Connect with us

Sot

Deri ne fund te vitit do zbuloni nje te fshehte/ Ky eshte horoskopi i detajuar i fundvitit 2020

Published

on

Viti po mbaron dhe për ta përmbyllur në mënyrën më të mirë, shenja juaj zodiakale mund t’ju vijë në ndihmë me këshilla shumë të rëndësishme! Është momenti për t’ju përkushtuar vetes dhe për të qenë të mirë me veten sepse ju është dashur të përballoni gjëra të mëdha.

Rezervoni hapësirë për të çliruar emocionet tuaja në mënyrë të shëndetshme dhe për të kuptuar që kjo është e nevojshme për të hyrë në një periudhë më të mirë të jetës suaj. Gjeni një moment para mbarimit të vitit për t’u qetësuar dhe lehtësuar. Kjo do të bëjë diferencën në ciklin tuaj të ardhshëm.

Demi-Gjatë këtij viti, në pjesën më të madhe të rasteve keni qenë seriozë dhe të shqetësuar, por nuk duhet të privoheni nga liria për t’u ndier të lumtur. Mund të jeni më zbavitës dhe të përmirësoni ditën tuaj dhe të njerëzve rreth jush. Jo të gjitha momentet duhet të jenë dramatike dhe sigurisht, një liri emocionale do t’ju bënte mirë.

Binjakët-Në fund të këtij viti, duhet të kuptoni që është mirë t’i merrni disa gjëra seriozisht. Pavendosmëria juaj mund t’ju vlejë në disa raste, por tani është momenti të definoni një rrugë që duhet të ndiqni dhe të lini pas krahëve ngarkesat e panevojshme, vetëm kështu do të mund të realizoni atë çka vërtet dëshironi për veten tuaj.

Gaforrja-Marrëdhëniet janë çelësi për ta mbyllur mirë këtë vit. Kthehuni tek njerëzit specialë që keni lënë pas dore në vitin 2020 dhe falni për gjithçka që ka ndodhur. Përpiquni të zbuloni cilët janë njerëzit që bëjnë vërtet diferencën në jetën tuaj dhe afrohuni përsëri me ta, pasi këto janë marrëdhëniet më të çmuara që do të keni.

Luani-Këtë fundvit duhet të lini pas krahëve inatet që keni akoma në zemër. E gjithë pesha e gjërave negative të së shkuarës po ju bllokon dhe po ju ndalon të shihni gjërat e mira që keni para syve. Falja është mbi të gjitha një akt dashurie dhe do të bëjë dieferencën në ditët e mbetura të këtij viti. Bëjeni këtë hap për veten tuaj, për të mirën tuaj.

Virgjëresha-Duhet të kuptoni që jeta jonë nuk do të jetë gjithmonë siç e duam dhe në periudhat e vështira nxjerrim edhe leksionet më të çmuara që do të na ndihmojnë të arrijmë objektivat tona dhe të transformojmë realitetin. Jini më të durueshëm dhe lëreni jetën të rrjedhë, gjithçka do të shkojë në vendin e vet kur të jetë momenti i duhur.

Peshorja-Ky është momenti për t’u çliruar nga rutina dhe për të kërkuar përvoja të reja. Shpirti juaj dëshiron njohje të reja dhe ndjesi që ju bëjnë të ndiheni të lirë, ashtu siç e meritoni. Lëreni frikën pas krahëvedhe përqëndrohuni tek kjo mundësi, nuk do të pendoheni.

Akrepi-I keni evituar ndryshimet gjatë gjithë vitit, por tani nuk keni se ku të shkoni. Jeta ndryshon vazhdimisht dhe nëse nuk ndiqni ritmin e saj, do të bllokoheni brenda një realiteti që nuk ju bën të lumtur. Largojeni dëshirën për të kontrolluar gjithçka dhe lejojeni veten të befasohet. Rezultatet do të jenë të mahnitshme.

Shigjetari-Në fund të këtij viti, objektivi juaj kryesor është të mos merreni më me njerëzit që nuk duan të kenë një rol në jetën tuaj. Keni humbur shumë kohë duke e kaluar me njerëz që nuk duan të jenë pranë jush dhe kjo ju ka hequr mundësinë të krijoni marrëdhënie të reja shumë pozitive. Vlerësoni veten dhe mbyllini portat e zemrës për marrëdhëniet e njëanshme. Meritoni reciprocitet.

Bricjapi-Shumë shpesh gjatë këtij viti i keni mbajur të fshehta opinionet tuaja nga frika se mos ndiheni i gjykuar, por kjo duhet të ndryshojë. Besoni në vetvete, në potencialin tuaj, tashmë është momenti të viheni në qendër të botës, duke thënë të vërtetat me krenari. Kjo do t’ju japë sigurinë për të cilën keni nevojë për të arritur objektivat tuaja të mëdha.

Ujori-Besojini më shumë intuitës suaj këtë periudhë. Jeni në sintoni të plotë me atë që mendja dhe zemra juaj kanë nevojë dhe nëse e ndiqni këtë rrugë, gjëra të mëdha do të hyjnë në jetën tuaj. Besojini vetvetes sepse jeni në rrugën e duhur për të krijuar një jetë të mrekullueshme tuajën.

Peshqit-Të dashur peshq, në këtë periudhë të fundvitit, obojektivi juaj më i madh është të doni veten ashtu siç doni të tjerët. Meritoni mbrasht dashurinë dhe vlerësimin që u orfoni të tjerëve dhe kur ta bëni tek vetja juaj, do t’i hapni portën një lumturie të madhe.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending