Connect with us

Horoskopi

Horoskopi javor i dashurise 8-14 Shkurt/ Kjo eshte shenja qe do jete zjarr me dashurine kete jave

Published

on

Dashi

Kundërshtimet tuaja këtë javë mund të duken paksa mashtruese për njerëzit që ju duan dhe që sigurisht do të pyesin veten pse doni të veproni në këtë mënyrë. A nuk mund ta shmangni? Çiftet, do të kenë mendime të dyta, përsëri do të jenë në gjendje të flasin hapur në vend që të qëndrojnë dhe të shmangin çdo lloj kontakti. Qëllimet tuaja mund të mos përputhen, por nuk është një tragjedi.

Demi

Ankesat tuaja të rradhës mund ta bëjnë nervoz personin pranë jush, i cili është lodhur duke u justifikuar për gjëra që nuk kanë të njëjtën vlerë për ta, sikurse ju.

Binjakët

Gjatë javës mund t’i lejoni vetes pak relaksim dhe mbi të gjitha mund t’i lejoni vetes të merrni më shumë sesa mund të shpresoni me njerëzit që doni. Vetëm ata mund të vazhdojnë t’ju ofrojnë paqe shpirtërore. Çiftet do të kenë ide të qarta dhe do të dinë shumë mirë me çfarë do të përballen në rast se njëri nga të dy tradhton pritjet e tjetrit. Si në të gjitha gjërat, gjëja e rëndësishme është të dish.

Gaforrja

Të gjithë ata që në këtë periudhë kanë mbajtur një shkëputje të caktuar ndaj ndjenjave, tani do të rikuperojnë gjithçka, në një ditë të vetme! Me siguri java do të jetë e mbushur me ngjarje.

Luani

Çiftet do të jenë në gjendje të hakmerren me jetën në përgjithësi, me ata njerëz që nuk kanë besuar në marrëdhëniet dhe gjërat tuaja, pa harruar dialogun me partnerin.

Virgjëresha

Të gjitha reagimet pozitive që keni pasur nga jeta nuk do të jenë të mjaftueshme që ju të merrni vendimin e duhur në këtë moment në sferën emocionale. Ju ende do të duhet të kapërceni disa pengesa për të qenë plotësisht të lumtur.

Peshorja

Të gjitha planet tuaja për të ardhmen do të vihen në pritje për një moment për shkak të një ngjarjeje të mëtejshme që do të ndalojë gjithçka, edhe një herë. Ju do të duhet të jeni të durueshëm për të shumten herë dhe gjithashtu me një buzëqeshje në fytyrë.

Akrepi

Të gjitha hezitimet tuaja drejt së kaluarës mund të zhduken në një çast, por do të duhet të jeni shumë të aftë në marrjen e vendimit të duhur në kohën e duhur dhe me personin e duhur afër!

Shigjetari

Disa herë java mund të jetë shumë interesante por në momentet kur nuk do të jetë, mos e fajësoni personin pranë jush sepse nuk është faji i tij por i jetës në përgjithësi!

Bricjapi

Planet tuaja për këtë javë duhet të ndryshojnë dhe rregullohen bazuar në atë që njerëzit përreth jush duan të bëjnë. Shumë mirë mund të shtyni disa takime për të privilegjuar dashurinë.

Ujori

Nuk ka të bëjë me ju, kështu që shumë mirë mund të përpiqeni të merrni vendime pak më vetëmohuese këtë javë, veçanërisht ndaj njerëzve që thoni se i doni.

Peshqit

Dëshira dhe pritja e përsosmërisë pa qenë të gatshëm të dorëzoheni në diçka, por mbi të gjitha, të mos jesh i gatshëm të përmirësosh veten për të tjerët mund të jetë një përzierje vdekjeprurëse për çështjet e tua të dashurisë këtë javë!

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: dumps with pin for swipe card

  2. Pingback: what is enterprise risk management software

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Horoskopi

Duhet te mbani shenim daten 15 dhe 21 Prill/ Astrologu Paolo FOX nxjerr horoskopin e muajit PRILL 2022

Published

on

Ndërsa një hënë e re në Dashi rimbush qiellin më 1 Prill, ky muaj është padyshim në një fillim dinamik sipas Paolo Fox. Kjo hënë e re ka të bëjë me arritjen e qëllimit dhe tejkalimin e frikës nga dështimi. Në vend që të mendoni shumë për çdo gjë të vogël, lëreni fuqinë e vullnetit tuaj t’ju shtyjë drejt suksesit.

Megjithatë, ndërsa dielli bashkon forcat me – shëruesin e plagosur – ju mund të ndiheni ekstra të ndjeshëm ndaj kritikave. Mos harroni – edhe legjendat më të mëdha në histori bënë gabime gjatë rrugës. Dhe ajo që e bën një legjendë kaq legjendare është fakti se ata nuk u dorëzuan kurrë.

Dashi

Këtë muaj do ta njihni veten në shumë nivele të ndryshme. Ndërsa përqafoni veten tuaj autentike, po mësoni se si t’i përafroni polaritetet brenda jush. Lidhni hendekun midis spiritualitetit tuaj me egon tuaj. Lidhni pikat midis mendjes dhe zemrës suaj. Ndërsa zbuloni aspektet e pashfrytëzuara të asaj se kush jeni, do të fitoni një kuptim më të mirë të asaj që * keni nevojë*. Universi po ju tregon atë që nuk mund të mbijetoni pa dhe çfarë duhet të krijoni.

Demi

Ju keni varrosur kaq shumë sekrete thellë në psikikën tuaj, por sa më gjatë t’i lini ato atje, aq më e vështirë bëhet të kuptosh pse ndihesh kaq i rëndë brenda. Zhytuni në introspeksion dhe pajtohuni me atë që ju shqetëson. Lërini të gjitha dhe përqafoni terapinë, sepse ju meritoni një listë të pastër. Zbardh njollat ​​në jetën tuaj dhe filloni të freskët, sepse universi ka diçka të egër të planifikuar për të ardhmen tuaj. Qëndroni të sintonizuar për të zbuluar se cili kapitull do të fillojë më pas.

Binjakët

Këtë muaj, ju po mbani mend se sa shumë i doni të tjerët. Edhe pse është e lehtë që frika juaj për të mos u përshtatur kurrë me të tjerët përfundimisht të kthehet në pakënaqësi, ju po kuptoni se ka fuqi të jesh personi i çuditshëm. Në fakt, mënyra se si e keni përjetuar refuzimin ju vë në një pozicion të bukur për të ndihmuar të tjerët kur edhe ata ndihen të mënjanuar. Përdorni fuqinë tuaj për ta bërë këtë botë një vend më të mirë, sepse po fitoni një reputacion që bazohet në dashuri dhe udhëheqje.

Gaforrja

Ëndrrat tuaja profesionale janë në fokus këtë muaj. Ju mund të jeni duke e kuptuar se sa shumë doni diçka, duke ju detyruar të ndërmerrni veprime drejt çfarëdo që mund të jetë. Hiqni dorë nga frika se nuk do të jeni kurrë mjaftueshëm të mirë, sepse nuk do ta dini kurrë nga çfarë jeni krijuar nëse nuk provoni. Dhe shanset janë që do të përfitoni edhe më shumë nga përvoja nëse bëni gabime gjatë rrugës, sepse është në momente të vështira që lëkura juaj fillon të trashet.

Luani

Ju po zgjeroni horizontet tuaja këtë muaj dhe mbani mend jo vetëm ta shihni gotën gjysmë të mbushur, por gjithmonë të aftë për t’u rimbushur. Gjeni mënyra për të rimbushur filxhanin tuaj, sepse nuk mund të prisni që dikush tjetër ta bëjë atë për ju. Dhe ndërsa rizbuloni se si t’i përmbushni nevojat tuaja emocionale, mund të arrini një nivel respekti për veten që ju ndihmon të arrini çdo gjë. Besoni në fatin tuaj. Lëreni universin t’ju tregojë se në cilën rrugë duhet të filloni tani.

Virgjëresha

Ju po mësoni se si të zhyteni pa not këtë muaj. Kur kujdesesh për diçka, ajo të tërheq brenda dhe të zë në kurth zemrën. Megjithatë, nëse nuk i respektoni kufijtë tuaj, nuk mund të thuhet se çfarë mund të ndodhë kur të tjerët ndjekin shembullin. Përqafoni dashurinë dhe lidhjen që keni dëshiruar, por mbani mend, nuk keni nevojë për askënd që t’ju plotësojë. Përqafoni faktin që jeni më se të mjaftueshëm ashtu siç jeni dhe gjithçka tjetër është thjesht një qershi e kuqe e ndezur sipër.

Peshorja

Marrëdhëniet tuaja po evoluojnë këtë muaj, ndaj kushtojini vëmendje se si ndiheni për njerëzit në jetën tuaj. Shanset janë që ka një plagë që ka nevojë për shërim, ndaj përqafoni ndjeshmërinë siç e shihni nga këndvështrimi i dikujt tjetër pa e zhvlerësuar tuajën. Edhe pse ndiheni shumë më tepër shoqëri kur energjia është e lehtë dhe harmonike, po mësoni se si të qëndroni përballë vetes. Respekti juaj për veten ia vlen të krijoni një skenë, ndaj mos kini frikë të rrëmbeni pendët.

Akrepi

Ky muaj ka të bëjë me përgatitjen për udhëtimin me rul që nuk ka ardhur ende. Jeni në prag të diçkaje të madhe, ndaj shfrytëzojeni këtë kohë për të marrë të gjitha rosat me radhë. Organizohuni, ripërcaktoni prioritetet tuaja dhe ndërtoni zakone që ju sjellin performancën maksimale. Deri në fund të muajit, mund të vini re se shanset po lulëzojnë në të gjithë marrëdhëniet tuaja. Pavarësisht nëse jeni duke përqafuar një dashuri më të thellë apo një miqësi më të fortë, po bëheni gjithashtu një partner më i mirë në këtë proces.

Shigjetari

Ju po përdorni fuqitë tuaja krijuese këtë muaj. Përqafoni pjesën tuaj që ndihet mjaft e guximshme për t’u dalluar, sepse jeni të lodhur duke u ndenjur mënjanë duke parë të tjerët duke bërë atë që i bën ata të lumtur. Shëroni zemrën tuaj përmes krijimtarisë, sepse është gjëja më shëruese nga të gjitha. Jepini vetes durimin, dhembshurinë dhe ngushëllimin që ju nevojitet në mënyrë që të bëheni personi që keni dashur të jeni gjithmonë. Mos harroni – lulet kanë nevojë për ushqim të butë në mënyrë që të lulëzojnë.

Bricjapi

Po mësoni se çfarë e bën shtëpinë në të vërtetë të ndjehet si në shtëpi. Parajsa e një personi mund të ndihet si ferri i një personi tjetër, kështu që mos lejoni askënd t’ju tregojë se çfarë keni nevojë për t’u ndjerë i plotë. Ju nuk mund të kontrolloni se nga vini, por mund të kontrolloni se ku vendosni të ndërtoni një fole të re. Hidhni rrënjë që janë mjaft të forta për t’ju mbështetur, sepse talenti juaj kërkon stabilitet në mënyrë që të shkëlqejë sa më shumë që të jetë e mundur. Ndjeni tokën nën këmbët tuaja përpara se të vendosni të hidheni.

Ujori

Ju jeni duke përqafuar inteligjencën dhe zgjuarsinë tuaj këtë muaj, ndaj kaloni kohë duke mësuar, studiuar dhe bërë pyetje. Në fakt, më në fund mund të ndiheni gati për t’u hapur për diçka që ka qenë e vështirë për ju të flisni. Shëroni zërin tuaj, sepse e keni heshtur veten për një kohë të gjatë. Besoni se kur kërceni, universi do të gjejë gjithmonë një mënyrë për t’ju kapur. Ka përforcime me fat që shfaqen kudo që të shkoni, kështu që shkoni pa hezitim.

Peshqit

Këtë muaj, ju po mësoni se si të punoni shumë dhe të luani fort. Me fillimin e muajit, mund të jeni në humor për të vendosur objektiva të zgjuara financiare dhe për të marrë vendime të mençura që mund të shpërblehen më vonë. Forconi rrjetën tuaj të sigurisë, sepse do të shqetësoheni shumë për atë që mund të shkojë keq më pas. Përqafoni faktin që gjërat e mira mund të ndodhin dhe ato patjetër po ju ndodhin. Ky mund të jetë një nga muajt më të bukur të të gjithë vitit tuaj, ndaj shfrytëzojeni sa më mirë.

Continue Reading

Horoskopi

Horoskopi i muajit PRILL 2022 sipas astrologes Meri Gjini/ Kjo eshte shenja me FAT e muajit

Published

on

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

  • Hëna e Re (1 prill): Rifreskoni imazhin dhe stilin tuaj
  • Hëna e Plotë (16 prill): Lironi marrëdhëniet dhe kontratat jombështetëse
  • Eklipsi Diellor (30 prill): Të ardhura ose shpenzime të papritura
  • Datat e tjera kryesore: 4, 14 prill

Është ende sezoni juaj, Dash, dhe hëna e re më 1 është një ftesë për të rifreskuar stilin tuaj. Epokë e re, prerje e re flokësh, ju të rinj! Megjithatë, në të njëjtën kohë, ju gjithashtu ndiheni të frustruar me komunitetet, grupet e miqve dhe rrjetet e karrierës që ju rrethojnë. Pse u jepni kaq shumë energji njerëzve dhe hapësirave që ju lënë të ndiheni të padukshëm? Ndërsa planeti juaj sundues Marsi hyn në Peshqit ëndërrimtarë dhe fleksibël në datën 14, ju tërhiqeni të kaloni më shumë kohë në vetmi dhe meditim, dhe deri në fund të muajit, do të jeni shumë më të sigurt se cilët janë miqtë tuaj të vërtetë.

Horoskopi i dashurisë: Megjithëse hëna e plotë në Peshore në datën 16 ndriçon sektorin tuaj të partneritetit, mund të zbuloni se ky muaj ka të bëjë më shumë me përfundimet sesa me fillimet romantike, duke kaluar më shumë kohë vetëm dhe më pak kohë me dashurinë tuaj. Përdorni kohën e ndarë për t’u sqaruar se çfarë dëshironi me të vërtetë.

Horoskopi i parave: Sezoni i Demit fillon në datën 19, dhe bashkë me të vjen sezoni i eklipsit dhe lëkundjet e mëdha financiare për pjesën tjetër të pranverës. Eklipsi diellor në datën 30 mund të sjellë një fat të papritur ose shpenzime të papara. Qëndrimi në krye të buxheteve gjatë gjithë muajit ju përgatit për çdo surprizë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Hëna e Re (1 Prill): Filloni të pushoni dhe lini zakonet e këqija
Hëna e Plotë (16 prill): Hiqni dorë nga përgjegjësitë e rënda
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshime të papritura në identitet, imazh ose shëndet
Datat e tjera kryesore: 5, 17, 27 prill

Prilli fillon me një notë të qetë për ju, Dem, dhe hëna e re më 1 mund t’ju bëjë të ndiheni të izoluar. Por vetmia nuk do të zgjasë shumë. Planeti juaj sundues Venusi rrëshqet në Peshqit pasionantë, të ndjeshëm dhe në sektorin tuaj shoqëror në datën 5. Megjithëse është sigurisht freskuese të kesh një kalendar të mbushur dhe vëmendje të pandarë nga miqtë dhe të dashurit, i gjithë entuziazmi vjen me kaq shumë ndryshime. Është e vështirë për veten tuaj të menaxhojë fluksin! Duke u mbështetur në ndihmën e njerëzve të dashur dhe duke hequr dorë nga përgjegjësitë që nuk ju shërbejnë më, ju hap hapësirën që ju nevojitet për të eksploruar më tej vetë-shprehjen tuaj të ndryshueshme.

Horoskopi i dashurisë: Edhe pse duket sikur keni qenë të martuar me punën tuaj muajt e fundit, prilli është shansi juaj për t’u kthyer në romancën që dëshironi. Me Venusin dhe Marsin të dy tek Peshqit, do të takoni të dashur të rinj përmes miqve dhe kolegëve dhe do të dilni në takime luksoze dhe krijuese.

Horoskopi i parave: Gjërat jashtë kontrollit tuaj – si shpenzimet e fryra të lëvizjes, faturat e veterinerit dhe sigurisht çmimet e benzinës – kanë ngrënë pjesën më të madhe të parave tuaja. Megjithatë, sapo planeti i tregtisë Mërkuri të hyjë në shenjën tuaj në datën 10, ju jeni në gjendje të riktheni financat tuaja në kontroll dhe madje mund të argëtoheni me buxhetimin gjatë gjithë muajit.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hëna e Re (1 prill): Rifreskoni marrëdhëniet e grupit tuaj shoqëror dhe komunitetit
Hëna e Plotë (16 prill): Zbuloni dëshirat tuaja më të thella në takime
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshimet e papritura mund të jenë jashtë kontrollit tuaj, kështu që lironi pritshmëritë
Datat e tjera kryesore: 2, 10, 18, 24, 29 prill

Prilli fillon me një notë të lartë për ju, Binjakë. Shkëlqimi juaj i qartë zgjidh një problem të madh në punë ose me orarin e familjes suaj dhe kalendari juaj shoqëror është i mbushur me festa në të cilat dëshironi të merrni pjesë. Gjërat janë duke u ngritur për ju sa i përket karrierës, si dhe fitoni status dhe respekt. Por i gjithë ky aktivitet nuk është i qëndrueshëm afatgjatë, dhe ndërsa planeti juaj sundues Mërkuri kalon në sektorin tuaj të pavetëdijshëm në datën 10, ju ndjeni dëshirën për të marrë një pushim. Ka shumë për të zbuluar në vetmi këtë muaj nëse i lejoni vetes qetësi të mjaftueshme për të dëgjuar.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e plotë në Peshore në datën 16 është një ftesë për ju që të eksploroni disa nga dëshirat tuaja më të thella romantike dhe seksuale. Sigurisht, disa nga miqtë tuaj mund të mendojnë se ajo që ju pëlqen është tabu, por kjo nuk ka të bëjë me ta, është gjithçka për ju.

Horoskopi i parave: Ju keni bërë një rrugë të gjatë në vitet e fundit për të përballuar borxhet dhe taksat tuaja. Aq sa disa nga miqtë tuaj tani po ju drejtohen për këshilla financiare. Ndërsa stacionet e planetit të energjisë Pluton janë retrogradë në sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta në datën 29, ju inkurajoheni më tej të kaloni një mentalitet të mungesës, duke vazhduar të përmirësoni shëndetin tuaj financiar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Hëna e Re (1 prill): Vendosni synime për karrierën tuaj dhe imazhin publik
Hëna e Plotë (16 prill): Lironi inatet familjare
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshim i madh në grupet e miqve tuaj, audiencën dhe përpjekjet e komunitetit
Datat e tjera kryesore: 2, 29 prill

Hëna e re në Dash në datën 1 ju sheh të filloni të freskët në karrierën dhe jetën tuaj publike, më në fund duke marrë pronësinë e të gjitha mënyrave që ju drejtoni me shembull. Pavarësisht nëse po largoheni nga bota e korporatave për biznesin tuaj, është koha të përditësoni nënshkrimin tuaj të emailit dhe të njoftoni komunitetin tuaj për ndryshimin. Megjithëse reputacioni dhe jeta juaj shoqërore po lulëzon këtë muaj, mund ta keni më të vështirë të menaxhoni gjërat në shtëpi dhe këto çështje arrijnë një kulm në hënën e plotë më 16. Edhe pse nuk keni nevojë t’i ndani të gjitha problemet tuaja private me miqtë dhe kolegët, nuk është një mashtrim që t’i largoni gjërat nga gjoksi.

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht nëse keni të bëni me stres të lëvizshëm ose të vështirë në ligj, ka më shumë presion se zakonisht për t’i bërë gjërat të funksionojnë në marrëdhënien tuaj këtë muaj. Megjithëse pasioni mungon, është një kohë e rëndësishme për të hyrë në të njëjtën faqe për burimet e përbashkëta. Cila është e juaja dhe cila është e tyre? Një udhëtim romantik gjithashtu mund të zgjidhë shumë probleme.

Horoskopi i parave: Nëse jeni duke shmangur borxhin, duke u përballur me një gabim papunësie ose duke zvarritur përgatitjen tuaj tatimore, situata mund të komplikohet pasi Marsi i irrituar takohet me Saturnin dallues në datën 4. Këshillohuni me një mik ose këshilltar financiar me njohuri parash për t’u siguruar që diçka kaq zhgënjyese të mos ndodhë më.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Hëna e Re (1 prill): Rinovoni ndjenjën tuaj të aventurës!
Hëna e Plotë (16 prill): Vlerësoni orarin dhe angazhimet tuaja dhe vendosni prioritetet tuaja
Eklipsi Diellor (30 prill): Lëvdata ose përgjegjësia e papritur që ju vihet
Datat e tjera kryesore: 2, 12, 18, 19 prill

Megjithëse koha juaj e vërtetë për të shkëlqyer vjen gjatë sezonit tuaj në pikun e verës, stina e Dashit është e dyta e afërt për sa kohë që ju lulëzoni. Hëna e re më 1 prill ju emocionon për aventurën tuaj të ardhshme të madhe dhe ju kaloni pjesën më të madhe të pjesës tjetër të muajit duke krijuar lidhje të ndryshme në karrierë, sociale dhe shpirtërore. Presioni është mbi ju që të performoni, kështu që së pari sigurohuni që po kujdeseni për trupin dhe mendjen tuaj. Është momenti i përsosur për të rivlerësuar rutinat tuaja dhe për të zhvilluar zakone të shëndetshme që pasqyrojnë këtë nivel në stilin tuaj të jetesës.

Horoskopi i dashurisë: Marrëdhëniet më të mira janë vazhdimisht në proces, por ju jeni ndier të ngopur me sa punë duhet për të funksionuar tuajat këto ditë. Ky zhgënjim arrin kulmin kur Marsi takohet me Saturnin në datën 4, pas së cilës gjërat fillojnë të bëhen më të lehta. Ndërsa kaloni nëpër shumë ndryshime në jetën tuaj publike, është e rëndësishme të qëndroni vetëm në marrëdhënie që ju lejojnë të zini hapësirë.

Horoskopi i parave: Ndërsa imazhi dhe reputacioni juaj publik ndryshon dhe lulëzon këtë muaj, ju paraqiten mjaft oferta për kredi, grante dhe partneritete biznesi, që arrijnë kulmin rreth datës 12. Sado tërheqëse të duket e gjitha, disa nga këto bashkime mund të jenë shumë të mira për të qenë të vërteta, kështu që prisni derisa të keni faktet përpara se të nënshkruani ndonjë marrëveshje.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hëna e Re (1 prill): Rifreskoni burimet dhe bashkëpunimet tuaja të përbashkëta
Hëna e Plotë (16 prill): Lironi shqetësimet për mungesën për të përqafuar bollëkun
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshim i trazuar në planet tuaja të udhëtimit ose arsimit ose një moment zgjimi shpirtëror
Datat e tjera kryesore: 2, 10, 18, 24, 29 prill

Edhe pse të gjithë rreth jush po festojnë premtimin e pranverës, hëna e re në Dash më 1 ju ka fokusuar në depozitimin e taksave, rregullimin e dinamikës së energjisë dhe shlyerjen e borxheve. Ka kaq shumë gëzim për të gjetur në marrëdhëniet tuaja më të ngushta këtë muaj, por nuk mund të hidheni në dikë tjetër përpara se të rregulloni punët tuaja. Gjysma e dytë e muajit ju bën të rivlerësoni qëllimet afatgjata kur një mundësi e papritur për studim, udhëtim ose rritje shpirtërore ju hedh në një lak dhe ndryshon rrugën tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Prilli është një muaj i trazuar për rritjen tuaj personale, si dhe për marrëdhëniet tuaja. Pavarësisht nëse jeni në lidhje ose jeni në një partneritet afatgjatë të përkushtuar, ju jeni duke u përfshirë në shumë aventura romantike (veçanërisht në datën 12 dhe 27). Vetëm kini kujdes që të mos bini shumë për një fantazi që nuk është e qëndrueshme në jetën tuaj të përditshme.

Horoskopi i parave: Misioni juaj i parave këtë muaj është të merrni një kontroll të fortë mbi borxhet tuaja, në mënyrë që të mund të planifikoni më mirë për bollëkun në të ardhmen. Ndonjëherë ju duhet të shpenzoni para për të fituar para, kështu që shikoni për kredi të vlefshme që do t’ju ndihmojnë të krijoni pasuri në të ardhmen.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Hëna e Re (1 prill): Një fillim i ri për marrëdhëniet, kontratat dhe angazhimet tuaja
Hëna e Plotë (16 prill): Zbuloni një ndryshim stili ose imazhi së bashku me lirimin e zakoneve jo të shëndetshme
Eklipsi Diellor (30 prill): Duhet të paguhen fatura të papritura ose t’ju jepen dhurata
Datat e tjera kryesore: 5, 17, 27 prill

Jo të gjithë në jetën tuaj janë të kënaqur me atë se sa shumë keni ndryshuar gjatë viteve të fundit. Të shohësh se po hyn në fuqinë tënde dhe në fazën tjetër të jetës tënde është frikësuese për disa miq më të vegjël, dhe astrologjia e prillit e bën absolutisht të qartë se kush është në të vërtetë në ekipin tuaj. Planeti juaj në pushtet, Venusi, rrëshqet në Peshqit në datën 5, duke ju lejuar t’i përkushtoheni edhe më shumë zakoneve dhe rutinave të shëndetshme, ndërkohë që edhe marrëdhëniet tuaja romantike po marrin vrull. Bëhuni gati për partneritete dhe bashkëpunime të reja emocionuese për të përmirësuar cilësinë e jetës suaj.

Horoskopi i dashurisë: Hëna e re në Dash në datën 1 ju lejon të vendosni synime për marrëdhënie të reja ndërsa uleni me dhimbjen e partneriteteve të dështuara nga e kaluara. Të gjithë tashmë ju mendojnë si romantikë, por ky muaj ju ofron mundësinë për t’u bërë pjesë e një çifti të fuqishëm, ndaj mos pranoni asgjë më pak.

Horoskopi i parave: Eklipsi diellor në datën 30 është një llogari për financat tuaja, por jo ashtu siç prisni. Borxhet mund të pastrohen ose shpenzimet e paparashikuara mund t’ju godasin rëndë. Sido që të jetë, ju jeni të detyruar të zhvendosni marrëdhënien tuaj në burime të përbashkëta dhe planifikim financiar. Po sikur në vend të një kredie të kërkonit patronazh?

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Hëna e Re (1 prill): Filloni një punë të re ose rifreskoni rutinën tuaj të përditshme
Hëna e Plotë (16 prill): Lëshoni atë që nuk mund të kontrolloni
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshime të papritura në marrëdhënie ose kontrata
Datat e tjera kryesore: 4, 14 prill

Ndryshimi është e vetmja konstante e këtij muaji, duke filluar me hënën e re në datën 1, e cila ju gjen duke filluar një punë të re ose duke u përkushtuar ndaj një orari ditor që i përshtatet më mirë stilit tuaj të jetesës. Ky ndryshim vjen me njëfarë pikëllimi ndërsa po lini pas atë që ishte e njohur, edhe nëse ai familjaritet ishte i mjerueshëm. Megjithatë, të kalosh këtë shqetësim është një mënyrë e fuqishme për t’u rritur. Planeti juaj sundues Marsi hyn në Peshqit e pafrenuar në datën 14 duke ju lejuar të çlironi pak nga zhgënjimet tuaja në praktikën krijuese, takime romantike dhe eksperimente seksuale. Është e vështirë për ju që të ndaloni së analizuari gjithçka ndërsa ndodh, por sa më shumë ta lini të largohet, aq më të lumtur do të jeni.

Horoskopi i dashurisë: Sezoni i Demit fillon në datën 19 dhe bashkë me të vjen sezoni i eklipsit i cili, për ju, sjell tronditje në partneritete të të gjitha llojeve. Ju mund të habiteni se me kë përfundoni në shtrat në fund të këtij muaji ëndërrimtar, romantik, veçanërisht në eklipsin diellor në datën 30. Askush tjetër nuk po i gjykon zgjedhjet tuaja, kështu që pse po gjykoni veten?

Horoskopi i parave: Ndërsa jeni të zënë duke bërë art, duke u shoqëruar me fëmijët tuaj dhe duke shkuar në takime të mahnitshme këtë muaj, ndoshta nuk do t’i kushtoni shumë vëmendje sasisë së parave që po shpenzoni. Aq shumë saqë mund të tronditeni kur të arrijë fatura e kartës suaj të kreditit. Mërkuri kalon në Binjakët dhe sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta në datën 29, megjithatë, duke ju detyruar të riktheheni në krye të detajeve financiare.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Hëna e Re (1 prill): Fillon një aventurë e re takimesh ose përpjekje krijuese!
Hëna e Plotë (16 prill): Shoqërimi i vazhdueshëm ju bën të rivlerësoni vendin tuaj në grupin ose komunitetin tuaj të miqve
Eklipsi Diellor (30 prill): Ndryshime të papritura në punë ose në orarin tuaj ditor
Datat e tjera kryesore: 12, 27 prill

Kaq shumë ka ndryshuar tashmë në dinamikën tuaj familjare dhe situatën e jetesës që nga viti 2022. Pavarësisht nëse jeni duke gërmuar më thellë në kërkimin e arkivave familjare, duke mbjellë kopshtin tuaj të parë me perime ose më në fund po merrni mundësinë për të eksploruar qytetin tuaj të ri, ju po kaloni pjesën më të madhe të këtij muaji të kapur në fantazinë romantike të shkrimit të historisë tuaj. Do të jetë e vështirë të mbani kokën larg reve, veçanërisht kur Jupiteri takohet me Neptunin në datën 12. Me kaq shumë kënaqësi që gjendet në jetën tuaj private, miqtë e kulluar dhe zakonet e këqija që ju pengojnë të lulëzoni po bëhen të qarta me dhimbje. Mos u rezistoni ndryshimeve të vogla që duhet të bëni në mënyrë që jeta juaj e përditshme të rrjedhë.

Horoskopi i dashurisë: Pavarësisht nëse jeni beqar apo partner, hëna e re në Dashi më 1 ofron një fillim të ri për jetën tuaj të takimeve. Po zbuloni se nuk keni nevojë të tërhiqeni nga këmbët aq sa keni nevojë për dikë që është i gatshëm t’ju bashkohet në aventurat e jetës. Gjeni pasionin në pavarësinë tuaj!

Horoskopi i parave: Sezoni i Demit fillon në datën 19 dhe zakonisht ky ndryshim është sugjerimi juaj për t’u rikthyer në një gjendje solide të përditshme. Por me sezonin e këtij viti të Demit që sjell eklipse (veçanërisht eklipsin diellor në datën 30), ju mund të prisni tronditje në punën tuaj të përditshme. Mund ta përfundoni muajin me më shumë përgjegjësi, ndaj sigurohuni që të kompensoheni për ngarkesën shtesë të punës.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hëna e Re (1 prill): Vendosni synime për shtëpinë ose familjen për vitin e ardhshëm
Hëna e Plotë (16 prill): Pikë e madhe kthese për imazhin ose karrierën tuaj publike
Eklipsi Diellor (30 prill): Një kthesë e këndshme ose konfuze në jetën tuaj të dashurisë
Datat e tjera kryesore: 4, 24, 29 prill

Prilli është muaji kur më në fund kuptoni se nuk keni nevojë të planifikoni një udhëtim të çuditshëm për të kënaqur dëshirat tuaja, ka kaq shumë gëzim për t’u gjetur në mjedisin tuaj të njohur. Për aq sa karriera dhe imazhi juaj publik po përjetojnë dhimbje në rritje tani, vendosja e energjisë tuaj në ndërtimin e një shtëpie të bukur dhe të vendosur është ajo që do t’ju shërbejë më së miri në planin afatgjatë.

Horoskopi i dashurisë: Nëse ju dhe partneri juaj keni qenë duke u përpjekur për fëmijë, atëherë eklipsi diellor në datën 30 mund të sjellë një shtatzëni të papritur. Sezoni i Demit në përgjithësi ka të bëjë me surpriza të këndshme për ju, kështu që nëse foshnjat nuk janë askund në rendin e ditës, ky mund të jetë thjesht një takim i parë pasionant.

Horoskopi i parave: Tani që kemi dalë nga pjesa më e izoluar e pandemisë, po zbuloni se jeta juaj shoqërore ka filluar të bëhet sërish e shtrenjtë. Darkat e ditëlindjeve, hotelet e dasmave dhe netët në bar po shtohen vërtet. Ndërsa Marsi takohet me Saturnin në datën 4, ju arrini një pikë të thyer për sa më shumë mund të shpenzoni për të dalë. Megjithëse mund t’ju duhet të anashkaloni disa evente sociale, jeni shumë më të lumtur duke kursyer për të ardhmen.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Hëna e Re (1 prill): Rifreskoni komunikimet dhe marrëdhëniet tuaja të ngushta
Hëna e Plotë (16 prill): Pika e kthesës për edukimin, udhëtimin ose spiritualitetin
Eklipsi Diellor (30 Prill): Ndryshime të papritura në shtëpi ose vështirësi me familjen
Datat e tjera kryesore: 4, 24, 29 prill

Ju nuk mund të ndihmoni askënd kur jeni shumë të lodhur për të ndihmuar veten. Hëna e re më 1 prill ju bën të riafirmoni kufijtë tuaj kur bëhet fjalë për komunikimin. Është mirë të lini disa nga ato biseda rraskapitëse në grup ose të anashkaloni grupin lokal vullnetar që është bërë më pak ndihmë reciproke dhe më shumë thashetheme javore. Ndjenja juaj e vetëvlerësimit po lulëzon tani. Pavarësisht nëse jeni duke lëvizur shtëpinë, duke pritur një fëmijë ose duke shpenzuar më shumë kohë duke u kujdesur për prindërit tuaj të moshuar, dinamika e shtëpisë dhe e familjes suaj po ndryshon me shpejtësi sapo të fillojë sezoni i Demit. Përqendrohuni në themelin tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Keni punuar shumë për të fituar para shtesë këtë vit, ndaj pse të mos shpenzoni pak për kënaqësinë? Me Venusin, Marsin, Jupiterin dhe Neptunin të gjithë në sektorin tuaj të parave këtë muaj, ju jeni të gatshëm të merrni disa rreziqe në data të shtrenjta. Trajtojeni të dashurin/ën tuaj me një fundjavë spa ose një vakt gustator në datën 12 ose 27. Nuk ka asgjë më erotike sesa të kesh shije të mirë.

Horoskopi i parave: Financat tuaja po lulëzojnë këtë muaj së bashku me ndjenjën tuaj të vetëvlerësimit. Shfrytëzojeni këtë moment për të përmirësuar veshjet tuaja, për të marrë një ngjyrosje elegante ose për të trajtuar veten me një mani/pedi të këndshëm. Megjithëse ky fluks i rritur i parasë nuk do të zgjasë përgjithmonë, është mirë të shijoni disa nga përfitimet e tij tani, ndërsa gjithashtu ta lini shumë prej tij për ditë më të lehta në të ardhmen.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Hëna e Re (1 prill): Vendosni synime për para dhe financa në vitin e ardhshëm
Hëna e Plotë (16 prill): Shlyerja e borxheve dhe zgjerimi i bashkëpunimeve
Eklipsi Diellor (30 prill): Gabime të papritura në komunikim, probleme me makinën ose një largim i papritur me një mik të ngushtë
Datat e tjera kryesore: 5, 12, 14, 27 prill

Është e pamundur që ju të fshiheni nga qendra e vëmendjes këtë muaj, Peshq. Venusi bashkohet me Jupiterin dhe Neptunin në shenjën tuaj në datën 5 duke rritur magnetizmin dhe bukurinë tuaj. Përditësimet e stilit dhe pamjes vijnë natyrshëm për ju në këtë kohë, por gjithashtu mund të zbuloni se po merrni komplimente ndërsa kryeni punë me një xhup dhe pa grim. Sapo Marsi të bashkohet me festën në shenjën tuaj në datën 14, flaka juaj po digjet edhe më shumë. Lëshoni pak nga nxehtësia duke iu rikthyer një rutine të fortë fitnesi dhe kujdesi për veten. Mos u shqetësoni për ata që urrejnë që po merrni kaq shumë vëmendje. Ju mund ta përdorni këtë ndikim për të bërë një ndryshim të vërtetë në punë dhe në komunitetin tuaj.

Horoskopi i dashurisë: Ky muaj ka të bëjë vetëm me lënien e vetes të lulëzoni dhe, siç thuhet, duhet të kërkoni vetëm marrëdhënie që ju ndërtojnë. Nëse jeni në një situatë me dikë, komunikimet mund të bëhen të vështira pasi sezoni i Demit të fillojë në datën 19 dhe eklipsi diellor në datën 30 mund të shkaktojë një ndërprerje totale të komunikimit. Në anën e mirë, ky ndikim i njëjtë mund të sjellë gjithashtu një romancë befasuese me një fqinj ose një mik të vjetër.

Horoskopi i parave: Si hëna e re në datën 1, ashtu edhe hëna e plotë në datën 16 bien në shtëpitë tuaja financiare, që do të thotë se ky muaj është një mundësi e përkryer për të marrë në krye buxhetet dhe investimet tuaja. Është koha që ju të shikoni seriozisht jo vetëm paratë tuaja në dorë, por edhe mundësitë për të ardhura të pafituara dhe blerjen e aseteve. Jeni gati të kultivoni një të ardhme të bollshme.

Continue Reading

Horoskopi

Do keni 1 takim qe do ju ngreje zemren peshe/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Aferdita nga dje ne shenjen e Peshqve ju fton ne pasion erotik dhe ne enderrrime per personin qe dashuroni Do keni ndjenja te fshehta !

Demi

Nje njohje e re erotike ne nje ambjent shoqeror do ju shoqeroj keto dite ne ndjenjat dhe qellimet tuaja !

Binhaket

Duhet te investoni me shume per pamjen dhe per punen tuaj qe te jeni te mirepritur ne rrethe te caktuara karriere !

Gaforrja

Nje lidhje me dike qe jeton large do behet e mundur erotikisht dhe ju do shpalosni ndjenjat tuaja pa u ndrojtur !

Luani

Nje dashuri e re per ceshtjet ekonomike fillon tju ngazellej por edhe nje dashuri pasionante per nje person qe doni ti beni dhurata ju bene te hidheni ne sulm per leke !

Virgjeresha

Do keni me shume se kurre nevoj per nje partner erotik dhe te ndjeshem Disa nota egzotike do ju prishin mendjen !

Peshorja

Nje flert ne vendin e punes do behet nje rutine e kendshme dhe mund tju rrembej ne vorbullen e pasionit !

Akrepi

Per ju dashuria kthehet ne domosdoshmeri qe te vazhdoni perpara Kjo mund tju plagosi disi nese nuk ndjeheni te vleresuar !

Shigjetari

Nje takim pasionant ne ambjentin e shtepise tuaj do ju lere me goj hapur duke ju surprizuar ne maksimum !Mund te bleni nje shtepi !

Bricjapi

Takime te perditshme romantike do ju shoqerojne dhe do beheni pjese e nje momenti me te bukur dhe joshes !

Ujori

Te gjitha shqisat tuaja ketkojne siguri emocionale dhe ekonomike Do keni favorizime ekonomike te cuditshme !

Peshqit

Aferdita ne shenjen tuaj ju jep sharmin e nevojshem per te joshur partneret tusj erotike dhe per tu dukur ne te pranueshem !

Continue Reading

Trending