Connect with us

Horoskopi

Hena e re e muajit JANAR sjell ndryshime te medha/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje

Published

on

Dashi

Sot ju ende mund të përfitoni nga forca dhe efektiviteti i Hënës në shenjën tuaj të zodiakut. Ju dëshironi të hakmerreni për disa gabime tani ose thjesht të riktheheni në linjë . Ju nga natyra zakonisht jeni në gjendje të ktheheni në krye më lehtë se të tjerët pas një periudhe “jo” të mirë. Sidoqoftë, edhe nëse dita është e mirë, këshilla është të minimizoni problemet në dashuri , veçanërisht në çiftet afatgjata nëse ka ndonjë shqetësim. Edhe nëse jeni pranë një personi, nëse ju pëlqen dikush, mund të ndiheni më të largët gjatë kësaj kohe.

Demi

Ndiheni i zemëruar dhe ndoshta pak i trazuar . Yjet do t’iu shpërblejnë me një ditë të rëndësishme. Por duhet të jeni të kujdesshëm, sepse me fundin e janarit dhe fillimin e shkurtit, nëse ka para ose probleme komunikimi ka shumë të ngjarë që duhet të thuash ndalo . Nga pikëpamja e emocioneve të zemrës dhe punës, gjithmonë duket se jetoni në një mënyrë disi të pasigurt . E gjithë kjo në planin afatgjatë mund t’ju bëjë të paduruar!

Binjakët

Ditën e sotme, ju mund të mendoni se diçka do të shkojë keq, por do të jetë një ditë e fortë si dhe e nesërmja. Ky është një fillim i rëndësishëm i javës, i cili gjithashtu mund t’ju ndihmojë të zhvilloni shumë krijimtari . Shenja juaj drejtohet nga Mërkuri, i cili përfaqëson kuriozitetin, aftësinë për veprim dhe eksplorim. Rekomandimi është të mos nënvlerësoni dashuritë e reja .

Gaforrja

Kjo është ende një javë më e mirë se ato të mëparshme, edhe nëse rreth të Mërkurës do të keni disa yje më të kontrastuar. Ju nuk keni aftësinë të rrëshqisni gjërat mbi ju, edhe kur ato nuk ju interesojnë juve personalisht! Ju gjithmonë e ndjeni detyrën të bëni diçka për të ndihmuar të tjerët dhe kjo është e lavdërueshme, por nganjëherë duhet të mendoni edhe për veten tuaj , siç është dashuria. Vetëm dashuritë e reja në këtë periudhë janë ngadalësuar dhe historitë e lashta duhet të kuptohen.

Luani

Keni shumë armiq, që do të thotë që ju tani jeni protagonistë dhe se në një farë mënyre keni edhe forcën për të fshirë paqartësi të caktuara. Ju do të dëshironit të jetonit në një mënyrë më paqësore, por ju jeni ende një shenjë zjarri dhe jeni pothuajse të lumtur të ngriheni për arsyet tuaja kur dikush ju sfidon. Ju jeni luftëtarë! Dita e sotme sjell një sasi të drejtë energjie , por gjithmonë kushtojini vëmendje parave dhe punës.

Virgjëresha

Kjo është një kohë interesante. Për të gjithë ata që kanë biznesin e tyre, nuk përjashtohet që nga mesi i Shkurtit mund të mbërrijnë disa para shtesë ose thjesht që të ketë një zgjidhje ose që të arrijë një rimbursim i pritshëm . Horoskopi i Paolo Fox ju fton të bëni kërkesat tuaja ! Për ata që tashmë kanë pasur disa përparësi më shumë në vitin 2020, mbetet vetëm të vazhdojnë në të njëjtën rrugë dhe të ecin përpara pa u ndalur.

Peshorja

Ju keni filluar këtë javë në një mënyrë disi të hutuar dhe ka një lodhje të caktuar në nivelin fizik . Ne jemi gati të arrijmë një shkurt të rëndësishëm për marrëdhëniet dhe takimet, por ekziston një e kaluar që na rëndon dhe mbase duhet të mbyllim të gjitha situatat që nuk janë më të mira. Problemi juaj është pasiguria, dhe nganjëherë ju mund të paraqisni çështje që nuk kanë më vlerë vetëm sepse ju bezdis të thuani se nuk jeni më dakord për gjëra të caktuara ose të argumentoni. Ju duhen konfirmime dhe siguri.

Akrepi

Me Marsin të trazuar, së bashku me planetët që po kombinohen në një mënyrë shumë të veçantë, ju mund të jeni pak më intolerantë . Dita e sotme mund të jetë një kohë e lodhshme , por yjet ju ndihmojnë të reagoni! Një çështje e punës dhe parave do të duhet të trajtohet me shumë kujdes, sepse deri në shkurt diçka mund të ndryshojë. Tani jeni ju që nuk pranoni më një farë pasigurie , kështu që si në dashuri ashtu edhe në punë keni nevojë për siguri.Vëmendje për të gjitha çështjet që kanë të bëjnë me shtëpinë, financat dhe pronën.

Shigjetari

Tani për tani ju jeni gati të shpërtheni, por në një mënyrë të mirë ! Në fakt është një shpërthim vullneti, veprimi, dashurie dhe rebelimi. Këta planetë që do të përqendrohen gjithnjë e më shumë në një pikë të qiellit që përfaqëson çlirimin , do të çojë shumë prej jush të rebelohen kundër disa rregullave dhe situatave të caktuara që nuk janë më të mira. Dita e sotme ju jep energji të mirë : me Hënën, Merkurin, Jupiterin dhe Saturnin të favorshëm ju me të vërtetë mund të zgjoheni dhe të filloni një jetë të re.

Bricjapi

Sot shënon pak kohë, si ajo e djeshmja. Kjo është një javë në të cilën disa beteja mund të duken të humbura : në realitet ju e dini shumë mirë se çfarë duhet të bëni, por shpesh keni njerëz përreth jush që nuk janë shumë të qëndrueshëm. Keni shumë besim tek vetja, por pak tek të tjerët; pikërisht për shkak të një grupi, një personi, një situate të paqëndrueshme, tani mund të nervozoheni shumë. Ju jeni paksa të izoluar nga gjithçka sepse dëshironi të hiqni shumë bezdi nga jeta juaj.

Ujori

Sot ju keni një garanci të mirë suksesi falë një Hëne të rëndësishme. Shenja juaj është ndër të preferuarat e yjeve, të paktën deri në mes të shkurtit. Sidoqoftë, shpesh duhet të përpiqeni të jeni më të qartë me veten dhe më pak konfuz. Krijimtaria e madhe, dëshira e madhe për të bërë , por nëse nuk ka një projekt të qëndrueshëm dhe nuk ka ndonjë ide fikse ose dëshirë për të ndërtuar, mirëqenia mund të bëhet sëmundje. Kini kujdes të mos ndiheni të detyruar : është një moment kur dëshironi të ndryshoni jetën tuaj, por duhet të bëni zgjedhjet e duhura në mënyrë që të mos e gjeni veten duke u penduar për diçka nesër.

Peshqit

Ju keni forcë të mirë sot. Historitë që kanë shfaqur muajt e fundit janë më bindëse. Në disa momente jeni ndjerë i favorizuar në zgjedhjen e një dashurie, ndërsa në të tjerët jeni ndjerë plotësisht i çorientuar. Sot prodhon një efekt më pozitiv në dashuri me Venusin e favorshëm. Fatkeqësisht, në dy muajt e fundit puna nuk ka dhënë shpërblime të mëdha dhe mbase mund të keni pasur edhe një rezultat më të ulët sesa pritej, por nga qershori deri në dhjetor do të përjetoni muaj me forcë të madhe .Ajo që po përjetoni dhe po përgatitni tani do të zhvillohet mirë nga fundi i pranverës e në vazhdim./

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Horoskopi

Do te keni nje kthese te forte per mire ne jeten tuaj/ Horoskopi i detajuar per daten 13 Prill 2021

Published

on

Dashi

Do qëndroni në një vend sot dhe nuk do keni aspak dëshirë të bëni ndonjë lëvizje. Për ju që keni një lidhje ka për të qenë një ditë pasive. Here pas here edhe mund të mërziteni dhe do doni të bëni diçka ndryshe. Nëse jeni beqarë nuk do doni të bëni aspak ndryshime sepse edhe ashtu si jeni ndiheni për mrekulli. Puna nuk do ketë ndonjë zhvillim shumë të rëndësishëm. Mund të humbisni edhe disa mundësi të shkëlqyera që do iu jepen. Më menaxhimin e financave nuk do jeni aspak serioze dhe gjendja ka rre zik të përkeqësohet edhe më tepër. Asgjë nuk do jetë më si më parë.

Demi

Mundohuni të bëni çdo lloj përpjekjeje sot për ta përmirësuar marrëdhënien me të gjithë që ju rrethojnë sepse vetëm ashtu do jeni më optimistë dhe do ndiheni mirë. Ju të dashuruarit nuk do keni durimin e duhur për ta dëgjuar partnerin tuaj dhe kjo do nxitë herë pas here debate dhe pro bleme. Sipas Dritare.net, ju beqarët do keni një ditë të mbushur me aventura dhe emocione. Do bëni mirë nëse e shfrytëzoni në maksimum çdo çast sepse nuk do ketë më të tilla ditë. Në punë, ngaqë do doni të arrini çdo gjë menjëherë, ka rr ezik t’i ngjitni shpejt shkallët dhe do lini boshllëqe. Financat do jenë të kënaqshme kështu që përfitoni nga për të bere edhe ndonjë investim më shumë.

Binjakët

Përgatituni për një ditë të mbushur me pr obleme dhe paqëndrueshmëri. Për ju që jeni në një lidhje asgjë nuk do ecë mire. Gjatë gjithë kohës do keni dyshime dhe nuk do dashuroheni dot qetësisht. Ju beqaret nuk duhet ta joshin dikë me gënjeshtra sepse gjithçka që do bëni do jetë në dëmin tuaj nesër. Në punë do keni shumë ide në mendje dhe gjërat do ju ngatërrohen. Nuk do arrini dot të riktheni ato që do mendoni dhe për pasojë as nuk do i vini në zbatim kur duhet. Me shpenzimet mundohuni te jeni të arsyeshëm gjatë gjithë kohës dhe gjendja do mbetet e kënaqshme. Mund të shlyeni edhe ndonjë borxh.

Gaforrja

Do zgjidheni me më shumë optimizëm sot dhe nuk do e lëshoni veten përballë sfidave që mund t’iu dalin. Ju që jeni në një lidhje nuk duhet kurrsesi të dekurajoheni edhe pse mund të keni pro bleme në jetën tuaj ne çift.. Duke u mbyllur në vetvete dhe duke e lëshuar veten asgjë nuk do mund të rregullohet. Ju beqarët do jeni të përkushtuar ndaj një projekti të rëndësishëm dhe nuk do e keni mendjen tek krijimi i një lidhjeje. Në punë do bëni edhe përpjekjet që nuk i kishit menduar ndonjëherë për të arritur çdo gjë që dëshironi. Për financa më të mira duhet patjetër të limitoni në maksimum shpenzimet.

Luani

Sot harmonia, alegria dhe ngjyrat do jenë mbizotëruese në jetën tuaj. Çdo gjë ka për t’iu ecur ashtu si e kishit menduar. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia juaj me partnerin do përmirësohet tej mase. Do i shihni gjërat me një sy tjetër dhe do jeni shumë më optimistë. Ju beqarët do merrni shumë ftesa, por asnjeri nuk do mund t’ua ndryshoje mendjen për të filluar një lidhje. Në punë do kërkoni të punoni në një ambient të qetë dhe pasi t’iu plotësohen të gjitha kushtet keni për të arritur atë që doni. Në sektorin e financave do ndiheni si të përhumbur sepse gjendja me të vërtetë që do jetë goxha pro blematike dhe delikate.

Virgjëresha

Nuk do ndiheni aspak mirë gjatë kësaj dite dhe zemra sërish do jetë bosh. Ju të dashuruarit, edhe pse në një lidhje do ndiheni shumë vetëm. Nuk do e ndieni aspak ngrohtësinë e dikurshme të partnerit dhe kjo do ju brengosë. Ju beqarët duhet të tregoheni më të matur dhe më të kujdesshëm sepse jo të gjithë personat që do iu joshin do jenë ashtu si duken në pamje të pare. Në punë nuk do ju njihen meritat dhe kjo do ju mërzitë së tepërmi. Flisni hapur me shefat dhe nëse ata nuk pranojnë disa kushte mendoni të kërkoni diçka tjetër. Në planin financiar bëjini me kujdes llogaritë në mënyrë që në një moment mos mbeteni keq.

Peshorja

Po ditët të silleni dhe po nuk nxituat çdo gjë ka për të ecur më së miri gjatë kësaj dite. Nëse jeni në një lidhje mos bëni gabimin e madh të flirtoni me persona të tjerë sepse keni për t’u penduar për gjithë jetën. Do shkatërroni çdo gjë të bukur që keni ndërtuar dhe asgjë nuk do mund të rikthehet si më parë. Ju beqarët do keni shumë njohje, por për asnjërin nga personat nuk do ju rrahë zemra fort. Sipas Dritare.net, në punë mund të ndiheni gati të ndërmerrni edhe disa rreziqe për të arritur akoma më lart. Maturia dhe durimi do jenë pikat tuaja të forta. Në planin financiar ka ardhur koha të vendosni ekuilibër sa më parë sepse përndryshe situata do përkeqësohet.

Akrepi

Dita e sotme do fillojë qetësisht, por dalëngadalë do zbukurohet dhe do bëhet më emocionuese. Nëse jeni në një lidhje dhe keni edhe dyshimin më të vogël ndaj partnerit tuaj, flisni hapur me të dhe mos i mbani asgjë të fshehtë. Vetëm në këtë mënyrë do i shmangni pro blemet serioze. Nëse jeni beqarë më në fund do realizoni një takim interesant dhe mjaft serioz. Për ju çdo gjë do ndryshoje tashme. Në punë mendohuni mirë para se të veproni dhe parashikojini ato që do ndodhin. Me shpenzimet tregohuni sa me të moderuar që të mundeni dhe nuk ka për t’iu ndodhur asgjë e keqe.

Shigjetari

Dielli do ua zbukurojë ditën sot dhe do ju shtojë optimizmin. Nëse keni një lidhje jeta juaj do jetë gjatë gjithë kohës e mbrojtur. Yjet do ju mundësojnë çaste fantastike dhe nuk do keni asgjë çfarë të kërkoni më shumë. Ju beqarët nuk do jeni shumë të vendosur dhe ka rr ezik të mos përfitoni nga mundësitë e shkëlqyera që do iu jepen. Në punë do e keni çdo gjë shumë të thjeshtë sepse e keni ndërtuar tashmë terrenin e duhur. Konfliktet do mungojnë plotësisht. Financat do ekuilibrohen tej mase dhe do keni mundësinë të bëni edhe investime afatgjata që do iu risjellin qetësinë e dëshiruar.

Bricjapi

Në përgjithësi euforia do rikthehet në jetën tuaj dhe do keni plot momente të këndshme. Yjet do ju mbështesin tej mase ju të dashuruarve dhe gjërat mes jush dhe atij që keni në krah do ecin për mrekulli. Ju beqarët jo vetëm që do keni njohje interesante, por në jetën tuaj pasioni mund të ndizet flakë. Përfitoni nga çdo moment. Në punë do ju duhet të bëni edhe zgjedhje përfundimtare për t’u futur në një etapë tjetër shumë më të favorshme. Mund të largoheni edhe nga pozicioni aktual. Në planin financiar mjafton të shmangni operacionet e rrezi kshme dhe gjendja ka për të mbetur gjatë gjithë kohës e mirë.

Ujori

Sado të mundoheni sot nuk do mund ta përmirësoni jetën tuaj. Shpesh do jeni edhe kokëfortë dhe nuk do flisni aspak. Për të dashuruarit ka për të qenë një ditë shumë e vështirë. Ne disa momente do ndiheni si të përhumbur dhe nuk do dini çfarë të bëni. Ju beqarët nuk do jetë e nevojshme të bëni asnjë lloj përpjekjeje për ta ndryshuar statusin sepse çdo gjë do ndodhë natyrshëm. Në punë jo se do keni pro bleme, por nuk do jeni më këmbëngulës si më parë për të arritur atje ku keni dashur. Në planin financiar do jeni gjatë gjithë kohës optimistë dhe nuk do ndaleni përballë sfidave që do iu dalin.

Peshqit

Përgatituni për ditë të hareshme sot. Buzëqeshja nuk do ju largohet nga fytyra dhe çdo gjë do e bëni me dëshirë. Për ata që janë në një lidhje kjo ka për të qenë një ditë mjaft dinamike dhe plot risi. Do kaloni plot çaste të lumtura pranë atij që dashuroni dhe kënaqësitë do jenë të paimagjinueshme. Nëse jeni beqarë duhet të reflektoni disa here para se të veprojnë pasi në të kundërt mund të lëndohen. Në punë do dini t’i menaxhoni gjërat me më shumë kujdes dhe për çdo paqartësi do ju drejtoheni direkt shefave. Në planin financiar do bini viktima të dëshirave tuaja të çmendura dhe mund të mbeteni keq. 

Continue Reading

Horoskopi

Ne muajin Maj keto 6 shenja do te kene shume fat/ Astrologia Meri Shehu parashikon keto shenja

Published

on

Dashi

Muaj përgjithësisht më i qetë do jetë ky për ju. Do ndiheni shumë më të qetë se më parë. Shëndeti gjithashtu nuk do ketë pro bleme serioze, por ama herë pas here do keni shqetësimet e zakonta të kokës, barkut, etj. Financat mundet edhe të përmirësohen po patet dëshirën e mirë dhe durimin e duhur për t’i menaxhuar. Data 13 do jetë me fat për të bërë diçka që do ua shtojë të ardhurat, mos e harroni.

Demi

Ky do jetë një muaj i qetë e i kënaqshëm për ju. Më në fund do gjeni paqen shpirtërore aq shumë të dëshiruar. Sipas Merit, gjendja shëndetësore nuk do jetë e shkëlqyer edhe për shkak të motit dhe lodhjes, por gjëra shqetësuese nuk ka për të pasur. Mundohuni të kujdeseni pak më tepër për veten. Planetët do ju ndihmojnë me financat, mos keni merak.

Binjakët

Sado që të bëni përpjekje nuk do arrini atje ku doni këtë muaj. Tregohuni më të kujdesshëm. Për shëndet të mirë hani me maturi dhe mos kaloni limitin e lodhjes. Gjithsesi në fund të muajit do jeni më dinamikë. Kujdes, mos punoni me shume sesa mundeni sepse do lodheni shpejt. Pro blemet financiare më në fund duket se do mbarojnë. Kjo do ju gëzoje dhe do bëni edhe ndonjë blerje.

Gaforrja

Dëgjojeni me kujdes zërin tuaj të brendshëm këtë muaj dhe do e shihni që do ndiheni akoma më mirë. Për shëndetin oral duhet të tregoni më tepër kujdes pasi shëndeti në tërësi do jetë i kënaqshëm. Situata financiare do fillojë të përmirësohet kështu që shfrytëzojeni për të shpenzuar për gjërat e domosdoshme.

Luani

Ky do jetë një muaj perfekt dhe pikërisht ashtu si e keni ëndërruar gjithë këto kohë. Shëndeti do jetë i shkëlqyer, madje do ndiheni të qetë edhe nëse vuani nga pro bleme kronike. Fundi i muajit do jetë më i kënaqshëm. Financat nuk do jenë ende të stabilizuara. Do bëni shumë shpenzime dhe buxheti sa do vije e do pakësohet.

Virgjëresha

Cilësia e këtij muaji do varet nga aftësia juaj për të jetuar momentin dhe kapja e mundësive që do iu jepen. Shëndeti do mbetet gati i njëjtë me një muaj më parë. Duhet vetëm të tregoni pak më tepër kujdes me disa organe që i keni më delikate. Financat nuk do kenë aspak pro bleme. Çdo gjë do shkoje mire sidomos që nga data 19.

Peshorja

Këtë muaj në shumë momente do qëndroni në pritje dhe nuk do veproni nga frika se mos gaboni. Shëndeti mund të ketë shqetësime të vogla që do lidhen kryesisht me gojën dhe barkun. Mirë është të mos neglizhoni asgjë. Sipas Merit, financat do jenë të mira. Edhe do shpenzoni edhe do fitoni goxha.

Akrepi

Nuk do ndiheni shumë të qetë këtë muaj dhe do ju duket sikur nuk do jeni më fat. Në fakt ndonjëherë duhet edhe ju të bëni përpjekje më shumë. Gjendja shëndetësore do jetë përgjithësisht e qëndrueshme dhe pa pro bleme serioze. Me financat duhet të bëni pak kujdes sidomos pas datës 19.

Shigjetari

Edhe pse nuk do jetë një muaj perfekt, disa periudha të këtij muaji do i adhuroni me të vërtetë. Shëndeti do lërë për të dëshiruar sidomos nëse nuk bëni kujdes me ushqimin. Dëgjojini këshillat e të afërmve tuaj sepse do iu bëjnë mirë. Financat do jenë të paqëndrueshme sidomos deri në datën 13.

Bricjapi

Ky do jete një muaj vërtet i bukur dhe çdo gjë do ecë qetësisht. Çdo moment do jeni plot jetë dhe energji. Miqtë do jenë mbështetje e fortë. Shëndeti për fat të mirë nuk do ketë pro bleme serioze. Financat do vazhdojnë të mbeten të mbrojtura edhe pse në shumë momente do ju duhet të veproni me më shumë kujdes.

Ujori

Këtë muaj do ju duhet të merrni vendime në çdo fushë. Reflektoni qetësisht dhe bëni atë që mendoni se është më e drejta. Gjendja shëndetësore nuk do jetë perfekte, por duke u kujdesur më shumë për veten situata do jetë më e mirë. Financat nuk do jenë shumë të këqija, por situata do jetë më e qëndrueshme dy javët e fundit.

Peshqit

Këtë muaj do ndodhin shumë gjëra dhe në disa momente mund të mbeteni me gojë hapur. Shëndeti nuk do jetë i keq edhe pse në fakt mund të abuzoni me disa ushqime të dëmshme. Financat nuk do jenë shumë të mira, por as shume të këqija. Mos u shqetësoni fare dhe pakësoni shpenzimet. Pas datës 15 priten ndryshime. 

Continue Reading

Horoskopi

Tualeti qenka vendi i “celesit” te suksesit per te/ Ja se ku gjen qetesi nga emocionet Jona Spahiu

Published

on

Jona Spahiu eshte nje prej gazetareve me ne ze dhe me te talentuara qe kane mediet shqiptare. Ajo eshte mjaft e suksesshme ne punen e saj dhe fansat e mbeshtesin per cdo projekt te sajin te ri.

Moderatorja ka nje jete publike shume interesante pasi eksploron vazhdimisht neper emisione dhe televizione te ndryshme. Prej kohesh ajo bashkejeton me te dashurin e saj, Frenkli dhe nga kjo bashkejetese ajo ka nje djale te bukur.

Jona Spahiu eshte pjese e emisionit “Kosherja” dhe nuk ka shume kohe qe ka celur si emision por gjithsesi Jona po tregon talentin e saj te lindur dhe te gjitheve po na pelqen shume.

Moderatorja e cila prezanton kete emision se bashku me Besart Kallakun gjithashtu po na shfaq nje ane tjeter te karakterit te saj, anen humoristike qe nuk e kishim pare me pare.

Por mikja e saj i paska nxjerre te palarat sot dhe bukuroshja jone nuk ka fjale per ta mohuar kete video qe shoqja e saj ka publikuar. Perpara fillimit te emisionit “Kosherja” bukuroshja jone lexon skenarin ne menyre qe te dale e pergatitur ne skene.

Me sa duket moderatorja qenka shume e emocionuar kete puntate dhe emocionet do ti nxjerre ne tualet ku po lexon dhe perserit skenarin me veten e saj. Pra nuk qenka aq e lehte te jesh moderatore ne nje emision ku te ndjekin me mijera shqiptare.

Nuk duhet te harrojme se Jona Spahiu ka qene pjese e emisionit “E diell” ne Top Channel ku me pas u largua dhe tashem eshte bere pjese e “Abc News”. Le ti urojme bukuroshes tone mjaft suksese ne karrieren e saj dhe shpresojme te arrije majat.

Continue Reading

Trending