Connect with us

Horoskopi

Nje mik i vjeter do ju jape nje oferte te mire pune/ Horoskopi i detajuar per daten 28 Mars 2021

Published

on

Dashi

Gjatë kësaj dite do ju rikthehet buzëqeshja sepse do jene financat ato që do kenë përmirësime të mëdha. Nëse keni një lidhje do i keni shumë të qarta mendimet dhe do dini si ta mbani partnerin përherë pas vetes. Të dy palët do jeni në humor dhe do dashuroheni pa dorashka. Edhe për ju beqarët mund të ndizet flaka e dashurisë. Do ju pushtojë një gëzim dhe hare e paparashikuar. Në punë do keni edhe disa vështirësi. Mund t’iu ikë një klient i rëndësishëm, por nuk duhet ta lëshoni veten. Financat do jenë të shkëlqyera dhe më të mira se kurrë.

Demi

Sot nuk do jeni shumë objektivë kur t’iu duket të bëni zgjedhje dhe mundet të gaboni. Në disa momente do duhet ta lini veten më të lirë dhe të jetoni momentin. Nëse jeni në një lidhje do mendoni më shumë për ta bërë çdo moment sa më të bukur, por jo çdo gjë do jetë e lehtë. Partneri në disa momente do jetë i pabindur. Sipas Dritare.net, ju beqarët keni për të realizuar takime shumë të veçanta, por më mirë të mos nxitoheni për të hedhur hapa sepse disa histori mund të jenë të ndërlikuara. Në punë duhet të reflektoni shumë gjatë para se të veproni sepse çdo gabim do ju shkatërrojë çdo gjë që keni arritur deri më sot. Financat nuk do jenë të këqija.

Binjakët

Me një komunikim të mirë, me durim dhe këmbëngulje do arrini gjithçka gjatë kësaj dite. Nëse jeni të dashuruar do kaloni vetëm momente të bukura dhe të mbushura me emocione. Partneri do ju mbajë në pëllëmbë të dorës dhe do ua shprehë ndjenjat pafundësisht. Ju beqarët po nuk i shprehët ndjenjat sot nuk keni për ta bërë dot më kurrë. Në punë do ju duhet më shumë durim nëse doni të arrini objektivat. Arti i komunikimit do ju ndihmojë për të arritur edhe më lart. Buxheti do jetë shumë herë më i mirë kështu që mund t’i lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim më shumë se më parë..

Gaforrja

Do jeni shumë të duruar sot dhe të gatshëm të dëgjoni çdo këshillë që do iu jepet. Nëse keni një lidhje mund të pranoni edhe disa gabime që nuk i keni bërë vetëm që marrëdhënia juaj të ndryshojë për mirë. Partneri nuk do jetë shumë në humor dhe pa menduar gjatë mund t’iu thotë gjëra të gabuara. Mos ja vini veshin e mos u mërzitni. Ju beqarët duhet të hapni zemrën, veshët dhe sytë sepse para do ju dalin mundësi të shkëlqyera. Në punë do jeni praktikë dhe shumë të kujdesshëm me çdo hap. Buxheti do jetë i mirë dhe mund të përfitoni për të hequr disa para mënjanë.

Luani

Dinamizmi dhe kuraja do ju shoqërojë gjate gjithë kohës sot. Ju të dashuruarit do jeni shumë të dashur me atë që keni në krah dhe do mendoni të bëni dhe surpriza për ta mbajtur zgjuar pasionin. Premtimet e bëra do i mbani të dyja palët. Ju beqarët do zgjoheni nga gjumi letargjik ku kishit rënë dhe do ndiheni gati të provoni edhe aventura afatshkurtra. Në punë keni për të pasur më shumë sukses në orët e pasdites, atëherë kur të keni zgjidhur edhe disa mosmarrëveshje me kolegët. Shefat do iu japin edhe shpërblime. Gjendja e financave nuk do jetë e keqe dhe nuk duhet të ankoheni.

Virgjëresha

Urani do ju bëjë më të arsyeshëm gjatë kësaj dite dhe do reflektoni gjerë e gjatë para se të veproni. Në tërësi nuk do ketë të papritura të pakëndshme. Nëse jeni në një lidhje do i zgjidhni që në mëngjes mosmarrëveshjet e vogla dhe me pas do dashuroheni qetësisht me partnerin. Ju beqarët do jeni akoma më të favorizuar. Do realizoni takimet e ëndrrave dhe nuk do ndiheni bosh si dikur. Në punë në disa momente mund të irritoheni me disa kolegë dhe do shpërqendroheni, megjithatë kjo do zgjasë vetëm pak minuta. Shpenzimet kryejini me llogari dhe nuk do keni asnjë lloj problemi.

Peshorja

Duke u treguar të përulur dhe të qetë keni për të arritur fitore më të mëdha gjatë kësaj dite. Nëse jeni në një lidhje do e lini çdo gjë në dorë të partnerit dhe ai do e pëlqejë këtë fakt. Ne mbrëmje do mendojë t’iu surprizoje me dhurata dhe diçka tjetër që as nuk mund t’iu shkojë mendja. Ju beqarët nuk duhet të jeni pesimistë sepse sot yjet parashikojnë ndodhi shumë interesantë. Sipas Dritare.net, në punë mëngjesi do jetë paksa i mërzitur, por më pas Marsi do ju nxitë të ndryshoni strategji dhe të arrini ato që doni. buxheti mund të përmirësohet dalëngadalë duke bërë më shumë ekonomi.

Akrepi

Do jeni të etur intelektualisht dhe seksualisht sot prandaj do jeni të gatshëm të provoni e të tentoni gjëra të reja. Nëse keni një lidhje do jeni të dy me partnerin shumë të dashuruar dhe për të mos lejuar rutinën t’iu pushtojë do bëni diçka ndryshe. Pasditja dhe mbrëmja do jenë flakëruese. Nëse jeni beqarët do keni takime, por do preferon të mos hidhni menjëherë hapa. Në punë mëngjesi do jetë pak i tensionuar, por më pas çdo gjë do ndryshojë, Do arrini atë që doni, por do keni dëshirë të mësoni edhe mbi fusha të tjera veprimi. për financat dëgjojini këshillat që do iu japin miqtë.

Shigjetari

Marsi do jete planeti që do ju udhëheqë gjatë kësaj dite dhe do ua bëjë më të lehtë rrugën për të arritur majat më të larta. Thuajse në çdo fushe keni për të pasur sukses. Nëse keni një lidhje do dini ta menaxhoni me mençuri edhe ndonjë debat të vogël dhe do bëni të pamundurën për të rikthyer harmoninë dhe emocionet si asnjëherë më parë. Ju beqarët mjafton t’ia vini syrin dikujt sepse keni për ta bërë për vete. Në punë, pavarësisht disa vonesave dhe pengesave, keni për të arritur atje ku keni dashur gjithmonë. Financat do jenë të kënaqshme dhe mund të shpenzoni sa të doni.

Bricjapi

Sot do keni njëmijë e një pyetje si ne planin sentimental ashtu edhe në atë profesional prandaj nuk do jeni shume të qetë. Nëse keni një lidhje gjeni sa më shumë kohë për ta kaluar me partnerin dhe për të folur me të [për gjërat që ju ndodhin në përditshmëri. Mos i mbani njëri-tjetrit të fshehta sepse ashtu vetëm sa do largoheni. Nëse jeni beqarë mund te ketë flirtime, por nuk pritet asgjë serioze. Në punë, projektet e nisura do marrin më shumë kohë dhe kjo do ju mërzitë pak. Më mirë pak durim sesa të nxitoni e të gaboni. Me financat duhet të jeni më të matur edhe sikur së fundmi të keni fituar ndonjë lotari.

Ujori

Sot do veproni gjithë kohës në hije dhe nuk do doni të dukeni. Nëse keni një lidhje nuk do ja shprehni hapur ndjenjat partnerit ama surprizat që do bëni do jene të mëdha dhe do e bëjnë marrëdhënien më të ngrohtë. Nëse jeni beqarë, një takim i papritur do ua ngrohë zemrën dhe do ju risjellë shpresën. Në punë do iu jepni më shumë rëndësi detajeve dhe mundet të keni disa vonesa. Gjithsesi shefat do ju kuptojnë dhe do ju vlerësojnë më pas për punën cilësore dhe të përkushtuar. Ekuilibri në planin financiar do ketë goxha tronditje prandaj nuk duhet të shpenzoni me shumicë.

Peshqit

Gjatë kësaj dite do jeni shumë të dhënë pas gjërave të rafinuara dhe do adhuroni bukurinë, elegancën dhe kulturën e gjerë. Nëse jeni në një lidhje do kërkoni të shkoni nëpër vende historikë dhe do pëlqeni që partneri ta bëjë çdo gjë me elegancë. Në fakt jo të gjitha dëshirat do mund t’iu plotësohen. pasdite mund të ketë edhe mosmarrëveshje. Ju beqarët do keni dikë në mendje dhe nuk do pranoni të hidhni asnjë hap për t’u njohur me personat që do iu joshin. në punë do mundoheni shumë për të arritur sa më lart, por jo çdo gjë do jetë e lehtë. Për fat të mirë gjendja financiare do jetë shumë herë më ë mirë se dje. /dritare.net

Horoskopi

Horoskopi javor 28 Mars-3 Prill sipas astrologut Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e javes se fundit te muajit

Published

on

DASHI JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Ditët e fundit të marsit do të jenë pak më kërkuese, pasi kjo javë nis me seancën e Afërditës Saturnit në shenjën e Ujorit.Ky sesion do të kufizojë shprehjen e emocioneve, gjë që ka të ngjarë të krijojë distanca në marrëdhëniet personale, profesionale dhe me bashkëmoshatarët. Në ditën e parë të prillit, Hëna e re në shenjën tuaj të zodiakut, ju jep shpirt luftarak dhe humor për të ndryshuar këtu dhe tani çdo gjë që ju shqetëson! Kjo do t’ju motivojë shumë, por do t’ju duhet të shmangni lëvizjet impulsive, veçanërisht për çështje dhe vendime që lidhen me fushën e marrëdhënieve ndërpersonale.

Dashuria

Sesioni Venus-Saturn nuk do të lërë terren të përshtatshëm për të eksternalizuar ndjenjat, nevojat, dëshirat dhe gjithçka që mund t’ju afrojë vërtet me partnerin, duke treguar se si kjo javë do të jetë pak e vështirë në planin emocional. Nëse jeni të lirë, ka shumë mundësi të mendoni se nuk ka asnjë mënyrë për t’iu afruar një personi që ju intereson, por nuk duhet ta lini këtë t’ju shpërblejë, pasi duket se disa nga pengesat që mund të shfaqen në këto ditë do të jenë përkohësisht.

Puna dhe Ekonomia

Diskutimet e ditës do të përfshijnë shumë çështje në fushën profesionale dhe mund të përfshijnë edhe disa çështje që lidhen me marrëdhëniet me kolegët tuaj. Ka mundësi që të jeni në një fazë që dëshironi të bëni disa ndryshime nga ana profesionale, diçka që do të bëhet më intensive me Hënën e re në shenjën tuaj. Ai ka preferuar që në fillim të javës të zgjidhë çështjet shumë të rëndësishme, pasi me kalimin e ditëve komunikimi mund të krijojë disa probleme dhe keqkuptime për diskutimet.

DEMI JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Demi, ditët e fundit të marsit do të jenë më kërkuese për ju, pasi takimi i Afërditës me Saturnin në shenjën e Ujorit më 28/3, mund të sjellë përgjegjësi dhe kërkesa shtesë në punë. Ditën e parë të prillit do të zhvillohet Hëna e re në shenjën e Dashit, elementi kryesor i së cilës do të jetë impulsi. Prania e Mërkurit në Hënën e re tregon se është shumë e mundur të shprehësh mendime, shqetësime, pasiguri dhe ndjenja, por kjo mund të bëhet në një mënyrë paksa “të sikletshme” dhe impulsive. Mundohuni të vlerësoni situatat dhe kushtet për të parë nëse dhe si mund të shpreheni.

Dashuria

Takimi Afërditë-Saturn do të krijojë një atmosferë të akullt në çështjet personale, romancat romantike dhe flirtet, ndaj ka shumë mundësi që këto ditë të duken monotone dhe jo interesante. Nëse jeni në një lidhje përpiquni të shmangni disponimin kritik, i cili do të bëhet më intensiv për shkak të seancës së mësipërme. Nëse jeni të lirë këto ditë, mund të mos jetë e dobishme të shpreheni ose dikush tjetër t’ju shprehet, por fatmirësisht kjo do të jetë diçka e përkohshme.

Puna dhe Ekonomia

Detyrimet e biznesit dhe të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me sektorin profesional do të jenë në dispozicionin tuaj këtë javë. Orari juaj mund të jetë më intensiv dhe më kërkues se sa keni pasur në mendje, ndaj duhet të bëni disa “punë përgatitore” për disa raste, në mënyrë që gjithçka të mos bashkohet në momentin e fundit.

BINJAKËT JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Duket se këto ditë do t’ju çojnë në mendime për disa plane dhe gjëra që dëshironi të bëni, por duket se këto mendime mund të ngadalësojnë planet tuaja. Takimi i Afërditës me Saturnin që do të zhvillohet në shenjën e Ujorit më 28/3 nuk do t’i lërë vend ëndrrave pasi është një aspekt kufizues. Ju mund të kuptoni se disa nga planet tuaja kanë nevojë për përditësim ose mund të ketë disa të dhëna të reja që do t’ju çojnë atje. Jepini prioritet dhe më shumë vëmendje çështjeve që lidhen me udhëtimet, seminaret dhe temat arsimore. Ditën e parë të prillit, Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Dashit krijon të dhëna të këndshme në jetën tuaj shoqërore, duke ju sjellë në kontakt me miq, të njohur dhe njerëz interesantë.

Dashuria

Një i njohur që ju ka tërhequr interesin mund të ketë një shkallë vështirësie këtë javë, ka shumë mundësi që për mungesë kohe t’i duhet të futet në akull. Në çdo rast, mos lejoni që asnjë vështirësi – qoftë praktike apo emocionale – që do të ekzistojë këto ditë të ndikojë dhe të përcaktojë zhvillimin e një njohjeje që ju intereson. Nëse jeni në një lidhje, Hëna e re në shenjën e Dashit do të japë arsye të mjaftueshme që ju dhe partneri juaj të takoni miqtë, të dilni dhe të argëtoheni!

Puna dhe Ekonomia

Përgjegjësitë që lindin nga disa çështje pune do të shfaqen edhe këtë javë, por nuk janë ato që do të përcaktojnë humorin dhe orarin tuaj. Mundohuni të mos devijoni nga programi juaj profesional pasi vetëm kjo do të mjaftojë për të mos krijuar stres nga puna, por edhe për të pasur një ekuilibër të mirë mes jetës personale dhe asaj profesionale.

GAFORRJA JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Java do të nisë me takimin e Afërditës dhe Saturnit në shenjën e Ujorit i cili do të “kufizojë” emocionet dhe mund t’ju ​​vërë në proces që të filloni të mendoni më shumë për marrëdhënien tuaj me disa persona. Është e mundur të largoheni nga njerëzit që mendojnë se prania e tyre në jetën tuaj është rënduese, veçanërisht në nivelin emocional. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Dashit ditën e parë të muajit do të krijojë të dhëna të reja në planin profesional, por për shkak se do të krijojë apo intensifikojë humorin impulsiv, përpiquni ta shmangni për të marrë vendimet e duhura. për ty.

Dashuria

Këto ditë mund të ndjeni se doni t’i thoni shumë gjëra partnerit tuaj por sikur nuk gjeni terren të përshtatshëm ose sikur ndjeni se diçka brenda jush po ju pengon. Të ndani ndjenjat, ankthet dhe shqetësimet tuaja kundër pasigurisë emocionale që mund të shfaqet është gjëja më e mirë që mund të bëni për këtë javë. Nëse jeni i lirë, ka shumë mundësi që të shqetësoheni emocionalisht nga një histori apo një person i së shkuarës, gjë që tregon se kjo ka nevojë për zgjidhje të menjëhershme.

Puna dhe Ekonomia

Prilli do të nisë me shqetësime intensive profesionale, diçka që do të shihet me Hënën e re që do të zhvillohet në shenjën e Dashit në ditën e parë të saj. Nuk përjashtohet mundësia që të ketë lëvizshmëri dhe diskutime që do të lidhen me një temë të punës, por do të ishte mirë t’i lini të zhvillohen dhe të mos nxitoni në përfundime të nxituara. Sesioni Diell-Mërkur që do të zhvillohet te Dashi në fund të javës mund të krijojë fenomenin e “telefonit të dëmtuar”, diçka që do të ndikojë në imazhin që keni për disa nga çështjet tuaja profesionale, si dhe në vendimet që do të jenë. bërë. marr.

LUANI JAVOR28/03/2021 TO 03/04/2022

 Një marrëdhënie personale apo një bashkëpunim duket se do të ketë një shkallë vështirësie këtë javë, pasi ka shumë mundësi që të lindin disa çështje të cilat do të ngrenë polemika mes palëve. Takimi i Afërditës me Saturnin në shenjën e Ujorit do të bëhet më 28/3 dhe do të krijojë një humor kritik në çdo lloj marrëdhënieje. Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Dashit në ditën e parë të prillit do të rivendosë ekuilibrin pasi do ju vendosë në procesin e përballjes me gjëra që ju mbushin me gëzim. Gjysma e dytë e javës do të ketë më shumë mundësi për të dalë, për të bërë një udhëtim në një destinacion të afërt ose për të takuar të dashurit tuaj, pasi këto do të nevojiten për të rikthyer humorin tuaj të mirë!

Dashuria

Nëse mendoni se ka të dhëna që kanë ndryshuar në lidhje me një lidhje romantike apo një njohje, do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendjen që meritojnë, në mënyrë që të mos ndikojnë në ekuilibrin në një çështje emocionale. Nëse jeni në një lidhje, një bisedë mund të zgjidhë gjërat me partnerin tuaj dhe të zgjidhë disa mosmarrëveshje, për sa kohë që nuk jeni të njëanshëm për rezultatin. Nëse jeni të lirë me hyrjen e Mërkurit tek Dashi në fund të javës, do të nisë një periudhë me më shumë mundësi për të takuar njerëz të rinj gjatë detyrimeve sociale dhe udhëtimeve.

Puna dhe Ekonomia

Sesioni Afërditë-Saturn mund të krijojë një humor të ftohtë në një aferë romantike, duke treguar se kjo javë nuk është e përshtatshme për të promovuar dhe menaxhuar çështje emocionale. Nëse jeni në një lidhje, kushtojini vëmendje bisedave që do të bëni me partnerin, pasi këto përveç faktit që mund të sjellin polemika mes jush, mund të krijojnë edhe një humor kritik që do të prekë edhe ju edhe partnerin. Nëse jeni të lirë mund të mendoni se ka disa pengesa përsa i përket një njohjeje që ju intereson, por këto pengesa do t’ju tregojnë nëse në fund jeni vërtet të interesuar.

VIRGJËRESHA JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Këtë javë duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve tuaja profesionale pasi klima që do të ekzistojë në to do të përcaktojë zhvillimin e çështjeve profesionale. Sa më e mirë të jetë klima në marrëdhëniet tuaja profesionale, aq më lehtë do të jetë zgjidhja e çështjeve që lidhen me detyrimet dhe çështjet e punës.

Dashuria

Këto ditë është e mundur të ndjeni se ka disa çështje që ju acarojnë dhe ka po aq gjasa të ndjeni se partneri juaj nuk mund t’ju kuptojë. Mundohuni të mos lejoni që një ditë e vështirë që mund të ekzistojë mes jush të ndikojë në disponimin dhe emocionet tuaja. Dialogu dhe komunikimi do të ndihmojnë shumë për të kuptuar njëri-tjetrin dhe për të shmangur keqkuptimet, të cilat mund të krijojnë një atmosferë të ftohtë mes jush. Nëse jeni i lirë tani, ka gjasa të ketë raste që do t’ju bëjnë të filloni të mendoni më shumë për një lidhje romantike që mendonit se ishte e mbyllur për ju.

Puna dhe Ekonomia

Çështjet që kanë të bëjnë me punën dhe jetën tuaj të përditshme do të vazhdojnë t’ju pushtojnë edhe për disa ditë, pasi duket se kësaj periudhe kërkuese dhe plot punë dhe detyrime po i vjen fundi dalëngadalë. Ndaj për këtë javë ajo që duhet të bëni është të “përveshni mëngët” dhe të përballeni me disa situata kërkuese që kanë mbetur për në fund dhe të mendoni se më e mira nuk ka ardhur ende.

PESHORJA JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Peshorja, ditët e fundit të marsit mund të fshehin surpriza për ju pasi rrethanat astrologjike që do ndodhin tregojnë ndryshime dhe rirregullime në çështjet personale. Takimi i Afërditës me Saturnin në shenjën e Ujorit më 28/3 ju fton të shihni me vëmendjen e kërkuar çështjet e jetës suaj personale dhe të tregoni përgjegjësi ndaj çdo afere romantike, për të pasur një rezultat sa më të mirë. Prilli fillon me Hënën e re në Dashi, e cila shënon një hap të ri në një marrëdhënie personale dhe madje fillimin e një partneriteti të ri. Çfarë duhet të keni parasysh për të shmangur tensionet,

Dashuria

Këtë javë mund të mendoni se ka një distancë mes jush dhe partnerit ose nëse jeni të lirë me një person që ju intereson. Lidhja Afërditë-Saturn krijon distanca emocionale, të cilat mund të ftohin atmosferën në një njohje. Nga ana tjetër, Hëna e re në shenjën e Dashit do të jetë kundërpesha e këtij sesioni, pasi do t’ju vendosë në procesin e të bërit gjëra për të ruajtur një atmosferë të mirë në një marrëdhënie që ju intereson. Humori juaj ekstrovert do ta ndihmojë shumë situatën për sa kohë nuk veproni në mënyrë impulsive.

Puna dhe Ekonomia

Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Dashit do t’ju shtyjë t’i përkushtoheni qëllimeve tuaja profesionale dhe ka shumë gjasa t’ju çojë në fillime të reja. Është e mundur të ndiheni më të vendosur se kurrë për të bërë disa gjëra dhe disa hapa të rinj në punë. Para se të bëni ndonjë gjë, kontrolloni me kujdes të dhënat që ekzistojnë dhe rezultatet e mundshme që do të sjellin lëvizjet tuaja, diçka që do t’ju japë siguri më të madhe për zhvillimin e gjërave dhe do t’ju mbajë larg lëvizjeve dhe vendimeve impulsive.

AKREPI JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Akrepet këtë javë do t’ju duhet të merreni me gjëra që mund t’ju bëjnë të ndiheni negativ ose të lodhur, por është e nevojshme të tregoni disiplinë në mënyrë që të arrini të kryeni disa çështje pezull. Takimi i Afërditës me Saturnin në shenjën e Ujorit që do të zhvillohet më 28/3 -por ndikimi i saj do të arrijë deri në fund të javës- nxjerr në pah detyrimet familjare dhe çështjet e shtëpisë. Ditën e parë të prillit, Hëna e re që do të ndodhë në shenjën e Dashit do t’ju vërë në procesin e gjetjes së mënyrave për të përfshirë në programin tuaj një aktivitet të ri që dëshironi ose thjesht për të gjetur pak më shumë kohë për veten tuaj.

Dashuria

Afërdita, duke vazhduar rrugëtimin e saj në shenjën e Ujorit, do të takohet me Saturnin e rreptë dhe takimi mes tyre do të krijojë një atmosferë të çuditshme në çështjet që kanë të bëjnë me jetën tuaj personale. Nëse jeni në një lidhje ky aspekt mund të bëjë urgjente nevojën për disa sqarime, të cilat nëse nuk bëhen do të jenë pengesë për zhvillimin e marrëdhënies. Qasuni me humor të mirë çdo çështje që mund të ketë lindur dhe mos lejoni që emocionet tuaja të ngrijnë. Nëse jeni i lirë dhe ka një çështje që është në pritje emocionalisht, do t’ju duhet t’i kushtoni më shumë vëmendje, pasi kjo mund të jetë një pengesë e mundshme për një hap të ri emocional.

Puna dhe Ekonomia

Detyrimet profesionale nuk ndalen asnjëherë, por jeni të vendosur që të paktën për këtë javë t’i vendosni për pak kohë në akull, pasi duket se do të shqetësoheni më shumë për çështje që lidhen me jetën tuaj personale. Puna e përditshme do të fillojë të bëhet më kërkuese në gjysmën e dytë të javës dhe hëna e re tek Dashi sjell lajme për çështje pune, të cilat nuk mund të anashkalohen dhe do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje.

SHIGJETARI JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Shigjetaret,kete  jave te re e filloni me shenjën Afërditë-Saturn në shenjën e Ujorit, gjë që mund të krijojë vështirësi në çështjet romantike dhe qasjet e komunikimit. Diskutimet këto ditë do të jenë të thjeshta, të ashpra dhe jo modeste pa entuziazmin që ekziston zakonisht dhe është e mundur të kapni veten në një humor kritik. Kjo do të ndryshojë në mënyrë drastike pas 1/4 pasi Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Dashit është një Hënë e re shumë komunikuese dhe ekstroverte, e cila do të jetë kundërpesha e seancës kufizuese Venus-Saturn. Kjo është diçka që do të ketë efekte të dobishme, veçanërisht në çështjet që kanë të bëjnë me çështje personale!

Dashuria

Takimi i Afërditës me Saturnin presupozon një javë kërkuese në planin emocional dhe nëse jeni në një lidhje ka shumë gjasa që të ketë disa diskutime apo disa sqarime që do të jenë të nevojshme për vazhdimin e saj. Nëse jeni të lirë, pas 1/4 do të ketë më shumë mundësi për të kontaktuar një person që ju intereson për sa i përket komunikimit. Nga fundi i javës një bisedë apo një njohje e “ngrirë”, duket se do të fillojë të ngrohet dhe në të do të ketë lëvizshmëri.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë mund të mendoni se puna mund të presë pasi vëmendja juaj do të tërhiqet nga çështje të tjera përveç punës dhe detyrimeve të punës. Kushtojini më shumë vëmendje nëse keni punë jashtë këtyre ditëve apo takime me njerëz në punë dhe takime biznesi, pasi komunikimi do të jetë “pas pengesave” jo për keqkuptime dhe keqkuptime, por për shkak të një klime që nuk do ju ndihmojë aq shumë. Nëse arrini të krijoni një atmosferë të mirë në diskutimet dhe takimet e biznesit atëherë është e sigurt që do të keni fituar bastin e javës.

BRICJAPI JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Java duket se per juve te shenjes se Bricjapit fillon me takimin e Afërditës me Saturnin në shenjën e Ujorit i cili do të krijojë një shtrëngim emocional dhe një humor të çuditshëm. Mendimet për çështjet financiare duket se kontribuojnë në këtë humor, pasi ky sesion tregon se ju duhet të shikoni me përgjegjësi çështjet që lidhen me fondin tuaj. Ditën e parë të prillit do të ndodhë hëna e re në shenjën e Dashit, e cila do t’ju ndryshojë tërësisht humorin dhe prioritetet. Kjo Hënë e re do të krijojë nevojën për të rregulluar disa gjëra që kanë të bëjnë me shtëpinë – qoftë në kuptimin e ngushtë apo në kuptimin më të gjerë të fjalës – pasi janë ato që do të dalin në plan të parë me kërkesa ndaj jush.

Dashuria

Lidhja Afërditë-Saturn mund të krijojë një humor të ftohtë në çështjet personale që do të ndikojë në mendimet tuaja dhe madje edhe në vendimet tuaja. Nëse jeni në një lidhje, shmangni disponimin kritik (pasi në këtë aspekt do të bëhet edhe më intensiv) dhe mund të krijojë disa probleme mes jush dhe partnerit tuaj. Nëse jeni të lirë, ka shumë gjasa që një person që do të tërheqë interesin tuaj të bëjë pamjen e tij, por mund të mos ketë mundësi për një qasje romantike. E mira është se ky fenomen do të jetë i përkohshëm dhe me kalimin e ditëve të javës do të shfaqen disa mundësi komunikimi.

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë është e mundur të ndjeni se njerëzit në punë kanë kërkesa të veçanta ndaj jush, diçka që do të krijojë një ndjenjë peshe, veçanërisht nëse mendoni se duhet të dukeni të denjë për pritshmëritë e tyre. Përpjekjet e tepërta për çështje të caktuara do të sjellin lodhje dhe lodhja mund të krijojë nerva, për këtë arsye përpiquni të vendosni prioritetet që keni parasysh dhe të merreni vetëm me to.

UJORI JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Ujoret, ne kete jave te re fillon me takimin e Afërditës dhe Saturnit në shenjën tuaj të horoskopit, gjë që tregon se marrëdhëniet tuaja personale dhe profesionale do t’ju shqetësojnë shumë. Kjo seancë mund të mos lërë hapësirë ​​për të eksternalizuar ndjenjat dhe gjërat që duhen thënë për një marrëdhënie. Kjo ndjenjë kufizimi do të fillojë të bjerë me kalimin e ditëve, pasi në ditën e parë të prillit Hëna e re në shenjën e Dashit, do të ndihmojë ndjeshëm në komunikim dhe rrjedhimisht në eksternalizimin e emocioneve dhe gjërave që dëshironi të thoni! Personat me të cilët do të shoqëroheni do të luajnë një rol të madh në humorin tuaj dhe në vendimet tuaja, ndaj zgjidhni me kujdes!

Dashuria

Takimi Afërditë-Saturn mund të frenojë një lidhje romantike ose t’ju shtyjë të shtyni disa plane që keni pasur me partnerin. Nëse jeni në një lidhje këto ditë mund të mos keni terren të mjaftueshëm për të bërë disa gjëra që keni pasur në mendje, por mos lejoni që disa zvarritje apo disa vonesa të ndikojnë si në disponimin tuaj ashtu edhe në klimën brenda marrëdhënies suaj. Nëse jeni të lirë, Hëna e re komunikuese tek Dashi do të kontribuojë në njohje të reja dhe ka shumë gjasa që t’ju afrojë me një person shumë interesant, të cilin do ta takoni përmes njerëzve që janë pranë jush.

Puna dhe Ekonomia

Kërkesat e punëve tuaja profesionale mund t’ju bëjnë veçanërisht kërkues ndaj të tjerëve, diçka që mund të krijojë distanca në marrëdhëniet profesionale. Humori kritik do t’ju shoqërojë ju dhe të tjerët gjatë kësaj jave, por përpiquni të mos e lini të ndjehet prezenca e saj gjatë takimeve dhe diskutimeve të biznesit, pasi mund të aktivizojë atmosferën në to.

PESHQIT JAVOR28/03/2022 TO 03/04/2022

Peshqit këtë javë do të kërkoni më shumë kohë për t’i kushtuar vetes, qëllimeve tuaja personale dhe gjërave që dëshironi të bëni, pasi kjo do të jetë shumë e rëndësishme për ju. Takimi i Afërditës me Saturnin në shenjën e Ujorit më 28/3 mund të nxjerrë në pah disa mendime që do të krijojnë pasiguri, por mos i lini të ndikojnë në lëvizjet dhe vendimet tuaja. Hëna e re që do të zhvillohet në shenjën e Dashit në ditën e parë të prillit do t’ju vërë në proces të aktivizimit për të rritur të ardhurat dhe burimet tuaja! Është e mundur të arrini një qëllim personal, diçka që do t’ju bëjë shumë të lumtur.

Dashuria

Këto ditë mund të ndjeni se ka një vështirësi në zgjidhjen e disa çështjeve romantike, veçanërisht nëse jeni të lirë dhe të interesuar për zhvillimin e një njohjeje. Sesioni Afërditë-Saturn ngrin klimën dhe nuk ndihmon në eksternalizimin dhe shprehjen e emocioneve. Nëse jeni në një lidhje, përpiquni të mos i mbani përbrenda ato që dëshironi t’i thoni partnerit, për sa kohë t’i eksternalizoni me tonin e duhur që të mos ketë keqkuptime!

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë mendimet tuaja do jenë më intensive se përditshmëria profesionale dhe ka shumë mundësi që t’ju çojnë në përfundime të cilat do t’ju krijojnë pasiguri dhe gjithashtu mund t’ju çojnë në lëvizje impulsive. Mundohuni të shmangni skenarin e mësipërm, diçka që do ta keni më të lehtë, nëse nuk e lejoni veten të josheni nga mendimet e ndryshme që mund të keni për çështjet e punës. Shikoni të dhënat që ekzistojnë, pasi këto janë ato që do t’ju çojnë në përfundimet e duhura. 

Continue Reading

Horoskopi

3 Ditet e para te muajit Prill do ju hapen portat e fatit te mire/ Keto jane 3 shenjat e favorizuara

Published

on

Java e fundit e Marsit ka nisur dhe sipas yjeve, do të jetë shumë e mirë për tre prej shenjave të Horoskopit.

Binjakët-Këtë javë mund të ndjeni nevojën për të përqafuar pjesën aventu reske të vetes. Besoni në veten dhe potencialin tuaj. Lërini mënjanë dys himet. Aventura dhe bukuria e saj, në fund të fundit, fsh ihen në gjërat spo ntane dhe jo në log jikë. Krijimtaria juaj do të lu lëzojë. Përqa fojeni atë, së bashku me rom ancën që ju rre thon.

Peshorja-Ju mund të ndiheni pak “të ng arkuar” në këtë kohë, për shkak të dety rimeve të shumta, por ka dhjetëra gjëra për të pritur. Mundësitë që do të fo rcojnë vetëbesimin tuaj, takimet me të dashurit, kërkimi i brendshëm dhe argëtimi ju presin, Peshore, për aq kohë sa ju e le joni.

Ujori-Merrni hapat që do t’ju çojnë në mundësitë për të ardhmen tuaj. Hapeni mendjen për shpresën dhe më të mirën që do të vijë. Besojini vetes, for cës dhe nevojës tuaj për përmirësim të vazhdueshëm. Ju pëlqen të zhvilloheni dhe kjo javë është e përkryer për këtë.

Continue Reading

Horoskopi

Mbani shenim daten 2 Prill 2022/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do i iki e keqja njehere e mire

Published

on

Dashi

Dikush qe ka ardhur nga jashtë do iu joshe shume gjate kësaj dite dhe ka rrezik te tundoheni. Do e lëndoni pa mase partnerin dhe do pendoheni ep rate qe do bëni, por do jete vone. Beqaret nuk do kenë durim te dalin dhe te njihen me persona te rinj. Për sa iu përket financave ato nuk do jene te këqija. Gjithsesi mire është te bëni kujdes me investimet e mëdha.

Demi

Influenca e yjeve ne planin sentimental do jete mjaft pozitive gjate feksja dite. Jo vetëm qe nuk do keni mosmarrëveshje me partnerin, por do kaloni momente mjaft romantike se bashku. Beqaret duhet te reflektojnë me kujdes nëse do takojnë dike te veçante. Ne planin financiar do keni disa probleme. Mos u dorëzoni sepse jeni te afte t’i përballoni këto sfida.

Binjaket

Do e lini pas dore jetën sentimentale gjate kësaj dite sepse do jeni te angazhuar me pune. Partneri do mërzitet sepse ka kohe qe iu kërkon me shume ngrohtësi. Mundohuni te flisni sinqerisht me te. Beqaret do kalojnë ne një etape te re te jetës se tyre. Gjithçka do jete me e bukur. Situata financiare do jete delikate prandaj shpenzimet e mëdha duhen shtyre për me vone.

Gaforrja

Do e largoni rutinën nga jeta juaj ne çift gjate kësaj dite dhe do iu duket sikur po jetoni ne një bote tjetër. Do ndiheni te lumtur dhe ne paqe. Beqaret, nen ndikimin pozitiv te Venusit do arrijnë te joshin një person me personalitet te forte. Edhe pse është serioz ai është pasionant dhe shume i dashur. Kujdes me operacionet financiare te pamatura.

Luani

Ka ardhur koha te reflektoni seriozisht gjate kësaj dite për te ardhmen e jetës suaj ne çift. Nëse ndjenjat për partnerin janë shuar do i bënit dem vetes dhe atij nëse do qëndronit te lidhur. Nëse jeni te vetmuar, yjet parashikojnë një takim befasues. Përgatituni! Financat do jene me te stabilizuara se kohet e fundit. Përfitoni nga kjo dite për te shlyer borxhet.

Virgjeresha

Do dashuroheni ashtu si e ndjeni gjate kësaj dite dhe nuk do mendoni aspak se çfarë thonë te tjerët. Ata qe kane pasur disa debate do i zgjidhin shume shpejt. Beqareve do iu behet një propozim i veçante i cili do i beje te ndihen te vlerësuar. Ne planin financiar do iu gjeni zgjidhje problemeve dhe do jeni me te qete. Disa familjare do iu ndihmojnë mjaft.

Peshorja

Ka rrezik qe çiftet te përballen me zhgënjime te mëdha gjate kësaj dite. Partneri qe keni ne krah do shohë dike tjetër dhe nuk do iu trajtoje me si dikur. Mos vuani me shume, por jepini fund gjithçkaje. Beqaret do vazhdojnë te qëndrojnë edhe sot vetëm. Financat do jene me pozitive sesa ju mendonit. I vetmi problem do jete se do iu duhet te bëni një investim te madh.

Akrepi

Nga njëra ane do kërkoni shume nga partneri dhe nga ana tjetër ju nuk do i kushtoni atij rëndësinë e duhur. Mos e bëni këtë gabim sepse ai do mërzitet dhe do ndryshoje sjellje. Beqaret jo vetëm qe do kenë takime, por mund te fillojnë edhe një lidhje serioze. Ne planin financiar situata do jete delikate. Shpenzoni, por bëjeni këtë me shume kujdes.

Shigjetari

Ne planin sentimental gjerat do shkojnë me se miri. Nuk do ketë asnjë re ne qiell kështu qe ambienti do jete i ngrohte. Beqaret duhet te tregohen te moderuar dhe te mos nxitohen me hapat qe do hedhin. Ka kohe për gjithçka. Influenca e yjeve ne sektorin e financave do jete si thike me dy presa. Do keni vështirësi, por kjo nuk do te thotë qe ta humbni optimizmin.

Bricjapi

Do i jepni me shume prioritet jetës ne çift gjate kësaj dite dhe do ndiheni me mire pranë atij qe dashuroni. Vazhdoni t’i shprehni njësoj ndjenjat. Beqaret do jene te pavendosur dhe nuk do dinie çfarë te bëjnë pas disa takimeve te veçanta. Yjet këshillojnë te mos i humbni këto raste. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni asnjë rrezik me shume sesa duhet.

Ujori

Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një krize sot. Debatet do jene te forta qe ne mëngjes kështu qe bëni kujdes! Disa te ashtuquajtur “miq” do iu prishin pune. Beqaret do fillojnë aventura te këndshme dhe mjaft emocionuese. Shfrytëzojeni ditën sa te mundni! Ne planin financiar do i përballoni me shume sukses vështirësitë qe do iu dalin para. Bravo!

Peshqit

Dite e qete dhe pa probleme te mëdha kjo e sotmja për te dashuruarit. Do jeni tolerante dhe me te kuptueshëm me atë qe keni ne krah. Do kaloni shume momente te lumtura. Jeta sentimentale e beqareve do jete e trazuar. Edhe pse do kërkoni një lidhje serioze nuk do ia arrini dot qëllimit. Edhe ekuilibri financiar do lëkundet për shkak te shpenzimeve te tepruara

Continue Reading

Trending