Connect with us

Magazina

Do te marrin nje pasuri te tere/ Keto jane 3 shenjat e horoskopit qe do te behen milionere

Published

on

Paraja i jep një personi liri. Me ndihmën e tyre ai mund të plotësojë çdo nevojë. Prandaj dëshira për t’u pasuruar është absolutisht logjike dhe e kuptueshme.

E vetma gjë që nuk kuptohet është pse paratë duket se tërhiqen nga disa njerëz ndërsa disa të tjerë nuk mund të pasurohen. Sidoqoftë yjet kanë një përgjigje për këtë enigmë. Thjesht duhet të lindni nën shenjën e duhur të zodiakut.

Demi-Kjo shenjë e zodiakut pothuajse kurrë nuk ka probleme me paratë. Mirëqënia materiale është e para tek Demi. Këmbëngulja natyrore dhe patronazhi i planetit të vlerave, Venusi e ndihmon atë të arrij sukses finanaciar. Fakti që Demi u përket përfaqësuesve të elementit tokë gjithashtu luan një rol të rëndësishëm.

Dhe ata mendojnë apriori në një mënyrë pragmatike dhe racionale. Një person i vë vetes qëllimin e krijimit të kapitalit dhe vazhdimisht e arrin atë. Ai nuk do të eksperimentojë ose rrezikojë, përkundrazi do të gjejë një mënyrë të besueshme dhe të provuar për të kursyer para. Në të njejtën kohë, Demi as nuk mendon të vendosë pasuri nënë dyshek- ata e duan shumë komoditetin dhe gëzimet e tjera në jetë.

Virgjëresha-Kjo shenjë e zodiakut është një materialist i ngurtësuar. Aftësitë analitike të Virgjëreshës nuk janë shumë inferiore ndaj super kompjuterave. Një tipar dallues i një personi që i përket kësaj shenje është se ai vazhdimisht përmisohet. Një qëndrim kritik ndaj të metave të tij dhe të menduarit pragmatik e bëjnë atë një mbinjeri. Duhet theksuar se kodi moral zhvillohet paralelisht. Të gjithë ata që i përkasin kësaj shenje të gjithë pasurinë e siguron përmes punës së palodhur dhe jo me mashtrime ose me skema mashtruese.

Virgjëresha nuk pranon një mundësi apo rrezik të pajustifikuar. Një person i kësaj shenje preferon të krijojë një algoritëm për suksesin e biznesit dhe më pas të investojë në mënyrë sistematike në të.

Akrepi-Ata janë gjithmonë të sigurt në pikat e tyre të forta dhe kurrë nuk dyshojnë në suksesin e tyre të ardhshëm. Veprojnë me vendosmëri dhe guxim. Një tipar dallues i Akrepit është gjithashtu mungesa e gjysmës së masave. Ata duan të arrijnë kufirin, nivelin maksimal në gjithçka.

Prandaj, ata preferojnë të gjitha më të mirat dhe më të shtrenjtat. Për të arritur nivelin e duhur të rehatisë, ata janë të gatshëm të kapërcejnë çdo pengesë në rrugë. Ata me shkathtësi investojnë në zhvillimin e tyre, kultivojnë cilësitë e nevojshme. Ata ngjiten shumë shpejt në shkallët e karrierës, eliminojnë lehtë konkurrentët.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Magazina

Rritja e vajzes se saj eshte suksesi me i madh i aktores/ Ja sa eshte rritur bukuroshja e Arjola Demirit

Published

on

Arjola Demiri eshte nje prej aktoreve me te dashura te skenes humoristike dhe me gjere e cila ka me mijera fansa te cilet e mbeshtesin ne cdo projekt qe ajo ndermerr me komentet me te mira dhe pozitive ne Instagram apo Facebook.

Aktorja thuri mjaft suksese dhe pse eshte bere e famshme kohet e fundit ne skenen e “Portokallise” dhe me pas ne filmin e Ermal Mamaqit “I love Tropoja”. Aktorja eshte shume e talentuar dhe na ka shkrire me rolet e saj te shumta ne “Portokalli”.

Arjola ka nje te shkuar jo aq shume te suksesshme pasi eshte ndare nga bashkeshorti i saj shume vite me pare dhe i eshte dashur te rrisi e vetme bukuroshen e saj Alessia. Rritja e nje femije pa nje prinder eshte sukses shume i madh per prindrin qe e rrit pasi veshtiresite jane te shumta.

Por bukuroshja eshte bere kaq shume e rritur saqe duken shoqe me mami Arjolen jo sikur kane marredhenie nene e bije. Alessia eshte bere nje zonjushe e cila eshte kopja e se emes, ato kane nje ngjashmeri te frikshme me njera-tjetren.

Vajza e aktores eshte bere kaq e pavarur saqe ka hapur nje llogari te sajen ne Instagram ne te cilen poston cdo dite foto ose video nga perditshmeria e saj. Babai i vogelushes nuk ka qene nje personazh i famshem per publikun shqiptar.

Bukuroshja e aktores eshte dhjete vjece dhe ka nje gjatesi mbi normale krahasuar me femijet e moshes se saj. Le ti urojme Arjoles nje udhetim sa me te lehte ne rritjen dhe perkujdesjen per vogelushen e saj dhe te gjeje sa me shpejte njeriun e zemres.

Continue Reading

Magazina

Nga Alketa Vejsiu te Aurela Gace/ Disa ne fshat disa ne natyre,keshtu e kaluan fundjaven VIP-at shqiptar

Published

on

Te qenurit vip nuk qenka gjithmone te besh nje jete te shtrenjte dhe luksoze, mjaft vipa tane mund ta kalojne diten e tyre qe e kane pushim ne shtepite e tyre apo ne nje vend shume modest. Vipat tane sjane komentuar mjaft per veshjet e shtrenjta te luksit apo restorantet e shtrenjta qe frekuentojne.

Por disa prej vipave tane bejne nje jete shume te thjeshte me te mira materiale te perballueshme nga shumica dhe kjo i ben ata te jene shume modest ne syrin tone. Mos prisni shume nga ata, as pushime te papritura ne Maldive, as daljet cdo fundjave jashte shtetit, por nje mbledhje familjare kudo.

Kete here disa prej tyre kane zgjedhur fshatin, ambjentet e hapura publike, shtepine e tyre, apo bulevardin per te shpenzuar nje kohe te kendshme me miqte dhe familjaret e tyre. Olsa Muhameti eshte nje personazh mjaft i diskutuar kohet e sotme dhe ajo ka menduar ta shpenzoje kohen e saj me familjaret ne fshat ne nje restorant.

Ndersa nga ana tjeter Aurela Gace ka menduarta shpenzoje kohen e saj te lire me bujuroshen e saj te vogel duke bere nje shetitje ne bulevard. Vajza e saj leviz me monopatina ndersa Aurela e ndjek nga pas duke e shijuar kete moment te se bijes.

Alketa Vejsiu eshte nje tjeter personazh i cili ka zgjedhur nje vend qe askush nuk e priste per kete fundjave, ajo ndodhet ne mal prane disa bagetive. Kete gje nuk e prisnim po ku ka me mire se sa te kalosh nje kohe te shendetshme prane gjelberimit dhe ajrit te paster.

Klea Huta ka dashur te beje nje shetitje me te voglin e saj ndersa nga ana tjeter Bora Zemani ka zgjedhur shtepine e saj per te shpenzuar diten e saj me djalin e saj. Keta jane vipat tane, modest dhe te cuditshem ne menyren e tyre.

Continue Reading

Magazina

‘Nuk munda te kontrolloj emocionet’ /Arbana Osmani preket ne emision dhe nuk i mban dot lotet

Published

on

Emisioni “Dua të të bëj të kumtur” i Arbana Osmanit na ka bërë të gjithëvé të paktën një hérë të dérdhim lot nga historitë prékësé që transmétohén në ékran.

E kémi vlérësuar gjithmonë modératorén për faktin që shfaqét aq é fortë dhé përpiqét të ménaxhojë sa më mirë situatat, mirëpo ka rasté që édhé Arbanës i dél situata jashtë kontrollit.

Kështu ka ndodhur në puntatën é radhës që do të transmétohét së shpéjti. Modératorja ka tréguar sé s’i ka mbajtur dot lotët për asnjë momént dhé ka qarë mé ngashërimé.

“Si ia bën të mos qash në émision?”- é pyét dikush, ndërsa Arbana ia ka kthyér:

“Në émisionin që régjistruam djé (që do të transmétohét në javët në vijim), kam qarë pa pushim dhé mé ngashërimé) përgjatë një historié dhé për hérë të parë në punën timé nuk kam mundur të kontrolloj émocionét në asnjë çast. Nuk jua përshkruaj dot.”- ka tréguar modératorja, duké na bërë kaq kuriozë.

Tashmë, dita é Arbanës është tépër é ngarkuar mé xhirimé dhé mé dy vogëlushët, Diéllin dhé Jonin, që kërkojnë vëméndjén maksimalé nga mami.

Nuk mbétét pas as partnéri, Eduart Grishaj, i cili mégjithësé é ndihmon shpésh në shtëpi, sërish kërkon përkushtimin é tij.

Continue Reading

Trending