Connect with us

Aktualitet

Duhet te prisni deri ne daten 21 Dhjetor/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

SATURNI NE UJOR . NGJARJE E RENDESISHME .NDIKIM MBI DY VJECAR
REVOLUCIONE ME VLERE DHE SERIOZITET

Nje njgarje e rendesishme ndodh me Futjen e Saturnit ne Ujor

Tashme kjo eshte futje perfundimtare pas futjes se perkohshme qe beri ne 11 Maj deri ne 1 Korrik 2020
Ne Ujor eshte ne pozicion te mire perseri Saturni

Ujori e shpreh fuqine me nje te

ARDHME ME TE MIRE

Saturni do jete pozitive ne Ujor dhe me pak sindirik se sa ne Bricjap
Pikat kryesore ku do ndikoj do jene

1Idete e Ujorit

2Ceshtje shkencore dhe teknologjike

3Revolucione

4Ide revolucionare

5Mbrojtje sociale

6Ide bamiresie Njerezore

Saturni tashme do na gjykoj te gjitheve

A do veprojme sakte ??Pasi cdo gabim nga Saturni eshte i Pafalshem
DY DITE ME VENIE SATURNI NE UJOR DO TAKOHET ME JUPITREIN NE UJOR
Bashkimi do ndodhi ne Diten e Solsticit DIMEROR NE DT 21

E DREJTA DUHET TE SHPE RTHEJ SI NJE PUCER E KEQE ME QE LB E MBLEDHUR BRENDA NESH

Natyrisht do kete felliqesi rreth nesh por do ndjehemi me te cliruar nga dhi mbjet dhe nervozizmi

Dashi

Nje person apo qellim i rendesishem do ju kthej ne persona me lidhje apo bashkepunime me serioze Feja juaj kete periudhe do behet shkenca njeriu dhe shoqeria

Demi

Duhet te merrni vendime me serioze ne jeten tuaj sidomos ne lidhje me karrieren dhe martesen Tashme pritjet e gjata do gjykohen dhe nuk do aprovohen

Binjaket

Duhet te vini shume rregull ne ceshjtet ekonomike dhe ato shpirterore Vetem rregulli dhe manaxhimi i sakte i vetes do ju shpetoj edhe nga dobesi shendetesore

Gaforrja

Saturni ju leshon por tashme ju kontrrollon bindshem ne ate liri qe do ju japi ne marredhenien tuaj me te tjeret dhe me njerzit e afert apo ne cift Tashme vjen ftura e veprimeve tuaja apo gabimeve qe keni bere

Luani

Saturni del para shenjes tuaj Kjo do te thote nje periudhe e veshtire me antagonizma dhe marredhenie shume kerkuese para jush Do beni martesa me njerez shume dominante ose ne marredheniet egzistuese do keni probleme

Virgjeresha

Tashme fillon nje perditeshmeri e lodhshme me shume pune dhe kerkesa per te organizuar cdo gje ne kushte te reja qe do vendosen ne jeten dhe perditeshmerine tuaj Kujdes me ceshtjet kronike ne shendet

Peshorja

Saturni futet ne shenjen e Dashurise per ju Kjo do te thote qe tashme jeta e lire dhe e pavarur do behet lluks per ju pasi do njihni persona qe do ju lidhin forte Mund te gjeni edhe talente apo veprimtari qe do ju marrin gjithe kohen tuaj

Akrepi

Duhet te filloni te organizoni jeten familjare ne te gjitha aspektet Te rregulloni pronesine bizneset apo marredheniet me te afermit e familjes Por nje e drejte juaja e mohuar nga vitet ju rikthehet

Shigjetari

Nuk do kete me mesazhe spontane nga ju apo planifikime te papritura Jeta juaj do planifikohet ne cdo detaj qe te kete nje qellim apo te arrij nje qellim konkret RRethi i mortave vellezerve dhe kusherinjeve mund ta kushetzojne disi jeten tuaj

Bricjapi

Fillon nje periudhe me e qete ne jeten tuaj pa syrvejime dhe kushte te renda ne jeten personale apo inisiative Ceshtjet ekonomike do marrin nje rregull dhe nje ecuri me te qarte

Ujori

Nje ndihmese e madhe ju vjen nga Sot nga Saturni ne jeten tuaj Ju informon ju udheheq dhe ju organizon si ne deshira ne revolucione ne ide apo ne ndryshime Asgje nuk do jete pa organizim

Peshqit

Saturni ne Ujor nuk eshte momenti me i mire per ju pasi ju mbyll ne vetevete dhe nuk ju le hapesira per te vepruar Kjo periudhe do jete reflektuese frymezuese por edhe sheruese e karmike ne lidhje me shendetin dhe punen

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending