Connect with us

Uncategorized

Do te keni 1 mundesi te arte nga dikush/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Pertej mureve mbrojtes duke care Ferren !

Sot hena do jete ne shenjen Optimiste dhe liridashese te Shigjetarit

Cfarre do ndodhi sot me kufijte qe i kemi vene vetes dhe hesapet e mbyllura qe na japinin siguri ?!?

Asgje me shume se do ti lene aty ku jane duke kerkuar nje emocion dhe nje mundesi te re levizje dhe ideali

Nje rikthim ne boten e jashtme Nje rikthim me ceshtje ligjore qe mbartin rregullin dhe drejtesine dhe nje rikthim ne dashuri ne kuptimin filozofik dhe shpirteror

Shigjetari shenje zjarri e cmonton viden e pasigurise se Binjakeve qe ka perball dhe takon Saturnin ne Ujor gati per nje ndryshim te rendesishem ne gjerat apo vendimet e diteve te fundit qe keni marre ne jeten tuaj

Dashi

Do filloni nje dite me optimizem dhe me mveshtetje e cila do ju garantoj nje ecuri me te rregullut ne Karriere Ne jeten personale do keni nje njohje te re

Demi

Sot hena ne Shigjetar e ul pak ndikimin tuaj dhe ju nxjerre momentalisht jadhte rrethit te interesave ne pune apo ne nje ceshtje ligjore

Binjaket

Hena ne Shigjetar perball jush ju provokon per me shume zjarr apo mundesi te ndryshimeve te rendesishme ne bashkepunime Nje lajm i mire ligjor ju favorizohet Kujdes ne cift

Gaforrja

Hena sot ne Shigjetar ju therret per udhetime dhe ne ndryshime cilesore ne lidhje me punen dhe njerzve te rinj qe do futen ne jeten tuaj por qe do ju vene kushte te forta

Luani

Zjarr per zjarr sot dhe dita ngre per ju nje hambar qe po nuk patet kujdes mund edhe ta digjni Jeta ju ofron nje mundesi reale ne lidhje me dashurine dhe femijet

Virgjeresha

Nga shigjetaret sot duhet te prisni biseda interesante dhe vendime akoma me interesante ne lidhje me punen dhe shtepine

Peshorja

Ku ka me dite pozitive per ju se sot me henen ne shigjetar ne nje moment kur te gjithe planetet jane ne dem dhe duan nga ju siguri ekonomike dhe shpirterore duke ju marre frynen Hena ne shigjetar ju shpeton nga detyrimet dhe shantazhet

Akrepi

Nje dite me diell dhe energji ne ceshtjet ekonomike Nje mundesi e arte ne nje takim ku dikush i fuqishem do futet ne jeten tuaj ne shtepine tuaj

Shigjetari

Hena ne shenjen tuaj megjithese ne ngrenie prape tregon se diku ju pret nje mundesi qe e keni lene ne nes te rruges dhe per fat ju pret akoma aty ku e keni lene Si nje objekt qe vetem ju dini ta manovroni

Bricjapi

Keni edhe ju dicka te nagjishme sot apo si vlere qe hena ne Shigjetar do kerkoj vetem tek ju te mbeshtetet per te patur sukses

Ujori

Dite me fat ne momentin qe Shenja juaj do kete inteligjencen dhe drejtesine per te mbeshtetur ndryshine shume te rendesishme

Peshqit

Ne punen tuaj sot do kete zhvilime te vrrullshme Kjo do ju beje edhe ju me te permbajtur apo me te organizuar Do dilni mbi nje fobi dhe do perparoni

Uncategorized

Horoskopi i datajuar i muajit MAJ 2021/ Kjo eshte shenja qe do kete ndryshime drastike

Published

on

Dashi

Eklipset janë rikthyer dhe vetëm në maj do të ndodhin 2 të tillë, që do të thotë se duhet të mësoni të jeni fleksibël për t’u përshtatur më lehtë në drejtimet që do të marrin ngjarjet.

I pari vjen më 5 maj, kur Hëna e Plotë do të jetë në Shigjetar, një tjetër shenjë zjarri si e juaja. Ky eklips do të ndriçojë aspektin tuaj të komunikimin dhe marrëdhënieve me njerëzit që ndodhen larg jush fizikisht. Nëse do të ishim në kushte normale, tani do ishit në aeroport, por falë pandemisë do t’ju duhet që konferencat e punës t’i bëni online.

Nëse ju kërkohet të firmosni diçka në 5 maj, do t’ju duhet një avokat për t’i shqyrtuar më mirë çështjet. Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 17 maji deri në 12 korrik, kështu që më mirë prisni deri pas kësaj date për të marrë vendime dhe firmosur marrëveshje.

Dielli udhëheq shtëpinë tuaj të pestë, atë të jetës dashurore, shtatzëninë dhe fëmijët, kurse hëna, familjen dhe jetën brenda shtëpisë. Prandaj, ky eklips do të sjellë lajme në lidhje me një nga këto marrëdhënie, ose jetën tënde private. Ndoshta do të duhet të marrësh një vendim në lidhje me partnerin tënd ose të mendoni për një bebush. Një nga prindërit e tu do të ketë nevojë për ty, prandaj do të duhet t’i japësh një dorë. Eklipset e Hënës së Plotë njoftojnë fundin e diçkaje dhe fillimin e një gjëje tjetër. Plutoni dhe Jupiteri do të mbrojnë karrierën tuaj dhe pavarësisht sa shumë gjëra keni kaluar deri tani në 2021-ën, duket se po shkoni drejt një vendi më të sigurtë.

Pavarësisht krizës në tregun e punës dhe papunësisë, ju duket se po shkëlqeni në këtë aspekt. Nëse së fundmi keni humbur vendin e punës, mos u demoralizoni sepse ky mund të kthehet në bekim në të ardhmen. Do të takoni njerëz me pozita të cilët do të mahniten nga energjia juaj. Shikoni çfarë do të ndodhë me eklipset e Hënës së Plotë në vazhdim.

Afërdita ndodhet tek Binjakët dhe momentalisht është në prapavijë ku do të qëndrojë deri në 24 maj. Ky planet zotëron dashurinë, bukurinë, luksin dhe përfitime të tjera. Maji nuk është muaj ideal për t’u fejuar/martuar. Mjaftohuni vetëm me ndryshime të vogla në pamje.

Më e rëndësishme se gjithë të tjerat- mos u stresoni kaq shumë nga qëndrimi i gjatë në shtëpi, por kujdesuni dhe ndiqni rregullat që kërkohen. Eklipsi i dytë do të ndodhë në 21 maj tek Gaforrja. Hëna e re sjell kushte dhe mundësi të reja, prandaj gjasat për të marrë një shtëpi me qira apo për ta blerë janë të mëdha. Ke detyra për të bërë këtë muaj dhe me ndihmën e universit do t’ja dalësh. Paratë janë rrugës!

Horoskopi per demin ne muajin mars 2021
Horoskopi per demin ne muajin Maj 2021

Demi

Kushtojini pak më shumë vëmendje se zakonisht shoqërisë këtë muaj. Ritakoni miqtë dhe kolegët tuaj të preferuar, qofshin ata të rinj apo të vjetër. Nëse doni të gjeni një punë, mënyra më e mirë është të komunikoni me njerëz nga e shkuara juaj, që gjithnjë ju kanë besuar dhe inkurajuar.

Mund të jeni duke bërë ndonjë përpjekje për të marrë pjesë në një kauzë bamirësie, çështje humanitare, etj dhe me ndihmën e Neptunit dhe Marsit do t’ja dilni të jeni më e motivuar se kurrë.

Njerëzit nga jashtë do ndihen me fat që ju kanë pranë. Aspekte të tjera me fat për ju, përfshijnë njerëz që punojnë në media, akademikë apo ata që merren me çështje ligjore-këto fusha do të shkëlqejnë për ty.

Afërdita, planeti juaj udhëheqës do të jetë në prapavijë, një trend që nisi më 12 prill dhe do të vijojë deri në 24 maj. Do t’ju duket sikur progresi është i ngadaltë, duke marrë parasysh sa shumë keni punuar. Vijoni me programin tuaj pasi, ky ritëm është i njëjtë për të gjitha dhe nuk ka asnjë plan që do t’ju ndihmonte në përshpejtimin e gjërave, duke marrë parasysh krizën botërore.

Nëse të tjerët dorëzohen, ti vazhdo! Ky nuk është muaj i mirë për të ndryshuar rutinën tuaj të kujdesit ndaj lëkurës. Mund të keni patur ndonjë acarim në fytyrë, të shkaktuar nga një serum apo krem i ri. E mira është t’i qëndroni besnike produkteve të vjetra që keni përdorur. Eksperimentet mund t’i nisni nga gjysma e dytë e majit, ose në qershor.

Hëna e Plotë e 5 majit do të finalizojë një çështje që lidhet me financat. Mund të merrni një bonus, një komision ose të përfundoni një divorc të cilin ka kohë që e prisni. Çfarë duhet të dini është se në fund të kësaj do të merrni një shumë parash që ju takojnë ligjërisht.

Nëse dikush ju ka para borxh dhe nuk kujtohet deri në 21 maj, duhet t’i telefononi vetë, për të mësuar ç’po ndodh.

Ka shumë gjasa t’ju prezantohet një kontratë e re apo një marrëveshje që duhet firmosur. Mund të negocioni që tani, por duhet të dëgjoni avokatin tuaj, prandaj mos firmosni deri pas 15 majit. Mos merrni rreziqe të mëdhaja mbi supe këtë kohë, nuk është e duhura.

Horoskopi per binjaket ne muajin mars 2021
Horoskopi per binjaket ne muajin Maj 2021

Binjaket

Ju do të duartrokiteni më shumë se të gjithë shenjat e tjera për vizionin, kreativitetin dhe punët që keni bërë së fundmi. Diçka e tillë do të bëjë që karriera dhe puna juaj të tërheqin vëmendje edhe më shumë se zakonisht. Maji është muaji që sjell mundësitë më të mira të vitit në lidhje me karrierën dhe ndoshta më i rëndësishmi në 2021-ën për të bërë progres në fushën profesionale.

Ndoshta për momentin ju duket e pamundur të gjeni një pozicion të ri pune apo të promovoheni për shkak të pandemisë dhe keni të drejtë, por prisni. Aftësia juaj për të komunikuar qartë do të vlerësohet dhe zhvillohet edhe më.

Nëse je në një lidhje prej kohësh, mund ta gjeni veten në ankth kur nisni me planet rreth martesës. Sidoqoftë, Afërdita në Binjakë është në prapavijë, prandaj nuk është kohë e duhur për dasma- prisni deri në 2022. Edhe ideja për t’i premtuar partnerit dashuri të përjetshme ju bën të hezitoni, por do të keni kohë mjaftueshëm për t’u menduar.

Mërkuri do të jetë në prapavijë nga 17 maji deri në 12 qershor, nëse ju duhej një tjetër arsye për t’u treguar të duruar. Do të përballeni me vonesa gjatë kësaj kohe dhe me ndryshime të herëpashershme mendjeje.

Eklipsi i 5 majit mund të ndikojë paksa në shëndetin tuaj, prandaj ndiqni rregullat. Hani shëndetshëm, mbani maska dhe flini mirë. Nëse i bëni këto dhe pushoni mjaftueshëm, do të merrni edhe vendime më efektive më tej.

Ky eklips do të sjellë lajme të reja në lidhje me të ardhurat tuaja, kursimet, shpenzimet dhe karrierën, por gjithsesi fokusi kryesor duhet të jetë tek lidhjet e ngushta. Ndoshta zbuloni diçka që do t’ju bëjë të mendoheni gjatë. Aty nga 21 maji do të fitoni para, kështu që qëndroni optimistë. Arritjet dhe reputacioni juaj do të jenë në diskutim gjatë 18 muajve në vazhdim dhe nëse keni punuar fort, Jupiteri dhe Plutoni do të sigurohen që t’i gëzoni gjithë të mirat materiale që ju takojnë.

Horoskopi per muajin Maj 2021

Horoskopi per gaforrja ne muajin mars 2021
Horoskopi per gaforrja ne muajin Maj 2021

Gaforrja

Pavarësisht të gjithave, keni një muaj të mirë, gjatë të cilit do përgatiteni të çliroheni nga gjithë lidhjet që ju kanë mbajtur me kokën pas gjatë gjithë kësaj kohe, veçanërisht në aspektin e karrierës. Do ta gjen veten në këtë sezon eklipsesh, por mbi të gjithë në atë të 21 majit që do t’ju ndihmojë shumë.

Një situatë e nderlikuar në punë është gjëja e fundit që do t’ju duhet, teksa po punoni për detajet e fundit të një projekti që keni në dorë. Të ardhurat, do të varen nga suksesi i këtij projekti prandaj do t’ju duhet të jeni shumë vigjilentë .

Duket se jeni personi më i afërt në lidhje me këtë projekt dhe vetëm ju keni njohuritë e duhura për rregullimet e nevojshme të detajeve. Një partner- avokati, financieri, publicisti, agjenti apo bashkëpunëtori juaj- po ju ndihmon shumë gjatë kësaj kohe. Besoni tek njerëzit që duan t’ju ndihmojnë, në fund të habiteni kur të shihni sa mirë kanë funksionuar idetë e tij rreth punës.

Nëse keni humbur punën në prill, mund të mos jua kenë thënë arsyen e vërtet të largimit. Eshtë një histori e gjatë prapa saj, por harrojeni. Puna e vjetër nuk ju duhet më sepse ka shumë për të parë përpara.

Eklipset po ju nxjerrin jashtë zonës suaj të rehatisë për t’ju çuar në situata komplet të reja. Ndryshimet janë të mirë, por edhe pse fillimisht duken të vështira, kur të shihni tablonë e qartë në fund do kuptoni çfarë po themi.

Eklipsi i 21 majit është shumë i rëndësishëm për ju, pasi do t’ju çojë drejt një rruge të re. Jeta do t’ju ndryshojë për mirë , por vetëm pasi të keni kaluar nga një situatë në karrierë që ka nevojë urgjente për vëmendjen tuaj pas 21 majit. Pas kësaj, gjërat që do të ndodhin do t’ju relaksojnë.

Mbani të organizuar axhendën në mënyrë që t’ja dilni me gjithë sfidat e papritura që ju shfaqen. Në fund të gjithë kësaj do ta shihni veten më të fortë se më parë. Po shkoni drejt një vendi të mirë në jetëm, prandaj duhet të jeni optimistë.

Horoskopi per luani ne muajin mars 2021
Horoskopi per luani ne muajin Maj 2021

Luani

Nëse e ndiqni astrologjinë e dini që eklipset ndikojnë te disa nga temat më të rëndësishme të vitit. Këtë muaj, më 5 maj do të ndodhë eklipsi i parë në shenjën e Shigjetarit që do të përzihet në mënyrë të përsosur me shenjën tuaj.

Ka shumë të ngjarë që të ketë një kulm të rëndësishëm përsa i përket dashurisë dhe do të duhet të merrni një vendim – të vazhdoni ose t’i jepni fund një marrëdhënieje.

Eklispet tentojnë të mos lejojnë asnjë zonë gri dhe duan përgjigje të saktë: e bardhë ose e zezë. Po kështu mund të vendosni nëse duhet të bëni fëmijë ose të ndihmoni një person të rëndësishëm.

Nëse nuk jeni në një lidhje ose s’keni dëshirë për fëmijë, eklipsi mund të sjellë një projekt të rëndësishëm krijues.

Eklipsi i Hënës së plotë më 5 maj do të ndikojë te paratë dhe në një mënyrë ose në një tjetër, paratë do të jenë në qendër të bisedave ose mendimeve tuaja. Megjithatë të ardhurat mund të vijnë nga burime të ndryshme ose nga një biznes i ri.

Eklipsi i dytë do të ndodhë më 21 maj, në shenjën e Gaforres dhe do të duhet të përqëndroheni sërish te mbledhja e parave dhe duket se do të përparoni drejt qëllimit. Afërdita do të ndikojë që të shfaqni me lehtësi talentin.

Nëse jeni në një biznes me një parter dhe lejoni që partneri të marrë të gjitha vendimet financiare, do të keni dëshirën që ta ndryshoni një sistem të tillë. Merrni një rol më prezent dhe aktiv dhe nëse keni nevojë për ndihmë, kërkojeni. Mjafton një studim i shkurtër dhe mund të kuptoni gjithçka që ju nevojitet.

Horoskopi Maj 2021

Horoskopi per virgjeresha ne muajin mars 2021
Horoskopi per virgjeresha ne muajin Maj 2021

Virgjëresha

Eklipsi hënor më 5 maj do të ndryshojë dinamikën në shtëpi dhe familje, menjëherë, brenda pesë ditëve të majit ose pak më vonë. Si rezultat i Hënës së re më 22 prill, mund të keni marrë kohëve të fundit përgjegjësi të reja në karrierë dhe ka të ngjarë që të pyesni së fundmi nëse dëshironi t’i kushtoni më shumë vëmendje karrierës ose shtëpisë. Shtëpia do të fitojë, kështu që drejtojini energjitë tuaja më të mira atje. Mund të jetë që vendbanimi aktual ka nevojë për vëmendje ose një anëtar i familjes ka nevojë për ndihmën tënde.

Mund të ndiheni përkohësisht të mbingarkuar dhe do të vendosni në pikëpyeje nëse po i kënaqni të gjithë ata që kanë nevojë për ju. Jini të sigurt që gjërat funskionojnë sepse në kohën e eklipsit, sundimtari juaj Mërkuri do të vendoset në një kënd të përsosur. Do të ndjeni se nuk mund ta përballoni gjithë çfarë të tjerët po kërkojnë nga ju kështu që merrni kohën tuaj për të gjetur përgjigjet e duhura. Një person në distancë mund të jetë i dobishëm.

Bashkëshorti/ja ose partneri/ja do të përpiqet t’ju ndihmojë, por për fat të keq nuk do të ketë dobi. Në fakt, më tepër ai/ajo mund t’i keqësojë gjërat kështu që kërkojini që të mos ngatërrohet në punët tuaja.

Eklipsi i Hënës më 21 maj në Gaforre do t’ju bëjë të përqëndroheni te miqtë. Pandemia ka ndikuar në jetën e të gjithëve dhe në fund të muajit, do të dëshironi më shumë se kurrë që t’i riktheheni normalitetit. Në të kundërt, eklipsi i 21 majit mund të shënojë largimin e një miku ose një prej tyre mund të mos jetë mbështetës ndaj jush ose t’ju tradhtojë.

Fundi i muajit sjell takimin e Jupiterit dhe Plutonit në shtëpinë e dashurisë së vërtetë. Ky është një aspekt që ndodh një herë në 13 vite. Këta planetë janë aktualisht në prapavijë kështu që mund të tundoheni që të shihni ndonjë ish-të dashur. Nëse vërtet mendoni ende për këtë person, ndoshta dashuria ekziston vërtet. Do ta zbuloni. Nëse ditëlindjen e keni në 15 shtator, plus ose minus pesë ditë, do të përjetoni një periudhë fantastike në fund të muajit.

Horoskopi per peshoren ne muajin mars 2021
Horoskopi per peshoren ne muajin Maj 2021

Peshorja

Do të planifikoni vazhdimisht udhëtime të shpejta gjatë fundjavave të majit. Keni punuar shumë ndaj dëshironi të merrni disa ditë pushim nga rutina e zakonshme.

Eklipsi i Hënës së plotë më 5 maj mund t’ju sjellë lajme në lidhje me një motër ose kushëri ose mund ta gjeni veten duke nxituar për të përfunduar një projekt komunikimi. Mërkuri dhe Urani do të punojnë bashkë që të keni ide të shkëlqyera.

Ka të ngjarë që të punoni me një kontratë ose dokument tjetër dhe nëse po, lind nevoja që të kërkoni ndihmën e një avokati. Neptuni dhe Marsi do të jenë në një kënd të vështirë me eklipsin e Hënës së plotë në shtëpinë e tretë të marrëveshjeve, kështu që diçka në kontratë mungon dhe do të shihni që mund të hasni pengesa më vonë. Një sasi e madhe parash mund të vihet në diskutim si rezultat i kësaj marrëveshjeje. Megjithatë do të punoni me qejf dhe do të argëtoheni. Edhe pse eklipset përgjithësisht sjellin lajme të papritura, gjendja do të jetë e mirë, edhe pse fillimisht do të keni pengesa.

Nëse jeni pa punë ose nuk e pëlqeni punën që bëni dhe shpresoni për një pozicion të ri, eklipsi i Hënës së re në Gaforre do t’ju japë më shumë fuqi dhe mundësi të reja profesionale.

Puna mund të jetë në një pozicion të përhershëm dhe pagesa do të jetë bujare. Industritë e mundshme janë: pasuri të patundshme, hoteleri dhe ushqim. Këto janë industri që janë goditur rëndë nga pandemia ndaj duket që njihni dikë që beson te talenti dhe mendon se jeni më i/e miri/a për punën e caktuar. Tregoni vetëbesim.

Shihni lajmet që do të merrni pas 21 majit. Mërkuri, planeti i marrëveshjeve, do të fillojë të shkojë në prapavijë në 17 maj dhe do të vazhdojë deri me 12 qershor. Duket se një person me ndikim nga e kaluara do të sjellë shumë mundësi. Në fillim të muajit tjetër, ka më shumë të ngjarë që të komunikoni, hetoni dhe negocioni, por duhet të angazhoheni plotësisht.

Afërdita do të rikthehet këtë muaj. Gjërat mund të përparojnë me ngadalë. Bisedimet financiare do të jenë pas 24 majit dhe në përgjithësi do të përballeni me pengesa. Koha më e mirë për marrëveshje është midis 15 qershorit dhe 7 korrikut.

Horoskopi per akrepin ne muajin mars 2021
Horoskopi per akrepin ne muajin Maj 2021

Akrepi

Me një ekonomi globale jo fort të qëndrueshme, çdo gjë shqetësuese lidhet me paratë. Jeni një ndër të paktat shenja që kanë një perspektivë të mirë për të gjetur një burim të ri të ardhurash, prandaj mos u ndjeni në siklet kur kërkoni pagën që mendoni se e meritoni. Shuma që prisni mund të jetë më bujase sesa prisni.

Nëse keni qenë pa punë, më 5 maj do të ketë një eklips të Hënës së plotë në shtëpinë e dytë të të ardhurave kështu që do të shihni kulminacionin e një çështjeje financiare brenda pesë ditëve që prej 5 majit. Një eklips zakonisht shktakton ndryshime në burimin e të ardhurave, kështu që ndoshta do të duhet të hiqni dorë nga një burim për një tjetër më të mirë. Përndryshe do të gjeni një punë të përkohshme ose punë më kohë të plotë.

Do të duhet të keni kujdes me shpenzimet, pasi Dielli dhe Hëna e plotë do të bien ndesh me sundimtarin tuaj, Marsin, i cili ndodhet në shtëpinë e pestë të dashurisë dhe të aktiviteteve të kohës së lirë.

Ky muaj ka një eklips të dytë më 21 maj në Gaforre. Kjo gjë do të përzihet mirë me shenjën tuaj, veçanërisht nëse ditëlindja ju bie afër 21 tetorit. Duket se do t’ju pëlqejë mundësia e re që do të shfaqet pas eklipsit. Mund të flisni me një njeri shumë të rëndësishëm në qeveri, media, akademi, sistem gjyqësor, zyrtarë të emigracionit dhe njerëz në distancë që punojnë në një projekt.

Do të ketë pengesa, sepse eklipsi i Diellit dhe Hënës së plotë do të kenë një përplasje me Marsin. Mund të gaboni. Marsi ndodh që të krijojë konflikte me paratë ndaj do të duhet të keni një fond shtesë.

Më në fund, duket se po merrni më shumë përgjegjësi në shtëpi, si për shembull të ndihmoni një anëtar të familjes që ka nevojë për ndihmën tuaj.

Mërkuri është në prapavijë nga 17 maji deri më 12 qershor. Gjatë prapavijës, na nxit që të rishikojmë dhe rishqyrtojmë disa projekte të përfunduar tashmë. A mund të bëhen më mirë? Nëse mendoni se po, atëherë keni kohë për t’i përsosur.

Nëse jeni duke kërkuar një punë të re, flisni me njerëzit që njihni. Ata do t’ju dëgjojnë.

Horoskopi per shigjetarin ne muajin mars 2021
Horoskopi per shigjetarin ne muajin Maj 2021

Lexoni Mbi horoskopin mujor Maj 2021

Shigjetari

Ky mund të jetë një muaj i rëndësishëm sepse eklipset janë rikthyer dhe i pari është më 5 maj dhe do të jetë një eklips hënor të plotë në Shigjetar. Diçka do të përfundojë për t’i hapur rrugën diçkaje të re. Ky eklips do të ndikojë te qëllimet personale dhe do t’ju afrojë me ndjenjat dhe nevojat e vërteta, por do të sjellë në vëmendje edhe partnerin. Nëse mendoni se ju dhe ai/ajo nuk përputheni, ndoshta do të duhet të mos jeni më bashkë.

Nëse keni lindur më 7 dhjetor, plus ose minus pesë ditë, do ta ndjeni më së shumti eklipsin. Eklipset zakonisht vijnë në çifte, çdo gjashtë muaj.

Një marrëdhënie e ngushtë, në punë ose në romanzë, do të kërkojë përqëndrimin tuaj të plotë. Afër 5 majit, një sëri faktesh do të mungojnë ose fshihen dhe do të duhet të gërmoni për të zbuluar të vërtetën. Mos merrni asnjë mendim derisa të keni gjetur të gjitha informacionet.

Eklipsi i dytë do të jetë më 21 maj dhe do të bjerë në shtëpinë e tetë të parave të njerëzve të tjerë, që përfshin rimbursimin e sigurimeve, ndihmën financiare të universitetit, komisionet, tarifat e licensimit, trashëgimitë, programet financiare të qeverisë, fonde të tjera dhe jo vetëm. Duket se po ju vjen një shumë e madhe, por do të ketë disa mosmarrëveshje. Sidoqoftë, gjërat do të funksionojnë.

Jeni me fat që keni Jupiterin dhe Plutonin ende në shtëpinë e të ardhurave për të mbrojtur financat. Situata financiare do të ndryshojë, por në varësi të asaj çfarë ka ndodhur deri tani, mund të bëhet më mirë.

Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 17 maji deri më 12 qershor dhe për shkak se Mërkuri rregullon karrierën tuaj, nëse po kërkoni punë gjatë kësaj periudhe, kthehuni te njerëzit që njihni prej kohësh sepse ata do t’ju sjellin më shumë fat.

Afërdita është në prapravijë që prej 12 prillit, por do të rikthehet në pozicion normal më 24 maj. Konsiderojeni si kohë jo të përshtatshme për romancën kur Afërdita është në prapavijë. Të mos ju shkojë mendja të martoheni. Prisni deri në 2022-shin për t’u martuar.

Horoskopi per bricjapin ne muajin mars 2021
Horoskopi per bricjapin ne muajin Maj 2021

Bricjapi

Jemi sërish mbrapsht me eklipset. Që nga korriku i 2018-s, eklipset kanë rënë në shenjën tuaj dhe Gaforres çdo gjashtë muaj. Eklipset njihen për faktin që sjellin ndryshime të mëdha. Megjithatë jeni mësuar me këto dhe jeni gati. Do të jeni në gjendje të nxirrni axhendën dhe të nisni të merreni me çështje të tjera.

Eklipsi i parë do të ndodhë më 5 maj në Shigjetar, duke ndriçuar shtëpinë e dymbëdhjetë të sekreteve. Një informacion që dikush është përpjekut ta mbajë të fshehtë nga ty mund të dalë në sipërfaqe. Nëse asnjë sekret nuk del në sipërfaqe, atëherë ky moment do të kalojë shpejt.

Mund të keni më shumë nevijë për personel mjekësor këtë muaj, ose ndoshta po përpiqeni të ndihmoni një të afërm ose një mik në spital, qendër rehabilitimi ose institucion tjetër. Nuk përjashtohen as vizitat si te dentisti për shembull.

Eklipsi tjetër do të jetë më 21 maj në Gaforre dhe do të theksojë marrëdhëniet e ngushta.

Nëse situata nuk është mirë mes jush dhe partnerit/es, atëherë është koha që të vendosni nëse dëshironi të vazhdoni lidhjen ose jo. Eklipset i shtyjnë gjërat në njërën anë, ose në tjetrën – në të bardhë ose në të zezë, nuk ka zonë gri.

Do të ketë një eklips tjetër në shenjën tuaj, më 4 qershor, i cili do t’ju ndihmojë që të vendosni se çfarë duhet të bëni. Nëse jeni takuar me dikë, mund të qartësohet më mirë situata. Mund të filloni një lidhje të mirëfilltë.

Gjatë këtij muaji, kushtojini rëndësi shëndetit sepse lajmet e majitit mund t’ju bëjnë pak më të ndjeshëm, sidomos pas pandemisë. Jeni në procesin e rindërtimit të një të ardhmeje më të lumtur, që do të vijë më shpejt nga çfarë e keni menduar.

Horoskopi per ujorin ne muajin mars 2021
Horoskopi per ujorin ne muajin Maj 2021

Ujori

Po përballeni me një numër të lartë ndryshimesh në jetë. Saturni është rikthyer te Ujori, por vetëm për muajin prill, maj dhe qershor pasi do të largohet më 1 korrik. Përgjegjësitë po shtohen, por megjithatë po e përballoni mirë gjithë çfarë po ju kërkon universi. Është koha që të vendosni një qëllim në jetë.

Ky muaj përmban dy eklipse. I pari do të jetë më 5 maj në Shigjetar duke nxjerrë në pah anëtarësimin tuaj në një grup, klub ose shoqatë. Hëna e re do të ndikojë që një projekt të përfundojë. Në të kundërt, mund të zbuloni që dikush ka bërë diçka, e cila s’do t’ju pëlqejë. Nëse ky personi është një mik, atëherë ka gjasa që marrëdhënia të përfundojë.

Sidoqoftë, është mëse e ditur që paratë do të jenë në qendër të vëmendjes. Neptuni dhe Marsi do të shtojnë dyshimet, ndaj mos i merrni gjërat si të mirëqena, sepse qartazi ju duhet më shumë punë. Tani për tani, mos bëni supozime ose ngrini akuza, thjesht dëgjoni çfarë ju thonë. Kërkoni informacion dhe merrni kohë për të reflektuar dhe mësuar. Ka kohë për të debatuar.

Shpenzimet do të rriten, por nëse ju ndihmon sadopak, do të përmirësohen aty nga fundi i qershorit. Deri atëherë, nuk pritet që situata me paratë të jetë e tensionuar gjithsesi, pasi do ta keni nën kontroll.

Eklipsi i dytë do të jetë më 21 maj, në Gaaforre dhe do të ndriçojë shtëpinë e projekteve të punës. Ky eklips do të hapë një rrugë të re dhe mundësi të tjera për të punuar me diçka të re, ndryshe nga projektet e zakonshme. Mund të ketë lidhje me një hotel, industri ushqimi, restorant, reklama ose infermieri. Përpiqeni prej kohësh që të sillni më shumë të ardhura dhe ky eklips duket i përkryer për të rregulluar këto probleme. Mund të punësoheni përkohësisht ose me kohë të plotë. Punësimi nuk është domosdoshmërisht një hap i madh, por do t’u hapë rrugën mundësive të tjera. Do të duket sikur do të hapni një dritare të re.

Ky eklips do t’ju bëjë të mendoni për shëndetin. Bëni kontrolle shëndetësore nëse nuk ndiheni mirë dhe ushqehuni shëndetshëm. Keni nevojë për energji.

Mërkuri do të shkojë në prapavijë nga 17 maji deri më 12 qershor, kështu që asgjë me rëndësi nuk do të ndodhë gjatë kësaj kohe. Mërkuri rregullon shtëpinë e tetë të parave të njerëzve të tjerë. Para shtesë mund të vijnë jashtë pagës, por nuk përjashtohen as borxhet që i keni njerëzve të tjerë.

Afërdita do të jetë në prapavijë dhe është në vendin më të mirë për ju – te Binjakët. Ajo do të vizitojë shtëpinë e dashurisë së vërtetë. Afërdita qëndron në prapavijë që prej 12 prill, por do të shkojë në pozicion normal më 24 maj. Gjatë kohës që është në prapavijë, nuk këshillohet veprim i zgjuar nisja e një marrëdhënieje të re. Nëse jeni takuar para 12 prillit, atëherë jeni në rregull.

Horoskopi per peshqit ne muajin mars 2021
Horoskopi per peshqit ne muajin Maj 2021

Peshqit

Marsi do të jetë te Peshqit për herë të parë në dy vite dhe ky është një lajm i mirë për ju. Marsi ju sjell energji dhe optimizëm dhe ju mbush me dëshirë për të nisur projekte të tjera.

Kjo do të jetë një nga periudhat më të fuqishme të vitit – gjithçka që do të vendosni tani do të funksionojë në favorin tuaj më vonë. Duhet të tregoni kujdes për të vepruar përpara se Mërkuri të shkojë në prapavijë, nga 17 maji deri më 12 qershor.

Karriera do të marrë vëmendjen tuaj të plotë në 5 maj dhe shkak për këtë do të jetë eklipsi i Hënës së plotë. Një lajm i mirë do të dalë në sipërfaqe. Diçka e rëndësishme po vjen. Një projekt i ri do t’ju bëjë të punoni fort.

Emocionet do të shtohen dhe nuk është e qartë nëse jeni të lumtur apo të mërzitur në këtë fazë.

Do të ndiheni të tërhequr mes gjithë zhvillimeve të papritura që po ndodhin në shtëpi, teksa ju merreni me karrierën.

Në këtë muaj do të ndodhin dy eklipse. Më 21 maj, eklipsi në Gaforre do t’ju bëjë jashtëzakonisht energjikë dhe do të ndriçojë shtëpinë e pestë të dashurisë së vërtetë, fëmijëve dhe krijimtarisë. Krijimtaria do të jetë një temë kryesore e këtij muaji dhe në këtë fazë, do të fillojë një periudhë e re për ju.

Eklipsi i 21 majit mund të sjellë një zhvillim pozitiv në jetën personale. Nëse jeni në një lidhje të qëndrueshme, mund të zbuloni se jeni shtatzënë, ose nëse keni fëmijë, mund të merrni një lajm të mirë për të.

Nëse nuk jeni në një lidhje, gjatë pandemisë mund të keni filluar një shoqëri të këndshme me dikë. Miqësi? Ndoshta po, ndoshta jo. Merreni me ngadalë.

Continue Reading

Uncategorized

HOROSKOPI i muajit MAJ 2021/ Keto jane 3 shenjat qe do te kene muajin me FAT

Published

on

Dashi

Gjatë këtij muaji Urani do vërë në pikëpyetje bindjet tuaja. Pavarësi e së djeshmes do eklipsohet në të mirë të romancës dhe zemrat tuaja do pushtohen nga emocionet. Shumë nga dëshirat do ju plotësohen, do flisni më shumë, do shkruani më shumë dhe do eksperimentoni.

Duke qene edhe më të hapur mund të privilegjoheni edhe si beqarë. Në punë do jeni gjatë gjithë kohës nën vëzhgim kështu që duhet ta bëni çdo gjë me kujdes. Nga data 1 deri më 13 Merkuri do ju informojë dhe Venusi dhe ju nxitë të përshtateni më mirë me çdo gjë. Në datën 17 do jeni edhe më optimistë për të përfunduar misionin. Moralisht dhe fizikisht do ndiheni mirë gjatë gjithë muajit. Do jeni më energjikë dhe do keni dëshirë të udhëtoni.

Demi

Gjatë këtij muaji do mendoni se do keni çdo gjë nën kontroll, por në fakt pas datës 16 situata do ju shpëtojë nga duart. Mundet edhe të distancoheni goxha nga ai që keni në krah, por për fat të mirë nuk do ketë ndarje përfundimtare. As ata që janë vetëm nuk do kenë fat pasi planetët do ua bëjnë çdo çast të paqëndrueshëm. Në punë do ndërmerrni iniciativa që ditët e para dhe presioni do ju shtyje të guxoni çdo gjë. Sapo të përfundoni misionet do ju dalin të tjera. Shumica e planeve do mund të realizohen pas javës së dytë. Shëndeti duhet të ketë më shumë përkujdes. Mundohuni të mos stresoheni dhe të ushqeheni sa më mirë. Bëni lëvizje me biçikletë ose merruni me palestër.ADVERTISEMENT

Binjakët

Xhelozia dhe konfliktet nuk do jenë aspak pjesë e jetës tuaj gjatë këtij muaji. Deri në datim 19 Venusi do sjellë harmoni, bashkëpunim dhe ëmbëlsi në jetën tuaj sentimentale. Data 17 dhe 31 do jenë më seksualet dhe më emocionueset nga të gjitha. Ata që janë vetëm mund të ndihmohen nga disa të afërm dhe do mund të takojnë persona me të vërtetë impresionues. Në punë ka rrezik të merrni vendime të nxituara dhe pa reflektuar çka do ju çojë në gabime. Pas datës 17 edhe kolegët do ju gjykojnë shumë, por në datën 30 diçka shumë e mirë do ndodhë. Do keni edhe me pak probleme financiare. Shëndeti ka për të qenë disi më i mirë, pasi stresi do fillojë të bjerë dhe nuk do keni më urinë e dikurshme.

Gaforrja

Xhelozia dhe konfliktet nuk do jenë aspak pjesë e jetës tuaj gjatë këtij muaji. Deri në datim 19 Venusi do sjellë harmoni, bashkëpunim dhe ëmbëlsi në jetën tuaj sentimentale. Data 17 dhe 31 do jenë më seksualet dhe më emocionueset nga të gjitha. Ata që janë vetëm mund të ndihmohen nga disa të afërm dhe do mund të takojnë persona me të vërtetë impresionues. Në punë ka rrezik të merrni vendime të nxituara dhe pa reflektuar çka do ju çojë në gabime. Pas datës 17 edhe kolegët do ju gjykojnë shumë, por në datën 30 diçka shumë e mirë do ndodhë. Do keni edhe me pak probleme financiare. Shëndeti ka për të qenë disi më i mirë, pasi stresi do fillojë të bjerë dhe nuk do keni më urinë e dikurshme.

Gaforrja

Këtë muaj do jetë e vështirë t’i shprehni ndjenjat dhe në shumë momente do ndiheni të turbullt. Mundohuni që të paktën deri më datën 20 të mundoheni të flisni sa më hapur që të mundeni sepse në të kundërt gjërat do marrin tatëpjetën. Java e fundit do jetë e mbushur me më shumë çaste të lumtura pasi do jeni përherë aktivë dhe të përkujdesur. Beqarët do favorizohen më shumë pas datës 16. Për punën muaji do jetë i ndarë në dy periudha. Deri në datën 13 nuk do jeni shume të organizuar dhe mund t’iu dalin vështirësi të njëpasnjëshme, ndërkohë që pas datës 16 do jeni më ambicioze dhe të pushtetshëm. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e shkëlqyer, por jo shumë problematike.

Luani

Këtë muaj do jetë e vështirë t’i shprehni ndjenjat dhe në shumë momente do ndiheni të turbullt. Mundohuni që të paktën deri më datën 20 të mundoheni të flisni sa më hapur që të mundeni sepse në të kundërt gjërat do marrin tatëpjetën. Java e fundit do jetë e mbushur me më shumë çaste të lumtura pasi do jeni përherë aktivë dhe të përkujdesur. Beqarët do favorizohen më shumë pas datës 16. Për punën muaji do jetë i ndarë në dy periudha. Deri në datën 13 nuk do jeni shume të organizuar dhe mund t’iu dalin vështirësi të njëpasnjëshme, ndërkohë që pas datës 16 do jeni më ambicioze dhe të pushtetshëm. Gjendja shëndetësore nuk do jetë e shkëlqyer, por jo shumë problematike.

Luani
Ky do jetë një muaj goxha i bukur për ju të gjithë. Nga data 1 deri më 19 emocionet kanë për të qenë më të forta. Do i shtoni dozat e fantazisë dhe ditët festive do shtohen. Tradhtitë nuk do ndodhin më, përkundrazi do shtohen momentet që do kaloni me atë që keni në krah. Duke u larguar gjithmonë nga rutina do shtohen edhe më shumë dëshira për të jetuar. Në punë do keni shumë kujdes dhe do ecni përpara çdo javë e më shumë. Do ju bëni ballë edhe sfidave që do ju dalin para. Në datën 20 Marsi do ju krijojë edhe një mundësi të shkëlqyer. Për shëndet më të mirë duhet të jeni të logjikshëm fillimisht sepse truri komandon dhe trupi bindet. Mund të keni dhimbje koke, reaksione alergjike dhe pagjumësi.

Virgjëresha

Këtë muaj do keni vetëm një ide në kokë: të përfitoni sa më shumë nga çdo moment. Në jetën tuaj në çift do ndiheni më të lirë dhe do i shprehni pafund ndjenjat. Pas datës 20 do merrni edhe më shumë dashuri nga ai që keni në krah. Beqarët do preferojnë të joshin vetë dhe nuk do pranojnë kur disa persona t’i ngacmojnë e t’iu kërkojnë një lidhje. Për punën ky do jetë muaji më i favorshëm dhe me më shumë sukses. Që javët e para do fillojnë përmirësimet, por dy javët e fundit do jeni edhe më të vëmendshëm dhe kreativë. Gjendja shëndetësore do jetë e ekuilibruar dhe me më pak stres. Nuk do ndieni më asnjë nga shqetësimet e dikurshme.

Peshorja

Këtë muaj do ndiheni edhe më të lirë për t’u dashuruar. Deri në datën 19 shprehini sa të mundni dëshirat sepse ai që keni në krah mundet t’ua plotësojë një e nga një. Mund të bëni edhe ndonjë udhëtim të shkurtër që do rikthejë pasionin. Ata që janë vetëm duhet të ndërmarrin edhe iniciativa nëse duan të ndryshojnë statusin. Në punë këtë muaj do ju duhet të bëni zgjedhje. Deri në datën 13 mund të jeni paksa konfuzë, por gjërat do qartësohen pas datës 18 kur do fillojnë edhe projekte origjinale. Shëndeti nuk ka për të qenë perfekt, por duke u marrë me më shumë aktivitet fizik gjendja mundet të përmirësohet. Kujdesuni më tepër për veten tuaj.

Akrepi

Ajo që ju acaron edhe mund t’iu pëlqejë këtë muaj. Shumë gjëra të partnerit do ju irritojnë, por ndërkohë nuk do doni të ndaheni prej tij. Më e mira është të flisni sa më hapur sepse po nuk u sqaruat gjërat do ecin keq e më keq. Reflektoni dhe më pas veproni. Beqarët do kenë një periudhë plot ngjyra dhe risi. Në punë nuk do keni çfarë të humbisni kështu që tentoni, rrezikoni dhe lëreni veten të lirë. Në javën e fundit Jupiteri dhe Neptuni do ju favorizojnë. Ata që kanë shpirt artisti do jenë disi më të privilegjuar. Shëndeti nuk doket probleme serioze përveç ndonjë dhimbjeje të vogël që do vijë nga lodhja. Në përgjithësi do jeni goxha rezistentë.

Shigjetari

Marsi do stimulojë dëshirat gjatë këtij muaji dhe do keni dëshirë të eksperimentoni. Do e ledhatoni, do e dashuroni dhe e mbani më pranë atë që keni në krah. Në disa momente tundimi mund të ekzistojë, por do e tejkaloni pa prishur marrëdhënien. Beqarët duhet të presin muajin tjetër për ndryshimet e pritura sepse ky nuk do jetë me aspak fat. Në punë do zgjerohet edhe më shumë fusha e aktivitetit. Po u treguat të matur, rigorozë dhe po vutë prioritete gjithçka ka për t’iu ecur mirë. Javën e dytë do vihen edhe më në pah aftësitë tuaja. Shëndeti nuk do jetë i shkëlqyer. Mund të keni irritime të lëkurës, probleme me gjumin dhe çrregullime me oreksin.

Bricjapi

Këtë muaj do ketë lajme të mira për ju. Deri në datën 13 do keni një jetë të qetë, por më pas do ndiheni më të lirë dhe romantizmi do rikthehet fuqishëm. Do mendoni të bëni ndryshime rrënjësore nëse jeni në një lidhje dhe do ndiheni më të përmbushur shpirtërisht. Nëse jeni vetëm ditët më me fat do jenë gjatë javës së tretë. Duhet të keni më tepër besim tek vetja. Në punë nuk do keni shumë fat nga yjet, por do jeni ju vetë që do bëni çdo përpjekje për të arritur majat. Optimizmi do ju shoqërojë gjatë gjithë kohës. Priten nënshkrime kontratash në datën 14 ose 16. Shëndeti ka për të qenë përgjithësisht i mirë. Përveç disa momenteve nervoze javën e parë, dinamizmi do ju shoqërojë gjithë muajin.

Ujori

Ky muaj nuk do jetë shumë pozitiv. Shpesh do gjendeni në dilema të vështira. Humori do ju ndryshoje gjithë kohës dhe herë do dashuroheni pa dorashka e herë do ziheni e do mërziteni me partnerin. Deri në datën 15 do jetë periudhe shumë e paqëndrueshme. Bëni pak më shumë lëshime nëse doni që gjërat t’iu ecin më mirë. Ju beqarët nuk do ndiheni ende gati për ndryshime të mëdha. Në punë deri javën e dytë do vazhdoni çdo gjë me qetësi dhe pa probleme. Më vonë rreth datës 20 do përballeni me padrejtësi dhe do bëni të pamundurën t’i luftoni. Shëndeti ka për të qenë i shkëlqyer. Nuk do ndieni asnjë lloj shqetësimi apo problemi sado të vogël.

Peshqit

Mbaroi periudha kur ëndërronit ndryshime të cilat nuk ndodhnin kurrë. Këtë muaj do joshni edhe vetë, do tentoni dhe do inkurajoni gjërat e reja. Marsi do iu japë energjinë dhe dëshirën për të provuar kënaqësi të reja. Beqarët nuk duhet të refuzojnë me sy mbyllur ftesat që do iu bëhen sepse do pendohen. Koherenca e yjeve do bëjnë që edhe në punë të keni sukses. Javën e parë do bëni shumë përpjekje dhe pas javës së dytë do merrni frytet e tyre. Organizimi është një tipar për t’u vlerësuar. Shëndeti d vijë javë pas javë duke u përmirësuar. Do ndiheni më pak të stresuar dhe nuk do keni asnjë lloj shqetësimi nga barku apo nga zemra

Continue Reading

Uncategorized

Horoskopi i shendetit i detajuar / Ja si do ta presin shenjat e horoskopit vitin 2021

Published

on

Ky vit ka qenë nga ata që na ka bërë të reflektojmë më së shumti për shëndetin. Pa një shëndet të mirë, as sferat e tjera të jetës nuk mund të shkojnë mirë. Lexoni ç’thonë yjet për shëndetin tuaj këtë fundvit….

Dashi

Në fund të vitit duhet të bëni kujdes në planin psikofizik, sepse mund të përjetoni momente sikleti dhe nervozizmi. Mund të përballoni me sukses problemet me reumatizmin. Do të nervozoheni për shkak të shpenzimeve të tepërta, të paparashikuara, që mund të shkaktojnë debate familjare.

Demi

Krishtlindja dhe Viti i Ri janë festa veçanërisht të favorshme për ju, për shkak të ndikimit të Hënës në shenjën tuaj. Duhet t’i kushtoni rëndësi ushqyerjes. Mund të filloni terapi për të qenë më mirë, sidomos pas datës 21. Ata që duan të nisin një kurë, mund të fillojnë javën e fundit të dhjetorit për rezultate më të mira.

Binjakët

Gjatë muajit do të ndieni lodhje psikofizike, si dhe nevojën për të rifituar pak qetësi. Do të ketë ditë që do të humbni vërtet toruan, por më mirë shmangini udhëtimet e gjata dhe tensionet. Fundi i vitit do t’ju sjellë më shumë qetësi, ndërsa viti 2021 do të jetë edhe më interesant për ju.

Gaforrja

Duhet kohë për të parë përmirësime në problemet shëndetësore të krijuara përgjatë dy vjetëve të fundit. Duhet të bëni kujdes që të mos krijoni konflikte me familjen. Më datë 22 dhe 23 është më mirë të shmangni shpërqendrimet. Përreth nuk keni më të njëjtët njerëz, keni kaluar shumë peripeci, por tani jeni më të fortë.

Luani

Bëni kujdes me shëndetin, sepse muajin e fundit te vitit do të jeni të tensionuar dhe polemik. Do ta keni të vështirë të ruani qetësinë. Në familje do të ketë njëfarë tensioni, me njerëz që i takoni shpesh gjatë fundjavave.

Virgjëresha

Bëni kujdes me pjesën e dytë të dhjetorit, pasi në ditë të caktuara, si data 23, mund të mos keni shumë forcë fizike. Megjithatë, bazuar në ato që keni ndërtuar në vitin 2020, do të nisë një vit i rëndësishëm,. Më datë 27 duhet të shmangi shpërqendrimet. Viti 2021 parashikohet i mbushur me shpresa dhe mundësi të reja.

Peshorja

Më në fund, tani do të buzëqeshni dhe madje mund të kapërceni edhe një problem të vogël shëndetësor. Duhet të shmangni disa shpërqendrime në datat 21 dhe 31. Mundohuni të ruani sa më shumë qetësinë, të merrni fuqi. Ka ardhur momenti të merrni sërish në dorë jetën tuaj. Do të keni sukses personal që do t’jua shtojë vetëvlerësimin, ndaj mos kini frikë!

Akrepi

Nga këndvështrimi fizik është mirë të largoni çdo lloj lodhjeje. Viti i Ri këtë vit është më i favorshëm se Krishtlindja, ndaj parashikohet shumë argëtim dhe qetësi. Viti 2021 parashikohet me zgjedhje të rëndësishme, por edhe me shumë punë dhe angazhime, ndaj duhet të filloni që tani të kurseni energji.

Shigjetari

Pozicioni i ri i Saturnit është i rëndësishëm për ata që vuajnë nga reumatizmi, sepse do të shërohen më mirë, duke ju bërë kështu edhe më pozitivë për të ardhmen. Ata që janë më të kujdesshëm ndaj fizikut mund t’i nënshtrohen ndonjë ndërhyrjeje të vogël estetike.

Bricjapi

Duhet të merreni me meditim, nëse s’keni filluar tashmë ndonjë aktivitet shpirtëror që ju bën më të qetë. Pjesa e dytë e dhjetorit është më e këndshme dhe nga Krishtlindja do t’ju rikthehet energjia dhe mundësia për ta parë të ardhmen me më shumë pozitivizëm. Reflektimet tuaja, njësoj si idetë, mund të jenë shumë të çmuara në të ardhmen. Ky është një vit në rritje, ndaj muajt e ardhshëm do të jenë të volitshëm dhe duhet t’i shfrytëzoni në maksimum!

Ujori

Gjatë dy javëve të fundit të dhjetorit duhet të kujdeseni për formën tuaj, sikundër duhej të keni filluar që në fillim të vitit. Duhet të jetoni të tashmen, të përballeni me problemet, të kapërceni zemërimin dhe frikën që mund të keni në jetë. Mirëqenia lind nga njohja e vetes. Nga data 19 do të jeni më të qartë.

Peshqit

Pjesa e pare e dhjetorit ishte e lodhshme, por mund të stresoheni edhe për shkak të parave ose për çështje profesionale. Por nga data 21, shumë gjëra do të sistemohen. Tensioni në pjesën e parë të muajit nuk është krejtësisht negativ

Continue Reading

Trending