Connect with us

Horoskopi

Do te keni 1 takim qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

APO KALIPS KA RMIK

Talanti spiritual sot mund te nxjerre ne pah talentet ,ideale dhe ide

Por mund te na sjelle ne takim edhe me nje PERB INDESH DRAGUA

Por per cdo Perbindesh qe takojme Gjendet edhe Shen Georgio qe e luf ton

Sot do hapim nje rruge per horizonte te reja ne jeten tone

Mesime jete Karmike do na dalin perpara

Kjo ka te beje me Karmen tone dhe me misionin tone ne kete jete Ne Univers cdo gj ka cilesi magnetike Eshte e njohur qe edhe nje mendim terheq mendime te tjera te njejta

Cdo person ka forcen e vet te energjise magnetike te cilat percaktohen se si e perdor personi energjine e hartes se tij astrologjike pasi cdo planet ka momente qe jep energji dhe ka momente qe merr energji

Qellimi i Astrologjise eshte te luptoj nese nje planet vepron ne rendese te funksionimit te energjise se nje planeti tjeter

Sot duhet te kerkojme rrugen tone Ka rmike nga Ap okalipset qe do na dalin perpara

Dashi

Sot do takoni nje mik apo shok nga e kaluara qe ne disa raste keni pasur mosmarrveshje dhe do duhet ti zgjidhni Ose ky takim do ju kthej pas ne planet egzistuese

Demi

Nje njeri i afert i juaji i fisit apo familjes do kete sot perballje ne lidhje me ligjin apo karrieren dhe kjo do ndikoj direkt ne jeten tuaj personale apo planet per te ardhmen

Binjaket

Nje lemsh para jush ne ceshtjet ligjore dhe ceshtjet qe lidhen me kontaktet me jashte apo udhetimet Nje person i afert do kete probleme dhe do ju kerkoj

Gaforrja

Nje takim shume i veshtire do keni sot ne shenjen tuaj per ceshtje qe kane te bejne me ekonomine apo nje prapaskene qe ju kane bere kohet e fundit

Luani

Sot do pranoni me shume te sqaroheni me dike qe as e mendonit te punonit apo lidheshit se sa te merreni me njerzit qe kane qene te dashur me ju .Gjithsesi dikush ju pret rrugen sot dhe ju behet gonxhe qe duhet zgjidhur

Virgjeresha

Nje bllokim ne ceshtjet e punes do jete i merzitshem dhe ne disa raste i pakapercyeshem Ky bllokim vjen nga nje person i familjes apo qe keni bashkepunuar me perpara

Peshorja

Ju rikthehet nje person nga e kaluara ne jeten personale Do jete takim karmik Shikojeni te zbuloni dicka te rendesishme ne rremuj e siper Ne jeten artistike do kei nje perparim te duksshem Kujdes problemet me femijet apo lindjet

Akrepi

Nje kushtezim ne lidhje me jeten familjare vjen nga nje person qe ju detyrohet ekonomikisht ne planin ekonomik por qe ishte shume i afert me ju Shpresojme sot te merrni ate qe ju perket

Shigjetari

Do keni shume nderyrje dhe mesazhe kontradiktore ne planet tuaja ne diten e sotme Nje takim me nje person te afert do ndryshoj shume situaten Kujdes me debatet dhe aksidentet

Bricjapi

Me pengesa nga nje person qe lidhet me punen apo te njohurit tuaj do kaloj dita e sotme ne planin eroik dhe ekonomik Dikush deshiron tju provokoj per arsye personale

Ujori

Jeni ne nje nga ditete me me fat pasi Merkuri takohet me Diellin ne shenjen tuaj Ky takim mund te quhet i fatit pasi ju rikthen mundesite e humbura ne te kaluaren ne jeten personale

Peshqit

Nje praraskene e madhe dhe nje komplikacion me punen apo me shendetin do dali sot para jush Duhet te merreni shume me veten tuaj qe te kuptoni sa force shpirterore keni per ta shmangur te keqen

11 Comments

11 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Horoskopi

Do keni perpara jush 1 mundesi unike/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi: Në dashuri, përpiquni të gjeni guximin për të shkuar përtej kufijve tuaj. Në punë angazhohuni gjithmonë në maksimum për të arritur objektivat që i keni vënë vetes.

Demi: Është një periudhë pak e vështirë për dashurinë, por shtrëngoni dhëmbët sepse lajmi i mirë po vjen. Ndërsa në punë gjërat po rregullohen me kalimin e kohës.

Binjakët: Përgatituni të fshini lotët sepse do të keni shumë emocione dashurore. Dyshimet tuaja do të zgjidhen. Në punë është një periudhë stresuese, por që do të sjellë shumë kënaqësi.

Gaforrja: Dashuria do t’ju rezervojë shumë emocione duke ju sjellë lumturi të papritur. Në punë do të keni disa probleme, por në parim të zgjidhshme.

Luani: Për dashurinë këto ditë janë pak të vështira, por jeni mjaft të fortë për t’i kapërcyer ato. Në punë, besojini instinkteve tuaja dhe ndiqini ato.

Virgjëresha: Në dashuri duhet të nxitoni të ndërtoni diçka solide. Në punë duhet të mbani fort gjithçka që keni ndërtuar.

Peshorja: Në dashuri gjërat mund të ishin më mirë, por tani për tani nuk është keq. Ka situata të vështira, por duhet të ecni përpara. Sfera e punës do të bëhet gjithnjë e më i mirë.

Akrepi: Jeni duke përjetuar një periudhë që ju sjell dëshirë gjithnjë e më të madhe që të keni dikë në krah. Në punë po fliten disa gjëra, do të ketë shumë diskutime.

Shigjetari: Në dashuri do të keni disa aspekte që nuk do arrini t’i kuptoni, por nuk do të zgjasin shumë. Në punë duhet të jeni më të fokusuar se kurrë.

Bricjapi: Në dashuri do të jeni të kënaqur, por do të ndjeni se nuk ju mjafton. Në punë është e rëndësishme të besoni në atë që po bëni.

Ujori: Në dashuri po e vrisni shumë mendjen. Është koha për të ndalur së menduari kaq shumë, mos tirrni diçka që nuk është e nevojshme. Në aspektin profesional, këmbëngulja dhe guximi mund ta shpërblejnë punën që po bëni.

Peshqit: Ka disa njerëz të kësaj shenje që janë në lidhje dashurie që kanë arritur në pikën, ose për t’u zgjidhur ose për t’u mbyllur. Në punë, të përpiqesh të kesh gjithnjë e më shumë është gjëja më e mirë.

Continue Reading

Horoskopi

Mbani shenim daten 30 Prill 2022/ Astrologu Jorgo Pulla paralajmeron keto 2 shenja horoskopi

Published

on

Astrologu Jorgo Pulla në një intervistë për emisionin “Rreze Dielli’’ ka bërë parashikimin javor të horoskopit (nga data 25 Prill deri në 1 Maj) për të gjitha shenjat, ndërsa tha se pritet të jetë java e Demit, i cili do të ketë mundësi të mëdha në komunikim dhe në anën financiare.

“Kjo javë mund të themi se është javë e favorizuar për shenjën e Demit. Do të kenë mundësi shumë të mira komunikimi të lindurit e kesaj shenje për gjatë kësaj jave si dhe mjaft pozitive do të jetë ana ekonomike-financiare. Ndërsa në anën shpirtërore të palidhurit do të kenë një javë me zhivillime pozitive” tha ai.

Ndërsa theksoi se në përgjithësi do të jetë java e sekreteve të mëdha, prandaj shenjat duhet të tregojnë më shumë kujdes këtë javë:

“Hëna e plotë e datës 16 për një pjesë të shenjave ka sjellë ndryshime problematike, ndaj për gjatë kësaj jave të gjitha shenjat duhet të jenë të kujdesshme në gjërat që duhet të bëjnë. Në rang botëror ndikime shumë të mëdha priten, por do të jetë një javë ku do të kemi zgjidhje pozitive. Rikthehet java e sekreteve të mëdha, për të gjithë ata që do të ndjejnë probleme rreth tyre është mirë që të konsultohen dhe të trakosin në dyert e duhura” tha astrologu Jorgo Pulla.

Parashikimi i yjeve për secilën shenjë:

Dashi

Keni një ndikim shumë pozitiv, sidomos në datën 30 prill, pasi kemi eklipsin e diellit. Eklipsi i diellit dhe hëna e re do të ndikojnë shumë dhe duhet patur kujdes përsa i përket çështjeve madhore, të punës, karrierës dhe vendimeve që do të merrni. Do të ishte mirë që para se të niseni për një udhëtim të largët të rishikoni edhe njëherë dokumentat, kujdes me vonesat. Ju këshillojmë që përgjatë kësaj jave të jeni të kujdesshëm dhe jo të nxituar. Sa i takon çështjeve shpirtërore javë e mirë për ata që janë në një lidhje dhe që dëshirojnë t’a kthejnë lidhjen në serioze. Fillimi i muajit Maj do të jetë fillimi i gjërave të mëdha në kontrata të rëndësishme, pasi muaji Maj është “muaji i inteligjences” dhe përgjatë këtij muaji mund të themi se gabimet nuk do të jenë të tolerueshme.  

Demi

Fati dhe shansi duket se do të trakasin në derë për të gjithë të lindurit e kësaj shenje. Java e fundit e muajit Prill dhe fillim Maji do të sjellin ndryshime të mëdha që kanë të bëjnë me punën aktuale me vendime që do të merrni dhe me çështje ligjore. Kujdes në fushën ekonomike edhe pse 10-ditëshi i tretë është më i favorizuar në komunikim dhe vendimmarrje. Këto ditë do t’ju jepet një mundësi, ndaj nga e Mërkura deri të Premten tregohuni të vëmendshëm. Në lidhje me çështjet shpirtërore bëni kujdes, sidomos në lidhjet me Ujor dhe Luan. Sidomos me Ujor, ju këshillojmë që të përballeni direkt në takim pa ndërhyrjen e palëve të treta. Sa i takon anës ekonomike-financiare është një javë ideale.

Binjakët

Binjaket si shenjë ajri që janë, do të kenë mjaft ndikime gjatë kësaj periudhe, sidomos 10-ditëshi i tretë është shumë i favorizuar në punë dhe kontrata të rëndësishme që do të bëjnë. Në fusha të rëndësishme mund të kemi njerëz të kësaj shenje, ku do të ndjehen ndryshime pozitive në lidhje me karrierën, udhëtime apo kreditime. Për ju që prisni zhvillime nga fusha e biznesit mund të themi se përgjatë kësaj jave mund të ketë realizime pozitive. Për ju që jeni në kërkim të një pune mund të ketë përgjigje në fund të kësaj jave, keni një rruge të hapur për të ardhmen tuaj. Fillimi i muajit Maj do të jetë mjaft i mbarë për ju në këtë aspekt. Në lidhje me një problem familjar që keni patur kohët e fundit mund të marrë zgjidhje gjatë kësaj jave. Nëse do të keni ndonjë takim, është mirë që atë t’a realizoni ditën e Hënë ose të Mërkurë.

Gaforrja

Për të gjithë të lindurit e shenjës së Gaforres është shumë e rëndësishme të dini ku doni të shkoni. Nëse keni një provim këtë javë do të dalë me sukses, nëse keni komunimim apo njohje në rrjetet sociale duket se kjo javë do të sjellë zhvillime pozitive. Goforret e 10-ditëshit të dytë janë me shumë fat, sidomos ata që kanë biznese do të kenë mundësi të mira stabilizimi dhe arritje qëllimesh. Do të keni përfitime në një çështe ligjore e cila do të shkojë në favorin tuaj, e drejta gjithmonë vonon por triumfon. Në çështjet e anës shpirtërore, një lidhje me Ujor dhe me Dem, sidomos me Ujor mos e lini t’ju shkojë dëm. Vazhdimësia dhe stabilizimi ekonomik duket se vazhdon edhe këtë javë, mundësi shumë të mira për të arritur qëllimet tuaja. 

Luani

Ju të shenjës së Luanëve keni një ndikim shumë pozitiv, sidomos në lidhje me udhëtime, me vendime, në lidhje me gjëra që doni të bëni. Keni mundësi shumë të mëdha për të arritur qëllimet tuaja sidomos në çështjet ekonomike, fokusi më i madh do të jetë në ekonomi për ju të shenjës së Luanit. Edhe në anën shpirtërore, një lidhje me probleme që keni pasur me Ujor apo Binjak do të marrë zgjidhje dhe do të shkojë shumë mirë deri në martesë nëse e dëshironi. Kjo javë është ideale për çështjet sentimentale. Në zhvillime të reja që do të keni ju të 10-ditëshit të parë dhe të dytë duhet t’i jepni rëndësi shumë të madhe vazhdimësisë së punës dhe karrierës. Mos lini pas dore detajet, pasi ato shpesh bëjnë diferencën. Kushtojini rëndësi familjes por edhe personave të tretë në jetën tuaj. Një ngritje në detyrë mund të sugjerohet përgjatë kësaj jave.

Virgjëresha

Me ndikimin e gjashtë këndëshit që bën Afërdita me Mërkurin ju jepet një mundësi shumë e mire, por tregohuni të kujdesshëm sidomos në çështje pune. Do të bëhen disa biseda për ju ku paraja mund të jetë në mes, mund të keni diskutime për kontrata pune ndaj bëni kujdes mos u nxitoni, shqyrtoni çdo situatë pasi mund të mos jenë në leverdinë tuaj. Në lidhje me çështjet shpirtërore të palidhurit kanë shanse shumë të mëdha përgjatë kësaj jave. Përsa i përket punës, karrierës, vendimeve të rëndësishme do të kenë vazhdimësinë e duhur, Maji do të jetë një muaj mjaft pozitiv për ju. E rëndësishme është që të dini atë që doni të arrini dhe gjithshka do të jetë në favorin tuaj.

Peshorja

Një kujdes të veçantë do të bëni në punën aktuale, sepse nëse do të keni një përfundim kontrate ose do të bëni një kontratë të re duhet të tregoheni të vëmendshëm, pasi gjërat mund të ndryshojnë jo në favorin tuaj. Në lidhje me cështje shit-blerje është moment shumë i mirë ky. Kjo është një periudhë e rëndësishme dhe vendimtare për ju sidomos për të kuptuar aty ku dëshironi të shkoni. Eshtë shumë e rëndësishme ana shpirtërore, për lidhje që keni patur me probleme apo me pengesa duket se do të jetë javë e zgjidhjeve, pasi hëna e re do të ndikojë shumë si dhe eklipsi diellor do t’i bëjnë gjërat më të lehta. Stabilizimi ekonomik për ju është në rrugë të mbarë.

Akrepi

Akrepët kanë një mundësi përsa i përket kësaj jave në zgjidhje të çështjeve ligjore. Eshtë një mundësi shumë e mirë për të përfituar nga shteti, sidomos me çështje të lëna përgjysmë në të shkuarën, tani ka ardhur momenti për të trokitur dhe për të përfituar, ndikimi planetar është në favorin tuaj. Në çështjet shpirtërore, lidhjet me Gaforre, me Ujor, me Virgjëreshë sjellin mundësi shumë të mira. Lidhjet që bëhen në këtë periudhë janë lidhje që nuk do të kenë ndarje, pasi ndikohen nga Plutoni, planeti juaj. Ky është një moment mjaft i mirë që duhet shfrytëzuar pasi rradhë ndodh që hëna e re të bashkohet me eklipsin diellor. Kjo periudhë jep mundësi mjaft të mira për vazhdimësinë, jepini kohë zgjidhjeve të problemeve tuaja dhe mos u nxitoni se në fund do të dilni të fituar.

Shigjetari

Java që lamë pas dhe kjo javë mund të themi se ka qenë një javë harxhimesh për ju. Kujdes mos u tregoni shumë dorëshpuar, mund të merrni përsipër një çështje ekstra pune që rrjedhimisht do të jetë një burim të ardhurash dhe një mundësi shumë e mirë për t’a shfrytëzuar. Kudes në vendimet që do të merrni sidomos 10-ditëshi i parë dhe i dytë janë shumë të favorizuar, mundësi të reja në punë dhe karrierë. Fushën sentimentale e keni lënë pak pas dore, ndaj duhet t’i riktheheni normalitetit dhe të jeni më të përkushtuar dhe në këtë fushë.

Bricjapi

Për ju të shenjës së Bricjapit duket se në këtë periudhë nuk po ju realizohen gjërat që dëshironi, por e keni gabim pasi çdo gjë duhet të ndodhë në kohën e duhur. Kjo do të jetë një periudhë shumë e mirë, një histori e vjetër mund të rikthehet dhe të ketë fillime përsëri, ky është momenti i zgjidhjeve shpirtërore. Ju këshillojmë që përgjatë kësaj periudhe të tregoheni të kujdesshëm në lidhje me anën shëndetësore, sidomos nëse dëshironi të rrëzoni kilogramë është momenti ideal për të nisur një regjim dietik. Nisja e një diete është më e përshtatshme kur kemi një hënë të re, pasi mund të ketë më vazhdimësi. Në fushën ekonomike duhet të tregoheni më të kujdesshëm.

Ujori

Për Ujorët duket se fati është me ju, por një gabim i vogël mund të kushtojë të nesërmen. Nëse doni të bëni një blerje prisni dhe pak, duhet të mendoheni dhe konsultoheni mirë. Eklipsi nuk lejon nxitime ndaj tregohuni të kujdesshëm sidomos në blerje apo investime të mëdha. Në përgjithësi për të gjitha shenjat nuk është e këshillueshme blerje në 3 ditët e fundit të muajit si dhe në 3 ditët e para të muajit. Në fushën sentimentale10-ditëshi i parë i Dashit dhe 10-ditëshi i tretë i Ujorit bëjnë një lidhje perfekte me ndikime mjaft pozitive ndërplanetare.

Peshqit

Për Peshqit është shumë e rëndësishme ajo që doni të bëni tani në fushën ekonomike dhe në çështjet e punës. Do t’ju bëhet një ofertë shumë e mirë jashtë, jeni në pritje të një kontrate në Gjermani apo Suedi dhe kjo javë është mjaft pozitive për të arritur aty ku doni. Keni një ndikim shumë të mirë planetar në fushën ekonomike financiare. Për ju që doni të lëvizni nga njëri qytet në tjetrin, apo nga njëri shtet në një shtet tjetër e keni mundësinë për të bërë stabilizimin që keni dëshiruar. Në anën shpirtërore lidhja me Akrep dhe Gaforre është një lidhje mjaft e mirë. Mos u ndikoni nga të tretët, kjo javë është javë marrje vendimesh pozitive dhe mjaft ideale për ju.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi i dates 26 Prill 2022/ Keto jane 2 shenjat e horoskopit qe do ngrihen ne detyre me rritje rroge

Published

on

Numri i ditës 8 patronizon njerëz të vendosur dhe të motivuar. Horoskopi premton fat të mirë në çështjet financiare, fitimi i fituar do të mbulojë më shumë se të gjitha shpenzimet. Prandaj, mos u largoni nga konceptimi, por mos harroni për kujdesin e arsyeshëm.

Në periudhën e gjysmëhënës në rënie të hënës, çdo procedurë pastrimi, heqja e skorjeve dhe gurëve janë veçanërisht efektive. Konsultohuni me një nutricionist për këshilla, rekomandimet e tij do t’ju ndihmojnë të humbni peshë pa dëmtuar shëndetin. Nëse keni vështirësi në një lidhje, jini të durueshëm, hëna tek Peshqit rrit ndjeshmërinë. Ruani qetësinë, përmbahuni nga kritikat ndaj të dashurit tuaj. Nëse është e mundur, kushtojini kohë të afërmve tuaj të moshuar. Mos qëndroni mënjanë, tregoni ndjeshmëri dhe vëmendje, nëse ka një nevojë të tillë, ndihmojini ata me zgjidhjen e problemeve më urgjente.

DASHI

E martë, 26 prill: Energjia e numrit 8 favorizon veprat e mira, ndaj gjeni një mundësi për të ndihmuar ata që kanë nevojë për mbështetjen tuaj. Horoskopi për ditën i ofron Dashit t’i kushtojë vëmendje problemeve të njerëzve të dashur. Mos kurseni në shpenzime, nëse është e nevojshme, jepni ndihmë financiare, të gjitha përpjekjet tuaja do të shpërblehen më shumë. Periudha e gjysmëhënës në rënie është rinovimi i qelizave të trupit, dhimbja tolerohet më lehtë. Prandaj, çdo procedurë që synon eliminimin e efekteve të lëndimeve dhe frakturave kronike është e dobishme. Nëse keni probleme në jetën tuaj personale, mos nxitoni të tregoni karakterin tuaj. Mundohuni të mos përkeqësoni situatën e konfliktit, bëni gjithçka që është e mundur për të ruajtur marrëdhëniet me të dashurin tuaj. Natyrisht, ju duhet të bëni punët e shtëpisë. Nëse energjia e brendshme kërkon një dalje, është më mirë ta drejtoni atë në një kurs paqësor. Kujdesuni për riparime të vogla, freskoni pjesën e brendshme ose punoni në kopsht.

DEMI

E martë, 26 prill: Numri i ditës 8 premton sukses në të gjitha sferat e jetës, transaksionet financiare do të jenë veçanërisht të suksesshme. Horoskopi për ditën i këshillon Demit të mos humbasë shansin për të përmirësuar gjendjen financiare. Sidoqoftë, nuk duhet të mbështeteni verbërisht te fati, konsideroni me kujdes çdo hap. Periudha e gjysmëhënës në rënie është rinovimi i qelizave të trupit, dhimbja tolerohet më lehtë. Prandaj, çdo procedurë që synon eliminimin e efekteve të lëndimeve dhe frakturave kronike është e dobishme. Pozicioni i hënës tek Peshqit mund të ndikojë negativisht në marrëdhëniet e dashurisë. Nëse nuk doni të zhyteni në dyshime, hidhni hapin e parë drejt të dashurit tuaj, pranoni atij ndjenjat tuaja. Në të ardhmen e afërt, me shumë mundësi do t’ju duhet të bëni një zgjedhje serioze. Jini të përgatitur për çdo eventualitet, përdorni të gjitha mundësitë që do t’ju japë fati dhe më e rëndësishmja, besoni në fatin tuaj.

BINJAKET

E martë, 26 prill: Numri i ditës 8 premton përmbushje të dëshirave dhe sukses në biznes. Horoskopi nuk sheh pengesa serioze në rrugën e Binjakëve, por premton surpriza dhe dhurata të papritura. Fati favorizon ata që dinë të shijojnë jetën dhe të mos varen nga dështimet e së kaluarës. Binjakët familjar mund të gjejnë një përdorim të shkëlqyer për aftësitë e tyre artistike. Hëna te Peshqit rrit dëshirën për kreativitet, kënaquni me të dashurit tuaj, për shembull, organizoni një shfaqje teatrale. Natyrisht, aftësia juaj për të bërë kompromis do të ndihmojë në shmangien e problemeve në komunikim. Edhe nëse nuk ka arsye të dukshme për shqetësim, tregohuni të sjellshëm dhe miqësor me njerëzit me të cilët jeni përballur nga fati.

GAFORRJA

E martë, 26 prill: Horoskopi për nesër i këshillon Gaforret që të mendojnë seriozisht për të ardhmen e tyre. Numri i ditës 8 premton sukses në të gjitha ndërmarrjet, kështu që ndaloni të tërhiqeni, duke pasur frikë të prishni rrjedhën e zakonshme të punëve. Jeta është shumë e paparashikueshme për t’iu përmbajtur një strategjie të veçantë sjelljeje. Gaforret mund të kenë shumë arsye për të akuzuar të tjerët për indiferencë. Hëna në Peshqit i bën njerëzit më të prekshëm, të përlotur, të përpiqen të mos i nënshtrohen dëshpërimit. Jini të përgatitur për faktin se jeta dëshiron t’ju testojë për forcë. Mund të ketë ndezje xhelozie, provokime, manifestime të dhunshme të ndjenjave. Rruga për të dalë është që të mendoni për ndryshimin e situatës.

LUANI

E martë, 26 prill: Energjia e numrit 8 ka për eksperimente në modë, ndihmon për të përcaktuar dëshirat dhe preferencat e tyre. Horoskopi për nesër i këshillon Luanët që t’i kushtojnë vëmendjen e plotë pamjes së tyre. Mos kini frikë të ndryshoni në mënyrë drastike imazhin tuaj, do të krijoni një ndjesi të vërtetë. Në jetën personale të Luanëve, problemet janë të mundshme. Hëna në Peshqit i bën njerëzit të prekshëm dhe dyshues. Mos u konfliktoni me partnerin tuaj, mos e fajësoni atë për të gjitha problemet, kjo do të çojë në mosmarrëveshje në marrëdhënie. Yjet nuk përjashtojnë ngjarje të këndshme që lidhen me fëmijët. Me shumë mundësi, ata do t’ju kënaqin me arritjet e tyre. Gjithmonë dhe përgjithmonë ndihmojini fëmijët, krijoni kushtet për zhvillimin e plotë të tyre.

VIRGJERESHA

E martë, 26 prill: Numri i ditës 8 favorizon njerëz të guximshëm të aftë për veprim vendimtar. Horoskopi këshillon Virgjëreshat të ndjekin qëllimet e tyre, duke mos i kushtuar vëmendje vështirësive dhe pengesave. Çdo ide e juaj do të pranohet me mirëkuptim dhe miratim, thjesht qëndroni në kursin e zgjedhur. Faza e rënies së gjysmëhënës së hënës është e favorshme për trajtimin e sëmundjeve kronike. Sistemi imunitar mbron në mënyrë të besueshme trupin nga infeksionet, prandaj rreziku i përsëritjes së sëmundjeve zvogëlohet. Virgjëreshat nuk duhet të kënaqen me reflektimet e trishtuara. Pozicioni i Hënës tek Peshqit rrit melankolinë, kështu që mendoni për një aktivitet argëtues që mund të bashkojë të rriturit dhe fëmijët. Yjet nuk përjashtojnë inspektimet dhe kontrollin e zgjeruar nga menaxhmenti. Mos u shqetësoni dhe mos i merrni komentet për zemër, kritika konstruktive mund të jetë shumë e dobishme.

PESHORJA

E martë, 26 prill: Numrin 8 tregon sukses në të gjitha sferat e jetës. Me shumë mundësi, do të gjeni një varg të tërë dhuratash dhe surprizash të këndshme. Horoskopi i premton Peshores lloj-lloj përfitimesh materiale, rritje të shumëpritur të rrogës, blerje të mira si dhe mund te ken fitim te lotarisë. Borxhi prindëror mund t’ju shtyjë të ndërmerrni veprime të nxituara, Hëna në Peshqit ju vendos për vetëflijim. Prandaj, mos shkoni thellë në përvojat tuaja, përpiquni të vlerësoni me maturi gjendjen reale të punëve. Qetësi, vetëm qetësi, përpiquni të kontrolloni veten. Nëse jeni duke qëndruar në një udhëkryq, mblidhni forcat, vizatoni mendërisht një pamje të së ardhmes suaj në mënyrë që të arrini atë që dëshironi.

AKREPI

E martë, 26 prill: Horoskopi nuk parashikon probleme serioze në jetën personale të Akrepëve. Energjia e numrit 8 ka për qëllim arritjen e suksesit, kështu që do të jeni në gjendje të zgjidhni çdo konflikt, madje edhe më të zgjatur. Mos harroni se marrëdhëniet janë punë e vështirë, ndaj jini të vëmendshëm ndaj të dashurit tuaj. Faza e rënies së gjysmëhënës së hënës është e favorshme për trajtimin e sëmundjeve kronike. Sistemi imunitar mbron në mënyrë të besueshme trupin nga infeksionet, prandaj rreziku i përsëritjes së sëmundjeve zvogëlohet. Akrepat duhet t’i besojnë intuitës së tyre. Hëna në Peshqit u jep njerëzve dhuratën e largpamësisë, ndihmon në heqjen e velit të fshehtësisë mbi të ardhmen. Nëse besoni në veten tuaj, mund të shmangni shumë probleme. Përshtatuni me ndryshime pozitive. Edhe nëse nuk ka asnjë arsye për gëzim tani, fati i mirë me siguri do t’ju buzëqeshë. Sidomos të mos dekurajoheni nëse gjërat po shkojnë në mënyrën më të favorshme.

SHIGJETARI

E martë, 26 prill: Numri i ditës së 8-të premton sukses në të gjitha çështjet. Horoskopi këshillon Shigjetarin që të disponojë në mënyrë të arsyeshme mundësitë e kësaj dite për të mos mbetur humbës. Mos nxitoni për zbatimin e planeve të tyre, thjesht lëvizni në drejtimin e zgjedhur. Periudha e gjysmëhënës në rënie është rinovimi i qelizave të trupit, dhimbja tolerohet më lehtë. Prandaj, çdo procedurë që synon eliminimin e efekteve të lëndimeve dhe frakturave kronike është e dobishme. Shigjetari familjar duhet të dëgjojë më shumë mendimet e njerëzve të dashur. Hëna te Peshqit rrit ndjeshmërinë, nevojën për dashuri dhe kujdes, ndaj mos hezitoni të tregoni varësinë tuaj nga familja. Në të ardhmen e afërt do të përballeni me përpjekjet që lidhen me rregullimin e banesave. Yjet nuk premtojnë ndryshime dramatike, ka shumë të ngjarë, ju nuk e ndryshoni vendbanimin e tyre, nuk riparoni ose riparoni apartamentin.

BRICJAPI

E martë, 26 prill: Energjia e numrit 8 premton sukses në biznes, kjo ditë është menduar për zbatimin e planeve ambicioze. Horoskopi u ofron Bricjapëve të veprojnë me vendosmëri, pa marrë parasysh rrethanat. Mos kini frikë të ndryshoni planet tuaja, mos braktisni ndërmarrjet më të pashpresa, suksesi është i garantuar. Periudha e gjysmëhënës në rënie është rinovimi i qelizave të trupit, dhimbja tolerohet më lehtë. Prandaj, çdo procedurë që synon eliminimin e efekteve të lëndimeve dhe frakturave kronike është e dobishme. Nën ndikimin e Hënës tek Peshqit, ndjenja e vetmisë mund të rritet, por gjërat nuk janë aq të këqija sa i imagjinoni. Mësoni t’u besoni njerëzve të dashur, ndani me ta përvojat tuaja. Yjet ju premtojnë sukses në zgjidhjen e problemit të strehimit. Nëse situata juaj financiare lë shumë për të dëshiruar, shkoni në kërkim të një opsioni të përshtatshëm qiraje, rezultati do të tejkalojë të gjitha pritjet.

UJORI

E martë, 26 prill: Energjia numër 8 premton sukses në të gjitha çështjet. Horoskopi i Ujorit këshillon të bëni bamirësi. Mos kurseni as kohë as para për të ndihmuar ata që kanë nevojë për kujdesin tuaj. Ndani fatin tuaj me të gjithë përreth, përpjekjet tuaja nuk do të shkojnë kot. Faza e rënies së gjysmëhënës së hënës është e favorshme për trajtimin e sëmundjeve kronike. Sistemi imunitar mbron në mënyrë të besueshme trupin nga infeksionet, prandaj rreziku i përsëritjes së sëmundjeve zvogëlohet. Ujori është duke komunikuar më mirë me seksin e kundërt. Hëna në Peshqit i bën njerëzit më romantikë. Mundohuni të kënaqni partnerin e mundshëm, jini të sjellshëm dhe miqësor me të. Ndoshta ju meritoni një pushim, mendoni se ku do të dëshironit të shkoni. Edhe një udhëtim i vogël do t’ju ndihmojë të tronditni gjërat, të përgatiteni për aventura të mahnitshme dhe njohje të reja.

PESHQIT

E martë, 26 prill: Numri i ditës 8 tregon nevojën për të vlerësuar siç duhet forcën e tyre. Horoskopi i premton Peshqve një fillim të mbarë të projektit të ri, por nuk duhet të shpresoni vetëm për performancën tuaj. Besoni intuitës suaj, ju mund të parandaloni problemet serioze vetëm duke qenë në vendin e duhur në kohën e duhur. Për të dashuruarit e Peshqve tani nuk ka asgjë më të rëndësishme se marrëdhëniet. Mundohuni të mos bini nga jeta për një kohë të gjatë, përveç ndjenjave tuaja, ka shumë gjëra që meritojnë vëmendjen më të madhe. Yjet ju këshillojnë të bëni zhvillimin tuaj profesional. Nëse ju ofrohet të kaloni kurse trajnimi, pajtohuni. Gjasat janë të mira që në të ardhmen e afërt të arrini një promovim.

Continue Reading

Trending