Connect with us

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Ky eshte horoskopi i dates 24 Janar 2021

Published

on

Dashi
Partneri do ju beje një propozim mjaft interesant gjate kësaj dite te cilin nëse e pranoni gjithçka do ju ndryshoje për mire. Dilni sa me shpejt nga rutina ne te cilën jeni futur. Beqaret do jene një dite mjaft te këndshme dhe te mbushur me takime emocionuese. Financat duhen pasur me ne vëmendje se kurrë me pare. Mos u tregoni impulsive me shpenzimet qe gjerat t’iu ecin si duhet.

Demi
Plutoni do ketë ndikim shume te madh sot ne jetën tuaj ne çift dhe do ju beje te ëndërroni gjithë kohës. Kënaqësitë do jene te veçanta dhe te paimagjinueshme. Beqaret do realizojnë disa takime mbresëlënëse te cilat do ua shtojnë dëshirën për te ndryshuar sa me shpejt status. Me financat mos luani sepse situata mund t’iu dale shpejt jashtë kontrollit.

Binjaket
Do kaloni momente te këndshme, por edhe momente delikate sot ju qe jeni ne një lidhje. Jo gjithçka ka për t’iu ecur ashtu si e kishit menduar. Beqaret do jene te pavendosur dhe nuk do dine çfarë hapash te hedhin. Mos bëni asgjë me ngut. Për financat do jete një dite goxha e begate, kështu qe mund te kryeni edhe ndonjë investim me tepër nga zakonisht.

Gaforrja
Planetët nuk do kenë aspak ndikim tek jeta juaj ne çift sot kështu qe çdo gjë do jete ne dorën tuaj. Matuni mire para se te flisni ne mënyrë qe mos ju linde asnjë mosmarrëveshje. Beqaret do e dine mire çfarë hapash te hedhin dhe ka mundësi te fillojnë një lidhje te qëndrueshme. Financat do vazhdojnë te mbeten te turbullta edhe për disa kohe. Tregohuni te kujdesshëm.

Luani
Duhet t’i shtoni dozat e fantazisë ne çift gjate kësaj dite ju qe jeni ne një lidhje ne mënyrë qe gjithçka t’iu ece me se miri. Beqaret do pranojnë çdo lloj ftese qe do ju behet dhe mund te bëjnë edhe gabime. Jo gjithçka është ashtu si duket ne pamje te pare, kujdes. Buxheti do jete me i ekuilibruar se disa kohe me pare dhe do jeni me te qete kur te kryeni ndonjë shpenzim.

Virgjeresha
Klima yjore do jete shume e ngrohte sot për ju qe jeni ne një lidhje. Do dini si ta mbani pas vetes partnerin dhe kënaqësitë do jene te paimagjinueshme. Beqaret do fillojnë shpejt një lidhje serioze dhe mjaft emocionuese. Zemra do ju rrahe me fort se kurrë me pare. Financat do i organizoni me kujdes dhe nuk do lejoni qe te lindin probleme.

Peshorja
Pas një periudhe delikate dhe te ftohte për jetën tuaj ne çift sot gjerat nuk kane për te ecur ashtu si e keni menduar. Beqaret do jene te duruar dhe do presin pak kohe para se te marrin vendime te mëdha. Financat do jene edhe me te mira nga sa ju mendonit. Nuk do keni asgjë për çfarë te qaheni dhe do hiqni edhe disa para mënjanë për te siguruar te ardhmen.

Akrepi
Do diskutoni gjere e gjate sot ju te dashuruarit dhe do i zgjidhni shpejt problemet qe keni pasur prej kohesh. Te dy do jeni me largpamës dhe me tolerante. Beqaret do ndihen mire me statusin qe kane dhe nuk do kërkojnë ndryshime te statusit. Financat do varen nga mënyra sesi ju do i menaxhoni. Po u treguar te pamatur mund te keni edhe vështirësi.

Shigjetari
Do jeni me te qarte për atë qe doni te bëni sot ne jetën tuaj ne çift dhe shume gjera kane për te marre udhën e duhur. Komunikimi dhe bashkëpunimi do jete i ngrohte. Beqaret nuk duhet te hezitojnë t’i shprehin ndjenjat sa me shume qe te mundin sepse vetëm ne këtë mënyrë do e bëjnë për vete personin e duhur. Ne planin financiar duhet kujdes. Ulini menjëherë shpenzimet.

Bricjapi
Do ndiheni shume te vetmuar gjate kësaj dite sepse partneri nuk do ketë shume kohe për te kaluar me ju. Flisni hapur me te. Beqaret do ndikohen nga Merkuri dhe shume gjera kane për te marre rrjedhën e duhur. Lërjani çdo gjë kohës. Ne planin financiar fati do jete ne anën tuaj. Jo vetëm qe do kryeni investimet e menduara, por do hiqni edhe disa para mënjanë.

Ujori
Kujdes me xhelozinë sot ju te dashuruarit sepse situata mund te dale tërësisht jashtë kontrollit. Mos mendoni gjera te paqena. Beqaret duhet te bëjnë atë qe ndiejnë pa menduar se çfarë thonë ata qe i rrethojnë. Gjendja e financave do mbetet e mire. Nuk do keni për çfarë te shqetësoheni sepse edhe investimet e menduara do i kryeni.

Peshqit
Do kaloni me tepër kohe sot me personin qe keni ne krah dhe marrëdhënia ne çift do ketë goxha përmirësime. Ne krahët e partnerit do përjetoni kënaqësi te mëdha dhe te paprovuara me herët. Beqaret do kenë mundësi vetëm për aventura kalimtare, asgjë me shume sesa aq. Financat mbajini ne vëmendje sepse situata nuk do jete fort e mire.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Horoskopi

Mbani shenim daten 1 dhe 2 Prill 2022/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenej horoskopi

Published

on

Dashi: Më në fund do të çliroheni nga tensioni i ditëve të kaluara. Edhe pse datat 1 dhe 2 prill do të jenë disi të vështira, mundohuni që të mos gjeni ngushëllim tek ushqimi, duke krijuar probleme të tjera. Kujdesuni për formën fizike.

Demi: Në javën në vijim Saturni dhe Marsi do të jenë në prapavijë. Ruani qetësinë dhe mendoni pozitivisht. Jeni të hapur ndaj ndryshimeve dhe do t’u jepni fund disa raporteve, si dashurie edhe miqësore. Mblidhni forcat, se e ardhmja është e bukur.

Binjakët: Java do të fillojë me Hënën në shenjën tuaj, e cila do të nxitë dëshirën për të qenë në qendër të vëmendjes. Do të tregoheni më të vendosur falë Saturnit dhe Marsit në pozicion të favorshëm dhe kjo për shenjën tuaj është një risi e bukur.

Gaforrja: Yjet parashikojnë se do të përjetoni ditë të mbushura me romantizëm. Hëna do të kthehet nga shenja juaj, duke ju bërë më emotivë se kurrë. Lajmi i mirë është se as Saturni, as Marsi nuk do të ndikojnë më negativisht.

Luani: Do të fillojë për ju një etapë shumë e rëndësishme e jetës suaj. Saturni do t’ju nxitë të bëni shumë ndryshime në mënyrë të menjëhershme. Duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm në çdo hap që do të ndërmerrni. Kujdes të mos lëndoni njerëzit që i keni për zemër.

Virgjëresha: Keni shpirtin e kundërshtimit, aq sa rrezikoni të dukeni antipatikë. Bëni kujdes si shpreheni, sidomos aty nga fillimi i javës. Edhe energjitë po ju shterojnë. Kujdesuni për fizikun, duke e çlodhur mendjen edhe trupin.

Peshorja: Kjo do të jetë një javë e mbarë. Marsi, Saturni dhe Venusi të pozicionuar në shenjën tuaj do të ndikojnë që të jeni më të shoqërueshëm. Do të ndiheni më energjikë dhe do të keni dëshirë të merreni me projekte të reja si në aspektin personal edhe në atë profesional.

Akrepi: Saturni, Marsi dhe Urani në bashkëveprim me njëri-tjetrin do t’ju bëjnë të ndiheni nervozë dhe jotolerantë. Prandaj mundohuni të jeni të qetë dhe të mos e humbni toruan. Pini një çaj qetësues, sepse në këto momente kjo është ajo për të cilën keni nevojë.

Shigjetari: Mërkuri do të vazhdojë të ndikojë negativisht në shenjën tuaj edhe gjatë kësaj jave, por gjithsesi fati do t’ju ndihmojë. Saturni në shenjën e Ujorit do t’ju ndihmojë të zgjidhni ndonjë problem në punë, kurse Marsi pozitiv ju jep gjallëri. Më datë 3 prill, Venusi në prapavijë do t’ju krijojë bezdi.

Bricjapi: Saturni dhe Marsi janë larguar nga shenja juaj dhe nuk do të ndiheni më në presion siç jeni ndier gjatë këtyre muajve të fundit. Ky është momenti i duhur për të bërë një pauzë. Keni ende shumë gjëra për të bërë në aspektin profesional, por bëjini me qetësi.

Ujori: Gjërat do të marrin për mirë tani që Saturni dhe Marsi nuk do të jenë më në prapavijë. Keni dëshirë të bëni ndryshime në jetën tuaj dhe mund t’i bëni, por jo menjëherë. Më datë 3 prill Venusi do të kthehet më në fund nga shenja juaj.

Peshqit: Nuk pritet që këtë javë të keni ndryshime në jetën tuaj. Mërkuri ende në shenjë ju ndihmon në marrëdhënien me miqtë dhe prindërit. Marsi dhe Saturni janë kthyer në pozicion të pafavorshëm dhe prandaj do të ndiheni më të plogësht. Kujdesuni për fizikun tuaj.

Continue Reading

Horoskopi

Do ndertoni dicka shume te madhe per jeten tuaj/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron kete shenje

Published

on

Dashi: Shumë udhëtime mund t’ju bëjnë në furi. Do të përfitoni nga komisionet. Do të shpërbleheni për dhembshurinë dhe mirëkuptimin tuaj. Jeta e dashurisë mund të jetë e ndërlikuar. Do t’i arrini qëllimet tuaja me punë të palodhur dhe durim. Korrespondenca duhet të trajtohet me kujdes. Nëse po u jepni më shumë mundësi të tjerëve për t’ju kontrolluar, përveç gjysmës suaj më të mirë, mund të merrni një reagim negativ nga partneri juaj.

Demi: Do të keni kohë të lirë për të bërë gjëra për të përmirësuar shëndetin dhe pamjen tuaj. Kontrolloni veten që të mos shpenzoni shumë për argëtim. Mundësitë e rinovimit të marrëdhënieve. Ditë e madhe për dashurinë. Ditë e suksesshme për ata që janë në fushat krijuese. Mund të jeni të zënë duke parë filma në televizor ose celular dhe të harroni vepra të rëndësishme. Ju dhe bashkëshorti juaj do të krijoni kujtimin më të mirë të jetës suaj martesore sot.

Binjakët: Keni një qëndrim bujar ndaj jetës. Mos u ankoni për kushtet tuaja të jetesës. Mundësitë e fitimeve financiare. Ju mund t’i ktheni paratë e dhëna hua nga ju. Kaloni një ditë të qetë dhe të qetë me familjarët. Nëse njerëzit ju afrohen me probleme, injorojini ato. Shanset që dikush të propozojë. Mos llogarisni tek të tjerët për të bërë punën tuaj. Ju do të merrni njohuri të reja përmes seminareve dhe ekspozitave. Jeta në çift do jetë e mrekullueshme.

Gaforrja: Jeni mjaft të fortë për të përballuar vështirësitë. Kjo do të kapërcejë çdo çështje sfiduese. Shmangni fokusimin vetëm në çështje. Mbani një sy në mundësinë që mund të vijë në rrugën tuaj. Natyra juaj impulsive mund të sjellë probleme shëndetësore. Shmangni dhënien e huasë askujt. Do të bëni një jetë të qetë. Jeta e dashurisë do të ecë pa probleme, por jetëshkurtër. Dita juaj do të jetë plot tension në vendin e punës. Bashkëshorti do të kujdeset për shëndetin tuaj. Një kohë shumë e mirë do të kaloni së bashku në shtëpi.

Luani: Do të ndiheni të relaksuar sot. Merrni një pushim nga puna e përditshme dhe kënaquni maksimalisht me atë të mbyllur. Mund të vuani nga hipertensioni për shkak të stresit. Do të finalizoni një marrëveshje të re financiare. I dashuri juaj mund ta hedhë dhuratën tuaj nëse vazhdoni ta injoroni atë. Mos sillni ngarkesën e punës në shtëpi dhe shmangni grindjet me bashkëshortin. Kujdesuni për paqen tuaj mendore dhe kohën e çmuar. Nëse kërkohet, dilni nga shtëpia dhe praktikoni meditim për të mbajtur larg stresin dhe ankthin.

Virgjëresha: Miqtë do të ofrojnë mbështetje në nevojën tuaj. Falenderoni yjet tuaj me fat dhe shprehni mirënjohjen për miqtë tuaj. Silluni siç duhet me të dashurin tuaj, përndryshe mund të pendoheni më vonë. Do shpenzoni shumë për gjëra të vogla në shtëpi. Mësoni vlerat e dorëzimit dhe artin e ecjes drejt me dashuri dhe mirënjohje në zemër. Përpiquni të kuptoni nevojën e të tjerëve përpara se të merrni vendime në punë. Kaloni kohë të kufizuar me miqtë. Përqendrohuni në jetën tuaj personale dhe përpiquni ta bëni atë të bukur me anëtarët e familjes. Marrëdhënia juaj bashkëshortore do vuajë sot pasi nuk do të keni hapësirë.

Peshorja: Kurseni energjinë tuaj për diçka produktive në vend që ta shpërdoroni atë. Ditë e mirë për të ardhura të papritura financiare nga investimet e kaluara. Mos lejoni që vëmendja të devijohet për shkak të tensioneve familjare. Mos e urreni veten në keqardhje për veten. Ditë e mirë për marrëdhënie të reja romantike dhe miqësi. Mos u humbni në turmë. Edhe nëse e bëni këtë, merrni kohën tuaj dhe vlerësoni vlerën tuaj. Bashkëshorti do t’ju kushtojë vëmendje të veçantë sot.

Akrepi: Ditë e mirë për të kaluar kohën duke u marrë me ndonjë sport apo aktivitet fizik. Mos i shpenzoni paratë tuaja për gjëra të panevojshme edhe nëse gjendja juaj financiare është e fortë. Sjellja juaj bujare mund të përfitohet, ndaj kini kujdes. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë në rrezik nëse nuk i kontrolloni pasionet tuaja. Do të merrni shumë ndihmë nga kolegët tuaj. Gjeni pak kohë për të qenë vetëm me mendimet tuaja. Pas një keqkuptimi, dita do të përfundojë shumë mirë me bashkëshortin.

Shigjetari: Kushtojini vëmendje shëndetit tuaj. Ditë e mirë për të fituar para shtesë. Pjesa më e madhe e kohës suaj do të shpenzohet duke kryer punët e shtëpisë në pritje. Mund të hasni në një marrëdhënie romantike nga askund. Sot do të mësoni gjëra të reja. Në kohën tuaj të lirë, do t’ju pëlqejë të kaloni kohë nën qiellin e pastër dhe hapësirat e hapura. Do të përfitoni shumë falë qetësisë suaj mendore. Bashkëshorti juaj dhe ju do të bini sërish në dashuri.

Bricjapi: Personat e kësaj shenje të zodiakut duhet të pushojnë dhe të pushojnë sa më shumë. Disa biznesmenë ka të ngjarë të arrijnë përfitime monetare me ndihmën e miqve. Kjo do t’ju ndihmojë të kapërceni problemet tuaja financiare. Fëmijët do të ndihmojnë në përfundimin e punëve të shtëpisë. Nëse dëshironi të martoheni me të dashurin tuaj, kjo është dita kur duhet të flisni me të. Në punë, duhet të përqendroheni për të dyfishuar rezultatin. Sot do të bënit ato gjëra që keni dashur gjatë fëmijërisë. Do të jeni të zhgënjyer sot për shkak të mungesës së mbështetjes nga partneri juaj i jetës në një moment të vështirë.

Ujori: Temperatura juaj e shkurtër mund t’ju shkaktojë më shumë probleme. Njerëzit që kishin marrë kredi mund të përballen me probleme në shlyerjen sot. Ju duhet të shmangni çështjet e diskutueshme që mund të çojnë në duel verbal me të dashurit. Përndryshe dashuria juaj do të arrijë një lartësi të re. Duke qenë se keni aftësinë për të arritur shumë, është e këshillueshme që të shfrytëzoni sa më shumë mundësitë që ju vijnë. Një lajm i mirë pritet nga një vend i largët deri në orët e vona të mbrëmjes. Sot do të jetë një ditë e mrekullueshme me bashkëshortin tuaj.

Peshqit: Vullneti juaj do të shpërblehet sot gjatë një situate shumë të ndërlikuar. Nuk duhet ta humbisni mendjen gjatë marrjes së vendimeve emocionale. Paratë që keni kursyer deri më tani mund të përdoren sot. Por, shpenzimet mund t’ju dobësojnë shpirtin. Në familjen tuaj ka të ngjarë të ndodhë një mosmarrëveshje për para. Sot është dita kur një buzëqeshje e bukur e të dashurit tuaj do ta ndriçojë ditën. Një projekt i rëndësishëm për të cilin keni punuar është vonuar. Duhet të kaloni kohë cilësore me partnerin tuaj të jetës duke bërë një pushim nga puna. Do të merrni një surprizë të këndshme nga i dashuri juaj.

Continue Reading

Horoskopi

Luani me ide te reja, Dashi do arrij qellimet/ Astrologia Susan Miller paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Është dita e duhur për t’u përpjekur maksimalisht për qëllimin tuaj.

Do të keni rezultatin që dëshironi nëse tregoheni diplomatë gjatë zgjidhjes së një problemi emergjent.

Nuk është koha e duhur për të rrezikuar duke ndërmarrë një projekt të ri.

Demi

Disa Demë do të surprizohen nga një lajm që do të marrin këtë të hënë.

Ka gjasa që ky lajm të vijë nga dikush që do të rikthehet sërish në jetën tuaj.

Në përgjithësi kjo ditë nuk do të sjellë probleme, por as ndonjë rezultat të rëndësishëm.

Binjakët

Nuk ka ndonjë këshillë të veçantë sesi duhet të veproni.

Kushtojini vëmendjen e duhur partneres/partnerit tuaj pasi do të ketë shumë nevojë për mbështetjen tuaj.

Në mbrëmje ka gjasa të zhvilloni një bisedë të rëndësishme për të ardhmen me personin e zemrës.

Gaforrja

Gaforret duhet të përpiqen të gjejnë kompromis mes ambicies dhe realitetit objektiv.

Egziston mundësia që qëllimet tuaja të arrihen në një kohë të shkurtër.

Shmangni ndërhyrjet e të huajve, pasi nuk do të kenë ndikimin duhur.

Luani

Mos e shpenzoni energjinë për të tjerët.

Ekziston rreziku që gjithçka që do të bëni në të mirë të të tjerëve nuk do të vlerësohet.

Ekziston edhe mundësia që përpjekjet tuaja të keqinterpretohen.

Mos ndani idetë me këdo, por vetëm me ata që i besoni.

Virgjëresha

Besojini intuitës suaj, pasi ka shumë mundësi që t’ju çojë drejt rrugës së duhur.

Mos i besoni verbërisht gjithçkaje që dëgjoni rreth romancave spontane.

Nëse në mbrëmje do të jeni në një takim të rëndësishëm, mos u përpiqni të silleni si dikush tjetër.

Peshorja

Peshoret rekomandohen të mos nxitojnë nesër.

Mos merrni përsipër detyra që nuk mund t’i realizoni.

Mos mendoni vetëm por të ardhmen, por jetoni të tashmen.

Detyra kryesore për këtë të hënë është të rregulloni marrëdhëniet tuaja personale.

Akrepi

Disa Akrepë do të ndihen të stresuar në punë nesër.

Do të bënit mirë që kohën e lirë ta kaloni me familjarët tuaj.

ta që janë të detyruar të punojnë më shumë seç e kishin parashikuar, këshillohen të përqendrohen vetëm tek vetja dhe të refuzojnë kërkesat për ndihmë, pasi do të jetë e pamundur për ju.

Shigjetari

Shigjetarët kanë mundësi ta kalojnë këtë ditë nën shoqërinë e partnerit/partneres.

Ka gjasa të fitoni vëmendjen e një prej kolegëve.

Shigjetarët e martuar mund të tundohen të nisin një marrëdhënie sekrete, por mos harroni që ky do të ishte një gabim fatal.

Bricjapi

Bricjapët do të jenë mjaft të ngarkuar në punë nesër. Një projekt do të kërkojë vëmendje të veçantë nga ana juaj.

Shpenzoni energjitë aty ku duhen dhe përpiquni të mos shpërqendroheni.

Rekomandohet të kërkoni ndihmë nga personat tuaj të afërt.

Ujori

Përpiquni të mbani veten nën kontroll dhe tregohuni të përmbajtur.

Kjo këshillë vjen për të gjitha fushat e jetës.

Shmangni presionin e tepërt në marrëdhënien personale, por edhe ambicien e tepërt në punë.

Peshqit

Ka gjasa që kjo ditë të mos sjellë shumë rezultate produktive.

Arsyet për këtë mund të jenë përtesa, mungesa e fuqisë ose mungesa e interesit.

Të gjitha këto do të jenë të papranueshme nëse keni një axhendë të ngarkuar përpara.

Continue Reading

Trending