Connect with us

Personazh

Barkun te sheshte dhe trupin si modele/ Keto jane MAMAT VIP qe lindja e femijeve nuk i ndryshoi

Published

on

Shume prej artisteve shqiptare pas nje kohe i kane lene anash angazhimet profesionale ne menyre qe te krijojne nje jete te bukur edhe jashte punes.

Por mund te themi qe edhe kane bere mjaft shume per te ndertuar nje karriere te bujshme muzikore.

Disa prej tyre mund t’iu kushtonte mungesa per nje kohe ne skene por pavaresisht kesaj kjo nuk i ka ndalur ato qe te krijojne familje dhe gjithe perkushtimin ta zhvendosin ne ndertimin e saj.

Krijimi i familjes kur je figure publike ,jo rrallehere ndodhe te fitosh vemendje edhe me shume nga cfare ke pasur me perpara.

Ndonese kane bere mjaft shume per te ndertuar nje karriere te bujshme muzikore, shume prej artisteve shqiptare pas nje kohe i kane lene anash angazhimet profesionale ne menyre qe te krijojne nje jete te bukur edhe jashte punes.

Pavaresisht asaj se mungesa per nje kohe ne skene disa prej tyre mund t’iu kushtonte, kjo nuk i ka ndalur ato qe te krijojne familje dhe gjithe angazhimin ta zhvendosin ne ndertimin e saj.

Por, te krijosh familje si nje figure publike, jo rrallehere ndodhe te fitosh vemendje edhe me shume nga ç’ke pasur.

Duke nisur nga fejesa, martesa, shtatzenia, lindja e deri tek ardhja ne forme, mediat roze se fundmi po i kushtojne vemendje te madhe ketyre ngjarjeve, qe konsiderohet te jete goxha me rendesi per yjet.

Ato qe te cilat fituan nje vemendje te madhe qysh nga lidhjet e tyre e deri tani ne piken kur jane bere nena jane Adelina Tahiri, Loredana Zefi, Elita Rudi, Linda Halimi dhe Diellza Kolgeci.

Secila grua fiton disa kilogram shtese gjate periudhes se shtatezanise, te cilat ne shume raste edhe pas lindjes mund te rriten. Por ky problem nuk duket qe te kete qene i pranishem tek yjet qe permendem me larte.

Sot te gjitha gezojne linja te perkryera trupore qe shume pak i kane. Te qenit nene per to , mesa duket nuk eshte e veshtire sepse perveç per femijet e tyre, ato kane kohe edhe per palester.

Keto artiste konsiderohen si ‘nenat me joshese te momentit’, me poshte po ju sjellimi disa foto :

Me 12 korrik, kengetarja Xhensila Myrtezaj u be nene per here te pare e nje vajze.Ajo e pagezoi me emrin e veçante, Ajka. Ajo publikoi ne Instagram nje foto ku shfaqet me ne forme se kurre, duke na surpizuar te gjithe me pamjen e saj.

Emina Cunmulaj modelja me origjine shqipare, mund te themi me plot bindje qe eshte super mami i showbiz-it. Ajo u be nene per here te dyte e nje vajze me 22 qershor, te cilen e pagezoi me emrin Mia Soraya.

Cdo dite ndan me fansat imazhe ku tregon se si duket trupi i saj pas shtatzenise sepse eshte shume aktive ne rrjetet sociale. Te gjithe i la pa fjale dalja e saj per here te pare me rroba banje pas lindjes.

Ajo duket me seksi se sa ka qene edhe para shtatzenise dhe mjafte ne forme.

Afersisht 5 muaj me pare Amarda Toska u be nene e nje vajze, e cila quhet Sia. Ami vetem nje muaj pas sjelljes ne jete te vajzes publikoi nje foto ne Instagram ku shfaqej ne super forme.

Ajo gjate muajve te veres ka qene me pushime ne France dhe se fundmi ne Greqi, nga ku ka publikuar foto te shumta.Ne keto foto shikojme format e saj aq perfekte.

Jona Spahiu moderatorja e njohur u be nene per here te pare. Vetem 2 muaj pas lindjes se vajzes ajo na habiti te gjithe me shfaqjen e saj ne super forme.

Vetem pak jave kane kaluar nga sjellja ne jete e vogelushit te saj.Jona na fotot qe na ka treguar shikojme se ajo duket me seksi se kurre me pare.

Ne 30 janar te ketij viti kengetarja Zaimina Vasjari u be nene per here te pare.Ajo solli ne jete nje vajze bukuroshe, Khloe-s. Zaimina na befasoi te gjithe me linjat e saj perfekte shume pak kohe pas lindes se vajzes se saj.

Personazh

Xhensila Myrtezaj flet per here te pare per operacionet plastike

Published

on

Xhensila Myrtezaj ka qene vetem 14 vjece kur ka dale per here te pare ne skene. Ne rrjetin social ‘Instagram’ ajo ka publikuar disa foto t shkrepura gjate pjesemarrjes se saj tek ‘ Gjeniu i Vogel’.

Kengetarja me keto imazhe nuk ka ngurruar qe t’i tregoje partnerit te saj Besit se Ajka i ngjan me shume asaj.
Vitet kane kaluar dhe duket se Xhensila ka ndryshuar dhe tani duket nje njeri tjeter. Duhet te themi se nga viti ne vit ndryshojne edhe standartet e bukurise por jo te gjithe mendojne keshtu.

Shume njerzve u shkon mendja qe kengetarja mund te kete kryer operacione plastike dhe kengetarja e njohur i eshte kunderpergjigjur ketyre akuzave ne lidhje me imazhin e saj. Xhensila ka treguar se fytyra e saj ka mbetur po e njejte si ne vitet kur ishte vetem nje femije. Bashkengjitur postimit Xhensila ka shkruajtur:

“Fytyra dhe trupi im ne moshen e ketij momenti prane Alketa Vejsiut, jane po aq te paprekura nga operacionet plastike sa sot. Kam trokitur ne parukeri e palester dhe kam dale entuziaste per reagimin e publikut, publikun qe dua ta mbush me dashurine time.

Megjithate, njerezit kane hedhur ne ere çdo dere shpifjeje dhe une nuk kam reaguar. Nderkohe, jam njeri dhe jam njeri publik dhe kjo nuk i jep te drejten askujt qe te vjelle mbi imazhin e Xhensiles nga kamera, por Xhensilen kur kamerat fiken, e njohin vetem te afermit dhe miqte”.

Continue Reading

Personazh

Tea e ”Perputhen” ne nje lidhje te re dashurie/ Zbulohet djali qe i ka marr zemren

Published

on

pak jave me pare, Tea dhe Bearti ishin cifti me i perfolur ne rrjet. Ata i kane fund fund lidhjes se tyre vetem pak kohe pasi dolen publikisht ne ‘Perputhen’ dhe treguan historine e tyre te dashurise.

Ata treguan se po jetonin bashke pasi nuk ndaheshin dot nga njeri-tjetri.

Ndersa tashme Tea dhe Bearti nuk e ndjekin me njeri-tjetrin as ne rrjetet sociale. Tea eshte shume aktive ne ‘Instagram’ dhe sefundmi ka realizuar nje bisede virtual me ndjeksit e saj. Nje prej tyre i ka shkruajtur ‘ Single je akoma’ dhe Tea i eshte pergjigjur ‘Jo’. Ajo ka lene te nenkuptuar se tani eshte ne nje lidhje te re dhe se i dashuri i saj eshte shoke me Fation Kuqarin. Nje tjeter ndjekes i ka shkruajt’ Nuk behet i dashuri jot xheloz per Fationin, kohet e fundit jeni shume shpesh bashke’.

Me pas ajo ka replikuar duke thene: ‘Joo. Fationi eshte rob zoti dhe jane miq’.

Continue Reading

Personazh

Luana Vjollca dhe Zaimin Vasjari bejne xing me te njejten veshje

Published

on

Me embelsine dhe pozitivetin qe e karakterizon Luana Vjollca ka bere per vete te gjithe publikun shqiptar. Ajo numeron me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo realizon.

Luana eshte pjese e televizionit ‘Top Channel’ prej shume vitesh ku dhe i jane besuar disa nga emisionet me te ndjekura ne vend. Gjithashtu pervecse si moderatore Luanen e kemi pare edhe si kengetare.

Po ashtu edhe kengetarja Zajmina Vasjari eshte shume e pelqyer nga publiku.Ajo ka shume kenge ne repertorin e saj te cilat jane kthyer menjehere ne hite.

Pervecse nje kengetare e suksesshme Zajmina eshte edhe nje biznesmene e tille.

Zajmina dhe Luana kane treguar gjithmone se jane te apasionuara pas modes. Ato vishen gjithmone me trendet me te fundit te modes dhe me veshje te stilisteve me te njohur. Kete here te dyja bukuroshet kane zgjedhur qe te veshin te njejtat pantllona lekure ne ngjyre te kuqe.

Zajmina dhe Luana i kane kombinuar ato me nje bluze te zeze dhe me aksesoret e duhur.
Te dyja vajzat duken shume elegante dhe te mbrekulleshme me keto pantallona.

Continue Reading

Trending