Connect with us

Horoskopi

Dashet te paret,Peshqit te fundit, kjo eshte shenja qe do kete surpriza/ Horoskopi i detajuar per daten 26 Mars 2021

Published

on

Dashi

Sot do jenë prob lemet financiare ato që do ju shqetësojnë dhe nuk do ju lejojnë të jeni të qetë. Dëgjojini këshillat e disa miqve sepse nuk do ju çojnë në rrugë të gabuar. Nëse jeni në një lidhje tregohuni sa më realistë dhe mos kërkoni nga partneri gjëra që ju vetë nuk i keni bërë. Ju beqarët do hyni në debat me disa miq dhe do humbni kohën e çmuar që kishit menduar t’ia kushtonit gjetjes së dashurisë. Në punë në disa momente do jeni të paqartë për ato që duhet të bëni dhe nuk do dini çfarë hapash të hidhni. Pasditja do jetë më e favorshmja. Buxheti ka për të qenë shume delikat dhe prob lematik.

Demi

Dita do fillojnë stuhishëm sot, por me kalimin e orëve gjithçka do normalizohet. Nëse keni një lidhje do jeni gati të bëni edhe çmenduri të vogla vetëm që emocionet dhe pasioni të rikthehen si më parë. Dëgjojeni zemrën sa më shumë që të mundeni. Atyre që do ju thonë të tjerët mos ua vini shumë veshin. Nëse jeni beqarë nuk do keni besim të plotë tek vetja dhe nuk do guxoni të joshni. Në punë mundohuni të mos nxitoheni për asgjë. Po ecët me plane dhe parashikime çdo gjë ka për t’iu ecur mirë. Me shpenzimet do keni më të matur kështu që gjendja e financave nuk do ketë tronditje.

Binjakët

Disa çrregullime të vogla do ndodhin sot në jetën tuaj, por shpesh ato nuk do ju lenë të qetë. Nëse keni një lidhje tregohuni më të vëmendshëm ndaj partnerin, shprehjani ndjenjat në mënyra të veçanta dhe përgatitini ndonjë gatim të shijshme. Me këto mënyra do e bëni atë më shumë për vete. Mbrëmja ka për të qenë edhe më harmonike. Ju beqarët nuk do qëndroni indiferentë ndaj disa personave të rinj që do ju kalojnë pranë, por as të tjerët nuk do rinë pa ju bërë komplimente. Në punë nuk do jeni shumë të motivuar dhe nuk do i arrini të gjitha objektivat që i kishit vënë vetes. Në planin financiar nuk do jeni shumë të organizuar dhe gjendja nuk do jetë perfekte.

Gaforrja

Jeta juaj do përballet me stuhi dhe furtuna të njëpasnjëshme sot. Mundohuni sa më parë t’i vini kapak së shkuarës sepse ajo do ju sjellë herë pas here pro bleme. Këshillat e të afërmve duhet t’i dëgjoni me kujdes. Nëse jeni në një lidhje do keni gjatë gjithë kohës debate dhe tension. Asnjëri prej jush nuk do hapë rrugë dhe marrëdhënia do destabilizohet. Ju beqarët duhet të ndryshoni rutinën e jetës dhe duhet të dilni sa më shumë. Vetëm ashtu do gjeni personin e përshtatshëm. Në punë ka mundësi t’iu propozohet një mundësi shumë e mirë të cilën nuk duhet ta humbni. Financat do mbeten të mira vetëm nëse shmangni shpenzimet e pallogaritura.

Luani

Do keni disa pengje për të shkuarën sot, megjithatë do mundoheni t’i fshihni dhe do shfaqni humor të mirë. Lëreni pas të shkuarën. Nëse jeni në një lidhje partneri do ua bëjë çdo moment fantastik dhe do ju duket sikur jeni në qiellin e shtatë. Sytë do ju shkëlqejnë gjithë kohës. Ju beqarët do e adhuroni pavarësinë dhe nuk do ndiheni gati për të sakrifikuar lirinë. Do merrni ftesa nga disa persona të rrethit profesional, por nuk do i pranoni. Në punë nuk do keni besim të plotë tek vetja dhe nuk do arrini dot t’i realizoni objektivat. Gjendja e financave do jetë gjithë e më shumë delikate sepse do investoni pa marrë parasysh rrezikun.

Virgjëresha

Kundërshtime në punë dhe situata të vështira për të zgjidhur do keni sot. Tregohuni shumë të kujdesshëm dhe besojini me shumë vetes. Nëse jeni në një lidhje kujdes me flirtimet me personat e tretë sepse edhe tradhtinë me shikime partneri nuk do ua falë. Mos shkatërroni gjithçka të bukur që keni ndërtuar për një dëshirë momentale. Nëse jeni beqarë do futeni në mendime dhe nuk do jeni të sigurt nëse doni apo jo të hidhni hapa. Në punë duhet të ndërmerrni iniciativa dhe te flisni edhe për pro blemet që do ju dalin me kolegët apo shefat. Çdo gjë e lënë pas dore do ndërlikohet edhe më shumë. Financat për fat do jenë më të mira dhe nuk do ju sjellin pro bleme disa investime që do bëni.

Peshorja

Mundohuni të organizoheni më mirë gjatë kësaj dite dhe të jeni të sigurt kur të hidhni hapa. Ju që jeni në një lidhje nuk do keni ditëm më të mirë të mundshme. Pasioni do zbehet dhe gjithçka do fillojë të duket e mërzitshme. Nuk do ndieni më emocionet e dikurshme. Venusi do jetë planeti dominues tek ju beqarët dhe do iu bëjë më joshës dhe flirtues. Nuk do humbisni asnjë mundësi që do iu jepet, por rezultatet do i shihni më vonë. Sipas horoskopit, në punë do keni një vizon më të qartë të situatës dhe do e rimerrni veten. Edhe sektori i financave mund te fillojë të normalizohet nga pasditja.

Akrepi

Sot do ndiheni si të burgosur dhe nuk do dilni dot nga strofulla ku jeni futur. Nëse jeni në një lidhje do jetë një ditë përgjithësisht e qetë dhe pa emocione të forta. Do ëndërroni ndonjë surprizë e ndonjë fjalë të ëmbël, por për fat të keq sot nuk do e merrni. Ju beqarët në të kundërt do realizoni një takim mbresëlënës që do ju hipnotizojë plotësisht. Në punë pro blemet e së shkuarës mund t’iu bëjnë të stepeni për të hedhur hapa. Sektori i financave do jetë pro blematik dhe do ju stresojë pafund. Gjendja nuk do jetë aspak e mirë dhe do ndiheni të zbrazët.

Shigjetari

Kujdes me egon gjatë kësaj dite sepse mund t’ua çojë gjërat në anë të kundërt. Do ju mungojë objektivizmi dhe në disa momente mund të ndiheni vërtet keq. Nëse jeni në një lidhje partneri do ju mbrojë më shumë sesa duhet dhe ndonjëherë kjo për ju do jetë e padurueshme. Në disa momente tensioni do jete i madh. Sipas horoskopit ju beqarët duhet të tregoni pak më të përkujdesur për pamjen në mënyrë që të bini më tepër në sy dhe të tërhiqni sa më shumë persona. Në punë do flisni shumë mirë në publik dhe do gëzoni simpatinë e shefave. Gjithsesi mos u bëni mendjemëdhenj. Financat do dobësohen goxha sepse do shpenzoni për produkte luksi.

Bricjapi

Sot nuk do ndiheni të sigurt për asgjë dhe do keni frikë të hidhni hapa. Nëse jeni në një lidhje do keni përshtypjen se nuk do jeni në lartësinë e duhur ndaj partnerit tuaj dhe do mbylleni në vetvete. Ky është gabimi më i madh që do të bëni. Mundohuni më mirë të flisni me partnerin tuaj. Ju beqarëve do iu peshojë më shumë se kurrë vetmia. Mos u dekurajoni, sot do njihni një person interesant. Në punë nuk do merrni përgjigjen që prisnit nga shefat dhe kjo do ju gëzojë pafundësisht. Të paktën diçka do ju ecë mirë. Do tregoheni të matur me shpenzimet në mënyrë që të rrisni financat.

Ujori

Gjatë kësaj dite do jeni shumë kreativë dhe në humor. Askush nuk do arrijë t’iu kundërshtojë dhe disa do e kenë privilegj t’iu kenë pranë. Nëse jeni në një lidhje do keni nevojë për intensitet dhe partneri do jetë në gjendje t’ua plotësojë dëshirat. Ambienti në përgjithësi do jete i mirë për të gjithë. Edhe ju beqarët do e ndieni shumë peshën e të qenit vetëm. Kësaj here do takoni personin ideal në një moment të papritur. Përgatituni shpirtërisht. Në punë do jetë një ditë e qetë. Mos nxitni asnjë konflikt të panevojshëm as me shefat dhe as me kolegët sepse në një moment do ua keni nevojën. Shmangni shpenzimet e panevojshme, përndryshe do keni pro bleme të mëdha me financat.

Peshqit

Marsi nuk do ndikojë shumë pozitivisht tek jeta juaj gjatë kësaj dite dhe mund t’iu nxitë të futeni edhe nëpër debate. Reflektoni dhe mundohuni ta komandoni veten sepse gjërat mund t’iu ndërlikohen. Nëse jeni në çift duhet të bëni kujdes nga ndryshimet e humorit. Kjo mund të ndikojë tek lidhja juaj. Mundohuni edhe të mos provokoni xhelozinë e partnerit. Ju beqarët do tërhiqeni shumë pas dikujt sot dhe do shpenzoni shumë lek për të qëndruar pranë tij apo për t’i tërhequr vëmendjen. Në punë do keni ide shumë të mira dhe do ia dilni mbanë të realizoni disa nga projektet që keni bërë më herët. Me financat do keni fat, por gjithsesi mos ndërmerrni më shumë rreziqe sesa duhet.

Horoskopi

Do te marrin 1 surprize te madhe/ Keto jane 4 shenjat me FAT te muajit PRILL 2022

Published

on

Prilli do të jetë një muaj me shumë lajme interesante për disa shenja të horoskopit po vetëm tre prej tyre do të kenë surpriza të vërteta.

Peshqit Të lindurit në këtë shenjë do të kenë mjaft fat në anën e tyre, do të presin surpriza të këndshme,veçanërisht nga familjarët apo partnerët. Për beqarët, fokusi do të jetë tek kërkimi i një shpirti binjak, dikush që i kupton dhe di t’i dëgjojë më shumë se kushdo tjetër. Kjo perspektivë do të jetë shumë më e rëndësishme se çdo dhuratë materiale.

Ujori Një tjetër shenjë që do të ketë disa surpriza të mëdha sigurisht që do të jetë ajo e Ujorit. Arsyeja gjendet në faktin se një pjesë e madhe e mundimit në punë do të shpërblehet pikërisht në muajin prill, kur gjithçka do të jetë më e relaksuar. Këta persona do të jenë më të fokusuar te vetja. Dashuria mund të jetë një surprizë që ndoshta do të vijë papritur.

Luani Shenja e tretë që mund të ketë një surprizë të mrekullueshme do të jetë ajo e Luanit. Javët e para të marsit e dobësuan vërtet këtë shenjë dhe padyshim që meriton një surprizë shumë origjinale, siç do të ndodhë gjatë muajit prill. Ndoshta surpriza do të vijë nga një miqësi e rëndësishme.

Akrepi Shenja e fundit që mund të marrë një surprizë do të jetë Akrepi. Pas shumë javësh mjaft të ndrydhura, muaji prill mund të përfaqësojë një kthesë të mirë për karrierën ose një surprizë financiare nga ana e njerëzve të dashur. Edhe dashuria mund të sjellë disa surpriza, si për shembull një lajm që pritej me shumë frikë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te merrni shume para dhe do te beheni milionere/ Keto jane 3 shenjat pasanike per vitin 2022

Published

on

Në ditën e sòtme, do t’ju máhnítím fare, sepse sot línd pyetja se gjáte vítit 2022 cilat nga shènjat ka më shumë shánse për t’u bèrè i/e pásùr.

Edhe pse ndònjèherë është shumë e vèshtírë që të páráshikòjmë të ardhmen, sepse ende nuk i kèmi ato fùqí, ne mùnd të pèrdòrim shenjat dhe shumë mètòda të tjera për të mèsùar ç’do na ndòdhè.

Pra, a do bèjmè párá në vitin 2022?

Përgjígjen më të sáktë për këtë na e jèp vetëm zònja Mèri, e cila deri më táni nuk ka gábùar në asnjë nga lèxímet e saj të yjeve.

Ajo thòtë se ata njerëz që pèrpíqen shumë në jetë për të ecùr sa më párá dhe për t’u bèrè të pásùr, tashmë gjíthë bota i njèh, dhe shumica e emrave të pásánikève në botë jánë të shenjës së Bínjákëve.

Pra, me pák fjalë, kjo është një nga shenjat më të fávòrízuar që për gjátë vitit 2022 dhe për një kohë shumë të gjátë drèjt të ardhmes, të bèjè shumë lèk.

Gjátë kësaj períudhe, Jùpíterí ndòdhèt në shenjën e Ujòrëve dhe për këtë arsýe shumë nga më të përkèdhèlurit e fátit do të jènë shenjat e ajrit.

Për ta do të ndòdhín vetëm lajme të mira dhe në fámíljet e tyre do të hýjë shumë energjí e mirë dhe do të shíjòjnë edhe ngrítje në fínánca.

Pra, të dáshùr njerëz, ata që janë të shenjës së Bínjakève këto kohë dùhèt që të ndíhèn njerëzít më me fát.

Lájme shumë të mira víjnë edhe nga pláneti i fátit, sepse ai është shumë afèr shenjës së Ujòrève dhe kësaj shenje i jèp shumë mùndèsi për hápje èkònomíke dhe për kríjimín e dyerve të reja në jetë.

A dòni edhe një tjetër sùrprízë? Këtë rrádhë fávòrízohen shumë edhe Peshoret me Gáfòrret dhe Dèmát, ku do të kènë afèr fátin si në dashùri, ashtu edhe në punë dhe shèndèt.

Të gjítha veprímtáritë që ata do të bèjnè dhe do të ndèrrmárrin, do të kùròrèzohen vetëm me shumë sùksès.

Në fámíljèt e këtyre shenjave, fátin në fíllím do ta márrín fèmijët të cilëve në çdo fushë të jetës do t’u shkòjè mbárë e mirë.

Nëse ndòkùsh nga këto shenja do të jètë i përfshírè në fùshën e bíznèsít, do të ndèrmárrin edhe këtu një rrítjè.

Pra për ta permblèdhùr të gjithë këtë páráshíkim, janë Bínjákët, Ujòrët, Peshoret, Gáforrèt dhe Dèmat që do kènë shumë pèrpárësi në çèshtjet ekònòmíke.

Pa pèrjáshtùar edhe Shígjètarët që u bllòkùan tèrèsísht vjet, fùsha e flùtùrimit, e udhètimít apo e psíkòlògjísë u bllòkùa dhe këtë vit do kènë një hápje.

Ajo do të ndòdhè në lídhjèt ekonòmíke ose një ndrýshím të spèktrít të shíkímit të mùndèsive të tyre në këto aspèktè.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 MARS 2022

Dashi

Sot do keni nje perjetim shume te gjalle brenda jush dhe kjo do ju inspiroj si nje ide e re per te rregulluar rremjujen shpirterore brenda vet jush

Demi

Do takoheni me nje person shume te gjalle dhe me energji ne diten e sotme qe do ju fusi ne nje rrjedhe te re me moderne dhe te kendshme ne jeten tuaj

Binjaket

Nje asteroid i Quajtur Urania sot do ju ngrej ne qiell aty ku keni pasur frike te shkelni me mendjen tuaj Rendesi ka qe Urania te mos jete zhgenjyese si nje person i gabuar ne jeten tuaj .

Gaforrja

Keni mundesi ne diten e sotme te mbyllni nje detyrim apo te sqaroni nje plan qe e keni ne mendje dhe ju ka ardhur si frymezim sidmos ne lidhje me kontaktet jashte vendit dhe nje biznes turizmi

Luani

Ne punen tuaj sot nuk duhet te ndaleni tek varka e shpetimit por te velat dhe te era e re qe mund te fryj ne favorin tuaj Nese nuk e gjeni rrymen e duhur te drejtimit ka varke qe ju con ne breg

Virgjeresha

Asteroidi Urania me Jupiterin perball jush ju hap nje shteg te ri po qe nuk mund ta shikoni nese nuk keni pergatitjen e duhur dhe shpirtin e duhur krijues Takimi me nje femer qe ju frymezon eshte detyre

Peshorja

Dita e sotme do kete nje ndikim te madh ne nje ceshtje ekonomike me nje investim qe prek ekstremin e rrezikut dhe deshires per te bere dicka te re

Akrepi

Frymezimi qe vjen nga asteroidi Urania ne diten e sotme ju sjell nje ide te re se si mund te shijoni erotizmin tuaj edhe pa nje partner te cilesuar ne krahun tuaj

Shigjetari

Sot do perpiqeni te gjeni nje rigjenerim te ri ne lidhje me ambjentin ku jetoni dhe nje menyre te re per te shijuar ditet brenda shtepise tuaj pa e ndjere se jeni brenda

Bricjapi

Dita e sotme do ju tregoj qe keni nje mundesi te re ne miqesi dhe dashuri por qe duhet ta pershtasni me nje sjellje te re Nje shoqe ju prish pak drejtimin ne dashuri duke ju folur per nje person tjeter

Ujori

Asteroidi Urania ju tregon nje rruge te re duke ju frymezuar me se shumti ne aspektin ekonomik dhe erotik Nje fytyre e re do futet ne jeten tuaj

Peshqit

Keni nevoj sot per nje mendim te dyte por edhe te pare ne drejtimin e marrdhenieve tuaja ne jeten personale dhe bashkepunuese Ju duhet nje rigjenerim ne pamje

Continue Reading

Trending