Connect with us

Aktualitet

Viti i veshtire 2020 po iken/ Kjo eshte shenja e horoskopit qe do kete vitin 2021 vitin e jetes

Published

on

Zbuloni ç’këshillë ka viti i ri për ju!

Dashi: Shfaqini ndjenjat tuaja

Jo gjithmonë është e lehtë për Dashin të shfaqë ndjenjat dhe emocionet. Preferon të mbajë gjithçka për vete dhe të mos e nxjerrë jashtë. Por herët a vonë këto emocione do ta godasin sërish. Kështu që miq të Dashit, duhet të jeni më të hapur në vitin 2021 dhe kujdesuni për mirëqenien tuaj psikologjike: do të shikoni sa të çliruar do të ndjeheni.

Demi: Më shumë të reja

E doni shumë ambientin tuaj familjar dhe preferoni që gjërat t’ia lini rutinës. Por kjo lloj jete mund të bëhet e mërzitshme me kalimin e kohës. Nuk është e nevojshme të ndryshoni në mënyrë drastike në vitin 2021, po sikur të provoni një hobi të ri për shembull?

Binjakët: Më shumë relaks

2020 ishte një vit monoton. Nuk keni qëndruar kaq gjatë në shtëpi sa këtë vit e vërtetë? Edhe pse prisni me ankth të udhëtoni dhe të ktheheni në jetën tuaj aktive në vitin 2021, gjithsesi duhet të bëni pauza. Sepse jeta, ashtu si një korsi parakalimi, mund t’ju kthehet në stres me kalimin e kohës.

Gaforrja: Qëndrojuni me vendosmëri pikëvështrimeve tuaja

Shpesh tërhiqeni për të mos ofenduar dikë dhe të shkatërroni përshtypjen e tij për ju. Por në vitin 2021 ia vlen t’i kushtoni më shumë vëmendje vetes dhe dëshirave tuaja. Bëni diçka të këndshme për trupin dhe shpirtin tuaj më shpesh duke hequr dorë nga ato që nuk iu pëlqejnë.

Luani: Çlirohuni nga personat toksikë

Si Luan që jeni, dëshironi të mbani qendrën e vëmendjes dhe doni t’i kënaqni të gjithë. Megjithatë, në vitin 2021 është më mirë të shkëputeni nga njerëzit nga të cilët nuk ju vjen asgjë e mirë. Edhe pse mund të argëtoheni me ata, vëzhgojini me kujdes njerëzit dhe kuptoni cilët mund të jenë miqtë tuaj të vërtetë.

Virgjëresha: Lëreni të ndodhë

Gjithçka duhet të jetë perfekte për ty dhe të funksionojë si një orë. Nëse gjërat ju dalin nga duart, bëheni menjëherë nervoz dhe ndiheni inferior. Lërini gjërat të ndodhin sipas rrjedhës së tyre, nuk duhet të jeni gjithmonë perfektë. S’ka problem edhe nëse ndodhin gabime.

Peshorja: Jini të durueshëm

Doni të bëni gjithçka njëherësh: sukses në punë, marrëdhënie të harmonishme, të jeni më të mirët në sport. Por ndonjëherë suksesi të bën të presësh. Përqëndrohuni në aftësitë tuaja dhe zhvillohuni gradualisht. Mos u sforconi dhe mos qëndroni gjithmonë në pritje, por shijoni momentin.

Akrepi: Qetësohuni

Kjo shenjë zodiakale mund të humbasë lehtësisht durimin. Nëse diçka ju turbullon, e shndërroni mushkonjën në një elefant. Kjo nuk ju lodh vetëm juve, por edhe njerëzit që ju rrethojnë. Përpiquni që në vitin 2021 të jeni më të relaksuar dhe të mos zhyteni në negativitet.

Shigjetari: Përqëndrohuni tek të shtrenjtët tuaj

Si Shigjetarë, preferoni të ecni dhe të kaloni kohë të rrethuar nga shoqëria. Shpesh e bëni të ndihet i braktisur partneri dhe njerëzit tuaj më të afërt. Në vitin 2021, përqëndrohuni vetëm tek ata që vlejnë vërtet për ju.

Bricjapi: Më pak presion

Karriera është jashtëzakonisht e rëndësishme për ju, motivi për të cilin punoni me regjim të plotë dhe nuk e humbisni kurrë objektivin tuaj. Është fantastike, por sapo e arrini limitin, duhet të shtypni frenat e emergjencës. Mos u përfshini nga një presion i tillë në vitin 2021. Më shumë relaks!

Ujori: Tregoni mirëkuptim

Shpesh i inkurajoni njerëzit pranë vetes të veprojnë si ju. Në vitin e ardhshëm provoni ta vendosni më shpesh veten në vend të të tjerëve dhe do të shihni se si marrëdhëniet do të përmirësohen dhe sa suport do të keni.

Peshqit: Besojini vetvetes

Jeni një person që dyshoni shpesh tek vetja. Por kjo është diçka krejtësisht e pabazë. Përpiquni t’i besoni më shumë instinktit tuaj. Miqtë tuaj e adhurojnë intuitën tuaj të fortë, prandaj kini më shumë besim.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending