Connect with us

Flitet se

Horoskopi javor 28 Dhjetor-3 Janar i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e javes me parate

Published

on

Dashi

Dashuria

Çiftet do të duhet të marrin më seriozisht disa çështje, të cilat janë shtyrë për shumë kohë. Disa ndjenja duhet të hetohen mirë për të kuptuar nëse ato janë pozitive apo negative. Flisni për këtë hapur me partnerin tuaj tani që mundeni.Beqarët do të kenë rrugën e pastruar dhe do të jenë në gjendje të marrin vendime më të forta në lidhje me jetën e tyre private . Ata janë të gatshëm të përfshihen, duke hedhur një hap shtesë drejt një personi.

Puna

Ju jeni në një fazë delikate, e cila do të kërkojë shumë përkushtim nga ana juaj . Ju do të mbështeteni nga njerëz që do të përpiqen në çdo mënyrë të vijnë dhe t’ju takojnë. Nga kjo pikëpamje ju jeni me shumë fat, mbajini fort.

Financat

Në bisedë me miqtë ose të afërmit do të diskutoni mundësi të ndryshme për të ardhura më të mira ose për ndonjë punë shtesë. Do të ketë ide të ndryshme interesante për të cilat do të duhet më shumë kohë për të menduar dhe hulumtuar.

Demi

Dashuria

Çiftet do të përpiqen, sa më shumë që të jetë e mundur, t’i japin njëri-tjetrit një dorë shtesë në momente të vështira, ato në të cilat tensioni është në maksimumin e tij . Sigurisht që do të jetë një mënyrë e mirë për tu rritur së bashku. Beqarët do të përfitojnë nga momenti për të analizuar më mirë ndjenjat e tyre dhe për të bërë kontakte me njerëz që , në të kaluarën, mund të kishin diçka më shumë.

Puna

Ju jeni përpjekur të merrni vendime pa ndihmën e askujt, por tani jeni në një udhëkryq dhe do të donit vërtet ndërhyrjen e një kolegu ose një personi që ju e respektoni.

Financat

Në përgjithësi, kjo javë paralajmëron të ardhura të mira ose fitime nëse punoni në fushën e tregtisë.

Binjakët

Dashuria

Çiftet nuk do ta privojnë veten nga momentet e vetmisë , por gjithsesi duhet të përpiqen të ndajnë sa më shumë që të jetë e mundur. Nëse nuk e bëni tani, do të jetë e vështirë të rikuperoni në të ardhmen. Beqarët nuk kanë ende një plan të qartë për këto ditë , por ata nuk duhet të humbin zemrën dhe të përpiqen të kontaktojnë njerëz interesantë, me mjetet teknologjike në dispozicion.

Puna

Ju tashmë keni bërë shumë përpjekje për të arritur një nivel të pranueshëm , mos prisni më shumë sesa jeni në gjendje të bëni në këtë moment. Mundohuni të jeni të durueshëm dhe të prisni për kohë më të mira.

Financat

Këtë javë do të konsideroni një ide ose sugjerim që do të vijë nga një mik apo i njohur. Mund të ketë të bëjë me një lloj investimi ose përdorimin e kursimeve tuaja për t’ju sjellë një fitim me kalimin e kohës.

Gaforrja

Dashuria

Çiftet do të kalojnë momente pasigurie, për shkak të problemeve të mëparshme. Nëse flasim për të, gjithçka do të shkojë mirë dhe problemi do të zgjidhet. Beqarët ende nuk kanë hedhur hapin e parë drejt një personi i cili, në kohët e fundit, ka tërhequr vëmendjen e tyre. Nëse gjeni guximin, do të merrni kënaqësi të madhe.

Puna

Ju u keni dhënë shumë njerëzve  përreth jush dhe kjo mund të ketë ndikim në punën tuaj . Këtë javë, do të duhet të përpiqeni të rirregulloni idetë tuaja dhe t’i bëni ato paksa të vlefshme.

Financat

Nëse merrni një ofertë pune ose biznesi, merrni kohë ta konsideroni me kujdes para se të jepni një përgjigje përfundimtare. Kjo ësht ënj ëperiudhë e vitit që duhet të mendoni për investimet në projektet tuaja të cilat kanë të bëjnë me përmirësimin e të ardhurave tuaja.

Luani

Dashuria

Çiftet do të duhet të kërkojnë ide të vogla në jetën e përditshme për të ndërtuar një marrëdhënie më të mirë. Edhe nëse tashmë jeni të kënaqur , gjithmonë mund të bëni më shumë, duke marrë parasysh edhe problemet e periudhës.  Beqarët do ta vlerësojnë shumë këtë moment kujtimi, në të cilin do të jenë në gjendje të thellojnë të gjitha ndjenjat negative që lidhen me të kaluarën , dhe më pas të ecin përpara me qetësi dhe të gjejnë personin e duhur.

Puna

Mundohuni të mos hapni sfida, veçanërisht nëse nuk jeni në gjendje të merreni me të në mënyrën më të mirë. Krenaria juaj shpesh ju bën ngacmues.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Luanit, këtë javë do të bëni disa plane paraprake në lidhje me raste të ndryshme të natyrës materiale ose pasurore.Kjo do të jetë jetë një javë me shpenzime të mëdha, dhurata, investim.

Virgjëresha

Dashuria

Çiftet do të përpiqen të jenë sa më të pranishëm për partnerin, duke e mbështetur atë në çdo vendim, edhe nëse nuk jeni plotësisht dakord. Është thelbësore të tregohet besim dhe prirje ndaj tjetrit, të paktën tani.  Beqarët do të tërheqin vëmendjen e tyre nga çështjet e përditshme , në mënyrë që të mos thellojnë disa marrëdhënie, të nisura në mënyrën e gabuar. Ndoshta është më mirë të shkëputeni për një kohë.

Puna

Lironi kontrollin mbi një bashkëpunëtor ose një koleg, i cili mbase nuk ju duron dot më. Ju duhet të mësoni të prisni më pak, veçanërisht nëse në anën personale nuk jeni aq të qëndrueshëm.

Financat

Disa nga ngjarjet e mira këtë javë do të lidhen me lajme ose dokumente që do të merrni dhe që do t’ju japin shpresë për kohë më të mira për të ardhmen tuaj të afërt, veçanërisht financiarisht.

Peshorja

Dashuria

Çiftet do t’i marrin shumë më seriozisht propozimet e partnerit të tyre, ndoshta duke kuptuar se e kanë ekzagjeruar duke vendosur kufij të caktuar. Rritja do të jetë themelore.  Beqarët do të përballen këtë javë me një depërtim më të madh, duke u përpjekur të rikthejnë atë ekuilibër të brendshëm që ka munguar për një kohë . Ju gjithashtu mund të punoni për vetëvlerësim, në mënyrë që të jeni gati në kohën e duhur dhe të mos humbni mundësi të çmuara

Puna

Krijimtaria juaj kërkon më shumë hapësirë. Por për të realizuar ëndrrat tuaja nuk do të jetë e mjaftueshme për të hartuar diçka. Do të jetë gjithashtu e nevojshme ta kompletoni atë dhe të gjeni një mënyrë për ta vënë në praktikë, me mjetet e duhura. Përndryshe nuk mund të kërkoni para të tepërta.

Financat

Një pamje e tillë e ngjarjeve të ardhshme nuk paraqet humbje, por do t’ju bëjë të merrni angazhimet tuaja më seriozisht dhe me përgjegjësi. Java sjell biseda në lidhje me një punë të re, një pozicion të ri ose një mundësi për të ardhura të reja shtesë përmes punës me kohë të pjesshme.

Akrepi

Dashuria

Çiftet duhet të ruajnë paqen e mendjes pavarësisht nga gjithçka , pavarësisht nga problemet që mund të lindin ose ato tashmë të pranishme. Shtrëngimi i dhëmbëve nuk mund të jetë problem për ju që jeni luftarak.  Beqarët nuk do përballen me disa takime me shumë qetësi, prandaj do zhgënjehen nga sjellja e të tjerëve. Sidoqoftë, shumë mund të mësohet nga këto përvoja.

Puna

Në fakt, shëndeti do të ndikojë shumë në aktivitetet tuaja, kështu që nëse jeni në krye, ju mund të përfitoni nga momenti jo vetëm për veten tuaj, por edhe për të ndihmuar njerëzit e tjerë që, thellë thellë, e meritojnë atë.

Financat

Do të keni një javë të favorshme për aktivitete në lidhje me paratë, që nuk do të thotë te vraponi nëpër dyqane dhe shpenzime sipas dëshirës.

Shigjetari

Dashuria

Çiftet do të marrin disa vendime të nxituara në ditët e para , por do të jetë e mundur të kthehen së shpejti, për të rivendosur qetësinë dhe ekuilibrin e nevojshëm.  Beqarët do bëjnë gjithçka për të marrë reagime pozitive nga disa persona, por shfaqja mund të mos jetë zgjedhja e duhur për momentin.

Puna

Në momentet e bashkëpunimit me kolegët, ju jeni traktori që tërheq të tjerët, por kini kujdes që të mos harxhoni energjinë tuaj në punë të padobishme ose në grindje qesharake, sepse duhet të synoni majën këtë javë.

Financat

Do të keni mundësinë të fitoni para shtesë, për sa kohë që jeni të gatshëm të punoni gjatë këtij sezoni festash.Shumë do të shijojnë këto shtatë ditë me të ardhura më të mira ose para të papritura.

Bricjapi

Dashuria

Çiftet do të përballen me një sfidë të madhe, por më shumë pozitive sesa negative, kështu që do të ketë prova të prekshme të rezistencës dhe dashurisë së tyre për njëri-tjetrin. Beqarët do preferojnë të jenë të kujdesshëm, si gjithmonë, duke mos rrezikuar hapat e vegjël përpara të bërë muajt e fundit . Sidoqoftë, në disa raste, mund të ketë nevojë për pak zhgënjim, një kapje guximi, për të nxitur gjërat paksa.

Puna

Biseda me kolegët është e mirë për ju, por lodhja mund t’ju befasojë papritmas, kështu që kini kujdes nga fluturimet e zbukuruara dhe idetë tepër të hollësishme, pasi mund të mos i përfundoni ato. Shmangni tensionet e panevojshme, për çështje dytësore.

Financat

Kjo javë për njerëzit e shenjës së Bricjapit do të jetë shumë emocionuese, pasi do të përjetojnë emocione. Gjithashtu do të shijoni dhurata dhe para.

Ujori

Dashuria

Çiftet do të duhet të rrisin mirëkuptimin e tyre, sepse vetëm në këtë mënyrë ata do të jenë në gjendje të merren vesh dhe të marrin vendimet e duhura për të dy.  Beqarët nuk do të shkojnë në kërkim të një shoku shpirtëror, siç bënë më parë, por do të rrëmbehen nga ngjarjet. Kjo është mënyra më e mirë për të mos pritur asgjë në këmbim.

Puna

Nëse jeni në nxitim për të kapur majat, kjo është java e duhur për ju. Merrni kreditin tuaj , por kini kujdes që të mos shkelni në territorin e ndonjë kolegu më me përvojë ose më të vjetër. Ju e dini se si zilia mund të ndikojë negativisht në karrierën tuaj.

Financat

Zhvillimi i favorshëm gjatë javës do të ketë raste financiare, kryesisht të lidhura me marrjen e parave në të ardhmen tuaj të afërt. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm kur merrni ose bëni një premtim për para.

Peshqit

Dashuria

Çiftet do të jenë shumë më të brishtë se zakonisht, por jo në një mënyrë të keqe . Njohja e dobësive të personit tjetër mund të jetë mënyra për të arritur zemrën e tyre . Njohja dhe vlerësimi i vetvetes pavarësisht gjithçkaje është qëllimi më i lakmuar.  Beqarët do të vendosin veten e tyre  në vend të parë, duke bërë këtë, ata gjithashtu do të jenë në gjendje të kenë më shumë vetëbesim për t’u përballur me marrëdhënie të reja dhe të mundshme. Nëse kanë patur sukses në të kaluarën, tani do të kenë sukses.

Puna

Planet tepër kërkuese mund t’ju ​​turbullojnë mendjen, filloni me të vogla, veçanërisht të hënën dhe të martën. Atëherë do të futeni në ingranazhin e duhur dhe askush nuk do të jetë në gjendje t’ju ndalojë , përveç nëse shëndeti juaj është i dobët.

Financat

Java do të jetë e favorshme për punën ose biznesin tuaj, por nuk do të krijohen mundësi aq të mëdha për zhvillim, për të bërë kontakte të reja ose për të ardhurat që prisni.

4 Comments

4 Comments

  1. Pingback: feshop cvv

  2. Pingback: Esport

  3. Pingback: concuresolution

  4. Pingback: sirokura.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Flitet se

Do largoni 1 person nga jeta juaj/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

Dashi – Të kapshëm dhe të vëmendshëm ndaj detajeve, ju do të tregoni aftësi të madhe në marrëdhënie, duke i përballuar të gjitha problemet. Do të jetë një fundjavë e këndshme me miqtë, por paksa e paqëndrueshme për zemrën, të cilën do ta ndjeni si një anije në det të stuhishëm. Sigurisht, dëshirat tuaja do të jenë të nxehta. Do të keni raport të mirë me Binjakët dhe Luanin dhe diskutime me një Dash tjetër.

Demi – Nëse organizoni një udhëtim ose duhet të diskutoni me dikë, kushtojini vëmendje keqkuptimeve pasi mund t’ju shkaktojnë të papritura të bezdisshme. Fundjavë për t’i kushtuar rëndësi mirëqenies tuaj: relaksim dhe pa ushqim të tepërt! Komunikim i mirë me Ujorin dhe Shigjetarin dhe momente tensioni me një Luan joshës.

Binjakët – Fundjavë e mirë për dashuri dhe emocion! Ju do të ndjeni nevojën për dashuri, për të dhënë dhe për të marrë konfirmim, për të shijuar sigurinë e zemrës, që për një kohë të gjatë ka qenë e helmuar nga hidhërimi. Do të kënaqni me Dashin dhe Peshoren, dhe mos e u mërzisni për zgjedhjet e një Virgjëre kokëfortë.

Gaforrja – Ju do të keni një kapacitet të madh organizativ. Simpatia dhe batutat e duhura do t’ju bëjnë të këndshëm dhe dashamirës. Do të jetë një fundjavë e mrekullueshme për tu njohur me njerëzit dhe për t’u argëtuar dhe me kë doni. Disa re do të kalojnë në zemrën tënde, por largojini dhe zhdukini! Do të shkoni mirë me Bricjapin dhe Peshqit dhe si zakonisht do të keni dyshime shumë dyshime me Binjakët!

Luani – Qielli juaj do të jetë rozë për dashurinë, por i zi për marrëdhëniet shoqërore, të vëna në provë nga një keqkuptim. Nëse një mik do t’ju zhgënjejë, mos u merrni fare: do të keni hakmarrjen tuaj shumë shpejt! Gëzoni emocionet, ëmbëlsinë dhe favorizimet. Do të keni pasion me Dashin dhe Akrepin. Mos mendoni për atë që ka thënë një Luan tjetër, por largojeni nga jeta juaj.

Virgjëresha – Fundjavë e mirë për tu argëtuar, për të shijuar një ditë relaksimi, për të takuar miq, për të organizuar një mbledhje familjare, dhe edhe nëse jeni të interesuar të punoni mund të keni dhe të ardhura të mira. Ju do të jeni me fat, veçanërisht në marrëdhëniet me njerëzit. Do të shkoni shumë mirë me Bricjapin dhe Ujorin ndërsa me një Shigjetar do të keni dyshime.

Peshorja – Yjet ju sugjerojnë të organizoni një fundjavë për të kaluar kohë me partnerin tuaj. Dhe nëse nuk keni një të tillë, kërkoni sepse është koha më favorshme që të bien në dashuri me ju! Harmoni e mirë me Binjakët dhe Peshqit por do ta keni të vështirë të kuptoni Bricjapin.

Akrepi – Dëshironi argëtim? Bëjeni! Ju mund të udhëtoni, organizoni një festë ose ndoshta të mendoni se si ta bëni ditëlindjen tuaj të veçantë, e cila është në të vërtetë shumë afër. Dhurata paraprake? Për zemrën, sigurisht që po! Do të shkoni mirë me Luanin dhe Shigjetarin, me të cilët do të ndiheni më të qetë.

Shigjetari – Fundjavë e bukur për zemrën tuaj, e cila do fillojë të rrahë përsëri, dhe do t’ju bëjë të ndiheni sërish të gjallë dhe të lumtur. Kush i dihet, ndoshta do të jetë për një takim fatal, ose do të ndodhë sepse më në fund një Dem ju tha “Po”. Mirëkuptim me një Akrep, por mos ushtroni presion tek një Peshore.

Bricjapi – Dëshironi të dilni jashtë nga guaska dhe të takoni njerëz të këndshëm dhe interesantë për arsye të ndryshme? Epo, kjo është fundjava juaj. Do të jesh i shkëlqyer dhe do të godasësh. Bonus shtesë? Ju mund ta bëni atë të qartë në familje dhe të shijoni disa orë harmoni. Do të shkoni me Gaforren dhe Virgjëreshën; lëreni të qetë një Peshoren sepse mund të ketë drejtë.

Ujori – Jeni para një fundjave të mirë për dashurinë. Si mendoni ta kaloni kohën? Ju mund të organizoni diçka të veçantë me partnerin tuaj ose t’i shpenzoni kohën duke mësuar diçka të re që do t’ju hyjë shumë në punë në të ardhmen. Do të shkoni mjaft mirë me Demin dhe Virgjëreshën; dyshime në rritje me një Gaforre.

Peshqit – Fundjavë e mirë për të bërë miq të rinj. Fundjavë e përshtatshme për udhëtime, festa dhe aktivitete të të gjitha llojeve. Do të kënaqeni por gjithashtu do të hasni dhe sqaroni një temë të pakëndshme me dikë që ju intereson. Komunikim të mirë me një Gaforre dhe Peshore dhe bezdisje nga një Dash!

Continue Reading

Flitet se

Puthje dhe perqafime dhe ngacmime/ Ja si shkoi takimi i Bores dhe Donaldit ne Big Brother VIP

Published

on

Bora Zemani ka mbërritur brenda shtëpisë së ‘’Big Brother Vip’’ për të shuar njëherë e mirë zërat që se mes Donaldit dhe Semit ka një raport më shumë se sa shoqëror.

Ajo takoi Semin, shoqen e saj prej 15 vitesh duke i dhënë asaj motivim për të vazhduan përpara me forcë dhe pozitivitet.

Pak çaste më vonë, ajo pranoi të takonte edhe Donaldin, ish-partnerin e saj.

Takimi i tyre nisi me një përqafim të gjatë dhe me një trendafil të dhuruar nga Donaldi.

‘’Si je…?’’, e pyeti Bora

‘’Jam i turbullt’’,- u përgjigj Donaldi.

Bora zgjodhi që t’i jepte pak forcë dhe motivim ish-partnerit të saj për të vazhduar me entuziasëm këtë rrugëtim.

Takimi i tyre u shoqërua me shumë emocion ndërsa publiku brohoriste për një puthje romantike. Me ne fund Donaldi e puthu dhe duket se ka nje rikthim te ciftit

Continue Reading

Flitet se

Kane ngelur edhe 9 dite nga muaji Tetor/ Astrologia Meri Gjini paralajmeron keto 5 shenja horoskopi

Published

on

Tashmë prapavija e Mërkurit mbaroi, por bashkë me të pati edhe dy planete të tjerë që u kthyen në vijën e tyre të drejtë, Saturni dhe Plutoni.

Pas një periudhe të vështirë me komunikimin dhe ekuilibrat, astrologia Meri Gjini, e ftuar në “Shije Shtëpie” në Tv Klan foli edhe për fenomenin që nisi gjatë kësaj jave: kalimi i Hënës së plotë në Dash.

Ajo shpjegoi ngjarjet e rëndësishme dhe ndikimet që do të ketë kjo ndodhi në secilën shenjë të zodiakut deri në fund të muajit Tetor.Dashi-Hëna është te vetja, do të kenë vëmendje mjaftueshëm, aq sa për të vendosur kufijtë e vetvetes.

Ajo që është e sigurt, me kthimin e Mërkurit në të drejtë dhe këtë Hënë të plotë, do të mund të zgjidhin çështjet që i përkasin profesionit dhe ekonomisë për të zgjidhur dhe sheshuar ankthin e mbartur që nga muaji Shtator. Duhet të shmangin vendosjen e gjërave në mikroskop, asgjë nuk është e përsosur.

Demi

-Gjërat që do të zgjidhen apo aty ku do të duhet të fokusohen në korrigjimin e çfarë është dëmtuar nga Mërkuri në të kundërt në hyrjen e trefishtë që patëm, e para lidhet me raportet njerëzore, si në shoqërore e familjare, dhe e dyta ka të bëjë me përmbylljen e bashkëpunimeve. Urani te Demat i ka përgatitur dhe projektuar në ndryshime thelbësore. Kjo periudhë, të paktën deri në fundin e muajit, do të kenë mundësira shumë të mira për t’u qartësuar dhe për të vendosur pikat e fundit apo çfarë ka ngelur e pakositur nga muajt Shtator-Tetor. Hëna e plotë i dhuron zhvillime të mira, por që mund të vijnë nga ndikime, kontakte, takime me njerëz që kanë diçka të rëndësishme për t’iu ofruar apo që kanë potencialin e duhur.

Binjakët-Hënë e plotë e bukur, edhe pse kanë qenë goxha të tensionuar, të ngarkuar, me toleranca të vogla, me një komunikim paksa të vështirë dhe me tendencën për tonacione të larta me vend e pa vend, kjo situatë do të mbyllet dhe do të jetë e mundur të kenë një sukses apo drejtim të rëndësishëm. Kthimi i Mërkurit në vijë të drejtë do t’i sheshojë shuam gjërat, pavarësisht se do të vazhdojnë të jenë në qendër të vëmendjes, por do të arrijnë ta menaxhojnë shumë mirë egon, sharmin që do të shpërndahet me një ritëm të shpejtë. Do t’ia dalin mbanë të realizojnë gjërat që duan më shumë nga muaji Tetor.ADVERTISEMENT

Gaforrja-Mërkuri në të kundërt, në hyrje të trefishtë, solli një luhatje të ndjeshme te emocioni dhe paqëndrueshmëri në axhendën e tyre nga detyrime të vogla, të shtëpisë, të familjes. Nuk kanë treguar entuziazmin e tyre dhe nuk kanë shijuar rutinën. Kthimi i Mërkurit në të drejtë do të bëjë të mundur që të paktën kjo rutinë të marrë ngjyra që të japë buzëqeshje te e përditshmja e tyre. Hëna e plotë bën që shumë nga impenjimet në kokën e tyre të vendosen në vijë të drejtë. Hyrja e Marsit me Plutonin, i cili ndodhet përballë, ndërsa Marsi në një pozicion shumë të rëndësishëm, bëjnë që pavarësisht se është katërkëndësh, pra që pikëpyetjet të jenë të mëdha, në fund të javës do të marrin përgjigje nëse vazhdojnë t’i kushtojnë rëndësi vetes në çfarëdolloj drejtimi e lëvizjeje.

Luani-Tendenca është goxha e fortë për të treguar dominancën në ambientet e tyre dhe kjo mund të bëjë që reagimet e tyre të jenë nervoze, por edhe përgjigja po ashtu. Duhet të përgatisin veten se çfarë janë gati të presin prej të tjerëve dhe në këtë mënyrë do të mund të kontrollojnë nervozizmin apo tonacionin e tyre. Kjo Hënë e plotë, do të bëjë të mundur që detyrimet e tyre, të gjitha format, llojet e problematikave që ka nxjerrë Mërkuri do të zgjidhen drejt fundit të muajit, nisur nga dita e sotme nisur me një telefonatë apo diskutim të rëndësishëm.

Virgjëresha-Në familje të tetë në hartën e tyre personale, hyrje shumë e rëndësishme për të trajtuar çështje jetike që mbarten në brendësi të kohës, si pronësi, shitje, blerje, firmosje që lehtësohen shumë që bëhen të sakta me Mërkurin e drejtë. Hëna e plotë do t’i ndihmojë për t’u qartësuar me pikëpyetje personale si orientimi që duan t’i japin vetes në çështje praktike, mënyra si mund të pozicionohen në lidhje të afërta, jo detyrimisht intime apo në drejtim të dashurisë, por të shoqërive dhe bashkëpunëtorëve të tyre shumë të afërt, që do t’i lehtësojë shumë. Do të jetë një periudhë shumë intensive dhe nuk do të ndikohen nga katërkëndëshi i Marsit me Plutonin.

Peshorja-Ka Marsin me vete, alkool dhe timon në fundjavë nuk ka vend. Për sa i përket shanseve të dyta lidhur me vendimet që kanë marrë në pjesën e parë duket sikur do të bëjnë kompensim shumë të mirë.

Akrepi-Me rivalitetin, ambiciet, pikëpyetjet apo gjërat e vendosura brenda vetes së vet do të kalojnë ditën e sotme dhe ditën e nesërme. Ky katërkëndësh sjell për mirë mbylljen e një detyrimi ekonomik.

Shigjetari-Të dashuruar, të domosdoshëm, të nevojshëm në çfarëdolloj ambienti. Gjithë energjia do të ketë nevojë për ndihmën tënde, me Venusin tek vetja dhe Mërkurin në të drejtë do të zgjidhin çështjet që kanë të bëjnë me jetën personale, të mbartura prej fundit të Gushtit.

Bricjapi-Një sheshim të programit, një qartësim i axhendës. Truri dhe mendja e tyre do të kthjellohet me gjërat praktike me të cilat po merren. Hëna e plotë do t’i sjellë mundësinë për t’u marrë me veten, për t’u zbukuruar dhe për të nxjerrë më të mirën.

Ujori-Dilema dhe paqartësi në zhvillimet ekonomike, për shkak të situatave të mënyrave të ndryshme që nuk janë në të njëjtën formë. Ajo që do të shenjojë hyrja Saturn me Hënën e plotë është nisje dhe vazhdimësi shumë e rëndësishme biznesi, profesioni, karriere.

Peshqit-Kjo Hënë e plotë do të nxisë financat dhe fantazinë. Gjendet forma për të zgjidhur problemet e ekonomisë. Aty ku do të duhet të shijojnë me Venusin në Shigjetar është dashuria.

Continue Reading

Trending