Connect with us

Horoskopi

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor 21-28 Dhjetor 2020 i detajuar per cdo shenje

Published

on

Dashi

Puna

Nëse dekurajoheni në provën e parë, atëherë me siguri do të gjeni pengesa të tjera. Një qëndrim pozitiv sigurisht që do të shkaktojë reagime pozitive.

Dashuria

Çiftet duhet të shkojnë mirë, të paktën në pjesën e parë të javës, kur bëhet fjalë për gjërat e vogla të jetës së përditshme. Në vend të kësaj, do të keni gjithë fundjavën për të diskutuar seriozisht çështje më të rëndësishme. Beqarët nuk do lënë asnjë gur pa lëvizur. Ka disa risi që mund të japin atë shtytjen për të ecur përpara.

Financat

Kjo javë do të jetë financiarisht e favorshme, për sa kohë që mbani mendjen e shëndoshë dhe praktikën në veprimet tuaja.Ju mund të jeni me fat në veprimet që lidhen me paratë, por shmangni rreziqet ose punoni në mirëbesim.

Demi

Puna

Disa kolegë mund të kenë disa inate të fshehura keq kundër jush, të cilat do të duhet të përpiqeni t’i zbuloni dhe zgjidhni këtë javë.

Dashuria

Çiftet ende nuk do të jenë në gjendje të marrin ato vendime të rëndësishme për të ardhmen. Beqarët do të kenë shumë më shumë mundësi sesa kohët e fundit , kështu që ata mund të angazhohen në njohje apo njohje të thjeshtë .

Financat

Këtë javë, shumë do të jenë të lumtur me paratë që do të vijnë përmes punës, marrëdhënieve të biznesit ose familjes.

Binjakët

Puna

Disa lajme ju presin këtë javë dhe tjetrën, veçanërisht nga pikëpamja ekonomike. Mundohuni të jeni më të zgjuar dhe mendjemprehtë, veçanërisht përpara atyre që nuk duan t’i njohin këto merita.

Dashuria

Çiftet nuk do u japin shumë peshë disa sjelljeve të partnerit të tyre, duke bërë një gabim të madh. Beqarët do e marrin shumë seriozisht martesën, duke u përpjekur ta mbajnë atë dhe ta bëjnë sa më konkrete.

Financat

Këtë javë mund të habiteni nga ngjarjet në shtëpi ose në punë. Ju do të jeni në gjendje të merreni me secilin prej tyre në mënyrë diplomatike, me mençuri. Nëse ato kanë të bëjnë me punën tuaj, në disa raste ato mund të kenë të bëjnë me rritjen e pagës, marrjen e parave të papritura, fitimin, etj.

Gaforrja

Puna

Mundohuni të tregoni më shumë sportivitet në gara me kolegët tuaj. Nëse tregoni se jeni të zemëruar ose shumë krenar, kritikat do t’ju presin. Shmangni përplasjet për arsye të parëndësishme, të tilla si fitimi “kush është më i mirë”.

Dashuria

Çiftet do të duhet të gjejnë harmoninë e zakonshme , në mënyrë që të mos preken nga ndikime të veçanta negative. Do të ishte më mirë të përpiqesh të ishe më i mirë dhe më i mirë nga të dy palët. Beqarët do kenë disa mundësi, por do të ishte më mirë të sqaroni idetë tuaja , dhe më pas të vazhdoni me një zemër më të lehtë.

Financat

Ju keni shumë gjëra për të menduar, për të gjykuarose për të qenë krenar për përpjekjen dhe punën që keni bërë gjatë vitit.Megjithatë, këtë javë do të keni një marrëdhënie të vështirë me anëtarët e familjes ose kolegët të cilët do të merren kryesisht me paratë.

Luani

Puna

Mundohuni të tregoni veten pak më të hapur për këdo që ju ofron një punë ose një shans. Veçanërisht, nëse ju bëjnë një propozim që nuk keni ndërmend ta pranoni, mos u tregoni të menjëhershëm në refuzimin e tij.

Dashuria

Çiftet do të kenë më shumë kohë për t’iu përkushtuar dhe për t’iu përkushtuar vetes, kështu që do të ishte mirë dhe e dobishme, të përpiqen të ndërtojnë sa më shumë që të jetë e mundur, të jenë gati për të ardhmen që është akoma në pritje. Beqarët do mund të zgjedhin më lehtë , sepse personat para tyre do të hapen shumë më shpejt. Së shpejti do të jeni në gjendje të kuptoni nëse ai është personi i duhur.

Financat

Disa nga veprimet tuaja nga muajt e mëparshëm këtë javë do të jenë të suksesshme dhe do t’ju sjellin përparim, fitim ose ndonjë përfitim tjetër.

Virgjëresha

Puna

Mundohuni të jeni pak më të hapur ndaj vartësve tuaj duke pasur parasysh situatën e përgjithshme. Shefi mund të ketë nevojë edhe për ju . Të gjithë mund të kishin nevojë për të gjithë. Një ndihmë shtesë nuk dhemb kurrë.

Dashuria

Çiftet po kalojnë një kohë jo të lehtë për lidhjen e tyre, por ata ende kanë një dashuri të madhe, e cila do t’i ndihmojë ata të kapërcejnë gjithçka në mënyrë të shkëlqyeshme. Beqarët do të zgjerojnë horizontin e tyre, në një mënyrë të tillë që të jenë në gjendje të kapin më mirë sinjalet e njerëzve të cilët, zakonisht, nuk do ta merrnin kurrë veten në konsideratë . Mund të jetë një rizbulim i bukur i vetvetes.

Financat

Kjo do të jetë një javë e pafavorshme për marrjen e vendimeve të rëndësishme në lidhje me dokumentet financiare ose bankare ose një kontratë.

Peshorja

Puna

Mundohuni të mos e vendosni veten në situata që mund t’ju bëjnë të rrezikoni shumë financiarisht. Ju duhen disa këshilla nga ata që janë më me përvojë. Kërkojeni atë sa më shpejt të jetë e mundur, deri në fund të javës.

LEXO EDHE: Shenjat e horoskopit që nuk janë për lidhje serioze
Dashuria

Çiftet do të duhet t’i kushtojnë vëmendje tjetrit, por të mos jenë të nënshtruar. Të gjithë duhet të mbajnë ambiciet dhe pozicionet e tyre , duke kërkuar padyshim një ekuilibër të brendshëm. Nëse nuk ia dilni mbanë, secili në rrugën e tij. Beqarët do të kenë disa vështirësi në gjetjen e njeriut te duhur, por nuk duhet të dorëzohemi përkundrazi, do të duhet të vazhdojmë të kërkojmë. Pavarësisht nga periudha, një zgjidhje do të gjendet.

Financat

Ka shpenzime, të cilat duhet të adresohen me një racionalitet më të madh, në funksion të së ardhmes. Ju nuk mund të përjashtoheni, por përsëri mund të provoni një metodë për të ruajtur dhe hequr disa para mënjanë në të njëjtën kohë.

Akrepi

Puna

Mos u tregoni shumë të ashpër ndaj vetes nëse nuk qëndron saktësisht në axhendën tuaj. Ditët do të kalojnë shumë më shpejt, nëse keni kaq shumë çështje për të zgjidhur.

Dashuria

Çiftet do të duhet të punojnë shumë për të gjetur një ekuilibër. Fatkeqësisht, dy personazhe të fortë janë të destinuar të përplasen përgjithmonë , por kjo nuk do të thotë që ata nuk mund të merren vesh. Beqarët do preferojnë të pushojnë nga takime të caktuara, duke u përpjekur të kalojnë sa më shumë kohë me veten dhe mendimet e tyre. Në fakt, ata do të duhet të analizohen plotësisht para se të hapen me të tjerët.

Financat

Kjo do të jetë një kohë e mirë për të diskutuar çështje të ndryshme pronësore ose zotime të ardhshme të pronave. Është e mundur të angazhoheni për zgjidhjen e problemeve financiare, diçka që nuk do të jetë e vështirë për ju.

Shigjetari

Puna

Mundohuni të zvogëloni përpjekjet dhe orët tuaja të punës, pasi ato mund të mos ju sjellin rezultatet e dëshiruara. Sakrificat tuaja duhet të vlejnë diçka dhe jo vetëm lavdi.

Dashuria

Çiftet duhet të kenë kujdes që të mos e teprojnë me disa qëndrime, të cilat tashmë kanë qenë një problem serioz në të kaluarën . Mund të përpiqeni të ndërmjetësoni, gjithmonë dhe në çdo rast. Eshtë përpjekja që kërkohet. Beqarët do e fillojnë javën me pritshmëri të mëdha, por do të duhet të shkojnë përsëri gjatë ditës, veçanërisht kur marrin refuzime. Jo të gjithë mund të jenë të hapur për një lloj njohurie.

Financat

Nëse punoni me para, jini sa më të përqendruar që të mos bëni një gabim të pakëndshëm ose të bëheni objekt i mashtrimit të dikujt.

Bricjapi

Puna

Puna në një mënyrë rraskapitëse nuk ju ngarkon aq shumë, por mund të mendojë për njerëzit që janë afër jush . Mundohuni të gjeni një ekuilibër më të mirë dhe të lodheni edhe më pak.

Dashuria

Çiftet do të jenë mirë në ditët e para. Shumë shpejt do të rregullojnë dhe do të përpiqen të rindërtojnë të ardhmen e tyre. Beqarët nuk do ta vlerësojnë vëmendjen shumë ndërhyrëse, ato që jepen me qëllimin e vetëm për të pasur dikë për të folur.

Financat

Gjatë javës do të ketë tension në lidhje me një dokument ose një kontratë të një natyre financiare, pagesa të humbura ose të harruara dhe të tjera.

Ujori

Puna

Mundohuni të jeni pak më të guximshëm dhe të jepni mendimet tuaja kur kërkohen. Edhe nëse nuk janë të tilla, përsëri do të duhet të përpiqesh të zgjidhësh një situatë globale me dialog , të cilin e ke shtyrë për shumë kohë.

Dashuria

Çiftet do të duhet të jenë shumë të kujdesshëm, sepse ndryshimi më i vogël i një gjendje shpirtërore mund të gjenerojë diskutime të pafundme, nga të cilat nuk do të jetë e lehtë të largoheni në mënyrë paqësore. Beqarët do të përmirësojnë qasjen e tyre ndaj të tjerëve, por gjithsesi do të duhet të jenë shumë më të vëmendshëm ndaj karakteristikave që kërkojnë në një partner hipotetik të jetës.

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, një situatë ose angazhim i papritur do të lindë këtë javë, që mund të ketë lidhje me një dokument financiar, një kartë bankare ose një hua.

Peshqit

Puna

Ju ende nuk keni përfunduar një projekt , i cili është studiuar në detaje, por që nuk e ka parë dritën edhe kur ishte e realizueshme . Tani që jeni në këtë ngërç, duhet të hidhni hapin e madh, ose ta hiqni atë plotësisht.

Dashuria

Çiftet do të kenë shumë çështje për të rivlerësuar, për modifikimin e disa kushteve të jetesës. Mund të jetë mirë dhe një pikënisje e dobishme, të miratohen të gjitha ato ndryshime që deri më tani kanë mbetur vetëm një mendim. Beqarët do kenë aftësinë të propozojnë vetveten , por shpesh do të tregojnë pak ndjeshmëri. Kjo mund të jetë një pikë kundër tyre, gjithashtu sepse tregon brishtësinë emocionale në të cilën ai po derdhet për një kohë.

Financat

Kjo javë do të kërkojë më shumë vëmendje për ata prej jush, puna e të cilëve përfshin para ose dokumente të rëndësishme. Problemi atje ku do të ndodhë patjetër do të jetë për shkak të gabimit tuaj.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Horoskopi

Do te keni nje kthese te forte per mire ne jeten tuaj/ Horoskopi i detajuar per daten 13 Prill 2021

Published

on

Dashi

Do qëndroni në një vend sot dhe nuk do keni aspak dëshirë të bëni ndonjë lëvizje. Për ju që keni një lidhje ka për të qenë një ditë pasive. Here pas here edhe mund të mërziteni dhe do doni të bëni diçka ndryshe. Nëse jeni beqarë nuk do doni të bëni aspak ndryshime sepse edhe ashtu si jeni ndiheni për mrekulli. Puna nuk do ketë ndonjë zhvillim shumë të rëndësishëm. Mund të humbisni edhe disa mundësi të shkëlqyera që do iu jepen. Më menaxhimin e financave nuk do jeni aspak serioze dhe gjendja ka rre zik të përkeqësohet edhe më tepër. Asgjë nuk do jetë më si më parë.

Demi

Mundohuni të bëni çdo lloj përpjekjeje sot për ta përmirësuar marrëdhënien me të gjithë që ju rrethojnë sepse vetëm ashtu do jeni më optimistë dhe do ndiheni mirë. Ju të dashuruarit nuk do keni durimin e duhur për ta dëgjuar partnerin tuaj dhe kjo do nxitë herë pas here debate dhe pro bleme. Sipas Dritare.net, ju beqarët do keni një ditë të mbushur me aventura dhe emocione. Do bëni mirë nëse e shfrytëzoni në maksimum çdo çast sepse nuk do ketë më të tilla ditë. Në punë, ngaqë do doni të arrini çdo gjë menjëherë, ka rr ezik t’i ngjitni shpejt shkallët dhe do lini boshllëqe. Financat do jenë të kënaqshme kështu që përfitoni nga për të bere edhe ndonjë investim më shumë.

Binjakët

Përgatituni për një ditë të mbushur me pr obleme dhe paqëndrueshmëri. Për ju që jeni në një lidhje asgjë nuk do ecë mire. Gjatë gjithë kohës do keni dyshime dhe nuk do dashuroheni dot qetësisht. Ju beqaret nuk duhet ta joshin dikë me gënjeshtra sepse gjithçka që do bëni do jetë në dëmin tuaj nesër. Në punë do keni shumë ide në mendje dhe gjërat do ju ngatërrohen. Nuk do arrini dot të riktheni ato që do mendoni dhe për pasojë as nuk do i vini në zbatim kur duhet. Me shpenzimet mundohuni te jeni të arsyeshëm gjatë gjithë kohës dhe gjendja do mbetet e kënaqshme. Mund të shlyeni edhe ndonjë borxh.

Gaforrja

Do zgjidheni me më shumë optimizëm sot dhe nuk do e lëshoni veten përballë sfidave që mund t’iu dalin. Ju që jeni në një lidhje nuk duhet kurrsesi të dekurajoheni edhe pse mund të keni pro bleme në jetën tuaj ne çift.. Duke u mbyllur në vetvete dhe duke e lëshuar veten asgjë nuk do mund të rregullohet. Ju beqarët do jeni të përkushtuar ndaj një projekti të rëndësishëm dhe nuk do e keni mendjen tek krijimi i një lidhjeje. Në punë do bëni edhe përpjekjet që nuk i kishit menduar ndonjëherë për të arritur çdo gjë që dëshironi. Për financa më të mira duhet patjetër të limitoni në maksimum shpenzimet.

Luani

Sot harmonia, alegria dhe ngjyrat do jenë mbizotëruese në jetën tuaj. Çdo gjë ka për t’iu ecur ashtu si e kishit menduar. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia juaj me partnerin do përmirësohet tej mase. Do i shihni gjërat me një sy tjetër dhe do jeni shumë më optimistë. Ju beqarët do merrni shumë ftesa, por asnjeri nuk do mund t’ua ndryshoje mendjen për të filluar një lidhje. Në punë do kërkoni të punoni në një ambient të qetë dhe pasi t’iu plotësohen të gjitha kushtet keni për të arritur atë që doni. Në sektorin e financave do ndiheni si të përhumbur sepse gjendja me të vërtetë që do jetë goxha pro blematike dhe delikate.

Virgjëresha

Nuk do ndiheni aspak mirë gjatë kësaj dite dhe zemra sërish do jetë bosh. Ju të dashuruarit, edhe pse në një lidhje do ndiheni shumë vetëm. Nuk do e ndieni aspak ngrohtësinë e dikurshme të partnerit dhe kjo do ju brengosë. Ju beqarët duhet të tregoheni më të matur dhe më të kujdesshëm sepse jo të gjithë personat që do iu joshin do jenë ashtu si duken në pamje të pare. Në punë nuk do ju njihen meritat dhe kjo do ju mërzitë së tepërmi. Flisni hapur me shefat dhe nëse ata nuk pranojnë disa kushte mendoni të kërkoni diçka tjetër. Në planin financiar bëjini me kujdes llogaritë në mënyrë që në një moment mos mbeteni keq.

Peshorja

Po ditët të silleni dhe po nuk nxituat çdo gjë ka për të ecur më së miri gjatë kësaj dite. Nëse jeni në një lidhje mos bëni gabimin e madh të flirtoni me persona të tjerë sepse keni për t’u penduar për gjithë jetën. Do shkatërroni çdo gjë të bukur që keni ndërtuar dhe asgjë nuk do mund të rikthehet si më parë. Ju beqarët do keni shumë njohje, por për asnjërin nga personat nuk do ju rrahë zemra fort. Sipas Dritare.net, në punë mund të ndiheni gati të ndërmerrni edhe disa rreziqe për të arritur akoma më lart. Maturia dhe durimi do jenë pikat tuaja të forta. Në planin financiar ka ardhur koha të vendosni ekuilibër sa më parë sepse përndryshe situata do përkeqësohet.

Akrepi

Dita e sotme do fillojë qetësisht, por dalëngadalë do zbukurohet dhe do bëhet më emocionuese. Nëse jeni në një lidhje dhe keni edhe dyshimin më të vogël ndaj partnerit tuaj, flisni hapur me të dhe mos i mbani asgjë të fshehtë. Vetëm në këtë mënyrë do i shmangni pro blemet serioze. Nëse jeni beqarë më në fund do realizoni një takim interesant dhe mjaft serioz. Për ju çdo gjë do ndryshoje tashme. Në punë mendohuni mirë para se të veproni dhe parashikojini ato që do ndodhin. Me shpenzimet tregohuni sa me të moderuar që të mundeni dhe nuk ka për t’iu ndodhur asgjë e keqe.

Shigjetari

Dielli do ua zbukurojë ditën sot dhe do ju shtojë optimizmin. Nëse keni një lidhje jeta juaj do jetë gjatë gjithë kohës e mbrojtur. Yjet do ju mundësojnë çaste fantastike dhe nuk do keni asgjë çfarë të kërkoni më shumë. Ju beqarët nuk do jeni shumë të vendosur dhe ka rr ezik të mos përfitoni nga mundësitë e shkëlqyera që do iu jepen. Në punë do e keni çdo gjë shumë të thjeshtë sepse e keni ndërtuar tashmë terrenin e duhur. Konfliktet do mungojnë plotësisht. Financat do ekuilibrohen tej mase dhe do keni mundësinë të bëni edhe investime afatgjata që do iu risjellin qetësinë e dëshiruar.

Bricjapi

Në përgjithësi euforia do rikthehet në jetën tuaj dhe do keni plot momente të këndshme. Yjet do ju mbështesin tej mase ju të dashuruarve dhe gjërat mes jush dhe atij që keni në krah do ecin për mrekulli. Ju beqarët jo vetëm që do keni njohje interesante, por në jetën tuaj pasioni mund të ndizet flakë. Përfitoni nga çdo moment. Në punë do ju duhet të bëni edhe zgjedhje përfundimtare për t’u futur në një etapë tjetër shumë më të favorshme. Mund të largoheni edhe nga pozicioni aktual. Në planin financiar mjafton të shmangni operacionet e rrezi kshme dhe gjendja ka për të mbetur gjatë gjithë kohës e mirë.

Ujori

Sado të mundoheni sot nuk do mund ta përmirësoni jetën tuaj. Shpesh do jeni edhe kokëfortë dhe nuk do flisni aspak. Për të dashuruarit ka për të qenë një ditë shumë e vështirë. Ne disa momente do ndiheni si të përhumbur dhe nuk do dini çfarë të bëni. Ju beqarët nuk do jetë e nevojshme të bëni asnjë lloj përpjekjeje për ta ndryshuar statusin sepse çdo gjë do ndodhë natyrshëm. Në punë jo se do keni pro bleme, por nuk do jeni më këmbëngulës si më parë për të arritur atje ku keni dashur. Në planin financiar do jeni gjatë gjithë kohës optimistë dhe nuk do ndaleni përballë sfidave që do iu dalin.

Peshqit

Përgatituni për ditë të hareshme sot. Buzëqeshja nuk do ju largohet nga fytyra dhe çdo gjë do e bëni me dëshirë. Për ata që janë në një lidhje kjo ka për të qenë një ditë mjaft dinamike dhe plot risi. Do kaloni plot çaste të lumtura pranë atij që dashuroni dhe kënaqësitë do jenë të paimagjinueshme. Nëse jeni beqarë duhet të reflektoni disa here para se të veprojnë pasi në të kundërt mund të lëndohen. Në punë do dini t’i menaxhoni gjërat me më shumë kujdes dhe për çdo paqartësi do ju drejtoheni direkt shefave. Në planin financiar do bini viktima të dëshirave tuaja të çmendura dhe mund të mbeteni keq. 

Continue Reading

Horoskopi

Ne muajin Maj keto 6 shenja do te kene shume fat/ Astrologia Meri Shehu parashikon keto shenja

Published

on

Dashi

Muaj përgjithësisht më i qetë do jetë ky për ju. Do ndiheni shumë më të qetë se më parë. Shëndeti gjithashtu nuk do ketë pro bleme serioze, por ama herë pas here do keni shqetësimet e zakonta të kokës, barkut, etj. Financat mundet edhe të përmirësohen po patet dëshirën e mirë dhe durimin e duhur për t’i menaxhuar. Data 13 do jetë me fat për të bërë diçka që do ua shtojë të ardhurat, mos e harroni.

Demi

Ky do jetë një muaj i qetë e i kënaqshëm për ju. Më në fund do gjeni paqen shpirtërore aq shumë të dëshiruar. Sipas Merit, gjendja shëndetësore nuk do jetë e shkëlqyer edhe për shkak të motit dhe lodhjes, por gjëra shqetësuese nuk ka për të pasur. Mundohuni të kujdeseni pak më tepër për veten. Planetët do ju ndihmojnë me financat, mos keni merak.

Binjakët

Sado që të bëni përpjekje nuk do arrini atje ku doni këtë muaj. Tregohuni më të kujdesshëm. Për shëndet të mirë hani me maturi dhe mos kaloni limitin e lodhjes. Gjithsesi në fund të muajit do jeni më dinamikë. Kujdes, mos punoni me shume sesa mundeni sepse do lodheni shpejt. Pro blemet financiare më në fund duket se do mbarojnë. Kjo do ju gëzoje dhe do bëni edhe ndonjë blerje.

Gaforrja

Dëgjojeni me kujdes zërin tuaj të brendshëm këtë muaj dhe do e shihni që do ndiheni akoma më mirë. Për shëndetin oral duhet të tregoni më tepër kujdes pasi shëndeti në tërësi do jetë i kënaqshëm. Situata financiare do fillojë të përmirësohet kështu që shfrytëzojeni për të shpenzuar për gjërat e domosdoshme.

Luani

Ky do jetë një muaj perfekt dhe pikërisht ashtu si e keni ëndërruar gjithë këto kohë. Shëndeti do jetë i shkëlqyer, madje do ndiheni të qetë edhe nëse vuani nga pro bleme kronike. Fundi i muajit do jetë më i kënaqshëm. Financat nuk do jenë ende të stabilizuara. Do bëni shumë shpenzime dhe buxheti sa do vije e do pakësohet.

Virgjëresha

Cilësia e këtij muaji do varet nga aftësia juaj për të jetuar momentin dhe kapja e mundësive që do iu jepen. Shëndeti do mbetet gati i njëjtë me një muaj më parë. Duhet vetëm të tregoni pak më tepër kujdes me disa organe që i keni më delikate. Financat nuk do kenë aspak pro bleme. Çdo gjë do shkoje mire sidomos që nga data 19.

Peshorja

Këtë muaj në shumë momente do qëndroni në pritje dhe nuk do veproni nga frika se mos gaboni. Shëndeti mund të ketë shqetësime të vogla që do lidhen kryesisht me gojën dhe barkun. Mirë është të mos neglizhoni asgjë. Sipas Merit, financat do jenë të mira. Edhe do shpenzoni edhe do fitoni goxha.

Akrepi

Nuk do ndiheni shumë të qetë këtë muaj dhe do ju duket sikur nuk do jeni më fat. Në fakt ndonjëherë duhet edhe ju të bëni përpjekje më shumë. Gjendja shëndetësore do jetë përgjithësisht e qëndrueshme dhe pa pro bleme serioze. Me financat duhet të bëni pak kujdes sidomos pas datës 19.

Shigjetari

Edhe pse nuk do jetë një muaj perfekt, disa periudha të këtij muaji do i adhuroni me të vërtetë. Shëndeti do lërë për të dëshiruar sidomos nëse nuk bëni kujdes me ushqimin. Dëgjojini këshillat e të afërmve tuaj sepse do iu bëjnë mirë. Financat do jenë të paqëndrueshme sidomos deri në datën 13.

Bricjapi

Ky do jete një muaj vërtet i bukur dhe çdo gjë do ecë qetësisht. Çdo moment do jeni plot jetë dhe energji. Miqtë do jenë mbështetje e fortë. Shëndeti për fat të mirë nuk do ketë pro bleme serioze. Financat do vazhdojnë të mbeten të mbrojtura edhe pse në shumë momente do ju duhet të veproni me më shumë kujdes.

Ujori

Këtë muaj do ju duhet të merrni vendime në çdo fushë. Reflektoni qetësisht dhe bëni atë që mendoni se është më e drejta. Gjendja shëndetësore nuk do jetë perfekte, por duke u kujdesur më shumë për veten situata do jetë më e mirë. Financat nuk do jenë shumë të këqija, por situata do jetë më e qëndrueshme dy javët e fundit.

Peshqit

Këtë muaj do ndodhin shumë gjëra dhe në disa momente mund të mbeteni me gojë hapur. Shëndeti nuk do jetë i keq edhe pse në fakt mund të abuzoni me disa ushqime të dëmshme. Financat nuk do jenë shumë të mira, por as shume të këqija. Mos u shqetësoni fare dhe pakësoni shpenzimet. Pas datës 15 priten ndryshime. 

Continue Reading

Horoskopi

Tualeti qenka vendi i “celesit” te suksesit per te/ Ja se ku gjen qetesi nga emocionet Jona Spahiu

Published

on

Jona Spahiu eshte nje prej gazetareve me ne ze dhe me te talentuara qe kane mediet shqiptare. Ajo eshte mjaft e suksesshme ne punen e saj dhe fansat e mbeshtesin per cdo projekt te sajin te ri.

Moderatorja ka nje jete publike shume interesante pasi eksploron vazhdimisht neper emisione dhe televizione te ndryshme. Prej kohesh ajo bashkejeton me te dashurin e saj, Frenkli dhe nga kjo bashkejetese ajo ka nje djale te bukur.

Jona Spahiu eshte pjese e emisionit “Kosherja” dhe nuk ka shume kohe qe ka celur si emision por gjithsesi Jona po tregon talentin e saj te lindur dhe te gjitheve po na pelqen shume.

Moderatorja e cila prezanton kete emision se bashku me Besart Kallakun gjithashtu po na shfaq nje ane tjeter te karakterit te saj, anen humoristike qe nuk e kishim pare me pare.

Por mikja e saj i paska nxjerre te palarat sot dhe bukuroshja jone nuk ka fjale per ta mohuar kete video qe shoqja e saj ka publikuar. Perpara fillimit te emisionit “Kosherja” bukuroshja jone lexon skenarin ne menyre qe te dale e pergatitur ne skene.

Me sa duket moderatorja qenka shume e emocionuar kete puntate dhe emocionet do ti nxjerre ne tualet ku po lexon dhe perserit skenarin me veten e saj. Pra nuk qenka aq e lehte te jesh moderatore ne nje emision ku te ndjekin me mijera shqiptare.

Nuk duhet te harrojme se Jona Spahiu ka qene pjese e emisionit “E diell” ne Top Channel ku me pas u largua dhe tashem eshte bere pjese e “Abc News”. Le ti urojme bukuroshes tone mjaft suksese ne karrieren e saj dhe shpresojme te arrije majat.

Continue Reading

Trending