Connect with us

Horoskopi

Puna, dashuria dhe parate per cdo shenje/ Ky eshte horoskopi i detajuar javor 1-7 QERSHOR 2021

Published

on

Dashi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Dashit, këtë javë do të duhet të ruani realizëm dhe praktikë në veprimet dhe vendimet tuaja.

Ju nuk duhet të krijoni iluzione, shpresa të rreme ose vetëbesim të tepërt në veprimet tuaja. Java nuk do të jetë e lehtë për ju. Arsyeja për këtë kohë të trazuar do të jetë rëndësia e ngjarjeve që po ndodhin aktualisht në jetën tuaj. Mësoni t’i pranoni ashtu siç janë. Shmangni presionin, nxitjen e ngjarjeve ose njerëzve që veprojnë kundër interesit tuaj. Gjatë këtyre shtatë ditëve, mos lejoni akte arrogance që mund t’ju shkaktojnë vështirësi.

Dashuria: Jeta juaj e dashurisë mund të jetë shumë interesante dhe t’ju ngarkojë me emocione pozitive. Ji i gatshëm të shijosh atë që do të të japë jeta. Mos u përpiqni të ndryshoni ose rregulloni njerëzit ose ngjarjet. Shmangni kundërshtimin dhe kokëfortësinë, i cili mund të jetë një problem i madh në marrëdhënien tuaj. Java ka më shumë angazhime familjare që nuk mund të shtyhen. Gjatë kësaj jave ju mund t’i nënshtroheni ndërhyrjes së padëshiruar të dikujt tjetër në jetën tuaj personale. Është e mundur që ju të krijoni probleme për veten tuaj, për shkak të dyshimit, sinqeritetit në marrëdhënie, etj.ADVERTISEMENT

Financat: Në aspektin financiar, ekzistojnë disa momente të rëndësishme ose interesante që do të japin qartësi më të madhe në lidhje me situatën financiare në familjen tuaj në muajt e ardhshëm.Gjatë kësaj jave do të keni mundësinë për të ardhura më të mira ose për një planifikim më të mirë (praktik) të shpenzimeve tuaja.

Demi

Puna: Këtë javë do të keni mundësinë të gjeni gjëra në shtëpinë tuaj që i keni harruar aty ku i keni vendosur disa kohë më parë.Gjatë kësaj jave, do të jeni të padurueshëm, të irrituar ose kontradiktorë në veprimet që lidhen me pronën që ju ose familja juaj zotëroni.Ju mund të keni probleme me riparimet, ndryshimet rreth përmirësimeve të ndryshme të shtëpisë, kur merrni me qira ose shisni pronë.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Demit, keni një javë përpara vetes në të cilën do të keni mundësinë të rinovoni miqësitë ose njohjet tuaja të vjetra. Kjo mund të ndodhë në një takim të papritur ose përmes rrjeteve të ndryshme sociale. Do të jetë kënaqësi të komunikoni përsëri me këtë person, megjithëse arsyeja e mungesës së komunikimit midis jush gjatë muajve ose viteve të fundit mund të jetë një konflikt ose situatë tjetër e pakëndshme.

Financat: Gjatë këtyre shtatë ditëve, mos merrni shumë emocionalisht problemet e miqve tuaj, të cilat do të lidhen me çështjet financiare ose vështirësitë e tyre.Shmangni bërjen e komenteve bazuar vetëm në këndvështrimin tuaj.Nëse nuk mund të ndihmoni, shmangni gjykimin ose bërjen e komenteve negative.

Binjakët

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, mos planifikoni veprimet tuaja këtë javë.Në shumicën e rasteve, do të keni disa pritshmëri, dhe gjëra të tjera do të ndodhin.Kjo nuk do të thotë që ju presin vështirësi ose probleme komplekse, por që ju duhet të pranoni rrjedhën natyrale të ngjarjeve gjatë këtyre shtatë ditëve.Një lajm i pakëndshëm mund t’ju shqetësojë, por nuk do t’ju shqetësojë personalisht, por do të lidhet me një person që njihni.Gjatë kësaj jave do të duhet të kryeni detyrat tuaja profesionale me shumë kujdes, sepse për shkak të shpërqendrimit ose nxitimit mund të bëni një gabim të pakëndshëm.

Dashuria: Gjatë javës, surprizat e këndshme do të lidhen me familjen dhe të afërmit tuaj, të cilët do të gjejnë një mënyrë për të vendosur gjendjen shpirtërore në momente të rëndësishme për ju. Do të keni mundësinë të përjetoni shumë dashuri këtë javë.

Financat: Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni huazimin ose huazimin e parave, edhe nëse përfshin dikë që ka para të mjaftueshme. Mundohuni të zgjidhni problemet tuaja financiare vetë, nëse jeni të angazhuar në të tilla. Gjatë kësaj jave do të duhet të kryeni detyrat tuaja profesionale me shumë kujdes, sepse për shkak të shpërqendrimit ose nxitimit mund të bëni një gabim të pakëndshëm.

Gaforrja

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, këtë javë do të jeni në gjendje të realizoni idenë tuaj dhe planet që lidhen me gjërat materiale në jetën tuaj.Nëse keni nevojë për ndihmë (veçanërisht nga një grua), do të jeni në gjendje të prisni dhe ta merrni atë.Kjo do të jetë një javë e pafavorshme për veprim gjyqësor ose juridik. Miqtë e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshes do të jenë arsyeja për mbledhje, takime ose biseda interesante.

Dashuria: Gjatë këtyre shtatë ditëve do të takoni njerëz të rinj në jetën tuaj me të cilët do të keni mundësi të bëni një njohje ose miqësi interesante, dhe në shumicën e rasteve ato do të lidhen me gratë.

Financat: Kjo do të jetë një javë e mbarë për blerjen e sendeve të reja shtëpiake, blerjen e një prone ose shitjen e një lloj pasurie. Java do të jetë një kohë e favorshme për të zgjidhur ose marrë një dokument të një natyre financiare. Në këtë drejtim, ndikimi ose pjesëmarrja e një njeriu do të jetë e favorshme dhe e suksesshme për ju.Gratë mbi moshën 35 vjeç do të jenë në gjendje të shijojnë një dhuratë ose blerje që do të bëjnë vetë. Burrat mbi moshën 35 vjeç do të jenë të kënaqur me paratë ose lajmet financiare të pritura ose të papritura.

Luani

Puna: Gjatë javës, shumë do të pësojnë një ndryshim të madh të punës, të tilla si zhvendosja në një pozicion të ri, fillimi i një karriere apo biznesi të ri, fillimi i një projekti të ri, dhe më shumë.

Dashuria: Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të përjetoni një situatë emocionale të lidhur me të afërmin tuaj që jeton në një distancë nga ju. Arsyet, natyrisht, do të jenë shumë individuale për secilën, por në shumicën e rasteve ato do t’ju sjellin trishtim, lot ose ndjenjën e vetmisë. Kjo do të jetë një javë e pafavorshme për martesë, e cila ende nuk duhet të vihet në prova të ndryshme serioze.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, keni një javë përpara vetes në të cilën do të përjetoni surpriza të ndryshme që do të japin një reflektim shumë të këndshëm në planet dhe qëllimet tuaja në të ardhmen.Financat do të jenë të mira por nuk duhet të bëni shpenzime që nuk janë të nevojshme.

Virgjëresha

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Virgjëreshës, këtë javë do të bëni një udhëtim të vonuar ose do të merrni në konsideratë një që planifikoni të merrni deri në fund të vitit. Dokumente të rëndësishme ose informacione të nevojshme për këtë udhëtim mund të jenë vonuar deri më tani.

Dashuria: Gjatë kësaj jave, marrëdhëniet tuaja të dashurisë dhe miqësisë do të kenë një zhvillim interesant dhe pozitiv për ju, si ato që keni krijuar disa kohë më parë dhe ato që do të lindin këtë javë. Veçanërisht përvoja të këndshme do të kenë ata nga ju që kanë një partner romantik të lindur nën një shenjë zodiaku me ujë ose ajër.

Financat: Gjatë kësaj jave, shumica e shpenzimeve ose detyrimeve financiare mund të shkaktojnë mosmarrëveshje ose polemikë në shtëpinë tuaj. Një përballje e tillë është e kotë, sepse gjëja më e rëndësishme tani është të ulesh dhe të flasim për një mënyrë më praktike për të kaluar këtë situatë.

Peshorja

Puna: Gjatë javës, prisni një lajm të rëndësishëm ose një ofertë që do të jetë fati juaj ose shansi për të filluar diçka të re dhe më premtuese në jetën tuaj.

Dashuria: Këtë javë do të rifilloni kontaktet tuaja me njerëz që keni takuar në të kaluarën, ish kolegë ose shokë të klasës. Veprimet e një personi të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demi ose Virgjëresha do t’ju bëjnë nervoz, dhe për një kohë ju do të shmangni ose injoroni këtë person. Një nga dobësitë ose problemet tuaja këtë javë do të jenë miqësitë tuaja, të cilat do të vihen në prova të ndryshme. Kjo nuk vlen për marrëdhëniet e dashurisë që do të jenë subjekt i ndikimeve të tjera.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshores, këtë javë do të investoni më shumë vëmendje dhe para për të zgjidhur probleme ose raste të tjera që lidhen me fëmijën.

Akrepi

Puna: Gjatë kësaj jave, punët tuaja financiare me një grua do të kërkojnë vëmendje, ku një gabim mund të ndodhë lehtësisht ose ju mund t’i nënshtroheni manipulimeve.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Akrepit, keni një javë përpara vetes në të cilën mund të keni biseda ose takime të dobishme dhe të rëndësishme me njerëz nga qytete dhe vende të tjera.

Financat: Udhëtimet që do të bëni do të lidhen me interesat tuaja materiale ose financiare, aktivitetet e përbashkëta dhe të tjerët.Gjatë kësaj jave, punët tuaja financiare me një grua do të kërkojnë vëmendje, ku një gabim mund të ndodhë lehtësisht ose ju mund t’i nënshtroheni manipulimeve.Do të ketë një rritje të të ardhurave që do të vijnë ose nga buxheti juaj ose nga dikush tjetër.Gratë mbi 35 vjeç duhet të jenë të kujdesshme kur marrin para ose punojnë me dokumente financiare.

Shigjetari

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Shigjetarit, këtë javë familja juaj do të flasë për çështje profesionale ose biznesi që ju shqetësojnë. Ata mund t’iu shqetësojnë ju personalisht dhe të jenë një problem për bashkëshortin, prindin ose fëmijën tuaj. Kjo javë do të jetë e vështirë për ju të realizoni planet tuaja në lidhje me riparime të ndryshme ose përmirësime në shtëpi, kështu që mos i detyroni gjërat dhe mos e prishni humorin tuaj.

Dashuria: Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni ëndrra interesante në lidhje me njerëzit që njihni (d.m.th. ata nuk kanë pse të jenë të afërmit tuaj).Qëllimi i një ëndrre të tillë është t’ju japë disa informacione kështu qe mos hiqni dore nga kjo enderr.

Financat: Gjatë këtyre shtatë ditëve, takime të ndryshme ose vizita të njerëzve në shtëpinë tuaj do t’ju ndikojnë emocionalisht si një ngarkesë ose stres. Kjo mund të ju vë në një situatë delikate nëse lejoni që emocionet të kontrollojnë mendjen tuaj. Këtë javë, do të merrni në konsideratë disa blerje të ardhshme për ju ose shtëpinë tuaj dhe do të përpiqeni të planifikoni mirë buxhetin tuaj për të shmangur vështirësitë e mundshme. Gratë e reja të lindura nën shenjën e Shigjetarit do të bëjnë një ndryshim të madh në planet e tyre për shkak të rrethanave të reja në jetën e tyre ose në vendin ku ata jetojnë.

Bricjapi

Puna: Nëse keni lindur nën shenjën e Bricjapit, këtë javë do të përballeni me nevojën për të zgjidhur një situatë që përfshin një gënjeshtër ose një veprim të gabuar, një vendim. Një situatë e tillë nuk do të jetë veçanërisht e këndshme për shkak të emocioneve që sjell me vete, por shtyrja e saj nuk do t’ju sjellë asgjë më të mirë.Gjatë kësaj jave do të duhet të pastroni angazhime dhe detyra të paplotësuara, dhe gjatë këtyre shtatë ditëve do të jeni të prirur të organizoni më mirë punën tuaj.

Dashuria: Këtë javë do të përjetoni disa ngjarje të këndshme dhe të veçanta në shtëpinë tuaj. Ndoshta një ëndërr e lidhur me një njeri, i cili pasi të zgjoheni do të jetë arsyeja e humorit tuaj të mirë gjatë gjithë ditës. Në përgjithësi, këtë javë ndikimi i burrave në jetën tuaj personale ose profesionale do të jetë i mirë dhe konstruktiv për ju.

Financat: Java do të jetë e mirë dhe në fund të angazhimeve, do të merrni një fitim që do të shtojë të ardhurat tuaja.Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni më shumë kontakte me miq nga afër dhe larg, do të shkëmbeni informacione interesante dhe do të planifikoni takime ose mbledhje të ardhshme.

Ujori

Puna: Gjatë javës, ju mund të përjetoni një panik paraprak për lajmet ose dokumentin që do të merrni.Kjo do të jetë për shkak të paqartësisë në informacionin që ata mbajnë dhe pyetjeve të shumta që lindin rreth tij.Kjo do të jetë një javë e vështirë për zhvillimin e gjykatës ose çështjes ligjore, veçanërisht nëse jeni në pozitën e të pandehurit.

Dashuria: Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, këtë javë ngjarje të ndryshme do t’ju bëjnë të realizoni realitetin në dashurinë tuaj ose marrëdhënien romantike. Do të filloni të monitoroni më nga afër veprimet e partnerit tuaj dhe ato që ai po përpiqej t’ju tregonte në bisedat e fundit.Disa tensione mund të lindin në një marrëdhënie romantike me një partner të lindur nën shenjën e Bricjapit, Demi ose Virgjëresha, e cila mund të krijojë momente stresi dhe ankthi.

Financat: Kjo javë do të jetë paksa e ndërlikuar përsa i përket financave tuaja. Shpenzimet e kota që do të bëni do të ndikojnë në buxhetin tuaj megjithatë në fundjavë do të keni mundësi të rikuperoheni.

Peshqit

Puna: Në vendin tuaj të punës, do të merrni një mbështetje të papritur nga një grua ose do të merrni oferta pune që do të vijnë nga një grua.Gratë mbi moshën 35 vjeç do të kenë një kohë të favorshme për të zgjidhur çështjet e pronës përmes një banke, shteti, taksash ose institucion tjetër.Gratë e reja do të kenë një javë të favorshme për të negociuar më mirë paga ose për të kërkuar punë më të paguar.

Dashuria: Gjatë këtyre shtatë ditëve, tensioni në familjen tuaj do të jetë më i madh, gjë që mund të jetë për shkak të angazhimit tuaj më të madh ose të partnerit tuaj.

Duket se e gjithë familja juaj tani do të ketë nevojë për më shumë pushim, dhe në të njëjtën kohë dinamika e ngjarjeve do të kërkojë shpejtësi në veprim për shkak të urgjencës së detyrave.

Financat: Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve këtë javë, do të ketë më shumë shpenzime që do të jenë më shumë për dikë tjetër në familjen tuaj sesa për ju personalisht.Komplikimet mund të lindin me dokumente që aktualisht jeni të përfshirë në hartimin ose me ndonjë lloj kontrate./ CNA.al

Horoskopi

Luanit i vjen 1 lajm per leket, Demi me plotesim deshire/ Keto 4 shenja horoskopi i vjen fati ne dere

Published

on

Astròlògía me e fámshme shqiptare ka nxjèrrè páráshíkímin e yjeve dhe kjo e fundit na surprizoi fare. Edhe nje dite shume e mire sot sepse eshte fòrmími i Henes roze dhe nga kjo dùkùri do te bèhet qe te ndòdhín edhe mrèkùlli dhe do ju plòtèsohen dhe shume deshira qe ju i kèni ne mèndje dhe ne zèmèr.

Per ty i dashur Dash, Ende pasi.guri në disa histori dashurie, ndjenjat kthehen si një vo.rbull dhe ju ndiheni të lëk.undur nga ngjarjet. Shikoni brenda vetes para se të merrni ndonjë vendim.

Ze.mrat e vetmuara mund të jenë të zhg.ënjyera nga një mik/e që mendonte se ishte i/e besuar. Puna, Ka kaq shumë mu.ndësi për të filluar bashkëpunime të reja, për të kërkuar ato më të mirat për të ardhmen.

Per sa i perket Dèmave, Situata e favorshme në dashuri, yjet ndihmojnë për të sh.uar çdo pole.mikë apo konf.likt me të dashurin/ën, vetëm në këtë mënyrë mund të kaloni një ditë të qetë.

Edhe për beqarët, yjet janë në favor dhe priten shumë lajme të mira. Puna, Do të jetë e nev.ojshme të reflektoheni për disa investime që doni të bëni, sot ju do të keni kohë për të bërë gjithçka me qetësi.

Ju te líndur me shenjen Bínjak, Një ditë me tel.ashe për shumë Binjakë. Një marrëdhënie sentimentale mund të shkat.ërrohet për shk.ak të indiferencës dhe mun.gesës së dialogut.

Historitë që nuk kanë të ardhme duhet të ndërp.riten. Edhe për beqarët yjet parashikojnë ndryshime. Puna, Ju keni kap.ërcyer pen.gesat që ju dukeshin të pamu.ndura dhe kjo ju bën të shihni gjërat pozitivisht.

Njerez te Gáfores, Edhe pse disa dallime e kanë ka.rakterizuar marrëdhëniet tuaj në çift, kjo është dita për të hedhur gjithçka pas krahëve. Ju vetëm duhet të fa.lni dashuri dhe kjo do ju bëjë më të bashkuar se kurrë!

Beqarët do të duhet të lënë mënjanë pasiguritë dhe dys.himet nëse duan të hyjnë në ze.mrën e një personi. Puna, Rezultatet e shkëlqyera të arritura nga profesioni juaj ju ka vënë në një humor të mirë. Gëzojeni këtë jave te bukur sepse do te mbusheni me lèk dhe pásùri.

Po flásim per Luanin tani, Përveç disa ke.qkuptimeve të vogla, dita sot do të jetë e shkëlq.yer dhe do të jeni të gatshëm për të ofruar diçka më shumë për të dashurin/ën.

Kohë shumë e mirë edhe për beqarët, shumë do të gjejnë shpirtin binjak. Puna, Një ditë ideale për të marrë në konsideratë atë që keni mbj.ellë, për momentin duket se gjithçka po shkon mirë.

Gati ju Vírgjèresha, ditë e rëndësishme për ata që janë në pr.itje të lajmeve, shans i mirë për ata që kanë diçka për të zgjidhur me partnerët dhe duan qartësi.

Shanse të shkëlq.yera edhe për beqarët, takime të reja dhe interesante, yjet premtojnë një të hënë me surpriza të mëdha! Puna, Qetësia është zakonisht një nga cilësitë tuaja, por sot ju do të gjeni veten duke reflektuar në disa çështje që nuk po gjeni zgjidhje.

Edhe per Peshoren, Hëna ju ndjek ju në dashuri dhe sot do të keni momente vërtet të paharrueshme. Yjet ende shpallin surpriza të tjera, të cilat së shpejti do të shfa.qen para jush.

Nëse jeni vetëm, do të keni shumë mu.ndësi për të takuar njerëz me të cilët do të ndjeheni mirë. Puna, Përp.jekjet që vendosni në çdo fazë të projektit tuaj kanë sjellë rezultate të mira dhe mund të jeni krenarë për këtë.

Tani Akrèpi, gjendet në sferën sentimentale dhe ju ndihmon për të menaxhuar ditën tuaj dhe të shihni shumë gjëra nga një pikë më optimiste. Surpriza të reja për ze.mrat e vetmuara. Gjatë javës keni qenë shumë e zënë me punë, sot është koha për pushim dhe relaksim, përfitoni nga kjo.

Per Shígjètarin, Ditë pozitive për ju Shigjetar. Rrugë të hapura për ju që dëshironi të udhëtoni dhe të kaloni moment qetësie dhe relaksi me partnerin/en.

Të entuziazmuar dhe kënaqur, beqarët po përgatiten të përj.etojnë emocione të reja përpara festave. Sot do të keni mun.dësi të shkëlqyeshme për të ndërmarrë rrugë të reja dhe më prestigjioze të ka.rrierës.

Edhe per ty Brícjáp gjerat jane mire. Marrëdhënia në çift paraqitet e qetë, dialogu dhe mirëkuptimi me të dashurin/ën nuk mund të shkojë më mirë, është pady.shim një nga ditët tuaja më të mira.

Beqarët do të jenë në gjendje të krijojnë njohje të reja dhe të mendojnë edhe për më tepër! Yjet vazhdojnë t’ju mbës.htesin ju dhe mund të takoni njerëz që do të hapin dyert për punët tuaja.

Te lùmtùrit Ujor, do të jenë pak të tris.htuar dhe madje mund të fy.ejnë gjysmën tjetër me fjalime të përsëritura. Merrni një vendim, mos hez.itoni! Sot beqarët mund të zhg.ënjehen nga dikush nga i cili ata pri.snin shumë më tepër. Sot keni nevojë të reflektoni gjatë për të vazhduar me shpejtësi të plotë aktivitetin e punës që ju p.ret.

Edhe tani jane Peshqít, Yjet këshillojnë që të gjeni kohën për t’ja kushtuar personit tuaj të ze.mrës pasi kohët e fundit e keni lënë disi pas dore. Planetet ju mbështesin në zgjedhjen tuaj.

Beqarët do të vazhdojnë të krijojnë njohje pa fund dhe mund të krijojnë edhe lidhje. Ju keni pasur mu.ndësi që jeni ende duke i marrë parasysh, mos i hu.mbisni ato që mund të jenë pozitive.

Continue Reading

Horoskopi

“Do ju bíen pára nga qíelli dhe rrògat ju rríten këtë ditë…”/ Dùroni në datën 18

Published

on

Ajo është një nga astrologet më të mira britanike dhe jo më kot ajo na ka befasuar shumë herë me leximin e letrave të saj. Por, këtë radhë ajo ka një paralajmërim dhe një mesazh për të gjithë ju, ndáj dhe ju tashmë shikoni dhe gjeni menjëherë shenjën tuaj dhe më pas do të zbuloni vetë gjithçka.

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj, I dashur Dash këto ditë të ngròhta vere ju bëjnë më të shqe.tësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqe.tësime është partneri.

Venusi i pafav.orshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell gr.indjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmendje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë nesër dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje, I dashur Dem kjo periudhë për ju do të jetë e mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, gjithë javës duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rráhje ze.mre.

Binjakët: Mbretëresha e festës, Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mun.gojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë periudhë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës.

Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë fl.irte dhe miqësi të reja: veçanërisht deri më datën 19 qershor kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju pr.esin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme, E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje dimërore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme.

Luani: Shumë lajme, I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju pr.esin, veçanërisht deri këtë fundjavë.

Një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkák të një Hëne në një pozicion të pafav.orshëm në shenjën tuaj .

Virg.jëresha: Takime me fat, E dashur Virg.jëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kr.iza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e l.argët dhe do të keni mu.ndësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja.

Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike. Dhe në vendin e punës nuk do të mu.ngojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju, E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë st.res kryesisht për shk.ak të Marsit në kund.ërshtim dhe mosmi.ratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pen.gojnë planet tuaja në fushën e punës.

Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mu.ndojë me gr.indje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përp.iquni të mos e hu.mbisni du.rimin dhe të përqendroheni në të gjitha në këtë periudhë. Një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të sh.uani tens.ionet. Ngus.hëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Periudhë strèsùese, I dashur Akrep java juaj që do të vijë për fat të kèq fillon me tre ditë mjaft str.esuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundë.rshtim rrez.ikon të ju bëjë të hu.mbni du.rimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor.

Disa pen.gesa të vogla mund të shfa.qen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbr.ojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stùhísë, I dashur Shigjetar këtë periudhë për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stùhísë, Venera në opozitë muajt e fundit ka mërz.itur jetën tuaj të dashurisë dhe tani që ajo më në fund ka nda.luar se tor.turuari do t’ju marr marrë ca kohë për të riku.peruar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit.

Për fat të mirë, ju mund të mbës.hteteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mu.ndësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Pro.bleme me partnerin, I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të k.eq: kjo periudhë rrez.ikon të jetë e tens.ionuar, veçanërisht të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kund.ërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nx.ehta, të cilat duhen të zvog.ëlohen.

Ujori: Mendime për punën, I dashur Ujor rrèzíkoni të zhýteni nga shqe.tësimet në punë dhe ngad.alësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqe.tësoni nga fundi i qershorit situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tens.ionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer, Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.

E hëna, e marta dhe e mërkura, e javës që vjen, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, këtë fundjavë të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e plote do ju ndryshoje jeten/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe fillojne 1 jete te re

Published

on

Dashi

Niveli juaj i energjisë do të jetë në kulmin e tij për shkak të kalimit të Hënës në Gaforre. Koha e mirë për të zgjidhur të gjitha problemet tuaja. Mos hezitoni të shprehni ndjenjat. Do të merreni me punë bamirësie që do të sjellin paqe mendore. Do të shihni hyrje të papritur të fondeve. I dashuri juaj do t’ju bëjë presion për angazhim. Ju nuk do të arrini të kuptoni mendimet tuaja për ta por, mos e përballoni stresin. Udhëtimi në një vend të afërt do të jetë i këndshëm. Të martuarit e kësaj shenje të zodiakut do të kenë një bisedë të këndshme me bashkëshortët e tyre.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 14:00 deri në 15:00.

Demi

Një ditë e dobishme për ju. Mund të merrni shumë vendime nga emocionet. Do të hasni në mundësi të shumta. Do të çliroheni nga një sëmundje e zgjatur. Do të keni fitime në biznes. Mbani mend, problemet me të cilat po përballeni janë afatshkurtër. Gjithçka do të thahet me kalimin e kohës. Romanca është e mundur të ndodhë. Ju mund t’i drejtoheni të dashurit tuaj për ta bërë më të mirë ditën. Do të gjeni paqe dhe lumturi mendore. Bashkëshorti juaj do t’ju çojë në ditët e adoleshencës kur bënit gjëra famëkeqe.

Ngjyra me fat: Blu.

Koha e favorshme: 6 pasdite deri në 19:00.

Binjakët

Do të ndiheni të lumtur në shoqërinë e njerëzve të dashur në familjen tuaj. Një ditë shumë e mirë për t’u fokusuar në aktivitete të lidhura me shëndetin për fitnesin fizik. Do të qëndroni të gëzuar dhe të sigurt në kryerjen e detyrave tuaja. Do të keni ikje të vazhdueshme parash, por do të keni vështirësi në grumbullimin e tyre. Mund të merrni një propozim për martesë. Jeta juaj e dashurisë do jetë e gjallë. Do të mendoni të bëni një projekt të ri në kohën tuaj të lirë. Meqenëse jeni të zënë me detyra të tjera, plani juaj nuk do të zbatohet. Vishni një byzylyk ose zinxhir argjendi për stabilitet mendor. Do kaloni një mbrëmje romantike me bashkëshortin.

Ngjyra me fat: E kuqe.

Koha e favorshme: 4 pasdite deri në 5 pasdite.

Gaforrja

Nëse po kaloni një stres prej kohësh, mund të rikuperoheni nga të gjithë ato tensione. Ju duhet të ndryshoni stilin e jetës tuaj për të mbajtur tensione të tilla larg. Disa biznesmenë të kësaj shenje të zodiakut mund të kenë fitime të mira. Duhet të planifikoni diçka për të kaluar pak kohë cilësore me të dashurit tuaj në mbrëmje. Mund të takoni një person i cili do t’ju japë këshilla për t’u rritur në jetë. Ndihmoni dhe shërbeni gratë e varfra dhe në nevojë dhe sillni pozitivitet në jetën tuaj të dashurisë. Ndihma e bashkëshortit tuaj në gatim mund të forcojë marrëdhënien tuaj.

Ngjyra me fat: E verdha

Koha e favorshme: nga 11 deri në 12 pasdite

Luani

Mundohuni të ruani qetësinë pasi dita duket se nuk është e mirë për sa i përket parave. Merrni pak kohë për familjen tuaj dhe kaloni kohë cilësore me ta. Mund të keni një debat serioz me të dashurin tuaj për disa çështje. Mundohuni të përfundoni punën tuaj në zyrë dhe të shkoni në shtëpi herët. Kjo do të sjellë lumturi për anëtarët e familjes suaj. Mos u mërzitni nëse plani juaj për të takuar dikë anulohet për shkak të shëndetit të bashkëshortit tuaj.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 14:00

Virgjëresha

Ju duhet të kënaqeni me joga dhe meditim për përfitime shpirtërore dhe fizike. Do të merrni para nga disa burime të cilat do t’ju çlirojnë nga shumë probleme financiare. Mos i ndani problemet tuaja personale me njerëz të rastësishëm përreth jush. Disa ngjarje fetare do të kryhen në shtëpinë tuaj. Ditë e mirë për jetën tuaj bashkëshortore. Bëni disa aktivitete fizike si vrapimi për të qëndruar në formë.

Ngjyra me fat: E bardha

Koha e favorshme: 10:00 deri në 11:00

Peshorja

Kjo ditë është një ditë shumë e mirë për ju nga pikëpamja shëndetësore. Të kesh një gjendje shpirtërore të gëzuar do t’ju mbajë të sigurt. Për të fituar më shumë, përdorni idenë tuaj inovative. Do të keni kohë të mjaftueshme me familjen dhe miqtë. Bashkëshorti juaj mund të jetë i shqetësuar për shkak të jetës tuaj të zymtë. Gjatë shëtitjes në mëngjes mund të hasni dikë me të cilin keni pasur mosmarrëveshje më herët. Komentet nga të afërmit e bashkëshortit tuaj mund të prishin harmoninë e lumturisë tuaj martesore. Do të ndiheni të përtërirë nëse dilni dhe vizitoni vende.

Ngjyra me fat: E bardhë

Koha e favorshme: 12:00 deri në 14:00

Akrepi

Kushtojini vëmendje udhëzimeve astrologjike nga një mik. Kjo do t’ju inkurajojë të përmirësoni shëndetin tuaj. Paratë që keni kursyer për një kohë të gjatë do t’ju jenë të dobishme, megjithatë, shpenzimet mund t’ju ulin shpirtin! Këshillohet që të shkoni për një darkë ose të shikoni film në teatër me bashkëshortin në mbrëmje për të qenë të relaksuar dhe për të pasur një humor të mrekullueshëm. Por plani për një shëtitje me të dashurin tuaj mund të mos jetë i frytshëm pasi do të shfaqen disa punë të rëndësishme. Kjo do të rezultojë në një debat të ashpër mes jush dhe të dashurit tuaj. Ju mund ta shfrytëzoni kohën e lirë duke bërë disa punë fetare. Mos u futni në konflikte të panevojshme. Mos gënjeni, mos shqetësoni askënd, në mënyrë që të keni mundësi të mbani një lidhje të mirë me partnerin tuaj. Partneri juaj mund të tregojë një anë të mrekullueshme të tij. Konsumimi i tepërt i alkoolit ose i cigareve mund të përkeqësojë shëndetin tuaj.

Ngjyra me fat: Maroon

Koha e favorshme: 15:00 deri në 17:00

Shigjetari

Vetëbesimi dhe energjia juaj do të jenë të larta. Biznesmenët e njohur të shenjës së zodiakut duhet të investojnë paratë e tyre me shumë mendim. Dita është e përshtatshme për të përfunduar punët në pritje të shtëpisë. E dashura juaj do të jetë një engjëll për ju. Pas përfundimit të punëve të shtëpisë, amvisët e kësaj shenje të zodiakut mund të shikojnë një film në TV ose të mbeten të zënë me celularët e tyre në kohën e lirë. Nuk do të jeni në gjendje të çliroheni nga krahët e partnerit tuaj të jetës. Ju mund të ndjeni se miqtë nuk ju ndihmojnë në kohë nevoje.

Ngjyra me fat: E kuqe e thellë

Koha e favorshme: 16:00 deri në 17:00

Bricjapi

Ka mundësi keqkuptimi mes jush dhe mikut tuaj. Të kesh një bisedë të qartë është çelësi për t’i kthyer gjërat në normalitet. Fëmijët tuaj do t’ju sjellin lumturi. Ka mundësi për përfitime ekonomike. Jeta juaj e dashurisë do të jetë në ekstazë. Ju do të menaxhoni pak kohë dashurie për veten nga orari juaj i zënë. Ju mund të kaloni një kohë të bukur me nënën tuaj. Jeta juaj bashkëshortore do të mbetet e mrekullueshme.

Ngjyra me fat: E gjelbër smerald.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 10:00 dhe 12:00.

Ujori

Çfarëdo vështirësie që mund të përballeni, do të jetë më e lehtë pasi bashkëshorti juaj do të jetë aty për t’ju gëzuar. Një këshillë nga babai juaj mund të jetë e dobishme për ju në vendin e punës. Të detyrosh dashurinë ndaj dikujt është e padrejtë. Jini të kujdesshëm me gjërat tuaja ose përndryshe mund t’i humbni ato për shkak të grabitjes. Mund të ketë pak muzikë, vallëzim dhe kohë argëtuese me miqtë.

Ngjyra me fat: E bardhë e zbrazët.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 14:00 dhe 15:00.

Peshqit

Mund të jeni të stresuar për shkak të mosmarrëveshjeve familjare dhe presionit në vendin e punës. Kjo do ta bëjë të vështirë për ju të përqendroheni. Marrëveshjet e pronave do të materializohen dhe do të sjellin fitime përrallore. Do të ishte e mençur të qëndroni larg çështjeve konfliktuale që mund të çojnë në një debat. Pavarësisht nga të gjitha vështirësitë, do të ndiheni më mirë deri në fund të ditës, sepse bashkëshorti juaj do të jetë pranë jush. Përdorni mjaltë të pastër çdo ditë.

Ngjyra me fat: E kuqe e verës.

Koha e favorshme: ndërmjet orës 15:15 dhe 16:30.

Continue Reading

Trending