Connect with us

Horoskopi

Ne muajin Maj keto 6 shenja do te kene shume fat/ Astrologia Meri Shehu parashikon keto shenja

Published

on

Dashi

Muaj përgjithësisht më i qetë do jetë ky për ju. Do ndiheni shumë më të qetë se më parë. Shëndeti gjithashtu nuk do ketë pro bleme serioze, por ama herë pas here do keni shqetësimet e zakonta të kokës, barkut, etj. Financat mundet edhe të përmirësohen po patet dëshirën e mirë dhe durimin e duhur për t’i menaxhuar. Data 13 do jetë me fat për të bërë diçka që do ua shtojë të ardhurat, mos e harroni.

Demi

Ky do jetë një muaj i qetë e i kënaqshëm për ju. Më në fund do gjeni paqen shpirtërore aq shumë të dëshiruar. Sipas Merit, gjendja shëndetësore nuk do jetë e shkëlqyer edhe për shkak të motit dhe lodhjes, por gjëra shqetësuese nuk ka për të pasur. Mundohuni të kujdeseni pak më tepër për veten. Planetët do ju ndihmojnë me financat, mos keni merak.

Binjakët

Sado që të bëni përpjekje nuk do arrini atje ku doni këtë muaj. Tregohuni më të kujdesshëm. Për shëndet të mirë hani me maturi dhe mos kaloni limitin e lodhjes. Gjithsesi në fund të muajit do jeni më dinamikë. Kujdes, mos punoni me shume sesa mundeni sepse do lodheni shpejt. Pro blemet financiare më në fund duket se do mbarojnë. Kjo do ju gëzoje dhe do bëni edhe ndonjë blerje.

Gaforrja

Dëgjojeni me kujdes zërin tuaj të brendshëm këtë muaj dhe do e shihni që do ndiheni akoma më mirë. Për shëndetin oral duhet të tregoni më tepër kujdes pasi shëndeti në tërësi do jetë i kënaqshëm. Situata financiare do fillojë të përmirësohet kështu që shfrytëzojeni për të shpenzuar për gjërat e domosdoshme.

Luani

Ky do jetë një muaj perfekt dhe pikërisht ashtu si e keni ëndërruar gjithë këto kohë. Shëndeti do jetë i shkëlqyer, madje do ndiheni të qetë edhe nëse vuani nga pro bleme kronike. Fundi i muajit do jetë më i kënaqshëm. Financat nuk do jenë ende të stabilizuara. Do bëni shumë shpenzime dhe buxheti sa do vije e do pakësohet.

Virgjëresha

Cilësia e këtij muaji do varet nga aftësia juaj për të jetuar momentin dhe kapja e mundësive që do iu jepen. Shëndeti do mbetet gati i njëjtë me një muaj më parë. Duhet vetëm të tregoni pak më tepër kujdes me disa organe që i keni më delikate. Financat nuk do kenë aspak pro bleme. Çdo gjë do shkoje mire sidomos që nga data 19.

Peshorja

Këtë muaj në shumë momente do qëndroni në pritje dhe nuk do veproni nga frika se mos gaboni. Shëndeti mund të ketë shqetësime të vogla që do lidhen kryesisht me gojën dhe barkun. Mirë është të mos neglizhoni asgjë. Sipas Merit, financat do jenë të mira. Edhe do shpenzoni edhe do fitoni goxha.

Akrepi

Nuk do ndiheni shumë të qetë këtë muaj dhe do ju duket sikur nuk do jeni më fat. Në fakt ndonjëherë duhet edhe ju të bëni përpjekje më shumë. Gjendja shëndetësore do jetë përgjithësisht e qëndrueshme dhe pa pro bleme serioze. Me financat duhet të bëni pak kujdes sidomos pas datës 19.

Shigjetari

Edhe pse nuk do jetë një muaj perfekt, disa periudha të këtij muaji do i adhuroni me të vërtetë. Shëndeti do lërë për të dëshiruar sidomos nëse nuk bëni kujdes me ushqimin. Dëgjojini këshillat e të afërmve tuaj sepse do iu bëjnë mirë. Financat do jenë të paqëndrueshme sidomos deri në datën 13.

Bricjapi

Ky do jete një muaj vërtet i bukur dhe çdo gjë do ecë qetësisht. Çdo moment do jeni plot jetë dhe energji. Miqtë do jenë mbështetje e fortë. Shëndeti për fat të mirë nuk do ketë pro bleme serioze. Financat do vazhdojnë të mbeten të mbrojtura edhe pse në shumë momente do ju duhet të veproni me më shumë kujdes.

Ujori

Këtë muaj do ju duhet të merrni vendime në çdo fushë. Reflektoni qetësisht dhe bëni atë që mendoni se është më e drejta. Gjendja shëndetësore nuk do jetë perfekte, por duke u kujdesur më shumë për veten situata do jetë më e mirë. Financat nuk do jenë shumë të këqija, por situata do jetë më e qëndrueshme dy javët e fundit.

Peshqit

Këtë muaj do ndodhin shumë gjëra dhe në disa momente mund të mbeteni me gojë hapur. Shëndeti nuk do jetë i keq edhe pse në fakt mund të abuzoni me disa ushqime të dëmshme. Financat nuk do jenë shumë të mira, por as shume të këqija. Mos u shqetësoni fare dhe pakësoni shpenzimet. Pas datës 15 priten ndryshime. 

Horoskopi

Dashi me 5 yje, Gaforrja me 3 yje/ Kjo eshte renditja e shenjave me FAT per javen 28 Mars deri 3 Prill

Published

on

Dashi

Dashuria – Mund të merrni një ftesë këtë javë nga dikush që sapo keni takuar, mos e refuzoni. Mërkuri ka në mendje një javë argëtuese për ju. Çiftet që janë ndarë duhet të arrijnë një kompromis, të nënshkruajnë një armëpushim. Puna – Çfarëdo që planifikoni të bëni, filloni të mendoni për të. Mos harroni se Jupiteri do të jetë në shenjën tuaj duke filluar nga maji. ☆☆☆☆☆

Demi

Dashuria – Që në ditët e para të marsit nuk ka siguri në dashuri, pasionet e vogla theksohen me persona diametralisht të kundërt me ju. Gjëja më e mirë për të bërë këtë javë është të jetoni ditën pa pritur asgjë. Shumë prej jush ndihen të lënë pas dore gjatë kësaj kohe, por nëse historia është e shëndetshme, atëherë duhet të luftoni dembelizmin. Bëni dyfish kujdes me Luanin dhe Akrepin. Pun – Po vijnë disa lajme të mira, veçanërisht për ata që kanë biznesin e tyre. Tani ju duhet vetëm të prisni, kjo nuk është java e duhur për të bërë hapa përpara. ☆☆☆☆

Binjakët

Dashuria – Kjo pranverë ju shtyn të merrni vendime të rëndësishme. Edhe gjatë një ngjarje të paplanifikuar mund të gjeni ose të rizbuloni një ndjenjë. Favorizohen takime të reja. Historitë e forta vazhdojnë me energji. Është një javë e rëndësishme për zgjedhje dhe për forcimin e marrëdhënieve të gjata. Puna – Duhet të kishit marrë tashmë një konfirmim. Ditët e fundit të marsit janë ideale për rrugë të reja. ☆☆☆☆☆

Gaforrja

Dashuria – Krizat e refuzimit janë tashmë një gjë e së kaluarës. Gjithçka do të funksionojë, të vetmet ditë paksa të rënda do të jenë të hënën dhe të martën. Çiftet që kanë kaluar një periudhë plot keqkuptime nuk mund të ndryshojnë papritur. Puna – Dalje të konsiderueshme parash për shtëpinë. Prej kohësh keni dashur të rikuperoni para dhe ndoshta edhe disa marrëveshje të tjera. ☆☆☆

Luani

Dashuria – Ju jeni shkëputur nga dashuria që në fillim të marsit. Nëse nuk jeni të kënaqur me marrëdhënien tuaj, kjo është java për t’u përballur me partnerin tuaj dhe për të vendosur gjërat në vend. Vëmendje për ditën e martë. Njerëzit dhe situatat shfaqen papritmas, mos e humbni toruan. Puna – Mbani nën kontroll sektorin ekonomik. Me Saturnin në opozitë nuk është e mundur të hidhet hapi më i gjatë se sa duhet. ☆☆☆

Virgjëresha

Dashuria – Nuk është një javë emocionuese për ndjenjat. Ka shumë shqetësime dhe angazhime që përfshijnë çështje praktike. Duhen shmangur përplasjet, sidomos me shenjat e Binjakëve dhe Shigjetarit. Në jetën në çift ka shumë probleme për të kapërcyer. Nuk flitet për një krizë, por do të jetë mirë të mos tensionoheni shumë. Puna – Është një javë interesante, vetëm të mërkurën do të ketë diskutime. Nëse nuk ndiheni të vlerësuar, thjesht bëni atë që është rreptësisht e nevojshme. ☆☆☆☆

Peshorja

Dashuria – Dashuritë e lindura në tre javët e fundit duhet të vazhdojnë me maturi. Çiftet e reja mund të ndihen jashtë loje këtë javë. Konflikte të mundshme në fund të muajit, sidomos nëse njëri nga dy partnerët ka pasur probleme pune. I dashuri apo e dashura juaj gjithashtu mund të jetë i/e zhgënjyer në sjelljen tuaj. Puna – Ju duhet të konsideroni me kujdes çdo hipotezë ndryshimi. Deri në prill duhet të bëni zgjedhje të rëndësishme. ☆☆☆

Akrepi

Dashuria – Kjo pranverë e veçantë nuk sjell përfitime të mëdha sentimentale, përkundrazi. Duket se tre javët e fundit kanë qenë më të ndërlikuara përsa i përket ndjenjave. Duhet t’u rezistoni provokimeve, veçanërisht të hënën dhe të martën. Disa çifte duhet të çlirohen nga pak mërzia që mundon marrëdhënien. Diskutimet me peshë të caktuar duhet të shtyhen për muajin prill. Puna – Jeni në betejë të plotë me një projekt që nuk ju pëlqen. Dhe kështu java nis me shumë dyshime. Do të ishte një ide e mirë të relaksoheni dhe të kuptoni të tjerët. ☆☆☆

Shigjetari

Dashuria – Kjo javë ofron aventura dhe dashuri të reja. Ka shumë mundësi që këtë javë të jeni të llastuar për zgjedhje. Ata që janë ndarë mund të gjejnë diçka më shumë. Për çiftet që e duan njëri-tjetrin do të jetë një periudhë arritjesh. Disa diskutime për paratë, së fundmi ka pasur shumë shpenzime. Puna – Ky kundërshtim i Jupiteri flet për zgjedhje në lidhje me financat, por gjysma e dytë e vitit do të jetë në rregull. ☆☆☆☆

Bricjapi

Dashuria – Keni nevojë për qetësi, ikje nga historitë impulsive dhe nga njerëzit që nuk ju japin përgjigje të caktuara. Nëse keni të bëni me një person të pasinqertë, shfrytëzojeni këtë javë për t’i vendosur me shpatulla pas murit. Marrëdhëniet e krijuara prej kohësh nuk kanë probleme, por fundi i marsit sjell disa keqkuptime për t’i mbajtur nën kontroll. Puna – Horoskopi i Paolo Fox thotë se nuk është koha për të bërë zgjedhje të menjëhershme. Duhet të keni shumë durim, mes prillit dhe majit do të vijnë konfirmimet nga lart. ☆☆☆

Ujori

Dashuria – Zemra juaj ka rrahur shpejt ose keni qenë në kërkim të gjërave të reja për një kohë të gjatë. Ditët e fundit të javës sjellin një frymë sensualiteti dhe dëshira. Çiftet që e duan njëri-tjetrin kanë plane të mëdha në mendje. Puna – Keni treguar se jeni të përgatitur, tani duhet të kërkoni konfirmime për të ardhmen. Një kërkesë mund të bëhet edhe në fillim të javës. ☆☆☆☆☆

Peshqit

Dashuria – Një javë rilindjeje, edhe ata që janë vetëm mund të përjetojnë një emocion të veçantë. Historitë që nuk kanë vlerë do të mbyllen, pa shumë komplikime. Gjithçka mirë për ata që besojnë në vlerën e çiftit dhe gjithashtu kanë në krah partnerin e duhur. Puna – Jeni duke punuar shumë dhe së shpejti do të merrni një telefonatë. Fundi i marsit sjell pak sukses personal. Ju do të jeni në gjendje të dilni, të shkoni larg. ☆☆☆☆☆.

Continue Reading

Horoskopi

Dashi do arrij qellimin, Demi merr 1 lajm/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 4 shenja horoskopi

Published

on

Dashi

Është dita e duhur për t’u përpjekur maksimalisht për qëllimin tuaj. Do të keni rezultatin që dëshironi nëse tregoheni diplomatë gjatë zgjidhjes së një problemi emergjent. Nuk është koha e duhur për të rrezikuar duke ndërmarrë një projekt të ri.

Demi

Disa Demë do të surprizohen nga një lajm që do të marrin këtë të hënë. Ka gjasa që ky lajm të vijë nga dikush që do të rikthehet sërish në jetën tuaj. Në përgjithësi kjo ditë nuk do të sjellë probleme, por as ndonjë rezultat të rëndësishëm.

Binjakët

Nuk ka ndonjë këshillë të veçantë sesi duhet të veproni. Kushtojini vëmendjen e duhur partneres/partnerit tuaj pasi do të ketë shumë nevojë për mbështetjen tuaj. Në mbrëmje ka gjasa të zhvilloni një bisedë të rëndësishme për të ardhmen me personin e zemrës.

Gaforrja

Gaforret duhet të përpiqen të gjejnë kompromis mes ambicies dhe realitetit objektiv. Ekziston mundësia që qëllimet tuaja të arrihen në një kohë të shkurtër. Shmangni ndërhyrjet e të huajve, pasi nuk do të kenë ndikimin duhur.

Luani

Mos e shpenzoni energjinë për të tjerët. Ekziston rreziku që gjithçka që do të bëni në të mirë të të tjerëve nuk do të vlerësohet. Ekziston edhe mundësia që përpjekjet tuaja të keqinterpretohen. Mos ndani idetë me këdo, por vetëm me ata që i besoni.

Virgjëresha

Besojini intuitës suaj, pasi ka shumë mundësi që t’ju çojë drejt rrugës së duhur. Mos i besoni verbërisht gjithçkaje që dëgjoni rreth romancave spontane. Nëse në mbrëmje do të jeni në një takim të rëndësishëm, mos u përpiqni të silleni si dikush tjetër.

Peshorja

Peshoret rekomandohen të mos nxitojnë nesër. Mos merrni përsipër detyra që nuk mund t’i realizoni. Mos mendoni vetëm por të ardhmen, por jetoni të tashmen. Detyra kryesore për këtë të hënë është të rregulloni marrëdhëniet tuaja personale.

Akrepi

Disa Akrepë do të ndihen të stresuar në punë nesër. Do të bënit mirë që kohën e lirë ta kaloni me familjarët tuaj. Ata që janë të detyruar të punojnë më shumë seç e kishin parashikuar, këshillohen të përqendrohen vetëm tek vetja dhe të refuzojnë kërkesat për ndihmë, pasi do të jetë e pamundur për ju.

Shigjetari

Shigjetarët kanë mundësi ta kalojnë këtë ditë nën shoqërinë e partnerit/partneres. Ka gjasa të fitoni vëmendjen e një prej kolegëve. Shigjetarët e martuar mund të tundohen të nisin një marrëdhënie sekrete, por mos harroni që ky do të ishte një gabim fatal.

Bricjapi

Bricjapët do të jenë mjaft të ngarkuar në punë nesër. Një projekt do të kërkojë vëmendje të veçantë nga ana juaj. Shpenzoni energjitë aty ku duhen dhe përpiquni të mos shpërqendroheni. Rekomandohet të kërkoni ndihmë nga personat tuaj të afërt.

Ujori

Përpiquni të mbani veten nën kontroll dhe tregohuni të përmbajtur. Kjo këshillë vjen për të gjitha fushat e jetës. Shmangni presionin e tepërt në marrëdhënien personale, por edhe ambicien e tepërt në punë.

Peshqit

Ka gjasa që kjo ditë të mos sjellë shumë rezultate produktive. Arsyet për këtë mund të jenë përtesa, mungesa e fuqisë ose mungesa e interesit. Të gjitha këto do të jenë të papranueshme nëse keni një axhendë të ngarkuar përpara./

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi javor 28 Mars-3 Prill sipas astrologut Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e javes se fundit te muajit

Published

on

DASHI JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Ditët e fundit të marsit do të jenë pak më kërkuese, pasi kjo javë nis me seancën e Afërditës Saturnit në shenjën e Ujorit.Ky sesion do të kufizojë shprehjen e emocioneve, gjë që ka të ngjarë të krijojë distanca në marrëdhëniet personale, profesionale dhe me bashkëmoshatarët. Në ditën e parë të prillit, Hëna e re në shenjën tuaj të zodiakut, ju jep shpirt luftarak dhe humor për të ndryshuar këtu dhe tani çdo gjë që ju shqetëson! Kjo do t’ju motivojë shumë, por do t’ju duhet të shmangni lëvizjet impulsive, veçanërisht për çështje dhe vendime që lidhen me fushën e marrëdhënieve ndërpersonale.

Dashuria

Sesioni Venus-Saturn nuk do të lërë terren të përshtatshëm për të eksternalizuar ndjenjat, nevojat, dëshirat dhe gjithçka që mund t’ju afrojë vërtet me partnerin, duke treguar se si kjo javë do të jetë pak e vështirë në planin emocional. Nëse jeni të lirë, ka shumë mundësi të mendoni se nuk ka asnjë mënyrë për t’iu afruar një personi që ju intereson, por nuk duhet ta lini këtë t’ju shpërblejë, pasi duket se disa nga pengesat që mund të shfaqen në këto ditë do të jenë përkohësisht.

Puna dhe Ekonomia

Diskutimet e ditës do të përfshijnë shumë çështje në fushën profesionale dhe mund të përfshijnë edhe disa çështje që lidhen me marrëdhëniet me kolegët tuaj. Ka mundësi që të jeni në një fazë që dëshironi të bëni disa ndryshime nga ana profesionale, diçka që do të bëhet më intensive me Hënën e re në shenjën tuaj. Ai ka preferuar që në fillim të javës të zgjidhë çështjet shumë të rëndësishme, pasi me kalimin e ditëve komunikimi mund të krijojë disa probleme dhe keqkuptime për diskutimet.

DEMI JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Demi, ditët e fundit të marsit do të jenë më kërkuese për ju, pasi takimi i Afërditës me Saturnin në shenjën e Ujorit më 28/3, mund të sjellë përgjegjësi dhe kërkesa shtesë në punë. Ditën e parë të prillit do të zhvillohet Hëna e re në shenjën e Dashit, elementi kryesor i së cilës do të jetë impulsi. Prania e Mërkurit në Hënën e re tregon se është shumë e mundur të shprehësh mendime, shqetësime, pasiguri dhe ndjenja, por kjo mund të bëhet në një mënyrë paksa “të sikletshme” dhe impulsive. Mundohuni të vlerësoni situatat dhe kushtet për të parë nëse dhe si mund të shpreheni.

Dashuria

Takimi Afërditë-Saturn do të krijojë një atmosferë të akullt në çështjet personale, romancat romantike dhe flirtet, ndaj ka shumë mundësi që këto ditë të duken monotone dhe jo interesante. Nëse jeni në një lidhje përpiquni të shmangni disponimin kritik, i cili do të bëhet më intensiv për shkak të seancës së mësipërme. Nëse jeni të lirë këto ditë, mund të mos jetë e dobishme të shpreheni ose dikush tjetër t’ju shprehet, por fatmirësisht kjo do të jetë diçka e përkohshme.

Puna dhe Ekonomia

Detyrimet e biznesit dhe të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me sektorin profesional do të jenë në dispozicionin tuaj këtë javë. Orari juaj mund të jetë më intensiv dhe më kërkues se sa keni pasur në mendje, ndaj duhet të bëni disa “punë përgatitore” për disa raste, në mënyrë që gjithçka të mos bashkohet në momentin e fundit.

BINJAKËT JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Duket se këto ditë do t’ju çojnë në mendime për disa plane dhe gjëra që dëshironi të bëni, por duket se këto mendime mund të ngadalësojnë planet tuaja. Takimi i Afërditës me Saturnin që do të zhvillohet në shenjën e Ujorit më 28/3 nuk do t’i lërë vend ëndrrave pasi është një aspekt kufizues. Ju mund të kuptoni se disa nga planet tuaja kanë nevojë për përditësim ose mund të ketë disa të dhëna të reja që do t’ju çojnë atje. Jepini prioritet dhe më shumë vëmendje çështjeve që lidhen me udhëtimet, seminaret dhe temat arsimore. Ditën e parë të prillit, Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Dashit krijon të dhëna të këndshme në jetën tuaj shoqërore, duke ju sjellë në kontakt me miq, të njohur dhe njerëz interesantë.

Dashuria

Një i njohur që ju ka tërhequr interesin mund të ketë një shkallë vështirësie këtë javë, ka shumë mundësi që për mungesë kohe t’i duhet të futet në akull. Në çdo rast, mos lejoni që asnjë vështirësi – qoftë praktike apo emocionale – që do të ekzistojë këto ditë të ndikojë dhe të përcaktojë zhvillimin e një njohjeje që ju intereson. Nëse jeni në një lidhje, Hëna e re në shenjën e Dashit do të japë arsye të mjaftueshme që ju dhe partneri juaj të takoni miqtë, të dilni dhe të argëtoheni!

Puna dhe Ekonomia

Përgjegjësitë që lindin nga disa çështje pune do të shfaqen edhe këtë javë, por nuk janë ato që do të përcaktojnë humorin dhe orarin tuaj. Mundohuni të mos devijoni nga programi juaj profesional pasi vetëm kjo do të mjaftojë për të mos krijuar stres nga puna, por edhe për të pasur një ekuilibër të mirë mes jetës personale dhe asaj profesionale.

GAFORRJA JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Java do të nisë me takimin e Afërditës dhe Saturnit në shenjën e Ujorit i cili do të “kufizojë” emocionet dhe mund t’ju ​​vërë në proces që të filloni të mendoni më shumë për marrëdhënien tuaj me disa persona. Është e mundur të largoheni nga njerëzit që mendojnë se prania e tyre në jetën tuaj është rënduese, veçanërisht në nivelin emocional. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Dashit ditën e parë të muajit do të krijojë të dhëna të reja në planin profesional, por për shkak se do të krijojë apo intensifikojë humorin impulsiv, përpiquni ta shmangni për të marrë vendimet e duhura. për ty.

Dashuria

Këto ditë mund të ndjeni se doni t’i thoni shumë gjëra partnerit tuaj por sikur nuk gjeni terren të përshtatshëm ose sikur ndjeni se diçka brenda jush po ju pengon. Të ndani ndjenjat, ankthet dhe shqetësimet tuaja kundër pasigurisë emocionale që mund të shfaqet është gjëja më e mirë që mund të bëni për këtë javë. Nëse jeni i lirë, ka shumë mundësi që të shqetësoheni emocionalisht nga një histori apo një person i së shkuarës, gjë që tregon se kjo ka nevojë për zgjidhje të menjëhershme.

Puna dhe Ekonomia

Prilli do të nisë me shqetësime intensive profesionale, diçka që do të shihet me Hënën e re që do të zhvillohet në shenjën e Dashit në ditën e parë të saj. Nuk përjashtohet mundësia që të ketë lëvizshmëri dhe diskutime që do të lidhen me një temë të punës, por do të ishte mirë t’i lini të zhvillohen dhe të mos nxitoni në përfundime të nxituara. Sesioni Diell-Mërkur që do të zhvillohet te Dashi në fund të javës mund të krijojë fenomenin e “telefonit të dëmtuar”, diçka që do të ndikojë në imazhin që keni për disa nga çështjet tuaja profesionale, si dhe në vendimet që do të jenë. bërë. marr.

LUANI JAVOR28/03/2021 TO 03/04/2022

 Një marrëdhënie personale apo një bashkëpunim duket se do të ketë një shkallë vështirësie këtë javë, pasi ka shumë mundësi që të lindin disa çështje të cilat do të ngrenë polemika mes palëve. Takimi i Afërditës me Saturnin në shenjën e Ujorit do të bëhet më 28/3 dhe do të krijojë një humor kritik në çdo lloj marrëdhënieje. Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Dashit në ditën e parë të prillit do të rivendosë ekuilibrin pasi do ju vendosë në procesin e përballjes me gjëra që ju mbushin me gëzim. Gjysma e dytë e javës do të ketë më shumë mundësi për të dalë, për të bërë një udhëtim në një destinacion të afërt ose për të takuar të dashurit tuaj, pasi këto do të nevojiten për të rikthyer humorin tuaj të mirë!

Dashuria

Nëse mendoni se ka të dhëna që kanë ndryshuar në lidhje me një lidhje romantike apo një njohje, do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendjen që meritojnë, në mënyrë që të mos ndikojnë në ekuilibrin në një çështje emocionale. Nëse jeni në një lidhje, një bisedë mund të zgjidhë gjërat me partnerin tuaj dhe të zgjidhë disa mosmarrëveshje, për sa kohë që nuk jeni të njëanshëm për rezultatin. Nëse jeni të lirë me hyrjen e Mërkurit tek Dashi në fund të javës, do të nisë një periudhë me më shumë mundësi për të takuar njerëz të rinj gjatë detyrimeve sociale dhe udhëtimeve.

Puna dhe Ekonomia

Sesioni Afërditë-Saturn mund të krijojë një humor të ftohtë në një aferë romantike, duke treguar se kjo javë nuk është e përshtatshme për të promovuar dhe menaxhuar çështje emocionale. Nëse jeni në një lidhje, kushtojini vëmendje bisedave që do të bëni me partnerin, pasi këto përveç faktit që mund të sjellin polemika mes jush, mund të krijojnë edhe një humor kritik që do të prekë edhe ju edhe partnerin. Nëse jeni të lirë mund të mendoni se ka disa pengesa përsa i përket një njohjeje që ju intereson, por këto pengesa do t’ju tregojnë nëse në fund jeni vërtet të interesuar.

VIRGJËRESHA JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Këtë javë duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve tuaja profesionale pasi klima që do të ekzistojë në to do të përcaktojë zhvillimin e çështjeve profesionale. Sa më e mirë të jetë klima në marrëdhëniet tuaja profesionale, aq më lehtë do të jetë zgjidhja e çështjeve që lidhen me detyrimet dhe çështjet e punës.

Dashuria

Këto ditë është e mundur të ndjeni se ka disa çështje që ju acarojnë dhe ka po aq gjasa të ndjeni se partneri juaj nuk mund t’ju kuptojë. Mundohuni të mos lejoni që një ditë e vështirë që mund të ekzistojë mes jush të ndikojë në disponimin dhe emocionet tuaja. Dialogu dhe komunikimi do të ndihmojnë shumë për të kuptuar njëri-tjetrin dhe për të shmangur keqkuptimet, të cilat mund të krijojnë një atmosferë të ftohtë mes jush. Nëse jeni i lirë tani, ka gjasa të ketë raste që do t’ju bëjnë të filloni të mendoni më shumë për një lidhje romantike që mendonit se ishte e mbyllur për ju.

Puna dhe Ekonomia

Çështjet që kanë të bëjnë me punën dhe jetën tuaj të përditshme do të vazhdojnë t’ju pushtojnë edhe për disa ditë, pasi duket se kësaj periudhe kërkuese dhe plot punë dhe detyrime po i vjen fundi dalëngadalë. Ndaj për këtë javë ajo që duhet të bëni është të “përveshni mëngët” dhe të përballeni me disa situata kërkuese që kanë mbetur për në fund dhe të mendoni se më e mira nuk ka ardhur ende.

PESHORJA JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Peshorja, ditët e fundit të marsit mund të fshehin surpriza për ju pasi rrethanat astrologjike që do ndodhin tregojnë ndryshime dhe rirregullime në çështjet personale. Takimi i Afërditës me Saturnin në shenjën e Ujorit më 28/3 ju fton të shihni me vëmendjen e kërkuar çështjet e jetës suaj personale dhe të tregoni përgjegjësi ndaj çdo afere romantike, për të pasur një rezultat sa më të mirë. Prilli fillon me Hënën e re në Dashi, e cila shënon një hap të ri në një marrëdhënie personale dhe madje fillimin e një partneriteti të ri. Çfarë duhet të keni parasysh për të shmangur tensionet,

Dashuria

Këtë javë mund të mendoni se ka një distancë mes jush dhe partnerit ose nëse jeni të lirë me një person që ju intereson. Lidhja Afërditë-Saturn krijon distanca emocionale, të cilat mund të ftohin atmosferën në një njohje. Nga ana tjetër, Hëna e re në shenjën e Dashit do të jetë kundërpesha e këtij sesioni, pasi do t’ju vendosë në procesin e të bërit gjëra për të ruajtur një atmosferë të mirë në një marrëdhënie që ju intereson. Humori juaj ekstrovert do ta ndihmojë shumë situatën për sa kohë nuk veproni në mënyrë impulsive.

Puna dhe Ekonomia

Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Dashit do t’ju shtyjë t’i përkushtoheni qëllimeve tuaja profesionale dhe ka shumë gjasa t’ju çojë në fillime të reja. Është e mundur të ndiheni më të vendosur se kurrë për të bërë disa gjëra dhe disa hapa të rinj në punë. Para se të bëni ndonjë gjë, kontrolloni me kujdes të dhënat që ekzistojnë dhe rezultatet e mundshme që do të sjellin lëvizjet tuaja, diçka që do t’ju japë siguri më të madhe për zhvillimin e gjërave dhe do t’ju mbajë larg lëvizjeve dhe vendimeve impulsive.

AKREPI JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Akrepet këtë javë do t’ju duhet të merreni me gjëra që mund t’ju bëjnë të ndiheni negativ ose të lodhur, por është e nevojshme të tregoni disiplinë në mënyrë që të arrini të kryeni disa çështje pezull. Takimi i Afërditës me Saturnin në shenjën e Ujorit që do të zhvillohet më 28/3 -por ndikimi i saj do të arrijë deri në fund të javës- nxjerr në pah detyrimet familjare dhe çështjet e shtëpisë. Ditën e parë të prillit, Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Dashit do t’ju vërë në procesin e gjetjes së mënyrave për të përfshirë në programin tuaj një aktivitet të ri që dëshironi ose thjesht për të gjetur pak më shumë kohë për veten tuaj.

Dashuria

Afërdita, duke vazhduar rrugëtimin e saj në shenjën e Ujorit, do të takohet me Saturnin e rreptë dhe takimi mes tyre do të krijojë një atmosferë të çuditshme në çështjet që kanë të bëjnë me jetën tuaj personale. Nëse jeni në një lidhje ky aspekt mund të bëjë urgjente nevojën për disa sqarime, të cilat nëse nuk bëhen do të jenë pengesë për zhvillimin e marrëdhënies. Qasuni me humor të mirë çdo çështje që mund të ketë lindur dhe mos lejoni që emocionet tuaja të ngrijnë. Nëse jeni i lirë dhe ka një çështje që është në pritje emocionalisht, do t’ju duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje, pasi kjo mund të jetë një pengesë e mundshme për një hap të ri emocional.

Puna dhe Ekonomia

Detyrimet profesionale nuk ndalen asnjëherë, por jeni të vendosur që të paktën për këtë javë t’i vendosni për pak kohë në akull, pasi duket se do të shqetësoheni më shumë për çështje që lidhen me jetën tuaj personale. Puna e përditshme do të fillojë të bëhet më kërkuese në gjysmën e dytë të javës dhe hëna e re tek Dashi sjell lajme për çështje pune, të cilat nuk mund të anashkalohen dhe do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje.

SHIGJETARI JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Shigjetaret,kete  jave te re e filloni me shenjën Afërditë-Saturn në shenjën e Ujorit, gjë që mund të krijojë vështirësi në çështjet romantike dhe qasjet e komunikimit. Diskutimet këto ditë do të jenë të thjeshta, të ashpra dhe jo modeste pa entuziazmin që ekziston zakonisht dhe është e mundur të kapni veten në një humor kritik. Kjo do të ndryshojë në mënyrë drastike pas 1/4 pasi Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Dashit është një Hënë e re shumë komunikuese dhe ekstroverte, e cila do të jetë kundërpesha e seancës kufizuese Venus-Saturn. Kjo është diçka që do të ketë efekte të dobishme, veçanërisht në çështjet që kanë të bëjnë me çështje personale!

Dashuria

Takimi i Afërditës me Saturnin presupozon një javë kërkuese në planin emocional dhe nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që të ketë disa diskutime apo disa sqarime që do të jenë të nevojshme për vazhdimin e saj. Nëse jeni të lirë, pas 1/4 do të ketë më shumë mundësi për të kontaktuar një person që ju intereson për sa i përket komunikimit. Nga fundi i javës një bisedë apo një njohje e “ngrirë”, duket se do të fillojë të ngrohet dhe në të do të ketë lëvizshmëri.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë mund të mendoni se puna mund të presë pasi vëmendja juaj do të tërhiqet nga çështje të tjera përveç punës dhe detyrimeve të punës. Kushtojini më shumë vëmendje nëse keni punë jashtë këtyre ditëve apo takime me njerëz në punë dhe takime biznesi, pasi komunikimi do të jetë “pas pengesave” jo për keqkuptime dhe keqkuptime, por për shkak të një klime që nuk do ju ndihmojë aq shumë. Nëse arrini të krijoni një atmosferë të mirë në diskutimet dhe takimet e biznesit atëherë është e sigurt që do të keni fituar bastin e javës.

BRICJAPI JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Java duket se per juve te shenjes se Bricjapit fillon me takimin e Afërditës me Saturnin në shenjën e Ujorit i cili do të krijojë një shtrëngim emocional dhe një humor të çuditshëm. Mendimet për çështjet financiare duket se kontribuojnë në këtë humor, pasi ky sesion tregon se ju duhet të shikoni me përgjegjësi çështjet që lidhen me fondin tuaj. Ditën e parë të prillit do të ndodhë hëna e re në shenjën e Dashit, e cila do t’ju ndryshojë tërësisht humorin dhe prioritetet. Kjo Hënë e re do të krijojë nevojën për të rregulluar disa gjëra që kanë të bëjnë me shtëpinë – qoftë në kuptimin e ngushtë apo në kuptimin më të gjerë të fjalës – pasi janë ato që do të dalin në plan të parë me kërkesa ndaj jush.

Dashuria

Lidhja Afërditë-Saturn mund të krijojë një humor të ftohtë në çështjet personale që do të ndikojë në mendimet tuaja dhe madje edhe në vendimet tuaja. Nëse jeni në një lidhje, shmangni disponimin kritik (pasi në këtë aspekt do të bëhet edhe më intensiv) dhe mund të krijojë disa probleme mes jush dhe partnerit tuaj. Nëse jeni të lirë, ka shumë gjasa që një person që do të tërheqë interesin tuaj të bëjë pamjen e tij, por mund të mos ketë mundësi për një qasje romantike. E mira është se ky fenomen do të jetë i përkohshëm dhe me kalimin e ditëve të javës do të shfaqen disa mundësi komunikimi.

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë është e mundur të ndjeni se njerëzit në punë kanë kërkesa të veçanta ndaj jush, diçka që do të krijojë një ndjenjë peshe, veçanërisht nëse mendoni se duhet të dukeni të denjë për pritshmëritë e tyre. Përpjekjet e tepërta për çështje të caktuara do të sjellin lodhje dhe lodhja mund të krijojë nerva, për këtë arsye përpiquni të vendosni prioritetet që keni parasysh dhe të merreni vetëm me to.

UJORI JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Ujoret, ne kete jave te re fillon me takimin e Afërditës dhe Saturnit në shenjën tuaj të horoskopit, gjë që tregon se marrëdhëniet tuaja personale dhe profesionale do t’ju shqetësojnë shumë. Kjo seancë mund të mos lërë hapësirë ​​për të eksternalizuar ndjenjat dhe gjërat që duhen thënë për një marrëdhënie. Kjo ndjenjë kufizimi do të fillojë të bjerë me kalimin e ditëve, pasi në ditën e parë të prillit Hëna e re në shenjën e Dashit, do të ndihmojë ndjeshëm në komunikim dhe rrjedhimisht në eksternalizimin e emocioneve dhe gjërave që dëshironi të thoni! Personat me të cilët do të shoqëroheni do të luajnë një rol të madh në humorin tuaj dhe në vendimet tuaja, ndaj zgjidhni me kujdes!

Dashuria

Takimi Afërditë-Saturn mund të frenojë një lidhje romantike ose t’ju shtyjë të shtyni disa plane që keni pasur me partnerin. Nëse jeni në një lidhje këto ditë mund të mos keni terren të mjaftueshëm për të bërë disa gjëra që keni pasur në mendje, por mos lejoni që disa zvarritje apo disa vonesa të ndikojnë si në disponimin tuaj ashtu edhe në klimën brenda marrëdhënies suaj. Nëse jeni të lirë, Hëna e re komunikuese tek Dashi do të kontribuojë në njohje të reja dhe ka shumë gjasa që t’ju afrojë me një person shumë interesant, të cilin do ta takoni përmes njerëzve që janë pranë jush.

Puna dhe Ekonomia

Kërkesat e punëve tuaja profesionale mund t’ju bëjnë veçanërisht kërkues ndaj të tjerëve, diçka që mund të krijojë distanca në marrëdhëniet profesionale. Humori kritik do t’ju shoqërojë ju dhe të tjerët gjatë kësaj jave, por përpiquni të mos e lini të ndjehet prezenca e saj gjatë takimeve dhe diskutimeve të biznesit, pasi mund të aktivizojë atmosferën në to.

PESHQIT JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Peshqit këtë javë do të kërkoni më shumë kohë për t’i kushtuar vetes, qëllimeve tuaja personale dhe gjërave që dëshironi të bëni, pasi kjo do të jetë shumë e rëndësishme për ju. Takimi i Afërditës me Saturnin në shenjën e Ujorit më 28/3 mund të nxjerrë në pah disa mendime që do të krijojnë pasiguri, por mos i lini të ndikojnë në lëvizjet dhe vendimet tuaja. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Dashit në ditën e parë të prillit do t’ju vërë në proces të aktivizimit për të rritur të ardhurat dhe burimet tuaja! Është e mundur të arrini një qëllim personal, diçka që do t’ju bëjë shumë të lumtur.

Dashuria

Këto ditë mund të ndjeni se ka një vështirësi në zgjidhjen e disa çështjeve romantike, veçanërisht nëse jeni të lirë dhe të interesuar për zhvillimin e një njohjeje. Sesioni Afërditë-Saturn ngrin klimën dhe nuk ndihmon në eksternalizimin dhe shprehjen e emocioneve. Nëse jeni në një lidhje, përpiquni të mos i mbani përbrenda ato që dëshironi t’i thoni partnerit, për sa kohë t’i eksternalizoni me tonin e duhur që të mos ketë keqkuptime!

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë mendimet tuaja do jenë më intensive se përditshmëria profesionale dhe ka shumë mundësi që t’ju çojnë në përfundime të cilat do t’ju krijojnë pasiguri dhe gjithashtu mund t’ju çojnë në lëvizje impulsive. Mundohuni të shmangni skenarin e mësipërm, diçka që do ta keni më të lehtë, nëse nuk e lejoni veten të josheni nga mendimet e ndryshme që mund të keni për çështjet e punës. Shikoni të dhënat që ekzistojnë, pasi këto janë ato që do t’ju çojnë në përfundimet e duhura. 

Continue Reading

Trending