Connect with us

Horoskopi

Kane mbetur edhe 7 muaj nga viti 2021/ Keto jane 4 shenjat qe do i ndryshoje jeta per mire

Published

on

Këto shenja të Horoskopit do të ndihen me fat në dashuri deri në fund të vitit.

Demi

-Demi ka një mundësi të shkëlqyer për të gjetur dashurinë deri në fund të vitit.

Pavarësisht se është shumë kokëfortë, mund të bindet ndaj një përvoje deri në fund të vitit. Të jetuarit me pasion mund të jetë fillimi i një faze të re dashurie, nëse ai dëshiron.

Binjakët

-Gjërat ndodhin shumë shpejt për këtë shenjë.

Tani është koha për të bërë kompromis dhe të përpiqen të afirmojnë vullnetin e vërtetë. Në dashuri, duhet të pranojnë transformime duke qëndruar besnikë ndaj vetes.

Luani

-Luani është më kompleks se Demi.

Kjo sepse është një perfeksionist. Në dashuri, metoda është e njëjtë. Pavarësisht nga yjet që e drejtojnë atë drejt një pasioni të ri, Luani është i dyshimtë dhe angazhohet vetëm me personin perfekt.

Ujori

-Ujori është aventuresk, i pavarur dhe e do adrenalinën e një pasioni të ri. Kjo shenjë është rehat me veten dhe ka qëllimet më të mira për jetën e dashurisë. Si një aventurier i mirë, Ujori dëshiron më shumë dhe kjo e bën atë të bjerë kokë e këmbë në dashuri dhe të ndiejë gjithë atë adrenalinë që e bën të ndihet i gjallë.

Horoskopi

Do te fitojne shume leke dhe do behen milionere/ Keto jane 5 shenjat me FAT per vitin 2022

Published

on

Jo të gjithëve an ecën mirë sa i përket financave, por këtë vit për 5 shenja të zodiakut, yjet po punojnë në favor të tyre.

Ato do të fitojnë shumë këtë vit, shikoni nëse ju do të jeni një prej tyre.

Luani

Luanët do të marrin një nxitje të shumëpritur për statusin e tyre financiar. Profesionalisht ata do të arrijnë shumë me punën e tyre të palodhur, por duhet të monitorojnë shëndetin e tyre fizik dhe mendor.

Virgjëresha

Virgjëresha do të përparojë si asnjë vit tjetër. Studentët me shenjën e Virgjëreshës do të fitojnë arsimin dhe detyrat jashtë shtetit që synonin. Do të jetë tremujori i fundit i këtij viti i cili me shumë mundësi do të jetë më me fat për Virgjëreshat.

Akrepi

Akrepat nuk do të fitojnë telebingon, por do të kenë një vit financiar të rehatshëm me pak fitime aty-këtu. Viti i tyre financiar do të jetë në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave këtë vit vetëm pas prillit.

Shigjetari

Ky është një vit i favorshëm për financat e tyre. Gjendja e tyre bankare do të përmirësohet dhe ky vit do të jetë i mirë edhe për studentët. Megjithatë, ata duhet të monitorojnë shëndetin e tyre për shkak të ndryshimeve sezonale.

Ujori

Kjo shenjë e zodiakut parashikohet të ketë rezultate të favorshme në financa. Në mars, për shkak të lidhjes së ndërsjellë të Marsit, Venusit, Mërkurit dhe Saturnit, parashikohet sukses. Në prill dhe maj, Ujorët mund të duhet të tregohen më të zgjuar në mënyrën se si i trajtojnë financat e tyre.

Continue Reading

Horoskopi

Mbani shenim daten 1 dhe 2 Prill 2022/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenej horoskopi

Published

on

Dashi: Më në fund do të çliroheni nga tensioni i ditëve të kaluara. Edhe pse datat 1 dhe 2 prill do të jenë disi të vështira, mundohuni që të mos gjeni ngushëllim tek ushqimi, duke krijuar probleme të tjera. Kujdesuni për formën fizike.

Demi: Në javën në vijim Saturni dhe Marsi do të jenë në prapavijë. Ruani qetësinë dhe mendoni pozitivisht. Jeni të hapur ndaj ndryshimeve dhe do t’u jepni fund disa raporteve, si dashurie edhe miqësore. Mblidhni forcat, se e ardhmja është e bukur.

Binjakët: Java do të fillojë me Hënën në shenjën tuaj, e cila do të nxitë dëshirën për të qenë në qendër të vëmendjes. Do të tregoheni më të vendosur falë Saturnit dhe Marsit në pozicion të favorshëm dhe kjo për shenjën tuaj është një risi e bukur.

Gaforrja: Yjet parashikojnë se do të përjetoni ditë të mbushura me romantizëm. Hëna do të kthehet nga shenja juaj, duke ju bërë më emotivë se kurrë. Lajmi i mirë është se as Saturni, as Marsi nuk do të ndikojnë më negativisht.

Luani: Do të fillojë për ju një etapë shumë e rëndësishme e jetës suaj. Saturni do t’ju nxitë të bëni shumë ndryshime në mënyrë të menjëhershme. Duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm në çdo hap që do të ndërmerrni. Kujdes të mos lëndoni njerëzit që i keni për zemër.

Virgjëresha: Keni shpirtin e kundërshtimit, aq sa rrezikoni të dukeni antipatikë. Bëni kujdes si shpreheni, sidomos aty nga fillimi i javës. Edhe energjitë po ju shterojnë. Kujdesuni për fizikun, duke e çlodhur mendjen edhe trupin.

Peshorja: Kjo do të jetë një javë e mbarë. Marsi, Saturni dhe Venusi të pozicionuar në shenjën tuaj do të ndikojnë që të jeni më të shoqërueshëm. Do të ndiheni më energjikë dhe do të keni dëshirë të merreni me projekte të reja si në aspektin personal edhe në atë profesional.

Akrepi: Saturni, Marsi dhe Urani në bashkëveprim me njëri-tjetrin do t’ju bëjnë të ndiheni nervozë dhe jotolerantë. Prandaj mundohuni të jeni të qetë dhe të mos e humbni toruan. Pini një çaj qetësues, sepse në këto momente kjo është ajo për të cilën keni nevojë.

Shigjetari: Mërkuri do të vazhdojë të ndikojë negativisht në shenjën tuaj edhe gjatë kësaj jave, por gjithsesi fati do t’ju ndihmojë. Saturni në shenjën e Ujorit do t’ju ndihmojë të zgjidhni ndonjë problem në punë, kurse Marsi pozitiv ju jep gjallëri. Më datë 3 prill, Venusi në prapavijë do t’ju krijojë bezdi.

Bricjapi: Saturni dhe Marsi janë larguar nga shenja juaj dhe nuk do të ndiheni më në presion siç jeni ndier gjatë këtyre muajve të fundit. Ky është momenti i duhur për të bërë një pauzë. Keni ende shumë gjëra për të bërë në aspektin profesional, por bëjini me qetësi.

Ujori: Gjërat do të marrin për mirë tani që Saturni dhe Marsi nuk do të jenë më në prapavijë. Keni dëshirë të bëni ndryshime në jetën tuaj dhe mund t’i bëni, por jo menjëherë. Më datë 3 prill Venusi do të kthehet më në fund nga shenja juaj.

Peshqit: Nuk pritet që këtë javë të keni ndryshime në jetën tuaj. Mërkuri ende në shenjë ju ndihmon në marrëdhënien me miqtë dhe prindërit. Marsi dhe Saturni janë kthyer në pozicion të pafavorshëm dhe prandaj do të ndiheni më të plogësht. Kujdesuni për fizikun tuaj.

Continue Reading

Horoskopi

Do ndertoni dicka shume te madhe per jeten tuaj/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron kete shenje

Published

on

Dashi: Shumë udhëtime mund t’ju bëjnë në furi. Do të përfitoni nga komisionet. Do të shpërbleheni për dhembshurinë dhe mirëkuptimin tuaj. Jeta e dashurisë mund të jetë e ndërlikuar. Do t’i arrini qëllimet tuaja me punë të palodhur dhe durim. Korrespondenca duhet të trajtohet me kujdes. Nëse po u jepni më shumë mundësi të tjerëve për t’ju kontrolluar, përveç gjysmës suaj më të mirë, mund të merrni një reagim negativ nga partneri juaj.

Demi: Do të keni kohë të lirë për të bërë gjëra për të përmirësuar shëndetin dhe pamjen tuaj. Kontrolloni veten që të mos shpenzoni shumë për argëtim. Mundësitë e rinovimit të marrëdhënieve. Ditë e madhe për dashurinë. Ditë e suksesshme për ata që janë në fushat krijuese. Mund të jeni të zënë duke parë filma në televizor ose celular dhe të harroni vepra të rëndësishme. Ju dhe bashkëshorti juaj do të krijoni kujtimin më të mirë të jetës suaj martesore sot.

Binjakët: Keni një qëndrim bujar ndaj jetës. Mos u ankoni për kushtet tuaja të jetesës. Mundësitë e fitimeve financiare. Ju mund t’i ktheni paratë e dhëna hua nga ju. Kaloni një ditë të qetë dhe të qetë me familjarët. Nëse njerëzit ju afrohen me probleme, injorojini ato. Shanset që dikush të propozojë. Mos llogarisni tek të tjerët për të bërë punën tuaj. Ju do të merrni njohuri të reja përmes seminareve dhe ekspozitave. Jeta në çift do jetë e mrekullueshme.

Gaforrja: Jeni mjaft të fortë për të përballuar vështirësitë. Kjo do të kapërcejë çdo çështje sfiduese. Shmangni fokusimin vetëm në çështje. Mbani një sy në mundësinë që mund të vijë në rrugën tuaj. Natyra juaj impulsive mund të sjellë probleme shëndetësore. Shmangni dhënien e huasë askujt. Do të bëni një jetë të qetë. Jeta e dashurisë do të ecë pa probleme, por jetëshkurtër. Dita juaj do të jetë plot tension në vendin e punës. Bashkëshorti do të kujdeset për shëndetin tuaj. Një kohë shumë e mirë do të kaloni së bashku në shtëpi.

Luani: Do të ndiheni të relaksuar sot. Merrni një pushim nga puna e përditshme dhe kënaquni maksimalisht me atë të mbyllur. Mund të vuani nga hipertensioni për shkak të stresit. Do të finalizoni një marrëveshje të re financiare. I dashuri juaj mund ta hedhë dhuratën tuaj nëse vazhdoni ta injoroni atë. Mos sillni ngarkesën e punës në shtëpi dhe shmangni grindjet me bashkëshortin. Kujdesuni për paqen tuaj mendore dhe kohën e çmuar. Nëse kërkohet, dilni nga shtëpia dhe praktikoni meditim për të mbajtur larg stresin dhe ankthin.

Virgjëresha: Miqtë do të ofrojnë mbështetje në nevojën tuaj. Falenderoni yjet tuaj me fat dhe shprehni mirënjohjen për miqtë tuaj. Silluni siç duhet me të dashurin tuaj, përndryshe mund të pendoheni më vonë. Do shpenzoni shumë për gjëra të vogla në shtëpi. Mësoni vlerat e dorëzimit dhe artin e ecjes drejt me dashuri dhe mirënjohje në zemër. Përpiquni të kuptoni nevojën e të tjerëve përpara se të merrni vendime në punë. Kaloni kohë të kufizuar me miqtë. Përqendrohuni në jetën tuaj personale dhe përpiquni ta bëni atë të bukur me anëtarët e familjes. Marrëdhënia juaj bashkëshortore do vuajë sot pasi nuk do të keni hapësirë.

Peshorja: Kurseni energjinë tuaj për diçka produktive në vend që ta shpërdoroni atë. Ditë e mirë për të ardhura të papritura financiare nga investimet e kaluara. Mos lejoni që vëmendja të devijohet për shkak të tensioneve familjare. Mos e urreni veten në keqardhje për veten. Ditë e mirë për marrëdhënie të reja romantike dhe miqësi. Mos u humbni në turmë. Edhe nëse e bëni këtë, merrni kohën tuaj dhe vlerësoni vlerën tuaj. Bashkëshorti do t’ju kushtojë vëmendje të veçantë sot.

Akrepi: Ditë e mirë për të kaluar kohën duke u marrë me ndonjë sport apo aktivitet fizik. Mos i shpenzoni paratë tuaja për gjëra të panevojshme edhe nëse gjendja juaj financiare është e fortë. Sjellja juaj bujare mund të përfitohet, ndaj kini kujdes. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë në rrezik nëse nuk i kontrolloni pasionet tuaja. Do të merrni shumë ndihmë nga kolegët tuaj. Gjeni pak kohë për të qenë vetëm me mendimet tuaja. Pas një keqkuptimi, dita do të përfundojë shumë mirë me bashkëshortin.

Shigjetari: Kushtojini vëmendje shëndetit tuaj. Ditë e mirë për të fituar para shtesë. Pjesa më e madhe e kohës suaj do të shpenzohet duke kryer punët e shtëpisë në pritje. Mund të hasni në një marrëdhënie romantike nga askund. Sot do të mësoni gjëra të reja. Në kohën tuaj të lirë, do t’ju pëlqejë të kaloni kohë nën qiellin e pastër dhe hapësirat e hapura. Do të përfitoni shumë falë qetësisë suaj mendore. Bashkëshorti juaj dhe ju do të bini sërish në dashuri.

Bricjapi: Personat e kësaj shenje të zodiakut duhet të pushojnë dhe të pushojnë sa më shumë. Disa biznesmenë ka të ngjarë të arrijnë përfitime monetare me ndihmën e miqve. Kjo do t’ju ndihmojë të kapërceni problemet tuaja financiare. Fëmijët do të ndihmojnë në përfundimin e punëve të shtëpisë. Nëse dëshironi të martoheni me të dashurin tuaj, kjo është dita kur duhet të flisni me të. Në punë, duhet të përqendroheni për të dyfishuar rezultatin. Sot do të bënit ato gjëra që keni dashur gjatë fëmijërisë. Do të jeni të zhgënjyer sot për shkak të mungesës së mbështetjes nga partneri juaj i jetës në një moment të vështirë.

Ujori: Temperatura juaj e shkurtër mund t’ju shkaktojë më shumë probleme. Njerëzit që kishin marrë kredi mund të përballen me probleme në shlyerjen sot. Ju duhet të shmangni çështjet e diskutueshme që mund të çojnë në duel verbal me të dashurit. Përndryshe dashuria juaj do të arrijë një lartësi të re. Duke qenë se keni aftësinë për të arritur shumë, është e këshillueshme që të shfrytëzoni sa më shumë mundësitë që ju vijnë. Një lajm i mirë pritet nga një vend i largët deri në orët e vona të mbrëmjes. Sot do të jetë një ditë e mrekullueshme me bashkëshortin tuaj.

Peshqit: Vullneti juaj do të shpërblehet sot gjatë një situate shumë të ndërlikuar. Nuk duhet ta humbisni mendjen gjatë marrjes së vendimeve emocionale. Paratë që keni kursyer deri më tani mund të përdoren sot. Por, shpenzimet mund t’ju dobësojnë shpirtin. Në familjen tuaj ka të ngjarë të ndodhë një mosmarrëveshje për para. Sot është dita kur një buzëqeshje e bukur e të dashurit tuaj do ta ndriçojë ditën. Një projekt i rëndësishëm për të cilin keni punuar është vonuar. Duhet të kaloni kohë cilësore me partnerin tuaj të jetës duke bërë një pushim nga puna. Do të merrni një surprizë të këndshme nga i dashuri juaj.

Continue Reading

Trending