Connect with us

Aktualitet

Do jeni ne qender te vemendjes se 1 personi/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do kete ndryshime

Published

on

Dashi Tashmë jeni plot optimizëm dhe gati të nisni projekte të reja. Keni aftësi shumë të mira për të identifikuar dhe gjykuar një projekt të mirë. Kjo do të bëjë të investoni në gjëra, që në të ardhmen do t’iu sjellin të ardhura. Është e rëndësishme që të mos lejoni kokëfortësinë të ndikojë në marrëdhënie. Duhet të jeni më të kuptueshëm dhe fleksibël.

Demi Lajmet e mira rreth situatës financiare mund t’iu bëjnë të ndiheni të lumtur. Keni një ndjenjë sikur gjërat po kthehen në pozitivitet. Dilni dhe takoni njerëz. Sot është dita e duhur për të harruar, falur dhe për t’i zgjatur dorën mundësive të reja.

Binjakët Koha për të zgjedhur mes qejfit dhe lirisë. Do të jeni në gjendje të jeni të lirë vetëm pasi të keni kuptuar sensin e përgjegjësisë. Situata financiare do të përmirësohet me kohën. Duhet të ndryshoni rutinën që marrëdhënia të mos bëhet monotone.

Gaforrja Bëni kujdes me veprimet nesër. Mund të lëndoheni. Merruni vetëm me punën e ditës. Shkoni në kinema ose bëni ndonjë gjë tjetër argëtuese. Do të keni mundësi të kaloni një kohë të qetë me partnerin.

Luani Nesër do të jeni në qendër të vëmendjes. Kjo është aftësia juaj mirëpo njerëzit që iu kanë zili do të jenë xhelozë më shumë se kurrë më parë. Sot shumë pyetje do të mund të marrin përgjigje. Është koha e duhur për t’i kushtuar vëmendje të veçantë familjes.

Virgjëresha Po merrni shumë vëmendje nga të gjithë. Së shpejti do të mund të dalloni edhe armiqtë. Bëni kujdes kur të përballeni me ta sepse do përpiqen t’iu provokojnë. Megjithatë do të gjeni një person tek i cili mund të besoni.

Peshorja Ka për të qenë një ditë shumë emocionuese. Mundohuni të nisni një bisedë me partnerin. Është momenti që të shkoni në një vend të preferuar në natyrë. Lidhja juaj do të bëhet më e fortë.

Akrepi Mundohuni të kapni mundësitë që iu japin shansin që të mendoni sipas mënyrës suaj. Kjo do iu japë entuziazëm të lartë. Parashikohen ndryshime në shtëpi dhe ndoshta mund të lëvizni në një vend të ri me më shumë mundësi. Për sa i përket dashurisë dita do të jetë e çuditshme. Do të dështoni të kuptoni veprimet e partnerit. Mos i nxitoni gjërat.

Shigjetari Kësaj here në jetën tuaj do të ketë ngjarje të pashpjegueshme. Është koha për të hedhur një hap prapa në marrëdhënie për të parë tablonë e plotë. Është koha për të marrë vendime të kujdesshme.

Bricjapi Duket sikur ka një zhbalancim mes jetës personale dhe asaj profesionale. Mënyra më e mirë për ta zgjidhur është që të planifikoni punën për çdo ditë. Do të njihni shokë të rinj. Një prej tyre do të bëhet shumë i rëndësishëm për vitet e ardhshme.

Ujori Njerëzit janë shumë kuriozë të dinë se çfarë ndodh me jetën tuaj personale dhe profesionale. Një person i afërt ka treguar disa sekrete për ju dhe njerëzit vetëm flasin për këto. Mundohuni t’i injoroni dhe qëndroni të fokusuar.

Peshqit Horizonte të reja do hapen për ju. Një talent, të cilin e keni konsideruar gjithnjë si një hobi, do të kthehet në punë. Është momenti i duhur për të shpenzuar kohë me prindërit. Keni qenë shumë të zënë kohët e fundit, por tashmë është momenti për t’i telefonuar dhe për të organizuar një aktivitet me ta.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending