Connect with us

Horoskopi

Nga 1 person do te keni nje ndihme ne endrrat tuaja/ Horoskopi i detajuar per daten 31 Mars 2021

Published

on

Dashi Ndikimi i Neptunit do sjelle shume turbullira sot ne jetën tuaj sentimentale. Ka rrezik qe disa te kalojnë një krize te vështirë. Beqaret do jene te parrezistueshem dhe do marrin ftesa pa fund për te filluar lidhje serioze. Mendohuni mire para se te jepni çfarëdo lloj përgjigjeje. Ne planin financiar nuk duhet te kryeni investime te tejskajshme sepse gjendja nuk është aq e qëndrueshme.

Demi Dite e mrekullueshme kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Pasioni do ndizet furishëm dhe gjendja do vije duke u përmirësuar. Beqaret do e kenë te pamundur edhe sot ta gjejnë princin e tyre te kaltër. Sektori i financave do lere shume për te dëshiruar. Mundohuni te ulni çdo lloj shpenzimi nëse nuk doni qe te ngeleni pa asnjë para me pas.

Binjaket Mbajini premtimet qe i keni bere partnerit tuaj gjate kësaj dite nëse doni qe marrëdhënia ne çift te jete sa me e mire. Beqaret nuk do ndihen gati për te filluar një histori dashurie edhe pse rastet do i kenë te shumta. Do pendoheni ne fakt, por do jete vone. Ne planin financiar gjithçka do varet nga mënyra sesi ju do silleni. Po e tepruat me shpenzimet do keni vështirësi.

Gaforrja Dite shume e qëndrueshme dhe aspak pro blematike kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do kaloni çaste te bukura me atë qe keni ne krah. Beqaret me mire te qëndrojnë edhe sot vetëm sesa te rrezikojnë duke krijuar lidhje te paqena. Financat duhet t’i mbani me çdo kusht te stabilizuara. Nëse gjendja pëson ndonjë tronditje te vogël mund te ketë pro bleme serioze me vone.

Luani Pasioni ne çift do jete i zjarrte gjate gjithë kësaj dite. Do përjetoni emocione dhe kënaqësi te papërshkrueshme. Shpesh do ju duket sikur jeni ne një ëndërr nga e cila nuk do doni te zgjoheni. Beqaret do ndihen me te vetmuar se kurrë sepse mundësitë për takime do ju mungojnë tërësisht. Ne planin financiar do përballeni me surpriza te njëpasnjëshme. familjaret do ju ndihmojnë mjaft.

Virgjeresha Nëse ndiheni te lumtur pranë personin qe keni ne krah, mos ngurroni te hidhni edhe ndonjë hap me tej. Do i bëni mire vetes dhe atij qe keni ne krah. Beqaret nuk duhet kurrsesi t’iu besojnë te gjithë personave qe do i joshin sepse mund te përballen me zhgënjime te mëdha. Ne planin financiar situata nuk do jete aspak ashtu si ju e kishit ëndërruar. Kujdes me çdo shpenzim.

Peshorja Yjet do e mbrojnë gjate gjithë kohës sot jetën tuaj ne çift. Nëse keni kohe qe jeni ne një lidhje, mund te mendoni për diçka me serioze, ndërsa nëse jeni te martuar mund te planifikoni një fëmijë. Beqaret do kalojnë një dite te bukur edhe pse jo te mbudhur me takime. Situata financiare do jene e vështirë. Menaxhojini me kujdes te ardhurat qe keni.

Akrepi Shtojini dozat e fantazisë sot ne jetën tuaj ne çift nëse doni te mbani zgjuar pasionin. Një darke romantike, me qirinj do ishte një ide fantastike. Beqaret për shkak se nuk do dëshirojnë ta humbin pavarësinë qe kane, nuk do tentojnë as te njihen me persona te rinj. Te ardhurat do kenë disa përmirësime. Vazhdoni te tregoheni sa me vigjilente dhe te kujdesshëm.

Shigjetari Një ambient i ngrohte do i rrethoje gjate gjithë ditës çiftet. Do e kuptoni shume mire njeri-tjetrin dhe do dashuroheni ne mënyrë pasionante. Për beqaret, klima yjore do jete e kontrastuar. Do hezitoni t’i pranoni ftesat qe do iu bëhen. Financat mund te përmirësohen ndjeshëm nëse kryeni disa investime te domosdoshme dhe te rëndësishme.

Bricjapi Çdo gjë do shkoje me se miri sot ndërmjet jush dhe partnerit tuaj. Megjithatë mire do ishte t’i merrnit gjerat shtruar dhe te mos nxitoheni për asgjë. Beqaret nuk do kenë aspak dëshirë te fillojnë një lidhje, por takimi me një person te veçante do i beje te ndryshojnë mendim. Financat nuk do jene shume te qëndrueshme. Tregohuni sa me te matur nëse nuk doni pr obleme.

Ujori Nëse nuk e teproni me xhelozinë gjate kësaj dite gjerat do shkojnë mire me partnerin tuaj. Mos iu besoni te tjerëve, por bëni gjithçka ashtu si ta mendoni dhe ta ndjeni. Plutoni do i ndihmoje beqaret te takojnë personin e ëndrrave. Me financat do keni goxha pro bleme, por nëse tregoheni te matur me shpenzimet dhe nëse i menaxhoni me kujdes te ardhurat mund t’ia dilni.

Peshqit Xhelozia do ju prishe shume pune juve qe jeni ne një lidhje. Nuk do i keni aspak besim partnerin dhe do debatoni ne çdo moment. Beqaret ende nuk do ndihen gati për te filluar një lidhje. Do humbasin mundësi te shkëlqyera te cilat nuk do vijnë me. Ne planin financiar do jeni me më shume fat se kurrë me pare dhe gjendja do vije duke u përmirësuar.

Horoskopi

Horoskopi javor 1-7 Prill 2022/ Kjo eshte shenja me FAT e javes se pare te muajit Prill

Published

on

Dashi

Shumica e dëshirave tuaja do realizohen këtë javë dhe buzëqeshja do ju rikthehet pas kaq kohësh. Më në fund ju që keni një lidhje do i zgjidhni mosmarrëveshjet që keni pasur kohët e fundit me partnerin. Përgatituni edhe për surpriza shumë të këndshme. Ju beqarët do jeni shumë të ndjeshëm gjatë kësaj jave. Dikush edhe mund të tallet me ju ndërkohë që ju do mendoni se ai iu pëlqen. Në planin financiar duhet të jeni gati për të përfituar nga situata e mirë që do krijojnë planetët. Jupiteri do jetë ai që do iu ndihmojë në planin shëndetësor. Çdo gjë do shkojë mirë dhe nuk do vuani nga asgjë. Të gjithë yjet do mblidhen së bashku dhe do iu bëjnë shumë të vendosur në planin profesional. Do i kaloni të gjitha sfidat dhe do arrini sukses.

Demi

Mos u tregoni aspak të paduruar këtë javë nëse nuk doni të keni probleme serioze. Sa më realistë që të jeni aq më mirë. Jeta juaj në çift nuk do ketë ndryshime rrënjësore. Mundohuni të mos e provokoni dhe të mos e acaroni për çdo gjë atë që keni në krah sepse vetëm kjo mund të sjelle probleme. Ju beqarët do keni një jave të qetë dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Duhet të tregoheni edhe pak më të duruar dhe ndryshimet e mëdha do vijnë vete. Ndikimi i Mërkurit tek financat do jetë thikë me dy presa. Bëni llogari para se të kryeni çdo shpenzim. Sipas Dritare.net, shëndeti do jetë shumë i mirë. Nuk do ju mungojë për asnjë moment dinamizmi dhe energjia. Jeta profesionale do jetë prioritet absolut. Vërtet mund të lodheni pak, por do keni arritje të garantuara.

Binjakët

Këtë javë do ndiheni më të pavarura dhe do bëni gjithçka që do dëshironi. Të gjitha ëndrrat do mund t’iu realizohen. Për ju të dashuruarit do jetë një periudhë shumë më romantike nga sa ju e mendonit. Si ju ashtu edhe partneri do i shtoni dozat e imagjinatës dhe do përjetoni kënaqësi të paimagjinueshme. E enjtja dhe e shtuna do jenë ditët më me fat. Ju beqarët do lodheni pak duke e kërkuar dashurinë, por kur ta gjeni emocionet do jenë të jashtëzakonshme. Venusi do jete planeti që do ju mbështesë gjithë kohës. Sektori i financave do jetë goxha i mirë, kështu që mund të përfitoni për të bere edhe disa investime afatgjata. Mbrojtja juaj imunitare do jetë goxha e mirë gjithashtu. Aktiviteti fizik do ju bëjë të jeni edhe më në formë. Në punë mund të nisni projektet e reja sepse kjo javë do jetë e begatë dhe me fat.

Gaforrja

Këtë javë duhet të tregoheni shumë më të kujdesshëm për shëndetin. Mund të keni probleme nervore dhe probleme me stomakun. Ata që janë në një lidhje duhet t’i shprehin sa më shumë ndjenjat dhe kanë për të pasur një javë shume te kënaqshme. Beqarëve nuk do ju mungojnë aspak mundësitë për të realizuar takime te veçanta sidomos ditën e mërkurë dhe te shtunë. Mirë është që t’i kushtojnë pak më tepër rëndësi paraqitjes. Financat do jenë të turbullta në çdo moment dhe nuk do dini çfarë të bëni për ta ndryshuar situatën. Në rastin më të keq kërkoni hua nga të afërmit. Gjendja shëndetësore siç e thamë nuk do jetë e mirë. Në punë tregohuni me autoritarë atje ku ju takon dhe zgjidhini me diplomaci të gjitha problemet që do ju dalin. Kujdes nga intrigat e disa mive të supozuar.

Luani

Sido që t’iu vijnë gjërat këtë javë mundohuni të thoni fjalën e mirë dhe të tregoheni me optimistë. Marrëdhënia juaj me partnerin do jetë paksa e tensionuar. Debatet do jenë të mëdha dhe asnjëri prej jush nuk do tolerojë. Tregohuni më të kujdesshëm me ato që do thoni në mënyrë që të mos prishni qëndrueshmërinë. Për ju beqarët zemra do ketë prioritet mbi arsyen. Do shkëlqeni dhe do përjetoni emocione të paimagjinueshme. Për financat do kujdeseni më shumë dhe do pakësoni shpenzimet. Situata paraqitet e mirë. Për sa i përket shëndetit, do ketë edhe momente kur do ndiheni të lodhur, por do rikuperoheni shpejt. Sipas Dritare.net, këmbëngulja dhe entuziazmi në punë do admirohen nga të gjithë.

Virgjëresha

Do jeni të padëgjuar këtë javë dhe duke dashur t’i bëni gjërat sipas mendimit tuaj edhe mund të gaboni. Nën ndikimin mjaft negativ të Plutonit, ju që keni një lidhje do kaloni një periudhë të tensionuar. Mundohuni t’i rregulloni gjërat para se marrëdhënies t’i humbasë shkëlqimi. Komunikoni më shumë me njëri-tjetrin. Gjetja e partnerit ideal do kthehet në një fiksim të vërtetë për ju beqarët. Mundohuni të bëni dallimin midis personave dhe mos u joshni nga pamja e jashtme. Për të mos pasur probleme me buxhetin do iu duhet të hiqni dorë nga disa shpenzime që kishit parashikuar. Tregohuni shumë të kujdesshëm. Shëndeti nuk do ketë ndonjë problem të madh, por gjithsesi ju duhet të merrni disa masa. Në punë do jeni shumë kreative dhe do filloni projekte interesante.

Peshorja

Pranojini gjërat ashtu si t’iu vijnë këtë javë dhe mos kërkoni nga të tjerët atë që nuk e jepni dot vetë. Nëse lidhja juaj me partnerin nuk është aq e fortë sa duhet te bëni shumë kujdes sepse gabimi më i vogël mund ta përkeqësojë edhe më tepër situatën. Ju beqarët do jeni sharmante në maksimum dhe ka shumë gjasa që të mërkurën të ndryshoni edhe statusin. Për financat nuk do ketë aspak probleme. Përveçse do tregoheni te kursyer me shpenzimet, do merrni edhe disa para nga një punë e mbaruar me sukses. Sipas Dritare.net, shëndeti nuk do jetë gjatë gjithë kohës i mirë kështu që do duhet here pas here më tepër përkujdes. Çlodhuni dhe ushqehuni në mënyrë të ekuilibruar. Në punë mos nisni projekte pa marrë garanci për mbështetje dhe financim.

Akrepi

Mos kini frikë të guxoni këtë javë dhe t’i shprehni sa më shumë idetë tuaja. Po u treguat edhe më të përgjegjshëm do keni më shumë arritje. Lidhja juaj këtë jave nuk do jetë aspak e qetë. Në disa momente do mendoni sikur partneri është një kundërshtar për ju dhe do e shihni me dyshim. Takimi qe do realizoni ju beqarët do jetë sensacional dhe do ndiheni mirë që herën e parë. Në planin financiar do dini si ta menaxhoni situatën dhe gjendja do mbetet e mirë. Nëse keni ndërmend për investime serioze bëjeni sot pa u menduar gjatë. Shëndeti do jete më i mirë se më parë. Sipas Dritare.net, falë mbështetjes së Diellit do jeni edhe më dinamike dhe plot energji. Edhe në punë çdo gjë do shkojë ashtu si kishit menduar. Do jeni realiste dhe kjo do iu ndihmojë më tepër.

Shigjetari

Marsi dhe Hëna do ju nxitin të tregoheni më të duruar këtë javë dhe t’iu shkoni gjërave deri në fund. Bëni edhe një bilanc të atyre që keni kaluar. Në tërësi jeta juaj në çift do jetë shumë herë më e mirë se një javë më parë. Do i përkushtoheni më shumë njëri-tjetrit dhe do mendoni herë pas here të përgatisni surpriza. Ju beqarët do keni disa takime interesante dhe do dini t’i mbani pas vetes personat që do pëlqeni me fjalë dhe gjeste të ngrohta. Në planin financiar përveç fatit që do keni do jeni edhe shumë herë më të matur me shpenzimet. Të gjitha këto do bëjnë që gjendja të përmirësohet. Shëndeti mund të ketë ditët e para disa shqetësime të vogla për shkak të nervozizmit, por pas të mërkurës gjendja do stabilizohet. Në punë do ju bëhen disa propozime interesante që duhet t’i shfrytëzoni.

Bricjapi

Kjo do jetë një janë intensive për ju dhe e mbushur me dinamizëm. Do i keni idetë edhe më të qarta për të ecur para në çdo fushë. Ju që keni një lidhje, falë mbështetjes së Venusit do kaloni një javë shumë të këndshme pranë partnerit. Ambienti do jetë pasionant dhe do bëni edhe projekte mbi të ardhmen. Ju beqarët do jeni sharmante. Të qenit edhe realistë do iu bëjë të zgjidhni personin e duhur. Asnjë planet nuk do ndikojë në planin tuaj financiar dhe nuk do keni probleme. Gjithsesi ndiqni këshillën e Jupiterit që iu sugjeron të ulni shpenzimet. Gjendja shëndetësore do jetë e shkëlqyer dhe ju do ndiheni mirë. Në punë do jeni shumë punëtorë dhe do arrini atje ku keni dashur. Suksesi do jetë i sigurt.

Ujori

Mos lejoni askënd t’iu imponojë të vëni diçka këtë javë dhe bëni ato që do ndieni. Nën influencën e Marsit, partneri do tregohet mjaft arrogant ndonjëherë dhe kjo mund ta përkeqësoje lidhjen tuaj. As ju dhe as ai nuk do bëni lëshime. Venusi do të favorizojë takimet për ju beqarët. Njihuni më shumë dhe në fund vendosni për të duhurin. Financat nuk do jenë të këqija, por Plutoni do iu shtyjë të shpenzoni më shumë sesa duhet. Mos mendoni vetëm për të tashmen. Shëndeti do filloje të përmirësohet dita ditës dhe në fund të javës do jeni në gjendje shumë të mirë. Hëna do iu bëjë të mos i mendoni shumë gjërat në punë. Nëse iu duhet të merrni një vendim me rëndësi prisni edhe disa javë.

Peshqit

Përspektivat janë goxha të mira për këtë javë. Më në fund mund të bëni edhe ndryshimet që keni ëndërruar prej kohësh. Për ju që keni një lidhje do jetë periudhë me shumë diell. Do kaloni disa momente të paharrueshme pranë partnerit. Më mirë mos e privoni veten nga asgjë. Falë nxitjet nga të gjithë planetët, ju beqarët do provoni emocione të forta të cilat as që i kishit menduar më parë. Do jeni shumë joshës. Situata financiare do të stabilizohet aq shpejt saqë edhe ju vetë do të habiteni. Për sa i përket shëndetit, vërtet do mbroheni nga Venusi, por përsëri duhet të tregoheni edhe vetë të kujdesshëm. Mund të keni probleme me tretjen. Në punë do ndodhin disa gjëra shumë të veçanta të cilat do lënë gjurmë përgjithmonë.

Continue Reading

Horoskopi

2 Ditet e para te muajit Prill do te vendosin per ju/ Keto jane 4 shenjat e horoskopit qe do presin te reja

Published

on

Demi: Jeni duke u zhytur thellë në psikikën tuaj dhe jeni duke u kënaqur në vetmi

Ju jeni duke përqafuar një spiritualitet më të thellë gjatë kësaj hënë të re. Zhytuni në botën tuaj të ëndrrave dhe lejojini vetes të kuptoni ndjenjat tuaja, sepse ju meritoni të jeni të sinqertë për atë që keni kaluar. Dhe ndërsa çlironi të gjitha emocionet e mbytura që keni mbajtur, po i jepni gjithashtu egos suaj një shans për t’u shëruar. Fale veten, sepse gjithmonë meriton një shans të dytë.

Luani: Po hapni krahët dhe po arrini yjet

Ka kaq shumë gjëra për të bërë dhe kaq shumë vende për të parë, kështu që përqafoni energjinë aventureske të kësaj hëne të re. Kjo hënë e re ka të bëjë me çlirimin e vetes nga kufizimet dhe përqafimin e një mendje të hapur. Fitoni përvoja të reja dhe dilni nga zona juaj e rehatisë, sepse ka kaq shumë gjëra për t`u arrirë. Lërini sinkronizimet e papritura t’ju tregojnë një botë krejtësisht të re.

Akrepi: Po kultivoni një rutinë që funksionon për ju

Ka shumë punë për të bërë dhe kaq pak kohë. Me malin e detyrave që ju lodhin nervat, kjo hënë e re ju ndihmon të organizoheni. Duke hedhur themelet në shtëpinë tuaj të gjashtë të rutinës, kjo hënë e re dëshiron që ju të ndërtoni zakone që nxjerrin në pah më të mirën tek ju dhe të punoni në mënyrë më efikase. Praktika ju bën të përsosur, dhe nëse nuk ndiheni të frymëzuar nga procesi, si do të ndiheni të motivuar për të bërë një përpjekje solide?

Ujori: Po angazhoheni në nxitjen e diskursit dhe po bëheni viral

Gjatë kësaj hëne të re, ju ndiheni më inteligjentë dhe më të zgjuar se kurrë më parë. Në fund të fundit, kjo hënë e re zhvillohet në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit, duke ju frymëzuar të mësoni gjëra të reja, të përfshiheni në diskurs intelektual dhe të shprehni mendimet tuaja (edhe nëse ato janë të diskutueshme). Ju thjesht mund të goditni një akord dhe të zbuloni se fjalët tuaja po bëhen virale, sepse bota do të dëgjojë atë që keni për të thënë.

Continue Reading

Horoskopi

Hena e re do te sjell ndryshime drastike/ Astrologia Susan Millier paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Pozicioni i planetëve në këtë ditë të re duket se favorizon një situatë mjaft premtuese. Afërdita dhe Jupiteri, Saturni dhe Dielli punojnë në mënyrë që jeta juaj të marrë një drejtim të shpejtë dhe të ecë gjithnjë e më shumë në binarët e koherencës, ekuilibrit dhe vetëbesimit.

Demi

Gjatë kalimit tranzit të planetëve gjejmë sot Jupiterin shumë të lumtur në shenjën miqësore të Peshqve. Dhe vetë Jupiteri ju sheh duke u përballur me detyra të ndryshme familjare, çështje teknike shtëpiake që lidhen me menaxhimin e familjes dhe nevojat e saj.

Binjakët

Disa kalime tranzit të planetëve në këtë fund Marsi ju falin qetësi. Ekipi Venus – Mars shkëlqen te Ujori dhe ju lejon një gjendje të përgjithshme personale ekuilibri psikofizik, freski mendore dhe reflekse të shpejta vendimmarrjeje.

Gaforrja

Konfigurimi qiellor po kalon një zgjerim pozitiv. Jupiteri në shenjën e Peshqve vazhdon të jetë miku juaj, por Dielli është në Dash në një kënd të papërshtatshëm. Në çdo rast, nuk ju mungon dhembshuria dhe aftësia për të qenë empatikë me mjedisin përreth.

Luani

Dielli bën një kalim të lumtur dhe me fat për shenjën tuaj, këtë ditë të re në fund të marsit. Gjallëria, energjia dhe pak protagonizëm sigurisht që nuk do t’ju mungojnë në këtë ditë. Konfigurimi i përgjithshëm lejon shpërthimin e shpirtit tuaj vetëmohues.

Virgjëresha

Pozicioni i sotëm i yjeve ju gjen në një gjendje të shkëlqyer psikofizike dhe në një humor mjaft të mirë. Mirësia juaj shtohet në familje ku arrini të jeni qendra e shkëmbimeve, zemra e marrëdhënieve të forta që zhvillohen brenda klanit ku bëni pjesë.

Peshorja

Pozicioni i planetëve sot premton ekuilibër, qetësi dhe madje një sasi të mjaftueshme gëzimi. Venusi ngre entuziazmin tuaj, sjell një rreze besimi dhe mirësie në shtëpinë tuaj familjare. Marrëdhënie të shkëlqyera me fëmijët tuaj ose, anasjelltas.

Akrepi

Ka një Mars të djallëzuar sot që çan tablonë këtë ditë në fund të muajt. Për më tepër, Urani nga shenja e Demit kundërvepron. Për sa kohë që Urani do të qëndrojë në këtë pozicion, në shenjën e Demit, do të keni armë të mprehta, veçanërisht nëse keni lindur në dhjetëditëshin e dytë. Mundohuni të shmangni përplasjet.

Shigjetari

Dielli dhe Hëna, pjesa aktive dhe intuitive e personalitetit, gjenden sot në një kënd të dobishëm për ju dhe përkatësisht nga dy shenjat miqësore të Dashit dhe fqinjit të mirë Bricjapit. Entuziazmi rritet, dëshira për të ndarë emocionet me sa më shumë njerëz pasurohet.

Bricjapi

Situatë e mirë planetare sot. Hëna, Jupiteri, Mërkuri dhe Neptuni lëvizin në një kënd të dobishëm për shenjën tuaj dhe i japin rrugë natyrës therëse të Bricjapit për t’u shprehur në mënyrë të hapur. Ju dini të jepni këshilla konkrete, por nuk veproni.

Ujori

Tregues i shkëlqyeshëm i situatës pranverore pozicioni i Uranit që vazhdon udhëtimin e tij në shenjën kundërshtare të Demit dhe ju provokon në fronte të shumta intime dhe private. Mos u shqetësoni për një atmosferë kaotike në shtëpi dhe përqendrohuni tek tabloja e përgjithshme.

Peshqit

Sot futeni në listën e shenjave me fat e të gjithë planetët po ju buzëqeshin! Sot qielli ju lejon të shfaqni aftësitë tuaja mendore, nga ato që lidhen me racionalitetin, intuitën dhe imagjinatën. Kjo do t’ju japë një fuqi në marrëdhëniet familjare dhe sociale.

Continue Reading

Trending