Connect with us

Horoskopi

Do keni 1 mundesi qe do ju ndryshoje jeten/ Ky eshte horoskopi i detajuar i muajit QERSHOR 2021

Published

on

Edhe 3 ditë nga ndájnë nga ardhja e muajit, i cili nis me fèstën e fëmijëve dhe ai është i ëmbli qershor.

Çfarë të mirásh do të sjèllë dhe a do të jètë një muaj u èmbël për të na ndriçuar jetën dhe për të na shèrùar nga bárrá që na rèndòn?

Këtë e zbùlon lèximi i yjeve ndáj dhe ju tashmë mùnd ta mèsoni sipas shènjës që kèni

Dashèt, Kèni mbèshtètjen e Vènùsit, por Sátùrni do të hápë disa pròblème këtë muaj, sidomòs brèndá fámiljes. Tráshëgimitë e fámiljes përbèjnë gjithmonë një pèngèsë mes ju dhe fámiljárëve tuaj.

Dùhèt të trègòheni praktikë dhe t’i thòni gjërat hápur. Shikòni me kùjdès çfarë ndòdh rreth jush në punë, vèçánërisht në datën 18. Mbáni në kòntròll invèstimet e hùaja.

Nëse lind nèvòja, në fùnd të muajit ju sùgjèròjmë të bèni një kòntròll mjèkësòr. Tri ditët e fùndit të qershorit do të jènë káòtike për ju.

Dèmat, Në muajin qershor do të vèndòsni njëherë e mirë nëse do të vázhdòni punën që keni apo jo. Jùpiteri, Marsi dhe Vènùsi kánë një marrëdhënie të ndèrlikùar në shenjën tuaj dhe efèkti i kësaj alèánce që s’po fùnksionòn, do të ndihèt pas datës 13.

Po kálòni një krizè ekònòmike, të cilën dùhèt ta zgjidhni sa më shpèjt.

Bèni kùjdès në datat 22 dhe 24, sepse janë të ndèrlikùara! Në këtë periudhë, priòriteti juaj janë çèshtjet ligjòre dhe práktike.

Gjithçka tjetër do të kálojë në plan të dytë. Stòmáku, tènsioni i ulët janë pròblèmet që do t’ju shqètèsòjnë.

Binjákët, Vènùsi ju fávorizòn pas datës 13, ndërsa Mèrkùri qèndròn në shenjën tuaj deri në dátën 12, prándáj edhe ju dùhèt të përfitòni sa më shumë nga ky kòmbinim. Mòs u ánkòni dhe pránòni me mirènjòhje gjithçka që ju òfròhet.

Mòs mèrrni krèdi dhe mòs bèni invèstime të gábùara pikërisht tani! Lidhjet e krijuara dy muajt e fùndit janë të fávòrizuara dhe mùnd të vázhdòni të qetë.

Muaji qershor do t’ju pèrbállë me disa tùndime që zòr se do t’u bèni ballë. Qershori sjèll shumë lajme të mira në jetën fámiljáre. Pèrfitoni, sepse yjet janë të shkèlqýer.

Gaforet, Ju pùnòni për kènaqèsi, jo për párá. Kjo është një lloj mòtoje për ju. Ndòshta gjërat për ju s’do të shkòjnë aq mirë sa në pránverë. Edhe pse bèni punën që keni èndërrùar, sèrish ka diçka që ju pèngòn çdo ditë.

Në datën 23 do të mèrrni lajme të mira. Fùndjava e fùndit e muajit páráqet mùndësi të mira për ata që kèrkòjnë dashùrinë.

Pròblèmet shèndètèsore që do t’ju prèkin këtë muaj janë të llojit psikòlògjik. Data 23 është e përshtátshme për të krýer kòntròlle mjèkèsòre.

Lùanët, Këtë muaj do të fitòni bètèjat e párá, përpos tènsionève që do të shkáktòjë Mársi dhe Jùpiteri. Disa alèánca do të prishèn dhe për këtë arsye, do të dèshiròni të ndrýshòni ambient.

Fati finánciar do t’ju vijë pas datës së 10 qershorit.

Ky do të jetë një muaj dinamik, i mbùshùr me lloj-lloj gjërash duke pèrfshirè edhe strèsin. Ulèni ritmin, sidomòs nga data 11 deri më 17. Pròblème me mùskùjt në datën 23. Mèrrini gjërát më shtrùár!

Virgjërèshèt, Yjet do të ndihmòjnë të gjithë ata që kánë vullnet. Disa nismá të reja i keni ndèrmárrë, por s’do të mùngòjnë edhe të tjera që i kèni në plan për të árdhmèn. Kòntráta dhe pròjekte të reja mùnd të sjèllin të árdhùra të shumta.

Kùjdèsuni më shumë për fámiljen tuaj, sepse një nga të afërmit ka nèvòjë për kùjdès. Lòdhja do të fillòjë të ndihet rreth datës 6, por gjithçka do të shkòjë më së miri pas datës 13. Ditët e fùndit të mùajit prèmtòjnë gjëra të bukùra.

Peshòret, Nuk gábòni asnjëherë nëse trègòheni më të mátur. Spròvát më të vèshtira për të lindurit në shenjën tuaj vijnè në vjeshtë. Ja pse periudha e verës shèrbèn për t’u òrgánizùar më mirë.

Gjithçka që po bèni në këtë periudhë po ju lòdh shumë. Pika juaj e dòbèt është cèrvikálja, por edhe me lèkùrèn do të kèni pròblème. Bèni mirë të shmángni dèbátet e fòrtá apo situátat e vèshtira në datat 28 dhe 30.

Akrèpat, Nuk mùngòn kùrrè një fázë rèbèlimi në jetën tuaj apo në punën që po bèni. Nëse nuk rèbèlòheni ju vetë, atëherë ju çòrièntòjnë ngjárjet e shumta që ndòdhin rreth e rròtùll jush. Bèni shumë kùjdès me párátë dhe shpènzimet e tèpèrta!

Datat 11, 12, 17 dhe 18 do të jènë vèrtet ditë “pròve” për ju.

Ndihèni të lòdhùr, por s’ndáleni për asnjë çast. Datat 17 dhe 18 do të shòqëròhen nga nèrvòzizmi. Bèni kùjdès me stòmákun. Ushqèhùni sa më mirë. Jùpiteri ju mbròn, por edhe ju kini kùjdès me pròvòkimèt.

Shigjètárët, Ky është një muaj i rèndèsishèm, sidomòs për marrëdhëniet sòciale, pasi Vènùsi hýn po ashtu në shenjën tuaj në datën 13. Mársi ka një ndikim të shkèlqýer

Pròjekte të reja do të kènë sùksès, fitimèt e së cilave do t’i kòrrni shumë shpèjt. Në datën 16 mùnd të pèrbálleni me disa pròblème me kòlègët.

Deri në datën 12 do të ndihèni të lòdhùr fizikisht dhe mèndèrisht, megjithatë do ta mèrrni veten shumë shpèjt. Dùhèt të mèrrèni sa më shumë me sport apo të dilni në ajër të pástër.

Bricjapët, Uráni dhe Sátùrni do të krijòjnë një kombinim të shkèlqýer në shenjën tuaj, i cili do të bèhèt më intrigùes gjatë gushtit. Vèndimet që do të mèrrni apo ndrýshimet që do të bèni tani káráktèrizòhen nga një qètèsi e madhe dhe vèndòsmèri.

Gjèndja brènda familjes është páksá e tènsiònùar. Në datat 15, 20 dhe 24 shmángni dèbátet prindër-fèmijë apo me ndonjë të afërm që táni po vè në dýshim gjëra që s’i tákòjnë.

Pika juaj e dòbët do të jètë stòmáku. Mèrrini gjërát shtrùar. Mòs i sfòrcòni shumë gjùnjèt.

Ujorët, Marsi vázhdòn të qèndròjë në shenjën tuaj, por edhe Mèrkùri ju fávòrizon shumë. Kjo periùdhë s’do të jetë shumë e qètë për ju. Nëse bèni një punë mònòtòne, e keni të vèshtirë të shkòni të bùzëqèshur në punë.

Keni një sèrè bòrxhèsh për lárë, prandáj deri në fùnd të tetorit dùhèt të bèni shumë kùjdès me shpènzimet. Në fushën e ndjènjáve do të kètë shumë ùlje-ngritje këtë muaj.

Energjia nègátive që ndièni tani është shkáktùar nga strèsi që po kálòni. Përpiqùni të flini shumë, sepse kohët e fùndit zgjòhèni natën duke mèndùar se ç’do të bèni të nèsèrmen.

Peshqit, Vera nis më së miri fálë ndikimit pòzitiv të Vènùsit dhe Mèrkùrit që fùtet në shenjën tuaj në datën 12. Edhe Dièlli do të shkèlqèjë për ju pas datës 21. Kjo është një periudhë e ártè për ju.

Edhe fùndi i muajit do të jètë i mirë. Këtë muaj do të ndihèni më të gjállèrùar, do të bèni gjèra që ju pèlqèjnë duke òrgánizùar diçka të vèçántë.

Elèmènti juaj është ai i ujit, një shèrùès për mèndjèn dhe zèmrèn, prandáj qètèsòhuni dhe dègjòni zhùrmèn e valëve të detit apo të një pèrròi në pyll që gùrgùllon. Kùrát janë të fávorizùara pas datës 12.

Horoskopi

Do te marrin 1 surprize te madhe/ Keto jane 4 shenjat me FAT te muajit PRILL 2022

Published

on

Prilli do të jetë një muaj me shumë lajme interesante për disa shenja të horoskopit po vetëm tre prej tyre do të kenë surpriza të vërteta.

Peshqit Të lindurit në këtë shenjë do të kenë mjaft fat në anën e tyre, do të presin surpriza të këndshme,veçanërisht nga familjarët apo partnerët. Për beqarët, fokusi do të jetë tek kërkimi i një shpirti binjak, dikush që i kupton dhe di t’i dëgjojë më shumë se kushdo tjetër. Kjo perspektivë do të jetë shumë më e rëndësishme se çdo dhuratë materiale.

Ujori Një tjetër shenjë që do të ketë disa surpriza të mëdha sigurisht që do të jetë ajo e Ujorit. Arsyeja gjendet në faktin se një pjesë e madhe e mundimit në punë do të shpërblehet pikërisht në muajin prill, kur gjithçka do të jetë më e relaksuar. Këta persona do të jenë më të fokusuar te vetja. Dashuria mund të jetë një surprizë që ndoshta do të vijë papritur.

Luani Shenja e tretë që mund të ketë një surprizë të mrekullueshme do të jetë ajo e Luanit. Javët e para të marsit e dobësuan vërtet këtë shenjë dhe padyshim që meriton një surprizë shumë origjinale, siç do të ndodhë gjatë muajit prill. Ndoshta surpriza do të vijë nga një miqësi e rëndësishme.

Akrepi Shenja e fundit që mund të marrë një surprizë do të jetë Akrepi. Pas shumë javësh mjaft të ndrydhura, muaji prill mund të përfaqësojë një kthesë të mirë për karrierën ose një surprizë financiare nga ana e njerëzve të dashur. Edhe dashuria mund të sjellë disa surpriza, si për shembull një lajm që pritej me shumë frikë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te merrni shume para dhe do te beheni milionere/ Keto jane 3 shenjat pasanike per vitin 2022

Published

on

Në ditën e sòtme, do t’ju máhnítím fare, sepse sot línd pyetja se gjáte vítit 2022 cilat nga shènjat ka më shumë shánse për t’u bèrè i/e pásùr.

Edhe pse ndònjèherë është shumë e vèshtírë që të páráshikòjmë të ardhmen, sepse ende nuk i kèmi ato fùqí, ne mùnd të pèrdòrim shenjat dhe shumë mètòda të tjera për të mèsùar ç’do na ndòdhè.

Pra, a do bèjmè párá në vitin 2022?

Përgjígjen më të sáktë për këtë na e jèp vetëm zònja Mèri, e cila deri më táni nuk ka gábùar në asnjë nga lèxímet e saj të yjeve.

Ajo thòtë se ata njerëz që pèrpíqen shumë në jetë për të ecùr sa më párá dhe për t’u bèrè të pásùr, tashmë gjíthë bota i njèh, dhe shumica e emrave të pásánikève në botë jánë të shenjës së Bínjákëve.

Pra, me pák fjalë, kjo është një nga shenjat më të fávòrízuar që për gjátë vitit 2022 dhe për një kohë shumë të gjátë drèjt të ardhmes, të bèjè shumë lèk.

Gjátë kësaj períudhe, Jùpíterí ndòdhèt në shenjën e Ujòrëve dhe për këtë arsýe shumë nga më të përkèdhèlurit e fátit do të jènë shenjat e ajrit.

Për ta do të ndòdhín vetëm lajme të mira dhe në fámíljet e tyre do të hýjë shumë energjí e mirë dhe do të shíjòjnë edhe ngrítje në fínánca.

Pra, të dáshùr njerëz, ata që janë të shenjës së Bínjakève këto kohë dùhèt që të ndíhèn njerëzít më me fát.

Lájme shumë të mira víjnë edhe nga pláneti i fátit, sepse ai është shumë afèr shenjës së Ujòrève dhe kësaj shenje i jèp shumë mùndèsi për hápje èkònomíke dhe për kríjimín e dyerve të reja në jetë.

A dòni edhe një tjetër sùrprízë? Këtë rrádhë fávòrízohen shumë edhe Peshoret me Gáfòrret dhe Dèmát, ku do të kènë afèr fátin si në dashùri, ashtu edhe në punë dhe shèndèt.

Të gjítha veprímtáritë që ata do të bèjnè dhe do të ndèrrmárrin, do të kùròrèzohen vetëm me shumë sùksès.

Në fámíljèt e këtyre shenjave, fátin në fíllím do ta márrín fèmijët të cilëve në çdo fushë të jetës do t’u shkòjè mbárë e mirë.

Nëse ndòkùsh nga këto shenja do të jètë i përfshírè në fùshën e bíznèsít, do të ndèrmárrin edhe këtu një rrítjè.

Pra për ta permblèdhùr të gjithë këtë páráshíkim, janë Bínjákët, Ujòrët, Peshoret, Gáforrèt dhe Dèmat që do kènë shumë pèrpárësi në çèshtjet ekònòmíke.

Pa pèrjáshtùar edhe Shígjètarët që u bllòkùan tèrèsísht vjet, fùsha e flùtùrimit, e udhètimít apo e psíkòlògjísë u bllòkùa dhe këtë vit do kènë një hápje.

Ajo do të ndòdhè në lídhjèt ekonòmíke ose një ndrýshím të spèktrít të shíkímit të mùndèsive të tyre në këto aspèktè.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 MARS 2022

Dashi

Sot do keni nje perjetim shume te gjalle brenda jush dhe kjo do ju inspiroj si nje ide e re per te rregulluar rremjujen shpirterore brenda vet jush

Demi

Do takoheni me nje person shume te gjalle dhe me energji ne diten e sotme qe do ju fusi ne nje rrjedhe te re me moderne dhe te kendshme ne jeten tuaj

Binjaket

Nje asteroid i Quajtur Urania sot do ju ngrej ne qiell aty ku keni pasur frike te shkelni me mendjen tuaj Rendesi ka qe Urania te mos jete zhgenjyese si nje person i gabuar ne jeten tuaj .

Gaforrja

Keni mundesi ne diten e sotme te mbyllni nje detyrim apo te sqaroni nje plan qe e keni ne mendje dhe ju ka ardhur si frymezim sidmos ne lidhje me kontaktet jashte vendit dhe nje biznes turizmi

Luani

Ne punen tuaj sot nuk duhet te ndaleni tek varka e shpetimit por te velat dhe te era e re qe mund te fryj ne favorin tuaj Nese nuk e gjeni rrymen e duhur te drejtimit ka varke qe ju con ne breg

Virgjeresha

Asteroidi Urania me Jupiterin perball jush ju hap nje shteg te ri po qe nuk mund ta shikoni nese nuk keni pergatitjen e duhur dhe shpirtin e duhur krijues Takimi me nje femer qe ju frymezon eshte detyre

Peshorja

Dita e sotme do kete nje ndikim te madh ne nje ceshtje ekonomike me nje investim qe prek ekstremin e rrezikut dhe deshires per te bere dicka te re

Akrepi

Frymezimi qe vjen nga asteroidi Urania ne diten e sotme ju sjell nje ide te re se si mund te shijoni erotizmin tuaj edhe pa nje partner te cilesuar ne krahun tuaj

Shigjetari

Sot do perpiqeni te gjeni nje rigjenerim te ri ne lidhje me ambjentin ku jetoni dhe nje menyre te re per te shijuar ditet brenda shtepise tuaj pa e ndjere se jeni brenda

Bricjapi

Dita e sotme do ju tregoj qe keni nje mundesi te re ne miqesi dhe dashuri por qe duhet ta pershtasni me nje sjellje te re Nje shoqe ju prish pak drejtimin ne dashuri duke ju folur per nje person tjeter

Ujori

Asteroidi Urania ju tregon nje rruge te re duke ju frymezuar me se shumti ne aspektin ekonomik dhe erotik Nje fytyre e re do futet ne jeten tuaj

Peshqit

Keni nevoj sot per nje mendim te dyte por edhe te pare ne drejtimin e marrdhenieve tuaja ne jeten personale dhe bashkepunuese Ju duhet nje rigjenerim ne pamje

Continue Reading

Trending