Connect with us

Horoskopi

Do te keni rikthime nga e kaluara/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron keto 3 shenja horoskopi

Published

on

Nëse shquhet për dicka Merkuri kundërt janë kthimet nga e kaluara njerzve që mund të kenë luajtur rol të rëndësishëm jo detyrimisht në anën erotike, por edhe në atë shoqërore apo profesionale.

Shumë herë mund të hasim rastësisht një shok me të cilin humbëm apo një kolegu ynë i vjetër të na kujtojë për të na propozuar dicka.

Por duket se rrugëtimi kundërt i Merkurit është “magjik” për kthimet nga e kaluara jonë erotike, akoma dhe nëse nuk e aspirojmë.

Ndoshta sepse Merkuri fenomenalisht i kundërt na vë në procedurë të mendojmë vendimet që morëm dhe zgjedhjet që bëmë në të kaluarën dhe ndjejmë nevojën ti “rishikojmë”.

Në vija të përgjithshme përpiqemi të shmangiim “ish-at”, por herë pas here pasi planetet kthehen fenomenalisht të kundërt na vënë në një situatë nostalgjie dhe atje mund të bëhen gabime fatale.

Merkuri ka hyrë tashmë në hijen e rrugëtimit të tij të kundërt nga 15/05/2021 dhe do dalë në 07/07/2021 dhe kështu në këtë periudhë mund të ndjejmë më shumë nostalgji për lidhje akoma dhe nëse përfunduan pa drejtësisht. Le të shohim ama disa shenja që mundet rrugëtimi kundërt I Merkurit ti sjellë si prelude të një kthimi.

Cilat janë shenjat e një kthimi të ardhshëm nga e kaluara jonë erotike?

Papritmas ishifillon të postojë në mjetet e rrjeteve sociale të gjitha sukseset e tij që tregojnë sesa shumë ia ka dalë apo nposton këngë që dëgjonit bashkë.

Prisnit si që si për t’ju dhënë shpjegime apo qoftë të mbylleni pa cështje të lëna pezull lidhjen dhe as që u shfaq, por sapo ju jeni të gatshëm të bëni hapin e ardhshëm dhe të shkoni më poshtë, papritmas do dërgojë një mesazh.

Poston pjesë nga libri juaj i dashur që sa kishte hyrë ndonjë herë në procedurë të lexojë kur ia thonit apo ia falët.

Papritmas ju c’bllokon nga mjetet e rrjeteve sociale .

Poston fotografi akoma dhe me ju nga e kaluara apo i rikthen në profilin e tij.

Ndjek profilet tuaja dhe kërkon mundësinë të gjejë shkakun e përshtatshëm të dërgojë mesazh ose për urim ose për t’ju urojë për dicka ose për t’ju shprehur mërzitjen e tij për dicka tjetër.

Këto dhe tjera shumë mund të tregojnë se bëhet fjalë për një kthim.

Kjo sigurisht nuk do të thotë se ju duhet të kundërpërgjigjeni duke vrapuar.

Do duhet fillimisht fundja t’ju bindë se kanë vërtet ndryshuar shumë në lidhje me të kaluarën dhe kjo jo në fjalë, por në vepra.

Disa herë ndoshta ia vlen të japim një mundësi vetëm dhe vetëm për ta mbyllur përfundimisht një situatë.

Cilat 3 shenja do kenë kthime nga e kaluara tyre në periudhën 15/05/2021- 07/07/2021?

Fillimisht potencialisht të gjitha shenjat mund të kenë kthime në periudhat e Merkurit të kundërt.

Në rrugëtimin e captuar të Merkurit të kundërt Binjakët ama, Shigjetarët dhe Ujorët janë më sbumë se të gjithë kandidatë për kthime… shpreson jo shkatërrime!

Nuk do të thotë se c’do kthim është për keq, vecanërisht nëse e duam një person akoma apo nëse na do akoma dhe ai.

Vetëm koha do tregojë nëse është për mirë. Kini kujdes periudhën pas 07/07/2021.

Nëse nuk ndryshon dicka në cështjet tuaja sentimentale në Korrik, atëher mundet kthimi të ishte për mirë.

Binjakët

Javët e ardhshme për shkak të Merkurit të kundërt në shenjën tuaj dhe për shkak të eklipseve që lidhen me lidhjet tuaja duket se do sjellin të vërteta të mëdha në dritë për jetën tuaj personale dhe nëpërmjet tyre mund të shfaqet dhe një kthim i personi lëndues. Madje, nëse është shfaqur një ndarje në Majin e 2020 apo në Maj të 2019 apo ishte përsëri Merkuri tek Binjakët vitet e kaluara, mund të shfaqet përsëri tani duke kërkuar një mundësi të dytë. Por është shumë e rëndësishme Binjakët e mi të dashur të mbani mend, se sado t’ju enthusiazmojë një mundësi e tillë, se duhet të shihni vepra që të tregojnë se gjërat që ju bënë të ndaheni kanë ndryshuar për mirë.

Shigjetari

Megjithësi si shenjë përpiqeni në përgjithësi të ruani lidhje të mira derisa dhe me ishët tuaj apo ti ruani shokë në jetën tuaj, zakonisht rrallë ktheheni në lidhje të vjetra, pasi destinacioni juaj është e “ardhmja”! Por, pasi njëkohësisht me Merkurin e kundërt tek Binjakët – që është dhe udhëheqësi në fushën e lidhjeve tuaja- do keni dhe eklipse në boshtin e lidhjeve, nuk është e pamundur vecanërisht nëse jeni vetëm, apo nuk keni ndonjë interes të ri të shihni papritmas një fotografi të ishit apo ta rastisni diku jashtë rastësisht dhe të mos mundeni ta nxirrni nga mendja juaj. Periudha Merkurit të kundërt fundja dhe të eklipseve do ju vërë në procedurë rivlersimi të lidhjeve tuaja dhe të jetës tuaj erotike. Dhe nga e dini, mundet përfundimisht të kenë ndryshuar disa gjëra aq sa për ju edhe për të, dhe përfundimisht të mos jetë aq katastrofik një ribashkim. Sigurisht përfundime nuk do nxirrni tani por në Korrik.

Ujori

Përfaqësoni një shenjë të ajrit dhe pasi fenomenalisht Merkuri kundërt do përshkojë Binjakët, që është gjithashtu shenjë e ajrit, duket se do e ndjeni për mirë. Madje rrugëtimi kundërt i tij do zërë vënd brenda shtëpisë tuaj të 5 Diellore që lidhet me flirtet dhe lidhjet erotike. Megjithëse në sipërfaqje dukeni shumë cool dhe realist, brenda juaj jeni mjaft romantik. Sigurisht dashuria nuk ka asnjë llogjikë dhe ajo që në mëndjen tuaj nuk nxë, ta lejoni në një situatë të mëparshme, me Merkurin e kundërt specific përfundimisht mund të ndodh, pasi në dashuri urdhëron zemra dhe jo mendja. Ndaj le të jeni pak më pranues. Përfundime sigurisht nuk do nxirrni menjëherë nëse duhet vërtet ti jepni një mundësi të dytë. Do duhet të prisni deri në Korrik të saqrohet në mëndjen tuaj turbullira./ astrologu.al

Horoskopi

Do te marrin 1 surprize te madhe/ Keto jane 4 shenjat me FAT te muajit PRILL 2022

Published

on

Prilli do të jetë një muaj me shumë lajme interesante për disa shenja të horoskopit po vetëm tre prej tyre do të kenë surpriza të vërteta.

Peshqit Të lindurit në këtë shenjë do të kenë mjaft fat në anën e tyre, do të presin surpriza të këndshme,veçanërisht nga familjarët apo partnerët. Për beqarët, fokusi do të jetë tek kërkimi i një shpirti binjak, dikush që i kupton dhe di t’i dëgjojë më shumë se kushdo tjetër. Kjo perspektivë do të jetë shumë më e rëndësishme se çdo dhuratë materiale.

Ujori Një tjetër shenjë që do të ketë disa surpriza të mëdha sigurisht që do të jetë ajo e Ujorit. Arsyeja gjendet në faktin se një pjesë e madhe e mundimit në punë do të shpërblehet pikërisht në muajin prill, kur gjithçka do të jetë më e relaksuar. Këta persona do të jenë më të fokusuar te vetja. Dashuria mund të jetë një surprizë që ndoshta do të vijë papritur.

Luani Shenja e tretë që mund të ketë një surprizë të mrekullueshme do të jetë ajo e Luanit. Javët e para të marsit e dobësuan vërtet këtë shenjë dhe padyshim që meriton një surprizë shumë origjinale, siç do të ndodhë gjatë muajit prill. Ndoshta surpriza do të vijë nga një miqësi e rëndësishme.

Akrepi Shenja e fundit që mund të marrë një surprizë do të jetë Akrepi. Pas shumë javësh mjaft të ndrydhura, muaji prill mund të përfaqësojë një kthesë të mirë për karrierën ose një surprizë financiare nga ana e njerëzve të dashur. Edhe dashuria mund të sjellë disa surpriza, si për shembull një lajm që pritej me shumë frikë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te merrni shume para dhe do te beheni milionere/ Keto jane 3 shenjat pasanike per vitin 2022

Published

on

Në ditën e sòtme, do t’ju máhnítím fare, sepse sot línd pyetja se gjáte vítit 2022 cilat nga shènjat ka më shumë shánse për t’u bèrè i/e pásùr.

Edhe pse ndònjèherë është shumë e vèshtírë që të páráshikòjmë të ardhmen, sepse ende nuk i kèmi ato fùqí, ne mùnd të pèrdòrim shenjat dhe shumë mètòda të tjera për të mèsùar ç’do na ndòdhè.

Pra, a do bèjmè párá në vitin 2022?

Përgjígjen më të sáktë për këtë na e jèp vetëm zònja Mèri, e cila deri më táni nuk ka gábùar në asnjë nga lèxímet e saj të yjeve.

Ajo thòtë se ata njerëz që pèrpíqen shumë në jetë për të ecùr sa më párá dhe për t’u bèrè të pásùr, tashmë gjíthë bota i njèh, dhe shumica e emrave të pásánikève në botë jánë të shenjës së Bínjákëve.

Pra, me pák fjalë, kjo është një nga shenjat më të fávòrízuar që për gjátë vitit 2022 dhe për një kohë shumë të gjátë drèjt të ardhmes, të bèjè shumë lèk.

Gjátë kësaj períudhe, Jùpíterí ndòdhèt në shenjën e Ujòrëve dhe për këtë arsýe shumë nga më të përkèdhèlurit e fátit do të jènë shenjat e ajrit.

Për ta do të ndòdhín vetëm lajme të mira dhe në fámíljet e tyre do të hýjë shumë energjí e mirë dhe do të shíjòjnë edhe ngrítje në fínánca.

Pra, të dáshùr njerëz, ata që janë të shenjës së Bínjakève këto kohë dùhèt që të ndíhèn njerëzít më me fát.

Lájme shumë të mira víjnë edhe nga pláneti i fátit, sepse ai është shumë afèr shenjës së Ujòrève dhe kësaj shenje i jèp shumë mùndèsi për hápje èkònomíke dhe për kríjimín e dyerve të reja në jetë.

A dòni edhe një tjetër sùrprízë? Këtë rrádhë fávòrízohen shumë edhe Peshoret me Gáfòrret dhe Dèmát, ku do të kènë afèr fátin si në dashùri, ashtu edhe në punë dhe shèndèt.

Të gjítha veprímtáritë që ata do të bèjnè dhe do të ndèrrmárrin, do të kùròrèzohen vetëm me shumë sùksès.

Në fámíljèt e këtyre shenjave, fátin në fíllím do ta márrín fèmijët të cilëve në çdo fushë të jetës do t’u shkòjè mbárë e mirë.

Nëse ndòkùsh nga këto shenja do të jètë i përfshírè në fùshën e bíznèsít, do të ndèrmárrin edhe këtu një rrítjè.

Pra për ta permblèdhùr të gjithë këtë páráshíkim, janë Bínjákët, Ujòrët, Peshoret, Gáforrèt dhe Dèmat që do kènë shumë pèrpárësi në çèshtjet ekònòmíke.

Pa pèrjáshtùar edhe Shígjètarët që u bllòkùan tèrèsísht vjet, fùsha e flùtùrimit, e udhètimít apo e psíkòlògjísë u bllòkùa dhe këtë vit do kènë një hápje.

Ajo do të ndòdhè në lídhjèt ekonòmíke ose një ndrýshím të spèktrít të shíkímit të mùndèsive të tyre në këto aspèktè.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 MARS 2022

Dashi

Sot do keni nje perjetim shume te gjalle brenda jush dhe kjo do ju inspiroj si nje ide e re per te rregulluar rremjujen shpirterore brenda vet jush

Demi

Do takoheni me nje person shume te gjalle dhe me energji ne diten e sotme qe do ju fusi ne nje rrjedhe te re me moderne dhe te kendshme ne jeten tuaj

Binjaket

Nje asteroid i Quajtur Urania sot do ju ngrej ne qiell aty ku keni pasur frike te shkelni me mendjen tuaj Rendesi ka qe Urania te mos jete zhgenjyese si nje person i gabuar ne jeten tuaj .

Gaforrja

Keni mundesi ne diten e sotme te mbyllni nje detyrim apo te sqaroni nje plan qe e keni ne mendje dhe ju ka ardhur si frymezim sidmos ne lidhje me kontaktet jashte vendit dhe nje biznes turizmi

Luani

Ne punen tuaj sot nuk duhet te ndaleni tek varka e shpetimit por te velat dhe te era e re qe mund te fryj ne favorin tuaj Nese nuk e gjeni rrymen e duhur te drejtimit ka varke qe ju con ne breg

Virgjeresha

Asteroidi Urania me Jupiterin perball jush ju hap nje shteg te ri po qe nuk mund ta shikoni nese nuk keni pergatitjen e duhur dhe shpirtin e duhur krijues Takimi me nje femer qe ju frymezon eshte detyre

Peshorja

Dita e sotme do kete nje ndikim te madh ne nje ceshtje ekonomike me nje investim qe prek ekstremin e rrezikut dhe deshires per te bere dicka te re

Akrepi

Frymezimi qe vjen nga asteroidi Urania ne diten e sotme ju sjell nje ide te re se si mund te shijoni erotizmin tuaj edhe pa nje partner te cilesuar ne krahun tuaj

Shigjetari

Sot do perpiqeni te gjeni nje rigjenerim te ri ne lidhje me ambjentin ku jetoni dhe nje menyre te re per te shijuar ditet brenda shtepise tuaj pa e ndjere se jeni brenda

Bricjapi

Dita e sotme do ju tregoj qe keni nje mundesi te re ne miqesi dhe dashuri por qe duhet ta pershtasni me nje sjellje te re Nje shoqe ju prish pak drejtimin ne dashuri duke ju folur per nje person tjeter

Ujori

Asteroidi Urania ju tregon nje rruge te re duke ju frymezuar me se shumti ne aspektin ekonomik dhe erotik Nje fytyre e re do futet ne jeten tuaj

Peshqit

Keni nevoj sot per nje mendim te dyte por edhe te pare ne drejtimin e marrdhenieve tuaja ne jeten personale dhe bashkepunuese Ju duhet nje rigjenerim ne pamje

Continue Reading

Trending