Connect with us

Magazina

Do te zgjidhni 1 problem qe ju ka munduar/ Ky eshte horoskopi i detajuar i dates 15 Dhjetor 2020

Published

on

Dashi

Horoskopi i datës 15 dhjetor 2020

Sado që të mundoheni nuk do arrini dot të vendosni qetësi në jetën tuaj. Për ju që jeni në një lidhje kjo do jetë një ditë shumë e vështirë. Nuk do keni aspak durim ta dëgjoni tjetrin dhe për gjënë më të vogël do konfliktohen me të. Ndryshoni sa pa u përkeqësuar akoma më shumë situata. Nëse jeni beqarë gjithashtu do jeni konfuzë dhe nuk do dini çfarë hapash të hidhni. Në punë do ketë vonesa me përmbylljen e projekteve dhe shpesh do gjendeni në situata delikate. Në planin financiar vështirësitë do jenë të njëpasnjëshme. Mundohuni sa të mundeni ta kufizoni veten.

Demi

Horoskopi i datës 15 dhjetor 2020

Merrini gjërat sa më shtruar sot dhe mos kërkoni me ngulm vëmendje nga të tjerët. Ju të dashuruarit do i keni planetët kundër gjatë kësaj dite kështu që duhet të bëni të pamundurën që ta ruani vetë qetësinë dhe qëndrueshmërinë. Ju beqarët do përjetoni ndjesi shumë të forta atëherë kur nuk do e prisni. Dikush i njohur prej vitesh mund t’iu bëjë propozimin më të bukur që mund të kishit menduar. Sipas Dritare.net, në punë do dini të bindni dhe pikëpamjet që keni do respektohen nga të gjithë. Mundet të pranoni edhe përgjegjësi të reja pa pasur asnjë frikë. Perspektivat financiare nuk do jenë shumë të mira, kështu që mos guxoni as të bëni investime.

Binjakët

Horoskopi i datës 15 dhjetor 2020

Ditë e ndriçuar më mirë do jetë kjo e sotmja. Do kuptoni disa paqartësi dhe do mbaroni disa punë të nisura më herët. Nëse jeni në një lidhje do ndiheni më mirë se dje dhe do sqaroheni për disa keqkuptime. Shqetësimet dhe stresi do jene thuajse inekzistente. Ju beqarët do joshni pa e kufizuar veten dhe askush nuk do ju rezistojë dot. Ka shumë mundësi që gjithçka për ju do ndryshojë më shumë sesa mund ta kishit menduar. Në punë do i shprehni hapur mendimet dhe cilësitë më të vyera do vihen në pah. Në planin financiar, recetat e përdorura prej kohësh për një gjendje më të mirë do funksionojnë edhe sot.

Gaforrja

Horoskopi i datës 15 dhjetor 2020

Nevoja juaj për liri do jetë gjithnjë e madhe sot kështu që për të arritur atë gjë do jeni të gatshëm të bëni gjithçka. Nëse keni një lidhje do jeni të prerë me partnerin dhe do e largoni nëse nuk do dëshirojë ta ndryshojë rutinën. Për ju logjika dhe qetësia shpirtërore do jetë mbi gjithçka tjetër. Ju beqarët do keni shumë kontakte të reja dhe me disa persona do mendoni të hidhni hapa më tej. Në punë do jeni më kurajozë dhe më të guximshëm. Pavarësisht sfidave që do ju dalin ju nuk do e lëshoni veten. Me shpenzimet mundohuni të mos e teproni sepse e nesërmja do jetë më e vështirë.

Luani

Horoskopi i datës 15 dhjetor 2020

Sot do rilindë dielli për ju dhe do ndiheni shumë më të qetë. Pas disa momenteve jo shumë të këndshme që keni kaluar kohet e fundit në jetën në çift, sot do filloni ta përforconi lidhjen. Mbajini gjithë kohës këmbët në tokë dhe mos ëndërroni me shume sesa duhet. As ju beqarët nuk duhet të filloni aventura pa baza të mira sepse do lëndoheni. Shikojeni me kujdes çdo mundësi që do iu jepet. Në punë ka rrezik të mos përshtateni dot lehtësisht me mjedisin e ri ku do ndodheni, por nuk duhet të mërziteni. Të gjitha kalojnë vështirësi fillimisht. Beni sa më shumë ekonomi të mundni që situata financiare të jetë e stabilizuar. Ju i keni të gjitha aftësitë dhe mundësitë për ta bërë këtë.

Virgjëresha

Horoskopi i datës 15 dhjetor 2020

Sot do jetë ecja përpara ajo që do ju motivojë gjatë gjithë kohës. Nuk do preferoni të qëndroni në një vend apo të bëni të njëjtat gjëra përherë. Venusi do ketë ndikim shumë të mire në jetën tuaj në çift. Çdo moment do jetë shume i përshtatshëm për të shprehur ndjenjat dhe për të dashuruar me pasion. Ju beqarët qe jeni në kërkim të shpirtit binjak do e takoni atë në mënyrë rastësore dhe të papritur. Në punë fillimisht do keni dyshime nëse mund ta realizoni një projekt të ri, por me guxim dhe këmbëngulje do ja dilni. Për financat do jetë ditë e mbushur me surpriza.

Peshorja

Horoskopi i datës 15 dhjetor 2020

Do jeni në humor të shkëlqyer gjatë kësaj dite dhe gëzimin do ua transmetoni edhe të tjerëve. Nëse jeni në një lidhje keni për të kaluar vetëm momente pozitive dhe të mbushura me gëzim. Momentet pasionante shpesh do jenë goxha të forta. Në punë do dini si ta joshni dikë dhe mbrëmja ka për të qenë plot ngjyra. Rrahjet e zemrës do shtohen si kurrë ndonjëherë më parë. Sipas Dritare.net, në punë do i bëni gjërat sipas rregullave dhe nuk do anashkaloni asgjë. Gjithçka do ju ecë perfekt. Shpenzimet duhet t’i kryeni me kujdes edhe pse në fakt gjendja nuk ka për të qenë aspak e keqe.

Akrepi

Horoskopi i datës 15 dhjetor 2020

Nuk do jeni shumë të qartë për ato që duhet të bëni sot dhe nuk do veproni në momentin e duhur. Jeta juaj në çift do jetë shumë e paqëndrueshme. Herë do dashuroheni me pasion dhe herë do debatoni ashpër me atë që keni në krah prej kohësh. Ju beqarët do jeni shumë të shpërqendruar dhe nuk do arrini dot ta gjeni shpirtin tuaj binjak. Në jetën profesionale do ketë ndryshime pozitive. Dikush do iu propozojë diçka interesante që nuk duhet humbur. Në planin financiar duhet të jeni më të logjikshëm nëse nuk doni që situata të dalë jashtë kontrollit. Investime të mëdha nuk duhet të kryeni për asnjë lloj arsyeje.

Shigjetari

Horoskopi i datës 15 dhjetor 2020

Sado të mundoheni nuk do arrini dot të qetësoheni plotësisht sot dhe herë pas herë do jeni me nerva. Nëse keni një lidhje nuk do arrini dot të bashkëpunoni për asgjë me partnerin dhe debatet do jenë të vazhdueshme. Mërzia dhe meraku do ju pushtojë gjatë gjithë kohës. As ju beqarët nuk do keni fat. Njohje do ndodhin, por askush nuk do ju përshtatet si duhet. Në punë do jeni edhe vetë të ndërgjegjshëm që duhet të ndryshoni strategji ose veprimtari. Reflektoni pak kohë në qetësi e më pas veproni. Në planin financiar do kërkohet shumë maturi, përkujdes dhe largpamësi.

Bricjapi

Horoskopi i datës 15 dhjetor 2020

Edhe sot do jeni sharmantë dhe do i bëni të tjerët t’iu marrin shembull. Nëse jeni në një lidhje do arrini të diskutoni seriozisht për disa çështje që ju kanë sjellë debate dhe me maturi do iu jepni zgjidhje përfundimtare. Partneri do i kuptojë disa gabime dhe do ju kërkojë falje publikisht. Nëse jeni beqarë do kaloni një ditë shumë të bukur. Do joshni dhe do josheni nga të njëjtët persona. Në punë do i keni të gjitha letrat në dorë dhe do i realizoni një ë nga një që të gjitha objektivat. Fjalët e kolegëve as mos i dëgjoni sepse thjesht do humbisni kohën. Financat nuk do jenë të këqija, por po shpenzuat shumë mund të keni shpejt probleme.

Ujori

Horoskopi i datës 15 dhjetor 2020

Gjatë kësaj dite nuk do keni probleme serioze megjithatë jo gjithçka ka për të qenë e lehtë. Fale Venusit, jeta juaj në çift nuk do jetë aspak e trishtuar. Në pjesën më të madhe të kohës ju do bëni çdo gjë sipas dëshirës tuaj dhe emocionet do shumëfishohen. Ju që jeni ende vetëm do keni dashuri me shikim të pare në momentin që më pak e prisni. Për ju çdo gjë tashme do jetë ndryshe. Në punë do jeni objektivë dhe do i keni shumë të qarta qëllimet që doni të arrini. Pengesat do jenë të njëpasnjëshme, por jo të pakalueshme. Financat do konsolidohen tej mase, kështu që mund ta kryeni pa frikë edhe ndonjë shpenzim më tepër.

Peshqit

Horoskopi i datës 15 dhjetor 2020

Planetët do ju bëjnë me humor të mirë sot dhe do jeni të gatshëm të bëni çdo gjë për ta zbukuruar ditën. Nëse keni një lidhje shtyjini për pak me vone angazhimet profesionale sepse partneri do ketë me te vërtetë shumë nevojë për mbështetjen dhe ngrohtësinë tuaj. Nëse jeni beqarë nuk duhet të bini pre e disa intrigave dhe kurtheve sepse do lëndoheni pamasë. Mirë është që edhe për pak kohë të qëndroni ashtu si jeni. Në punë do jeni më të përgjegjshëm he më të zotët për të çuar përpara projektet e nisura. Me shpenzimet nuk do i keni punët aspak mirë dhe mund të ndodheni në situata të vështira.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending