do të shkëlqejë fushën e ndjenjave, këtë muaj më shumë marrëdhënie do të mbyllen sesa do të ketë fillime romantike. Do të kaloni më shumë kohë të vetëm dhe më pak me partnerët. Përdoreni këtë kohë për të kuptuar se çfarë doni në të vërtetë. Sezoni i Demit do të nisë më datë 19 prill dhe bashkë me të vjen edhe eklipsi. Financat tuaja do të tronditen dhe pranvera do të mbyllet me shqetësimet për paratë. Jini gati për çdo surprizë përgjatë muajit, sidomos për shpenzimet të paparashikuara.

DEMI

·Hëna e re (1 prill): Pushoni dhe hiqni dorë nga zakonet e këqija

·Hëna e plotë (16 prill): Hiqni dorë nga përgjegjësitë e mëdha

·Eklipsi diellor (16 prill): Ndryshime të papritura identiteti, në pamje ose shëndet

·Data të tjera kyçe: 5, 17, 27 prill

Prilli do të nisë qetësisht për ju. Hëna e re e 1 prillit do t’ju japë ndjesinë se jeni disi të izoluar, por vetmia nuk do të zgjatë shumë. Planeti juaj sundues, Venusi, kalon te Peshqit pasionantë dhe sfera juaj sociale do të shkëlqejë pas datës 5. Edhe pse mbusheni me energji për faktin se e keni agjendën plot dhe vëmendjen nga të gjithë miqtë dhe të afërmit, këto emocione pasohen nga ndryshime të mëdha. Si njerëz me këmbë në tokë që jeni, e keni të vështirë ta menaxhoni gjithë këtë fluks. Ju mbështeteni gjithnjë te njerëzit më të afërt për të kërkuar ndihmë dhe për t’u bërë bisht përgjegjësive, por këtë herë nuk do të gjeni atë hapësirën që doni për të eksploruar veten. Edhe pse këta muajt e fundit duket sikur jeni martuar me “punën”, prilli do të kthejë romancën që dëshironit kaq shumë. Venusi dhe Marsi kalojnë te Peshqit dhe kjo do të thotë se do të njihni njerëz të rinj përmes kolegëve. Takime plot emocione për ata që janë në kërkim të dashurisë. Në sferën e financave, gjërat kanë dalë jashtë kontrollit. Fatura, sigurisht dhe rritja e çmimeve, nafta, të gjitha këto jua kanë zbrazur xhepat. Por, kur Mërkuri, planeti i financave të kalojë në shenjën tuaj më datë 10, gjithçka do të kthehet si më parë. Madje, projektimi i buxhetit do të shndërrohet në diçka argëtuese për ju.

BINJAKËT

·Hëna e re (1 prill): Rifreskoni grupet tuaja sociale dhe marrëdhëniet në komunitet

·Hëna e plotë (16 prill): Zbuloni dëshirat tuaja më të thella në takime dhe marrëdhënie seksuale

·Eklipsi diellor (16 prill): Të papritura që nuk i kontrolloni dot

·Data të tjera kyçe:2, 10, 18, 24, 29 prill

Muaji prill do të nisë si jo më mirë për të lindurit në shenjën e Binjakëve. Një problem i madh në punë do të zgjidhet falë gjenialitetit tuaj. Por roli juaj do të jetë me rëndësi edhe në familje. Muaji do të jetë i mbushur me festa të bukura, ku do të shkoni me dëshirë. Në sferën profesionale punët shkojnë vaj, pasi aty merrni dhe respektin që ju nevojitet aq shumë. Megjithatë, mos mendoni se ky aktivitet është afatgjatë, pasi Mërkuri do të hyjë në shenjën tuaj më datë 10 dhe do t’i trazojë pak ujërat. Përpiquni të gjeni pak qetësi dhe të kaloni kohë me veten, pasi do të zbuloni shumë duke reflektuar. Hëna e plotë në Peshore më datë 16 është një festë për të eksploruar dëshirat tuaja romantike të fshehta. Sigurisht që nëse diskutoni me miqtë/mikeshat problemet seksuale me partnerët, do t’ju duket si tabu, por në fakt ky rrugëtim nuk ka të bëjë me ta, por vetëm me ju. Duhet të jeni më të çlirët. Gjatë viteve të fundit keni punuar fort për të shlyer borxhe, taksa apo kredi. Shumë nga miqtë po ndjekin modelin tuaj financiar. Më datë 29, Plutoni kalon në prapavijë, por ju prapë do të vazhdoni të shtoni të ardhurat tuaja.

GAFORRJA

·Hëna e re (1 prill): Caktoni qëllimet për karrierën dhe imazhin tuaj publik

·Hëna e plotë (16 prill): Sheshoni mëritë që mbani me familjarët

·Eklipsi diellor (16 prill): Ndryshime të mëdha në rrethet tuaja shoqërore

·Data të tjera kyçe: 2, 29 prill

Hëna e re në Dash më datë 1 prill do të nxitë një fillim të ri në karrierë dhe në jetën tuaj publike. Ju jeni nga ata njerëz që udhëhiqni duke dhënë shembullin tuaj. Pak rëndësi ka nëse punoni në një korporatë, keni biznesin tuaj, keni marrë leje lindjeje apo për të udhëtuar, ndryshoni titullin tuaj në imejl që ta marrin vesh të gjithë ndryshimin që ju ndodh. Edhe pse në fushën profesionale punët shkojnë vaj këtë muaj, në familje do ta keni të vështirë. Kulmi i debateve do të jetë 16 prilli. Edhe pse nuk para keni qejf të ndani problemet familjare me miqtë dhe kolegët, nuk është gabim të çliroheni dhe ta hiqni këtë barrë që mbani vetëm për vete. Diçka brenda familjes ju streson. Mund të jenë vjehrrit, një njeri i tretë, që ju ushtron më shumë presion në lidhjen me partnerët. Edhe pse pasioni ju mungon, ky është një moment i rëndësishëm që të pyesni edhe për nevojat e të tjerëve. Ajo çka është juaja është edhe e atyre? Një udhëtim romantik do të zgjidhte shumë probleme në çift. Nëse deri tani keni shmangur borxhet pasi një gabimi profesional, situata do të ndërlikohet më shumë duke ju irrituar. Marsi vihet përballë Saturnit më datë 4. Këshillohuni me një mik që merr vesh nga këto punë apo me një ekonomist që të mos ndodhin më të tilla keqkuptime me pasoja.

LUANI

·Hëna e re (1 prill): Kthejuni sërish aventurave!

·Hëna e plotë (16 prill): Vlerësoni takimet tuaja dhe vendosni përparësi

·Eklipsi diellor (16 prill): Prisni detyra dhe përgjegjësi të papritura

·Data të tjera kyçe:2, 12, 18, 19 prill

Edhe pse muaji i shkëlqimit për ju vjen fiks në stinën tuaj, pra, në verë, sezoni i Dashit është më i miri pas tuajit për ju. Hëna e re më 1 prill ju emocionon për aventurën e radhës. Pjesën më të madhe të muajit do ta kaloni duke marrë vendime për të ndryshuar karrierën, lidhjet tuaja sociale dhe shpirtërore. Presioni i ushtruar është shumë i madh, ndaj duhet të bëni kujdes për trupin dhe mendjen. Ky është momenti i përsosur të ndryshoni rutinën tuaj duke krijuar zakone të reja të shëndetshme që pasqyrojnë stilin tuaj të jetës. Marrëdhëniet tuaja më të mira janë vazhdimisht në proces. Megjithatë, këto kohët e fundit ju ka ardhur në majë të hundës duke menduar se po u përkushtoheni më shumë se ç’duhet. Ju ka sosur durimi duke qenë ju ai që bëni më shumë për një lidhje. Irritimi do të arrijë kulmin kur Marsi dhe Saturni përplasen më datë 4. Pas kësaj date, gjithçka do të jetë më e lehtë. Edhe pse në sy të të tjerëve një marrëdhënie e gjatë me një person është e duhura, ju kërkoni hapësirën tuaj. Nuk jeni nga ata Luanë që mbyllen në kafaz. Reputacioni juaj këtë muaj do të lulëzojë. Jeni të admiruar nga kolegët dhe miqtë. Do t’ju vijnë oferta për të hapur një biznes të ri, për të investuar diku apo një pozicion të ri. Data më e favorshme për sferën profesionale është 12 prilli. Edhe pse disa në dukje alternativa shumë të mira, peshojini mirë para se të firmosni që të zgjidhni të duhurën.

VIRGJËRESHA

·Hëna e re (1 prill): Krijoni bashkëpunime të reja

·Hëna e plotë (16 prill): Mos u shqetësoni për mungesat kur mund të përqafoni bollëkun

·Eklipsi diellor (16 prill): Ndryshime të shoqëruara plot zhurmë në planet tuaja të udhëtimit apo të shkollimit. Një muaj rizgjimi shpirtëror

·Data të tjera kyçe: 2, 10, 18, 24, 29 prill

Edhe pse të gjithë përreth jush po kremtojnë ardhjen e pranverës dhe energjive të reja që sjell ajo, Hëna e re në Dash më datë 1 ju shtyn të përqendroheni më shumë te taksat, borxhet apo kreditë që keni. Marrëdhëniet tuaja të ngushta zakonisht karakterizohen nga gëzimi, por mos u hidhni në krahët e dikujt tjetër pa sistemuar më parë gjëra të lëna pezull. Gjatë gjysmës së dytë të muajit do të vlerësoni qëllimet afatgjata që i keni vënë vetes. Studentëve do t’u jepen disa mundësi shkollimi të paparashikuara. Keni planifikuar një udhëtim, i cili do të ndikojë shumë te ju dhe te rruga që keni zgjedhur. Do të rriteni shumë. Përballuni me frikën që keni dhe mos mbani një barrë që nuk ju duhet në këtë fazë të jetës. I gjithi prilli do të përqendrohet te rritja juaj personale dhe e marrëdhënieve që keni. Pak rëndësi ka nëse jeni në një angazhim afatgjatë apo sapo keni krijuar një lidhje, ju presin aventura romantike, sidomos në datat 12 dhe 27. Vetëm bëni kujdes mos bini kokë e këmbë pas një fantazie në kokën tuaj. Misioni juaj këtë muaj në fushën e financave është të krijoni më shumë siguri dhe të menaxhoni kreditë. Planifikoni një plan të sigurt që e ardhmja të mos jetë kaq e pasigurt. Për të fituar shumë, ndonjëherë edhe duhet investuar shumë. Jini më vizionarë.

PESHORJA

·Hëna e re (1 prill): Lidhje të reja, fillime, angazhime dhe kontrata të reja

·Hëna e plotë (16 prill): Hiqni dorë nga zakonet e pashëndetshme

·Eklipsi diellor (16 prill): Fatura të papritura, dhurata dhe shpenzimet që s’i kishit parashikuar

·Data të tjera kyçe: 5, 17, 27 prill

Jo të gjithë njerëzit që ju rrethojnë ndihen rehat me faktin që ju këto vitet e fundit keni ndryshuar shumë. Marrja e një pozicioni me peshë dhe kjo fazë e re e jetës suaj i bën disa nga miqtë tuaj jo të ngushtë të dyshojnë te ju. Gjatë prillit do ta bëni të qartë rolin që keni në skuadrën që drejtoni. Planeti juaj sundues, Venusi kalon në shenjën e Peshqve dhe ju nxit të angazhoheni më shumë dhe të krijoni një rutinë të shëndetshme. Këtë periudhë, edhe marrëdhëniet tuaja romantike janë në lulëzim e sipër. Bëhuni gati për bashkëpunime emocionuese që do të përmirësojnë cilësinë e jetës suaj. Hëna e re në Dash më datë 1 prill do t’ju shtyjë të hiqni dorë nga disa bashkëpunime që i ruani vetëm për të mos prishur qejf. Të gjithë ju gjykojnë si të ndjeshëm, por këtë muaj duhet të tregoni forcën. Eklipsi diellor më datë 30 trazon financat tuaja, por jo ashtu siç prisni ju. Kreditë apo shpenzimet e paparashikuara duhen shlyer sa më parë. Ju bëni pjesë te shenjat më bujare, por bujaria ndonjëherë ju lë në baltë, sepse të tjerët nuk jua kthejnë me të njëjtën monedhë.

AKREPI

·Hëna e re (1 prill): Do të filloni një punë të re, rifreskoni rutinën tuaj ditore

·Hëna e plotë (16 prill): Hiqni dorë nga çfarë nuk mund të kontrolloni

·Eklipsi diellor (16 prill): Ndryshime të papritura në marrëdhëniet tuaja

·Data të tjera kyçe:4, 14 prill

Ndryshimi do të jetë veçoria kryesore që do të karakterizojë këtë muaj duke nisur që me ardhjen e hënës së re më datë 1. Do të nisni një punë të re, do të krijoni një rutinë të re të shëndetshme që ju shkon më për shtat. Këto ndryshime do t’ju dhembin, sepse po lini pas gjithçka familjare për ju, edhe pse ju kanë lodhur. Kjo është një mënyrë e fuqishme për t’u rritur personalisht dhe profesionalisht. Planeti juaj sundues, Marsi hyn te Peshqit më datë 14. Falë këtij kalimi, gjithë këto shqetësime do t’i shprehni duke vënë në punë krijimtarinë tuaj. Priten takime romantike dhe eksperimente seksuale. Për ju është e vështirë të mos analizoni gjithçka që ndodh, por sa më shumë t’i lini gjërat pa i menduar për kushedi të satën herën, aq më të lumtur do të jeni. Sezoni i Demit nis më datë 19 dhe bashkë me të vjen edhe eklipsi, i cili do të tronditë jetën tuaj sentimentale. Do të habiteni se me kë mund të përfundoni në shtrat këtë muaj romantik, sidomos më datë 30. Askush tjetër s’po gjykon zgjedhjet tuaja, jeni ju duke gjykuar veten. E teksa jeni të zënë duke krijuar, duke kaluar kohë me fëmijët dhe në përpjekje për t’u argëtuar, nuk do ta kuptoni fare se sa para do të shpenzoni. Kur të vijnë faturat në fund të muajit, do të habiteni. Mërkuri do të kalojë në shenjën e Binjakëve më datë 29 dhe do t’ju shtyjë të merrni laps e letër që ta llogarisni më mirë buxhetin financiar.

SHIGJETARI

·Hëna e re (1 prill): Do të nisë një aventurë e re sentimentale ose një bashkëpunim krijues

·Hëna e plotë (16 prill): Socializimi me të tjerët do t’i shtyjë miqtë që ju rrethojnë t’ju shikojnë ndryshe

·Eklipsi diellor (16 prill): Ndryshime të papritura në planin tuaj të punës

·Data të tjera kyçe:12, 27 prill

Në jetën tuaj familjare kanë ndryshuar shumë gjëra që pas fillimit të 2022-it. Ju ka kapur nostalgjia dhe u riktheheni fotove të hershme, do të vendosni të mbillni në kopshtin tuaj, të eksploroni qytetin ku jetoni, pra ju ka kapluar një fantazi romantike për ta kuptuar më mirë jetën që bëni. Do ta keni të vështirë të jeni të kthjellët këtë muaj, sidomos kur Jupiteri të takohet me Neptunin më datë 12. Tani që në jetën tuaj private keni gjetur kënaqësinë që kërkonit, ju lëndojnë vetëm disa miq të këqij dhe një rutinë ditore e papërshtatshme. Pranojini ndryshimet e vogla dhe bëheni ditën tuaj më të bukur. Pak rëndësi ka në jeni të vetmuat apo keni partnerë, hëna e re në Dash më datë 1 sjell fillime të reja. Keni nevojë për dikë që t’u bashkohet aventurave tuaja të çmendura. Ju e gjeni pasionin te pavarësia juaj! Sezoni i Demit nis më datë 19 dhe ndryshe nga herët e tjera, këtë vit sjell eklipsin diellor, ndaj përgatituni për disa ndryshime profesionale. Muaji do të përfundojë me përgjegjësi më të mëdha, por bëni çmos që të kompensoheni për këtë mbingarkesë që po mbani.

BRICJAPI

·Hëna e re (1 prill): Përcaktoni qëllimet për shtëpinë dhe familjen për pjesën tjetër të vitit

·Hëna e plotë (16 prill): Një ndryshim i madh në imazhin tuaj profesional

·Eklipsi diellor (16 prill): Jeta sentimentale do të ketë plot të papritura të bukura

·Data të tjera kyçe:4, 24, 29 prill

Prilli do të jetë muaji kur më në fund do të kuptoni se s’keni pse planifikoni një udhëtim luksoz për të plotësuar boshllëqet tuaja. Gëzimin që ju mungon mund ta gjeni edhe në rrethin e ngushtë shoqëror. Teksa Jupiteri takohet me Neptunin në shenjën e Peshqve më datë 12, ju do të bini në dashuri me gjithçka që shikoni, me kamerierin që ju shërben, me një lule të bukur që shikoni rrugës, me një dyqan që s’e kishit vënë re. Edhe pse imazhi juaj profesional tani duket disi i paqartë, ju do të përkushtoheni me të gjitha energjitë për të krijuar diçka të bukur. Qëllimi juaj më i madh është një shtëpi e rehatshme për ju dhe familjarët. Nëse jeni të martuar dhe prej kohësh po përpiqeni të bëni fëmijë, eklipsi diellor i datës 30 do të sjellë shtatzëni të papritura. Sezoni i Demit në përgjithësi sjell surpriza të bukura, edhe nëse bebet s’janë pjesë e planit. Flirtimet dhe takimet e para për beqarët do të jenë të zjarrta. Tani që jemi drejt fundit të pandemisë, edhe jeta juaj sociale po përmirësohet. Keni filluar të dilni për darka ditëlindjesh, të merrni pjesë në dasma, të dilni natën. Bëni kujdes, sepse më datë 4, Marsi dhe Saturni takohen dhe financat tuaja do të pësojnë ulje. Edhe pse do t’u bëni bisht disa evenimenteve që kërkojnë shpenzime, ju ndiheni më mirë nëse ruani për të ardhmen.

UJORI

·Hëna e re (1 prill): Rifreskoni marrëdhëniet tuaja të ngushta

·Hëna e plotë (16 prill): Ndryshime në shkollim, udhëtime dhe rrugëtimin tuaj shpirtëror

·Eklipsi diellor (16 prill): Ndryshime të papritura në shtëpi ose vështirësi familjare

·Data të tjera kyçe: 4, 24, 29 prill

Kuptojeni se nuk mund t’i ndihmoni të tjerët kur vetë jeni shumë të lodhur. Hëna e re e 1 prillit ju shtyn të vendosni sërish kufij komunikimi me rrethin shoqëror. Nuk ka gjë nëse dilni nga ndonjë grup ku komunikoni të gjithë apo se nuk i merrni vesh të gjitha thashethemet këtë muaj. Këtë periudhë brenda jush po lulëzon vetëvlerësimi, po kuptoni sa peshë keni dhe se duhet t’i mbani larg njerëzit toksikë që ju mbysin me energji negative. Qoftë nëse jeni duke u shpërngulur, duke pritur një fëmijë, duke ndihmuar prindërit në moshë, jeta juaj familjare pëson ndryshime të mëdha me nisjen e sezonit të Demit. Përqendrohuni më shumë te themelet e edukimit tuaj. Keni punuar jashtëzakonisht shumë për të fituar disa të ardhura shtesë këtë vit, ndaj pse të mos i shpenzoni? Venusi, Marsi, Jupiteri dhe Neptuni janë të gjithë në sferën tuaj financiare këtë muaj, ndaj jeni të hapur ndaj shpenzimeve apo rreziqeve financiare. Këto sfida ju pëlqejnë. Kushtojini pak kohë vetes dhe partnerit duke bërë një masazh apo duke dalë për darkë në datat 12 dhe 27. Nuk ka asgjë më pasionante se këto çaste vetëm për vetëm. Financat tuaja do të lulëzojnë këtë muaj bashkë me vetëvlerësimin. Përdoreni mirë këtë moment për të ndryshuar veshjet, për të blerë diçka më shumë për veten. Ky lumë parash nuk do të zgjatë përgjithmonë, ndaj shijojini duke mos kursyer për ditë të vështira.

PESHQIT

·Hëna e re (1 prill): Caktoni qëllimet tuaja afatgjata në fushën financiare

·Hëna e plotë (16 prill): Pagesat e borxheve dhe zgjerimi i bashkëpunimeve

·Eklipsi diellor (16 prill): Probleme në komunikim, probleme me makinën, një udhëtim i shkurtër me miqtë e ngushtë

·Data të tjera kyçe:5, 12, 14, 27 prill

Këtë muaj do ta keni të pamundur të mos bini në sy, të dashur Peshq! Venusi do të bashkohet me Jupiterin dhe Neptunin më datë 5 dhe ju do të jeni si magnet për të gjithë. Këtë muaj edhe ndryshimet në pamjen e jashtme do të vijnë shumë natyrshëm. Të gjithë do t’ju mbushin me komplimente, edhe nëse jeni të veshur me tuta apo s’keni bërë grim. Përdorini këto ditë për sa zgjasin! Marsi do t’u bashkohet planetëve të tjerë në shenjën tuaj më datë 14 dhe ju do të shkëlqeni edhe më shumë. Po i kushtoni rëndësi kujdesit të vetes dhe palestrës. Mos i dëgjoni ata që ju shajnë nga e gjithë kjo vëmendje që po merrni. Me këtë ndikim të madh mund të ndryshoni gjërat në mjedisin profesional apo në grupin shoqëror. Bindini të tjerët t’i përkushtohen më shumë aktivitetit fizik dhe vetëbesimit. Këtë muaj duhet ta lejoni veten të çlirët, pra pranojini më kollaj marrëdhëniet që po ndërtoni. Nëse jeni të lidhur me dikë, komunikimi është çelësi, sidomos pas datës 19 kur nis edhe sezoni i Demit. Eklipsi diellor i datës 30 do të sjellë debate dhe probleme në komunikim, ndaj disa gjëra sqarojini më herët. Por nga ana tjetër, eklipsi sjell edhe një romancë të papritur me dikë që jeton afër jush ose me një mik të vjetër. Hëna e re më datë 1 dhe hëna e plotë më datë 16 do të ndikojnë në sferën financiare. Këtë muaj do të keni mundësinë e përsosur të planifikoni buxhetin dhe të investoni në vendet e duhura. Ka ardhur momenti që edhe të rrezikoni dhe të shfrytëzoni mundësitë e paparashikuara. Po kultivoni një të ardhme plot bollëk.

Continue Reading

Trending