Connect with us

Aktualitet

Behuni gati per 1 ndryshim te madh ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 15 DHJETOR 2020

TITUJT E FUNDIT

E Marte dhe eshte dita e pare pas Eklipsit te rendesishem te Diellit qe ndodhi dje Aferdita ne Graden e Fundit te shenjes se Akrepit ne lidhje trekendeshe me Jupiterin ne Bricjap dhe Saturnin ne Bricjap

Cfarre kemi perjetuar dhe perballuar kete muaj me sinqeritet vjen momenti te permbyllet me sukses apo te perfundoj
Ne graden e fundit te nje shenje planetet tregojne ndarjen ne marredhenie apo sqarimin dhe mbylljen e cikleve qe nuk na interesojne me ose nuk na sherbejne

Shkon perfundimisht ne fund shqetesimi dyshimet vetmia tradhetia I veme kapak te gjithave ose i veme EMRIN
Aferdita me futjen ne Shigjetar do sjell ndjesine e lirise dhe te floges

Se shpejti edhe Saturni futet ne Ujor dhe Jupietri duke HAPUR NJE EPOKE TE RE PARA NESH ME NDRYSHIME TE MEDHA

Dashi

Sot i jepet fund nje bisede te veshtire ne lidhje me karrieren tuaj Por edhe ne planin personal sot merren vendimet e fundit ne nje lidhje te veshtire se si do shkoj situata drejt ndarjes apo jo

Demi

Nje partner i veshtire dyshues xheloz do zbrazet mire sot ne drejtimin tuaj por kjo do ju ndihmoj te hapni nje rruge te re drejt te ardhmes duke pranuar ndarjen

Binjaket

Mund tju shperbejne ne te gjitha detyrimet ekonomike qe ju kane ne diten e sotme por do keni parasysh qe nuk do ju trajtojne me te njetat kushte ne nje marredhenie pune Me mire ti jepni fund Po keshtu jepini fund edhe nje lidhje erotike qe ka te beje me dike qe punoni

Gaforrja

Nje ceshtje familjare apo detyrim familjar do ju ngeci ne dere dhe kjo i jep fund ne disa raste jetes suaj erotike pasi nuk permbushni dot kushtet dhe kerkesat ndaj nje partneri shume kerkues dhe te veshtire

Luani

Nje detyrim ekonomik mund tju coj te merrni vendim te jepni dicka te vyer qe e kishit shume te rendesishme Por do shpetoni nga nje merzitje e gjate

Virgjeresha

Strategjia e kujdesit por edhe e kontrrollit te vazhdueshem ne nje marrdhenie qe keni ushtruar kete muajin e fundit ju ka kthyer ne gardian te marrdhenies pavaresisht se kishit sharm dhe seksualitet

Peshorja

Duhet te kapeni fort pas nje guacke dhe prone qe ta mbroni pasi do jete rasti i fundit per ta patur tuajen Ne kohet qe do vijne kjo do jete streha juaj e sigurt

Akrepi

Ju mund te shprehni nje deshire sot dhe thuajse ajo do ju realizohet Ne ceshtje te dashurise dhe ekonomise mos ja pertoni te shpenzoni dhe te propozoni

Shigjetari

Pasionet e medha dhe te fsheta nuk jane per ju pasi nuk mund te mbani dot nje sekret Prandaj mezi po prisni deri neser qe te mos ju shpetoj ndonje e fshehte nga goja dhe te prishni pune vetes e te tjereve

Bricjapi

Edhe sot do keni mundesi te vini kushte ne pazare e ne ndjenja te dikujt qe ka rne prehe e kushteve dhe kerkesave tuaja Me pas gjerat do ndryshojne madje edhe per ju Do beheni me te hapur e moderne

Ujori

Nje kontrate pune do jete e vlefshme dhe e rendesishme ne diten e sotme qe te kapeni fort dhe te jeni me te qete ne ditete ne vijim ku gjithcka pritet te ndryshoj por qe nje baze te mire duhet ta keni

Peshqit

Do keni mundesi te beni disa llogari ne lidhje me miqte apo njerzit me te cilet bashkepunoni Madje dikush do ju propozoj nje rast per fejese apo njohje erotike

2 Comments

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending