Connect with us

Magazina

Horoskopi javor 21-27 Dhjetor 2020 sipas astrologut Jorgo Pulla/ Kjo eshte shenja me FAT e javes

Published

on

DASHI JAVOR

21/12/2020 TO 27/12/2020

Dashë, java fillon me hyrjen e Diellit në shenjën e Bricjapit, e cila zyrtarisht nis në dimër. Interesi juaj do të jetë në “detyrimet” shoqërore, si dhe në disa çështje profesionale që mund të kenë ngritur pikëpyetje për ju. Në të njëjtën ditë, Merkuri do të kalojë në shenjën e Bricjapit, diçka që do të lehtësojë komunikimin, veçanërisht për çështje që lidhen me punët profesionale dhe detyrimet shoqërore. Takimi i Jupiterit / Saturnit që do të zhvillohet në shenjën e Ujorit më 21/12 do t’ju vërë në procesin e përqendrimit në disa marrëdhënie miqësore ose disa diskutime me kolegët tuaj, të cilat do të krijojnë kushte të ndryshme mes jush.

Dashuria

Në ditët e para të javës duket se do të shihni raste më profesionale për këtë dhe jeta juaj personale nuk do të jetë në qendër të interesit tuaj. Nëse tashmë jeni në një lidhje dhe keni ndërmarrë disa detyrime shoqërore së bashku me partnerin tuaj, do të ishte mirë t’i jepni rëndësinë e duhur dhe të mos dukeni “indiferentë” ndaj tyre dhe partnerit tuaj. Nëse jeni të lirë, Afërdita në Shigjetar do t’ju ndihmojë shumë për t’u afruar me një person që është në mjedisin tuaj më të gjerë dhe do të japë dritën jeshile për një romancë të re.

Puna dhe Ekonomia

Punët dhe detyrimet që lidhen me sektorin profesional do të bëjnë paraqitjen e tyre nga fillimi i javës me hyrjen e Diellit dhe Merkurit në shenjën e Bricjapit. Do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje detajeve të tyre dhe të mos merrni asgjë si të mirëqenë. Më 23/12 do të ketë një katror midis Marsit në shenjën tuaj të zodiakut dhe Plutonit në Bricjap, i cili mund të krijojë një atmosferë elektrizuese në punë. Ndoshta sjell pengesa për disa çështje profesionale ose favorizon ata që janë në pozitë të fuqisë profesionale

DEMI JAVOR

21/12/2020 TO 27/12/2020

Demat këtë javë me hyrjen e Diellit në shenjën tuaj miqësore të Bricjapit (21/12) do ta gjeni veten në nevojë për komunikim me njerëzit përreth jush, veçanërisht me ata që keni dëgjuar prej kohësh. Merkuri, i cili është në të njëjtën shenjë, gjithashtu do të kontribuojë në këtë dhe duket se do të krijojë kushte ideale që ju të afroheni edhe me njerëz që aktualisht janë me kilometra larg. Takimi i Jupiterit / Saturnit që do të zhvillohet në shenjën e Ujorit më 21/12 do të krijojë të dhëna të reja në punë, të cilat mund të kenë më shumë përgjegjësi, por edhe më shumë mundësi për të evoluar.

Dashuria

Këtë javë duket se do të shihni me përgjegjësi disa çështje të marrëdhënies me partnerin tuaj pasi do të ndjeni detyrimin për ta bërë këtë. Duhet të mbani mend se emocionet janë ato që do të luajnë një rol vendimtar në zhvillimin e disa rasteve, prandaj nuk duhet t’i kaloni ato, pasi logjika e ftohtë pa shprehur emocione nuk do të ndihmojë për të zhvilluar një marrëdhënie që ju intereson. Nëse jeni i lirë me Afërditën që vazhdon udhëtimin e saj në shenjën e Shigjetarit, duket se do të ketë disa diskutime që do të ndezin një shkëndijë midis jush dhe një personi që është ose në mjedisin tuaj ose në të kaluarën tuaj!

Puna dhe Ekonomia

Kjo javë i kushtohet çështjeve të biznesit pasi Jupiteri dhe Saturni kanë hyrë në shenjën e Ujorit dhe do të fillojnë të ndryshojnë të dhënat në fushën profesionale. Takimi që ata do të zhvillojnë më 21/12 do të krijojë një terren pjellor për diskutime profesionale, kështu që ju nuk duhet të keni frikë prej tyre. Ajo për të cilën duhet të keni kujdes janë njerëzit që ju besoni, pasi sheshi i Marsit në Dash me Plutonin në Bricjap më 23/12 tregon se mund të ketë lëvizje në prapaskenë në punë.

BINJAKËT JAVOR

21/12/2020 TO 27/12/2020

Binjakët e dashur këtë javë me hyrjen e Diellit dhe Merkurit në shenjën e Bricjapit më 21/12 duket se do të përqendroheni në ndjenjat tuaja dhe nevojat tuaja dhe kështu do të lini gjithçka tjetër në plan të dytë. Possibleshtë e mundur që do të ketë mundësi për të zgjidhur dhe një çështje financiare që vjen nga e kaluara për sa kohë që merreni me të. Takimi i Jupiterit / Saturnit që do të zhvillohet më 21/12 tregon se psikologjia juaj ka filluar të rritet dhe njerëzit me të cilët do të vini në kontakt do të luajnë një rol të rëndësishëm në këtë. Eshtë e mundur të komunikoni me një person nga mjedisi juaj më i gjerë i cili do t’ju sjellë lajme të këndshme.

Dashuria

Afërdita vazhdon udhëtimin e saj në shenjën e Shigjetarit dhe sjell mundësi që lidhen me një njohje më të vjetër ose afrimin e një personi për të cilin jeni të interesuar. Eshtë e mundur të zhvilloni një bisedë me një person që ka lidhje me njerëz që janë në mjedisin tuaj më të gjerë dhe në fakt të njohurit tuaj të përbashkët mund të jenë mjeti për t’u afruar “afër”. Nëse tashmë jeni në një lidhje duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë çështjeve që nuk ju shqetësojnë juve por të tjerët, pasi sheshi i Marsit në shenjën e Dashit me Plutonin në Bricjap, mund të krijojë tensione mes jush për çështje që shqetësojnë të tjerët!

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë do të ketë një terren të përshtatshëm për të mbyllur disa çështje biznesi dhe detyrime të së kaluarës dhe për të mos i marrë me vete në vitin e ri. Takimi i Jupiterit / Saturnit që do të zhvillohet më 21/12 do të përmirësojë gjendjen tuaj të mirë shpirtërore, diçka që do të jetë forca juaj lëvizëse për të gjitha çështjet. Nëse jeni duke pritur për një përgjigje për një punë në lidhje me jashtë vendit ose keni bërë disa lëvizje në lidhje me trajnimin, çertifikimet dhe seminaret profesionale, duket se do të keni lajme të këndshme prej tyre.

GAFORRJA JAVOR

21/12/2020 TO 27/12/2020

Përsa i përket Gaforreve, me hyrjen e Diellit në shenjën e Bricjapit më 21/12 do të jetë më e lehtë të afroheni me disa nga bashkëpunëtorët tuaj ose një të dashur dhe të zgjidhni disa ndryshime dhe mosmarrëveshje që mund të kenë ekzistuar mes jush. Interesi juaj do të përqendrohet në të gjitha llojet e marrëdhënieve dhe këto do të kenë përparësi për periudhën tjetër. Në kombinim me Mërkurin, i cili është gjithashtu në shenjën e Bricjapit, do të jetë e lehtë të arrish një marrëveshje për disa gjëra që deri vonë dukeshin si një “lidhje e rëndë”. Takimi i Shigjetarit do të zhvillohet më 21/12 në Ujori dhe përcakton fillimin e një periudhe të favorshme për të zgjidhur disa çështje në lidhje me sektorin financiar por edhe për të bërë një rimendim të thellë, i cili do të jetë shumë i dobishëm për vendimet në nivelin personal.

Dashuria

Këtë javë nuk duhet ta lini marrëdhënien me partnerin tuaj në autopilot pasi ka shumë të ngjarë që ata të bëjnë disa paraqitje. Prania e Diellit dhe Merkurit në shenjën e Bricjapit do të ndihmojë shumë për të hyrë në kontakt me partnerin tuaj, por katrori i Marsit i vendosur në Dash me Plutonin në 23/12 mund të aktivizojë atmosferën. Mos lejoni që të rrëmbeni dhe të veproni në mënyrë impulsive për çështje që lidhen me marrëdhënien tuaj. Nëse jeni të lirë, bashkimi i Jupiterit me Saturnin mund t’ju kthejë në çështje romantike të së kaluarës dhe ju mund të ndryshoni mendim për një romancë që keni pasur më parë.

Puna dhe Ekonomia

Kjo javë është shumë e mirë për diskutime biznesi për sa kohë që i kushtoni vëmendje disa momenteve kur mund të ketë një atmosferë shpërthyese midis jush dhe disa kolegëve tuaj. Mundohuni të zgjidhni çështjet profesionale të së kaluarës pasi këto do të jenë burimi i shqetësimeve tuaja por edhe një arsye e mirë për ballafaqim me të tjerët. Nëse këtë javë duhet të negocioni pjesën financiare të një çështje biznesi, duhet të mbani mend se argumentet do t’ju ndihmojnë shumë në rezultatin e negociatave.

LUANI JAVOR

21/12/2020 TO 27/12/2020

Për Luanët këtë javë duket se jeta e përditshme do të ecë shpejt dhe detyrimet që duhet të kryeni do të vijojnë. Hyrja e Diellit në shenjën e Bricjapit më 21/12 duhet të përqendroheni në çështje që kanë të bëjnë me punën por edhe me planin tuaj ditor. Merkuri është gjithashtu në shenjën e Bricjapit dhe do të jetë shumë i dobishëm në organizimin e duhur të asaj që duhet të bëni dhe kështu të jeni në gjendje ta realizoni atë. Shoqërimi i Peshores / Saturnit që do të zhvillohet në 21 Dhjetor në shenjën e Ujorit ju vë në procesin e të menduarit për atë që prisni nga marrëdhëniet profesionale dhe personale, por edhe lëvizjet që keni bërë në to.

Dashuria

Prania e Afërditës në shenjën miqësore të Shigjetarit ndihmon punët romantike, megjithëse duket se këtë javë nuk do të keni kohë të mjaftueshme! Nëse tashmë jeni në një lidhje duhet të jeni shumë të kujdesshëm me të pasi ankesat nga partneri juaj nuk do të vonojnë shumë. Katrori i Marsit, i cili është në shenjën e Dashit me Plutonin në Bricjap më 23/12, mund të krijojë disa polemika në çështjet e përditshme, të tilla si disa tregje, disa përgatitje dhe çështje të ndryshme në pritje. Nëse jeni të lirë është e mundur që një person që ka qenë duke flirtuar në të kaluarën t’ju kontaktojë – me rastin e këtyre ditëve festive .

Puna dhe Ekonomia

Detyrimet e biznesit mund të duken pak stresuese këtë javë, por nëse kaloni në një plan të organizuar, atëherë nuk do të lini asnjë çështje pezull. Edhe nëse jeni në shtëpi ose keni licencë, duket se disa çështje profesionale – kryesisht pjesa e tyre praktike – do t’ju shqetësojnë shumë. Mundohuni të gjeni kohë për t’u çlodhur pasi në këtë mënyrë do të jetë më lehtë të gjeni një zgjidhje se si duhet të bëhen disa gjëra në punë.

VIRGJËRESHA JAVOR

21/12/2020 TO 27/12/2020

E dashur Virgjëreshë, Dielli kalon në shenjën e Bricjapit më 21/12 dhe nga pozicioni i tij i ri favorizon çështje të veçanta personale. Merkuri, i cili është gjithashtu në Bricjap, hedh ura komunikimi me njerëzit që ju interesojnë dhe këto ditë mund të ndodhë një bisedë e ngrohtë me një person që ka tërhequr interesin tuaj në një nivel emocional. Takimi i Jupiterit dhe Saturnit në shenjën e Ujorit më 21/12 mund të sjellë në plan të parë disa çështje pune, të cilat ju i kishit lënë pas dore. Do të jetë mirë t’i rregulloni menjëherë pasi sa më gjatë të qëndrojnë, aq më e vështirë do të jetë rregullimi i tyre. Detyrimet dhe detyrat e “minutës së fundit” do të japin të tashmen e mundshme këto ditë, por nëse përqendroheni në to, është e sigurt që do t’i përmbushni ato.

Dashuria

Kjo javë është shumë e mirë sidomos për ju që përfaqësoni njerëzit e lirë të shenjës tuaj të zodiakut, pasi prania e Diellit dhe Merkurit në shenjën e Bricjapit sjell mundësi në çështje që kanë të bëjnë me fushën romantike. Eshtë shumë e mundur që të keni një qasje komunikuese me një person rreth jush dhe emocionet do të luajnë një rol të rëndësishëm në zhvillimin e tij. Tani është koha e duhur për të zhvilluar disa historira romantike ose një lidhje romantike që mund të ketë qenë “ngrirë” në të kaluarën. Nëse tashmë jeni në një lidhje duhet t’i kushtoni vëmendje pasi në 23/12 sheshi i Marsit i vendosur në Dash me Plutonin në Bricjap, mund të krijojë emocione negative të cilat mund të prishin ekuilibrin.

Puna dhe Ekonomia

Punët dhe detyrimet do të jenë të pranishme këtë javë dhe duket se mund të ketë disa që do të bëjnë një paraqitje të jashtëzakonshme. Sigurisht që nuk ju trembin, por nuk duhet t’i nënvlerësoni pasi disa do të jenë shumë kërkues. Do të ishte mirë t’u jepet përparësi çështjeve të punës ose detyrimeve që kanë mbetur pezull për disa kohë, pasi këto do të kenë vulën e “urgjencës”.

PESHORJA JAVOR

21/12/2020 TO 27/12/2020

Java e Peshores fillon me hyrjen e Diellit në shenjën e Bricjapit dhe tregon fillimin e një periudhe kur do të preferoni të kaloni shumë kohë në shtëpi, me të dashurit tuaj dhe të fitoni kontakte të konsiderueshme me ta. Merkuri, i cili është gjithashtu në shenjën e Bricjapit, do të ndihmojë në këtë dhe nuk përjashtohet që ai të krijojë rrethana të favorshme për të zgjidhur disa çështje familjare. Më 21/12 do të zhvillohet seanca precize midis Jupiterit dhe Saturnit në shenjën e Ujorit, duke ndryshuar plotësisht energjinë që ekziston në punët tuaja romantike dhe në jetën tuaj personale. Tani fillon një periudhë gjatë së cilës ju do të jeni në gjendje të vendosni një themel të fortë në marrëdhënien tuaj me njerëz që kanë tërhequr interesin tuaj dhe është e mundur të filloni diçka të re në një nivel emocional, i cili erdhi për të qëndruar.

Dashuria

Në ditët e para të javës duhet të përpiqeni më shumë në mënyrë që të jeni në gjendje të menaxhoni introversionin tuaj, pasi kjo mund të krijojë distancë midis jush dhe partnerit tuaj. Më 23/12 katrori i Marsit i vendosur në Dash me Plutonin në Bricjap ju shtyn drejt lojërave të forcës dhe fuqisë, diçka që mund të “shtojë benzinë zjarrit”. Nëse jeni të lirë, takimi i Shigjetarit me Saturnin në shenjën e Ujorit ju nxit të kërkoni angazhim, kështu që është e mundur që njohja tjetër ose flirtimi tjetër të jetë rasti për një lidhje të re.

Puna dhe Ekonomia

Detyrimet tuaja profesionale këtë javë nuk do të jenë përparësia juaj pasi edhe nëse jeni në punë duket se mendja juaj është diku tjetër! Për këtë arsye duhet të jeni shumë të kujdesshëm gjatë rregullimit të çështjeve tuaja profesionale në mënyrë që të mos bëni ndonjë gabim në to. Takimi i Marsit me Plutonin në 23/12 mund të krijojë një terren pjellor për grindje me një nga bashkëpunëtorët tuaj ose me njerëz që janë në mjedisin tuaj profesional. Aftësitë tuaja diplomatike do t’ju ndihmojnë të menaxhoni situata të tilla në një mënyrë të jashtëzakonshme.

AKREPI JAVOR

21/12/2020 TO 27/12/2020

Ju Akrepë këtë javë do ta kapni veten me një gjendje shpirtërore shumë komunikuese dhe prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Bricjapit nga 21/12 do ta sjellë këtë humor në plan të parë. Kështu që duket se do të hyni në procesin e thirrjes dhe komunikimit me njerëzit që janë në mjedisin tuaj të ngushtë dhe përmes komunikimit që do të keni me ta është e mundur të mësoni shumë lajme interesante. Ditët janë të përshtatshme për të forcuar marrëdhënien tuaj veçanërisht me njerëzit që janë në mjedisin tuaj familjar. Të njëjtën ditë (21/12) do të zhvillohet saktësisht takimi i Jupiterit me Saturnin në shenjën e Ujorit. Ky takim shënon një epokë të re në të cilën do të shihni marrëdhënie krejtësisht të ndryshme që janë të rëndësishme për ju, qofshin ato profesionale apo personale apo familjare.

Dashuria

Punët tuaja romantike do të jenë objekt diskutimi për ju këtë javë, por duhet të keni kujdes që të mos “humbni” asnjë informacion në lidhje me çështje personale atje ku nuk duhet. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie mos harroni se ata që ju rrethojnë madje mund të shkaktojnë padashur disa polemika mes jush, kështu që shmangni sjelljen e çështjeve midis vetes dhe partnerit tuaj që shqetësojnë të tjerët. Nëse jeni i lirë, duket se po mendoni për një person të së kaluarës, por do të jetë mirë të peshoni të mirat dhe të këqijat përpara se të vendosni të bëni një lëvizje në të tashmen.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë duket se puna nuk do t’ju interesojë dhe ka shumë të ngjarë që të çoheni në ekstremin tjetër dhe përfundimisht të mos merreni aspak me të! Do të ishte mirë të shmangni këtë skenar pasi më pas mund të krijojë shumë probleme. Prania e Mërkurit në shenjën e Bricjapit do të ndihmojë shumë në komunikim, i cili nga ana tjetër do të luajë një rol të rëndësishëm në rast se keni ndërmarrë së bashku me persona të tjerë disa nga detyrimet tuaja profesionale.

SHIGJETARI JAVOR

21/12/2020 TO 27/12/2020

Shigjetarë të dashur, solstici dimëror do të zhvillohet më 21/12 dhe në të njëjtën ditë kemi hyrjen e Diellit në shenjën e Bricjapit. Nga pozicioni i tij i ri, Dielli ju vë në procesin e vënies më shumë të vëmendjes në sektorin financiar dhe të menduarit për atë që ju bën të ndiheni të sigurt. Së bashku me Diellin, Mërkuri është në të njëjtën shenjë dhe është e mundur të sillni disa ide, të cilat do t’ju ndihmojnë të rrisni burimet tuaja. Më 21/12 takimi i Jupiterit me Saturnin në shenjën e Ujorit përqendron interesin tuaj në marrëdhëniet që keni me njerëzit e afërt, pasi duket se të dhënat në disa prej tyre kanë filluar të ndryshojnë.

Dashuria

Periudha që ne po kalojmë, përfshirë këtë javë, është e favorshme për çështjet tuaja emocionale, pasi nuk duhet të harroni se Afërdita është në shenjën tuaj. Sidoqoftë, gjatë mesit të javës duhet të jeni më të kujdesshëm me mënyrën e trajtimit të informacionit dhe diskutimeve pasi katrori i Marsit në Dash dhe Plutoni në Bricjap mund t’ju bëjë hakmarrës. Nëse jeni i lirë duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe mënyrës sesi i afroheni dikujt që nuk duhet të jetë impulsiv, pasi ai është ai që do të përcaktojë evolucionin e njohjes.

Puna dhe Ekonomia

Pjesa financiare e disa marrëveshjeve profesionale mund t’ju pushtojë shumë këtë javë pasi prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Bricjapit lartëson aftësitë tuaja të negociatave. Kjo është arsyeja pse është e mundur të filloni të mendoni për mënyra për të arritur një marrëveshje më të mirë në një punë. Do të ishte mirë të kontrolloni terrenin me kujdes për të parë nëse është i përshtatshëm për diskutime të tilla. Mos u mundoni të bëni disa gjëra kundër të dhënave ekzistuese, pasi do ta ketë të vështirë të dalin pasi i keni në mendjen tuaj.

BRICJAPI JAVOR

21/12/2020 TO 27/12/2020

Bricjapi im muaji i ditëlindjes tuaj fillon pasi në 21/12 Dielli kalon në shenjën tuaj dhe përuron një periudhë gjatë së cilës ju do të mblidhni interesin e të tjerëve për ju. Takimi i Diellit me Mërkurin është shumë i dobishme për të arritur zhvillimin që dëshironi në çështjet profesionale dhe personale dhe aftësitë tuaja të komunikimit do t’ju ndihmojnë shumë në këtë. Të njëjtën ditë do të zhvillohet takimi i Jupiterit me Saturnin në Ujor i cili përqendron interesin tuaj tek njerëzit me të cilët ndiheni të sigurt, si dhe tek burimet tuaja. Në periudhën e ardhshme duhet t’i kushtoni vëmendje të madhe se ku i kanalizoni paratë tuaja pasi do të jetë e lehtë të tërhiqeni në tregje që nuk ju nevojiten, por periudha nuk është e përshtatshme për një gjë të tillë.

Dashuria

Kontakti me partnerin do të luajë një rol të madh në disponimin dhe psikologjinë tuaj këtë javë prandaj mos e neglizhoni komunikimin me të dhe bisedat mes jush, madje edhe për çështje që nuk kanë të bëjnë vetëm me marrëdhënien tuaj. Nëse jeni të lirë ka shumë të ngjarë që disa kujtime të vijnë në mendjen tuaj të cilat do t’ju kthejnë në një marrëdhënie romantike të së kaluarës. Bisedat e fshehta, si dhe sfondi në çështjet romantike janë një skenar i mundshëm, prandaj duhet të keni kujdes me vlerësimet tuaja.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë duket se do të bëni vlerësimin tuaj të qëllimeve profesionale që keni arritur të përmbushni gjatë gjithë vitit dhe duket se tashmë keni synime në mendje për vitin e ri! Sidoqoftë, nuk duhet të shpërqendroheni nga mendimet tuaja dhe të mos merreni me disa detyrime profesionale, të cilat nëse nuk zgjidhen menjëherë mund të bëhen stresuese për ju. Klima në marrëveshjet e biznesit dhe financiare duket se po ndryshon dhe do të duhet të jeni fleksibël në ndryshimet dhe të mos humbni mundësi të reja.

UJORI JAVOR

20/12/2020 TO 27/12/2020

Ujorë, këtë javë Dielli do të kalojë në shenjën e Bricjapit (21/12) dhe do të takohet me Merkurin i cili ka kaluar në të njëjtën shenjë pak më herët. Ky takim mund të zgjojë kujtime të së kaluarës dhe t’ju bëjë të mendoni për mënyrën se si ata morën çështje profesionale ose personale. Mundohuni të përqendroheni vetëm në ato që mund të ndryshoni në të tashmen dhe mos lejoni që mendja juaj të kthehet në raste që kanë kaluar përfundimisht. Më 21/12 do të zhvillohet saktësisht takimi i Jupiterit / Saturnit në shenjën tuaj të zodiakut e cila përuron një periudhë krejt tjetër për ju. Marrëdhëniet tuaja ndërpersonale tashmë kanë filluar të dalin në pah dhe ju jeni thirrur të dalloni ato që ju shtyjnë të bëheni më të mirë se ato që ju pengojnë.

Dashuria

Mundësitë që do të keni këtë javë lidhen me zgjidhjen e disa çështjeve romantike që ishin ende pezull në të kaluarën. Mos harroni se për të ecur përpara nuk duhet të keni lënë pezull me të kaluarën dhe t’i keni mbyllur dyert për të. Nëse jeni i lirë, duket se një marrëdhënie nga e kaluara ende ju shqetëson dhe duhet të shihni se çfarë po i kërkoni asaj në mënyrë që të jeni në gjendje të merrni vendimet e duhura. Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, mos lejoni që çështjet e së kaluarës të ndikojnë në klimën e së tashmes.

Puna dhe Ekonomia

Disa punë dhe detyrime që mund të bëjnë paraqitjen e tyre këtë javë mund të jenë harruar dhe kështu duket se do t’ju kapin të papërgatitur! Mundohuni të lëvizni sipas planit në mënyrë që të mos lini gjëra në pritje që duhet të bëhen menjëherë. Katrori i Marsit i vendosur në Dash me Plutonin në Bricjap më 23/12 tregon se do të ketë disa pengesa në zgjidhjen e çështjeve profesionale, por me vullnet të mirë do të jeni në gjendje t’i lini pas.

PESHQIT JAVOR

21/12/2020 TO 27/12/2020

Ju Peshqë të dashur këtë javë mund të jeni duke menduar më shumë për çështje që lidhen me miqtë tuaj sesa me punët tuaja. Hyrja e Diellit në shenjën e Bricjapit më 21/12 tregon se të dashurit tuaj do të monopolizojnë interesin tuaj. Mërkuri është në të njëjtën shenjë, e cila tregon se telefonët, mesazhet dhe komunikimi në përgjithësi, do të kenë vendin e tyre të nderit këto ditë. Më 21/12 do të ketë një seancë precize midis Jupiterit dhe Saturnit në shenjën e Ujorit, e cila do t’ju ??vërë në proces për të parë disa gjëra që kanë krijuar ndjenja të hidhura ose mendoni se nuk jeni rregulluar siç duhet. Mos lejoni që mendimet e shqetësuara t’ju fusin në një rreth të gjërë skenarësh negativë.

Dashuria

Java mund të sjellë një diskutim kuptimplotë me partnerin tuaj i cili do t’ju ndihmojë të kuptoni disa gjëra që mund ta kenë shqetësuar atë dhe do t’ju japë mundësinë të shprehni ankesat tuaja. Komunikimi do të luajë një rol të madh në zgjidhjen e çdo keqkuptimi që mund të ekzistojë midis jush, prandaj përdorni atë. Nëse jeni i lirë, duket se do të interesoheni për një person që ka lidhje me mjedisin tuaj shoqëror, por mund t’ju duhet të keni pak durim derisa të ekzistojë një terren i përshtatshëm midis jush.

Puna dhe Ekonomia

Puna duket se ju pushton këtë javë pasi imazhi që i jepni mjedisit tuaj profesional doni të jetë i patëmetë. Për ta bërë këtë, do t’ju duhet gjithashtu të zgjidhni disa çështje në pritje, në mënyrë që të mos ekspozoheni ndaj njerëzve që nuk duhet. Me praninë e Mërkurit dhe Diellit në shenjën e Bricjapit, duket se do të fitoni në një nivel komunikues personat me të cilët do të shoqëroheni për arsye profesionale.

6 Comments

6 Comments

  1. Pingback: Online casino

  2. Pingback: find this

  3. Pingback: corn hole boards for sale

  4. Pingback: games for pc without graphics card

  5. Pingback: cvv for bitcoin

  6. Pingback: DevOps services and solutions

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Horoskopi i dates 10 Mars sipas astrologes Christine Haas/ Kjo eshte shenja me FAT e dites ne cdo gje

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Mirë është që gjatë kësaj dite të bëni një bilanc të jetës tuaj dhe të merrni disa vendime. Nëse keni një lidhje dhe dyshoni se partneri nuk po ju qëndron besnik më mirë flisni hapur me të dhe zgjidhni njëherë e mirë çdo gjë. Mund të jenë edhe thjesht hamendësimet tuaja. Nëse jeni beqarë duhet të tregoheni pak më të duruar sepse tani për tani nuk do ndodhë ndonjë mrekulli. Në punë menaxhojeni me shumë kujdes çdo gjë dhe keni për ta parë do ju realizohen të gjitha planet. Buxheti do jetë i mirë dhe mund të arrini të shlyeni çdo borxh që keni marrë.

Demi

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Bëni atë që do ju thotë zemra sot dhe nuk keni për t’u zhgënjyer në asnjë moment. Nëse keni një lidhje mendoni për ndonjë udhëtim në ditët në vijim sepse do ju bëjë mirë. Gjithsesi gjatë kësaj dite emocionet që do përjetoni do jenë goxha të forta. Ju beqarët do keni temperament të fortë dhe do dini çfarë hapash të hidhni e me kë. Në punë nuk duhet të shqetësoheni për asgjë sepse planetët do i keni pranë dhe shefat do ju vlerësojnë përherë. Mund të merrni edhe një detyrë të re shumë më të përshtatshme. Shpenzimet do i shtoni goxha, por situata do vazhdojë të mbetet e mirë.

Binjakët

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Ditë aspak problematike kjo e sotmja. Nëse jeni në një lidhje, marrëdhënia juaj me partnerit do bazohet tek bashkëpunimi dhe mirëkuptimi reciprok. Do jeni shumë të afërt me njëri-tjetrin dhe do dashuroheni pa dorashka. Ju beqarët duhet të dëgjoni përherë zërin arsyes sepse vetëm ashtu keni për të pasur jetën që keni ëndërruar. Në punë do dini të bëni përpjekjet e duhura dhe gjendja do përmirësohet. Kolegëve të vjetër mund t’iu besoni pa frikë. Jupiteri do jetë planeti që do ua mbrojë financat dhe do bëjë që ato të jenë përherë të mira. Mund të blini edhe ndonjë gjë për qejf.

Gaforrja

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Sot çdo gjë do ju nevrikosë dhe nuk do jeni aspak në humor. Nëse keni një lidhje Neptuni do ju ndihmojë në çdo moment. Do jeni vërtet shumë xhelozë dhe të pabindur, por pavarësisht fjalëve që do thoni gjatë ditës, në mbrëmje do pendoheni dhe do kërkoni falje. Ju beqarët do jeni sharmantë dhe do merrni ftesa të njëpasnjëshme. Mos u tregoni mendjemëdhenj, por filloni të mendoni seriozisht se çfarë zgjedhjeje do bëni. Në punë do i bëni gjërat me nerv dhe inat prandaj nuk keni për të arritur shumë lart. Ndryshoni sjellje nëse nuk doni të keni vetëm humbje. Në planin financiar mos ndërmerrni rreziqe shumë të mëdha sepse keni për të rrezikuar.

Luani

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Sot do jeni më entuziastë dhe më të logjikshëm prandaj gjërat do ju ecin edhe më mirë. Nëse keni një lidhje do arrini më në fund t’i zgjidhni edhe disa probleme të hershme dhe do mendoni pozitivisht. Partneri do kujdeset jashtëzakonisht për t’iu bërë të ndiheni si mbi re. Ju beqarët duhet të dëgjoni intuitën sepse ajo do ju çojë në rrugën e duhur. Mund të merrni mesazhe të ngrohta dashurie. Në punë do jeni ambiciozë dhe shumë të përqendruar në objektivat tuaja. Asnjë sfidë nuk do ju trembë. Në planin financiar mos u sforconi shumë, por nëse ju duhet ndihmë kërkoni mbështetje.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Sido që të ketë qenë jeta juaj kohët e fundit, mirë është që sot të jeni më të logjikshëm dhe të mendoheni para se të veproni. Keni për ta parë që me shumë pak përpjekje gjithçka do normalizohet. Nëse jeta juaj ne çift ka qenë e vështirë, gjatë kësaj ditë gjërat do fillojnë të ndryshojnë për mirë. Do ndiheni më të qetë dhe më në harmoni me njëri-tjetrin. Nëse jeni beqarë, më në fund do e gjeni princin tuaj të kaltër me të cilin do filloni një histori dashurie të jashtëzakonshme. Në punë nuk duhet të filloni një projekt pa marrë parasysh të gjitha pasojat që mund të shkaktojë, pozitive apo negative qofshin ato. Në planin financiar jo çdo gjë do jetë e thjeshtë, prandaj duhet të tregoheni sa më të matur me shpenzimet.

Peshorja

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Mërkuri do e shtojë imagjinatën tuaj gjatë kësaj dite dhe do ju ndihmojë të realizoni të gjitha projektet që kishit menduar. Të shkuarën e hidhur do e lini pas krahëve. Nëse jeni në një lidhje, përveçse partnerë do jeni edhe miq me njëri-tjetrin kështu që çdo moment ka për të qenë i ngrohtë. Çdo problem do e përballoni së bashku. Nëse jeni beqarë do e kaloni gjithë kohën me miqtë dhe mund të keni vetëm dashuriçka platonike sot. Në punë, ndryshe nga zakonisht nuk do doni aspak të luftoni e të ndesheni. Do preferoni të qëndroni në një ambient harmonik sepse kjo gjë do ju frymëzojë më tepër. Financat do jenë në përmirësim e sipër.

Akrepi

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Sot do jeni gati të eksperimentoni në çdo moment dhe mund të ndërmerrni edhe ndonjë rrezik. Ju të dashuruarit do keni një mëngjes të zakonshëm, por pas mesdite shume gjëra do ndryshojnë, Do e surprizoni partnerin dhe në fakt atij do i pëlqejë pafund gjithçka që do i propozoni. Ju beqarët do e rigjeni buzëqeshjen pas kaq shumë kohësh. Për ju mund të fillojë një etapë e re. Në punë nuk keni për të pasur asnjë lloj problemi. Nëse shefat ju propozojnë diçka të re, nuk do mendoheni dy herë para se të pranoni. Në fakt kjo është gjëja më e mirë që mund të bëni. Edhe në planin financiar do merrni masa dhe gjendja do mbetet e kënaqshme.

Shigjetari

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Dielli dhe Plutoni do ju bëjnë më optimistë gjatë kësaj dite dhe të gatshëm për të rimëkëmbur gjithçka që keni lënë pas dore. Ju të dashuruarit do keni një durim të jashtëzakonshëm dhe do përballoni edhe histerinë e partnerit. Për ju më ë rëndësishmja nga të gjitha është ekuilibri dhe harmonia. Deri në fund të ditës do e bëni të logjikojë edhe atë që keni pranë. Ju beqarët do jeni misteriozë dhe do keni shije të veçanta në dashuri. Nuk pritet ndonjë gjë e re për ju. Në punë do jeni profesionistë të vërtetë dhe nuk do ndaleni përballë asnjë lloj sfide. Për ju nuk do ketë asgjë të pamundur. Shpenzimet do i shtoni pak dhe buxheti mund te pësojë tronditje të vogla.

Bricjapi

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Ditë e mbushur me surpriza të njëpasnjëshme do jetë kjo e sotmja. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni gjithë kohës mirë pranë atij që doni dhe me fat që e keni në krah. Nuk do mungojnë asnjë çast surprizat, përkëdheljet dhe ledhatimet për të. Nëse jeni beqarë nuk do keni ditën tuaj më me fat dhe do vazhdoni të mbeteni vetëm edhe sot. Në planin profesional, planetët do jenë në anën tuaj dhe do iu sjellin fat. Disave do iu bëhen edhe disa propozime të papritura, por mjaft interesante. Në planin financiar do keni më shume fat se kurrë ndonjëherë më parë prandaj duhet të përfitoni për të bere disa investime.

Ujori

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Jeta juaj do jetë e ndriçuar sot dhe nuk do mërziteni për asgjë. Nëse keni një lidhje do kaloni vetëm çaste të lumtura dhe të bukura pranë atij që dashuroni. Si ju ashtu edhe partneri do jeni pozitivë dhe do e merrni çdo gjë shtruar. Ju beqarët duhet të bëni vetëm pak kujdes me nxitimin. Vërtet personat që do takoni janë interesantë, por duhet të prisni pak para se të hidhni hapa. Në punë do jetë Marsi që do iu japë më shumë dinamizëm. Do jeni më të drejtpërdrejtë dhe sipërmarrës. në planin financiar gjërat do fillojnë të kenë përmirësimet e para dhe do ndiheni shumë më të qetë.

Peshqit

Horoskopi i datës 10 mars 2022 nga Christine Haas

Qielli do hapet sot dhe do lindin rrezet e para te diellit. Nëse jeni në një lidhje do kaloni momente shumë të këndshme pranë atij që dashuroni dhe do ndiheni më të sigurt për të hedhur hapa më tej. Ju beqarëve nuk do iu joshin më aventurat kalimtare dhe do jeni në kërkim të dashurisë së madhe. Mundësitë nuk do jenë shumë të mira, por të paktën do tentoni. Në punë Urani do ju ndihmojë t’i realizoni në mënyrën më të mirë projektet e nisura dhe do merrni plot vlerësime e falënderime. Edhe vetë do e kuptoni se tashmë e keni bërë çdo gjë dhe më mirë. Financat do jenë më të normalizuara.

Continue Reading

Magazina

Horoskopi javor 22-28 Nentor sipas astrologut Jorgo Pulla/ Keto jane 4 shenjat me FAT te javes

Published

on

DASHI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Per juve te kesaj shenje fillon një javë e ndritshme pasi gjatë saj do të ketë dy lëvizje planetare, të cilat do t’ju ndryshojnë humorin për mirë dhe do t’ju forcojnë optimizmin. Dielli dhe Mërkuri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 përkatësisht, duke krijuar ekstroversion, optimizëm dhe humor për flirtim! Pozicioni i ri i këtyre dy trupave qiellorë mbron që të fillojë një periudhë e cila do të jetë me interes të veçantë për jetën tuaj personale, pasi do të ketë ndryshime në të përmes njohjeve të reja dhe komunikimit me njerëz interesantë.

Dashuria

Lëvizja e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit do ta ndihmojë shumë komunikimin mes jush dhe partnerit, duke ju nxjerrë nga introversioni i hapësirës së mëparshme. Tani është një javë e mirë për të bërë disa gjëra për ju, edhe nëse mund të vizitoni një vend të preferuar ose të shkoni në një udhëtim në natyrë. Nëse jeni të lirë nga njëra anë pozicioni i ri i Diellit dhe i Mërkurit nga ana tjetër, gjashtëkëndëshi i Aferdites  në shenjën e Bricjapit me Marsin në shenjën e Akrepit tregoni se kjo javë do të jetë veçanërisht intensive, pasi forcon pasionin dhe premton ditë intensive si dhe netë.

Puna dhe Ekonomia

Detyrimet e biznesit duket se janë në akull për këtë javë dhe sado që dëshironi të përqendroheni te puna, mendja juaj do të jetë diku tjetër. Gjashtëkëndëshi Aferdite/Mars do të ndihmojë shumë në veprimet e koordinuara, ndaj nëse vendosni të merrni masa për një çështje që ka të bëjë me sektorin profesional, përpiquni të ecni “sipas planit” pasi në këtë mënyrë do të rrisni shanset për sukses.

DEMI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Per juve te shenjes se Demit këtë javë ka mundësi të ndjeni se keni nevojë për pushim dhe qetësi, pasi periudha e mëparshme ishte veçanërisht intensive kryesisht për fushën e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale, diçka që mund t’ju lodhë praktikisht dhe emocionalisht. Lëvizja e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit më 22 dhe 24/11 përkatësisht tregon se fillon një periudhë e cila do të ketë mundësi për të dëgjuar më shumë ndjenjat dhe nevojat tuaja. Këto ditë kanë nevojë për meditim dhe introspeksion, pasi ato do t’ju ndihmojnë të vendosni prioritetet tuaja dhe të shihni se çfarë është më e rëndësishme për ju këto ditë.

Dashuria

Gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Bricjapit me Marsin tek Akrepi tregon se kjo do të jetë një javë dashurie që do të ngrejë emocione të forta. Nëse jeni në një lidhje shfrytëzoni momentet që do të kaloni me partnerin për t’u afruar dhe për të kaluar kohë në lidhjen tuaj. Nëse jeni të lirë duket se do të ketë kimi intensive me një person që ndodhet në mjedisin tuaj më të gjerë, diçka që do të krijojë një shqetësim të ëmbël.

Puna dhe Ekonomia

Çështjet që lidhen me punën do ju pushtojnë shumë këtë javë, por mos i lini t’ju krijojnë stres, pasi nëse i trajtoni me vullnet dhe durim, është e sigurt që do të arrini t’i zgjidhni. Dëgjoni intuitën tuaj, e cila do të jetë veçanërisht e fortë këto ditë pasi do t’ju ndihmojë të merrni vendime për zgjedhjet e punës. Kjo javë duket se po krijon momente të mira për të zgjidhur disa çështje që kanë të bëjnë me sektorin financiar.

BINJAKËT JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

kjo javë fillon një periudhë e cila do të theksojë marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, pasi lëvizja e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit më 22 dhe 24/11 përkatësisht tregon se marrëdhëniet personale, profesionale dhe bashkëpunimet do ju pushtojnë mjaftueshëm. Tani ka mundësi që të krijohen mundësi për zhvillimin e një marrëdhënieje apo diskutime për një bashkëpunim të ri. Komunikimi do të luajë një rol të rëndësishëm në marrëveshjet, marrëveshjet dhe gjithçka tjetër që lidhet me shoqërimin tuaj me të dashurit tuaj.

Dashuria

Prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit tregon se këtë javë do t’i kushtoni vëmendje të veçantë zhvillimit të një njohjeje që ju intereson ose -nëse jeni në një lidhje- në kontaktin dhe komunikimin që do të keni me partner. Gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Bricjapit me Marsin në Akrep ju nxit të shprehni ndjenjat tuaja. Nëse jeni të lirë, disa rrethana duket se ju afrojnë me një person që është në përditshmërinë tuaj, me shumë mundësi jeni në të njëjtin vend pune.

Puna dhe Ekonomia

Disa detyrime pune mund t’ju shkaktojnë ankth këtë javë, por mos i paragjykoni situatat, pasi nëse vendosni të merreni me to, është e sigurt që do t’i realizoni. Prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit tregon se kjo do të jetë një javë me disa diskutime për një bashkëpunim apo disa çështje që shqetësojnë sektorin profesional. Takimet dhe takimet e biznesit do të kenë vendin e tyre të nderit, duke treguar se po fillon një periudhë kur marrëdhëniet dhe bashkëpunimet e biznesit do të jenë në plan të parë.

GAFORRJA JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Gaforrja këtë javë mund të sjellë disa çështje që lidhen me jetën e përditshme si punët, dhe detyrimet që nuk ishin në orarin tuaj dhe kështu duhet të rrisni shpejtësinë në mënyrë që të mund t’i integroni ato në ditët tuaja. Hyrja e Diellit në shenjën e Shigjetarit më 22/11 por edhe e Mërkurit në të njëjtën shenjë më 24/11 tregojnë se kjo do të jetë një javë shumë komunikuese, e cila do të sjellë shumë lëvizshmëri, takime, diskutime dhe punë në jetën tuaj të përditshme. Sa më shumë të ndiqni planin tuaj dhe të mos e lini punën për më vonë, aq më e lehtë do të jetë ta konfiguroni atë në përputhje me rrethanat, në rast të ndonjë emergjence.

Dashuria

Koha juaj e lirë duket se do të jetë e kufizuar këtë javë pasi duket se përditshmëria bashkë me detyrimet e saj do ju ndjekë “në këmbë”. Por aspekti i favorshëm gjashtëkëndor mes Aferdites në shenjën e Bricjapit dhe Marsit tek Akrepi ka një këndvështrim tjetër, pasi tregon se pavarësisht se çfarë pune dhe përgjegjësish keni, do të ketë çështje që do t’ju shqetësojnë dhe do të shqetësojnë fushën e marrëdhënieve. Nëse jeni të lirë, një takim me një person specifik do t’ju ngrejë humorin dhe do t’ju lehtësojë atmosferën e ditës, dhe nëse jeni në një lidhje, komunikimi thelbësor me partnerin do t’ju ndihmojë shumë në humorin e të dyve.

Puna dhe Ekonomia

Punët dhe detyrimet duket se do të japin një prezencë dinamike gjatë kësaj jave, për këtë do t’ju duhet një plan pune për të mos harruar ndonjë detyrim të rëndësishëm por edhe për të vendosur prioritetet e duhura. Gjashtëkëndëshi i Afërditës me Marsin tregon se njerëzit e mjedisit tuaj profesional dhe bashkëpunëtorët do t’ju ofrojnë ndihmën e tyre dhe do të mbështesin praktikisht një bashkëpunim të mirë. Mos hezitoni t’u drejtoheni njerëzve që njihni, të cilët ju kuptojnë, nëse mendoni se keni nevojë për një ndihmë, për disa çështje profesionale.

LUANI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Ne këtë javë me hyrjen e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit në datat përkatësisht 22 dhe 24/11 duket se do të merrni frymë nga periudha introverte që keni kaluar deri tani, pasi psikologjia dhe disponimi juaj do të përmirësohen ndjeshëm. Shkak për këtë mund të jetë një lidhje, një dashuri si dhe angazhimi juaj me një aktivitet, i cili do t’ju mbushë me emocione të këndshme. Përpiquni t’i bëni vetes një “dhuratë” këto ditë dhe kaloni kohë me njerëzit që doni, partnerin apo hobin tuaj të preferuar.

Dashuria

Prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit tregon se tani fillon një periudhë e cila do të ketë disa mundësi për aferat tuaja romantike dhe do të sjellë disa zhvillime të këndshme. Nëse jeni në një lidhje këto ditë janë ideale për të kaluar kohë në marrëdhënien me partnerin dhe për të kujtuar sërish gjërat që ju kënaqin dhe ju mbushin me energji. Nëse jeni të lirë, ka mundësi të keni një njohje të re me një person që do t’ju interesojë shumë, ka shumë mundësi që të ketë edhe një dashuri të re, nëse kjo është diçka që e lejon harta juaj personale.

Puna dhe Ekonomia

Disa çështje profesionale si dhe përgjegjësitë që lidhen me punën do t’ju mbajnë të angazhuar këtë javë, por duket se mënyra se si do t’i trajtoni do të ndryshojë. Pra, me qëndrimin tuaj pozitiv do të ndikoni pozitivisht jo vetëm në zhvillimin e një detyrimi profesional por edhe te njerëzit me të cilët do të shoqëroheni në mjedisin tuaj profesional. Përdorni frymëzimin dhe imagjinatën tuaj, pasi kjo do të jetë një javë shumë kreative për ju.

VIRGJËRESHA JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Per juve te shenjes se Virgjëreshes, energjitë e juaja  po ndryshojnë këtë javë pasi Dielli dhe Mërkuri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit më 22 dhe 24/11 respektivisht. Për ju tani do të fillojë një periudhë që do të përqendrojë vëmendjen tuaj në përgjegjësitë familjare dhe çështjet që kanë të bëjnë me shtëpinë. Bisedat me njerëzit e afërt do të kenë vendin e tyre të nderit, shfrytëzojini për t’u afruar dhe jo për të krijuar polemika për çështje specifike. Kontakti me të dashurit tuaj do të luajë një rol të madh në humorin tuaj këtë javë.

Dashuria

Afërdita është në një shenjë miqësore për ju dhe këtë javë do të formojë një kend gjashtëkëndore me Marsin që është gjithashtu në një shenjë miqësore për ju. Takimi harmonik Aferdit/Mars do të ndihmojë veçanërisht komunikimin, i cili do të jetë baza për të zhvilluar një njohje që ju intereson dhe për t’u afruar me një person specifik. Kjo javë do të sjellë lajme të mira për çështjet tuaja personale dhe çështjet tuaja emocionale, do t’ju ndihmojë të mbyllni disa çështje pezull dhe të kapërceni disa vështirësi.

Puna dhe Ekonomia

Prezenca juaj fizike mund të jetë në punë këtë javë, por mendimet tuaja duket se janë diku tjetër, me shumë mundësi për ndonjë punë ose disa përgatitje që duhet të bëni në shtëpi. Kjo do t’ju pengojë të përqendroheni, kështu që nuk do të jetë e lehtë të përfundoni disa nga detyrimet tuaja profesionale ose të kaloni më shumë kohë se zakonisht në mënyrë që të jeni në gjendje të përqendroheni. Kushtojini vëmendje gabimeve që fshihen.

PESHORJA JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Mesa duket per juve te shenjes se Peshores, introversioni që ka ekzistuar në periudhën e mëparshme do t’i hapë vendin një periudhe të re optimiste dhe ekstroverte, e cila do të jetë shumë e dobishme për marrëdhëniet sociale, personale, madje edhe farefisnore. Hyrja e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 respektivisht përuron një periudhë që do të ketë mjaftueshëm komunikim dhe shoqërim me persona që janë në mjedisin tuaj të ngushtë dhe më të gjerë. Diskutimet, udhëtimet dhe takimet do të kenë të drejtën e tyre duke nderuar ritmin e kësaj jave.

Dashuria

Një diskutim do të ketë efekte shumë të dobishme në zgjidhjen e një çështjeje që ka lindur mes jush dhe partnerit ose -nëse jeni të lirë- të afroheni me një person që ju ka tërhequr interesin. Ndikimet astrologjike që do të ndodhin këtë javë do të ndihmojnë në çështjet që kanë të bëjnë me jetën tuaj personale. Gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Bricjapit me Marsin në Akrep do t’ju forcojë vetëbesimin, i cili do të luajë një rol të veçantë në përfundimin e një afere romantike.

Puna dhe Ekonomia

Klima e punës do jetë më e këndshme këtë javë, pasi duket se nuk do të ketë detyrime stresuese të periudhës së mëparshme, të cilat mund të kenë sjellë një klimë e qet por edhe polemika. Me praninë e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit do të vini re se komunikimi do të përmirësohet dhe do të ndihmojë ndjeshëm në trajtimin e çështjeve profesionale.

AKREPI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Këtë javë, duket se po ndryshoni prioritetet dhe po lini pas pjesën më të madhe të asaj që keni qenë të zënë në të kaluarën. Hyrja e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 respektivisht përuron një periudhë e cila do të sjellë prioritet për çështjet që kanë të bëjnë me sektorin ekonomik. Tani do ta gjeni veten duke u shqetësuar më shumë për shpenzimet ose duke menduar më shpesh për ide që mund të rrisin burimet tuaja. Në këto ditë mund të lindë një diskutim me rastin e një çështjeje ekonomike, e cila duhet zgjidhur.

Dashuria

Marsi vazhdon rrugëtimin e tij në shenjën tuaj të zodiakut dhe këtë javë Afërdita do ta takojë nga shenja e Bricjapit, përmes një kendit  të favorshme gjashtëkëndore. Marsi/Afërdita bashkojnë forcat dhe nxjerrin në plan të parë nevojat dhe dëshirat tuaja. Nëse jeni të lirë, ka mundësi të afroheni me një person që është rreth jush, por deri më tani nuk ka pasur rrethana që mund të thyejnë akullin mes jush. Nëse jeni në një lidhje kjo javë është shumë e mirë për t’u shoqëruar dhe për të ecur me partnerin.

Puna dhe Ekonomia

Humori për t’u marrë me disa çështje pune do të rikthehet këtë javë dhe klima në ambientin tuaj profesional do jetë shumë më e mirë se më parë. Çështjet që lidhen me sektorin financiar do të dalin në pah dhe shumica e diskutimeve do të fokusohen tek të ardhurat, shpenzimet dhe detyrimet financiare. Nëse tregtoni në mënyrë profesionale, frymëzimi dhe idetë tuaja krijuese do t’ju ndihmojnë në punë.

SHIGJETARI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Shigjetari këtë javë dhe konkretisht nga data 22/11 fillon zyrtarisht muaji i ditëlindjes suaj pasi Dielli kalon në shenjën tuaj të horoskopit dhe përuron një periudhë shumë interesante me shumë optimizëm dhe mundësi për ju! Dy ditë më vonë më 24/11 do ta ndjekë Merkuri duke treguar se ndër të tjera periudha e ardhshme do të jetë mjaft komunikuese. Diskutimet dhe informacionet do ta kenë të drejtën e tyre në të ardhmen e afërt, por do të duhet të jeni të kujdesshëm pasi stuhia e informacionit për disa çështje ka të ngjarë të krijojë efektin e “telefonit të prishur ”.

Dashuria

Prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën tuaj të zodiakut tregon se kjo javë do të ketë një notë optimiste për jetën tuaj personale, duke treguar se periudha e mëparshme introverte ka marrë fund. Nëse jeni në një lidhje këto ditë do ju ndihmojë shumë të bëni gjëra me partnerin dhe të dilni pak nga rutina që mund të jetë shfaqur fort për shkak të rrethanave të caktuara. Nëse jeni të lirë, gjashtëkëndëshi i Afërditës në shenjën e Bricjapit me Marsin në Akrep mund të sjellë një mundësi për një romancë të vjetër romantike.

Puna dhe Ekonomia

Humori juaj komunikues dhe ekstroversioni që do të shfaqet këtë javë do të përmirësojë edhe klimën në punë dhe marrëdhëniet me njerëzit e ambientit tuaj profesional! Do të ishte mirë t’i jepni prioritet çështjeve që kanë të bëjnë me pjesën financiare të një çështjeje biznesi, pasi duket se detyrimet financiare dhe çështjet që lidhen me të ardhurat, shpenzimet dhe fondin në përgjithësi, do t’ju ​​shqetësojnë shumë edhe këtë javë. dhe periudhën e ardhshme.

BRICJAPI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

kete jave duket se do te dale lodhja e periudhes paraardhese si pasoje nuk do te jete i disponueshem per t’u marre me shume gjera pervec elementeve dmth disa pune te perditshme dhe disa detyrime pune. Dielli dhe Mërkuri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 përkatësisht dhe do të përurojnë një periudhë gjatë së cilës shumë shpesh do të sjellë në mendje kujtime të së shkuarës. Mundohuni të mos e humbni energjinë tuaj në mendime që nuk do të ndryshojnë çështjet që kanë kaluar, pasi kjo do të rrisë lodhjen dhe do të ndikojë në krijimtarinë tuaj.

Dashuria

kete jave duket se do te dale lodhja e periudhes paraardhese si pasoje nuk do te jete i disponueshem per t’u marre me shume gjera pervec elementeve dmth disa pune te perditshme dhe disa detyrime pune. Dielli dhe Mërkuri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 përkatësisht dhe do të përurojnë një periudhë gjatë së cilës shumë shpesh do të sjellë në mendje kujtime të së shkuarës. Mundohuni të mos e humbni energjinë tuaj në mendime që nuk do të ndryshojnë çështjet që kanë kaluar, pasi kjo do të rrisë lodhjen dhe do të ndikojë në krijimtarinë tuaj.

Puna dhe Ekonomia

Këto ditë mund të keni shumë gjëra në mendje që dëshironi të bëni ose duhet të bëni, por nga mendimi do të jetë e vështirë t’i vini në praktikë. Humori dembel i këtyre ditëve do të prekë edhe ju, gjë që mund të vonojë përfundimin e disa çështjeve. Takimi harmonik Aferdit /Mars tregon se frymëzimi, imagjinata dhe kreativiteti nuk do t’ju braktisin.

UJORI JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Këtë javë humori juaj po ndryshon për mirë dhe një rol të rëndësishëm në këtë ndryshim do të kenë miqtë, kolegët dhe njerëzit me të cilët do të shoqëroheni gjatë këtyre ditëve! Dielli dhe Mërkuri do të kalojnë në shenjën e Shigjetarit në datat 22 dhe 24/11 dhe do të theksojnë rëndësinë e kontaktit me miqtë dhe njerëzit me mendje të njëjtë. Aktivitetet kolektive si dhe komunikimi do të kenë nderin e tyre këtë javë, e cila duket të jetë shumë aktive për ju.

Dashuria

Takimi me disa miq dhe pjesëmarrja juaj në një aktivitet kolektiv mund të sjellë një njohje të re, edhe aty ku nuk e prisni. Gjashtëkëndëshi i Afërditës, i cili është në shenjën e Bricjapit me Marsin në Akrep, ju krijon një terren të përshtatshëm për t’u afruar me njerëzit që ju kanë tërhequr interesin. Nëse jeni në një lidhje këto ditë do të jetë shumë e dobishme të bëni disa gjëra me partnerin tuaj, të takoni miqtë tuaj, të bëni disa nga hobi tuaj dhe të bëni një pushim nga përditshmëria.

Puna dhe Ekonomia

Punët dhe detyrimet profesionale duket se janë “ngrirë” për pak gjatë kësaj jave, duke qenë se do t’u jepni përparësi dëshirave tuaja, me rezultat që gjithçka tjetër të mbetet pak pas. Mund të ketë mundësi për të zgjidhur disa çështje që vijnë nga e kaluara dhe janë ende pezull. Komunikimi i mirë me njerëzit në mjedisin tuaj profesional do të luajë rolin e vet në shlyerjen e detyrimeve.

PESHQIT JAVOR22/11/2021 TO 28/11/2021

Këtë javë do të ndryshojnë prioritetet tuaja dhe do ta kthejnë vëmendjen e tij në fushën profesionale. Hyrja e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit më 22 dhe 24/11 përkatësisht shënon një periudhë të re, e cila mund të ketë më shumë përgjegjësi dhe detyrime profesionale, por do të sjellë edhe mundësi për zhvillimin e disa çështjeve që lidhen me punën. Përfitoni prej tyre pasi duket se do të arrini të gjeni zgjidhje për çështje që deri më tani dukeshin të pazgjidhura.

Dashuria

Kjo javë mund të ketë disa detyrime profesionale që nuk do t’ju lënë aq shumë kohë të lirë, por nuk ka rëndësi nëse koha është sasiore, por cilësore. Gjashtëkëndëshi i Aferdites në shenjën e Bricjapit me Marsin në Akrep sjell mundësi për t’u argëtuar me partnerin tuaj, duke bërë gjëra të thjeshta si shëtitja apo takimi me të dashurit tuaj. Nëse jeni të lirë ka shumë mundësi që të shihni një person që e keni parë prej kohësh dhe ky takim do të krijojë një flirt të ri.

Puna dhe Ekonomia

Sektori profesional do jetë në plan të parë nga data 22/11 e në vazhdim pasi prania e Diellit dhe Mërkurit në shenjën e Shigjetarit sjell lajme që lidhen me punën. Ata mund të sjellin edhe disa diskutime që do të kenë të bëjnë me perspektivën e një bashkëpunimi të ri. Periudha e ardhshme – duke filluar nga kjo javë – do të jetë e përshtatshme që ju të bëni disa lëvizje që kanë të bëjnë me qëllimet e biznesit, por kjo është diçka që kërkon përkushtim. 

Continue Reading

Magazina

“Dukesh sikur nuk sillesh mire me Arbanën”/ Ja si i kthehet Xhemi ndjekëses

Published

on

Miqesia e tyre eshte gjithmone ne qender te vemendjes mediatike. Arbana Osmani dhe Xhemi Shehu jane mike prej shume vitesh dhe gjithmone ndajne me fansat e tyre foto apo video te ndryshme. Dy mikeshat shfaqen gjithmone bashke duke na treguar se miqesia e tyre eshte shume e forte edhe pertej ekranit.

Por nje ndjekese e Arbanes nuk mendon keshtu. Ajo eshte shprehur se Xhemi nuk eshte aspak e sinqerte me te.

Ne nje prej fotove qe Arbana ka publikuar Xhemi ka shkruajtur: “E shef sa mire kur duron”. Pikerisht ketu nje ndjekese nuk eshte stepur per te shprehur mendimin e saj ne lidhje me keto komente dhe ka shkruajtur: “Se ç’ben ca komente ti mi Xhemi. Gjithmone sa here poston Arbana ti dukesh sikur tallesh, me thene qe ja te shkrujta meqenese te kam shoqe s’te lashe pa shkruar gje. Keto komentet e tua s’i hyn ne pune asnje shoqeje”

Me pas edhe Xhemi ka replikuar duke i thene : “Ti se di sa ne pune me hyn ky komenti jot pershembull”

Continue Reading

Trending