Connect with us

Sot

Horoskopi javor 14-21 Dhjetor i detajuar/ Kjo eshte shenja me FAT e javes me parate

Published

on

Dashi

Financat

Në aspektin financiar, java premton të jetë e favorshme për ju, veçanërisht nëse jeni më aktiv në kryerjen e detyrave tuaja profesionale. Mos i injoroni mundësitë e reja të punës, por mos shkoni përtej ligjit.

Dashuria

Çiftet do të lehtësohen pak më shumë nga situata e përgjithshme, pasi do të detyrohen të qëndrojnë më afër dhe të flasin. Në këtë mënyrë, ju do të jeni në gjendje të trajtoni tema që zakonisht nuk prekin.Beqarët do të shkojnë drejt për një tangjent kur takojnë një person që përputhet në mënyrë të përsosur me idealin e tyre. Sidoqoftë, ky ideal nuk do të thotë të jesh më i miri, kështu që problemet mund të fillojnë.

Puna

Angazhimi juaj është gjithmonë i lavdërueshëm, por ditët e fundit keni zbuluar se mund të jepni edhe më shumë . Mos u largoni, pasi do të jeni nën presion në rritje. Të jesh në një avantazh do të të japë atë qetësi për të përballuar të gjitha.

Demi

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve, punët tuaja financiare do të kenë një zhvillim të favorshëm. Faturat e parave të gatshme ose lajmet për ato që vijnë janë të mundshme.

Dashuria

Çiftet mund të kenë pakënaqësi për shkak të xhelozisë së kaluar. Pikërisht sepse ata kanë kaluar, ne duhet t’i vendosim një gur atyre.Beqarët do shkojnë keq, pasi nuk do të pranojnë refuzimin nga një person që është qartë e kundërta e asaj që ata kërkojnë.

Puna

Ju jeni gjithmonë shumë i interesuar për anën ekonomike, më shumë sesa atë etike ose morale, kështu që nuk është saktësisht koha më e mirë. Ju mund të keni shumë më shumë shpresë, duke bërë mirë punën tuaj të zakonshme.

Binjakët

Financat

Ju jeni gati të keni thirrje ose angazhime financiare. Ju do të diskutoni mundësi të ndryshme të favorshme për përmirësimin e standardit tuaj të jetesës dhe komoditetin në shtëpi.

Dashuria

Çiftet do të mbajnë shënim momentin që po kalojnë. Asgjë në veçanti nuk do të kërkohet nga tjetri, nëse nuk do të jetë e pranishme në momentin e duhur, ose në ato momente në të cilat ka dëshpërim maksimal.Beqarët do përfitojnë nga disa ngjarje profesionale, për të argëtuar marrëdhënie të çdo natyre. Mund të mos jetë më e mira e mundshme, por të paktën do të jetë diçka.

Puna

Ju mund të merrni shumë mirë rrugë alternative, krahasuar me ato që udhëtoni zakonisht gjatë gjithë këtyre muajve. Mbi të gjitha, askush nuk mund të kundërshtonte kurrë asgjë, sepse të gjithë jeni në të njëjtën varkë.

Gaforrja

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Gaforres, në mes të dhjetorit do të keni shqetësime në lidhje me një dokument financiar, shpenzime të rëndësishme ose çështje të tjera serioze financiare.

Kjo do të jetë një kohë e pafavorshme për të kërkuar një marrëveshje ose për të negociuar një çështje financiare.

Dashuria

Çiftet nuk do të tregojnë pjekuri të madhe fillimisht, veçanërisht në lidhje me disa situata në të cilat do të shfaqet xhelozia, por edhe inati. Do të duhet shumë punë për të shmangur ngarkesat e mëtejshme.Beqarët do preferojnë të bëjnë një pushim të vogël, gjatë së cilës jo vetëm që do të kërkojnë miqësi. Nëse një ditë ato mund të evoluojnë, do të varet vetëm nga maturiteti i fituar me kalimin e kohës.

Puna

Do të duhet pak kohë dhe përpjekje, por nuk ka asgjë të keqe të jesh akoma në gjendje të mbështetesh në entuziazmin tënd. Do të jetë e nevojshme vetëm të mos ushqeheni me zakone të caktuara të këqija dhe do të keni një recetë fituese.

Luani

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve, do të jetë mirë të shmangni marrëdhëniet financiare me njerëz me të cilët keni marrëdhënie të rëndësishme. Ekziston një mundësi që të ketë një mospërputhje në pritjet tuaja.

Dashuria

Çiftet do të duhet të bashkëpunojnë shumë më tepër, veçanërisht në shtëpi. Nëse jetoni së bashku, do të duhet të ketë ndarje detyrash, në mënyrë që të mos i rëndoni gjithçka tjetrit. Duhet të jetë normale.Beqarët do kenë disa mundësi për të takuar njerëz të rinj, por gjithmonë preferojnë të ecin ngadalë dhe të mos ju japin shumë besim . Definitelyshtë padyshim një zgjedhje e mençur.

Puna

Ju mund të distancoheni në mënyrë të sigurt nga disa çështje që ndikojnë në punën tuaj nëse nuk ju duket e sinqertë ose nëse nuk duket se mund të çojë në ndonjë moment historik. E rëndësishme është të mos këmbëngulësh ndaj të tjerëve.

Virgjëresha

Financat

Java do t’ju kënaqë me disa ngjarje interesante dhe zhvillimin e favorshëm të planeve tuaja, por nuk do të jetë mjaft bujar financiarisht. Pra, jini të arsyeshëm dhe të matur në shpenzimet tuaja ose nëse puna juaj përfshin para.

Dashuria

Çiftet duhet të përmirësojnë komunikimin, por mbi të gjitha ata duhet të përpiqen të kuptojnë njëri-tjetrin, pa gjykime dhe paragjykime. Do të jetë shumë më e vështirë për ju të pranoni diçka tjetër.Beqarët do e vlerësojnë shumë vëmendjen, por nëse nuk bëhet saktësisht siç pritet, ata do të refuzojnë keq.

Puna

Ndoshta keni gjetur diçka ndryshe në vetvete dhe nuk jeni aspak të gatshëm të merrni përsipër përgjegjësi të reja, madje edhe nga frika se mos jeni në lartësinë e duhur. Java premton të jetë pak e komplikuar.

Peshorja

LEXO EDHE: 9 fakte për dashurinë që nuk i keni ditur
Financat

Burimet tuaja të të ardhurave mund të jenë shumë të ndryshme, por më e rëndësishmja, ju do të jeni në gjendje t’i siguroni ato.

Dashuria

Çiftet do të përballen me sfida të mëdha si gjithmonë, veçanërisht në jetën e përditshme. Ajo që do të dalë do të jetë rezultati i dy personave që përpiqen në çdo mënyrë të ndërtojnë diçka konkrete dhe solide.Beqarët gjithmonë do të shkojnë sipas mënyrës së tyre, duke kërkuar njerëz, sa më shumë që të jetë e mundur, që i përgjigjen idealit të tyre . Nuk do të ketë shumë skrupuj në lidhje me përshëndetjen e dikujt që nuk doni t’i jepni një shans .

Puna

Gjërat e mira këtë javë do të lidhen me suksesin ose përfundimin e mbarë të aktiviteteve dhe angazhimeve profesionale (afariste) tashmë të filluara.

Akrepi

Financat

Gjatë javës mund të merrni para nga puna ose të keni fitime më të mira nga biznesi juaj.

Dashuria

Çiftet do të duhet të vazhdojnë të mbajnë , pasi periudha është ajo që është, për të gjithë. Nuk ka njerëz të lehtësuar dhe të tjerë më pak, kështu që ne duhet të jemi pak më altruist në këtë kuptim.Beqarët edhe një herë do të shqetësohen pak, me mendime të paqarta. Sidoqoftë, ata do të jenë në gjendje të llogarisin në dashurinë e shumë njerëzve, gjë që do t’i kthejë ata në planetin tokë, në realitet.

Puna

Të gjithë janë duke marrë rrugë të ndryshme nga tuajat dhe ju shqetësoheni pak për këtë. Ju nuk keni pse ta ndiqni turmën, por mbi të gjitha, nuk duhet ta ndiqni atë për t’u përshtatur!

Shigjetari

Financat

Do të jeni të shqetësuar për financat tuaja dhe zhvillimin e punëve të tyre financiare. Mendoni në mënyrë krijuese, kërkoni mundësi për punë të re ose me kohë të pjesshme.

Dashuria

Çiftet do të duhet të përqendrohen më shumë në qëllimet e përbashkëta dhe jo gjithmonë në ato personale. Ndërsa përmbushja e personit beqar është thelbësore në një marrëdhënie, nuk do të thotë që duhet të jesh egoist.Beqarët do duan përgjigje të qarta dhe precize nga personat me të cilët kanë filluar të dalin , por të gjitha këto nuk mund t’i prisni nga askush. Në fakt, ata nuk do të ishin në gjendje të bënin të njëjtën gjë për të tjerët.

Puna

Kryeni të gjitha rezolutat tuaja për këtë javë, sepse do të jetë gjëja më e mirë që mund të bëni, por edhe e vetmja. Tani u tërhoqët pasi nuk ishit në gjendje të vazhdonit, përkundrazi keni pasur një shans të madh.

Bricjapi

Financat

Disa prej jush do të kenë një shqetësim të vogël në lidhje me një dokument financiar ose pagesë që do të duhet të bëhet këtë javë. Do të doni ta shtyni për pas pushimeve, por a do të ishte e arsyeshme kjo?Gjatë javës do të ketë shpenzime në lidhje me shëndetin e një anëtari të familjes.

Dashuria

Çiftet nuk duhet të jenë naivë. Edhe nëse ka një moment konfuzioni, do të jetë e nevojshme të hapen më shumë skenarë, në mënyrë që të mos kapeni të papërgatitur, me rrezikun e grindjes për kotësinë.Beqarët do preferojnë të bëjnë një pushim të vogël nga çdo lloj marrëdhënieje, të përqendrohen tek vetja, në arritjen e paqes së brendshme. Do të ishte një zgjedhje e mençur.

Puna

Ju do të punoni shumë për të marrë disa rezultate më shumë, por mos i vendosni vetes qëllime shumë afatgjata. Vazhdoni me qetësi dhe me konkretizëm të madh, siç po bëni aktualisht.

Ujori

Financat

Gjatë këtyre shtatë ditëve ju mund të habiteni nga një ofertë, nga shfaqja e një shansi të ri për ju ose diçka tjetër.

Dashuria

Çiftet do të përballen me disa probleme, jo aq të lidhura me jetën e përditshme, por me mjedisin e përgjithshëm të marrëdhënies. Do të jetë mirë që të dy të sqarojmë në fusha të caktuara.Beqarët nuk do duan të kenë atë ndjenjë të bezdisshme që keni kur dikush duket se gënjen, por vazhdoni të thoni se gjithçka është në rregull. Ju nuk do të fillonit në këmbën e djathtë, kështu që lëreni të shkojë nëse vazhdojnë.

Puna

Siguroni praninë tuaj dhe përpiquni të mbani premisën tuaj. Do të duhet të përqendroheni shumë për të arritur diçka brenda javës , veçanërisht besimin dhe respektin e të tjerëve.

Peshqit

Financat

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, këtë javë ngjarjet kryesore në jetën tuaj do të lidhen me paratë, dhe në shumicën e rasteve do t’ju befasojnë këndshëm.

Dashuria

Çiftet mund të kenë ëndrra për të arritur, të cilat mund t’i përdorin mirë gjatë kësaj kohe. Thjesht duhet të vendosni kohën më të mirë për të filluar. Ju do të gjeni atë që i përshtatet më mirë personalitetit tuaj.Beqarët do të përpiqen të lëvizin në drejtime të ndryshme, duke u përpjekur në çdo mënyrë të interesojnë bashkëbiseduesit e tyre. E rëndësishme është të mos japësh idenë që je i dëshpëruar.

Puna

Zakonet tuaja për momentin mund të jenë ato të duhurat për të vazhduar punën tuaj, por gjithashtu duhet të jeni të gatshëm t’i ndryshoni ato nëse është e nevojshme.

6 Comments

6 Comments

  1. Pingback: nova88

  2. Pingback: mujeres solteras

  3. Pingback: Regroupement de prêts Taux - permet de financerRachat de prêts Taux - Finance

  4. Pingback: maxbet

  5. Pingback: nova88

  6. Pingback: can you buy whiskey online​

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Sot

Tani eshte e kuruar deri ne detaje por ja si dukej Alketa Vejsiu para 16 vitesh

Published

on

Alketa Vejsiu eshte padyshim imazhi me jetegjate ne ekranin shqiptar. Aftesia dhe elokuenca e saj per te sjelle gjera te bukura ne skene ka ditur si te terheq gjithmone vemendjen e publikut.

Perpos angazhimeve te shumta, Alketa eshte gjithmone aktive ne rrjetet sociale.

Moderatorja eshte bere nostalgjike dhe ka postuar nje foto para 15 vitesh.

Ne krah te fotos Alketa shkruan: ’15 vjet me pare, Njera nga ju, nje si te gjithe ju… vazhdoj te jem’

Fotoja ka marr shume pelqime dhe komente nga ndjekesit te cilet e kane komplimentuar per pamjen e saj.

Vejsiu duket sikur ka bere pakt me kohen pasi vitet kalojne dhe ajo mbetet gjithmone kaq e bukur.

Kujtojme se ajo eshte shume e pelqyer nga publiku shqiptar i cili i ka qendruar prane qe ne fillimet e karrieres si folese ne radio e deri ne ditet e sotme.

Continue Reading

Sot

Luana Vjollca ndryshon ngjyren e flokeve ne menyre drastike/ Ja si duket ajo me pamjen e re

Published

on

Moderatorja Luana Vjollca ka ardhur ne ekran me emisionin e saj shume te ndjekur ‘Shiko kush luan’. Luana ka mahnintur gjithmone fansat me daljen ne ekran pasi shfaqet gjithmone shume e kuruar.

Prej vitesh ajo ka ruajtur thuajse gjithmone te njejtin look, me floket bionde.
Me sa duket Luanen e paska marr malli per ndryshme.

Se fundmi ne llogarine e saj ne ‘Instagram’ ajo ka publikuar nje foto ku shfaqet me nje fustan te zi pas trupit dhe floket ngjyre kafe.

‘Kush je ti dhe cfare i ke bere Luanes?’, shkruan moderatorja bashkengjitur postimit.

Si zakonisht, fansat nuk i kane kursyer komplimentet per te. Duhet te pranojme se Luana ngjan e bukur me cdo lloj ngjyre apo modeli flokesh.

Ajo terheq gjithmone vemendjen e publikut i cili ka kuriozitet per cdo gje rreth saj.
Po ju si mendoni, si ngjan me bukur Luana bionde apo brune?

Continue Reading

Sot

Do te filloj 1 cikel i ri ne jeten tuaj/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje horoskopi

Published

on

PARASHIKIMI ASTROLOGJIK DT 19 DHJETOR 2020

JUPITERI NE UJOR

ERE E RE LIRIE PERMBYSJE DHE REVOLUCION

JUPITERI nje planet i Dashur ashtu sic ishte Zoti i Perendive simbolizon

Mbrojtjen

zhvillimin

Pervojen

Perparimin

Jupiteri shenon nje periudhepozitive ne shenjen ku futet ne Harten e Qiellit dhe ne harten personale te gjithkujt

Zakonisht na entuziazmon por edhe na bene te marrim rrezikojme duke marre risqe pa baze reale

Ne vitin 2020 Jupiteri ishte ne shenjen me te keqe per te ne Bricjap

U kushtezuan liri levizje zgjedhje ceshtje karriere e ekonomike Zhvillimi gezimi ngelen ne vend numero
Do largohet nga Ujori ne 28 Dhjetor 2021 Por ne maj ne dt 13 do bej nje futje te shpejt ne Peshk deri ne 29 Korrik
Nga 29 Korri deri ne 19 Tetor do jete i kundert si pozicion

Ne dt 21 Dhjetor ne daten e solsticit Dimeror do takohet me Saturnin ne Ujor

Ky takim ne shenjat e Ajrit ndodh nje here ne 200 vjet

Ne shenjen e Ajrit ne Ujor mund ta cilesojme si frymemarrje te Egzistences

Eshte momenti ku Krijuesi ON i Feshkellen Materies dhe i jep fryme ose shpirt

Idea behet fjale dhe Fjala drejton Energjine

Do jemi ne nje moment ku ngjan sikur jetojme ne nje shtepi pa Dritare dhe do shperthejme muret per tu futur Drita dhe ajri i fresket

Por mbi te gjitha na duhet nje Qellim per te bere ndryshimet

Shtetet dhe Qeverite ne planin politik e perfeksionuan Diktaturen me Jupiterin ne Bricjap dhe vete nga menyra e funksionimit shteti eshte Diktature

Tani Diktatura do mbetet pa shtepi pa Mure rrethuese dhe ajri do huje e do dal nga te gjitha anet
Si cdo organizem edhe shteti mund te fitoj imunitet nga ky ndryshim i madh

Nuk duhet ta lejojme

Dashi

Deshira juaj tashme do jete te shpetoni boten Por kete nuk mund ta beni E rendesishme eshte te jeni me altruist dhe te punoni ne grup ne kete periudhe ndryshimesh te medha Jeta erotike nuk ju perket me Do merreni me ceshtje me te rendesishme sociale

Demi

Per ju siguria vjen e para Por ne nje periudhe ndryshimesh te medha do ta keni te veshtire te pershtateni Gjithesei ju duhet te mesoheni me ndryshimet qe do ndodhin ne jeten tuaj Zgjeroni rrethin e kontakteve

Binjaket

Jupiteri do ju ndihmoj te merrni njohuri te reja shkencore dhe teknologjike Ju jeni te hapur drejt ndryshimeve dhe gjerave te reja dhe ideve te reja Ceshtjet ligjore do ju favorizohen Po keshtu edhe udhetimet dhe llogjika e re Do fitoni nje ndjenje drejtesie apo te se drejtes

Gaforrja

Ne ceshtjet ekonomike dhe te sigurise do ndikoj Jupiteri ne Ujor per shenjen tuaj Duhet te rregulloni kredite detyrimet borxhet Disa do ta perjetojne ndryshe ndjenjen e sigurise pasi do besojne ne forcen e tyre te brendshme Por nje ndryshim emocional do ju beje te humbni ekuilibrat dhe shendetin fizik Duhet te jeni optimist dhe jo melankolik

Luani

Do kete shume rendesi te madhe per ju futja e Jupietrit dhe Saturnit ne Ujor perball jush. Ne fushen e marredhenieve do keni rinovim te bashkepunimeve dhe te jetes personale Do vijne shanse te reja por duhet te beni zgjedhjen e duhur Duhet te shmangni marredheniet e paqarta dhe te silleni me me seriozitetKujdes nga ndarjet ne cift ose ne pune

Virgjeresha

Jeta juaj e perditeshme me Jupiterin en Ujor ashtu sic ishit mesuar do permbyset dhe do ndryshoj krejtesisht
Ne punen tuaj duhet te promovoni teknologjine e re dhe publicitetin Nuk mund te jeni me ankth dhe te kontrrolloni cdo gje Kujdes me shendetin Perdorni terapi te reja dhe menyre te shendetshme te ushqyeri dhe shplodhjeje

Peshorja

Forca me e madhe krijuese dhe talentet apo hobet tuaja tashme do marrin zhvillim dhe perparesi ne jeten tuaj Do shpenzoni kohn tuaj te lire me gjera qe ju pelqejne dhe ju japin liri Keni fatin te beni femijeDo keni fat me lojrat e Fatit Por mos e teproni

Akrepi

Ju do ta ndjeni mire Jupietrin ne Ujor me ndryshimet qe do vijne pasi keni nevoj per nje Metamorfoze Kryesisht ne ceshtje te nje shtepie prone apo ceshtje familjare Gjithsesi do donit qe perparimi te behej me hapa te matur e te sigurt Nese deshironi te zbuloni nje thesar ate do ta gjeni tek pervoja juaj Pervoja do jete guri juaj i cmuar per te Ardhmen Stabiliteti ne jeten tuaj personale dhe te te arfermve do kete perparesi

Shigjetari

Udheheqesi juaj Jupiteri tashme ne Ujor ndodhet ne nje shenje qe eshte ne natyren tuaj Nuk do ngeleni me vetem te merzitur dhe te menjanuar Tashme ajri i lirise dhe i veprimit rikthehet ne jeten tuaj te bllokur gjate ketij viti qe kaluam Do bashkepunoni me njerez serioz dhe marreveshje kontrata e bashkepunime do jene te mira per ju

Bricjapi

Per ju do fillojne ndryshimet ne ceshtjet e vlerave monetare dhe shkembimeve ekonomike Deri tani jeni mjaftuar me te qenit ne krye te marrdhenieve megjithese nuk keni patur zhvillime te rendesishme keto dy vitet e fundit Tashme duhet te ndryshoni filozofi qe te filloni te fitoni ne ekonomi apo ne siguri

Ujori

Nje cikel i ri 12 vjecar fillon ne shenjen tuaj me rezultate qe do ndjehen per 30 vjet rresht Ky eshte viti qe ju nxjerr nga nje bllokim i dukshem tre vjecar me Saturnin ne BricjapDuhet te beni levizje rregulluese ne gabimet qe keni bere dhe te perparoni ne karriere dhe jete personale

Peshqit

Jupietri dhe Saturni ne Ujor do ju pstrojne fillimisht se brendshmi ne shenjen tuaj Keni nevoj per nje lavazh shpirteror para se te filloni te jepni e te merrni me njerzit dhe te bashkepunoni Ne shenjen tuaj do ndodhin Apokalipse te rendesishme Nese keto tre vitet e fundit nuk keni bere aleanca apo plane reale Mund te themi qe keni humbur shanse Tashme duhet te ndryshoni neutropi Ky Apokalips do ju tregoj shume gjera qe nuk i dinit per veten tuaj dhe duhet ti ndryshoni

Continue Reading

Trending