Connect with us

Magazina

Horoskopi i fundjaves nga astrologu Paolo Fox/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do marr 1 surpize te dielen

Published

on

Dashi

Ju jeni duke u përgatitur të përjetoni një fundjavë që mund të jetë shumë interesante . Më në fund ne kemi një Saturn aktiv dhe brenda pak orësh Jupiteri do të jetë gjithashtu i favorshëm: ju duhet të ndjeni një ndjenjë të shkëlqyer hakmarrjeje brenda jush. Tani ju besoni më shumë në të ardhmen, jeni të sigurt dhe rrezikoni të bëni gjëra që nuk i keni bërë kurrë në të kaluarën. Ky qëndrim është shumë i rëndësishëm për të gjetur përsëri dashurinë.

Demi

Ju keni kaluar një javë konfliktesh. Nga fillimi i dhjetorit diçka nuk është në rregull sipas horoskopit Paolo Fox. Ndiheni i zemëruar, po përjetoni situata të vogla që janë të vështira për tu menaxhuar ose ndoshta një krizë e madhe që ndikon në jetën tuaj në përgjithësi. Ndjenjat duhet të mbahen nën kontroll.

Binjakët

Në horizont ne mund të shohim një rikthim të mirë në një premten që mund të tregojë rrugën e suksesit , ndërsa të shtunën dhe të dielën tensionet vogla mund të kthehet. Ju duhet ta “ndani” horoskopin tuaj në dy: sa i përket dashurisë, ka dyshime, xhelozi, probleme në përshtatjen me një situatë të re; për sa i përket punës dhe studimit, megjithatë, ekziston një situatë krejtësisht e ndryshme: nëse keni një ide të mirë, tani është koha ta ndiqni atë. Arritja e një qëllimi do të jetë më e lehtë dhe do të jetë edhe më e lehtë në 2021.

Gaforrja

Më në fund jeni të lirë nga kundërshtimi i Saturnit dhe mund të filloni të bëni plane të mëdha për të ardhmen. Tani ajo që ju po kërkoni është pak qetësi shpirtërore, pasi keni përjetuar një seri tensionesh për dy vjet tani. Në dashuri, edhe nëse po jetoni në një situatë të këndshme tani ose nuk ka shumë tronditje në punë, ka të ngjarë që së shpejti të dëshironi më shumë.

Luani

Për disa kohë ju është dashur të mbroheni nga akuzat absurde ose në çdo rast nuk ndiheni më rehat brenda një grupi. Fakti i dëshirës për të ndryshuar jetën e dikujt, për të gjetur veten në një gjendje të ndryshme nga e kaluara, nuk është një nevojë personale por është fati që në një farë mënyre kërkon një ndryshim. Në këtë të Premte ka më shumë gjallëri edhe nëse nuk është e qartë se çfarë ka ndodhur në marrëdhëniet profesionale. Nëse po mendoni për hipokrizinë e dikujt ndaj jush, mbase nuk gaboni. Tani vendoset një rrugë e re jetësore dhe një qëndrim i ri.

Virgjëresha

Ju duhet qëndrueshmëri në jetë dhe kjo është arsyeja pse shpesh rrini me njerëz që janë shumë të rreptë. Ju mendoni se diçka nuk është në rregull dhe nga ana tjetër kjo ka qenë një javë pak e rëndë në nivelin psikofizik dhe prandaj tani është shumë e rëndësishme të përpiqeni të rreshtoni mendimet tuaja dhe të zgjidhni disa probleme që keni pasur në të kaluarën e afërt. Dashuria duket e harruar, larg ose thjesht po mendoni për diçka tjetër.

Peshorja

Në këtë të Premte, në fakt, fillon një fazë me interes të mirë në lidhje me të ardhmen: gjithçka që fillon, e cila ka lindur në këtë periudhë, nuk duhet të lihet pas dore. Ju keni jetuar dy vite të vështira, por tani vijnë dy vite të rëndësishme . Me yje më të mirë padyshim që do të ndiheni më të qetë. Fillime të reja, në disa raste detyra të reja: një derë mbyllet dhe një derë hapet.

Akrepi

Ju jeni në një fazë rishikimi: ka të ngjarë që kjo ditë e premte të sjellë një melankoli të vogël. Jeni i zemëruar, nervoz, sepse gjithashtu mendoni se duhet të përballeni me situata që nuk i meritoni. Gjithmonë shikoni për ndërmjetësim sepse 2021 do të jetë një vit në të cilin do të duhet të shmangni polemikat, në të cilat do të duhet të përpiqeni të qetësoheni.

Shigjetari

Ju jeni të lirë dhe të dashuruar! Shenja juaj ka përfaqësuar gjithmonë lirinë, emocionin, lëvizjen: është e rëndësishme për ju të lëvizni jo vetëm fizikisht, por edhe mendërisht. Sipas horoskopit Paolo Fox keni nevojë për emocione pozitive që mund të kthehen tani pasi Venusi është i favorshëm.

Bricjapi

Mos krijoni probleme. Mos harroni se Mërkuri do të fillojë një tranzit të rëndësishëm nga e diela. Pastaj kthehet një përqendrim i caktuar, dëshira për të bërë përsëri, madje edhe për t’u rikthyer në lojë. Nëse në të kaluarën e afërt ka pasur probleme serioze në dashuri, tani ju duhet t’i jepni më shumë hapësirë ​​ndjenjave.

Ujori

Ju jeni një frymë e lirë por në këto ditë është shumë e rëndësishme të qeverisni këtë energji, të përpiqeni ta formësoni atë. Të rinjtë gjithashtu mund të fillojnë një kurs të ri studimi ose ndoshta të kenë ide shumë të veçanta. Muajt ​​e fundit, të jetuar kaq rëndë edhe nga pikëpamja fizike, ju kanë mësuar që të jetosh në paqe është më e rëndësishme se gjithçka tjetër. Pikërisht për këtë arsye ju gjithashtu mund të braktisni diçka që kërkon shumë përpjekje për të rizbuluar lirinë tuaj.

Peshqit

Në këtë kohë do të jetë shumë e dobishme të kontrolloni ndjenjat tuaja. Kjo e premte sjell akoma disa provokime të vogla. Nga e diela dhe madje edhe më shumë nga java e ardhshme, të gjithë ata që kanë mundësinë të fitojnë pak më shumë ose të kryejnë një projekt të vogël, do të kenë zhvillime të mira. Fatkeqësisht, sfera sentimentale mbetet disi e mbytur. Ju ndoshta jeni në një krizë me veten tuaj tani, duhet të përpiqeni të zgjidhni problemet personale.

2 Comments

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending