Connect with us

Horoskopi

Dikush do mundohet tju fuse shkopinj nen rrota/ Meri Shehu paralajmeron keto shenja te horoskopit

Published

on

Dashi

Sot do ju pushtojë gjithë kohës optimizmi dhe do i përmbushni të gjitha objektivat që i kishit vënë vetes. Ju të dashuruarit do jeni tej mase romantikë dhe do mendoni surpriza nga më të ndryshmet. Partneri do jetë i gatshëm të provoje çdo gjë që do i propozoni dhe do ndihet për mrekulli. Nëse jeni beqarë, më mire t’ia lini gjërat kohës dhe të mos bëni asgjë me ngulm sepse jo vetëm që nuk mund t’ia dilni, por edhe mund të lëndoheni. Në punë do i keni idetë fikse për hapat që duhet të hidhni dhe diplomacia do ju ndihmojë të keni arritjet e shumë dëshiruara. Buxheti do ketë më shumë përmirësime.

Demi

Do jeni shumë në humor sot dhe të gatshëm për të luftuar për të marrë ato që ju takojnë. Ambicia nuk do shterojë asnjëherë. Për ju të dashuruarit, harmonia dhe kënaqësia do jetë në program, kështu që shfrytëzojeni sa më shume çdo sekondë. Ju beqarët, sado të mundoheni apo të ndihmoheni nga të afërmit, nuk do arrini dot ta ndryshoni statusin e tyre. Në punë do e shtoni pak ritmin dhe do arrini edhe më lart nga kishit menduar. Po ecët kështu do merrni një propozim për rritje në detyrë. Sipas Merit, buxheti do jetë disi më i stabilizuar, por ende jo në periudhën më të mirë.

Binjakët

Yjet do ju japin më shumë vullnet gjatë kësaj dite dhe askush nuk do ju ndalë dot. Askush nuk do arrijë tua ndryshojë mendimet që keni për diçka. Ju të dashuruarit do bëni, por edhe do merrni deklarata të forta që do ua ngrenë zemrën peshë. Mbrëmja ka për të qenë fantastike dhe e mbushur me pasion të zjarrtë. Ju beqarët më në fund do e gjeni personin më të përshtatshëm që do ua ndryshojë statusin dhe jetën në tërësi. Në punë do dini si të veproni kurdoherë dhe nuk do keni besim të verbër tek kolegët. Kjo gjë do shmangë edhe zhgënjimet. Me menaxhimin e financave do merrni akoma më shumë kështu që gjendja nuk do ketë pro bleme.

Gaforrja

Dita e sotme nuk do jetë shumë e keqe, por në përgjithësi gjërat nuk do ecin si duhet. Ju të dashuruarit do kapeni edhe për gjëra të vogla me partnerin dhe nuk do hapni rrugë për asnjë moment. Shpirti romantik do mungojë plotësisht dhe në shumë momente do ndiheni bosh. Gabime do keni si ju ashtu edhe ai që keni në krah. Ju beqarëve do ju mungojë besimi tek vetja dhe nuk do guxoni as të joshni. Në punë, nevoja për perfeksion do ju bëjë të keni frikë të hidhni hapa. Po pritët vetëm ndihmën e të tjerëve nuk do shkoni askund. Financat do jenë të kënaqshme, por ju do ju mungojë sensi i organizimit.

Luani

Sot do fryje edhe erë e ngrohtë edhe e ftohtë për ju. Mund të keni kundërshtime të njëpasnjëshme me ata që ju rrethojnë dhe vështirë se mund t’i kuptoni gabimet. Nëse keni një lidhje duhet patjetër të dyfishoni energjinë për të bërë më të mirën. Nëse vetëm debatoni me partnerin ose nëse e lini shumë pas dore atë gjërat do marrin tatëpjetën dalëngadalë. Ju beqarët nuk do keni aspak dëshirë të bëni ndryshime në jetën tuaj, por një person nuk do ju shqitet derisa t’iu bëjë për vete. Në punë me shumë gjasë do ndërmerrni edhe disa rreziqe për të treguar sesa vleni. Çuditërisht disa kolegë do ju mbështesin fort. Financat do fillojnë të dobësohen pas mesditës.

Virgjëresha

Hëna dhe Urani do jenë kundërshtare të njëra tjetrës sot prandaj mund të kaloni një ditë të mbushur me shqetësime dhe stres. Nëse e keni tashmë një lidhje do i merrni shumë seriozisht ato që do ju thitë partneri dhe mund të mërziteni. Ka mundësi që t’i dramatizoni edhe gjërat me elementare. Ju beqarët do e mbroni veten nga personat që do ju vijnë rrotull dhe me dëshirë do refuzoni mundësi të shkëlqyera. Do vijë shpejt koha kur do pendoheni për këto që keni bërë. Në punë gjërat nuk do ju ecin aq mirë sa i kishit menduar, megjithatë mos ja hidhni gjithë fajin vetes. Në planin financiar do ju lindin ide nga më të ndryshmet për të përmirësuar gjendjen dhe ka rrezik të bëni edhe gabime.

Peshorja

Sot do jeni më të logjikshëm dhe do mundoheni të toleroni në cdo situatë. Jeta juaj në çift do konsolidohet akoma më shumë. Do ia hapni zemrën njëri-tjetrit dhe do i plotësoni dëshirat reciproke. Ju beqarët nuk do bëni asgjë për ta ndryshuar statusin sepse thjesht ideja e humbjes së lirisë që keni pasur deri më sot iu tmerron. Në punë duhet të ndiqni me përpikmëri planet që keni bërë në mënyrë që të arrini majat. Po bëtë devijime gjërat do ndërlikohen akoma më tepër. Sipas Merit, në planin financiar nuk do jeni shumë të kujdesshëm, por falë ndihmës së familjarëve gjendja ka për të mbetur goxha e mirë.

Akrepi

Marsi do ju bëjë më guximtarë sot dhe do jeni të gatshëm të nisni çdo lloj aventure për një jetë më të begatë. Ju të dashuruarit që keni pasur mosmarrëveshje të vogla kohët e fundit do jeni më të qetë sepse do sqaroni gjithçka që në mëngjes. Ju beqarët do keni dashuri me shikim të parë dhe emocionet do iu pushtojnë furishëm. Për ju asgjë nuk do jetë me si më parë, por e sigurt që do jetë më flakëruese. Në punë mund të keni disa konflikte me shefat dhe e ardhmja juaj në kompani do jetë e rrezikuar. Tregohuni sa më të matur me çdo veprim. Me shpenzimet tregohuni realiste që të mos keni asnjë pr oblem.

Shigjetari

Sot do kapeni me veten tuaj gjithë kohës dhe mund ta bëni veten fajtorë për çdo të keqe që po ju ndodh. Ju të dashuruarit do keni një ditë të ndërlikuar Persona të jashtëm do ndikojnë tek ju dhe do ju bëjnë të debatoni edhe për gjërat më të vogla. Edhe nëse jeni beqarë do jeni të palogjikshëm dhe do bëni gabime të pafalshme. Edhe për punën do jetë një jave disi e vështirë, por me pak me shumë përpjekje mund t’ia dilni. Pr oblemet financiare duhet t’i zgjidhni sa me parë që të jetë e mundur sepse po i late pas dore situata mund të marre seriozisht tatëpjetën.

Bricjapi

Sot do jeni të fiksuar pas familjes dhe do harrini se në jetë ka dhe gjëra të thera të rëndësishme përveç saj. Ju të dashuruarit do jeni tej mase impulsivë dhe do bëni gjëra aq të gabuara saqë as vetë nuk i kishit menduar ndonjëherë. Ju beqarët nuk do jenë në humor shumë të mirë dhe do preferoni të qëndroni vetëm e të reflektoni. As miqtë apo familjaret nuk do preferoni t’i kenë pranë. As në punë nuk do keni rezultate shumë pozitive dhe do ndiheni më pesimistë se më parë. Në planin financiar duhet të bëni njëherë llogarite para se të veproni në mënyrë që të mos keni të papritura.

Ujori

Do jeni shumë të ndjeshëm gjatë kësaj dite dhe do i merrni gjërat shumë personalisht. Nëse jeni në një lidhje bëni të pamundurën për të shmangur tensionin dhe hapni rrugë sa më tepër. Po u treguat kokëfortë vetëm sa do i përkeqësoni gjërat dhe do vuani vetë. Nëse ende nuk e keni gjetur shpirtin binjak, as sot nuk do ndodhë ndonjë mrekulli. Do keni njohje të reja, por askush nuk do ua mbushë mendjen. Në punë nuk do doni t’iu bini në qafë të tjerëve dhe as të përfitoni nga dobësitë e disa kolegëve. Në fakt këto do jenë gabime që do ju lënë mbrapa. Për shkak të disa borxheve të marra më parë apo të disa faturave të papaguara financat do dobësohen goxha.

Peshqit

Yjet do ju krijojnë mundësinë për të komunikuar më mirë me të gjithë sot dhe për të dhënë mesazhet e duhura. Jeta sociale do jetë edhe më intensive sot. Për ju që jeni në një lidhje marrëdhënia me partnerin ka për të qenë fantastike. Do dini si ta surprizoni njëri-tjetrin, s ta përkëdhelni dhe si ta bëni të ndihet më mirë se kurdoherë. Pasioni do mbizotërojë gjithë kohës. Edhe ju beqarët do kaloni momente të bukura pas disa njohjeve të nxitura nga miqtë. Në punë do merreni vesh më mirë me kolegët dhe duke bashkëpunuar do i arrini të gjitha objektivat. Buxhetin vështirë se do ta menaxhoni si duhet, por gjithsesi tani për tani paratë do jenë të mjaftueshme. 

Horoskopi

Do te fitoni 1 sfide qe do ju dal perpara/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi: Gjendja shëndetësore do mbetet e mirë. Financat do përmirësohen por edhe shpenzimet do rriten. Miqtë mund të ndërhyjnë në jetën tuaj personale. Ditë e ndërlikuar për romancë. Jini të sinqertë në qasjen tuaj. Vendosmëria dhe aftësitë tuaja do të vihen re. Është shumë e rëndësishme të kaloni kohë me partnerin tuaj.

Demi: Do jeni plot energji dhe do i kryeni detyrat shpejt. Këshillohet që t’i merrni prindërit tuaj me besim në lidhje me projektet dhe planet tuaja të reja. Puna juaj do të vlerësohet në vendin e punës. Ju mund të merrni një promovim. Biznesmenët mund të marrin këshilla nga njerëz me përvojë për zgjerimin e biznesit të tyre. Do të përjetoni diçka të pazakontë në jetën tuaj martesore.

Binjakët: Do të jeni energjikë dhe entuziastë dhe do të përdorni çdo mundësi të dhënë në avantazhin tuaj. Investimi në tokë ose ndonjë pronë nuk këshillohet. Fëmijët tuaj mund ta bëjnë ditën tuaj të vështirë për ju. Jeta e dashurisë do të marrë një kthesë për mirë. Ditë e përshtatshme për të realizuar projekte dhe plane të reja. Ju do të jeni në gjendje të gjeni kohë për veten tuaj. Do kaloni kohë të mirë me bashkëshortin.

Gaforrja: Do të ndiheni të sigurt për të luftuar problemet tuaja dhe do të merrni gjithashtu zgjidhje. Do të zgjidhet një mosmarrëveshje personale. Kalojeni kohën duke ndjekur hobin tuaj. Shmangni grindjet me gruan për të mbajtur larg stresin. Beqarët e kësaj shenje të zodiakut mund të gjejnë dashurinë e tyre. Ata që lidhen me tregtinë në vendet e huaja do të marrin rezultatet e dëshiruara. Talentet tuaja do të vlerësohen në vendin e punës. Do të kuptoni se bashkëshorti juaj është me të vërtetë engjëlli juaj.

Luani: Tek ju do të zhvillohen gjëra pozitive. Mund të përfshiheni në ndonjë bamirësi për të pasur paqe mendore. Mund të kaloni kohë në sport dhe aktivitete të ngjashme për të rritur qëndrueshmërinë tuaj. Jini të vetëdijshëm për skemat financiare të mashtrimit. Dashuria dhe romanca janë në skenë ku do të kënaqeni me të bërë dashuri. Ju duhet të kuptoni të dashurin tuaj. Nëse ai/ajo nuk e mban premtimin, mos u lëndoni. Ju duhet të bëni dialog së bashku duke u ulur në një vend të izoluar. Nëse ndiheni të trishtuar, kalonjeni kohë vetëm.

Virgjëresha: Frustrimet dhe vështirësitë do të kalojnë. Pengesat në jetën tuaj do të zgjidhen në afat të gjatë. Mbani nën kontroll temperamentin tuaj. Bëni gjëra që ju bëjnë të ndiheni mirë. Ndani lumturinë tuaj me të tjerët. Gjendja financiare do mbetet e fortë, por shpenzoni me maturi. Ditë e mirë për romancë. Do të njiheni për besnikërinë dhe përsosmërinë tuaj. Udhëtimi është i mundur. Do t’ju pëlqejë hapësira personale në jetën bashkëshortore. Do kaloni moment cilësor me bashkëshortin.

Peshorja: Të gjithë do ta vlerësojnë sjelljen tuaj të mirë. Shumë do t’ju lavdërojnë. Pa këshillën e një personi me përvojë, dikush i kësaj shenje të horoskopit nuk duhet të ndërmarrë asnjë hap që mund të shkaktojë humbje financiare. Ju do të jeni në gjendje të pastroni borxhet e papaguara të familjes. Lidhja juaj romantike do të vuajë. Në punë, dikush që ka qenë më pak i pajtueshëm me ju, do të ketë një bisedë të frytshme me ju. Udhëtimi do të jetë i kënaqshëm. Partneri juaj i jetës mund t’ju tregojë tëkaluarën e tij/saj, gjë që do t’ju bëjë të ndiheni në siklet.

Akrepi: Orari i ngjeshur i punës mund t’ju bëjë të keni gjakftohtësi. Do të gjeneroni burime të reja të ardhurash me ndihmën e njerëzve që njihni. Gjatë kohës së lirë duhet të ndihmoni anëtarët e familjes. Mos vishni rroba që nuk i pëlqen të dashurit tuaj. Në punë gjërat duken bukur. Humori juaj do të jetë i mirë. Merrni kohë për veten tuaj nga orari i ngjeshur dhe dilni me bashkëshortin tuaj por, ka mundësi të ndodhë një debat mes jush. Mund të irritoheni nga fjalët e partnerit por, ai/ajo do të japë më shumë për t’ju bërë përshtypje.

Shigjetari: Besimi te vetja është thelbi i heroizmit dhe të njëjtën gjë do ta kuptoni teksa luftoni me një sëmundje të zgjatur. Spekulimet do t’ju sjellin fitime. Shfrytëzojeni kohën tuaj të lirë në zbukurimin e shtëpisë, kjo do të marrë vlerësim nga anëtarët e familjes. Mundohuni të kontrolloni fjalimin tuaj. Fjalët e ashpra mund të prishin paqen dhe ritmin e qetë të lidhjeve me të dashurën. Do të jeni shumë aktivë dhe shumë social gjatë gjithë ditës. Njerëzit do të kërkojnë këshillat tuaja dhe do të pajtohen me çdo gjë që thoni. Mes orarit tuaj të ngjeshur, do të keni kohë të mjaftueshme për veten tuaj dhe do të jeni në gjendje të bëni gjërat e preferuara. Partneri juaj i jetës mund të sillet shumë egoist.

Bricjapi: Do të qëndroni me shpresë. Biznesmenët duhet të investojnë paratë e tyre me shumë kujdes. Mund të jetë një ditë e dobishme për shumë njerëz megjithatë, mundësitë janë që dikush të cilit i besoni mund t’ju zhgënjejë. Jeta juaj e dashurisë do të jetë e bukur. Muzika mund t’ju shërojë në mënyra që nuk e kishit menduar kurrë. Një surprizë e papritur në mëngjes mund ta bëjë të mahnitshme gjithë ditën tuaj.

Ujori: Pavarësisht orarit të ngjeshur, shëndeti juaj do të jetë i mirë. Sidoqoftë, duhet t’i kushtoni vëmendje herë pas here vetes. Kryerja e evazionit fiskal mund t’ju vërë në telashe serioze. Dhuratat e papritura nga miqtë dhe të afërmit mund t’ju gëzojnë. Do të qëndroni entuziastë në vendin e punës. Bashkëshorti juaj dhe ju mund të kaloni pak kohë duke e njohur njëri-tjetrin më nga afër.

Peshqit: Vitaliteti juaj i ulët mund të shqetësojë shëndetin tuaj. Angazhimi në punë krijuese do të jetë një mënyrë e mirë për të qëndruar të motivuar. Mund të ketë mundësi të rrjedhjes së vazhdueshme të parave dhe mund ta keni të vështirë të grumbulloni pasuri. Dhuratat nga miqtë ose anëtarët e familjes mund ta kthejnë ditën tuaj në një ditë emocionuese. Puna juaj e palodhur mund të shpërblehet. Një ditë e mirë për funksione sociale dhe fetare. Jeta juaj bashkëshortore do të jetë në ekstazë.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi i muajit Prill 2022/ Dashi me pune te re, Demi do prese deri ne daten 10 Prill

Published

on

Dashi

Ju keni shijuar një shpërthim besimi dhe dëshirë për të komanduar vëmendjen si rezultat i diellit që sjell vitalitet deri më 19 prill. Qielli është pothuajse kufiri për sa i përket sa lart dëshironi t’i vendosni qëllimet vetes. Do të jeni gati për të përcaktuar një qëllim ambicioz, ndoshta lidhur me rrugën tuaj profesionale ose mirëqenien e përgjithshme. Marrja në konsideratë e mirëqenies suaj shpirtërore do të ishte diçka e mençur. Financat do të jenë gjithashtu në vëmendje, veçanërisht kur planeti i komunikimit dhe dielli janë në zonën tuaj të parave. Messenger Mercury do të jetë atje nga 10 deri më 29 prill, ndërsa udhëtimi i diellit zgjat nga 19 prilli deri më 20 maj. Përpunoni CV-në tuaj për t’ia dërguar atë punëdhënësve të mundshëm, ky mund të jetë një moment super-produktiv. Ju gjithashtu do të krijoni baza të mira të financave. Mund ta gjeni veten duke reflektuar se si po vlerësoheni në punën tuaj dhe nëse është koha për të ndryshuar drejtimin për t’u ndjerë më i shpërblyer.

Demi

Le të jemi të sinqertë Dem. Stina dinamike e Dashit mund të jetë energjike për disa shenja, por mund të jetë plotësisht e përgjumur për ju, sepse dielli po lëviz nëpër zonën tuaj të spiritualitetit, duke e sjellë fokusin tuaj brenda. Rreth datës 1 të muajit, hëna e re mund të jetë një mundësi e mrekullueshme për të kanalizuar atë që po mësoni rreth emocioneve të rrënjosura thellë në krijimin e një rruge të re. Së shpejti, koha do të jetë e përshtatshme që edhe ju të ndani se si ndiheni, sepse Afërdita, do të jetë në zonën tuaj të miqësisë nga 5 prilli deri më 2 maj, duke e bërë më të lehtë lidhjen me të afërmit dhe më të dashurit më të afërt. Mërkuri është në shenjën tuaj nga data 10 deri më 29 prill, duke përforcuar besimin në mendimet dhe fjalët tuaja. Ju jeni përgjithësisht një krijesë e zakonit që do të preferonit t’i përmbaheni qasjeve të kujdesit për veten që keni parë se janë të provuara dhe të vërteta. Mund të ndodhë që nuk po merrni të njëjtat rezultate që keni pasur më parë dhe është koha të mendoni për një mënyrë të re për t`i shërbyer shëndetit mendor, fizik dhe emocionalisht. Ndryshimi masiv mund të jetë afër, duke ndikuar në mënyrën se si po e prezantoni veten dhe marrëdhëniet tuaja më të afërta dhe më të dashura. Por ju keni fuqinë për ta marrë me qetësi.

Binjakët

Me diellin që kalon nëpër zonën tuaj të miqësisë deri më 19 prill, jeta juaj shoqërore ka të ngjarë të ketë qenë pikërisht ashtu siç ju pëlqen: super e zënë dhe potencialisht një vorbull e plotë. Në fillim të prillit do të merrni një dritë jeshile për të ideuar ose për të nisur një ndërmarrje të re grupi. Ndoshta jeni të shtyrë për të planifikuar një pushim veror me miqtë, ose po mendoni të bëheni bashkë me një koleg për të dalë me një propozim biznesi. Çfarëdo që dëshironi të realizoni, mund të jetë një mundësi për të ecur përpara — dhe për të parë rezultate të lakmueshme në gjashtë muaj. Mos u habitni shumë nëse filloni të ndiheni pak më pak social duke filluar nga 10 prilli. Pra, më shumë vetë-reflektim dhe pushim mund të jetë veçanërisht rigjenerues. Dijeni se gjithçka është për të mirën më të madhe për t’u përgatitur energjikisht për sezonin tuaj muajin e ardhshëm. Një moment veçanërisht i ëmbël: Rreth 16 prillit, ndriçon zonën tuaj të romancës, gjë që mund të ndezë natyrën tuaj vetë-shprehëse dhe ta bëjë më të lehtë për ju të ndani – dhe të përmbushni – dëshirat tuaja.

Gaforrja

Padyshim që dielli ka lëvizur nëpër zonën tuaj të karrierës. Qoftë nëse jeni duke e shqetësuar për CV-në tuaj ose një propozim emocionues ose duke biseduar me kolegët e vjetër për mundësitë, hëna e re e 1 prillit mund të jetë një moment që ndryshon lojën dhe katalizon një ëndërr profesionale të gjatë dhe të madhe. Të punosh me të tjerët për të arritur atje ku dëshiron të shkosh është një domosdoshmëri. Mund të shihni një rritje të vrullit. Imagjinata juaj s`do të ketë limite. Ju do të filloni të përmirësoni aftësitë tuaja, të dilni nga zona juaj e rehatisë, të shijoni më shumë rritje personale. Dhe rreth 16 prillit, mund të jeni të preokupuar me përpjekjet për të gjetur një ekuilibër më të mirë midis asaj që ju nevojitet nga jeta juaj private dhe asaj publike. Dëgjimi i zërit tuaj të brendshëm është çelësi.

Luani

Me fillimin e muajit, dielli që forcon vitalitetin, sundimtari juaj, ka qenë në zonën tuaj të aventurës për dy javët e fundit, duke ju nxitur të largoheni nga çdo gjë e zakonshme dhe shumë komode. Ju dëshironi të shtrini krahët, të mësoni, të rriteni, ndoshta edhe të mahniteni nga një përvojë që ju hap sytë, qoftë e lidhur me udhëtimin apo arsimimin. Rreth 1 prillit, hëna e re mund t’ju frymëzojë që të angazhoheni në një plan krejtësisht të ri loje, qoftë regjistrimi për një kurs online, ose për të rezervuar atë udhëtim që keni ëndërruar për një kohë të gjatë. Do të gjeni mjaft kënaqësi në marrëdhëniet personale. Në fakt, më 12 prill, kur Jupiteri dhe Neptuni mistik bashkohen, dijeni se po hyni në një cikël emocionues 13-vjeçar, në të cilin lidhjet tuaja më të afërta mund të jenë një burim frymëzimi i jashtëzakonshëm, shpirtëror. Dhe muaji nuk do të ishte i plotë pa shumë veprime edhe në botën tuaj profesionale. Do të jeni në qendër të vëmendjes dhe do të tërhiqni vëmendjen e njerëzve më lart në hierarki – edhe më shumë se zakonisht.

Virgjëresha

Sezoni i Dashit mund të jetë tepër i nxehtë për ju, falë diellit që kalon në sektorin tuaj të intimitetit emocional dhe seksual. Pra, pa dyshim që e keni shijuar këtë atmosferë gjatë dy javëve të fundit dhe do të vazhdojë pak a shumë njësoj. Nëse jeni beqar dhe dëshironi një partner me të cilin mund të ndërtoni vërtet një të ardhme, ky mund të jetë një moment i rëndësishëm. Nëse jeni të lidhur, merrni parasysh të flisni për vizionin tuaj për të ardhmen me të dashurin tuaj. Do të keni një dëshirë të fortë për të mësuar dhe për të filozofuar me të tjerët. Ju gjithashtu mund ta keni më të lehtë të lidheni me miqtë dhe të dashurit që jetojnë larg. Mund ta gjeni veten duke kultivuar një perspektivë të re për marrëdhëniet tuaja, duke pasur parasysh një takim frymëzues midis Jupiterit dhe Neptunit. Kjo lidhje nuk do të ndodhë më deri në vitin 2035, kështu që vendosni tani. Në aspektin financiar do të ndiheni të vlerësuar.

Peshorja

Sezoni i Dashit tërheq vëmendjen në marrëdhëniet tuaja – madje më shumë se zakonisht – sepse dielli po lëviz nëpër zonën tuaj të partneritetit, duke nxjerrë në pah çdo lidhje një me një, romantike, platonike ose profesionale. Shanset janë që të keni shijuar këtë atmosferë për dy javët e tjera. Bisedat mund të jenë edhe më të fokusuara nga 11 deri më 29 prill. Rreth datës 16 prill, kur hëna e plotë bie në shenjën tuaj, mund të ndiheni veçanërisht të ndjeshëm emocionalisht dhe reflektues. Nëse diçka duhet të ndryshojë në mënyrë që të ndiheni më të përqendruar, veçanërisht në marrëdhëniet tuaja më të ngushta, mund të bëni mirë të hapeni tani. Ky është veçanërisht rasti, sepse disa javë më vonë, më 30 prill, eklipsi diellor bie në zonën tuaj të intimitetit dhe do të zbuloni se një ndryshim i madh – ndoshta edhe mahnitës – në lidhjen tuaj mund të jetë i nevojshëm për rritje.

Akrepi

Në ditët e para të prillit, fokusi mund të jetë tek shëndeti. Pavarësisht nëse keni dashur të ktheni një fletë të re në lidhje me kujdesin për veten ose të gjeni më shumë ekuilibër midis punës dhe jetës, do të jeni të fuqizuar për ta bërë atë realitet gjatë gjashtë muajve të ardhshëm. Në të njëjtën kohë, loja, kreativiteti dhe spontaniteti që keni shijuar gjatë gjithë sezonit të Peshqve nuk kanë mbaruar. Nga ana tjetër, ky mund të jetë një muaj sa i çuditshëm, aq edhe plot me momente spontane mes jush dhe dikujt të veçantë për ju. Do të keni durim me tepri, si për çështjet e zemrës, ashtu edhe për ato profesionale. Dhe rreth 30 prillit mund të përjetoni një lëkundje të madhe – fillimin e një epoke të re – brenda një prej marrëdhënieve tuaja më të ngushta. Është koha të mendoni se si përforcohet ose komprometohet ndjenja juaj për veten në këtë lidhje — dhe bëni lëvizjen tuaj të radhës në përputhje me rrethanat.

Shigjetari

Sezoni i Dashit mund të jetë i mbushur me argëtim, gëzim, plot me flirt, kreativitet dhe spontanitet, i cili padyshim i përshtatet personalitetit tuaj të zjarrtë. Ky është për ju sezoni i vetëshprehjes. Nëse jeni duke menduar për një projekt artistik në të cilin do të dëshironit të zhyteni, duke dashur të përmirësoni profilet e aplikacionit tuaj të takimeve ose të shfrytëzoni një shans dhe të detajoni një fantazi, kjo ngjarje dinamike është një mundësi e mirë për ta bërë këtë. Më 12 prill mund të nisësh një cikël frymëzues që zgjat deri në 13 vjet. Do të mendoni për rrënjët dhe folenë tuaj dhe do të mendoni se si mund ta arrini kënaqësinë shpirtërore.

Bricjapi

Duke qenë kaq i orientuar drejt qëllimit, mund të jetë e vështirë për ju të ngadalësoni shpejtësinë dhe të shijoni kënaqësitë e familjes. Këto ditë do të mundeni! Hëna e re atje ju ofron një shans për të fituar qartësi rreth asaj që dëshironi me të vërtetë. Mund të jetë koha për të nisur një kapitull krejtësisht të ri në të cilin ndiheni më të ekuilibruar, ndërsa jeni në rrugën tuaj profesionale dhe kujdeseni për mirëqenien tuaj emocionale. Keni dashur gjithmonë më shumë mundësi për të përdorur imagjinatën tuaj mbi mendjen tuaj racionale dhe për t’iu besuar impulseve tuaja artistike. Ky është pikërisht momenti. Rreth 30 prillit, kur eklipsi diellor aktivizon këtë fushë të jetës suaj, mund të jetë i nevojshëm ndryshimi brenda një marrëdhënieje — romantike ose profesionale. Do ta ndjeni vetë se është koha për të përqafuar një ndryshim.

Ujori

Ndërsa dielli që sjell vitalitet lëviz nëpër zonën tuaj të komunikimit – siç ka bërë gjatë dy javëve të fundit – kurioziteti juaj rritet dhe jeta juaj shoqërore është edhe më e këndshme se zakonisht. Ka të ngjarë të keni pasur shumë ftesa për t’u shoqëruar me miqtë ekzistues dhe së shpejti do të keni mundësi për të bërë të reja. Me fjalë të tjera, ju jeni duke lulëzuar. Për më tepër, nëse keni pasur ide për të ndryshuar rrjedhën tuaj të të ardhurave ose keni mësuar më shumë rreth tregjeve në zhvillim për të investuar, ky është momenti. Mos hezitoni të vraponi me një plan loje të guximshme dhe imagjinative, veçanërisht rreth 12 prillit. Duke eksploruar mund të merrni aftësi që do t’ju përgatisin për një rrugë të re karriere apo edhe thjesht një plan pushimesh që mund t’ju bëjë të ndiheni të rifreskuar dhe të përtërirë.

Peshqit

Dielli filloi udhëtimin e tij nëpër zonën tuaj të parave, fokusi juaj u zhvendos nga çështjet personale, në rritjen e të ardhurave tuaja. Ju mund të vendosni një qëllim të fuqishëm. Pavarësisht nëse ndiheni sikur talentet dhe energjia juaj nuk vlerësohen siç duhet, ose jeni gati ta çoni biznesin tuaj në një nivel tjetër, ky mund të jetë një moment dinamik për të fituar qartësi dhe për të ndërmarrë veprime fillestare. Ju gjithashtu duhet të ndiheni mjaft të fuqizuar nga fakti që sezoni juaj nuk ka përfunduar vërtet, falë Venusit që sundon marrëdhëniet në shenjën tuaj. Çfarë kjo do të thotë: Bota po flet gjuhën tuaj të dashurisë dhe po ëndërron si një mënyrë për të çuar topin përpara drejt qëllimeve, duke ju vënë në një pozicion të fuqishëm. Do të shijoni një nga momentet më me fat të vitit – ndoshta të dekadës. Pavarësisht nëse keni dashur të prekni anën tuaj krijuese ose të bëni përparime në shërimin ose rritjen tuaj personale, mund ta kuptoni atë që dëshironi të arrini dhe të filloni ta bëni atë realitet tani.

Continue Reading

Horoskopi

Do te keni 1 takim te rendesishem/ Astrologia Susan Miller paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Një kuadër yjor vërtet shumë i mirë për të dashuruarit e kësaj shenje bën që dita të jetë shumë pozitive. Edhe erosi do jetë i stimuluar nga Hëna e Afërdita. Beqarët do kenë një ditë euforike dhe të mbushur me takime. Financat do dini si t’i menaxhoni.

Demi

Pozicioni i Marsit është në një orbitë aspak të favorshme për ju që jeni në një lidhje, gjë që do të vështirësojë edhe gjërat më elementare për ju. Megjithatë ju sugjerohet të mos bini pre e viktimizimit. Beqarët duhet të reflektojnë mirë përpara se të bëjnë zgjedhjen. Kujdes me shpenzimet.

Binjakët

Pas një periudhe deri diku pozitive sot dita për ju që jeni në çift duket se do të fillojë me të “përpjeta”. Megjithatë, rezultatet që do të arrini do t’ju sjellin një farë sodisfaksioni. Beqarët do kenë një ditë të mbushur me takime mjaft mbresëlënëse. Në planin financiar do merrni vendime të rëndësishme.

Gaforrja

Nuk është një periudhë e lehtë edhe për ju që i përkisni kësaj shenje. Vetëm Hëna duket se sot do të jetë e predispozuar t’ju ndihmojë në jetën tuaj sentimentale. Beqarët duhet të presin ende para se të hedhin hapa më tej, në të kundërt mund të lëndohen. Situata e financave do mbetet e njëjtë.

Luani

E zbehtë fusha e dashurisë. Një situata yjore e trazuar, me hyrjen në shenjë të Uranit, do të reflektohet te ju duke bërë që t’ju mungojë qetësia shpirtërore. Beqarët duhet të qartësohen njëherë me veten para se të vendosin. Në planin financiar do përballeni me disa vështirësi.

Virgjëresha

Me gjithë vështirësitë në të cilat ndodheni me partnerin/en, sot me Merkurin në shenjë do të mund të përballoni një ditë të ngarkuar me shumë punë. ”Kokëfortësia” nuk ju ndihmon aspak. Beqarët do marrin shumë ftesa sot, vetëm duhet të vendosin. Me shpenzimet tregohuni sa më të matur.

Peshorja

Pritet një ditë pozitive për ju të dashuruarit, por duhet të veproni me shpejtësi sa jeni në kohë, sepse situata mund të kthehet shumë shpejt në disfavorin tuaj. Merkuri është stresues. Beqarët do kenë takime, por asgjë më shumë se kaq dhe do vazhdojnë të mbeten vetëm. Kujdes me shpenzimet.

Akrepi

Duket se ”marshimi” juaj do të vazhdojë i pandalshëm, aq më tepër tani që ”opozita” e Saturnit në shenjë duket shumë më e dobësuar. Mundohuni të mbani pranë vetes partnerin/en. Beqarët nuk duhet të privojnë veten nga asgjë, por të shfrytëzojnë lirinë e tyre. Financat do stabilizohen.

Shigjetari

Qielli për ju që jeni në një lidhje edhe sot pritet të jetë i ”ngrysur”, pasi Marsi vazhdon të jetë në një orbitë aspak të favorshme. Megjithatë, së shpejti do ju vijnë edhe sinjale pozitive. Beqarët do kenë plot aventura, por asgjë serioze. Financat do vinë duke u përmirësuar.

Bricjapi

Tashmë tensionet dhe streset për ju të dashuruarit i përkasin plotësisht të kaluarës dhe shenja juaj sot është nën ndikimin e mjaft yjeve të mirë. Nëse do të ketë diçka që s’ecën, kjo mund të vijë vetëm për fajin tuaj. Beqarët do kenë ndihmën e yjeve dhe çdo gjë do ju eci mirë. Me shpenzimet tregohuni vigjilentë.

Ujori

Dyshja Mars-Afërditë do të jetë edhe sot një binom ”fituesish”, për ju që jeni në një marrëdhënie, prandaj sot nuk do të keni asnjë pengesë në rrugën tuaj. Beqarët do nxitohen me vendimet dhe mund të lëndohen. Financat nuk parashikohen të jenë të këqija.

Peshqit

”Shtrëngoni dhëmbët dhe duroni”. Ky mund të jetë mesazhi për ju që i përkisni kësaj shenje, dhe që gëzoni një marrëdhënie, pasi gjërat priten të ndryshojnë për mirë. Beqarët nuk do duan të bëjnë ndryshime dhe do ndihen mirë edhe me atë status që kanë. Financat nuk do jenë aspak të mira, kujdes me shpenzimet.

Continue Reading

Trending