Connect with us

Horoskopi

Duhet te prisni deri ne daten 28 MAJ/ Kjo eshte shenja qe do te marr 1 shume te mire parashe

Published

on

DASHI:

Yjet në këtë periudhë do t’ju favorizojnë në projektet tuaja.

Vetëm planeti Mars do të bëjë përjashtim, duke ju shkaktuar nervozizëm dhe stres. Bëni kujdes sidomos të premten dhe të shtunën, sepse gjatë këtyre ditëve edhe Hënën do ta keni kundër dhe mund t’ju dalin të papritura. Ditët me fat do të jenë e mërkura, e enjtja dhe e diela.

DEMI:

E hëna dhe e marta nuk do të jenë ditë të mbara, pasi Hëna do të jetë vendosur në pozicion të pafavorshëm.

Pikërisht atëherë diçka mund të shkojë keq. Mos e humbni toruan, sepse shumë shpejt gjithçka do të zgjidhet. Më datë 28 dhe 29 maj, falë Hënës në pozicion të favorshëm, do të përjetoni emocione të bukura dhe do të keni shumë fat në dashuri.

BINJAKËT:

Me Mërkurin në shenjë dhuntitë tuaja do të dalin edhe më në pah. Do të jeni shpirti i festës dhe gjithmonë të gatshëm për të nisur bashkëpunime të reja. Venusi në shenjë ju bën veçanërisht tërheqës. Me pak fjalë, jeni joshës të vërtetë. Bëni kujdes ama më datë 26 dhe 27, kur diçka mund të mos shkojë ashtu siç e keni parashikuar.

GAFORRJA: Në këtë periudhë ndiheni më energjikë se kurrë. Merita për këtë i takon Marsit në shenjë. Të premten dhe të shtunën Hënën do ta keni kundër dhe me siguri që do të ndiheni nervozë. Fundjava do të jetë e ndërlikuar për sa i përket çështjeve të ndjenjave. Kujdes me mënyrën si shpreheni, pasi mund të thoni diçka për të cilën më vonë të pendoheni.

LUANI: Kjo do të jetë një javë e mbushur me lajme të mira. Mërkuri në pozicion të favorshëm do t’ju ndihmojë më së shumti në aspektin financiar. Sigurisht që me Saturnin dhe Jupiterin kundër do të jetë e vështirë të bëni kthesë të madhe, por pak nga pak do t’i korrni fitoret tuaja. Venusi do t’ju ndihmojë në dashuri, sidomos në datat 26 dhe 27 maj.

VIRGJËRESHA: Në sferën e ndjenjave gjërat nuk po shkojnë ashtu siç keni shpresuar, sepse Venusi në pozicion të pafavorshëm sjell mosmarrëveshje dhe pakënaqësi. Marrëdhënia me partnerin do të jetë e tensionuar, sidomos të mërkurën dhe të enjten, kur edhe Hëna nuk ju ndihmon. Bëni kujdes edhe në aspektin profesional. Ditët me fat të javës janë e hëna dhe e marta.

PESHORJA: Me Venusin dhe Mërkurin në pozicion të favorshëm për shenjën tuaj, fati do t’ju buzëqeshë edhe këtë javë. Gjithçka do t’ju ecë mbarë si në aspektin personal edhe në atë profesional. Datat 26 dhe 27 maj nuk keni për t’i harruar lehtë. Ndërsa në fundjavë mund të ndiheni në humor të keq, pasi Hënën dhe Marsin do t’i keni kundër.

AKREPI: Java nuk kishte si të fillonte më mirë, tani që po e merrni veten pas një periudhe të vështirë. Hëna do të ndriçojë në shenjën tuaj, duke ju dhuruar fat në të gjitha aspektet. Ditën e diel mund të ndiheni nervozë, për shkak të disa situatave të tensionuara me partnerin apo në familje. Në punë pritet që të merrni një lajm të mirë.

SHIGJETARI: Për fat të keq, këtë javë Venusin dhe Mërkurin do t’i keni kundër. Kjo do t’ju shkaktojë probleme si në aspektin personal edhe në atë profesional. Zënkat me partnerin do të jenë në rend të ditës, do të ketë dhe nga ato çifte që do të ndahen, për shkak të pakënaqësive të akumuluara prej kohësh. Ditët me fat do të jenë e mërkura dhe e enjtja.

BRICJAPI: Do të vazhdojë për ju një periudhë stresuese, që zgjat tashmë që prej disa javësh. Patjetër që ju nuk jeni entuziastë për këtë, por mos e përjetoni keq, sepse shumë shpejt situata do të ndryshojë. Në fundjavë Hëna do ta ndriçojë shenjën tuaj. Përfitoni që gjatë atyre ditëve t’i përkushtoheni më shumë partnerit, i cili mund të ndihet disi i lënë pas dore.

UJORI: Në fillim të javës Hëna do të jetë në pozicion të pafavorshëm dhe mund të keni të papritura. Por mos u shqetësoni, sepse të gjithë planetët e tjerë janë radhitur në anën tuaj dhe nuk ka asgjë që nuk mund ta bëni, nëse e dëshironi me të vërtetë. Fati do t’ju ndihmojë veçanërisht në aspektin profesional. E diela do të jetë një ditë shumë e mbarë.

PESHQIT: Sërish do t’ju duhet të përballeni me dy planetë të vendosur në pozicion të pafavorshëm. Mërkuri dhe Venusi do t’i ngadalësojnë projektet tuaja dhe do t’ju shkaktojnë ca telashe më shumë. Për fat do të keni mbështetjen e Hënës dhe të Marsit në pjesën më të madhe të javës. E mërkura dhe e enjtja do të jetë ditë terse.

Horoskopi

Do te marrin 1 surprize te madhe/ Keto jane 4 shenjat me FAT te muajit PRILL 2022

Published

on

Prilli do të jetë një muaj me shumë lajme interesante për disa shenja të horoskopit po vetëm tre prej tyre do të kenë surpriza të vërteta.

Peshqit Të lindurit në këtë shenjë do të kenë mjaft fat në anën e tyre, do të presin surpriza të këndshme,veçanërisht nga familjarët apo partnerët. Për beqarët, fokusi do të jetë tek kërkimi i një shpirti binjak, dikush që i kupton dhe di t’i dëgjojë më shumë se kushdo tjetër. Kjo perspektivë do të jetë shumë më e rëndësishme se çdo dhuratë materiale.

Ujori Një tjetër shenjë që do të ketë disa surpriza të mëdha sigurisht që do të jetë ajo e Ujorit. Arsyeja gjendet në faktin se një pjesë e madhe e mundimit në punë do të shpërblehet pikërisht në muajin prill, kur gjithçka do të jetë më e relaksuar. Këta persona do të jenë më të fokusuar te vetja. Dashuria mund të jetë një surprizë që ndoshta do të vijë papritur.

Luani Shenja e tretë që mund të ketë një surprizë të mrekullueshme do të jetë ajo e Luanit. Javët e para të marsit e dobësuan vërtet këtë shenjë dhe padyshim që meriton një surprizë shumë origjinale, siç do të ndodhë gjatë muajit prill. Ndoshta surpriza do të vijë nga një miqësi e rëndësishme.

Akrepi Shenja e fundit që mund të marrë një surprizë do të jetë Akrepi. Pas shumë javësh mjaft të ndrydhura, muaji prill mund të përfaqësojë një kthesë të mirë për karrierën ose një surprizë financiare nga ana e njerëzve të dashur. Edhe dashuria mund të sjellë disa surpriza, si për shembull një lajm që pritej me shumë frikë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te merrni shume para dhe do te beheni milionere/ Keto jane 3 shenjat pasanike per vitin 2022

Published

on

Në ditën e sòtme, do t’ju máhnítím fare, sepse sot línd pyetja se gjáte vítit 2022 cilat nga shènjat ka më shumë shánse për t’u bèrè i/e pásùr.

Edhe pse ndònjèherë është shumë e vèshtírë që të páráshikòjmë të ardhmen, sepse ende nuk i kèmi ato fùqí, ne mùnd të pèrdòrim shenjat dhe shumë mètòda të tjera për të mèsùar ç’do na ndòdhè.

Pra, a do bèjmè párá në vitin 2022?

Përgjígjen më të sáktë për këtë na e jèp vetëm zònja Mèri, e cila deri më táni nuk ka gábùar në asnjë nga lèxímet e saj të yjeve.

Ajo thòtë se ata njerëz që pèrpíqen shumë në jetë për të ecùr sa më párá dhe për t’u bèrè të pásùr, tashmë gjíthë bota i njèh, dhe shumica e emrave të pásánikève në botë jánë të shenjës së Bínjákëve.

Pra, me pák fjalë, kjo është një nga shenjat më të fávòrízuar që për gjátë vitit 2022 dhe për një kohë shumë të gjátë drèjt të ardhmes, të bèjè shumë lèk.

Gjátë kësaj períudhe, Jùpíterí ndòdhèt në shenjën e Ujòrëve dhe për këtë arsýe shumë nga më të përkèdhèlurit e fátit do të jènë shenjat e ajrit.

Për ta do të ndòdhín vetëm lajme të mira dhe në fámíljet e tyre do të hýjë shumë energjí e mirë dhe do të shíjòjnë edhe ngrítje në fínánca.

Pra, të dáshùr njerëz, ata që janë të shenjës së Bínjakève këto kohë dùhèt që të ndíhèn njerëzít më me fát.

Lájme shumë të mira víjnë edhe nga pláneti i fátit, sepse ai është shumë afèr shenjës së Ujòrève dhe kësaj shenje i jèp shumë mùndèsi për hápje èkònomíke dhe për kríjimín e dyerve të reja në jetë.

A dòni edhe një tjetër sùrprízë? Këtë rrádhë fávòrízohen shumë edhe Peshoret me Gáfòrret dhe Dèmát, ku do të kènë afèr fátin si në dashùri, ashtu edhe në punë dhe shèndèt.

Të gjítha veprímtáritë që ata do të bèjnè dhe do të ndèrrmárrin, do të kùròrèzohen vetëm me shumë sùksès.

Në fámíljèt e këtyre shenjave, fátin në fíllím do ta márrín fèmijët të cilëve në çdo fushë të jetës do t’u shkòjè mbárë e mirë.

Nëse ndòkùsh nga këto shenja do të jètë i përfshírè në fùshën e bíznèsít, do të ndèrmárrin edhe këtu një rrítjè.

Pra për ta permblèdhùr të gjithë këtë páráshíkim, janë Bínjákët, Ujòrët, Peshoret, Gáforrèt dhe Dèmat që do kènë shumë pèrpárësi në çèshtjet ekònòmíke.

Pa pèrjáshtùar edhe Shígjètarët që u bllòkùan tèrèsísht vjet, fùsha e flùtùrimit, e udhètimít apo e psíkòlògjísë u bllòkùa dhe këtë vit do kènë një hápje.

Ajo do të ndòdhè në lídhjèt ekonòmíke ose një ndrýshím të spèktrít të shíkímit të mùndèsive të tyre në këto aspèktè.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 MARS 2022

Dashi

Sot do keni nje perjetim shume te gjalle brenda jush dhe kjo do ju inspiroj si nje ide e re per te rregulluar rremjujen shpirterore brenda vet jush

Demi

Do takoheni me nje person shume te gjalle dhe me energji ne diten e sotme qe do ju fusi ne nje rrjedhe te re me moderne dhe te kendshme ne jeten tuaj

Binjaket

Nje asteroid i Quajtur Urania sot do ju ngrej ne qiell aty ku keni pasur frike te shkelni me mendjen tuaj Rendesi ka qe Urania te mos jete zhgenjyese si nje person i gabuar ne jeten tuaj .

Gaforrja

Keni mundesi ne diten e sotme te mbyllni nje detyrim apo te sqaroni nje plan qe e keni ne mendje dhe ju ka ardhur si frymezim sidmos ne lidhje me kontaktet jashte vendit dhe nje biznes turizmi

Luani

Ne punen tuaj sot nuk duhet te ndaleni tek varka e shpetimit por te velat dhe te era e re qe mund te fryj ne favorin tuaj Nese nuk e gjeni rrymen e duhur te drejtimit ka varke qe ju con ne breg

Virgjeresha

Asteroidi Urania me Jupiterin perball jush ju hap nje shteg te ri po qe nuk mund ta shikoni nese nuk keni pergatitjen e duhur dhe shpirtin e duhur krijues Takimi me nje femer qe ju frymezon eshte detyre

Peshorja

Dita e sotme do kete nje ndikim te madh ne nje ceshtje ekonomike me nje investim qe prek ekstremin e rrezikut dhe deshires per te bere dicka te re

Akrepi

Frymezimi qe vjen nga asteroidi Urania ne diten e sotme ju sjell nje ide te re se si mund te shijoni erotizmin tuaj edhe pa nje partner te cilesuar ne krahun tuaj

Shigjetari

Sot do perpiqeni te gjeni nje rigjenerim te ri ne lidhje me ambjentin ku jetoni dhe nje menyre te re per te shijuar ditet brenda shtepise tuaj pa e ndjere se jeni brenda

Bricjapi

Dita e sotme do ju tregoj qe keni nje mundesi te re ne miqesi dhe dashuri por qe duhet ta pershtasni me nje sjellje te re Nje shoqe ju prish pak drejtimin ne dashuri duke ju folur per nje person tjeter

Ujori

Asteroidi Urania ju tregon nje rruge te re duke ju frymezuar me se shumti ne aspektin ekonomik dhe erotik Nje fytyre e re do futet ne jeten tuaj

Peshqit

Keni nevoj sot per nje mendim te dyte por edhe te pare ne drejtimin e marrdhenieve tuaja ne jeten personale dhe bashkepunuese Ju duhet nje rigjenerim ne pamje

Continue Reading

Trending