Connect with us

Aktualitet

Jeta juaj do te marri nje kthese te papritur/ Ky eshte horoskopi i detajuar i dates 12 Dhjetor 2020

Published

on

Dashi Ju do te keni kaq shumë energji nesër sa të filloni gjëra të reja nuk do të jenë aspak problem për ju. Thjeshtë përfundimi që do të keni do të jetë pak i mundimshëm! Ka shumë detaje ende në ajër mbi projektin tuaj të madh dhe e gjithë pasiguria përreth jush do t’ju pengojë të jeni në gjendje të vendosni pikat në fund të fjalive.

Demi Ndryshimet me të cilat jeni përballur në një marrëdhënie të mëparshme, duket se tani nuk ju bëjnë të ndiheni më rehat. Gjërat do të përmirësohen më ngadalë dhe në mënyrë të qëndrueshme. Ndërkohë, për të mbajtur veten me ndjesi pozitive, bëni një shëtitje.

Binjakët Shoku juaj më i ri është akoma në proces për të zbukar ende për ju dhe pikërisht këto gjëra që do të mësojë për ju do të foormojnë të ardhmen tuaj në një mënyrë të fortë dhe të shëndetshme. Ata kanë disa këshilla të mrekullueshme që duhet t’i dëgjoni nesër, kështu që përpiquni të takoheni me ta sa më shpejt që të mundeni.

Gaforrja Mendimet tuaja kanë peshë ekstra tani, prandaj kini kujdes sesi i shprehni ato. Ju keni tendencë të thoni gjëra para se t’i mendoni, por nesër disa njerëz të rinj mund të mos shohin humorin në fjalimet tuaja, prandaj kini kujdes.

Luani Ju mund të argëtoheni nga çdo gjë nesër. Kryesore është që ju keni një imagjinatë që thjesht nuk do të shuhet. Nuk ka asgjë që mund t’ju mërzisë, gjë që e bën nesër një ditë të mrekullueshme për t’u kujdesur për ato veprime të lodhshme ose detyra që keni prej kohësh dhe i keni anashkaluar.

Virgjeresha Njerëzit e tjerë nuk janë aq të përgatitur sa jeni nesër dhe ju duhet të jeni të kujdesshëm në ndarjen e informacioneve me ta. Mos i dhuroni gjërat që ju duhen. Në fund të fundit, nëse i huazoni dikujt penën tuaj të vetme, me çfarë do të shkruani? Reputacioni juaj si një person bujar dhe i sjellshëm mund t’i bëjë njerëzit të mendojnë se mund të përfitojnë nga ju.

Peshorja Nëse ndiheni sikur po humbni një pjesë nga jeta juaj, gaboni. Ju nuk keni nevojë për një person tjetër që të vazhdoni para. Ju vetëm duhet ta doni vërtet personin që jeni. Dhe nëse jeni në një lidhje tani, mos e humbni veten në të.

Akrepi Ka shumë dramë që përshkon në jetën e një prej bashkëpunëtorëve tuaj, dhe gjërat mund të përkeqësohen së shpejti. Ju mund të jeni personi që do të dëgjoni disa nga shpërthimet që ata po përjetojnë…. Jepuni atyre disa ditë për t’u përqendruar në atë që duhet të bëjnë.

Shigjetari Vetëm se dikush në punën ose shkollën tuaj thotë se askush nuk interesohet për atë që keni për të thënë nuk do të thotë se kjo është e vërtetë! Nëse dëgjoni këtë lloj bisede nga dikush nesër, duhet të jeni dyshues. Ju duhet të besoni vetëm gjërat që dëgjoni me veshët tuaj dhe i shihni me sytë tuaj.

Bricjapi Nesër, duke kaluar nëpër “malin” më të lartë të punës do të ndjeheni më lehtë se kurrë! Ju jeni aq afër këtij qëllimi të madh sa që gati sa mund ta shijoni atë. Bëni gjithçka që duhet për të përfunduar gjërat.

Ujori Nesër ka të ngjarë të merrni një surprizë të këndshme, veçanërisht në jetën tuaj private. Shokët tuaj mund të tregojnë vlerësimin e tyre përmes një veprimi befasues.

Peshqit Nëse keni nevojë për pak kohë vetëm nesër, është mirë ta keni por mos u distanconi nga njerëzit që ju rrethojnë. Ju ua keni borxh miqve, familjes dhe bashkëpunëtorëve tuaj, për t’i njoftuar ata se si ndiheni.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Aktualitet

Do jete shenja me me fat e muajit NENTOR/ Kjo eshte shenja qe do ti hapen portat e fatit kete muaj

Published

on

Horoskopi për muajin nëntor nuk do të jetë, siç ndodh gjithmonë, menjëherë pozitiv për të gjitha shenjat e zodiakut, por ka një për të cilin yjet do të përpiqen të rimbushin llogarinë bankare dhe të krijojnë një mjedis pune shumë më të kënaqshëm.

Parashikimet e horoskopit mund t’i bëjnë shumicën e njerëzve të buzëqeshin, por edhe ata që nuk besojnë se yjet mund të kenë ndonjë ndikim në jetën tonë të ardhshme ose të tanishme, përfundojnë duke lexuar atë që mund të ndodhë.

Horoskopi nuk është një parashikim 100% i saktë i asaj që do të ndodhë nga tani në një javë ose një muaj, por një pikënisje, për t’u përpjekur të katalizojmë në mënyrën më të mirë të mundshme ato energji që udhëtojnë në kozmos. Dhe për muajin nëntor është një shenjë e zodiakut që po përgatitet për gjëra të mëdha dhe kryefjala e saj është “udhëtimi”.

Muaji Nëntor pritet të jetë absolutisht me fat për ata që kanë lindur nën shenjën e Dashit. Kjo shenjë zjarri që ne astrologjikisht e vendosim në fillim pasi të lindurit në pranverë janë Dashi, është një personazh shumë i fortë. Muaji Nëntor premton që fillimisht të jetë i mbushur me udhëtime, të cilat nga ana tjetër do të sjellin suksese të mundshme në fushën e punës.

Udhëtimet mund të jenë udhëtime pune që do të lejojnë që shenja e Dashit të demonstrojë të gjithë vlerën e saj. Vlera që padyshim mund të kthehet në kënaqësi ekonomike. Ambicia e shenjës së Dashit do të guduliset me oferta pune shumë fitimprurëse të cilat mund të provojnë të jenë sfida.

Nëse jeni një person i shenjës së Dashit dhe po përgatiteni të ndryshoni punë ose dëshironi të përmirësoni pozicionin tuaj, bëhuni gati sepse në Nëntor horoskopi juaj ka të bëjë me paratë, udhëtimet dhe kënaqësinë e madhe. Mbajini sytë hapur dhe valixhen gati.

Continue Reading

Aktualitet

Lum kush i ka afer/ Keto jane 6 grate me te bukura dhe sensuale te horoskopit

Published

on

Ndalemi te femrat, pra nëse e gjeni veten te këto shenja horoskopi, konsideroheni më të bukur, sipas ekspertëve që merren me këtë fushë.

1. Luani: Femra më e bukur e horoskopit është luani. Ajo ka tipare të mira dhe është tërheqëse. Femra luan ka një sensualitet që të mahnitë. Ekspertët sqarojnë se këto femra kanë aftësi që t’i bëjnë meshkujt për vete me bukurinë e tyre. Tiparet i kanë të rregullta. Shenja e luanit është edhe aktorja simpatike, Charlize Theron.

2. Ujori: Shenja e ujit, është ajo që dominon me bukurinë fizike nga shenjat e tjera të horoskopit. Ajo njihet për mënyrën e veçantë të veshjes dhe stilit plot sharm. Femra ujor i ka sytë shprehës dhe i bën meshkujt të tërhiqen ndaj saj. Liria që i karakterizon, i shkon shumë me tiparet e bukura që shfaq te njerëzit që e rrethojnë. Shenja e ujorit është edhe kantautorja, Alicia Keys.

3. Peshorja: Femrat peshore janë shumë tërheqëse. Ato karakterizohen nga duart dhe fytyra e bukur. Thuhet se këto femra kanë një bukuri natyrale dhe i pëlqen thjeshtësia. Këto femra pa tualet duken edhe më bukur. Përmendim këtu edhe aktoren e famshme bukuroshe, Catherine Zeta-Jones.

4. Dashi

Kjo shenjë shpesh konsiderohet më e bukura, dhe ato zakonisht zbukurohen me elegancë të lindur.

Ato kanë një fytyrë simetrike, buzë perfekte, sy të bukur, rini dhe vrima të ëmbla në faqe që i bëjnë ato të ndryshme, ekzotike dhe, në fund të fundit, më tërheqëse se të tjerat.

5.Akrepi

Ato njihen nga tiparet e tyre të theksuara të fytyrës dhe sytë e mëdhenj në një hije të pazakontë, hipnotizuese. Përveç një pamje depërtuese, ajo mburret edhe me buzë sensuale, si dhe flokë të bukura.

Ato janë zakonisht të holla dhe të stolisura me një ngjyrë të ndritshme, lëkurë të butë dhe të pastër.

6. Bricjapi

Pjesëtarët e kësaj shenje njihen për figurën e tyre seksi. Edhe pse pamja e tyre është kryesisht mesatare dhe neutrale, ato bien në sy me sy të mëdhenj, më shpesh në një nuancë blu ose gri, por edhe me një buzëqeshje të bukur të sinqertë.

Zakonisht u pëlqen të vishen, kështu që rrobat e bukura janë ato që i dallojnë nga personazhet e tjerë.

Continue Reading

Aktualitet

Me fustan te bardhe nuserie Xheni duket shume bukur

Published

on

Xhemi Shehu eshte nje nga femrat me te bukura te ekranit shqiptar. Moderatorja e njohur edhe pse eshte martuar me njeriun e saj te zemres nuk ka bere nje dasme te mirefillte.

Por disa vite me pare ne nje sfilate mode, Xhemi eshte veshur si nuse. Moderatorja ruan po te njejten elegance dhe freski si dikur.

Ajo duket e mrekulleshme dhe e kuruar deri ne detaje. Bukuria e Xhemit eshte natyrale pasi ajo nuk ka kryer asnjehere nderhyrje kirurgjikale.

Xhemi eshte nje prej vajzave me terheqese te ekraneve shqiptare. Ne cdo dalje televizive apo foto te publikuar, ajo shfaqet gjithmone ne forme perfekte.

Kujtojme se Xhemi po ben kohe qe eshte shkeputur nga ekrani por perseri mbetet nje nga personazhet me te dashur dhe nje nga femrat me simpatike shqiptare. Pak kohe me pare ajo ka thene se tani do i dedikohet familjes se saj, bashkeshortit dhe dy djemve.

Continue Reading

Trending