Connect with us

Flitet se

Per nje kohe te shkurter arriti nje jete te “cmendur” me para/ Ja jeta e Era Istrefit jashte trojeve shqiptare

Published

on

Era Istrefi eshte nje prej femrave me te dashura per publikun shqiptar. Ajo ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin dhe e duan ate pamase, fansa te huaj apo shqiptare te cilet nuk do e braktisin ate asnjehere.

Era u be e njohur nga hiti i saj “Bon bon” i cili mori miliona klikime brenda nje periudhe mjaft te shkurter kohore. Kengen e saj e degjonin ikona te medha mode si Rihanna, Ariana Grande, te cilat u fiksuan me kengen e bukuroshes nga shqiperia.

Kengetarja jone nuk arriti te ndalej prej asaj kohe por publikoj kenge te tjera ne gjuhen angleze per te terhequr vemendjen e publikut te huaj te cilet u apasionuan me kengen “Bon bon”. Dhe kete gje ajo ja arriti me se mire pasi sot mund te themi se Era Istrefi ka arritur majat e suksesit qe cdo femer do te deshironte.

Talenti dhe puna e saj e palodhur ka bere qe ajo sot te kete nje jete shume luksoze dhe te shtrenjte, qe shume pak nga vipat shqiptare do te mund ta perballonte. Vajza nga Kosova shihet perhere duke udhetuar neper shtete te ndryshme te botes, me makina luksoze dhe veshjet e firmave me ne ze si Gucci, Louis Vuiton, Burberry etj.

Era Istrefi eshte shuem e kenaqur me jeten e saj te pavarur duke shijuar cdo moment qe ajo kishte pritur me pare. Talenti i saj ka qene gjithmone aty pasi ajo ushtrohej fort me zerin e saj, edhe kur te tjeret mblidheshin te shikonin filma ajo shkonte ne studjo dhe praktikohej- ka thene Robert Berisha ne nje interviste.

Nuk duhet te harrojme se marrdhenia e saj me Nora Istrefin mbetet nje marrdhenie e mrekullueshme te cilen cdo njeri do ta kishte zili, pasi ato udhetojne shume here bashke dhe kalojne momente argetuese. Le ti urojme Eres dhe mjaft suksese ne tjera ne karrieren e saj dhe pse jo te gjeje sa me shpejt njeriun e zemres.

Flitet se

Djali i kengetares qenka rrutur kaq shume/Ja fotot e djalit te Tunes, qenka kopje e mamase

Published

on

Tuna eshte kengetarja e famshme qe ka hite te shumta nder vite dhe albumet e saj kane arritur majat. Ajo eshte bere pjese e shume festivaleve dhe eshte fituese e shume cmimeve. Koncertet e saj kane kaluar kufinjte e Shqiperise dhe Kosoves.

Kengetarja ka qene e martuar me Patric Berishen, vellain e Robert Berishes. Nga kjo martese ata kane dhe nje djale Titanin, duke i bere ata prinder per here te pare

Por, Tuna tashme eshte ndare nga Patrisi dhe jeton me djalin e vogel. Mendohet se shkak i ndarjes se tyre kane qene konfliktet me familjen e tij dhe me Nora Istrefin,ish- kunaten e saj.

Tani qe te dyja kengetaret jane ndare nga vellezrit  Berisha dhe ndjekin karrieren e tyre te suksesshme. Tuna ka lançuar disa albume qe kane arritur majat jo vetem ne Shqiperi dhe Kosove, por edhe jashte saj dhe kane marre miliona shikime.

Duket se mes tyre gjakerat jane qetesuar pas ndarjes nga bashkeshorti, por mardhenia e tyre nuk eshte me e ngushte. Per kete gje kengetaret i hedhin fajin familjes se ish-bashkeshorteve te tyre.

35 vjecarja poston shume rralle foto te djalit te saj, por ne kete menyre shohim se sa shume eshte rritur ai. Titani shfaqet ne pushime me familjen e tij.

Continue Reading

Flitet se

Si rrallehere Rudina Magjistari poston foto me bashkeshortin e saj / Ja sa bukur duken ata xhiro ne bregdet

Published

on

Rudina Magjistari eshte nje prej femrave me te komentuara dhe me te dashura per publikun shqiptare. Ajo eshte shume e komunikueshme me fansat dhe mbeshtetesit dhe cilteria qe e karakterizon e ben per vete publikun.

Moderatorja ka pasur shume sukses ne moderimin e emisionit “Pasdite me Rudinen” ne te cilin fton figura te famshme dhe jo te famshme per te folur mbi jeten e tyre. Rudina eshte nje personazh shume i komunikueshem dhe e thjeshte me fansat e saj.

Rudina Magjistari prej vitesh eshte e martuar me bashkeshortin e saj i cili nuk eshte nje figure e famshme per publikun shqiptare. Gjithashtu nga martesa e tyre ka ardhur ne jete bukuroshja e vogel e saj e cila eshte dy vjec.

Por Rudina gjithmone ka qene fanatike ne ruajtjen e jetes private te saj, te figures se bashkeshortit dhe vajzes se saj te vogel. Por publikut dhe medieve nuk mund ti shpetojne disa foto te cilat Rudina i ka postuar rrallehere ne mediet sociale.

Kete here ajo ka vendosur qe te publikoje partnerin ne Instagram, duke pozuar ne nje foto ne te cilen dukeshin qe po shijonin pamase jodin e detit ne mengjes heret. Le ti urojme atyre mjaft suksese ne jetesen bashkeshortore.

Continue Reading

Flitet se

Pa kuptuar aspak dy bukuroshet tona paskan veshur te njejtin fund/ Ja sa bukur duken Rita Ora dhe Xhensila Myrtezaj pasi bejne “xing”

Published

on

Dy bukuroshet e showbizit shqiptar dhe atij nderkombetare jane mjaft te talentuara dhe te komentuara neper mediet shqiptare dhe ato te huaja. Xhensila dhe Rita Ora jane shume te suksesshme dhe kane me mijera fansa ne Instagram te cilet i mbeshtesin dhe i duan ato pamase.

Vajzat na habisin me zerin dhe kenget e reja qe publikojne perhere, pasi jane thjesht te mrekullueshme.

Dy bukuroshet kane nje jete shume ndryshe nga njera-tjetra pasi Xhensila jeton ne Shqiperi dhe eshte bere nene e nje bukuroshe, ndersa Rita Ora eksperimenton me ndjenjat ende dhe nuk ka gjetur ende personin e zemres.

Ajo qe i bashkon dy vajzat tona eshte fakti se ato kane bere “xing” me te njejten veshje dhe duken kaq sensuale dhe te bukura. Dy bukuroshet tona kane veshur te njejtin fund , i cili eshte blu dhe material xhins, i cili i tregon kembet e holla dhe te drejta qe ato kane.

Vajzat kane veshur te njejten veshje dhe nuk kane aspak komplekse dhe tregohen shume modeste duke i mbajtur fotot e tyre ne Instagram. Kjo tregon qe vajzat nuk e kane aspak problem kete fakt dhe jane shume te thjeshta.

Xhensila Myrtezaj po ben shume fame me kenget e saj te cilat behen hit sapo dalin, sidomos kenget verore qe ajo publikon. Gjithashtu dhe Rita Ora po thur mjaft sukses dhe per te flitet nderkombtarisht dhe ka fansa ne mbare boten.

Nuk duhet te harrojme se nga ana tjeter Rita Ora eshte nje personazh i cili nuk e harron kurre origjinen e saj por e permend ate shpesh neper intervista pasi ndihet krenare qe eshte shqiptare. Le ti urojme bukurosheve tona mjaft suksese ne karrierat dhe jetet e tyre private.

Continue Reading

Trending