Connect with us

Horoskopi

Do keni 1 mundesi qe vjen njehere ne jete/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do kete FAT ne vitin 2021

Published

on

Dashi (21 mars – 19 prill)

Ju jeni duke mësuar se si të bashkëpunoni me të tjerët dhe të bëni një ndikim më të qëndrueshëm brenda komuniteteve ku bëni pjesë. Ju jeni gjithashtu të përqendruar në bashkëpunimin në një nivel personal. Jeni mësuar të jeni gjithnjë miku më i mirë apo lojtari më i fortë.

2021-shi është një kohë e bukur për ju që të përfshiheni në një organizatë fitimprurëse ose të filloni të bëni një punë vullnetare, pasi po gjeni mënyra të rëndësishme për të dhënë dhe për të bërë një ndryshim tek të tjerët.

Demi (20 prill – 20 maj)

Ky është një vit i madh për karrierën tuaj. Ju po zgjeroni arritjet në punë, teksa merrni leksione të rëndësishme për të arrirë aty ku doni profesionalisht. Disa lëkundje të papritura mund të përfundojnë duke çuar rrugën tuaj të karrierës në një drejtim të ri, kështu që marrja e rreziqeve të llogaritura është e domosdoshme. Deri në fund të vitit 2021, ju do të keni një përvojë të pasur që mund t’ju duhet gjatë gjithë jetës suaj personale.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Për Binjakët, ky është viti i “zgjerimit të horizonteve”.

Pavarësisht nëse jeni duke udhëtuar, duke studiuar apo duke ndjekur ëndrrat tuaja për një kohë të gjatë, ju përsëri do ndiheni të etur për më shumë stimulim mendor. 2021-shi është viti ku ju do të kuptoni se nuk ka asgjë që s’mund ta arrini, nëse “ja keni vënë syrin”. Besimet tuaja filozofike po ndryshojnë formë, kështu që ndërsa mund të keni disa luftëra ekzistenciale gjatë vitit, do të gjeni ngushëllim në mençurinë që po përvetësoni.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Kufijtë do të jenë veçanërisht të rëndësishëm këtë vit. Ju jeni gjihnjë të gatshëm të sakrifikoni për të tjerët, prandaj është e lehtë ta humbisni veten në marrëdhënie të ngarkuara emocionalisht. Pikërisht, për këtë, ju duhen edhe kufijtë që do vendosni mes njerëzve.

Këtë vit, jepini përparësi vetes suaj dhe një procesi shërimi. Gjeni mënyra për t’u ndjerë të sigurt dhe të fortë, edhe me pikat tuaja të dobëta.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Mendja juaj është te dashuria dhe partneritetet këtë vit. Komunikimi brenda marrëdhënieve tuaja më të ngushta po zë vendin e parë – ju jeni duke mësuar se si të përqafoni drejtësinë dhe të bëni kompromis me njerëzit që doni më shumë, duke shprehur gjithashtu nevojat tuaja.

Ky vit do t’ju japë mundësi edhe të rreguloni rolet e marrëdhënieve që shihni se nuk po funksionojnë. Kujdesuni për karrierën tuaj duke mos iu dedikuar vetëm marrëdhënieve personale, por duke u përqendruar në ekuilibin punë-jetë.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Nëse prej kohësh nuk jeni marrë me veten, ky vit është momenti për të rikrijuar një rutinë të kujdesit ndaj vetes në jetën tuaj. Kjo përfshin ushtrime fizike, kujdes ndaj lëkurës etj.

Bëni vend në kalendarin tuaj për t’i lejuar vetes më shumë për t’u kënaqur. Sinkronizoni energjitë e mendjes, trupit dhe shpirtit tuaj.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Ky është një vit i shkëlqyer për të sjellë në jetë “fëmijën tuaj të brendshëm” dhe për të kuptuar se çfarë ju sjell gëzim. Ju po mësoni më shumë për procesin tuaj krijues dhe mënyrën se si frymëzoheni, prandaj jini të durueshëm me veten, ndërsa eksperimentoni me mënyrat për të shprehur atë që keni në zemër.

Mundësitë për romancë janë të shumta, prandaj mund të ndesheni papritur me ndjenja më të thella se ç’keni menduar. Mos harroni, kjo e gjitha është pjesë e një procesi.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Këtë vit ju jeni përqendruar në ndërtimin e një rrjeti sigurie emocionale. Kjo mund ta bëjë jetën tuaj të ndihet më e qetë dhe më e sigurt. Ose mund të jeni duke bërë rregullime në rrethin tuaj të ngushtë të miqve dhe duke zgjedhur të rrethoheni me një grup miqsh më të besueshëm.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Ky do jetë një vit i ngarkuar dhe emocionues. Ju po mësoni të jeni më të pranishëm dhe t’u kushtoni vëmendje njerëzve, situatave dhe gjërave në mjedisin tuaj të përditshëm, që do t’i bëjnë ndërveprimet tuaja të përditshme të ndjehen më të kënaqshme. Praktikoni meditimin dhe përgatituni për miqësi të reja në këtë vit.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

2021 do t’ju kërkojë të mendoni për ato që vlerësoni më shumë në jetë. Është një periudhë e shkëlqyer për të ndryshuar buxhetin tuaj personal dhe për të bërë një vlerësim të situatës suaj financiare. Ky mund të jetë një vit i shpenzimeve të mëdha, por gjithashtu mund të jetë një vit i fitimeve dhe kursimeve të mëdha nëse i luani kartat tuaja si duhet. Sigurohuni që ta përkëdhelni veten për të festuar arritjet tuaja.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Ju pret një vit me arritje të jashtëzakonshme. Ju jeni duke e ripërcaktuar veten dhe duke analizuar se si do i prezantoheni botës, se si karriera juaj reflekton mbi ju dhe çfarë përshtypjesh u lini njerëzve përreth jush.

Viti 2021 mund t’ju japë disa kriza identiteti, por ju do dilni nga ky vit më të fortë se kurrë dhe do e njihni veten tuaj shumë më mirë, në një nivel tjetër.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Uni juaj ëndërrimtar do të jetë po aq i pranishëm këtë vit. Por, në vend që të humbisni në mjegullën e imagjinatës suaj, gjeni mënyra për të lidhur vizionet tuaja shpirtërore me jetën tuaj të përditshme.

Ky është një vit perfekt për t’i dhënë përparësi një lidhjeje më të thellë me veten ose me dikë tjetër. Filloni të lexoni një libër shpirtëror apo të praktikoni meditimin.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Horoskopi

Mbani shenim daten 1 dhe 2 Prill 2022/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenej horoskopi

Published

on

Dashi: Më në fund do të çliroheni nga tensioni i ditëve të kaluara. Edhe pse datat 1 dhe 2 prill do të jenë disi të vështira, mundohuni që të mos gjeni ngushëllim tek ushqimi, duke krijuar probleme të tjera. Kujdesuni për formën fizike.

Demi: Në javën në vijim Saturni dhe Marsi do të jenë në prapavijë. Ruani qetësinë dhe mendoni pozitivisht. Jeni të hapur ndaj ndryshimeve dhe do t’u jepni fund disa raporteve, si dashurie edhe miqësore. Mblidhni forcat, se e ardhmja është e bukur.

Binjakët: Java do të fillojë me Hënën në shenjën tuaj, e cila do të nxitë dëshirën për të qenë në qendër të vëmendjes. Do të tregoheni më të vendosur falë Saturnit dhe Marsit në pozicion të favorshëm dhe kjo për shenjën tuaj është një risi e bukur.

Gaforrja: Yjet parashikojnë se do të përjetoni ditë të mbushura me romantizëm. Hëna do të kthehet nga shenja juaj, duke ju bërë më emotivë se kurrë. Lajmi i mirë është se as Saturni, as Marsi nuk do të ndikojnë më negativisht.

Luani: Do të fillojë për ju një etapë shumë e rëndësishme e jetës suaj. Saturni do t’ju nxitë të bëni shumë ndryshime në mënyrë të menjëhershme. Duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm në çdo hap që do të ndërmerrni. Kujdes të mos lëndoni njerëzit që i keni për zemër.

Virgjëresha: Keni shpirtin e kundërshtimit, aq sa rrezikoni të dukeni antipatikë. Bëni kujdes si shpreheni, sidomos aty nga fillimi i javës. Edhe energjitë po ju shterojnë. Kujdesuni për fizikun, duke e çlodhur mendjen edhe trupin.

Peshorja: Kjo do të jetë një javë e mbarë. Marsi, Saturni dhe Venusi të pozicionuar në shenjën tuaj do të ndikojnë që të jeni më të shoqërueshëm. Do të ndiheni më energjikë dhe do të keni dëshirë të merreni me projekte të reja si në aspektin personal edhe në atë profesional.

Akrepi: Saturni, Marsi dhe Urani në bashkëveprim me njëri-tjetrin do t’ju bëjnë të ndiheni nervozë dhe jotolerantë. Prandaj mundohuni të jeni të qetë dhe të mos e humbni toruan. Pini një çaj qetësues, sepse në këto momente kjo është ajo për të cilën keni nevojë.

Shigjetari: Mërkuri do të vazhdojë të ndikojë negativisht në shenjën tuaj edhe gjatë kësaj jave, por gjithsesi fati do t’ju ndihmojë. Saturni në shenjën e Ujorit do t’ju ndihmojë të zgjidhni ndonjë problem në punë, kurse Marsi pozitiv ju jep gjallëri. Më datë 3 prill, Venusi në prapavijë do t’ju krijojë bezdi.

Bricjapi: Saturni dhe Marsi janë larguar nga shenja juaj dhe nuk do të ndiheni më në presion siç jeni ndier gjatë këtyre muajve të fundit. Ky është momenti i duhur për të bërë një pauzë. Keni ende shumë gjëra për të bërë në aspektin profesional, por bëjini me qetësi.

Ujori: Gjërat do të marrin për mirë tani që Saturni dhe Marsi nuk do të jenë më në prapavijë. Keni dëshirë të bëni ndryshime në jetën tuaj dhe mund t’i bëni, por jo menjëherë. Më datë 3 prill Venusi do të kthehet më në fund nga shenja juaj.

Peshqit: Nuk pritet që këtë javë të keni ndryshime në jetën tuaj. Mërkuri ende në shenjë ju ndihmon në marrëdhënien me miqtë dhe prindërit. Marsi dhe Saturni janë kthyer në pozicion të pafavorshëm dhe prandaj do të ndiheni më të plogësht. Kujdesuni për fizikun tuaj.

Continue Reading

Horoskopi

Do ndertoni dicka shume te madhe per jeten tuaj/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron kete shenje

Published

on

Dashi: Shumë udhëtime mund t’ju bëjnë në furi. Do të përfitoni nga komisionet. Do të shpërbleheni për dhembshurinë dhe mirëkuptimin tuaj. Jeta e dashurisë mund të jetë e ndërlikuar. Do t’i arrini qëllimet tuaja me punë të palodhur dhe durim. Korrespondenca duhet të trajtohet me kujdes. Nëse po u jepni më shumë mundësi të tjerëve për t’ju kontrolluar, përveç gjysmës suaj më të mirë, mund të merrni një reagim negativ nga partneri juaj.

Demi: Do të keni kohë të lirë për të bërë gjëra për të përmirësuar shëndetin dhe pamjen tuaj. Kontrolloni veten që të mos shpenzoni shumë për argëtim. Mundësitë e rinovimit të marrëdhënieve. Ditë e madhe për dashurinë. Ditë e suksesshme për ata që janë në fushat krijuese. Mund të jeni të zënë duke parë filma në televizor ose celular dhe të harroni vepra të rëndësishme. Ju dhe bashkëshorti juaj do të krijoni kujtimin më të mirë të jetës suaj martesore sot.

Binjakët: Keni një qëndrim bujar ndaj jetës. Mos u ankoni për kushtet tuaja të jetesës. Mundësitë e fitimeve financiare. Ju mund t’i ktheni paratë e dhëna hua nga ju. Kaloni një ditë të qetë dhe të qetë me familjarët. Nëse njerëzit ju afrohen me probleme, injorojini ato. Shanset që dikush të propozojë. Mos llogarisni tek të tjerët për të bërë punën tuaj. Ju do të merrni njohuri të reja përmes seminareve dhe ekspozitave. Jeta në çift do jetë e mrekullueshme.

Gaforrja: Jeni mjaft të fortë për të përballuar vështirësitë. Kjo do të kapërcejë çdo çështje sfiduese. Shmangni fokusimin vetëm në çështje. Mbani një sy në mundësinë që mund të vijë në rrugën tuaj. Natyra juaj impulsive mund të sjellë probleme shëndetësore. Shmangni dhënien e huasë askujt. Do të bëni një jetë të qetë. Jeta e dashurisë do të ecë pa probleme, por jetëshkurtër. Dita juaj do të jetë plot tension në vendin e punës. Bashkëshorti do të kujdeset për shëndetin tuaj. Një kohë shumë e mirë do të kaloni së bashku në shtëpi.

Luani: Do të ndiheni të relaksuar sot. Merrni një pushim nga puna e përditshme dhe kënaquni maksimalisht me atë të mbyllur. Mund të vuani nga hipertensioni për shkak të stresit. Do të finalizoni një marrëveshje të re financiare. I dashuri juaj mund ta hedhë dhuratën tuaj nëse vazhdoni ta injoroni atë. Mos sillni ngarkesën e punës në shtëpi dhe shmangni grindjet me bashkëshortin. Kujdesuni për paqen tuaj mendore dhe kohën e çmuar. Nëse kërkohet, dilni nga shtëpia dhe praktikoni meditim për të mbajtur larg stresin dhe ankthin.

Virgjëresha: Miqtë do të ofrojnë mbështetje në nevojën tuaj. Falenderoni yjet tuaj me fat dhe shprehni mirënjohjen për miqtë tuaj. Silluni siç duhet me të dashurin tuaj, përndryshe mund të pendoheni më vonë. Do shpenzoni shumë për gjëra të vogla në shtëpi. Mësoni vlerat e dorëzimit dhe artin e ecjes drejt me dashuri dhe mirënjohje në zemër. Përpiquni të kuptoni nevojën e të tjerëve përpara se të merrni vendime në punë. Kaloni kohë të kufizuar me miqtë. Përqendrohuni në jetën tuaj personale dhe përpiquni ta bëni atë të bukur me anëtarët e familjes. Marrëdhënia juaj bashkëshortore do vuajë sot pasi nuk do të keni hapësirë.

Peshorja: Kurseni energjinë tuaj për diçka produktive në vend që ta shpërdoroni atë. Ditë e mirë për të ardhura të papritura financiare nga investimet e kaluara. Mos lejoni që vëmendja të devijohet për shkak të tensioneve familjare. Mos e urreni veten në keqardhje për veten. Ditë e mirë për marrëdhënie të reja romantike dhe miqësi. Mos u humbni në turmë. Edhe nëse e bëni këtë, merrni kohën tuaj dhe vlerësoni vlerën tuaj. Bashkëshorti do t’ju kushtojë vëmendje të veçantë sot.

Akrepi: Ditë e mirë për të kaluar kohën duke u marrë me ndonjë sport apo aktivitet fizik. Mos i shpenzoni paratë tuaja për gjëra të panevojshme edhe nëse gjendja juaj financiare është e fortë. Sjellja juaj bujare mund të përfitohet, ndaj kini kujdes. Jeta juaj e dashurisë mund të jetë në rrezik nëse nuk i kontrolloni pasionet tuaja. Do të merrni shumë ndihmë nga kolegët tuaj. Gjeni pak kohë për të qenë vetëm me mendimet tuaja. Pas një keqkuptimi, dita do të përfundojë shumë mirë me bashkëshortin.

Shigjetari: Kushtojini vëmendje shëndetit tuaj. Ditë e mirë për të fituar para shtesë. Pjesa më e madhe e kohës suaj do të shpenzohet duke kryer punët e shtëpisë në pritje. Mund të hasni në një marrëdhënie romantike nga askund. Sot do të mësoni gjëra të reja. Në kohën tuaj të lirë, do t’ju pëlqejë të kaloni kohë nën qiellin e pastër dhe hapësirat e hapura. Do të përfitoni shumë falë qetësisë suaj mendore. Bashkëshorti juaj dhe ju do të bini sërish në dashuri.

Bricjapi: Personat e kësaj shenje të zodiakut duhet të pushojnë dhe të pushojnë sa më shumë. Disa biznesmenë ka të ngjarë të arrijnë përfitime monetare me ndihmën e miqve. Kjo do t’ju ndihmojë të kapërceni problemet tuaja financiare. Fëmijët do të ndihmojnë në përfundimin e punëve të shtëpisë. Nëse dëshironi të martoheni me të dashurin tuaj, kjo është dita kur duhet të flisni me të. Në punë, duhet të përqendroheni për të dyfishuar rezultatin. Sot do të bënit ato gjëra që keni dashur gjatë fëmijërisë. Do të jeni të zhgënjyer sot për shkak të mungesës së mbështetjes nga partneri juaj i jetës në një moment të vështirë.

Ujori: Temperatura juaj e shkurtër mund t’ju shkaktojë më shumë probleme. Njerëzit që kishin marrë kredi mund të përballen me probleme në shlyerjen sot. Ju duhet të shmangni çështjet e diskutueshme që mund të çojnë në duel verbal me të dashurit. Përndryshe dashuria juaj do të arrijë një lartësi të re. Duke qenë se keni aftësinë për të arritur shumë, është e këshillueshme që të shfrytëzoni sa më shumë mundësitë që ju vijnë. Një lajm i mirë pritet nga një vend i largët deri në orët e vona të mbrëmjes. Sot do të jetë një ditë e mrekullueshme me bashkëshortin tuaj.

Peshqit: Vullneti juaj do të shpërblehet sot gjatë një situate shumë të ndërlikuar. Nuk duhet ta humbisni mendjen gjatë marrjes së vendimeve emocionale. Paratë që keni kursyer deri më tani mund të përdoren sot. Por, shpenzimet mund t’ju dobësojnë shpirtin. Në familjen tuaj ka të ngjarë të ndodhë një mosmarrëveshje për para. Sot është dita kur një buzëqeshje e bukur e të dashurit tuaj do ta ndriçojë ditën. Një projekt i rëndësishëm për të cilin keni punuar është vonuar. Duhet të kaloni kohë cilësore me partnerin tuaj të jetës duke bërë një pushim nga puna. Do të merrni një surprizë të këndshme nga i dashuri juaj.

Continue Reading

Horoskopi

Luani me ide te reja, Dashi do arrij qellimet/ Astrologia Susan Miller paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi

Është dita e duhur për t’u përpjekur maksimalisht për qëllimin tuaj.

Do të keni rezultatin që dëshironi nëse tregoheni diplomatë gjatë zgjidhjes së një problemi emergjent.

Nuk është koha e duhur për të rrezikuar duke ndërmarrë një projekt të ri.

Demi

Disa Demë do të surprizohen nga një lajm që do të marrin këtë të hënë.

Ka gjasa që ky lajm të vijë nga dikush që do të rikthehet sërish në jetën tuaj.

Në përgjithësi kjo ditë nuk do të sjellë probleme, por as ndonjë rezultat të rëndësishëm.

Binjakët

Nuk ka ndonjë këshillë të veçantë sesi duhet të veproni.

Kushtojini vëmendjen e duhur partneres/partnerit tuaj pasi do të ketë shumë nevojë për mbështetjen tuaj.

Në mbrëmje ka gjasa të zhvilloni një bisedë të rëndësishme për të ardhmen me personin e zemrës.

Gaforrja

Gaforret duhet të përpiqen të gjejnë kompromis mes ambicies dhe realitetit objektiv.

Egziston mundësia që qëllimet tuaja të arrihen në një kohë të shkurtër.

Shmangni ndërhyrjet e të huajve, pasi nuk do të kenë ndikimin duhur.

Luani

Mos e shpenzoni energjinë për të tjerët.

Ekziston rreziku që gjithçka që do të bëni në të mirë të të tjerëve nuk do të vlerësohet.

Ekziston edhe mundësia që përpjekjet tuaja të keqinterpretohen.

Mos ndani idetë me këdo, por vetëm me ata që i besoni.

Virgjëresha

Besojini intuitës suaj, pasi ka shumë mundësi që t’ju çojë drejt rrugës së duhur.

Mos i besoni verbërisht gjithçkaje që dëgjoni rreth romancave spontane.

Nëse në mbrëmje do të jeni në një takim të rëndësishëm, mos u përpiqni të silleni si dikush tjetër.

Peshorja

Peshoret rekomandohen të mos nxitojnë nesër.

Mos merrni përsipër detyra që nuk mund t’i realizoni.

Mos mendoni vetëm por të ardhmen, por jetoni të tashmen.

Detyra kryesore për këtë të hënë është të rregulloni marrëdhëniet tuaja personale.

Akrepi

Disa Akrepë do të ndihen të stresuar në punë nesër.

Do të bënit mirë që kohën e lirë ta kaloni me familjarët tuaj.

ta që janë të detyruar të punojnë më shumë seç e kishin parashikuar, këshillohen të përqendrohen vetëm tek vetja dhe të refuzojnë kërkesat për ndihmë, pasi do të jetë e pamundur për ju.

Shigjetari

Shigjetarët kanë mundësi ta kalojnë këtë ditë nën shoqërinë e partnerit/partneres.

Ka gjasa të fitoni vëmendjen e një prej kolegëve.

Shigjetarët e martuar mund të tundohen të nisin një marrëdhënie sekrete, por mos harroni që ky do të ishte një gabim fatal.

Bricjapi

Bricjapët do të jenë mjaft të ngarkuar në punë nesër. Një projekt do të kërkojë vëmendje të veçantë nga ana juaj.

Shpenzoni energjitë aty ku duhen dhe përpiquni të mos shpërqendroheni.

Rekomandohet të kërkoni ndihmë nga personat tuaj të afërt.

Ujori

Përpiquni të mbani veten nën kontroll dhe tregohuni të përmbajtur.

Kjo këshillë vjen për të gjitha fushat e jetës.

Shmangni presionin e tepërt në marrëdhënien personale, por edhe ambicien e tepërt në punë.

Peshqit

Ka gjasa që kjo ditë të mos sjellë shumë rezultate produktive.

Arsyet për këtë mund të jenë përtesa, mungesa e fuqisë ose mungesa e interesit.

Të gjitha këto do të jenë të papranueshme nëse keni një axhendë të ngarkuar përpara.

Continue Reading

Trending