Connect with us

Aktualitet

Do ju hapen portat e fatit te mire kete fundvit/ Astrologu Paolo Fox paralajmeron kete shenje

Published

on

Dashi

Dikush të cilin ju e admironi edhe pse nuk dini shumë gjëra për të do të lëvizë në orbitën tuaj sot. Ky është shansi juaj që të bëni një përpjekje për të mësuar më shumë rreth tij ose asaj. Ndërsa nuk duhet t’i mbytni me pyetje, duhet ta bëni të ditur se jeni miqësor.

Demi

Kaloni kohë diku ku mund të shijoni gjëra të bukura për syrin, qoftë një kopsht, park, muze arti, një treg lulesh, apo edhe një dyqan elektronik plot me vegla që ju i dëshironi. Eshtë e rëndësishme të vlerësoni gjërat estetikisht të këndshme, veçanërisht tani kur krijimtaria juaj mund të ketë nevojë për frymëzim.

Binjaket

Obsesioni juaj për drejtësinë do t’ju shkaktojë më shumë stres sesa përfitime tani, prandaj mos kaloni aq shumë kohë duke u përpjekur të llogaritni nëse gjithçka është plotësisht e barabartë. Ndoshta nuk do të jetë. Sigurisht, pabarazitë duhet të trajtohen, por sot përqendrohuni në gjëra më produktive.

Gaforrja

Ju mund të bëni një përparim të jashtëzakonshëm nëse sot mund të përqendroni energjinë tuaj në drejtimin e duhur. Për të përfituar sa më shumë nga kjo, jini të vetëdijshëm për motivimin tuaj për të bërë gjëra të caktuara. Ndonjëherë mund të jetë e vështirë të ndryshosh kurs pasi të vendosesh në një shteg.

Luani

Shikimi juaj për detaje po sjell gjërat e vogla në fokus të mprehtë sot, prandaj përdorni atë shikim për të gjetur gabime para se të shkojnë shumë larg. Kur të rishikoni buxhetin tuaj, menjëherë do të vini re një problem me numrat që mund të rregullohen lehtësisht. Dhe nëse blini diçka, kontrolloni dy herë faturën.

Virgjeresha

Kur një mendim pozitiv ju godet herët sot, duhet ta përdorni për të ndihmuar të tjerët. Edhe nëse thjesht dërgoni një kartolinë përshëndetëse online përpjekjet tuaja do t’i bëjnë ata të ndihen më mirë për veten e tyre. Veprat e mria ju bëjnë që të vendosni lidhje më të forta me ta.

Peshorja

Dielli shkëlqen vetëm për një kohë të caktuar dhe ju mbetet juve ta shfrytëzoni sa më mirë! Nëse koha bashkëpunon, duhet të përpiqeni të kaloni sa më shumë kohë jashtë. Kjo është njëperiudhe e shkëlqyeshme për të qëndruar jashtë, që do të thotë se një piknik ose një shëtitje do të ishte një mënyrë e shkëlqyeshme.

Akrepi

Ky është fillimi i një periudhe ripozicionimi midis njerëzve në rrethin tuaj shoqëror. Njerëzit po zhvendosin aleanca dhe lidhjet e vjetra të miqësisë po prishen, por përkohësisht. Lidhjet e forta që ju bashkojnë janë ende aty, ato thjesht mund të ndryshojnë.

Shigjetari

Një bashkëpunëtor po përjeton disa probleme në marrëdhënie dhe po i sjell ato në punë. Tani, në vend që të flasim për projekte ose klientë, biseda dominohet nga situata e tyre shpirtërore. Nëse nuk doni të përfshiheni në ndonjë situatë të vështirë më mirë të distancoheni nga ky person për momentin.

Bricjapi

Nëse keni frikë se energjia juaj po shpërthen sot, mos e shikoni si një gjë negative. Kjo është një kohë kur duhet të dëgjoni më nga afër trupin tuaj dhe të bëni atë që është e përshtatshme për shëndetin tuaj. Me çështjen e parave do të keni një raport jo fort të këndshëm sot.

Ujori

Tani ekziston një pengesë e padukshme midis jush dhe dikujt tjetër, mure që nuk mund t’i shihni ose prekni, por që ju mbajnë mbrapa sikur të ishin 20 metra të gjatë dhe të bërë me tulla. Nëse vërtet doni të depërtoni tek ky person, duhet keni më shumë durim. Prisni që ata të hapin një derë dhe pastaj do të ftoheni.

Peshqit

Nëse dikush tjetër përpiqet të marrë meritat për suksesin e projektit tuaj, mos e lejoni këtë gje. Ata që janë në autoritet e dinë se keni qëne ju pas tij dhe se ku person nuk duhet të besohet. Aspekti sentimental parashikohet të jetë mjaft i mirë për të lindurit në shenjën tuaj.

2 Comments

2 Comments

  1. Pingback: best dumps site

  2. Pingback: nova88

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending