Connect with us

Horoskopi

E bejne mashkullin te largohet nga ju/ Keto jane 6 sjelljet e femrave qe ata nuk i durojne

Published

on

Në një marrëdhënie ideale, ne do të lejojmë që personi i zemrës të shohë tek ne vetëm më të mirën, por në marrëdhënie të vërteta ne shpesh e lejojmë atë të shohë të dy anët tona: të mirën dhe të keqen.

Kjo është e kuptueshme! Kjo, pasi të jetosh me dikë, duke ndarë me të buxhetin dhe përgjegjësi të tjera, duke e parë atë 24 orë edhe në situata pak të bezdisshme, është me të vërtetë shumë e vështirë të jesh gjithnjë i përsosur. Shumë gra nuk e kuptojnë se si e shkatërrojnë marrëdhënien e tyre.

Ja cilat janë karakteristikat e sjelljes femërore që i bëjnë meshkujt të largohen:

Kur një grua po përpiqet të bëjë gjithçka vetë

Ajo dëshiron të kontrollojë marrëdhënien, të izololojë marrëdhënien dhe si përfundim vendos kundër partnerin. Edhe pse ajo mund të ketë qëllime të mira, duke i treguar partnerit se çfarë të bëjë gjithë kohës, kjo gjë është e gabuar dhe mund të jetë shqetësuese dhe e bezdisshme. Duke u përpjekur për të kontrolluar partnerin, minimizoni respektin e tij për veten, i vidhni maskulitetin.

Kur një grua sillet si një nënë

Një grua nënë në një marrëdhënie merr gjithçka mbi vete, gjithë ngarkesën e përgjegjësisë, duke marrë parasysh vetëm detyrën e saj për ta bërë marrëdhënien të funksionojë. Ajo vazhdimisht mendon për atë që ndjen dhe çfarë mund të bëjë më mirë. Problemi është se ky rol është i dyfishtë. Në radhë të parë, kjo sjellje çon në përtacinë e partnerit. Dhe së dyti, është e padrejtë që një grua ta trajtojë një burrë si një fëmijë të vogël.

Kur një grua vendos sek sualitetin e saj në vend të parë dhe e manipulon partnerin përmes se ksit

Nëse ajo dëshiron marrëdhënie intime, atëherë duhet të bëhet ajo që ajo dëshiron, por asnjë lidhje nuk do të mbijetojë nëse ka një sha ntazh.

Një grua që vuan përjetësisht

Në përgjithësi, peisazhi i përrallës nuk është i keq: djali takon një vajzë, e shpëton atë dhe në fund ata jetojnë përgjithmonë bashkë. Duket romantike, por nuk do të zgjasë shumë. Nëse një vajzë vazhdimisht duhet të shpëtohet, është shumë e lodhshme dhe joreale për një mashkull. Ai nuk ka nevojë për një femër të tillë.

Kur një femër vazhdimisht vë në lojë një mashkull, por nuk i jep atij atë që dëshiron

Dhe nuk është vetëm për se ksin, por mbi të gjitha për marrëdhëniet. Në fillim mund të jetë kënaqësi, por pastaj bëhet shumë e bezdisshme. Për shkak se kjo sjellje nuk të lejon të afrohesh, mashkulli ndihet i pakënaqur.

Kur një femër sillet si një princeshë, ajo dëshiron vetëm të admirohet dhe adhurohet

Ajo dëshiron të jetë trofeu i një mashkulli, por në këtë mënyrë ai privon veten dhe lumturinë e tij të vërtetë dhe njerëzve të rrethit më të ngushtë. E ka të pamundur të mbajë ekulibrin në jetën e tij!

5 Comments

5 Comments

  1. Pingback: psilocybe cubensis

  2. Pingback: Are CBD and marijuana from the same cannabis plant? - Quora

  3. Pingback: bergara guns

  4. Pingback: สล็อตวอเลท

  5. Pingback: role of cloud in digital transformation

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Horoskopi

Do te keni 1 takim me 1 person shume te rendesishem/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Sot duhet te rrembeni mundesite qe ju jepen ne jeten personale dhe ne ate sociale Nje lidhje e re merr perparesi !

Demi

Mos lini asnje shans tju humbi apo tju rreshqasi !Te afermit do ju ndihmojne dhe ju duhet te hidhni hapa te matur !

Binjaket

Ka ardhur koha te rregulloni ceshtjet ekonomike Do gjeni nje mundesi e cila duhet kuptuar instiktivisht !

Gaforrja

Hena ne Bricjap perball jush do ju afroj me shume me partnerin ne cift apo me ndonje bashkepuntor !

Luani

Kero dite duhet te kujdeseni te silleni shume me perpikmeri dhe me etikete e rregull !Gjithashtu duhet te zgjidhni disa ceshtje praktike !

Virgjeresha

Jeta erotike personale do premtoj shume ne diten e sotme !Nje ndryshim drejtimi do filloj te vihet re fuqishem!

Peshorja

Nje ceshtje familjare do gjej zgjidhje ne diten e sotme !Por ceshtje ekonomike nuk do kene ndonje zhvillim !

Akrepi

Jeta erotike per ju te lindurit ne dhjetediteshin e trete premton shume ne diten e sotme Te afermit do ju ndihmojne ne planet e tyre!

Shigjetari

Shijojeni qetesine e dites se sotme por pa i mbyllur veshet nga informacionet qe do degjoni !

Bricjapi

Do keni takime te kendshme dhe shume relaksuese ne diten e sotme per ju pasi Hena eshte ne shenjen tuaj !

Ujori

Qendeoni pak vetem per te menduar hapat qe do ndermerrni Do keni shume fat ne ekonomi !Do keni shanse ne shume drejtime !

Peshqit

Sot favorizohen takimet me njerez te dashur dhe qe ju japin ngrohtesi dhe qetesi !Shume fat me udhetimet dhe takimet !

Continue Reading

Horoskopi

Do te merrni 1 shume te mire te ardhurash monetare/ Astrologia Susan Miller paralajmeron kete shenje

Published

on

Dashi- Do të jetë një ditë e këndshme për ata që janë në një lidhje. Do të dashuroheni akoma më shumë me partnerin/en tuaj. Në lidhje me financat, situata do të përmirësohet së tepërmi.

Demi- Do të keni tensione me partnerin/en edhe për gjërat më të vogla. Mundohuni të ruani të qetësinë. Edhe me financat situata nuk do të jetë e mirë, do të kryeni shpenzime të mëdha.

Binjakët- Në përgjithësi dita e sotme do të jetë e mirë me gjithë impenjimet tuaja të shumta. Shikoni pak me kujdes një ofertë që ju bëhet nga dikush.

Gaforrja- Nuk do të jetë një ditë e mirë për jetën ata që janë në një lidhje, kjo për shkak edhe të pozicionit të Mërkurit. Debatet do të jenë të shumta. Ndërsa gjendja e financave do të jetë e mirë dhe do të keni mundësi të shlyeni edhe borxhet.

Luani- Ditë e favorshme për ata që janë në një lidhje. Do të jeni shumë të qartë për hapat që do të ndërmerrni. Kujdes me financat, mos bëni veprime që mund të lëkundin situatën e qëndrueshme.

Virgjëresha- Do të jetë një ditë tepër aktive për ju, kjo për shkak të planetëve Mërkur, Afërdita dhe Marsi, të cilët do t’ju sjellin energji të reja për të përballuar një ditë me shumë impenjime. Edhe jeta sentimentale duket pozitive.

Peshorja- Emocione të shumta për çiftet. Yjet do të mbështesin ata që janë në një lidhje. Edhe financat do të jenë të mbrojtura. Menaxhimi i kujdesshëm nga ana juaj do të krijojë stabilitet.

Akrepi- Hëna në shenjë do të diktojë sot jetën tuaj sentimentale dhe raportet shoqërore. Ndërsa planeti Mars ju mbush me energji të reja.

Shigjetari- Kujdes në raportet me partnerin/en. Mund të përfitojë nga sjellja juaj liberale. Edhe në aspektin financiar situata nuk duket të jetë e mirë.

Bricjapi- Sjellja juaj mund të shkaktojë debate dhe konflikte në jetën në çift. Jini më të qetë dhe merreni gjërat shtruar. Edhe për financat këshillohet që të jeni më të përmbajtur, në të kundërt do të keni probleme në të ardhmen.

Ujori- Do të jetë një ditë e qetë për ata që janë në një lidhje. Raportet me partnerin/en do të jenë tolerante. Sa i përket financave, mos shpenzoni më shumë seç duhet në mënyrë që të shmangni problemet në të ardhmen.

Peshqit- Ditë pozitive dhe plot emocione për të gjithë ata që janë në një lidhje. Do të keni nën përkëdheljen e partnerit/es. Nga ana tjetër financat duket se janë delikate. Bëni mirë të merrni masa sa më parë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te kete 1 kthese 180 grade ne jeten tuaj/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Parashikimet e Paolo Fox, për ditën e enjte 21 Prill 2022 që noa.al ju sjell, marrë nga revista italiane Di Piu. Fundjava po afron dhe ne fillojmë të ndjejmë lodhjen e javës. Edhe muajit prill po i vjen fundi dhe tashmë shumëkush nis të mendojë për pushimet verore. Por mos u nxitoni, ka ende pak kohë. Le të shohim se çfarë rekomandon Paolo Fox për 24 orët e ardhshme.

Dashi:

Në dashuri pasioni juaj do të ndizet dhe do të bëheni gati sepse mund të ndodhë e papritura për këdo. Puna e vështirë që keni bërë vite më parë do të jetë e dobishme sepse tani, do t’ju ndihmojë të arrini qëllime gjithnjë e më ambicioze.

Demi: Në dashuri do të keni pak lajme që vendosni se si t’i interpretoni. Ju gjithashtu e lini punën dhe përpiquni të angazhoheni ashtu siç vetëm ju dini të bëni.

Binjakët: Në dashuri, përqendrohuni me njerëz të rinj jashtë rrethit tuaj, të cilët mund t’ju bëjnë të përjetoni emocione të reja. Por kini kujdes të mos i merrni shumë seriozisht këto marrëdhënie. Në punë, synimet tuaja do të jenë të shumta në sajë të ambicieve tuaja.

Gaforrja: Në dashuri, kjo e enjte 21 mund të ketë një pikë kthese që do të ndryshojë planet tuaja. Edhe në punë do të ketë ndryshime që do të kërkojnë përpjekje nga ana juaj për t’i pranuar dhe për t’u pajtuar me to.

Luani: Në dashuri nuk do të jeni shumë të devotshëm, por kjo lidhet me angazhimin e vazhdueshëm për çështje praktike që kanë të bëjnë me punën. Prandaj, përpiquni të relaksoheni dhe të mos stresoheni shumë. Prisni që të jenë ditë të vështira në aspektin e punës.

Virgjëresha: Në dashuri do t’ju duhet të bëni një pushim. Ka kaq shumë gjëra të gabuara dhe ju duhet të përpiqeni të gjeni një moment për veten tuaj për të pastruar kokën nga shumë gjëra që ju vijnë në mend. Në punë mos u grindni për gjëra të kota dhe mos merrni vendime të nxituara.

Peshorja: Në dashuri kushtojini vëmendje partnerëve, këshillë kjo sidomos për ata që kanë një lidhje prej kohësh. Kujdes sepse mund të vijë një figurë e re që mund të sjellë çarje. Në punë do të ketë disa zënka, por asgjë serioze.

Akrepi: Në dashuri do të shpërbleheni për këmbënguljen dhe dëshirën tuaj për të këmbëngulur deri në fund. Në punë do të ketë ndryshime që do ju bëjnë të jetoni përvoja të tjera nga ato deri sot.

Shigjetari: Në dashuri do të jetë një ditë e enjte super pozitive. Në punë duhet të përkushtoheni dhe të përqendroheni te qëllimet tuaja.

Bricjapi: Në dashuri do të fitojë kush është më i gatshëm dhe më i prerë. Në punën tuaj përpiquni të kuptoni gjithmonë lajmet që priten, duke i ditur ato në avancë.

Ujori: Në dashuri nuk jeni shumë prezent. Ju keni disa shpërqendrime, por nuk e dini se çfarë. Në punë, përpiquni të jeni të kënaqur me atë që keni për momentin.

Peshqit: Në dashuri tregohuni të përkushtuar sa më shumë, përpiquni të mos qëndroni në një cep, si të veçuar. Në punë përpiquni të qëndroni gjithmonë një hap para të tjerëve.

Continue Reading

Trending