Connect with us

Personazh

E ka mbajtur cdohere te fshehte/ Ky eshte bashkeshorti milioner i Alketa Vejsiut (Foto)

Published

on

Alketa Vejsiu eshte nje moderator shume e suksseshme pasi ka prezantuar shume programe dhe ka arritur rekorde shikueshmerie. Gjithmone per jetes e saj private ajo ka qen shume e rezervuar.

Alketa tregon se nuk do qe te perzieje televizionin me jeten e saj private dhe e vetmja gje qe ka treguar eshte se bashkeshorti i saj nuk ka lidhje me median dhe ka dy femije, nje vajze dhe nje djale. Bashkeshorti i saj eshte nje nder biznesmenet me te njohur dhe nje nder ndertuesit me te fuqishem.

Ai quhet Ardi Nelaj dhe eshte nga qyteti i Vlores. Prej vitesh drejton biznesin e tij ne fushen e ndertimit dhe eshte nje mik i afert i kryeministrit Rama.

Ne 2006 ata kurorezuan lidhjen e tyre me nje dasme madheshtore.Cifti tani jeton ne Tirane ,ne nje kompleks vilash luksoze. Sot akoma nuk qarkullone ndonje foto e plote e ciftit.

Vejsiu ka treguar se bashkëshortin e ka njohur kur donte të binte një shtëpi për prindërit. Ai ishte një ndërtues pallati, dhe pas disa takimesh, kishin rënë në dashuri.

“E kam njohur kur kisha vendosur të bleja një shtëpi për prindërit. Isha 20 vjeçe në atë periudhë dhe bëja dy punë. Ai ishte ndërtuesi i pallatit, që kisha zgjedhur për prindërit. Lashë një takim. Mbaj mend që ai hoqi syzet dhe unë pashë ato sytë e kaltër që të bënin të çmendeshe. Për nëntë muaj deri në pagesën e parë, nuk ndodhi asgjë, por më pas ndodhi historia jonë e mrekullueshme e dashurisë. Historia e jetës sime,”– është shprehur Alketa Vejsiu.

Personazh

Me strece te ngushta pas trupit/ Shikoni cfare trupi ka bere Arbana Osmani pas lindjes se djalit

Published

on

Moderatorja e dashur e publikur Arbana Osmani u be nene per here te dyte ne 19 Tetor.
Ajo dhe partneri i saj regjisori Eduart Grishaj vendosen t’a pagezojne me emrin e vecante Diell.

Arbana ka arritur qe te kete linjat perfekte pas lindjes se vogelushit.

Pak kohe me pare moderatorja ka treguar se ka ndjekur nje regjim ushqimor qe perfshin eleminimin e embelsirave, pak karbohidrate dhe shume fibra dhe proteina.

Perpos angazhimeve te shumta Arbana eshte shume aktive ne rrjetet sociale.

Se fundmi ne ‘Instastory’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet ne palester.

Moderatorja eshte me ne forme se kurre me pare.

Kujtojme se ne muajin shkurt Arbana do te rikthehet ne ekran me emisionin e saj ‘Dua te te bej te lumtur’ dhe gjate gjithe kesaj periudhe moderatorja i eshte perkushtuar familjes se saj.

Continue Reading

Trending