Connect with us

Uncategorized

Kane mbetur dhe 7 muaj nga viti 2021/ Astrologia Meri zbulon shenjen qe do filloje 1 jete jashte vendit

Published

on

Astrologia e njohur, Meri Shehu, në parashikimin për 2021-shin bëri një renditje të shenjave nga ajo më me pak fat tek shenja më me fat e vitit të ardhshëm.

12-Luani  

Do jenë në një katërkëndësh me Jupiterin dhe në kundërshtim me të, do kenë një vit të vështirë në bashkëpunime, në martesë, të vështirë në kërkesat që do vihen përballë tyre, në tradhtitë që do marrin dhe do japin.

Do jetë një vit që do ndeshin një hapje një pengesë, do bëjnë gjysmë hapi para dhe dy hapa mbrapa. Duhet të bëjnë kujdes sepse është një tendencë që do i kushtëzojë disi në kërkesat e tyre. Dy muajt Muaj-Korrik mund të jenë muaj që do i japin pak më shumë çlirim shpirtëror ose pak më shumë para për të ardhur pak më shumë në qejf, por do jenë dhe dy muaj që mund të investojnë qoftë shpirtërisht qoftë ekonomikisht. Më pas do vazhdojë sërish me debate dhe përplasje në 2021.

11-Demi   

2021 është një vit që unë mendoj nëse ata nuk përkushtohen shpirtërisht dhe nuk i mbrojnë punët e mira që kanë bërë në 2020 dhe në disa vite më përpara, mund të kemi një degradim të marrëdhënieve të tyre kryesore, të punëve të tyre kryesore, një kthim prapa dhe asnjë ecuri. Me Uranin në Ujor do të ndjehen sikur nuk janë në natyrën e tyre, në ujërat apo kontaktet e tyre. Mbi të gjitha Demët kanë një natyrë që nuk ndryshojnë shpejt, nuk përshtaten shpejt.

Me teknologjinë, me të renë, me të përparuarën, nëse Demët nuk arrijnë të përshtaten dhe t’i marrin mirë masat e tyre të jenë të përqendruar tek gjërat e reja apo mundësitë për t’u përshtatur, unë atëherë nuk shoh përparim të mirë për Demët. Vetëm muajt Maj-Korrik mund të jenë një lloj afrimiteti miqësie, solidariteti dhe disa gjëra të mira. Duhet të përshtaten me të renë, me kohën dhe me idetë, nuk mund të ecin përpara me idetë e së shkuarës.

10-Gaforrja  

Do kenë 2021-in më të çliruar sesa 2020, por kjo do varet nga sa kanë gabuar në 2020. Çfarë pengesash apo problematikash nuk kanë kapërcyer dot, apo çfarë gabime kanë bërë në çështjet ekonomike dhe në llogaritë që kanë me të tjerët sepse 2021 është një vit që sqaron llogaritë e tyre qoftë ekonomike, qoftë personale, qoftë erotike. Ata që kanë gabuar shumë ose nuk i kanë vënë vëmendje të rëndësishme këtyre detajeve, atëherë unë mendoj që 2021 do ta kalojnë me shumë vështirësi.

Por ata që dinë ku kanë gabuar dhe si mund ta kapërcejnë ose si t’i lajnë llogaritë e tyre, unë do thosha që 2021 do jetë një mënyrë për të rregulluar hesapet e tyre apo për t’i çliruar të gjitha këto pengesa që mund të kenë pasur. Uroj që të kenë gabuar sa më pak! Të mos besojnë shumë në planin erotik, 2021 nuk do jetë vit erotik apo shpirtëror për ta sepse do jenë një nga shenjat që do duan t’i mashtrojnë apo gënjejnë në emër të një ndjenje shpirtërore.

9-Peshqit  

Saturni në Ujor për nja 2-3 vite do i bllokojë psikologjikisht dhe Peshqit e kanë shumë të rëndësishme hovin psikologjik, nëse psikologjia e tyre është e bllokuar, thuajse të gjitha rrugët janë të bllokuara dhe këtë e kanë me veten më shumë. Do ndihen sikur ata e kanë fajin që të tjerët nuk i shohin, nuk e kuptojnë talentin apo punën  dhe sakrificën e tyre.

Ca njerëz që bëjnë shumë dhe nuk do duken fare, ose të tjerët nuk do i shohin aq qartë, kjo do të jetë motoja dhe bllokimi i tyre për 2021 dhe në vitin 2022 do fillojnë sërish hapjen e tyre. Por kanë një fat të mirë gjatë muajve Maj-Korrik, ku Jupiteri do futet tranzit në shenjën e tyre dhe do t’i japë një çlirim, një emocion të mirë dhe besim. Këshilla për ta është që të  mos ja vënë vetes fajin për bllokimet që do ndodhin.

8-Virgjëresha  

Në 2021 ankthi me punën mund të shtohet. Do kenë shumë punë, do rendin, do avancojnë dhe do kenë kontakte dhe takime me njerëz të shumtë dhe bashkëpunime të shumta. Por do të kenë takime me njerëz shumë të ashpër për fatin e keq.

Do kenë shumë rregulla, shumë kërkesa, shumë dominanca dhe duhet të fusin teknologjinë në punët e tyre. Zakonisht e përkrahin teknologjinë por janë më shumë shenja të arsyetimit, të llogaritjes, të lapsit, ndoshta këtu kompjuteri, teknologjia, shkenca do i marrë pak atë arsyetimin e tyre.

7-Bricjapi  

Në çështjet ekonomike pritet një fatalitet, një humbje dhe të tjerët nuk do i shohin si një lider, kjo është pika e dobët e Bricjapëve për 2021. Deri tani ishin lider, i mbanin njerëzit me rregulla, por të tjerët nuk do i shohin më si të tillë. Do kenë një shkarje në çështjet ekonomike ku duhet të bëhen llogaritje dhe kursime. Kështu që nëse ju shket ekonomia që unë kam frikë se do ju shkasë, atëherë nuk do ndihen më të fuqishëm dhe nuk do japin më rregulla dhe këshilla.  

6-Akrepi

Akrepat janë një shenjë uji, normalisht që me Ujorët janë pak në konflikt, nuk mund t’i çonim më lart sepse ata do kenë çështje të forta familjare, çështje trashëgimish, marrëdhëniesh familjare, çështje ligjore, ndërtesa, çështje teknike përsa i përket dokumentacioneve, kështu që do kenë në vit të mbushur me rregullime përsa i përket pronësisë, bazës së tyre, çështjeve familjare. Në çështjen erotike, ku ata e kanë të fortë, nuk do japin gjë.

Kështu që ato marrëdhënie që mund të kenë jashtë familjes ose që mund të kenë inspiruar ndonjë lloj frymëzimi për ta, do shuhen, kështu që Akrepët do jenë fatlumë në 2021 vetëm në marrëdhëniet familjare, në martesën e tyre nëse e kanë një të tillë dhe në marrëdhënie shumë serioze. Muajt Maj-Korrik do jenë më flirtues dhe që mund të bëhen më romantikë, por do ngelen aty. Pra suksesi i Akrepve nuk do të jetë asnjëherë në 2021 jashtë familjes.

5-Dashi

Do jenë në një moment që do kenë qëllime, më solidarë, më me bashkëpunime, por kanë një defekt të vogël, që nëse do punojnë vetëm për vete, humbja është e sigurt. Nëse do jetë më bashkëpunime apo do gjejnë një grup pune, do gjejnë një marrëdhënie pune më solidare etj unë mendoj se do jenë të suksesshëm. Nëse kërkojnë të investojnë në një punë, projekt, në çështjet e tyre ekonomike, unë mendoj që 2021 nuk do ua japë këtë shans.

4-Shigjetari  

Do kenë një vit të mbarë, më çlirues, do udhëtojnë, do merren me ligje, filozofi të reja, do duan të ndryshojnë jetën, punë etj.

Do çlirohen ekonomikisht dhe do ndryshojnë dhe punë. Unë mendoj që 2021 do i sjellë disa paqartësi me punën duke e ndryshuar shpeshherë por asnjëherë nuk do ngelen pa një aktivitet dhe pa një punë sepse ky ndryshim nuk do vijë nga fatkeqësitë apo nga vështirësitë, por nga dëshira për të bërë gjithmonë diçka më të mirë. Do jenë në kërkim të idesë dhe do përparojnë mirë.

3-Binjakët 

Do çlirohen nga kundërshtimet, nga përballje, nga momente të vështira, do jetë një vit më erotik, një vit më me plane, një vit më i avancuar në njohje të rëndësishme dhe bashkëpunime. Ata duhet të përparojnë dhe të mos mendojnë dy herë në vitin 2021 për të bërë diçka.

Muajt Maj-Korrik do jenë të rëndësishëm për një rritje në karrierë, por duhet të kenë kujdes sepse mund të ngrihen në karrierë këtë periudhë 2-mujore por edhe mund të quhet fatale për të sepse mund të mos jetë e qëndrueshme. Kushtet e një martesë këto dy muaj duhet t’i shohin mirë sepse janë shumë kalimtare dhe nuk mund të shpresojmë për ecuri të mëdha.

2-Peshorja  

Kanë një vit me ngjyra dhe me qëllime. Do kenë romanca, do dashurohen, do fejohen, do bëjnë fëmijë, mund të martohen. Do bëjnë art, do bëjnë stilime sepse janë shenja e artit dhe mendoj që duhet ta shijojnë 2021 dhe ta marrin me pozitivitet.

1-Ujori

Kanë kaluar një vit shumë të vështirë qoftë në ide, qoftë në veprime. Ketë vit do ngrihen në përgjegjësi, do marrin punë me përgjegjësi dhe do japin ide. Është një shenjë që do bëjë karrierë, famë, emër, pushtet, mjafton që Ujori të mos jetë shumë dominant sepse ekziston mundësia që mund të dalë një person Ujor shumë dominant që në emër të të drejtave të njerëzimit të vendosi një pushtet më të fuqishëm. Ujori i thjeshtë reformist, i mirë, me përgjegjësi do arrijë një punë të mirë, do ta duan, do ta respektojnë, do japë ide, shkencë dhe gjithçka. Madje dhe me jashtëtokësorët mund të bëjë bashkëpunime.

Uncategorized

Në dashuri do të jetë ditë speciale/Astrologia Susan Miller parashikon keto 6 shenja per nje sukses dhe FAT te madh

Published

on

Dashi

Forca juaj sot duhet të jetë ajo që të përballoni çdo gjë me qetësi dhe durim. Nëse në dashuri diçka nuk shkon në drejtimin e duhur, përballojeni me durim dhe…do të merrni një surprizë.

Demi

Sinqeriteti duhet të jetë fjala e ditës sot për të mbajtur në “këmbë” raportin tuaj në çift. Për disa sot është dita e kthimeve të mëdha, do të jenë të papritura të cilat do të ndodhin në mbrëmje.

Binjakët

Mund të keni mundësi të mira për të pasur një punë me kohë të limituar ose një punë të dytë, e cila do t’ju ndihmonte shumë në financat tuaja familjare. Ndaj mos i refuzoni rastet.

Gaforrja

Sot ju leverdis të dëgjoni më shumë sesa të dëgjoheni. Marrja e një borxhi kohë më parë mund t’ju vërë në vështirësi të mëdha. Bëni llogaritë përpara se të shpenzoni. Do të kini të bëni me persona jo të besuar.

Luani

E sotmja do të jetë një ditë e qetë. Vetëm se disa do të kenë pak probleme me ekuilibrin e jetës në çift. Disa do të fillojnë të përjetojnë një lidhje të dytë në mënyrë të fshehtë.

Virgjëresha

Përpiquni të jeni më besnik dhe më pak nevrik, sepse me kalimin e kohës mund të jepni idenë e një njeriu të gabuar te personat që ju rrethojnë. Në dashuri do të jetë ditë speciale.

Peshorja

“Re” në familje dhe në dashuri, por mos u shqetësoni, sepse gjithçka do të kalojë shpejt. Vështirësi mund të hasni në realizimin e ndonjë projekti që për ju është kryesor. Përdorni gjithmonë arsyet.

Akrepi

Marsi do të jetë burimi juaj i nervozizmit sot. “Kundërshtojeni” duke kaluar momente në të cilat mund të qëndroni vetëm me veten tuaj. Para se të bëni hapa të tjerë në marrëdhënien tuaj çift, duhet të prisni më parë që ai të mbajë premtimet.

Shigjetari

Mos krijoni përshtypje të gabuara për partnerin tuaj. Përkundrazi ju duhet të jeni më të afrueshme me partnerin. Nëse dëshironi që gjithçka të shkojë mirë në këtë aspekt atëherë shmangni mëritë dhe xhelozitë.

Bricjapi

Do të konkretizoni shumë shpejt objektivat tuaja. Mos u besoni më miqve falsë dhe atyre që ju takojnë pa sinqeritet dhe pa ndershmëri. Sot dikush do t’ju refuzojë që t’ju dëgjojë. Duhet të dini se partneri po bën çmos që t’ju lumturojë përgjithmonë.

Ujori

Kohët e fundit jeni përfshirë nga një ndjenjë e keqe zilie për të tjerët dhe do të ishte mirë t’i bënit vetes një autokritikë. Një njohje e thellë do të jetë baza e një dashurie solide. Megjithatë, duhet të merrni patjetër një vendim, sepse ka ardhur koha.

Peshqit

Në shtëpi do të mbizotërojë harmonia dhe qetësia. Momente romantike në dashuri. Sot duhet të veproni më shumë sesa të mendoni, madje edhe shpejt, sepse përndryshe nuk do të mund të merrni vendime për ju të rëndësishme.

Continue Reading

Uncategorized

Sikur te keni pak kujdes per partnerin nuk do te ishte keq/Paolo Fox,astrologu parashikon qartazi se si do veje jeta ne cift kete muaj

Published

on

Dashi

Kujdesi i paktë i partnerit ka ngjallur shumë dyshime te ju. Por mos u alarmoni, është vetëm një periudhë kalimtare. Planetët ju duan më fleksibël dhe mbi të gjitha më pak të papajtueshëm. Në këtë periudhë mund të zbuloni se keni larguar shumë persona me mënyrën tuaj të të bërit të gjërave.

Demi

Mundohuni që në mesin e të njohurve tuaj të veçoni dikë, që në heshtje ju pëlqen. Nëse ju intereson, përpiquni ta stimuloni. Duhet të impenjoheni seriozisht nëse dëshironi të arrini qëllimin e shpresuar. Nëse jeni nga ata që ndiheni vetëm atëherë ndryshoni ndonjë zakon të përditshëm.

Binjakët

Tregohuni të vendosur. Vishuni në mënyrë elegante dhe do të ndiheni më të sigurt. Në punë do ia dilni me forcë dhe vendosmëri. Qetësohuni më shumë. Sot kini kujdes edhe për gjërat më të vogla dhe dedikohuni të tjerëve, duke i ndihmuar të zgjidhin problemet.

Gaforrja

Raste të mira për tju dedikuar një leximi të mirë apo të shikoni një film që keni dashur prej kohësh ta shihni. Në familje ka disa diskutime. Përpiquni ti kaloni, për aq sa është e mundur. Mos u bëni agresive.

Luani

Përfitoni nga shoqëria e gatshme e një mikeshe për të hequr pak mendjen. Nuk është momenti që të stresoheni. Për ju do të jetë një ditë e zymtë sot, me ngritje e ulje humori prej ndonjë shqetësimi të vogël. Limitoni ushqimin dhe mbi të gjitha duhanin, nëse e pini atë.

Virgjeresha

Mbajini për vete mendimet tuaja sot që veçanërisht të tjerëve do tu duken jo aq të përshtatshme për tu marrë në konsideratë. Keni ide të mira për sa i përket një projekti që keni në mendje. Jeni shumë të shqetësuar në këtë periudhë. Përpiquni të kaloni momente qetësie, përpara se tju “mbërthejë” stresi.

Peshorja

Mundësi të pakta, por të mira për të njohur njerëz të rinj dhe interesantë. Ndonjë takim i sotëm mund të jetë shumë i dobishëm për të ardhmen. Marsi do tju bëjë aktivë, por edhe pak prepotentë. Jini më shumë diplomatikë. Ndërsa Hëna do tju bëjë më alegro, simpatikë dhe plot entuziazëm.

Akrepi

Nuk mund të dëshironi më të mirën në dashuri nëse keni lindur të enjten ose të shtunën. Beqarët mund të gjejnë ngushëllim në një dashuri të re. Tani po mendoni për një person që keni për zemër, mos i largoni mendimet. Përpiquni të mendoni pozitivisht, sepse asnjëherë nuk i dihet.

Shigjetari

Sot nuk do të ndiheni mirë. Mes stresit, mërzisë, miqve të padurueshëm dhe shumë shqetësimeve të tjera të përkohshme, do të donit që “bota të shuhej”! Për disa sot do të jetë një ditë vërtet jo e këndshme. Por të lindurit në ditën e martë, të enjte dhe të shtunë, do të marrin lajme të reja… të gjitha pozitive.

Bricjapi

Dinamizëm, komunikim i zellshëm dhe shumë bukuri. Dëshironi të blini gjëra të reja. Në mbrëmje, dashuria do të jetë drithëruese. Do tju shkojë gjithçka mirë edhe në çështjet ligjore apo burokratike. Mbahuni me impulsivitetin dhe mendohuni përpara se të flisni.

Ujori

Përpiquni të studioni botën në të cilën mund të zgjidhni problemin që ju shqetëson. Efektivisht me pak sakrificë dhe shumë këmbëngulje mund tia dilni mbanë. Mos i lini që të presin shumë personat që i detyroheni një përgjigje. Ofertat ekonomike nuk janë gjithmonë ato më të sigurtat.

Peshqit

Nëse bujaria juaj nuk vlerësohet, mos u mundoni shumë. Ndiqni rrugën tuaj dhe mos prisni mirënjohje. Kujtohuni dhe mos e humbni shpresën se kush bën mirë herët a vonë gjen mirë. Mund të njihni një lajkatar që do të mundohet tju fitojë besimin. Por bëni kujdes!

Continue Reading

Uncategorized

Dashi me 5 yje, Binjaket me 3 yje/Jeta ne cift do te rregullohet,beqaret do te kene shume te mira, surpriza nga Meri Gjini

Published

on

Dashi

Ju duhet ti kurseni energjitë për një projekt të madh pune, ndaj përpiquni të mos shpenzoni shumë energji në çështje të parëndësishme. Kushtojini rëndësi familjes, pasi ndihen të lënë pas dore në këto çaste. Nëse do të jeni më elastik, jeta në çift do rregullohet.

Demi

Kur një ndryshim është i nevojshëm, nuk mund ta shmangni. Sot, e vërteta do të bëhet shumë e dukshme dhe do tju duhet të bëni një ndryshim të madh në jetën tuaj. Trajtimi i gjërave në heshtje nuk funksionon. Tregohuni të sinqertë me veten dhe të tjerët.

Binjakët

Sot do të jeni me fat dhe duket se problemet me buxhetin do ti lini pas. Një erë e re optimizmi do tju përshkojë duke ju bërë të harroni problemet që keni pasur deri më tani. Përdorini paratë për gjëra të dobishme dhe kujdes nga konfliktet e papritura.

Gaforrja

E vërteta është diçka e fuqishme, sepse askush nuk mund ta mohojë atë. Nëse keni dëshirë ti rrëfeheni dikujt, sot është dita e duhur. Jo vetëm që do të çliroheni, por do të jetë një mënyrë e mirë për të bërë fillime të reja. Bëhuni gati për sinqeritetin!

Luani

Rrethanat e sotme mund të ndikojnë jo shumë pozitivisht për ju. Përpara se të ktheheni në një këndvështrim idealist të botës, duhet të kuptoni se bëni mirë të anoni nga realiteti. Tregoni kujdes në çështjet e punës, pasi po i neglizhoni shumë.

Virgjëresha

Jeni distancuar shumë nga miqtë dhe kjo po ju bën të ndiheni keq. E vetmja mënyrë për ti rregulluar gjërat është ti përkushtoheni 100 për qind miqve dhe personit tuaj më të dashur. Keni nevojë për argëtim dhe gjëra që ju bëjnë të lumtur.

Peshorja

Në një situatë të ndërlikuar që do të hasni sot, bëni mirë të sprapseni dhe ti lini ata që janë më të arsyeshëm, të merren me problemet. Nuk është dita e duhur për të hyrë në konflikte, ndaj përpiquni të ruani sa të mundni qetësinë dhe të jeni paqësorë.

Akrepi

Po kërkoni relaksimin që ju ka munguar prej kohësh, por do ta gjeni vetëm brenda vetes. Në vend që të merreni me çështje pune, bëni gjëra që ju japin lumturi. Përdorni më tepër komunikimin real sesa atë virtual. Dëgjoni zemrën tuaj!

Shigjetari

Sigurohuni që të përqendroheni në një gjë të vetme: arritjen e qëllimeve tuaja. Kjo nuk do të jetë e thjeshtë, edhe pse ju duket se jeni mjaft afër. Nëse nuk jeni sa duhet produktiv, gjërat për ju do të ndërlikohen shumë. Mbani pranë njerëz pozitivë.

Bricjapi

Bëni mirë të mos prisni shumë nga të tjerët sot. Do të kuptoni se njerëzit që ju rrethojnë nuk kanë të njëjtat qëllime si ju, ndaj mund të mos ju ndihmojnë. Mos e lini përtacinë, xhelozinë apo inatin tju ngadalësojnë në gjërat që planifikoni të bëni.

Ujori

Jeni të etur për sfida të reja dhe për emocione që do tjua bëjnë zemrën tju rrahë fort. Për këtë arsye do të jeni në lëvizje të vazhdueshme dhe do të njihni shumë persona të rinj. Optimizmi juaj do tju nxjerrë nga çdo situatë.

Peshqit

Po mbani shpresa të mëdha se gjërat që ju kanë dalë jashtë kontrollit, do të rregullohen vetë. Mos harroni se kur mbyllet një derë, hapet një dritare. Suksesi që po kërkoni është i fshehur shumë pranë jush, duhet vetëm të gjeni mundësinë ta arrini.

Continue Reading

Trending