Connect with us

Horoskopi

Puna, dashuria dhe parate/ Ky eshte horoskopi i detajuar JAVOR 25-31 Janar 2021 nga Paolo Fox

Published

on

Horoskopi javor i Paolo Fox, parashikimet dhe renditja e shenjave të zodiakut për javën nga 25 deri më 31 janar 2021. Dashuria dhe puna: këto janë temat që zakonisht na interesojnë më shumë:

çfarë do të ndryshojë në ditët në vijim? A do të jenë yjet të favorshëm? Si do të shkojë këtë ditë të mbetura të janarit?” “NOA.al” sjell për lexuesit e saj parashikimet e astrologut Paolo Fox.

Parashikimet nga 25 deri më 31 janar 2021 për të gjitha shenjat:

Dashi

Pesë yje për Dashin. Nëse personi i duhur është në krahun tuaj, këtë javë nga pikëpamja sentimentale gjërat do të shkojë shumë mirë. Por nëse mendoni se ju është bërë padrejtësi, mund të zemëroheni dhe jo pak, sidomos të Martën dhe të Mërkurën. Mos harroni nga emocionet që vijnë në jetë tani, sepse në shkurt ato mund të bëhen të rëndësishme. Në punë, nëse jeni duke lëvizur në një kompani të re mund të keni disa probleme të vogla fillestare, por përpiquni të ecni përpara! Studioni gjithçka me kujdes dhe me kujdes, mos u nxitoni, sepse në dy muajt e ardhshëm do të keni rritje.

Demi

Katër yje për Demin. Venusi është në dukje të mirë, shfrytëzojeni rastin për të kapur dhe rikuperuar emocione të bukura. Historitë e reja të dashurisë ndërlikohen vetëm nga distanca, ose ndoshta nga palë të treta. Kush e di! Në punë, mund të shqetësoheni nëse keni një punë me kohë të pjesshme dhe konfirmimet për të cilat shpresonit nuk kanë mbërritur ende. Nëse duhet të merreni me shpenzime, çështje ligjore ose mosmarrëveshje, përpiquni të konsideroni me kujdes nëse do të veproni apo jo! Jini të kujdesshëm!

Binjakët

Katër yje për Binjakët. Mund të takoni dikë të veçantë dhe intrigues – merreni me punë pasi Hëna të Shtunën dhe të Dielën është në shenjën tuaj. Ju keni një dëshirë të madhe për të përjetuar emocione të bukura pa probleme dhe ka nga ata që shpresojnë të kenë një takim të ri, veçanërisht pas një viti 2020 që ishte pak i vështirë për ndjenjat. Në punë, viti është i rëndësishëm për ata që duan të zhvillojnë një projekt të shkëlqyeshëm. Situatat profesionale që ju shqetësojnë do të menaxhohen më lehtë nga muaji shkurt. Duket se tashmë dini si të veproni dhe si të lëvizni!

Gaforrja

Tre yje për shenjën e Gaforres. Nëse duhet të sqaroheni me një person yjet ju ndihmojnë, veçanërisht të mërkurën, kur Hëna do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut. Mundohuni të liroheni nga ndonjë barrë e së kaluarës sepse e vetmja gjë që mund t’ju mbajë mbrapa është frika nga vuajtja dhe rënia në një kurth të ri dashurie. Në punë, nuk keni më planetë kundër: deri në qershor do të duhet të vendosni nëse do të konfirmoni një punë ose një marrëveshje. Kjo javë nga pikëpamja profesionale nuk do të jetë më e mira, edhe nëse ka diçka të vlefshme dhe të rëndësishme në lojë!

Luani

Tre yje për Luanin. Në këtë periudhë, dashuria vjen dhe shkon, duket se po mendoni për diçka tjetër. Ndoshta nuk ka takime vendimtare dhe intriguese, por është gjithashtu e vërtetë që ju jeni bërë shumë kërkues dhe nuk ka gjasa të jeni të kënaqur. Në punë, kohët e fundit përgjegjësitë nuk mungojnë. Një vit, në të cilin do të duhet të lini role të rëndësishme ose të bëni disa ndryshime. Shpesh ju jeni përfshirë në probleme të shkaktuara nga njerëz që nuk janë aq korrekte!

Peshorja

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshores. Gjithçka, madje edhe sfera sentimentale, ngadalë po rindërtohet (pozitivisht). Për ata që besojnë në të ardhmen dhe në aftësitë e tyre amatore, kjo fundjavë mund të jetë e rëndësishme. Gjatë kësaj kohe, mund të kërkoni gjithnjë e më pak gjueti, të gjeni punë dhe të mendoni për veten tuaj. Në punë, ata që kanë një aktivitet të pavarur ose krijues duhet të përfitojnë nga fakti që kanë Jupiterin dhe Saturnin në favor. Mundohuni të mbani në mend se po ndërtoni diçka të bukur: nëse keni dyshime, flisni më mirë tani!

Akrepi

Tre yje për shenjën e Akrepit. Nëse keni qenë beqar për një kohë të gjatë do t’ju duhet të keni pasur të bëni me njerëz jo interesantë dhe të veçantë, dhe për këtë jeni mërzitur. Tani jeni paksa të zhytur në mendime për dashuritë e reja, por mos e humbni shpresën sepse e marta do të jetë një ditë e shkëlqyeshme për ndjenjat. Në punë, para se të veproni këshillohuni me një ekspert. Nëse ka njerëz që ju ndihmojnë në menaxhimin e financave tuaja, përpiquni të mos keni dyshime. Në rast të tregtimit, është më mirë të keni të gjitha kartat në vendin e duhur!

Shigjetari

Pesë yje për shenjën e Shigjetarit. Lajm i mirë në dashuri: emocionet vazhdojnë dhe në shkurt pasioni do të jetë më i madh. Ka ardhur koha për të bërë njohje të reja: përfshiheni duke filluar nga e enjtja, merruni me punë! Në punë, në vitin 2021 keni Jupiterin dhe Saturnin në krah. Mundohuni të angazhoheni dhe të punoni për diçka ambicioze për të ardhmen, edhe nëse paratë nuk i keni rikuperuar plotësisht.

Bricjapi

Pesë yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit. Këta yje ju ndihmojnë, ju bëjnë të doni ta lini veten të dashuroni. Mos e nënvlerësoni pamjen astrologjie, sepse mund të përjetoni emocione të bukura: mos u merrni me dyshime dhe mendime të dyta. Mos i merrni me lehtësi njohuritë e këtyre ditëve. Në punë, tani është koha për të bërë zgjedhje të rëndësishme: kjo mund të përkufizohet gjithashtu si një çështje që është zvarritur për disa kohë, kush e di!

Ujori

Pesë yje për Yjorin. Kjo javë është pozitive, veçanërisht për ata që duan të heqin dorë nga ndjenjat. Venusi në Mars do të jetë në anën tuaj dhe në dashuri qielli do të jetë premtues. Këtë javë përqendrohuni të martën dhe të enjten sepse do të jeni shumë të motivuar. Në punë, shumë planetë janë në shenjën tuaj, gjatë shkurtit. Studentët do të duhet të zgjedhin udhëzime të reja. Preferohen zgjidhje sipërmarrëse. Një ndryshim kursi ose pikë referimi gjithashtu mund të ndodhë!

Peshqit

Katër yje për ata që kanë lindur nën shenjën e Peshqve. Një miqësi mund të bëhet më e rëndësishme. Fundjava nuk sjell emocione të mëdha, por nga e Mërkura filloni sërish, një mundësi e madhe: mund të lindë një histori që shkakton fantazi shumë të veçanta, një tërheqje fatale për tu përjetuar. Në punë, midis shkurtit dhe marsit mund të bëni një kërkesë ose të bëni një propozim. Mos i hidhni të gjitha edhe nëse ndiheni të lodhur ose për një çështje fatalizmi sepse fotografia astrologjike është në të gjitha pozitive!

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Horoskopi

Do te keni nje kthese te forte per mire ne jeten tuaj/ Horoskopi i detajuar per daten 13 Prill 2021

Published

on

Dashi

Do qëndroni në një vend sot dhe nuk do keni aspak dëshirë të bëni ndonjë lëvizje. Për ju që keni një lidhje ka për të qenë një ditë pasive. Here pas here edhe mund të mërziteni dhe do doni të bëni diçka ndryshe. Nëse jeni beqarë nuk do doni të bëni aspak ndryshime sepse edhe ashtu si jeni ndiheni për mrekulli. Puna nuk do ketë ndonjë zhvillim shumë të rëndësishëm. Mund të humbisni edhe disa mundësi të shkëlqyera që do iu jepen. Më menaxhimin e financave nuk do jeni aspak serioze dhe gjendja ka rre zik të përkeqësohet edhe më tepër. Asgjë nuk do jetë më si më parë.

Demi

Mundohuni të bëni çdo lloj përpjekjeje sot për ta përmirësuar marrëdhënien me të gjithë që ju rrethojnë sepse vetëm ashtu do jeni më optimistë dhe do ndiheni mirë. Ju të dashuruarit nuk do keni durimin e duhur për ta dëgjuar partnerin tuaj dhe kjo do nxitë herë pas here debate dhe pro bleme. Sipas Dritare.net, ju beqarët do keni një ditë të mbushur me aventura dhe emocione. Do bëni mirë nëse e shfrytëzoni në maksimum çdo çast sepse nuk do ketë më të tilla ditë. Në punë, ngaqë do doni të arrini çdo gjë menjëherë, ka rr ezik t’i ngjitni shpejt shkallët dhe do lini boshllëqe. Financat do jenë të kënaqshme kështu që përfitoni nga për të bere edhe ndonjë investim më shumë.

Binjakët

Përgatituni për një ditë të mbushur me pr obleme dhe paqëndrueshmëri. Për ju që jeni në një lidhje asgjë nuk do ecë mire. Gjatë gjithë kohës do keni dyshime dhe nuk do dashuroheni dot qetësisht. Ju beqaret nuk duhet ta joshin dikë me gënjeshtra sepse gjithçka që do bëni do jetë në dëmin tuaj nesër. Në punë do keni shumë ide në mendje dhe gjërat do ju ngatërrohen. Nuk do arrini dot të riktheni ato që do mendoni dhe për pasojë as nuk do i vini në zbatim kur duhet. Me shpenzimet mundohuni te jeni të arsyeshëm gjatë gjithë kohës dhe gjendja do mbetet e kënaqshme. Mund të shlyeni edhe ndonjë borxh.

Gaforrja

Do zgjidheni me më shumë optimizëm sot dhe nuk do e lëshoni veten përballë sfidave që mund t’iu dalin. Ju që jeni në një lidhje nuk duhet kurrsesi të dekurajoheni edhe pse mund të keni pro bleme në jetën tuaj ne çift.. Duke u mbyllur në vetvete dhe duke e lëshuar veten asgjë nuk do mund të rregullohet. Ju beqarët do jeni të përkushtuar ndaj një projekti të rëndësishëm dhe nuk do e keni mendjen tek krijimi i një lidhjeje. Në punë do bëni edhe përpjekjet që nuk i kishit menduar ndonjëherë për të arritur çdo gjë që dëshironi. Për financa më të mira duhet patjetër të limitoni në maksimum shpenzimet.

Luani

Sot harmonia, alegria dhe ngjyrat do jenë mbizotëruese në jetën tuaj. Çdo gjë ka për t’iu ecur ashtu si e kishit menduar. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia juaj me partnerin do përmirësohet tej mase. Do i shihni gjërat me një sy tjetër dhe do jeni shumë më optimistë. Ju beqarët do merrni shumë ftesa, por asnjeri nuk do mund t’ua ndryshoje mendjen për të filluar një lidhje. Në punë do kërkoni të punoni në një ambient të qetë dhe pasi t’iu plotësohen të gjitha kushtet keni për të arritur atë që doni. Në sektorin e financave do ndiheni si të përhumbur sepse gjendja me të vërtetë që do jetë goxha pro blematike dhe delikate.

Virgjëresha

Nuk do ndiheni aspak mirë gjatë kësaj dite dhe zemra sërish do jetë bosh. Ju të dashuruarit, edhe pse në një lidhje do ndiheni shumë vetëm. Nuk do e ndieni aspak ngrohtësinë e dikurshme të partnerit dhe kjo do ju brengosë. Ju beqarët duhet të tregoheni më të matur dhe më të kujdesshëm sepse jo të gjithë personat që do iu joshin do jenë ashtu si duken në pamje të pare. Në punë nuk do ju njihen meritat dhe kjo do ju mërzitë së tepërmi. Flisni hapur me shefat dhe nëse ata nuk pranojnë disa kushte mendoni të kërkoni diçka tjetër. Në planin financiar bëjini me kujdes llogaritë në mënyrë që në një moment mos mbeteni keq.

Peshorja

Po ditët të silleni dhe po nuk nxituat çdo gjë ka për të ecur më së miri gjatë kësaj dite. Nëse jeni në një lidhje mos bëni gabimin e madh të flirtoni me persona të tjerë sepse keni për t’u penduar për gjithë jetën. Do shkatërroni çdo gjë të bukur që keni ndërtuar dhe asgjë nuk do mund të rikthehet si më parë. Ju beqarët do keni shumë njohje, por për asnjërin nga personat nuk do ju rrahë zemra fort. Sipas Dritare.net, në punë mund të ndiheni gati të ndërmerrni edhe disa rreziqe për të arritur akoma më lart. Maturia dhe durimi do jenë pikat tuaja të forta. Në planin financiar ka ardhur koha të vendosni ekuilibër sa më parë sepse përndryshe situata do përkeqësohet.

Akrepi

Dita e sotme do fillojë qetësisht, por dalëngadalë do zbukurohet dhe do bëhet më emocionuese. Nëse jeni në një lidhje dhe keni edhe dyshimin më të vogël ndaj partnerit tuaj, flisni hapur me të dhe mos i mbani asgjë të fshehtë. Vetëm në këtë mënyrë do i shmangni pro blemet serioze. Nëse jeni beqarë më në fund do realizoni një takim interesant dhe mjaft serioz. Për ju çdo gjë do ndryshoje tashme. Në punë mendohuni mirë para se të veproni dhe parashikojini ato që do ndodhin. Me shpenzimet tregohuni sa me të moderuar që të mundeni dhe nuk ka për t’iu ndodhur asgjë e keqe.

Shigjetari

Dielli do ua zbukurojë ditën sot dhe do ju shtojë optimizmin. Nëse keni një lidhje jeta juaj do jetë gjatë gjithë kohës e mbrojtur. Yjet do ju mundësojnë çaste fantastike dhe nuk do keni asgjë çfarë të kërkoni më shumë. Ju beqarët nuk do jeni shumë të vendosur dhe ka rr ezik të mos përfitoni nga mundësitë e shkëlqyera që do iu jepen. Në punë do e keni çdo gjë shumë të thjeshtë sepse e keni ndërtuar tashmë terrenin e duhur. Konfliktet do mungojnë plotësisht. Financat do ekuilibrohen tej mase dhe do keni mundësinë të bëni edhe investime afatgjata që do iu risjellin qetësinë e dëshiruar.

Bricjapi

Në përgjithësi euforia do rikthehet në jetën tuaj dhe do keni plot momente të këndshme. Yjet do ju mbështesin tej mase ju të dashuruarve dhe gjërat mes jush dhe atij që keni në krah do ecin për mrekulli. Ju beqarët jo vetëm që do keni njohje interesante, por në jetën tuaj pasioni mund të ndizet flakë. Përfitoni nga çdo moment. Në punë do ju duhet të bëni edhe zgjedhje përfundimtare për t’u futur në një etapë tjetër shumë më të favorshme. Mund të largoheni edhe nga pozicioni aktual. Në planin financiar mjafton të shmangni operacionet e rrezi kshme dhe gjendja ka për të mbetur gjatë gjithë kohës e mirë.

Ujori

Sado të mundoheni sot nuk do mund ta përmirësoni jetën tuaj. Shpesh do jeni edhe kokëfortë dhe nuk do flisni aspak. Për të dashuruarit ka për të qenë një ditë shumë e vështirë. Ne disa momente do ndiheni si të përhumbur dhe nuk do dini çfarë të bëni. Ju beqarët nuk do jetë e nevojshme të bëni asnjë lloj përpjekjeje për ta ndryshuar statusin sepse çdo gjë do ndodhë natyrshëm. Në punë jo se do keni pro bleme, por nuk do jeni më këmbëngulës si më parë për të arritur atje ku keni dashur. Në planin financiar do jeni gjatë gjithë kohës optimistë dhe nuk do ndaleni përballë sfidave që do iu dalin.

Peshqit

Përgatituni për ditë të hareshme sot. Buzëqeshja nuk do ju largohet nga fytyra dhe çdo gjë do e bëni me dëshirë. Për ata që janë në një lidhje kjo ka për të qenë një ditë mjaft dinamike dhe plot risi. Do kaloni plot çaste të lumtura pranë atij që dashuroni dhe kënaqësitë do jenë të paimagjinueshme. Nëse jeni beqarë duhet të reflektoni disa here para se të veprojnë pasi në të kundërt mund të lëndohen. Në punë do dini t’i menaxhoni gjërat me më shumë kujdes dhe për çdo paqartësi do ju drejtoheni direkt shefave. Në planin financiar do bini viktima të dëshirave tuaja të çmendura dhe mund të mbeteni keq. 

Continue Reading

Horoskopi

Ne muajin Maj keto 6 shenja do te kene shume fat/ Astrologia Meri Shehu parashikon keto shenja

Published

on

Dashi

Muaj përgjithësisht më i qetë do jetë ky për ju. Do ndiheni shumë më të qetë se më parë. Shëndeti gjithashtu nuk do ketë pro bleme serioze, por ama herë pas here do keni shqetësimet e zakonta të kokës, barkut, etj. Financat mundet edhe të përmirësohen po patet dëshirën e mirë dhe durimin e duhur për t’i menaxhuar. Data 13 do jetë me fat për të bërë diçka që do ua shtojë të ardhurat, mos e harroni.

Demi

Ky do jetë një muaj i qetë e i kënaqshëm për ju. Më në fund do gjeni paqen shpirtërore aq shumë të dëshiruar. Sipas Merit, gjendja shëndetësore nuk do jetë e shkëlqyer edhe për shkak të motit dhe lodhjes, por gjëra shqetësuese nuk ka për të pasur. Mundohuni të kujdeseni pak më tepër për veten. Planetët do ju ndihmojnë me financat, mos keni merak.

Binjakët

Sado që të bëni përpjekje nuk do arrini atje ku doni këtë muaj. Tregohuni më të kujdesshëm. Për shëndet të mirë hani me maturi dhe mos kaloni limitin e lodhjes. Gjithsesi në fund të muajit do jeni më dinamikë. Kujdes, mos punoni me shume sesa mundeni sepse do lodheni shpejt. Pro blemet financiare më në fund duket se do mbarojnë. Kjo do ju gëzoje dhe do bëni edhe ndonjë blerje.

Gaforrja

Dëgjojeni me kujdes zërin tuaj të brendshëm këtë muaj dhe do e shihni që do ndiheni akoma më mirë. Për shëndetin oral duhet të tregoni më tepër kujdes pasi shëndeti në tërësi do jetë i kënaqshëm. Situata financiare do fillojë të përmirësohet kështu që shfrytëzojeni për të shpenzuar për gjërat e domosdoshme.

Luani

Ky do jetë një muaj perfekt dhe pikërisht ashtu si e keni ëndërruar gjithë këto kohë. Shëndeti do jetë i shkëlqyer, madje do ndiheni të qetë edhe nëse vuani nga pro bleme kronike. Fundi i muajit do jetë më i kënaqshëm. Financat nuk do jenë ende të stabilizuara. Do bëni shumë shpenzime dhe buxheti sa do vije e do pakësohet.

Virgjëresha

Cilësia e këtij muaji do varet nga aftësia juaj për të jetuar momentin dhe kapja e mundësive që do iu jepen. Shëndeti do mbetet gati i njëjtë me një muaj më parë. Duhet vetëm të tregoni pak më tepër kujdes me disa organe që i keni më delikate. Financat nuk do kenë aspak pro bleme. Çdo gjë do shkoje mire sidomos që nga data 19.

Peshorja

Këtë muaj në shumë momente do qëndroni në pritje dhe nuk do veproni nga frika se mos gaboni. Shëndeti mund të ketë shqetësime të vogla që do lidhen kryesisht me gojën dhe barkun. Mirë është të mos neglizhoni asgjë. Sipas Merit, financat do jenë të mira. Edhe do shpenzoni edhe do fitoni goxha.

Akrepi

Nuk do ndiheni shumë të qetë këtë muaj dhe do ju duket sikur nuk do jeni më fat. Në fakt ndonjëherë duhet edhe ju të bëni përpjekje më shumë. Gjendja shëndetësore do jetë përgjithësisht e qëndrueshme dhe pa pro bleme serioze. Me financat duhet të bëni pak kujdes sidomos pas datës 19.

Shigjetari

Edhe pse nuk do jetë një muaj perfekt, disa periudha të këtij muaji do i adhuroni me të vërtetë. Shëndeti do lërë për të dëshiruar sidomos nëse nuk bëni kujdes me ushqimin. Dëgjojini këshillat e të afërmve tuaj sepse do iu bëjnë mirë. Financat do jenë të paqëndrueshme sidomos deri në datën 13.

Bricjapi

Ky do jete një muaj vërtet i bukur dhe çdo gjë do ecë qetësisht. Çdo moment do jeni plot jetë dhe energji. Miqtë do jenë mbështetje e fortë. Shëndeti për fat të mirë nuk do ketë pro bleme serioze. Financat do vazhdojnë të mbeten të mbrojtura edhe pse në shumë momente do ju duhet të veproni me më shumë kujdes.

Ujori

Këtë muaj do ju duhet të merrni vendime në çdo fushë. Reflektoni qetësisht dhe bëni atë që mendoni se është më e drejta. Gjendja shëndetësore nuk do jetë perfekte, por duke u kujdesur më shumë për veten situata do jetë më e mirë. Financat nuk do jenë shumë të këqija, por situata do jetë më e qëndrueshme dy javët e fundit.

Peshqit

Këtë muaj do ndodhin shumë gjëra dhe në disa momente mund të mbeteni me gojë hapur. Shëndeti nuk do jetë i keq edhe pse në fakt mund të abuzoni me disa ushqime të dëmshme. Financat nuk do jenë shumë të mira, por as shume të këqija. Mos u shqetësoni fare dhe pakësoni shpenzimet. Pas datës 15 priten ndryshime. 

Continue Reading

Horoskopi

Tualeti qenka vendi i “celesit” te suksesit per te/ Ja se ku gjen qetesi nga emocionet Jona Spahiu

Published

on

Jona Spahiu eshte nje prej gazetareve me ne ze dhe me te talentuara qe kane mediet shqiptare. Ajo eshte mjaft e suksesshme ne punen e saj dhe fansat e mbeshtesin per cdo projekt te sajin te ri.

Moderatorja ka nje jete publike shume interesante pasi eksploron vazhdimisht neper emisione dhe televizione te ndryshme. Prej kohesh ajo bashkejeton me te dashurin e saj, Frenkli dhe nga kjo bashkejetese ajo ka nje djale te bukur.

Jona Spahiu eshte pjese e emisionit “Kosherja” dhe nuk ka shume kohe qe ka celur si emision por gjithsesi Jona po tregon talentin e saj te lindur dhe te gjitheve po na pelqen shume.

Moderatorja e cila prezanton kete emision se bashku me Besart Kallakun gjithashtu po na shfaq nje ane tjeter te karakterit te saj, anen humoristike qe nuk e kishim pare me pare.

Por mikja e saj i paska nxjerre te palarat sot dhe bukuroshja jone nuk ka fjale per ta mohuar kete video qe shoqja e saj ka publikuar. Perpara fillimit te emisionit “Kosherja” bukuroshja jone lexon skenarin ne menyre qe te dale e pergatitur ne skene.

Me sa duket moderatorja qenka shume e emocionuar kete puntate dhe emocionet do ti nxjerre ne tualet ku po lexon dhe perserit skenarin me veten e saj. Pra nuk qenka aq e lehte te jesh moderatore ne nje emision ku te ndjekin me mijera shqiptare.

Nuk duhet te harrojme se Jona Spahiu ka qene pjese e emisionit “E diell” ne Top Channel ku me pas u largua dhe tashem eshte bere pjese e “Abc News”. Le ti urojme bukuroshes tone mjaft suksese ne karrieren e saj dhe shpresojme te arrije majat.

Continue Reading

Trending