Connect with us

Horoskopi

Jeta juaj do marr nje kthese te papritur/ Astrologia Meri jep horoskopin javor 18-25 Janar 2021

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK JAVOR DT 18 DERI NE DT 25 JANAR 2021

NJE JAVE SHPERTHYESE . APOKALIPTIKE DHE PERMBYSJE

Ne mes te Muajit te Pare te vitit dhe kemi je kombinim shume Shperthyes dhe sjell nje situate te tensionuar hap pas hapi

Kjo ndodh pasi dy shenjat Dem dhe Ujor kane perqendruar planetet ne perballje mes tyre

Ne Ujor Saturni dhe Jupietri takohen me Diellin qe futet ne dt 20 por edhe me Merkurin

Ne shenjen e Ujorit Mendimi dhe deshira kerkojne clirim dhe Horizonte te reja

Nga Shenja e Demit Marsi dhe Urani u kundervihen Shenja e Demit dihet qe eshte shenje Toke dhe Praktike Urani Ne Dem u pergjigjet tendencave Materialiste te Demit dhe nuk fal per ceshtje zoterimi dhe ekonomie Vepron dhe kundervepron me te gjitha menyrat Duke qene seUrani eshte Planeti qe udheheq te gjithe planetet qe ndodhen tashme ne Ujor Ne rrjedhen e diteve do ndeshim me surpriza dhe permbysje per shkak te distancimit midis gjinive mashkull dhe femer apo bashkepunueseve edhe ne nje pune te perbashket sociale apo bashkepunuese

Do shohim ne kete rast situatat te sqaruara edhe do kuptojme deri ku kane shkuar gjerat dhe situatat ne cdo marredhenie Veshtiresite ne ceshtjet ekonomike nuk do kene te bejne me zgjedhjet tona personale prandaj do duhet te presim dhe te perqendrohemi ne endrrat tona

Keto dite do kemi nje perballje midis

Lirise dhe ngecjes ne nje vend

Cdo kunderveprim i pjesshem duhet te pengohet pasi i kthen gjerat mbrapsht dhe nuk i zhvillon

Urani preferon permbysje te plote te situatave qe pengojne levizjen dhe lirine personale

Dashi

Do jeni ne nje lufte per mbizoterim ekonomik dhe social Tani kete jave vendoset se cfarre drejtimi do marrin punet dhe ceshtjet tuaja me te rendesishme materiale dhe personale

Demi

Nje kthese e papritur ne jeten tuaj me e forte nga sa mund te mendonit edhe ju vete do i ndryshoj situatat ne lidhje me karrieren dhe te ardhmen tuaj ne cift

Binjaket

Tani do dalin ne pah te gjithe kundershtaret tuaj real dhe te gjitha prapaskenat qe ju kane bere apo keni bere Jeni ne nje perballje te vertete per te mbijetuar ne te ardhmen

Gaforrja

Miqte e mire i bejne llogarite e mira Ne te kundert te gjithe ata qe keni cilesuar si miq dhe aleate do ju dalin kunder dhe do ju prishin te gjitha ekuilibrat

Luani

Fillon nje anatagonizem i madh dhe nje ndryshim ne marredheniet tuaja me te rendesishme Do perpiqen tju ndryshojne te dhenat e qendrueshme por edhe tju marrin nje perfitim ekonomik qe mezi e kishit vendosur

Virgjeresha

Sot do kuptoni dhe ne ditet ne vazhdim qe me punen tuaj duhet te merreni vete ju Ne te kundert atyre qe u kishit dhene me shume pushtet do ju prishin pune dhe do ju shpenzojne me teper duke perfituar per vete

Peshorja

Ne dashuri dhe ne art do synoni te jeni te paert pavaresisht se kjo do ju kushtoj pak me shume ekonomi apo qtesi shpirterore Luf te per lu fte e dhembe per dhembe ne kete kohe ndryshimesh te medha

Akrepi

Kush me shume se ju do ndjehej mire ne kete periudhe ngacmimesh dhe provokimesh deri ne gjerat me te shtrenjta Do arrini te permbysni mendimin e keq qe kane per ju dhe do ndertoni nje bote te re per veten tuaj

Shigjetari

Ju duhet ne kete periudhe te shkeputeni nga disa persona qe ju kane mbajtur pas vetes dhe nuk ju kane dhene shume liri per shume vite Kjo do jete shkeputja me e madhe per ju

Bricjapi

Do filloj periudha ku ne emer te ardhmes apo nje marredhenie te qendrueshme ju te filloni te investoni ne ekonomi Por kjo do rezultoj nje revolucon per ju pasi eshte hera e pare qe do ta beni per dike ne emer te dashurise

Ujori

Nje ndryshim dhe surprize e madhe ju pret ne jeten tuaj Nje kthese ne pune apo ne jeten personale Do ndryshoni ambjent shtepi apo do filloni nje bashkejetese

Peshqit

Duhet te luteni qe dikush qe ju do dhe ju perkrahe te fitoj ne kete periudhe shume te veshtire Ne te kundert do ju terheqi pas vetes ne renien e tij apo saj

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Horoskopi

Do te marrin 1 surprize te madhe/ Keto jane 4 shenjat me FAT te muajit PRILL 2022

Published

on

Prilli do të jetë një muaj me shumë lajme interesante për disa shenja të horoskopit po vetëm tre prej tyre do të kenë surpriza të vërteta.

Peshqit Të lindurit në këtë shenjë do të kenë mjaft fat në anën e tyre, do të presin surpriza të këndshme,veçanërisht nga familjarët apo partnerët. Për beqarët, fokusi do të jetë tek kërkimi i një shpirti binjak, dikush që i kupton dhe di t’i dëgjojë më shumë se kushdo tjetër. Kjo perspektivë do të jetë shumë më e rëndësishme se çdo dhuratë materiale.

Ujori Një tjetër shenjë që do të ketë disa surpriza të mëdha sigurisht që do të jetë ajo e Ujorit. Arsyeja gjendet në faktin se një pjesë e madhe e mundimit në punë do të shpërblehet pikërisht në muajin prill, kur gjithçka do të jetë më e relaksuar. Këta persona do të jenë më të fokusuar te vetja. Dashuria mund të jetë një surprizë që ndoshta do të vijë papritur.

Luani Shenja e tretë që mund të ketë një surprizë të mrekullueshme do të jetë ajo e Luanit. Javët e para të marsit e dobësuan vërtet këtë shenjë dhe padyshim që meriton një surprizë shumë origjinale, siç do të ndodhë gjatë muajit prill. Ndoshta surpriza do të vijë nga një miqësi e rëndësishme.

Akrepi Shenja e fundit që mund të marrë një surprizë do të jetë Akrepi. Pas shumë javësh mjaft të ndrydhura, muaji prill mund të përfaqësojë një kthesë të mirë për karrierën ose një surprizë financiare nga ana e njerëzve të dashur. Edhe dashuria mund të sjellë disa surpriza, si për shembull një lajm që pritej me shumë frikë.

Continue Reading

Horoskopi

Do te merrni shume para dhe do te beheni milionere/ Keto jane 3 shenjat pasanike per vitin 2022

Published

on

Në ditën e sòtme, do t’ju máhnítím fare, sepse sot línd pyetja se gjáte vítit 2022 cilat nga shènjat ka më shumë shánse për t’u bèrè i/e pásùr.

Edhe pse ndònjèherë është shumë e vèshtírë që të páráshikòjmë të ardhmen, sepse ende nuk i kèmi ato fùqí, ne mùnd të pèrdòrim shenjat dhe shumë mètòda të tjera për të mèsùar ç’do na ndòdhè.

Pra, a do bèjmè párá në vitin 2022?

Përgjígjen më të sáktë për këtë na e jèp vetëm zònja Mèri, e cila deri më táni nuk ka gábùar në asnjë nga lèxímet e saj të yjeve.

Ajo thòtë se ata njerëz që pèrpíqen shumë në jetë për të ecùr sa më párá dhe për t’u bèrè të pásùr, tashmë gjíthë bota i njèh, dhe shumica e emrave të pásánikève në botë jánë të shenjës së Bínjákëve.

Pra, me pák fjalë, kjo është një nga shenjat më të fávòrízuar që për gjátë vitit 2022 dhe për një kohë shumë të gjátë drèjt të ardhmes, të bèjè shumë lèk.

Gjátë kësaj períudhe, Jùpíterí ndòdhèt në shenjën e Ujòrëve dhe për këtë arsýe shumë nga më të përkèdhèlurit e fátit do të jènë shenjat e ajrit.

Për ta do të ndòdhín vetëm lajme të mira dhe në fámíljet e tyre do të hýjë shumë energjí e mirë dhe do të shíjòjnë edhe ngrítje në fínánca.

Pra, të dáshùr njerëz, ata që janë të shenjës së Bínjakève këto kohë dùhèt që të ndíhèn njerëzít më me fát.

Lájme shumë të mira víjnë edhe nga pláneti i fátit, sepse ai është shumë afèr shenjës së Ujòrève dhe kësaj shenje i jèp shumë mùndèsi për hápje èkònomíke dhe për kríjimín e dyerve të reja në jetë.

A dòni edhe një tjetër sùrprízë? Këtë rrádhë fávòrízohen shumë edhe Peshoret me Gáfòrret dhe Dèmát, ku do të kènë afèr fátin si në dashùri, ashtu edhe në punë dhe shèndèt.

Të gjítha veprímtáritë që ata do të bèjnè dhe do të ndèrrmárrin, do të kùròrèzohen vetëm me shumë sùksès.

Në fámíljèt e këtyre shenjave, fátin në fíllím do ta márrín fèmijët të cilëve në çdo fushë të jetës do t’u shkòjè mbárë e mirë.

Nëse ndòkùsh nga këto shenja do të jètë i përfshírè në fùshën e bíznèsít, do të ndèrmárrin edhe këtu një rrítjè.

Pra për ta permblèdhùr të gjithë këtë páráshíkim, janë Bínjákët, Ujòrët, Peshoret, Gáforrèt dhe Dèmat që do kènë shumë pèrpárësi në çèshtjet ekònòmíke.

Pa pèrjáshtùar edhe Shígjètarët që u bllòkùan tèrèsísht vjet, fùsha e flùtùrimit, e udhètimít apo e psíkòlògjísë u bllòkùa dhe këtë vit do kènë një hápje.

Ajo do të ndòdhè në lídhjèt ekonòmíke ose një ndrýshím të spèktrít të shíkímit të mùndèsive të tyre në këto aspèktè.

Continue Reading

Horoskopi

Do takoni 1 person qe do ju ndryshoje jeten/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 31 MARS 2022

Dashi

Sot do keni nje perjetim shume te gjalle brenda jush dhe kjo do ju inspiroj si nje ide e re per te rregulluar rremjujen shpirterore brenda vet jush

Demi

Do takoheni me nje person shume te gjalle dhe me energji ne diten e sotme qe do ju fusi ne nje rrjedhe te re me moderne dhe te kendshme ne jeten tuaj

Binjaket

Nje asteroid i Quajtur Urania sot do ju ngrej ne qiell aty ku keni pasur frike te shkelni me mendjen tuaj Rendesi ka qe Urania te mos jete zhgenjyese si nje person i gabuar ne jeten tuaj .

Gaforrja

Keni mundesi ne diten e sotme te mbyllni nje detyrim apo te sqaroni nje plan qe e keni ne mendje dhe ju ka ardhur si frymezim sidmos ne lidhje me kontaktet jashte vendit dhe nje biznes turizmi

Luani

Ne punen tuaj sot nuk duhet te ndaleni tek varka e shpetimit por te velat dhe te era e re qe mund te fryj ne favorin tuaj Nese nuk e gjeni rrymen e duhur te drejtimit ka varke qe ju con ne breg

Virgjeresha

Asteroidi Urania me Jupiterin perball jush ju hap nje shteg te ri po qe nuk mund ta shikoni nese nuk keni pergatitjen e duhur dhe shpirtin e duhur krijues Takimi me nje femer qe ju frymezon eshte detyre

Peshorja

Dita e sotme do kete nje ndikim te madh ne nje ceshtje ekonomike me nje investim qe prek ekstremin e rrezikut dhe deshires per te bere dicka te re

Akrepi

Frymezimi qe vjen nga asteroidi Urania ne diten e sotme ju sjell nje ide te re se si mund te shijoni erotizmin tuaj edhe pa nje partner te cilesuar ne krahun tuaj

Shigjetari

Sot do perpiqeni te gjeni nje rigjenerim te ri ne lidhje me ambjentin ku jetoni dhe nje menyre te re per te shijuar ditet brenda shtepise tuaj pa e ndjere se jeni brenda

Bricjapi

Dita e sotme do ju tregoj qe keni nje mundesi te re ne miqesi dhe dashuri por qe duhet ta pershtasni me nje sjellje te re Nje shoqe ju prish pak drejtimin ne dashuri duke ju folur per nje person tjeter

Ujori

Asteroidi Urania ju tregon nje rruge te re duke ju frymezuar me se shumti ne aspektin ekonomik dhe erotik Nje fytyre e re do futet ne jeten tuaj

Peshqit

Keni nevoj sot per nje mendim te dyte por edhe te pare ne drejtimin e marrdhenieve tuaja ne jeten personale dhe bashkepunuese Ju duhet nje rigjenerim ne pamje

Continue Reading

Trending